Sarajevski kafici nekad i sad...

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#76

Post by shin »

User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#77

Post by uvjek dobar gost »

Ne vidjoh ovu temu prije... ne može se ni poredit ni paralela vuć.. ni u ostu ravan stavljati... kafići nekad i sad... grad nekad i sad... ljudi nekad i sad....

Nebo i zemlja....
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#78

Post by tech10 »

muha_sa wrote: Sad htjedoh pomenut "upucavanje"na tim mjestima al kafići su tema.
--Stelex je bilo moje omiljeno mjesto---samo sam se gušio od vreline
Kaze mi stari da si ti najvise isao na Ekonomiju da slusas "Miru i prijatelje"i tamo redovno dobijao korpe. :D
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#79

Post by amrica »

manijak1 wrote:Nava ........šminkeraj na Čaršji :D :D .......užas :D :D ......dok se popneš .......naiđeš na gustoću i stisku od guzica :D :D ko je to tamo imao tarabu ? :D :D Hašišari ?
Čuj Rock ........pet mjesta ........i sva ostala Munib .........namjestio na ulici :D :D a Zvono je imalo više lokacija :D :D kod Estrade i poslije u bivšem Scotchu :D :D .......nego Dedan ..........pa ne mogu da se sjetim one birtije, kako se zvala, iza Vijećnice ?
Eto ....ja vazda svuda u prolazu :D :D

Ako mislis na ono na sta ja mislim iza Vjećnice, to se zvalo SLAVUJ, a birtija je kompliment.
Ne vidjeh da je iko spomenuo Bel Amy?
I Lunu iza PTT na Alipašinom, jeste da nije kafic, ali je dernek bio zesci u sitne sate.
A Mapet, onaj pravi, na Cobaniji, to je istorija ovog grada, do ponoci je mogao, manje vise svako uci, ali poslije, jaoooo, dernek samo za pravu raju, svega je bilo,
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#80

Post by barby02 »

100_KA wrote:tesko je iznaci temu na koju bi trebalo okupiti sto veci broj forumasa, a koji su srcem jos uvijek vezani za svoj grad,
neko mladje neko stariji, bitno je da smo tu i sjecamo se starih dobrih vremena...
:-D Ja sam ZA (jest da malo kasnim :D )
User avatar
Saian
Posts: 15383
Joined: 08/04/2004 21:50

#81

Post by Saian »

shin wrote:
Oces to u moderazziju :D
niposto :D, gluho i daleko bilo, samo slikovit nachin da izrazim u isto vrijeme postovanje prema nekim likovima sa teme te obavijestim o sudbini istih :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128884
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#82

Post by muha_sa »

tech10 wrote:
muha_sa wrote: Sad htjedoh pomenut "upucavanje"na tim mjestima al kafići su tema.
--Stelex je bilo moje omiljeno mjesto---samo sam se gušio od vreline
Kaze mi stari da si ti najvise isao na Ekonomiju da slusas "Miru i prijatelje"i tamo redovno dobijao korpe. :D
:lol: :lol:
nisam na Ekonomiju iso :D Stelex-Rebus-Kuk-......................................
- ja sam samo u basti hotela Evropa mogo poneku i korpu dobit :D jos muzika uzivo :D
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#83

Post by barby02 »

Dobro bolan , svugdje je bilo vruce, i danas je vruce i uvijek je na takvim mjestima vruce. . nego koliko nas uopste ovdje ima? Mozemo li se prebrojati i ko je od nas uopste u Sarajevu za taj "radni sastanak" ? Sigurno se necemo naci kod Bicakcica :roll:
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#84

Post by tech10 »

muha_sa wrote: nisam na Ekonomiju iso :D Stelex-Rebus-Kuk-......................................
- ja sam samo u basti hotela Evropa mogo poneku i korpu dobit :D jos muzika uzivo :D
Kaze on i da te cesto vidjao kod Beneta kako neuspjeshno pasesh po trebama i da ti se Bene izvinjavao na tecnom talijanskom "Zguzate". Tu je i nastala, u Teoriji zavodjenja kokica, tvoja cuvena Metoda uzaludnih pokusaja, koju naucnici i danas proucavaju. :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128884
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#85

Post by muha_sa »

tech10 wrote:
muha_sa wrote: nisam na Ekonomiju iso :D Stelex-Rebus-Kuk-......................................
- ja sam samo u basti hotela Evropa mogo poneku i korpu dobit :D jos muzika uzivo :D
Kaze on i da te cesto vidjao kod Beneta kako neuspjeshno pasesh po trebama i da ti se Bene izvinjavao na tecnom talijanskom "Zguzate". Tu je i nastala, u Teoriji zavodjenja kokica, tvoja cuvena Metoda uzaludnih pokusaja, koju naucnici i danas proucavaju. :lol:
:lol:
ta mu je donekle i tacna :lol: kad dodije kod Beneta samo se presaltam preko puta kod Rese :)

tema je za 10.--ne bih da je kvarim svojim sjecanjima. :D samo da dodam--nalolalo se :lol: bogme--nekad bilo sad se spominjalo :D
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#86

Post by tech10 »

muha_sa wrote: nisam na Ekonomiju iso :D Stelex-Rebus-Kuk-......................................
- ja sam samo u basti hotela Evropa mogo poneku i korpu dobit :D jos muzika uzivo :D
Sto se Stelex-a tice kaze da je najbolje bilo petkom na nekim vecerima svrsenih studenata ili studenata koji svrsavaju, tako nekako. :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128884
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#87

Post by muha_sa »

tech10 wrote:
muha_sa wrote: nisam na Ekonomiju iso :D Stelex-Rebus-Kuk-......................................
- ja sam samo u basti hotela Evropa mogo poneku i korpu dobit :D jos muzika uzivo :D
Sto se Stelex-a tice kaze da je najbolje bilo petkom na nekim vecerima svrsenih studenata ili studenata koji svrsavaju, tako nekako. :lol:
nije ti tata moja generacija---nas su ucili-te smo i mi djecu ucili-- da i u sali postoji granica iliti ciza.
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#88

Post by water »

eh evo opet malo nostalgije u ova pogana vremena:

a dje nam je Djerdan ovdje, nije nidje bilo bolje, pada mi na pamet jedna gdje se islo do jutra: Kabare, i jos mnogo toga: a sto neko rece a dje smo mi sada :-) :-)
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#89

Post by basta sljezove boje »

vesela wrote: neko je spomenuo Zagica...je li to onaj veci kafic, malo vise Carsije, pa desno, sto je drzao Munib Zagic?...ako jeste, radi li on jos uvijek?...ja sam najvise voljela Sat, u Logavinoj...
stari sat, legendarni kafic, Nedjo, Maca, konobar Dzo. Mi smo obozavali Seju koji bi nam pricao bajke o tome kako je vozio sa Nelsonom Piketom Formulu 1 :D
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#90

Post by basta sljezove boje »

muha_sa wrote:
Santos wrote:Ja se nigdje nisam ubijo ko u Stelexu.Rebus diskoteka sjecam se i Kuka Zub pankeri folovi.
Sad htjedoh pomenut "upucavanje"na tim mjestima al kafići su tema.
--Stelex je bilo moje omiljeno mjesto---samo sam se gušio od vreline
sjecam se dvojice brace koji su tamo pustali muziku Mirze i Murisa, pa Chahte, Ogija, Marokanca Alija legende :D

tamo je definitivno bilo najjaca muzika, ali je medju snobovima na carsiji furala prica kako tamo izlaze "trebe u dubokim pumama" :lol:
*mima*

#91

Post by *mima* »

basta sljezove boje wrote:
vesela wrote: neko je spomenuo Zagica...je li to onaj veci kafic, malo vise Carsije, pa desno, sto je drzao Munib Zagic?...ako jeste, radi li on jos uvijek?...ja sam najvise voljela Sat, u Logavinoj...
stari sat, legendarni kafic, Nedjo, Maca, konobar Dzo. Mi smo obozavali Seju koji bi nam pricao bajke o tome kako je vozio sa Nelsonom Piketom Formulu 1 :D

:thumbup:
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#92

Post by basta sljezove boje »

idic wrote:U moje vrijeme je bila popularna Crvena galerija, Kogo, Teatar kod Narodnog pozorišta, Rock Teatar na Čobaniji, Estrada, CDA i SOS, Miris dunja itd.

Mnoga od ovih mjesta koja ste nabrojali i ovih mojih mjesta za izlazak ne postoje više. :(
koje li si ti godiste :D

Teatar se otvorio 1989 ili 1990, a na otvorenju je nastupila Ciccolina. U ljeto 1990 je pola Sarajeva tamo provodilo noci do sikteruse u 5 ujutro. Estrada je bila bas kao sto joj ime i kaze, prepuna estrade i wanna be estrade. Miris dunja, onaj gore na Visnjiku, je nekako brzo ispao iz fola, ali zato se staza slonova od Koga do SOS-a jos i danas pohodi. Crvena galerija je bila fina bastica sa dobrim izlozbama unutra. Neko vrijeme se islo i u Kinemu preko puta ulice. Sjecam se i otvorenja kafica Gogo 8. marta 1992. Taj kafic postoji i danas ali poslije mi nekako vise nije "legao".
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#93

Post by mamica papucarka »

basta sljezove boje wrote:
idic wrote:U moje vrijeme je bila popularna Crvena galerija, Kogo, Teatar kod Narodnog pozorišta, Rock Teatar na Čobaniji, Estrada, CDA i SOS, Miris dunja itd.

Mnoga od ovih mjesta koja ste nabrojali i ovih mojih mjesta za izlazak ne postoje više. :(
koje li si ti godiste :D

Teatar se otvorio 1989 ili 1990, a na otvorenju je nastupila Ciccolina. U ljeto 1990 je pola Sarajeva tamo provodilo noci do sikteruse u 5 ujutro. Estrada je bila bas kao sto joj ime i kaze, prepuna estrade i wanna be estrade. Miris dunja, onaj gore na Visnjiku, je nekako brzo ispao iz fola, ali zato se staza slonova od Koga do SOS-a jos i danas pohodi. Crvena galerija je bila fina bastica sa dobrim izlozbama unutra. Neko vrijeme se islo i u Kinemu preko puta ulice. Sjecam se i otvorenja kafica Gogo 8. marta 1992. Taj kafic postoji i danas ali poslije mi nekako vise nije "legao".


Ja nikad kod Goge nisam usla (ako mislis na onaj kafic na Ciglanama)
Vazda neke "tetice" u izlogu sjedile :D
a izgleda da smo tu negdje po godinama. Samo sto ja nikako ne mogu da se sjetim gdje je bio Miris dunja :roll:
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#94

Post by basta sljezove boje »

mamica 31 wrote:
basta sljezove boje wrote:
idic wrote:U moje vrijeme je bila popularna Crvena galerija, Kogo, Teatar kod Narodnog pozorišta, Rock Teatar na Čobaniji, Estrada, CDA i SOS, Miris dunja itd.

Mnoga od ovih mjesta koja ste nabrojali i ovih mojih mjesta za izlazak ne postoje više. :(
koje li si ti godiste :D

Teatar se otvorio 1989 ili 1990, a na otvorenju je nastupila Ciccolina. U ljeto 1990 je pola Sarajeva tamo provodilo noci do sikteruse u 5 ujutro. Estrada je bila bas kao sto joj ime i kaze, prepuna estrade i wanna be estrade. Miris dunja, onaj gore na Visnjiku, je nekako brzo ispao iz fola, ali zato se staza slonova od Koga do SOS-a jos i danas pohodi. Crvena galerija je bila fina bastica sa dobrim izlozbama unutra. Neko vrijeme se islo i u Kinemu preko puta ulice. Sjecam se i otvorenja kafica Gogo 8. marta 1992. Taj kafic postoji i danas ali poslije mi nekako vise nije "legao".


Ja nikad kod Goge nisam usla (ako mislis na onaj kafic na Ciglanama)
Vazda neke "tetice" u izlogu sjedile :D
a izgleda da smo tu negdje po godinama. Samo sto ja nikako ne mogu da se sjetim gdje je bio Miris dunja :roll:
eh, da su samo tetice, kad sam ja dolazila uvijek su bile chikice, a cini mi se da je jednom nasem politicaru i njegovom drustvancetu to omiljena kafana. Inace je tu blizu i broj 1 u kojem su se prije rata mogli piti "kokteli", ali je bilo i svacega, jednom je tamo i pokojni Djilda bio ranjen, cini mi se, u pucnjavi. Miris dunja je bio u jednoj ulicici u koju se skrece iz Nemanjine kad se ide gore prema Bjelavama na onom raskrscu vise Doma milicije. Kafic je jako kratko bio "in", ali je ostao upamcen zbog imena (istoimeni film) i enterijera koji je radio cuveni SA arhitekt Vuk Zec :D

ja sam inace najvise vremena u svojim tinejdzerskim danima provela pred kaficima a ne u kaficima :lol:
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#95

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 12:01, edited 1 time in total.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#96

Post by basta sljezove boje »

Nancy Drew wrote:
basta sljezove boje wrote: Miris dunja je bio u jednoj ulicici u koju se skrece iz Nemanjine kad se ide gore prema Bjelavama na onom raskrscu vise Doma milicije. Kafic je jako kratko bio "in", ali je ostao upamcen zbog imena (istoimeni film) i enterijera koji je radio cuveni SA arhitekt Vuk Zec :D
Bio je Miris dunja jedno vrijeme i iznad Mapeta ,samo se tad zvao Le Tire Bouchon :lol:
jest, cak smo ga i zvali Miris dunja mada je imao novo ime, ali tu sam bila samo par puta. Dovoljno da zahvaljujuci tome naucim kako se na francuskom kaze vadicep :lol:
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#97

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 12:01, edited 1 time in total.
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#98

Post by water »

Nancy Drew wrote:
basta sljezove boje wrote:
Nancy Drew wrote: Bio je Miris dunja jedno vrijeme i iznad Mapeta ,samo se tad zvao Le Tire Bouchon :lol:
jest, cak smo ga i zvali Miris dunja mada je imao novo ime, ali tu sam bila samo par puta. Dovoljno da zahvaljujuci tome naucim kako se na francuskom kaze vadicep :lol:
:zoka:
Inace mnogo poznatiji kao kafic ispod Dzemine kafane :lol: :lol: :lol:
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#99

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 12:01, edited 1 time in total.
boucheron
Posts: 110
Joined: 20/10/2003 00:00

#100

Post by boucheron »

Kako se zvala ona kafana u pasazu gdje je Edo prodavao cipele, malo iznad Katedrale. Galerija ili?
Vidim niko nije spomenuo Sirano 8)
Post Reply