Hrvatski fašizam na Jadranu

User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#76 Re: Hrvatski fašizam na Jadranu

Post by danas »

dr. wrote:Samo da kažem da je moj lični izbora da više ne želim na Jadran, a ne zaključak da se "conditio sine qua non" ne treba ići na Jadran. Svakom svačije, svako ima glavu pa neka odluči.
na odmor treba da ides gdje hoces, i nisi nikome duzan objasnjavati kako trosis svoj novac. ako se meni ne ide (iz bilo kojih razloga) ni u makarsku ni u herceg novi, to je moj problem. jel' tako?
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#77

Post by Panasonic »

Cazinjanin wrote:...

A, bio sam u kaficima na Viru koje drze Bosnaci... Jedno petinu tog ostrva ionako vec drze Bosnjaci. :-D Mozda nam Hrvatska i prizna taj teritorij kao teritorij sa najvise Bosnjaka u Hrvatskoj. :D
Bas me interesuje sta ce biti sa lukom Ploce, kojeg je BiH izgradila za svoje potrebe, a sada kad je izgradjen Hrvatska neda da se sa njim i sluzimo!

Eto njihove politike, a ta luka im i tako ne sluzi, stoji im prazna.
dr.
Posts: 436
Joined: 04/06/2005 13:32

#78 Re: Hrvatski fašizam na Jadranu

Post by dr. »

danas wrote:
dr. wrote:Samo da kažem da je moj lični izbora da više ne želim na Jadran, a ne zaključak da se "conditio sine qua non" ne treba ići na Jadran. Svakom svačije, svako ima glavu pa neka odluči.
na odmor treba da ides gdje hoces, i nisi nikome duzan objasnjavati kako trosis svoj novac. ako se meni ne ide (iz bilo kojih razloga) ni u makarsku ni u herceg novi, to je moj problem. jel' tako?
@danas, a sto nisi citirao narednu recenicu iz mog prethodnog posta? Nemoj samo ovih sitnih, sibicarskih folova i izvlacenja iz konteksta. Ako cemo u krajnost, onda zasto uopste postoji forum?! Niko onda nije duzan objasnjavati nista (iz bilo kojih razloga). Ako ti se ne svidja tema, idi na neku drugu.
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#79

Post by Panasonic »

Prenj wrote:Uvijek kada se vracam iz Dubrovnika ili Korcule, ne mogu se oteti misli da zivim svega cetiri i po sata voznje od takve ljepote.
dr., tvoje je pravo da upravljas svojim novcem i da ga trosis u bari zvanoj Neum (kako dobro ime) ili da posjecujes deponije smeca oko nasih predivnih rijeka, ako je to tvoja zelja, ali pusti nas ostale kojima nacionalisticka vrana jos nije popila mozak, da uzivamo u predivnoj hrvatskoj obali na miru.
Prenj, nemas pravo zvati Neum barom ili nekoga nacionalistom bez ikakvih argumenata. Ti idi u Hrvatsku, to i ocekujemo od tebe. Ako ti se ne svidjaju 'deponije smeca' onda ostani tamo gdje ti je ljepse, kao npr. u Dubrovniku ili Korculi a druge pusti da odlucuju gdje ce ljetovati.

Pozdrav
Bobi
Forum administrator
Posts: 32550
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#80 Re: Hrvatski fašizam na Jadranu

Post by Bobi »

danas wrote:
dr. wrote:Samo da kažem da je moj lični izbora da više ne želim na Jadran, a ne zaključak da se "conditio sine qua non" ne treba ići na Jadran. Svakom svačije, svako ima glavu pa neka odluči.
na odmor treba da ides gdje hoces, i nisi nikome duzan objasnjavati kako trosis svoj novac. ako se meni ne ide (iz bilo kojih razloga) ni u makarsku ni u herceg novi, to je moj problem. jel' tako?
Cuj tvoj problem :D...ma to je politichki problem bona(podforum politika :D) :-) :zzzz: :-) .
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#81 Re: Hrvatski fašizam na Jadranu

Post by danas »

dr. wrote:
danas wrote:
dr. wrote:Samo da kažem da je moj lični izbora da više ne želim na Jadran, a ne zaključak da se "conditio sine qua non" ne treba ići na Jadran. Svakom svačije, svako ima glavu pa neka odluči.
na odmor treba da ides gdje hoces, i nisi nikome duzan objasnjavati kako trosis svoj novac. ako se meni ne ide (iz bilo kojih razloga) ni u makarsku ni u herceg novi, to je moj problem. jel' tako?
@danas, a sto nisi citirao narednu recenicu iz mog prethodnog posta? Nemoj samo ovih sitnih, sibicarskih folova i izvlacenja iz konteksta. Ako cemo u krajnost, onda zasto uopste postoji forum?! Niko onda nije duzan objasnjavati nista (iz bilo kojih razloga). Ako ti se ne svidja tema, idi na neku drugu.
svasta?
ja sam bolan ne bio stala uz tebe; jer zaista shvatam da ti se ne ide u hrvatsku na more. ni meni se ne mili bacati grah da skontam sta ko misli o meni dole na osnovu moga imena i pasosa. ako nisi rahat, ako te muce sumnje, onda nemoj da ides -- ja to shvatam u potpunosti. i ne trebas se nikome opravdavati, najmanje meni... kontas? :wink:
dr.
Posts: 436
Joined: 04/06/2005 13:32

#82 Re: Hrvatski fašizam na Jadranu

Post by dr. »

danas wrote:
dr. wrote:
danas wrote: na odmor treba da ides gdje hoces, i nisi nikome duzan objasnjavati kako trosis svoj novac. ako se meni ne ide (iz bilo kojih razloga) ni u makarsku ni u herceg novi, to je moj problem. jel' tako?
@danas, a sto nisi citirao narednu recenicu iz mog prethodnog posta? Nemoj samo ovih sitnih, sibicarskih folova i izvlacenja iz konteksta. Ako cemo u krajnost, onda zasto uopste postoji forum?! Niko onda nije duzan objasnjavati nista (iz bilo kojih razloga). Ako ti se ne svidja tema, idi na neku drugu.
svasta?
ja sam bolan ne bio stala uz tebe; jer zaista shvatam da ti se ne ide u hrvatsku na more. ni meni se ne mili bacati grah da skontam sta ko misli o meni dole na osnovu moga imena i pasosa. ako nisi rahat, ako te muce sumnje, onda nemoj da ides -- ja to shvatam u potpunosti. i ne trebas se nikome opravdavati, najmanje meni... kontas? :wink:
Izvinjavam se. Pogresno sam protumacio, a kako i ne bi, kada su ovi kvazi-multikulti jastrebovi krenuli u napad kao da sam ja rekao ove fasisticke izjave...
Bobi
Forum administrator
Posts: 32550
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#83

Post by Bobi »

@dr.
Da li su hrvati fashisti? Na osnovu izjave jednog lika i jedne babe :-) ... :? ... :-) .
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#84 Re: Hrvatski fašizam na Jadranu

Post by danas »

dr. wrote: Izvinjavam se. Pogresno sam protumacio, a kako i ne bi, kada su ovi kvazi-multikulti jastrebovi krenuli u napad kao da sam ja rekao ove fasisticke izjave...
svako je gazda svoga novca. na odmor pogotovo ne treba ici u drzave i mjesta gdje covjek strahuje (osnovano ili ne). ako ti je neugodno, makar i zbog jedne budale sa nekog foruma, onda nemoj ici jer ipak je to tvoj odmor i treba da se opustis a ne da strahujes. mozda ti niko nista i nece reci, ali zasto da razbijas glavu pitajuci se "sta oni misle o meni?"... ja to shvatam, iako znam (nadam se) da su ovi fasisti u manjini.

i mene muci zal za "nasim" morem, ali sta da se radi -- jednom sam otisla (sa BH pasosom -- zeznula se zestoko, trebala sam uci na americkom) i dosta mi je bilo za sva vremena. cak je i moj suprug (amerikanac, koji je bio sa mnom) smatrao da nisu bili korektni prema meni u hotelu, te nisam nista umislila. tome ima 5-6 godina, ali eto... radije idem u meksiko i po evropi, ne treba mi i ta glavobolja da me neko sortira po imenu jos jednom. pa jos na odmoru, koji debelo placam (hrvatska nije nimalo jeftina).

ja znam jevreje ovdje u USA koji ni pod razno nece kupiti njemacki prozivod (npr. auto). imam i poznanika ciji otac takodje nece kupiti nista japansko, jer je bio njihov logoras. ja to mogu da razumijem. svako ima svoje razloge i svoje principe -- ja svoje necu nametati drugima, a pogotovo ocekujem da se ni meni ne pridikuje gdje i kako cu ljetovati i kako cu trositi svoj novac.
Last edited by danas on 01/08/2005 15:45, edited 4 times in total.
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#85

Post by Panasonic »

Bobi wrote:@dr.
Da li su hrvati fashisti? Na osnovu izjave jednog lika i jedne babe :-) ... :? ... :-) .
Ti mislis da su ta baba i taj lik jedini koji imaju ovakva misljenja? Svi koji imaju ovakva misljenja kao baba i lik jesu, a sada je do Hrvatske koliko ona ima bas takvih stanovnika.
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#86

Post by RPM »

sjecam se situacije kad su moji starci u jednom od hotela na Jadranu dosli na dorucak, posluga je bila tu i oni su narucili nesto za jesti ... ubrzo je dosao par Njemaca no sve je bilo zauzeto, zatim dolazi sef sale i moli ih da oslobode mjesto za strane turiste sto su oni naravno odbili, mizerno i bijedno, pa kao da su oni nesto bolji ... od tada nikad vise u Cro pogotovo s ovakvim cijenama, nema tu niti nacionalizma niti svrstavanja u ove ili one, jednostavno usluga za trazeni novac je mizerna o infrastrukturi da ne govorimo ... naravno, ko voli gledat na plazi u tudje tabane neka izvoli ... :D :D

za slijepce koji tvrde da su nam rijeke prljave neka pogledaju rijeke velikih evropskih gradova, boje Une i Sane necete naci na daleko ... :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32550
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#87

Post by Bobi »

Šeha wrote:A bogami ni Lasve ni Bosne... Ja prljavija korita nisam nigdje vidio... :sad: :roll:
Ma dobro je Seha :D...bas si nasao koje ces rijeke spomenuti :-) .
Moja preporuka je rijeka Ugar(Vlasic)... danas sam cuo sve naj-pohvale.Za neupuchene to je nekih 20 km od Travnika u pravcu S.Vakufa 8-) .
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#88

Post by Zadig »

prvo,
naslov teme je totalni promasaj (kod je faista i komsija zato sto nam zna zauzeti parking mjesto)


drugo,
zasto se bavimo komentarima nekih kretena na nekom forumu?
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#89

Post by RPM »

stipu Bobi, zavisi ko, sta i gdje zeli vidjeti ... :D
rei
Posts: 1101
Joined: 21/02/2005 12:40

#90 Re: Hrvatski fašizam na Jadranu

Post by rei »

dr. wrote:Samo da kažem da je moj lični izbora da više ne želim na Jadran, a ne zaključak da se "conditio sine qua non" ne treba ići na Jadran. Svakom svačije, svako ima glavu pa neka odluči. Mene su interesovala iskustva i drugih ljudi. Da ne bi bilo dalje nesporazuma citiram ponovo moj uvodni post!
dr. wrote:Čitajući komentare na pincom.info, ostao sam zaprepašten rasističkim ispadima Hrvata iz RH. Evo samo nekih komentara u kojima poručuju da se ne ide na Jadran. Ja sad definitivno znam da im nikad ni dinara neću dati na Jadranu. Radije ću u Tunis i Egipat:

Pozdrav domobranu a vas turci jebava ćaća. Lažete di stignete, marvo jedna. Na našem lipom plavom moru se ne može ostati od vašeg smrada.
dalmatinac, 31.7.2005 19:25:53

I podrška braći Hrvatima iz lipe naše u Hercegovinu i Bosnu. I nije istina da mi tamošnje Hrvate ne volimo. Svi smo mi jedan narod i jedna duša. Ako triba i sa cetnicima se ujedinit a protiv vas poturica, marvo jedna.
dalmatinac, 31.7.2005 19:29:00


A kod Neuma ćemo napravit najveći i najlipši most na svitu i pomoći vam da imate pristup na otvoreno more, marvo jedna. A vi uživajte i kupajte se u Neumu a svoj smrad nemojte donosit u lipu našu. Ostavite ga u Bosni.
dalmatinac, 31.7.2005 19:31:41

OK dr. sorry pogresno sam protumacila, ovi primjeri sa ovog portala jesu fasisticki, i naravno tvoj je licni izbor gdje ces ici na odmor i kome
ostavljati svoju lovu, iskreno zaprepastena sam izjavama al' sad ko ce znati mozda su i ovo ko zna koji provokatorcici tako da se na njih i ne osvrcem.
Pozdrav .
Bobi
Forum administrator
Posts: 32550
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#91

Post by Bobi »

Ovo za Ugar nije zajebancija.Neki tvrde da voda iz rijeke ima ljekovita svojstva.Dosta slucajeva sam cuo da nakon redovnog 15-dnevnog hodanja po rijeci izlijeci neke bolesti.Voda je najzdravija u periodu od 15 aprila do 15 avgusta.
Bujrum :D .
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#92

Post by Panasonic »

Šeha wrote:A bogami ni Lasve ni Bosne... Ja prljavija korita nisam nigdje vidio... :sad: :roll:
Bosna ima najcistiji izvor u Evropi. Dokazano.
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#93

Post by štzngrm »

:x Na jednoj kući pored plaže na koju smo dolazili na otoku viru kod Zadra 1998. osvanuo je grafit 'Nećemo prljave balije u našoj Hrvatskoj'.
Nimalo ugodno. Ovo je samo jedan primjer.

Problem je što se nakon takvih iskustava osjećaš nekako..jednostavno ne možeš se opustiti i osjetiti spokoj-vraćaju te tamo od čega bježiš-
onda poželiš da im svima j..... mater-razum zaslijepi i eto ga--

mislim ako već plaćaš taj j..... smještaj, hranu, piće kao i svi ostali onda trebaju i da te tretiraju kao sve ostale. Bosanac na jadranu-osjećaš se nekako prozvanim, nema poštovanja.

I priroda je postala samo njihova priroda. 'Kupaš se u našem moru'-
Ok, ako ću biti u moru i stalno osjećati pritisak 'njihovog mora', onda to može biti opasno po zdrav razum.
Zato neka oni fino čuvaju svoje lijepo hrvatsko more, a ja ću odmor potražiti na nekom drugom mjestu.

Pozdrav svim normalnim ljudima u HR.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#94

Post by Prenj »

Bobi wrote:Ovo za Ugar nije zajebancija.Neki tvrde da voda iz rijeke ima ljekovita svojstva.Dosta slucajeva sam cuo da nakon redovnog 15-dnevnog hodanja po rijeci izlijeci neke bolesti.Voda je najzdravija u periodu od 15 aprila do 15 avgusta.
Bujrum :D .
Od redovnog 15-dnevnog hodanja po hladnome Ugru, vrlo je izvjesna samo jedna stvar - reuma.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#95

Post by Prenj »

Panasonic wrote:
Šeha wrote:A bogami ni Lasve ni Bosne... Ja prljavija korita nisam nigdje vidio... :sad: :roll:
Bosna ima najcistiji izvor u Evropi. Dokazano.
Kako?
jozo-katalik
Posts: 1
Joined: 01/08/2005 13:33

#96

Post by jozo-katalik »

censored
sudnjidan
Posts: 525
Joined: 16/04/2005 10:34

#97

Post by sudnjidan »

jozo-katalik wrote:censored
Bravo Jozo majstore!
trazio sam neki umjeren nacin da objasnim kako u Hrvatskoj ne treba ostavljati svoje novce, a da me pritom ne optuze da sam nacionalista. I onda se javi Jozo (i to katolik!) i olaksa mi posao. Svaka cast za iskreno razmisljanje.
P.S. Kakav odnos "zvanicna" Hrvatska ima prema turistima iz BiH moze se vidjeti u svakoj informativnoj emisiji. Idu izvjestaji sa svih granicnih prelaza prema Sloveniji i Madjarskoj gdje se ceka u redovima, toliko i toliko turista dolazi iz Njemacke, toliko iz Austrije, toliko iz Ceske, Madjarske... Jedino nikad izvjestaja iz Doljana jer preko tog granicnog prelaza i ne dolaze turisti. Sta onda ocekivati od obicnog svijeta koji je u uniformama regularne Hrvatske vojske ratovao protiv "balija" u susjedstvu, "osmanlija" koji im danas "prljaju" Jadran. E, takvima ja svoje tesko zaradjene pare ne ostavljam. Niti ce oni propasti bez mojih novaca niti su ja propasti bez hrvatskog mora.
:~)
Posts: 76
Joined: 27/10/2004 11:51
Location: Sarajevo

#98

Post by :~) »

sudnjidan wrote:
jozo-katalik wrote:censored
Bravo Jozo majstore!
trazio sam neki umjeren nacin da objasnim kako u Hrvatskoj ne treba ostavljati svoje novce, a da me pritom ne optuze da sam nacionalista. I onda se javi Jozo (i to katolik!) i olaksa mi posao. Svaka cast za iskreno razmisljanje.
P.S. Kakav odnos "zvanicna" Hrvatska ima prema turistima iz BiH moze se vidjeti u svakoj informativnoj emisiji. Idu izvjestaji sa svih granicnih prelaza prema Sloveniji i Madjarskoj gdje se ceka u redovima, toliko i toliko turista dolazi iz Njemacke, toliko iz Austrije, toliko iz Ceske, Madjarske... Jedino nikad izvjestaja iz Doljana jer preko tog granicnog prelaza i ne dolaze turisti. Sta onda ocekivati od obicnog svijeta koji je u uniformama regularne Hrvatske vojske ratovao protiv "balija" u susjedstvu, "osmanlija" koji im danas "prljaju" Jadran. E, takvima ja svoje tesko zaradjene pare ne ostavljam. Niti ce oni propasti bez mojih novaca niti su ja propasti bez hrvatskog mora.
Izvini jarane, samo mala ispravka ... on je jozo_KATALIK :oops: :D
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#99

Post by vratnik »

Evo kad je tema vec fazizam, da napisem sta mi se desilo prije par hefti.
Trazio sam neku 'vukojebinu' za odmor sa familijom. I tako dobijem broj telefona familije K. iz Sarajeva, vlasnike kuce na Korculi, mjesto neko bogu iza nogu, (po prici moje poznanice), tisina, mirno cisto, savrseno.
OK, nazovem zenu i dijalog izgleda otprilike ovako:
"Ja sam vratnik, blabla, cou sam da vi iznajmljujete aparmtmane."
"Hmm, da, ali ustvari ne."
(Kontam, vidi djubradi, nece da mi iznajmi sobu): "pa iznajmljujete li ili ne?!"
"Pa iznajmljujemo, ali nam se vise ne moze prici."
(?!?! upitnik iznad glave?): "pa dobro, znam da je ostrvo, ali ima trajekt."
"Ma nije to, znate, nama su komsije napravile zid preko puta tako da ne mozemo prici nasoj kuci."
(?!?!, jos veci upitnik)
"Ovako: mi smo iz Bosne, i od 95. godine nam komsije prave probleme, vec su nam citavu cestu bagerima odnijeli (?!?!?!), ali kad su vidjeli da i dalje dolazimo, sad su napravili zid od jednog do drugog posjeda" (ZNACI FUNKCIJA JE DA SMETA, FASIZAM) "tako da nam gosti ne mogu doci".." Mi smo se znate usunjali, kao lopovi, posto imamo nekog provrca, a istrah nas je da ostavimo kucu" (mene bi bio strah da zaspem u njoj, ali jebi ga, Lude Bosnje).
"Pa to je nemoguce, pa trazite pravdu na sudu!"
"Pa pokusali smo, ali postoji sudska presuda kojom se gradnja odobrava... oni su nam tamo rekli da je najbolje da prodamo.."

Eh sad, ako ovo nije fasizam, onda je Hitler bio knjigovodja. Drzava koja se nada ulasku u evropsku uniju koristi metode koje je Hitler izmislio, samo sto su svi ostali u Hrvatskoj Zidovi. Ja sam na to napisao pismo ZDF, i ARTE (dva njemacka kanala, i cekam sta ce se desiti). Mozda nije fasizam kad baba prijeti sinom, ali jeste kad drzava stoji iza fasistickog ispada iste, a u ovom slucaju baba ima podrsku drzave. Original fasizam.
A ovaj gore sto nesto laje: ja se sjecam vremena kad je to bila partijska direktiva da se kupi zemlja u Hrvatskoj, da taj silni narod ne preplavi kontinentali dio lijepe Jugoslavije, ti ljudi su tim istim dalmosima omogucili opstanak na tom popisanom kamenu (sjeca li se neko ovdje izjave Djure Pucara Starog: ma daj him more, tamo se svakako ribe kupaju (AVNOJ). a generacija kasnije hoce da ih istjera.. Smjesni ste.
(Sorry da napisah ovoliki post, ali nije moglo krace)
Post Reply