Život samaca u srednjim godinama

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
piupiu
Posts: 16720
Joined: 05/01/2008 05:08

#76 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by piupiu »

broj dva wrote: 30/10/2023 14:25 Isto za zgodne muskarce.
Ovaj dio nije istinit. Zgodan muškarac ne mora biti ni duhovit, ni pametan, ni obziran, ni razgovorljiv... kod žena to malo drugačije fercera. Ne padamo na sise. :D
User avatar
piupiu
Posts: 16720
Joined: 05/01/2008 05:08

#77 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by piupiu »

merk030 wrote: 30/10/2023 11:21 Kao bluetooth, unpaired, paired. :-D :-D
:lol: To, to.
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#78 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Athlon64 »

piupiu wrote: 30/10/2023 22:53
Athlon64 wrote: 30/10/2023 21:02 - Vrlo bitno je napomenuti, za svakog muškarca koji ostane sam, statistički ostaje i jedna žena sama.
Htjedoh reći, više od jedne, jer je zadnjih 20 godina bilo više žena nego muškaraca na planeti, kad... ne lezi vraže.

Image
U skoro svim zemljamaa koje nisu imale friško rat - veći je broj muškaraca nego žena.

Indija i Kina su ekstremni primjeri.

Također u zemljama koje imaju veći broj žena nego muškaraca, statistika zna da zavara, jer razliku čini populacija 70+ - gdje je dosta broj žena i do 10x veći nego muškarac (u nekim zemljama), ali ako gledaš populaciju 20-50 god. starosti, u skoro svim zemljama je značajno više muškaraca nego žena.
User avatar
nepass1
Posts: 10079
Joined: 06/07/2017 07:35

#79 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by nepass1 »

ShnjaZZZ wrote: 30/10/2023 20:10
Tijana_Sa wrote: 30/10/2023 20:02 A valjda je ovo princip "trava je uvijek zelenija kod susjeda" :-D Teško će to shvatiti neko ko misli da se nije ostvario kako to društvo očekuje...
A šta ako nekog baš briga za društvo i društvene norme nego je emotivan čovjek i želi nekog da ga voli i da mu pruži ljubav :D nekog s kim će se emotivno povezat i ko će biti njegov kako psihički tako i emotivno, ali iz nekog razloga nikako mu to ne ide od ruke.

Glupo je svrstavat ljude u samo jednu kategoriju. Neko voli samoću, neko ne...nekom je svejedno i može sam do kraja života, neko pati zbog toga...sve je stvar individue.
95% udatih i ozenjenih zeli nekog da mu pruzi ljubav i emotivno se poveze
broj dva
Posts: 4614
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#80 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by broj dva »

piupiu wrote: 30/10/2023 22:56
broj dva wrote: 30/10/2023 14:25 Isto za zgodne muskarce.
Ovaj dio nije istinit. Zgodan muškarac ne mora biti ni duhovit, ni pametan, ni obziran, ni razgovorljiv... kod žena to malo drugačije fercera. Ne padamo na sise. :D
Mozda ne sve...ali sam vlastitim ocima gledao kako inace inteligentne i normalne zene gube poprilican postotak mentalog kapaciteta radi ljepi (a zajebani) likova..Ne padate na sise nego na ramena :D
broj dva
Posts: 4614
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#81 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by broj dva »

Sve receno u prvih 7 sekundi

Trapper Kerry

#82 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Trapper Kerry »

Velika većina i muškaraca i žena u poodmaklim godinama za dejtanje ima neki svoj razlog, najčešće samo njima poznat, zašto se nikad nisu vezali ozbiljno ni za kog. Mozda u početku i nisu svjesni toga ili ga ignoriraju ali vremenom sami sebi priznaju za postojeći problem, da li je to izgled, karakterna osobina, neki drugi eksterni, finansijski ili socijalni element, nebitno. Uglavnom, većina ga ima.

Mi koji smo se vezali, bili u braku, probali i vidjeli kako je, nama ne pada na pamet ponovo se vezati. Većina nas uživa u nezavisnosti koju cijenimo više od nekog potencijalnog odnosa. Ako i naiđe neka neobvezna veza prihvatamo je, ali vremenom jedna strana najčešće poželi nešto više i tu dođe do razilaženja u mišljenjima.
User avatar
Ateista
Posts: 46948
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#83 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ateista »

auspuhc wrote: 30/10/2023 17:20
Haris.ba wrote: 30/10/2023 17:17
use your illusion wrote: 30/10/2023 16:58 Imam 39 godina. Možda sam a i vjerovatno jesam dobro sebican ali prolazi me volja za trazim partnera. Zarađujem dovoljno da sebi mogu malo ugađati. Kupovati dobre parfeme, relativno skupu odjecu i obucu, mobitele. Jedan dio zivota, studentski, smo bas tesko zivjeli pa ne bih volio da se vraćam na to. Možete me napadati, s razlogom ali takav sam.
Sto ce te neko napadati?

Ko je na trzistu ima vise zena za izabrati.
On kao muskarac u tim godinama moze jos uvijek i porodicu osnovati. Zeni koja mu je vrsnjakinja sa druge strane je vec prosao voz.

Samo pametno covjek razmislja. Puno bolji zivot sa finansijske strane imas kao samac. Treba uzeti u obzir da su sanse da budes sa zenom koja vise zaradjuje od tebe gotovo nepostojece, tako da ce finansijski teret vecinski pasti na tebe. Zena + 2,3 djece i mnogo manje imas za sebe.
Privuce mi paznju ovaj dio oko finansija kad je neko samac i ima partnera, ne bih se bas slozio. Puno faktora utice, ali mislim da je u vecini slucajeva finansijski isplativije zivjeti sa partnerom nego sam, cak i ako partner ima manju platu ali ako ipak radi, osim ako nije bas prevelika razlika.
Imas troskove vezane za stan kao sto su rezije, troskovi odrzavanja, renoviranja, kupovine namjestaja i slicno, cesto se zato dizu krediti, nisu to mali troskovi a nema velike razlike ako si sam ili sa partnerom, sa dvije plate se ti troskovi dijele, ako tu dodamo kredit za stan za one koji nemaju naslijedjen isti to je tek veliko olaksanje sa dvije plate, ne samo olaksanje vec u vecini slucajeva i jedini nacin da se dodje do stana.
Ako gledamo troskove auta, to je isto zajednicki trosak - kupovina, gorivo, odrzavanje, nije bas tako cesto da oboje imaju po jedan auto vec je uglavnom zajednicki.
Sve ovo ako iskljucimo parove gdje jedno ne radi ili gdje radi za bas mizernu platu, sve ostalo je ekonomski racunuca na strani zajednickog zivota.
Ovo naravno ne treba biti razlog za brak i zajednicki zivot generalno, tu treba gledati nesto drugo a ne matematiku i finansije, ali ako ih gledamo to je realna racunica.
User avatar
Truba
Posts: 82664
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#84 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Truba »

luxferre
Posts: 685
Joined: 25/07/2009 00:23

#85 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by luxferre »

n+1 wrote: 30/10/2023 14:43
BiBi911 wrote: 30/10/2023 14:41
n+1 wrote: 30/10/2023 14:33

Ima li sexa u tvojoj firmi?

Kod nas u nocnoj se samo stancaju. Niko nista ne radi. Polome 20cm debele osovine, puno zeljezo.
Imate li otvorenih radnih mjesta?
Primaju samo voltarene i voltarenke :)
User avatar
Haris.ba
Posts: 25328
Joined: 08/09/2005 20:08

#86 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Haris.ba »

Ateista wrote: 31/10/2023 12:27
Privuce mi paznju ovaj dio oko finansija kad je neko samac i ima partnera, ne bih se bas slozio. Puno faktora utice, ali mislim da je u vecini slucajeva finansijski isplativije zivjeti sa partnerom nego sam, cak i ako partner ima manju platu ali ako ipak radi, osim ako nije bas prevelika razlika.
Imas troskove vezane za stan kao sto su rezije, troskovi odrzavanja, renoviranja, kupovine namjestaja i slicno, cesto se zato dizu krediti, nisu to mali troskovi a nema velike razlike ako si sam ili sa partnerom, sa dvije plate se ti troskovi dijele, ako tu dodamo kredit za stan za one koji nemaju naslijedjen isti to je tek veliko olaksanje sa dvije plate, ne samo olaksanje vec u vecini slucajeva i jedini nacin da se dodje do stana.
Ako gledamo troskove auta, to je isto zajednicki trosak - kupovina, gorivo, odrzavanje, nije bas tako cesto da oboje imaju po jedan auto vec je uglavnom zajednicki.
Sve ovo ako iskljucimo parove gdje jedno ne radi ili gdje radi za bas mizernu platu, sve ostalo je ekonomski racunuca na strani zajednickog zivota.
Ovo naravno ne treba biti razlog za brak i zajednicki zivot generalno, tu treba gledati nesto drugo a ne matematiku i finansije, ali ako ih gledamo to je realna racunica.
Prije rata finansijski razlog za vjenčanje i zajednički život je znalo biti i to da bi imao više bodova za dobijanje stana, pa onda kasnije i veći stan.

Izgleda da je i danas slično. I ne treba izbjegavati tu finansijsku stranu zajedničkog života u raspravi.
User avatar
Ateista
Posts: 46948
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#87 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ateista »

Haris.ba wrote: 31/10/2023 12:39
Ateista wrote: 31/10/2023 12:27
Privuce mi paznju ovaj dio oko finansija kad je neko samac i ima partnera, ne bih se bas slozio. Puno faktora utice, ali mislim da je u vecini slucajeva finansijski isplativije zivjeti sa partnerom nego sam, cak i ako partner ima manju platu ali ako ipak radi, osim ako nije bas prevelika razlika.
Imas troskove vezane za stan kao sto su rezije, troskovi odrzavanja, renoviranja, kupovine namjestaja i slicno, cesto se zato dizu krediti, nisu to mali troskovi a nema velike razlike ako si sam ili sa partnerom, sa dvije plate se ti troskovi dijele, ako tu dodamo kredit za stan za one koji nemaju naslijedjen isti to je tek veliko olaksanje sa dvije plate, ne samo olaksanje vec u vecini slucajeva i jedini nacin da se dodje do stana.
Ako gledamo troskove auta, to je isto zajednicki trosak - kupovina, gorivo, odrzavanje, nije bas tako cesto da oboje imaju po jedan auto vec je uglavnom zajednicki.
Sve ovo ako iskljucimo parove gdje jedno ne radi ili gdje radi za bas mizernu platu, sve ostalo je ekonomski racunuca na strani zajednickog zivota.
Ovo naravno ne treba biti razlog za brak i zajednicki zivot generalno, tu treba gledati nesto drugo a ne matematiku i finansije, ali ako ih gledamo to je realna racunica.
Prije rata finansijski razlog za vjenčanje i zajednički život je znalo biti i to da bi imao više bodova za dobijanje stana, pa onda kasnije i veći stan.

Danas je to relativno.
Pa i sad ko hoce kredit za stan, tesko moze sa jednom platom, samo sto sad banka dodjeljuje bodove. :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 25328
Joined: 08/09/2005 20:08

#88 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Haris.ba »

Ateista wrote: 31/10/2023 12:41 Pa i sad ko hoce kredit za stan, tesko moze sa jednom platom, samo sto sad banka dodjeljuje bodove.
Ma slažem se. Ali, je sve to danas postalo relativno jer ima izbora. nije pod moranje i baš jedini put. Sad ako si samac bez stana, imaš izbor otići vani i barem zaraditi više da možeš u BiH kupiti nekretninu.
User avatar
Ateista
Posts: 46948
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#89 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ateista »

Haris.ba wrote: 31/10/2023 12:44
Ateista wrote: 31/10/2023 12:41 Pa i sad ko hoce kredit za stan, tesko moze sa jednom platom, samo sto sad banka dodjeljuje bodove.
Ma slažem se. Ali, je sve to danas postalo relativno jer ima izbora. nije pod moranje i baš jedini put. Sad ako si samac bez stana, imaš izbor otići vani i barem zaraditi više da možeš u BiH kupiti nekretninu.
Da, to svakako da sad ima puno vise opcija nego nekad.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17484
Joined: 31/03/2019 14:56

#90 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by vjeshalica »

piupiu wrote: 30/10/2023 22:53
Athlon64 wrote: 30/10/2023 21:02 - Vrlo bitno je napomenuti, za svakog muškarca koji ostane sam, statistički ostaje i jedna žena sama.
Htjedoh reći, više od jedne, jer je zadnjih 20 godina bilo više žena nego muškaraca na planeti, kad... ne lezi vraže.

Image
Kojih godina? Ne mozes traziti uparenje zene od 70 godina sa momkom od 25. Ima extrema ali nije to sad tema. U taj broj se ubrajaju zene/muskarci svi starosnih doba.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17484
Joined: 31/03/2019 14:56

#91 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by vjeshalica »

Trapper Kerry wrote: 31/10/2023 09:31 Velika većina i muškaraca i žena u poodmaklim godinama za dejtanje ima neki svoj razlog, najčešće samo njima poznat, zašto se nikad nisu vezali ozbiljno ni za kog. Mozda u početku i nisu svjesni toga ili ga ignoriraju ali vremenom sami sebi priznaju za postojeći problem, da li je to izgled, karakterna osobina, neki drugi eksterni, finansijski ili socijalni element, nebitno. Uglavnom, većina ga ima.

Mi koji smo se vezali, bili u braku, probali i vidjeli kako je, nama ne pada na pamet ponovo se vezati. Većina nas uživa u nezavisnosti koju cijenimo više od nekog potencijalnog odnosa. Ako i naiđe neka neobvezna veza prihvatamo je, ali vremenom jedna strana najčešće poželi nešto više i tu dođe do razilaženja u mišljenjima.
Vremena su se donekle promijenila i nema vise kao prije pod svaku cijenu. Danas se ljudi lakse razidju nego prije. Kriteriji,pogledi na zivot su se mijenjali,ranije su se zene "udomljavale" radi egzistencije, a i muskarci ne bi izlazili iz zone komfora kad se utrpaju, teze im pada. Ima svega, a vjerrovatno ljudi sa godinama razumnije razmisljaju,pa to razmisljanje nekada odvede u krajnosti. Oni sa 20 tesko da imaju iste poglede na zivot od onih sa 30 koji ga zive u pravom smislu rijeci. Tako da im dodje kasnije iz "guzice u glavu" nesto ali ipak ne bi izlazili iz zone komfora osim da saraju okolo i bodu sa strane.
User avatar
Ateista
Posts: 46948
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#92 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ateista »

vjeshalica wrote: 31/10/2023 13:12
piupiu wrote: 30/10/2023 22:53
Athlon64 wrote: 30/10/2023 21:02 - Vrlo bitno je napomenuti, za svakog muškarca koji ostane sam, statistički ostaje i jedna žena sama.
Htjedoh reći, više od jedne, jer je zadnjih 20 godina bilo više žena nego muškaraca na planeti, kad... ne lezi vraže.

Image
Kojih godina? Ne mozes traziti uparenje zene od 70 godina sa momkom od 25. Ima extrema ali nije to sad tema. U taj broj se ubrajaju zene/muskarci svi starosnih doba.
Ne ide,ali obrnuto moze ako ima dovoljno novca. :D
User avatar
piupiu
Posts: 16720
Joined: 05/01/2008 05:08

#93 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by piupiu »

vjeshalica wrote: 31/10/2023 13:12
piupiu wrote: 30/10/2023 22:53
Athlon64 wrote: 30/10/2023 21:02 - Vrlo bitno je napomenuti, za svakog muškarca koji ostane sam, statistički ostaje i jedna žena sama.
Htjedoh reći, više od jedne, jer je zadnjih 20 godina bilo više žena nego muškaraca na planeti, kad... ne lezi vraže.

Image
Kojih godina? Ne mozes traziti uparenje zene od 70 godina sa momkom od 25. Ima extrema ali nije to sad tema. U taj broj se ubrajaju zene/muskarci svi starosnih doba.
Kad može Makron :D :lol:

Nije bitno, pricali smo o gruboj statistici. Ofrlje.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17484
Joined: 31/03/2019 14:56

#94 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by vjeshalica »

piupiu wrote: 31/10/2023 14:44
vjeshalica wrote: 31/10/2023 13:12
piupiu wrote: 30/10/2023 22:53 Htjedoh reći, više od jedne, jer je zadnjih 20 godina bilo više žena nego muškaraca na planeti, kad... ne lezi vraže.

Image
Kojih godina? Ne mozes traziti uparenje zene od 70 godina sa momkom od 25. Ima extrema ali nije to sad tema. U taj broj se ubrajaju zene/muskarci svi starosnih doba.
Kad može Makron :D :lol:

Nije bitno, pricali smo o gruboj statistici. Ofrlje.
Pa dobro, kazem u slucaju tih extremnih razlika dolazimo do toga da neko mora ostati sam.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#95 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by KraljicaIzJajca »

Jedan manji dio samaca su zaista konstantno sami, tu se podrazumijeva da nemaju povremene veze, nemaju neobavezan seks sa FF ili FWB.
Lapo-lapo
Posts: 31
Joined: 30/04/2020 21:12

#96 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Lapo-lapo »

KraljicaIzJajca wrote: 31/10/2023 17:02 Jedan manji dio samaca su zaista konstantno sami, tu se podrazumijeva da nemaju povremene veze, nemaju neobavezan seks sa FF ili FWB.
Žene su brojnije kao samci. Prvenstveno iz razloga što duže vremenski žive od supružnika, od kojih je većina mlađa, a i životni vijek žena je malo veći od muškarčevog. Bolje podnose samoću. Rijetko se ponovo udaju, osim ako nisu stambeno i fininasijski obezbjeđene. Živo žena samica u trećem dobu je mnogo kvalitetniji za razliku od muškaraca koji je sam i žena koje i u trećem doba robuju muškom rodu.
Lijepo je biti žena. I to samica. :P
User avatar
Truba
Posts: 82664
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#97 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Truba »

Jeste kad djeca i unuci salju pare
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#98 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by KraljicaIzJajca »

Lapo-lapo wrote: 01/11/2023 09:59
KraljicaIzJajca wrote: 31/10/2023 17:02 Jedan manji dio samaca su zaista konstantno sami, tu se podrazumijeva da nemaju povremene veze, nemaju neobavezan seks sa FF ili FWB.
Žene su brojnije kao samci. Prvenstveno iz razloga što duže vremenski žive od supružnika, od kojih je većina mlađa, a i životni vijek žena je malo veći od muškarčevog. Bolje podnose samoću. Rijetko se ponovo udaju, osim ako nisu stambeno i fininasijski obezbjeđene. Živo žena samica u trećem dobu je mnogo kvalitetniji za razliku od muškaraca koji je sam i žena koje i u trećem doba robuju muškom rodu.
Lijepo je biti žena. I to samica. :P
Ja ne znam nikoga, musko ili zensko, da dobro podnosi samocu.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8404
Joined: 25/05/2013 23:49

#99 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by apsidejzi »

caros wrote: 30/10/2023 13:42
Lapo-lapo wrote: 30/10/2023 13:35
Samac u 50-tim se zove neostvaren i sjeban. Da je se ostvario profesionalno i stekao uvjete za brak što podrazumijeva deblji konto, dobar posao i stambeno zbrinut, već bi bio upecan. Sam u 50-tim u prevodu sjeban, što može značiti da je razveden, neugledan, siromašan, izrađen, bolestan i ne uvijek trijezan.
Kome treba samac u tim godinama? Pa isto takvoj neostavenoj i sjebanoj, koja nema smještaj, posao, radni staž i dr.
Nisi valjda ozbiljan?

Brak je apsolutno irelevantna stvar. Nije 1952. godina nego 2023.
Brak je irelavantna stvar iz aspekta prijasnjih shvatanja ali sto se tice muskaraca, brak je i te kako relavantna stvar danas, jer ako udjes u brak i zajebes se, moras biti spreman dijeliti na pola sve. Ono sto muskarci sve vise shvataju jeste da brak danas vise odgovara zenama. Mnogo su vise zasticene. Naravno, nije nista crno bijelo i ima bezbroj nijansi sive, ali generalno, uspjesan muskarac rizikuje mnogo ulaskom u brak. Pogotovo ako dobije djecu. Ako se ta zena pretvarala da je to sto jeste, a veliki broj ih se pretvara, onda je rizik realan.

U prethodnih 50 godina zene su prosle transformaciju od ekonomski ovisnih u potpunosti preko ekonomski neovisnih do iduceg ekstrema: ekonomski parazitskih upotpunosti. Muskarci danas to sve vise shvataju i zato i imas sve vise i vise samaca koji ne zele parazite. OK je ekonomski nezavisna zena. Nije OK ekonomski ovisna niti ekonomski parazit zena.

Narednih 50 godina ce dinamika musko zenskih odnosa biti u tom podrucju. Kako naci osobu koja zeli s tobom graditi zivot a ne biti parazit (iz aspekta muskarca), te kako naci muskarca koji ce razumjeti tvoju ekonomsku neovisnost (iz aspekta zene).
caros
Posts: 1362
Joined: 16/03/2012 19:05

#100 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by caros »

Čitava moja poenta je bila odgovor na ovo njegovo 'neostvaren i sjeban', kao da je brak neki ultimativni razlog za život.
Post Reply