BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45807
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#76 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Chmoljo »

i da dodam, nije ni čudo što to problematizirate ti i Hafis.

svakako nema jače koalicije, prepune džentlmenskih dogovora i lažne međusobne borbe.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#77 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by spreca »

Chmoljo wrote::shock:

ja koliko sam upratio Božić je katolički praznik, a ne hrvatski.

osim ako kod nas nisu Božići samo hrvatski, a bajrami samo bošnjački... ali ni to me ne bi čudilo.

a ovo je vrh, vrhova
zar Božić ili Bajram slave samo vjernici ?
svi sve privatizuju....srbi su privatizovali novu godinu po starom kalendaru i nazivaju je srpska nova godina koja je 13 na 14 januar...rusi kojih je preko sto miliona pravoslavaca je jednostavno zovu Stari Novi God i prakticno je i ne slave osim rjetkih ...kod nas je tako polj ,shume , rijeke struja ora biti sa nacionalnim prefiksom inace nece biti legitimno :lol:
palermo
Posts: 22496
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#78 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by palermo »

Chmoljo wrote::shock:

ja koliko sam upratio Božić je katolički praznik, a ne hrvatski.

osim ako kod nas nisu Božići samo hrvatski, a bajrami samo Bošnjački... ali ni to me ne bi čudilo.

a ovo je vrh, vrhova
zar Božić ili Bajram slave samo vjernici ?
....

Šta kažeš vrh vrhova....dobro, onda se nadam da će ministarstva koja će voditi ovi iz BH bloka raditi za Bajram ......čisto radi principjelnosti.

A što se tiče koalicije mene i Hafiza, pa rekao bih da su to blagodeti življenja u mutietničkoj sredini....paziš jedan na drugog......

u ratu preko nišana, u miru.....na drugačiji način.....

mislim, čitam te, a ne vjerujem svojim očima šta čitam.....
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45807
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#79 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Chmoljo »

ni ja.

šokantno je da vjerske praznike slave vjernici ili oni koji se bar tako izjašnjavaju.

uistinu.
palermo
Posts: 22496
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#80 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by palermo »

Chmoljo wrote:ni ja.

šokantno je da vjerske praznike slave vjernici ili oni koji se bar tako izjašnjavaju.

uistinu.
:? teško da i sam znaš šta si hotio reći.....but nevermind......ja svakako nemam šta više dodati....
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#81 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Kolinda »

U "našem" glavnom gradu je postalo sasvim normalno raditi na 26.12. ( i još kažu da to nije uopće blagdan :oops: ) i samim time što je skupština zasjedala na taj dan Hrvatima ( radi admina "katolicima" ) je poslana poruka, da budem nježan, "ko vas jebe".
A što se same teme tiče BH blok je klasični bošnjački blok sa ukrasima iz "reda" koje naravno samo koriste u slučaju popune Doma naroda.
Zamisli apsurda u ZDK je izabrano kako se čini čak 9 Hrvata :lol: a po propisu stanovništva je 12% Hrvata, to se zove pozitivna diskriminacija :lol: ali samo u slučaju da smo svi mi zajedno kreteni i da ništa ne kontamo.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#82 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Maraschino »

Kolinda wrote:U "našem" glavnom gradu je postalo sasvim normalno raditi na 26.12. ( i još kažu da to nije uopće blagdan :oops: ) i samim time što je skupština zasjedala na taj dan Hrvatima ( radi admina "katolicima" ) je poslana poruka, da budem nježan, "ko vas jebe".
A što se same teme tiče BH blok je klasični bošnjački blok sa ukrasima iz "reda" koje naravno samo koriste u slučaju popune Doma naroda.
Zamisli apsurda u ZDK je izabrano kako se čini čak 9 Hrvata :lol: a po propisu stanovništva je 12% Hrvata, to se zove pozitivna diskriminacija :lol: ali samo u slučaju da smo svi mi zajedno kreteni i da ništa ne kontamo.
Sve je pozitivna diskriminacija ali ti to zelis prikazati kao pravo.

Ima li takvih primjera i u 'ercegovini onoj zapadnoj blizu EU?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45807
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#83 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Chmoljo »

palermo wrote: :? teško da i sam znaš šta si hotio reći.....but nevermind......ja svakako nemam šta više dodati....
imaćeš kad faktor ili saff smisle nešto.
palermo
Posts: 22496
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#84 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by palermo »

Chmoljo wrote:
palermo wrote: :? teško da i sam znaš šta si hotio reći.....but nevermind......ja svakako nemam šta više dodati....
imaćeš kad faktor ili saff smisle nešto.
:? zaista me ostavljaš bez riječi.....
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#85 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by kmirsad »

Pričamo o posljedicama pucanja BH Bloka na TK , a ne o uzrocima.
Zna li iko iz kojih razloga SBB nije podržao predloženog kandidata DF-a, tog nekog g Mahira Mešaliča ?
Koja su razlozi nezadovoljstva SBB-a... a očigledno su golemi, kad su rizikovali da budu proglašeni krivcima za razbijanje BH Bloka u TK i rušenje nada u bolju budučnost građanski oprjedeljenih stanovnika i birača u TK ?
To mora biti nešto golemo.
I ne mora biti u TK.
Smatram da su pregovarački timovi doživjeli NEUSPJEH... ili neki timovi... ili neki tim...
Nisu bili dorasli ovako važnom i visokom zadatku... da su ih zaslijepili niski lični interesi i osvetoljubivost, unutar stranačke struje i sukobi i zavjere, želja da se strateški i taktički rasporede "svoji ljudi" i i zamrznuti agenti potrebni za kasniju realizaciju... pravih, a skrivenih ciljeva, pohlepa i grabež za pozicijima vlašču i moči, prepotencija i samoprecjenjivanje, sujeta i neodgovornost, nedovoljna vjera u više ciljeve i u svoje i mogučnosti koalicije da se nešto mijenja...
U pregovore se ušlo s "figama " iza leđa i nečesnim namjerama.
Dovoljno mi je bilo pogledati onaj dvostranični cirkus, koji su pregovarači ambiciozno i prepotentno nazvali "Sporazum...", da mi je još tada bilo jasno šta je pregovarače u stvari zanimalo i izvedem, još onda... zaključak da če ovo da ide baš onako kako se juče na sjednici STK pokazalo.
Moralo je negdje da pukne, prezategnuto je to sve bilo.
Srečom vrata još uvijek nisu guzicom zatvorena.
Savjetujem... još jutros.. lideri stranaka BH Bloka... Nikšić, Kojević, Komšić, Radončić, Jerlagić moraju sjesti i identifikovati uzroke ovog kraha, izgladiti nesporazume i napraviti promjene u svojim pregovaračkim timovima, a u daljem događanju, držati pod nadzorom sve što se dešava.
Vrijeme im, pa samim time i ni nama, nije saveznik... gangrena progresivno napreduje, do nepopravljivosti.
Naša dalja sudbina je u njihovim rukama, a tu nema zajebancije.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11242
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#86 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Prpa.ba »

Ostalo je jos par tema na podforumu ljubav&sex na kojima si zaboravio zalijepiti isti komentar, trebao bi pozuriti da forumasi ne bi ostali uskraceni.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#87 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by kmirsad »

Prpa.ba wrote:Ostalo je jos par tema na podforumu ljubav&sex na kojima si zaboravio zalijepiti isti komentar, trebao bi pozuriti da forumasi ne bi ostali uskraceni.
Prpa, nisam ih polijepio radi forumaša... nego u nadi da će ovaj vapaj na vrijeme dospjeti do čelnika stranaka iz BH Bloka na TK...
A na PDF Ljubav i sex nema smisla postavljati... tu njih slabo ima...
Dr Arsla
Posts: 1212
Joined: 05/01/2013 16:16

#88 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Dr Arsla »

kmirsad wrote:
Prpa.ba wrote:Ostalo je jos par tema na podforumu ljubav&sex na kojima si zaboravio zalijepiti isti komentar, trebao bi pozuriti da forumasi ne bi ostali uskraceni.
Prpa, nisam ih polijepio radi forumaša... nego u nadi da će ovaj vapaj na vrijeme dospjeti do čelnika stranaka iz BH Bloka na TK...
A na PDF Ljubav i sex nema smisla postavljati... tu njih slabo ima...
Eto oni će tebe poslušati i odmah se sastati. :mrgreen:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#89 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by kmirsad »

Dr Arsla wrote:
kmirsad wrote:
Prpa.ba wrote:Ostalo je jos par tema na podforumu ljubav&sex na kojima si zaboravio zalijepiti isti komentar, trebao bi pozuriti da forumasi ne bi ostali uskraceni.
Prpa, nisam ih polijepio radi forumaša... nego u nadi da će ovaj vapaj na vrijeme dospjeti do čelnika stranaka iz BH Bloka na TK...
A na PDF Ljubav i sex nema smisla postavljati... tu njih slabo ima...
Eto oni će tebe poslušati i odmah se sastati. :mrgreen:
:lol: Ni ja ne vjerujem... ali da ipak probam... nada umire zadnja...
A eno... i onaj Hamzić iz SBB sad govori da nije raspad Bloka, da se samo s jednim imenom ne slažu, ali Blok ostaje... možda su ipak kakvu , barem telefonsku sjednicu održali...
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#90 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by denis.istok »

Od kad je SBB Bh.blok??
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#91 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Roccohljup »

Stara narodna...."ko se u SBB uzda, mokrih se gaća budi " :D :D :D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#92 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by kmirsad »

Roccohljup wrote:Stara narodna...."ko se u SBB uzda, mokrih se gaća budi " :D :D :D
ne govoreči o njima, izgleda da su , po pisanju na fb, u pravu za tog Mahira... ne brane ga čak ni njegovi iz DF... izgleda da se radi o " pregovaračkom programiranju neuspjeha i formalne uspostave Građanskog Bloka "...
putokaz1
Posts: 12555
Joined: 31/05/2014 23:56

#93 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by putokaz1 »

BH BLOK na TK je želio i
''Jare i pare'
I Premijera i Predsjendika skupštine i Bošnjačku većinu i Srpsku većinu i Hrvatsku većinu i Ostalu većinu
E ne ide to tako
SDA dobila 9 mandata,stranka koju smo sahranili pred izbore
PDA takođe 9(PDA,SBB)
SBIH 2 jadna SBIH neznaju ni ''Gdje su došli ni gdje su pošli''
Imaš načelnika a izgubiš sa 5000 razlike u Živinicama i ne zaslužuješ ništa bolje od Opozicije
Imaš većina +1 i tražiš BAŠ SVE
Sad navodno,kažem navodno,po pričama...DF traži da se ide s SDA a SDP traži(VRH SDP) da se ide s PDA...ili je suprotno...
Ukoliko bude koalicije s SDA i PDA nestat će i SDP i DF..a profitirat će NS,te neke nove stranke tipa SDP 2018,DF 2014,Platforma za progres i Novi SDU
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#94 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by bunk »

Bilo bi fer da se javno izjasne celni ljudi sdp.
Poimence ko je za koaliciju sa sda a ko sa pda.
Cisto da clanstvo zna..
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#95 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by kmirsad »

bunk wrote:Bilo bi fer da se javno izjasne celni ljudi sdp.
Poimence ko je za koaliciju sa sda a ko sa pda.
Cisto da clanstvo zna..
:lol: :lol: Jesi SDA-ovac, ali znaš me nasmijati...
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#96 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by nemampojma0 »

Sdp i Df imaju cvrst dogovor, zajedno ili vlast ili opozicija.
Uci u pricu s Pda, koja usput receno nije nikakav faktor nigdje osim u Tk, pa trpiti njihove ucjene je ludost.
Kuko i Fahro su preko BH bloka pokusali sebi dici cijenu, da se sto bolje namire uz Sda. A i da su usli u vlast s BH blokom ta koalicija bi trajala najvise godinu dok ne postignu cijenu i tek tad bi BH blok bio sazvakan i ispljunut.
Slicno vazi i za NB. Fudo vec sjedio i pregovarao s Bakirom, a onaj poslanik iz NB u fed.parlamentu otvoreno stao uz Sda.
I s takvim da gradis drzavu, a milion ozbiljnih izazova pred njom..
Zato kazem, ako se mora birati izmedju Sda i gore nabrojanih, iako mi Sda nije draga ni najmanje, bolje izabrat nju nego ove sibicare.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#97 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by hAZNADAR »

BH blok je potreba, kako vrijeme prolazi prijeka potreba i svaki narod, to politika u jednom narodu i pored unitrasnjih trzavica ima zajednicki gard u mnogim stvarima.

Kod nas nerealno zbog ljevice koja ne moze ni sama sa sobom. A ocigledno su i ideoloski principi jaci od nacionalnog interesa. Ljudima je ocigledno jedino stalo do politicke rokade samo u svojoj carsiji. I tu je i jedini okvir BH bloka - jami koju carsiju - ostalo nebitno.
mishic
Posts: 6409
Joined: 28/04/2011 16:29

#98 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by mishic »

BH Blok - kao i sve priče popušene do sada. Dok se samo priča i obećava bit će med i mlijeko ali kada se pređe na raspodjelu resora i funkcija (čitaj - interesa), a to se već uveliko nazire, pući će tikva.
Bilo je i ranije slatkorječivih osnivaća ili disidenata od pojedinih stranaka ali kada treba formirati tim, prihvatiti se posla i početi raditi drugačije od prethodnika, redovno se pokazivalo da pojedinaca izuzev časnih i rijetkih izuzetaka, za takav rad, nema. Zato su sve stranke ko jaje jajetu, a razlika je samo u tome koliko je kome vlasti (kolača) dopalo. Za temeljit i revolucionaran zaokret treba puno vremena ali trebaju probrani, mladi i odlučni ljudi koji se ranije nisu pokvarili učešćem u politici. Političke stranke vrše selekciju kadrova od starta i od mjesne zajednice po principu traženja jasrebova i pošteni i čestiti, ma koliko bili sposobni, izvise još u startu. Takvih odavno u politici skoro da nema.
Partijska disciplina utemeljena isključivo na predizbornim obečanjima, transparentnost i otvorenost u radu, pošteni i fer izbori, i na kraju koaliranje samo i isključivo po programskoj podudarnosti, preduvjeti su za stasavanje prave političke stranke, a takve za sada na vidiku jednostavno nema.
I na kraju što veći broj koalicionih partnera to veće zlo po i onako napaćeni narod.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#99 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by kmirsad »

mishic wrote:BH Blok - kao i sve priče popušene do sada. Dok se samo priča i obećava bit će med i mlijeko ali kada se pređe na raspodjelu resora i funkcija (čitaj - interesa), a to se već uveliko nazire, pući će tikva.
Bilo je i ranije slatkorječivih osnivaća ili disidenata od pojedinih stranaka ali kada treba formirati tim, prihvatiti se posla i početi raditi drugačije od prethodnika, redovno se pokazivalo da pojedinaca izuzev časnih i rijetkih izuzetaka, za takav rad, nema. Zato su sve stranke ko jaje jajetu, a razlika je samo u tome koliko je kome vlasti (kolača) dopalo. Za temeljit i revolucionaran zaokret treba puno vremena ali trebaju probrani, mladi i odlučni ljudi koji se ranije nisu pokvarili učešćem u politici. Političke stranke vrše selekciju kadrova od starta i od mjesne zajednice po principu traženja jasrebova i pošteni i čestiti, ma koliko bili sposobni, izvise još u startu. Takvih odavno u politici skoro da nema.
Partijska disciplina utemeljena isključivo na predizbornim obečanjima, transparentnost i otvorenost u radu, pošteni i fer izbori, i na kraju koaliranje samo i isključivo po programskoj podudarnosti, preduvjeti su za stasavanje prave političke stranke, a takve za sada na vidiku jednostavno nema.
I na kraju što veći broj koalicionih partnera to veće zlo po i onako napaćeni narod.
Ovo jednostavno, ne stoji mišiću.
Ima jedna stranka koju več godinama Istinomjer proglašava... DOSLJEDNA... Čak i mnoge pojedince iz te stranke proglašava... DOSLJEDAN...
Haj pogađaj koja je.
A rapidno raste povjerenje u nju.
Dr Arsla
Posts: 1212
Joined: 05/01/2013 16:16

#100 Re: BH Blok - Stvarnost i realnost ili prašina u oči građanima

Post by Dr Arsla »

kmirsad wrote:
mishic wrote:BH Blok - kao i sve priče popušene do sada. Dok se samo priča i obećava bit će med i mlijeko ali kada se pređe na raspodjelu resora i funkcija (čitaj - interesa), a to se već uveliko nazire, pući će tikva.
Bilo je i ranije slatkorječivih osnivaća ili disidenata od pojedinih stranaka ali kada treba formirati tim, prihvatiti se posla i početi raditi drugačije od prethodnika, redovno se pokazivalo da pojedinaca izuzev časnih i rijetkih izuzetaka, za takav rad, nema. Zato su sve stranke ko jaje jajetu, a razlika je samo u tome koliko je kome vlasti (kolača) dopalo. Za temeljit i revolucionaran zaokret treba puno vremena ali trebaju probrani, mladi i odlučni ljudi koji se ranije nisu pokvarili učešćem u politici. Političke stranke vrše selekciju kadrova od starta i od mjesne zajednice po principu traženja jasrebova i pošteni i čestiti, ma koliko bili sposobni, izvise još u startu. Takvih odavno u politici skoro da nema.
Partijska disciplina utemeljena isključivo na predizbornim obečanjima, transparentnost i otvorenost u radu, pošteni i fer izbori, i na kraju koaliranje samo i isključivo po programskoj podudarnosti, preduvjeti su za stasavanje prave političke stranke, a takve za sada na vidiku jednostavno nema.
I na kraju što veći broj koalicionih partnera to veće zlo po i onako napaćeni narod.
Ovo jednostavno, ne stoji mišiću.
Ima jedna stranka koju več godinama Istinomjer proglašava... DOSLJEDNA... Čak i mnoge pojedince iz te stranke proglašava... DOSLJEDAN...
Haj pogađaj koja je.
A rapidno raste povjerenje u nju.
Da nije ona stranka što je pomogla sda da se usvoji Zakon o radu u FBIH :izet:
Locked