Sarajevska policija - All about

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
mk ultra
Posts: 19793
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#76 Re: Sarajevska policija - All about

Post by mk ultra »

Kome prijaviti divljanje policije na cesti bez ikakve potrebe? Nema rotacije, nema nista

Da ne govorim da sam znao viđati same neke ljude u policijskim vozilima, spusteni prozori, muzika lupa...

Jucer na igmanu, policajac sam pretice kolonu vozila preko pune, na vrlo nepreglednom mjestu
Nit sipa gorivo nit ima odgovornosti nit servisira... Ha ja
Al ce tebe ispeglati ako ucinis isto
Gamad
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#77 Re: Sarajevska policija - All about

Post by vješalica »

Kakva policija taki narod i obratno
made_in_sarajevo
Posts: 5619
Joined: 06/05/2013 23:05

#78 Re: Sarajevska policija - All about

Post by made_in_sarajevo »

da ja nesto priupitam,a ima neke veze sa MUP-om. jutros uzeo novu licnu kartu, svi podaci su ostali isti kao i na staroj i ona zena mi daje licnu i kaze da joj u narednom periodu donesem ZK izvadak i rodni list, ovjerene kopije radi prebivalista. eh sad mene zanima jel ja fakat to moram odnijeti i jel mi mogu sta ako ne odnesem? :D
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#79 Re: Sarajevska policija - All about

Post by dobar osjecaj »

vješalica wrote:Kakva policija taki narod i obratno
Da.
mk ultra wrote:Al ce tebe ispeglati ako ucinis isto
Gamad
Ja i ne vidim da nešto pretjerano peglaju ikoga obzirom čemu sve svjedočim na svakom koraku, gdjegod maknem u ovoj zemlji.
Ja još uvijek relativno često zovem policiju i prijavljujem različite vrste narušavanja (posebno moje) sigurnosti i javnog reda. Ponekad poslom boravim u različitim policijskim upravama i kad vidim sve kako i u kakvim uslovima rade, s čim se sve suočavaju, lakše mi je da ne razmišljam koliko je svaka prividna sigurnost koju uživam svakodnevno velikim dijelom tek stvar slučajnosti.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#80 Re: Sarajevska policija - All about

Post by shake69 »

made_in_sarajevo wrote:da ja nesto priupitam,a ima neke veze sa MUP-om. jutros uzeo novu licnu kartu, svi podaci su ostali isti kao i na staroj i ona zena mi daje licnu i kaze da joj u narednom periodu donesem ZK izvadak i rodni list, ovjerene kopije radi prebivalista. eh sad mene zanima jel ja fakat to moram odnijeti i jel mi mogu sta ako ne odnesem? :D
I ja uskoro moram produziti i zanima me ovo. Nije valjda da treba i to? :? Vala ne bih ja to odnio ako si je vec pokupio.
made_in_sarajevo
Posts: 5619
Joined: 06/05/2013 23:05

#81 Re: Sarajevska policija - All about

Post by made_in_sarajevo »

shake69 wrote:
made_in_sarajevo wrote:da ja nesto priupitam,a ima neke veze sa MUP-om. jutros uzeo novu licnu kartu, svi podaci su ostali isti kao i na staroj i ona zena mi daje licnu i kaze da joj u narednom periodu donesem ZK izvadak i rodni list, ovjerene kopije radi prebivalista. eh sad mene zanima jel ja fakat to moram odnijeti i jel mi mogu sta ako ne odnesem? :D
I ja uskoro moram produziti i zanima me ovo. Nije valjda da treba i to? :? Vala ne bih ja to odnio ako si je vec pokupio.
odnio staru i uplatnicu, covjek tamo sve popunio, dao mi papire i kaze za 15 dana dodji. niti rijeci o ovim gore papirima kao ni na stranici MUP-a. jutros ova baba mi daje licnu i kaze revizija stanovanja donesi ZK i rodni list u narednom periodu. sad jel fakat opet moram gubiti vrijeme na to ili ako im treba nek me traze? :D
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#82 Re: Sarajevska policija - All about

Post by vješalica »

po novom se mora
ali.ako.preuzmes ne moras.ici da dajes.zk
jedino ako imas.neki.original pa kopiraj i.ovjeri
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#83 Re: Sarajevska policija - All about

Post by Dozer »

vješalica wrote:
Atego wrote: nisam razumio,izvini .ko su guzičari ? to pitam . ko su ti ljudi koji dobijaju takve dozvole ? čime se bave inače?
Guzičari su u principu novokomponovana samoprozvana krema društva,koja boraveći u debelom crijevu vlastodržaca sebi sve dopušta i misli da ima pravo da radi šta hoće jer im je Ministarstvo na čijem je čelu seljački iserak dalo odobrenje.Doduše guzičarima teško može doći u glavu da Božija kartica može nekoga ugroziti pa se puno ne osvrću oko toga,jer kao imaju pravu.More ti Allah napisati dozvolu,a li razumna upotreba iste u malogradjanskog guzicara nema svrhu onda,jer se ne moze nametati okolini kao vrlo vazan.
Nasra se ti ko foka, nalupa gomilu gluposti ( bar sto se mene i mog slucaja tice), a da ni ne procita i ne shvati sta sam sve napisao.
A, ako hoces o tome ko je veci i stariji gradjanin ovog grada, bujrum.
Ja se slazem s tobom oko malogradjanstine koja ovdje vlada, i cak stalno o tome pricam, ali ipak prvo procitaj sve postove koje sam napisao pa tek onda etiketiraj i njajke.

S druge strane, u policiji su vecinom malogradjani. Tako je bilo uvijek, tako je i danas. Nekada zavrsavali dvije godine policijske skole, danas je to akademija, i hajd na ulicu zavodi red i provodi zakone. A svi vrlo dobro znamo kako izgleda kad se neko takav dokopa malo vlasti i moci. Dovoljno je pogledati vecinu politicara....
Post Reply