Stadioni u BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Thecoldfear
Posts: 34
Joined: 26/05/2009 19:47

#76 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by Thecoldfear »

Sarajevo nema svoj stadion imali su neki projekat da naprave stadon u Vogosci ali se odustalo. Olimpic ima svoj stadion na otoci i ne treba im veci jer nemaju navijace a ni neki uspjeh. Zeljeznicar ima svoj stadion ali je najveci problem novac. Kosevo je u vlasnistvu opcine centar i njima je mrsko potrositi nekih 60-70 hiljada KM da se sve obnovi i da se utakmice mogu igrati bez ikakvih problema a ovako smo na moljakanju kad sarajevski timovi izadu u Evropu. O zajednickom stadionu nema fajde pricati kad Zeljo ima svoj stadion i treba teziti ka obnovi a prvo ka vracanju dugova poreznoj tako nesto razmisljaju i u Sarajevu.

Jedan tim duguje 1,2 M a drugi 1,3 miliona a nemaju sredstva da to vrate a ne da prave neki stadion koji ce kostati 20-30 Miliona. Kakvu bi otplatu trazili ? Mozda 1 ili 2 stoljeca uz kamatnu stopu 1%. :)
User avatar
Edin H.
Posts: 47313
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#77 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by Edin H. »

Arteta wrote:@Eborg
Ako bi se recimo odlucilo da se renovira Kosevo,sta bi se trebalo raditi sa Grbavicom?
Nijedan Premijerligas nece igrati na njemu.
Prodas i napravis naselje npr., kao sto su recimo uradili sa stadionom Coventry-ja :-)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#78 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by Eborg »

@Thecoldfear: Više sam mislio na neke veće projekte, tipa natkrivanje "Koševa" i pravljenje novih tribina na "Grbavici" što su višemilionski iznosi.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#79 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by JThomas »

nikad.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#80 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by Arteta »

JThomas wrote:nikad.
:mrgreen:






























:thumbup:
Kratko i jasno
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#81 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by Eborg »

JThomas wrote:nikad.
Pa i pretpostavljao sam da će to biti preovladavajuće mišljenje ali onda sumnjam da će grad ikad sam moći izgurati oba stadiona na nekim većim investicijama. Samo onda da to klubovi sami riješe nekad.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25958
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#82 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by BHF_Manijak »

Ma dobro je Ivica ba reko, mi stalno nesto sminkamo, nadogradjujemo, preuredjujemo i samo na to bezze pare dajemo a kroz godinu-dvije to opet sranje postane! Nama treba nesto NOVO iz temelja da se digne, sve ostalo je ubleha. Pa za preuredjenje Grbavice bi izasla skuplja pita neg' tepsija, ondje se apsolutno nista ne isplati sminka ti i nadogradjivati, vec samo iz temelja nanovo raditi!
Thecoldfear
Posts: 34
Joined: 26/05/2009 19:47

#83 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by Thecoldfear »

BHF_Manijak wrote:Ma dobro je Ivica ba reko, mi stalno nesto sminkamo, nadogradjujemo, preuredjujemo i samo na to bezze pare dajemo a kroz godinu-dvije to opet sranje postane! Nama treba nesto NOVO iz temelja da se digne, sve ostalo je ubleha. Pa za preuredjenje Grbavice bi izasla skuplja pita neg' tepsija, ondje se apsolutno nista ne isplati sminka ti i nadogradjivati, vec samo iz temelja nanovo raditi!
a gdje je tu novac ;) lahko je to pricati Kuvajtu itd gdje samo pita koliko treba novca a kod nas je li bato to besplatno :)
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#84 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by ljevoruki »

Grad, drzava i NS/FS BiH treba usmjeriti novce ka Grbavici jer bi to bilo najbolje rjesenje za sviju.
I uopce ne mislim da treba sve rusiti pa ponovo graditi - samo nastaviti sjevernu tribinu preko istoka i juga, prosiriti teren koliko se moze i dovesti u red zapadnu tribinu ali joj ostaviti trenutni izgled i konfiguraciju, uz povecani kapacitet. Sve se to moze za neke relativno male pare napraviti i ne mora se odmah sve zapoceti, prva faza bi bila da se napravi istok pa tek onda jug.
Svi ti radovi mogu trajati i par godina, uz napomenu da bi istocna tribina bila apsolutni prioritet.
Ako se ne varam Sirbegovic je trazio milion KM za istok, jug vjerovatno isto toliko.
Time bi se kompletirale tri strane, ostalo bi da se urede svlacionice i ostale prostorije u sklopu zapadne tribine.
vjerujem da bi se time dobio stadion kapaciteta 18-20 hiljada gledalaca.
Reprezentacija BiH bi profitirala jer bi onda imala dva dobra stadiona na kojim moze igrati.
Kosevo bi kostalo puno vise da se natkrije i opet ne bi mogao napraviti atmosferu kao na Grbavici zbog atletske staze i udaljenosti terena od tribina.

:bih:
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#85 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by Arteta »

ljevoruki wrote:Grad, drzava i NS/FS BiH treba usmjeriti novce ka Grbavici jer bi to bilo najbolje rjesenje za sviju.
I uopce ne mislim da treba sve rusiti pa ponovo graditi - samo nastaviti sjevernu tribinu preko istoka i juga, prosiriti teren koliko se moze i dovesti u red zapadnu tribinu ali joj ostaviti trenutni izgled i konfiguraciju, uz povecani kapacitet. Sve se to moze za neke relativno male pare napraviti i ne mora se odmah sve zapoceti, prva faza bi bila da se napravi istok pa tek onda jug.
Svi ti radovi mogu trajati i par godina, uz napomenu da bi istocna tribina bila apsolutni prioritet.
Ako se ne varam Sirbegovic je trazio milion KM za istok, jug vjerovatno isto toliko.
Time bi se kompletirale tri strane, ostalo bi da se urede svlacionice i ostale prostorije u sklopu zapadne tribine.
vjerujem da bi se time dobio stadion kapaciteta 18-20 hiljada gledalaca.
Reprezentacija BiH bi profitirala jer bi onda imala dva dobra stadiona na kojim moze igrati.
Kosevo bi kostalo puno vise da se natkrije i opet ne bi mogao napraviti atmosferu kao na Grbavici zbog atletske staze i udaljenosti terena od tribina.

:bih:
:thumbup:
User avatar
E&E
Posts: 306
Joined: 24/09/2011 18:50

#86 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by E&E »

Sto bi mi djelili stadion sa sarajvom kad oni svoj stadion u opste nemaju? Treba Grbavicu obnoviti i to je to Olimpik ima stadion i njima bolji nije potreban jer nemaju navijaca, a ovi sto nemaju stadion, oni nemaju sta ni obnavljati.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#87 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by strong69 »

E&E wrote:Sto bi mi djelili stadion sa sarajvom kad oni svoj stadion u opste nemaju? Treba Grbavicu obnoviti i to je to Olimpik ima stadion i njima bolji nije potreban jer nemaju navijaca, a ovi sto nemaju stadion, oni nemaju sta ni obnavljati.
:lol: :lol: :lol:

Jos dodaj da smo se zvali Torpedo :mrgreen: I da nemamo svoj stadion :razz:


Kad Milan i Inter, Roma i Lazio, donedavno Torino i Juve mogu igrati na istom stadionu sto ne bi Sarajevo i Zeljeznicar? Kome ce to napraviti stadion(E) ako naprave, poprave ili renoviraju Grbavicu i Kosevo. Prosjek 5.000 po utakmici... Zjape prazni svakako.
User avatar
paravan
Posts: 541
Joined: 22/12/2010 12:43

#88 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by paravan »

E&E wrote:Sto bi mi djelili stadion sa sarajvom kad oni svoj stadion u opste nemaju? Treba Grbavicu obnoviti i to je to Olimpik ima stadion i njima bolji nije potreban jer nemaju navijaca, a ovi sto nemaju stadion, oni nemaju sta ni obnavljati.
mogu biti podstanari tj. placati

to recimo trebaju i na kosevu ali ustvari ne placaju nista
dobar,ti?
Posts: 485
Joined: 07/02/2009 19:58
Location: tu i tamo, vise tu nego tamo

#89 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by dobar,ti? »

ne placamo jer nam se moze 8-)
User avatar
kofi anan
Posts: 254
Joined: 31/01/2008 09:46
Location: Jedna Sanja, jedno prolece

#90 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by kofi anan »

Š'o b' Rozga rekla: ZNAČI NIKAD 8-) 8-)

Po onim 'anamo nam se stadion i na ribu čuje ...
User avatar
Obuca9
Posts: 9637
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#91 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by Obuca9 »

Neka hvala.
User avatar
saravara
Posts: 263
Joined: 11/02/2012 14:20

#92 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by saravara »

gluplju temu nisi mogao postaviti , a sad :run: :run:
User avatar
Slo Burner
Posts: 5378
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#93 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by Slo Burner »

Ma Sarajevo je totalno neperspektivan klub, Željo i Sarajevo nemaju ni slicne ciljeve, tesko bi mogli odrediti bilo kakve prioritete oko stadiona, ali mislim da bi se sa Olimpicom dalo sta napraviti 8-)
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#94 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by -LIBERO- »

Neces dozivjeti ni od jednog zagrizenog navijaca ova dva kluba da pristane na tu varijantu oko dijeljenja nekog , eventualno, buduceg stadiona :thumbup:

Mi smo dva svijeta razlicita(navijacki mislim, naravno :D ), i dobro je da je to tako. To je isto kao da pitas, hipoteticki gledano, bi l' pristala bilo koja dva gradska rivala da zanemare svoje istorijske i tradicionalne stadione, na ustrb izgradnje novog zajednickog stadiona. :-)

Isao bih cak i dalje, pa bih rekao, da ne da navijaci nisu za to, nego kada bi se to kojim slucajem i pokrenulo (a previs je hipoteticki i na dugom stapu, al' eto...), da bi bas najjacu i najorganizovaniju opoziciju prema svemu tome imali bas od Hz i TM.

Tako da..... :dance: :mrgreen: :run:
Last edited by -LIBERO- on 10/04/2012 22:59, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22496
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#95 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by palermo »

Pa kad bih se ja pitao, a ne pitam se :D , u Sarajevu bih napravio jedna moderan stadion za potrebe reprezentacije, a onda stavio prosto na tržište stadion, pa ko hoće da ga koristi neka plaća njegovo korištenje. Ako neće, ako je isplatnije igrati, recimo na Grbavici ili Koševu, svejedno, onda nek uprava Želje/Sarajeva pronađe sredstva za izgradnju, doradu, šta god......
User avatar
Šibicar
Posts: 7117
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#96 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by Šibicar »

Dok npr. u Italiji sasvim normalno da klubovi iz istog grada dijele stadion,na Balkanu su gradski rivali vazda imali zasebne stadione,pa čak i klubovi iz istog grada izmedju kojih ne postoji gotovo nikakav rivalitet i netrpeljivost(Zagreb i Dinamo),ne znam zašto je to tako,i da li je to ispravno,znam samo da smo svi navikli tako i teško bi se bilo navići na to da pola stadiona budu plave a druga polovina zelene stolice. :mrgreen:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25958
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#97 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by BHF_Manijak »

palermo wrote:Pa kad bih se ja pitao, a ne pitam se :D , u Sarajevu bih napravio jedna moderan stadion za potrebe reprezentacije, a onda stavio prosto na tržište stadion, pa ko hoće da ga koristi neka plaća njegovo korištenje. Ako neće, ako je isplatnije igrati, recimo na Grbavici ili Koševu, svejedno, onda nek uprava Želje/Sarajeva pronađe sredstva za izgradnju, doradu, šta god......
KAd na prvu pogledas to je fino, ali se taj stadion ne bi nikako, ali bas nikako isplatio samo za igru reprezentacije a ova dva sarajevska kluba ne bi vjerovatno imali love da placaju igranje na istom, jer podrazumijevam da bi to bio najmoderniji i najbolje opremeljen stadion u drzavi te bi tako i cijena automatski bila masna koja bi se placala za igranje na istom.
Jedino kao neki kompleks gdje ce biti neki trzni centri, poslovni prostori i ti fazoni, pa bi se tako iole isplatilo, ali sam stadion kao stadion na kojem bi repka igrala, preskupo ulaganje od kojeg bi se povrat novca pravo dugo cekao.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#98 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by Eborg »

Shvatam ja vaše probleme ali onda nemojte rondati da vam grad (kanton, država, Savez, nebitno) napravi stadione tek tako. Jedan hajde i nekako a i to da se naguze k'o veliki. Kad jedan Zagreb čiji je budžet 1,89 milijardi KM (da, MILIJARDI :shock: :shock: :shock: ) naspram grada Sarajeva čiji je budžet nekih 17 miliona KM (dakle ravno 111 puta manji) razmišlja o tome može li izgurati izgradnju JEDNOG novog stadiona Dinamu onda je iluzorno da se nadate nekim većim promjenama na tim stadionima.

A za obnovu jednog i drugog stadiona treba minimalno po 4-5 miliona KM.
LSD
Posts: 27429
Joined: 24/07/2007 08:26

#99 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by LSD »

Ma jok...Grbavica je Željin stadion, sveti stadion za kojeg se krv prolila (za dušmane je stocna pijaca, krmetnjak ili kako vec...ali za nas je svetinja)...ništa zajednicko sa njima, nema potrebe definitivno....svako neka straži svoju srecu sam.
palermo
Posts: 22496
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#100 Re: Zajednički stadion Željezničara i Sarajeva

Post by palermo »

BHF_Manijak wrote:
KAd na prvu pogledas to je fino, ali se taj stadion ne bi nikako, ali bas nikako isplatio samo za igru reprezentacije a ova dva sarajevska kluba ne bi vjerovatno imali love da placaju igranje na istom, jer podrazumijevam da bi to bio najmoderniji i najbolje opremeljen stadion u drzavi te bi tako i cijena automatski bila masna koja bi se placala za igranje na istom.
Jedino kao neki kompleks gdje ce biti neki trzni centri, poslovni prostori i ti fazoni, pa bi se tako iole isplatilo, ali sam stadion kao stadion na kojem bi repka igrala, preskupo ulaganje od kojeg bi se povrat novca pravo dugo cekao.
Pa naravno, stadoni se danas i prave kao kompleksi....od restorana do radnji......slažem se ja da ima to pitanje tržišta, ali država bi mogla (mislim i morala) jedan stadion da servisira, dva ...teško.

A ovo pitanje najma, pa to je pitanje ambicija kluba, tržišta, cjelokupne marketing strategije kluba, ......ako misliš igrati evropu, stadion ti treba.....šta je jeftinijie ili skuplje, iznajmljivati, ili praviti neki svoj iznova.....ne znam baš u ovom trenutku.

I na kraju ima i pitanje privatizacije klubova, koje će svakako doći na red.....zašto bi država pravila stadion nekom privatniku....(doduše, budućem, ali ipak privatniku)
Post Reply