Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#76 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by jarobot »

taureg71 wrote:
jarobot wrote:Huawei P9 lite sa 3 GB rama....
Trenutno možda najbolji omjer cijene i dobiveno otprilike 450 km nov.
Telefon vrh za tu cijenu

za 450 KM, a gdje ??? :!:
Malo pro-pikaj pa ćeš vidjeti ima ih potpuno novi u privatnoj prodaji sa oficijelnom garancijom !!
User avatar
konektovan
Posts: 41044
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#77 Re: RE: Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by konektovan »

jarobot wrote:
taureg71 wrote:
jarobot wrote:Huawei P9 lite sa 3 GB rama....
Trenutno možda najbolji omjer cijene i dobiveno otprilike 450 km nov.
Telefon vrh za tu cijenu

za 450 KM, a gdje ??? :!:
Malo pro-pikaj pa ćeš vidjeti ima ih potpuno novi u privatnoj prodaji sa oficijelnom garancijom !!
Zar ima verzija od 3 GB?????

poslano sa Sonija Ze
r_faruk
Posts: 4690
Joined: 20/01/2003 00:00

#78 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by r_faruk »

kakvi su ovi ZTE telefoni
jarobot
Posts: 3051
Joined: 13/06/2016 20:07

#79 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by jarobot »

Ima odličan diše punim lućima.
Imam u kući HTC 10 i Huawei P9 lite 3 GB. Pokušao sam malo uporediti kako rade u stavrnom životu otvaranje stranica ,aplikacija imenika nezatno je brzi HTC 10 koji je 3 puta skuplji. Jedino kad dođe baš do zahtjevniji aplikacija tipa igrica tad je HTC 10 znatno bolji i kamera u HTC 10 je bolja pogotovo u mraku ( imače u novom HTC 10 kamera slovi za mozda najbolju ako ne tad među 3 na androidima )
Ovaj Huawei ima i kameru solidnu 5,2 inčni full HD ekran ,6.01 android , ma telefon ko nađe sa 3 GB rama za te pare mrak....
Imam u kući jedan lenovo A560 čudo od telefona dijete ga koristi i skoro se ne gasi nikako youtube igrice ispada al nestaje i tako već pola godine , nevjerovatno dobar kvalitet izrade Lenova ,jeftino solidno i još dual sim..
melac
Posts: 1659
Joined: 25/08/2008 19:33

#80 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by melac »

probook wrote:Ja sam se jednom za'ebao i imao tel od 5.5" i nikada vise. Ko se krece po cijeli dan i telefonira zbog posla nije ni malo prakticno. Prodao i vratio se na manju dimenziju. Sto se tice pregleda mejlova ne fali mi ni malo 5.5"
Identican slucaj, cesto telefoniram i pisem email i dok vozim, i imao povelik telefon Samsung Galaxy S5. Drage volje ga zamijenio za Samsung A3 i to iz prosle godine s 4,5 ekranom, i nista mi ne fali sto je manji ekran, a meni odgovara za svakodnevno koristenje, a i farmerke mi duze budu, prije se oderu dzepovi. A bome i ljepsi manji telefon.
citroen xm
Posts: 18374
Joined: 17/04/2012 22:57

#81 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by citroen xm »

Kinezi i to neki osrednji, daleko od boljih modela.
User avatar
konektovan
Posts: 41044
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#82 Re: RE: Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by konektovan »

melac wrote:
probook wrote:Ja sam se jednom za'ebao i imao tel od 5.5" i nikada vise. Ko se krece po cijeli dan i telefonira zbog posla nije ni malo prakticno. Prodao i vratio se na manju dimenziju. Sto se tice pregleda mejlova ne fali mi ni malo 5.5"
Identican slucaj, cesto telefoniram i pisem email i dok vozim, i imao povelik telefon Samsung Galaxy S5. Drage volje ga zamijenio za Samsung A3 i to iz prosle godine s 4,5 ekranom, i nista mi ne fali sto je manji ekran, a meni odgovara za svakodnevno koristenje, a i farmerke mi duze budu, prije se oderu dzepovi. A bome i ljepsi manji telefon.
Dok ne zagrlis negdje banderu tipkajuci mail druze, jako lose razmisljas.

poslano sa Sonija Ze
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#83 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by Kataklinger »

Galaxy S7 ili Iphone 7? Nebitno sto nije isti cjenovni rang...dugogodisnji sam Android user i kontam sad da li da ostanem vjeran Androidu pa da uzmem high end moby ili da predjem na iOS...neko iskustva s oba moba?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8506
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#84 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by kokuz_sa »

Ko li ce imati iskustva sa I7..tek izasao..nemas ga nigdje pogledati a ne kupiti...joscpogotovo jer kosta 2000...
naduvani
Posts: 28
Joined: 23/09/2016 07:13

#85 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by naduvani »

Kataklinger wrote:Galaxy S7 ili Iphone 7? Nebitno sto nije isti cjenovni rang...dugogodisnji sam Android user i kontam sad da li da ostanem vjeran Androidu pa da uzmem high end moby ili da predjem na iOS...neko iskustva s oba moba?
Nijedan
Za 3 odnosno 4 puta manju cijenu ćeš dobit bolji telefon
http://m.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi- ... 72710.html

Xiaomi Mi 5S na prvoj fotografiji uživo.
Procurila i cijena!


Predstavljanje novog Xiaomia je sve bliže, a glasine sve glasnije. Ipak ovaj najnoviji leak je poseban jer je ovo prvi put da vidimo kako će Mi 5S uopće izgledati. Svi smo znali da će biti isti kao Mi 5 i da neće imati home tipku ali nedavno smo vidjeli jednu sliku koja je izgledala čudno sa okruglom kapacitivnom home tipkom. Tada smo je proglasili kao vjerovatni fake ali strah je ostao. Poznati kineski leaker Kjuma je tu da nam umiri strahove sa najnovijom fotografijom uživo koja potvrđuje nedostatak home tipke koja je zamijenjena sa tri neoznačene kapacitivne tipke. Ovo daje dodatnu težinu onoj glasini da će Mi 5S biti prvi telefon koji će imati skener otiska prsta ispod zaslona ali nećemo odmah skakati na zaključke.

Možemo očekivati dvije varijante. Prva je sa 6 GB RAM-a i 64 GB interne memorije te sa cijenom od 299$ (oko 268 EUR) dok druga ima istu količinu RAM-a ali čak 256 GB interne memorije. Ta druga trebala bi se zvati Xiaomi Mi 5S Plus, a cijena je 449$ (oko 400 EUR). Obje cijene su fantastične, što je sasvim normalno za Xiaomi i jedan od glavnih razloga zašto ih svi toliko volimo Dakle imamo vrhunski flagship telefon sa (vjerovatno) niskom cijenom koji će biti predstavljen za 4 dana (27.09.). Što više tražiti?


Image
User avatar
shalla
Posts: 9342
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#86 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by shalla »

Kataklinger wrote:Galaxy S7 ili Iphone 7? Nebitno sto nije isti cjenovni rang...dugogodisnji sam Android user i kontam sad da li da ostanem vjeran Androidu pa da uzmem high end moby ili da predjem na iOS...neko iskustva s oba moba?
Šta trenutno koristiš?
Čisto da ti mogu uporediti upgrade koji ćeš dobiti sa S7
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#87 Re: RE: Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by Kataklinger »

kokuz_sa wrote:Ko li ce imati iskustva sa I7..tek izasao..nemas ga nigdje pogledati a ne kupiti...joscpogotovo jer kosta 2000...
Druze znam da jos nije svanuo I7 ali ima ljudi koji su handrili I6 i tu je to, nisu neki aman zaman skok napravili kao i svake godine. Mislio sam generalno, za te novce vrijedi li preci na iOS i opalit po njihovom najboljem mobu ili ostati na Androidu....trenutno koristim Galaxy S5
User avatar
konektovan
Posts: 41044
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#88 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by konektovan »

Iphone je vrh, i kwoliko god androidovci gurali rama, jezgri, nikad u praksi nece biti fluidni k'o jedan ios.


poslano sa Sonija Ze
User avatar
spree
Posts: 7965
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#89 Re: RE: Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by spree »

konektovan wrote:Iphone je vrh, i kwoliko god androidovci gurali rama, jezgri, nikad u praksi nece biti fluidni k'o jedan ios.


poslano sa Sonija Ze
To je tacno, nazalost. Nazalost zbog toga jer mi je android drazi zbog slobode i vise mogucnosti, ali fluidnost iphonea je cudo.

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
User avatar
konektovan
Posts: 41044
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#90 Re: RE: Re: RE: Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by konektovan »

spree wrote:
konektovan wrote:Iphone je vrh, i kwoliko god androidovci gurali rama, jezgri, nikad u praksi nece biti fluidni k'o jedan ios.


poslano sa Sonija Ze
To je tacno, nazalost. Nazalost zbog toga jer mi je android drazi zbog slobode i vise mogucnosti, ali fluidnost iphonea je cudo.

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
Ja takodjer koristim androdid, al' mora se priznati jabuci na superiornosti. Takodjer, mislim da je i windows u praksi bolji, samo sto je njihova buducnost nikakva.

poslano sa Sonija Ze
User avatar
Altsa
Posts: 7384
Joined: 19/03/2004 18:31

#91 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by Altsa »

Konto sam uzeti HTC One A9. Kakva su iskustva i valja li sta ovaj telefon.
User avatar
Quaresma
Posts: 6741
Joined: 19/07/2010 16:37

#92 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by Quaresma »

Generalno dobar telefon, dobice i Nougat update, samo sto je nesto skuplji u odnosu na hardware koji ima u sebi.

Sent from my E6653 using Tapatalk
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#93 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by supercali »

Normalno da je ios fluidniji kad rade os za jedan uredjaj dok se android radi za mali milion
Ustvari rade ga generalno a onda svako za svoj uredjaj i to po nekoliko njih razlicitog hardvera
Al to sve zavisi sta korisnik zeli pa se odlucio ios ili andrija
naduvani
Posts: 28
Joined: 23/09/2016 07:13

#94 Re: RE: Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by naduvani »

spree wrote:
konektovan wrote:Iphone je vrh, i kwoliko god androidovci gurali rama, jezgri, nikad u praksi nece biti fluidni k'o jedan ios.


poslano sa Sonija Ze
To je tacno, nazalost. Nazalost zbog toga jer mi je android drazi zbog slobode i vise mogucnosti, ali fluidnost iphonea je cudo.

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
Fluidnost ajfona je čista zabluda sa kojom se tješe njegovi vlasnici koji su za njega iskeširali sumu novca za koju on realno ne vrijedi, evo konkretno ip7 će minimalno bit 1,600
Za 3 puta manje para se može nabaviti gore prikazani Xiaomi mi5s koji sa najmodernijim i najjačim chipsetom snapdrogonom 821 će jednako biti fluidan sa androidom kao i ip7 sa iosom
User avatar
konektovan
Posts: 41044
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#95 Re: RE: Re: RE: Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by konektovan »

naduvani wrote:
spree wrote:
konektovan wrote:Iphone je vrh, i kwoliko god androidovci gurali rama, jezgri, nikad u praksi nece biti fluidni k'o jedan ios.


poslano sa Sonija Ze
To je tacno, nazalost. Nazalost zbog toga jer mi je android drazi zbog slobode i vise mogucnosti, ali fluidnost iphonea je cudo.

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
Fluidnost ajfona je čista zabluda sa kojom se tješe njegovi vlasnici koji su za njega iskeširali sumu novca za koju on realno ne vrijedi, evo konkretno ip7 će minimalno bit 1,600
Za 3 puta manje para se može nabaviti gore prikazani Xiaomi mi5s koji sa najmodernijim i najjačim chipsetom snapdrogonom 821 će jednako biti fluidan sa androidom kao i ip7 sa iosom
Iphone nije savrsen, da se razumijemo, a njegova najveca mana je cijena. Opet, kad ga uporediš sa drugim telefonima, ispadne najbolji. Nikad ne bih dao te pare za njega, smatram da je to sve precjenjeno, al' mora se priznati njegova superiornost u praksi.

poslano sa Sonija Ze
User avatar
spree
Posts: 7965
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#96 Re: RE: Re: RE: Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by spree »

naduvani wrote:
spree wrote:
konektovan wrote:Iphone je vrh, i kwoliko god androidovci gurali rama, jezgri, nikad u praksi nece biti fluidni k'o jedan ios.


poslano sa Sonija Ze
To je tacno, nazalost. Nazalost zbog toga jer mi je android drazi zbog slobode i vise mogucnosti, ali fluidnost iphonea je cudo.

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
Fluidnost ajfona je čista zabluda sa kojom se tješe njegovi vlasnici koji su za njega iskeširali sumu novca za koju on realno ne vrijedi, evo konkretno ip7 će minimalno bit 1,600
Za 3 puta manje para se može nabaviti gore prikazani Xiaomi mi5s koji sa najmodernijim i najjačim chipsetom snapdrogonom 821 će jednako biti fluidan sa androidom kao i ip7 sa iosom
Jesi li ikada koristio iphone? Da jesi vidio bi da li je fluidnost zabluda ili ne. Ja isto vise volim android i cak planiram uzeti kineza (mi note 2 pro), ali nista se ne moze reci protiv fluidnosti i rada iphonea.

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
naduvani
Posts: 28
Joined: 23/09/2016 07:13

#97 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by naduvani »

Jok ti si
Naravno da sam koristio i zato i tvrdim da je sva ta priča bull shit
Prešalto se na android i više nikad ama baš nikad se ne bi vratio na ios i ajfun
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#98 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by mufa1 »

Hahaha al meni je više smiješno kako su ljudi upecaju na dileju svaki put.. Hahahahaah

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
User avatar
spree
Posts: 7965
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#99 Re: RE: Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by spree »

mufa1 wrote:Hahaha al meni je više smiješno kako su ljudi upecaju na dileju svaki put.. Hahahahaah

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Ma ono reko da mu na fin nacin objasnim, ali jok. Ne konta to. Ogranicen ko iphone :D

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#100 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by supercali »

Htjedoh reci jos kad je predstavio ovaj kitofon dilajla ponovo u akciji al reko necu da ga ne prizivamo mozda su forumasi skontali da ga treba ignorisati al onda spree i konektovan naletise na tanak led
Post Reply