Travnik / 7 Korpus A RBiH

Post Reply
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#76 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by Bušman »

Bas me zanima kada ce sud u BL podici optuznice sto su im ponizili VRS :D :D :D
Pospanko
Posts: 206
Joined: 26/01/2005 19:25
Contact:

#77 Re: Večići i prodor iz Večića

Post by Pospanko »

tecumseh wrote:Selo koje sam zavolio u ratu, nikad u njemu nisam bio. Pola godine pružali otpor, nanijeli značajne gubitke VRS. Krenuli u prodor od 80 km i stigli u Travnik. Po meni najveći heroji rata, ali malo se šta zna. Ko su bili ti ljudi?

Sve ove poslijeratne godine pratim hocu li sta procitati o legendarnim Večićima, ali ni riječi.
Imao sam cast procitati zapise od momka koji je sve to prozivio, dok sam citao cesto sam plakao... Ne sjecam se da me nesto pogodilo tako kao taj tekst. Nadam se da ce momak snaci snage i izdati jednog dana knjigu, koja ce siguran sam biti jedan od vrijednijih zapisa iz proteklog rata...
Pospanko
Posts: 206
Joined: 26/01/2005 19:25
Contact:

#78 Re:

Post by Pospanko »

Bilo je raznih potraga da se nadje gdje su ih zakopali, cak su koristeni i helikopteri zbog nepristupacnog terena, ali nista.
Kao sto vidis iz gore navedenog u zlocinu je ucestvovalo cijelo selo, te sad svi sute kao zaliveni...sjeme im se zatrlo
Treba samo malo dobre volje, od strane policije, siguran sam da bi komsije propjevale.
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#79 Vlasic 23 mart 1995

Post by kv99 »

Na današnji dan 23. mart 1995 je oslobodjen Vlašić od strane zdruzenih jedinica Armije Bosne i Hercegovine na celu sa 7 Korpusom. ARBiH taj dan oslobađa Opaljenik sa radio-relejnim čvorištem na vrhu Vlašića.
Bitka na Vlašiću počela je 20 marta kada su jedinice ARBiH u vrlo teskim terenskim i vremenskim uslovima probile linije odbrane VRS i ovladale objektima Pavo, čavo, Crni Vrh, Veliki Šantić i rejonom Simišće. U borbama vođenim 21 marta uništene su snage VRS na Policama a ARBiH ovladala je širim rejonom Malog Šantića i dijelom objekta Poljane. 23. marta zbog loših vremenskih uslova dio jedinica ARBiH mjenja pravac napada prema objektu Galica i ovladavaju Poljanima, Paljikama, Harambašinom vodom i Srnskim stijenama čime je repetitor na Vlašiću stavljen u okruženje. Borbe se nastavljaju i nakon oslobađanja Opaljenika . Neka je rahmet dusi /lahka zemlja poginulima i čestitka prezivjelima .
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55968
Joined: 15/12/2008 16:53

#80 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by ultima_palabra »

Puno ljudi tad poginulo, rahmet/pokoj im duši...
Nije urađeno sve što se zamislilo, ali napravljena je dobra osnova za septembar 95e.
Koje su sve jedinice učestvovale tada?
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#81 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by kv99 »

Bilo je jos i iz 3 Korpusa ( par manevarskih bataljona ) a iz 1 Korpusa je bio dio Gardijske ali su vecinom bili iz 7 Korpusa , gore je bila svaka manevarska jedinica iz tog kraja i svako je dao dosta od sebe a bas kad spominjemo Opaljenik tu se popela grupa iz jajacke brigade ( 705).
User avatar
Truba
Posts: 82420
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#82 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by Truba »

i koliko je ćeta zaginulo
User avatar
karanana
Posts: 47430
Joined: 26/02/2004 00:00

#83 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by karanana »

koliko cheta a koliko je nasih bilo gubitaka?
User avatar
Truba
Posts: 82420
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#84 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by Truba »

sjećam se karađića i njegovih laži

muslimanska vojska je zaustavljena linije su vraćene na početne položaje :roll: :roll: :roll: :roll:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55968
Joined: 15/12/2008 16:53

#85 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by ultima_palabra »

Sjećam se tog dana, ja se spremio za školu (Travnik) a sirena za opštu zasvira i ja se vratih u krevet :) Nije bilo škole 10tak dana...
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#86 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by michio »

U BL pocelo emitovanje MTV taj dan, ne znam zasto.
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#87 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by kv99 »

Operacija Vlašić nije bila samo vojnog tipa vec je imala i humanitarni smisao jer je pomogla da se uspostave veze pokidane 1992, da se nastavi druzenje i ljudski kontakt....kao npr kada je bivsi logoras sreo cetnika koji ga je mucio u logoru ;-) A ovaj smajli :cry: je faca cetnika u trenutku kada je vojnik koji mu je dao cigaru ispricao kako ga zna.
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#88 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by Hrast »

Nikako mi nije jasno kako je moguce da se moglo osloboditi nepristupacne cuke, brda, planine, a da se do avgusta 95. nije moglo usetati ni u jedan gradic koji je bio pod kontrolom Karadzicevih secesionista.
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#89 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by kv99 »

Hrast wrote:Nikako mi nije jasno kako je moguce da se moglo osloboditi nepristupacne cuke, brda, planine, a da se do avgusta 95. nije moglo usetati ni u jedan gradic koji je bio pod kontrolom Karadzicevih secesionista.
Bilo bi ti jasno da si se pitao zasto su cetnici davno prije otvorene agresije prvo zauzeli polozaje na planinama, prevojima, brdima pa tek onda usetali u gradove. Mozda je razlog da bi usetao u gradove bilo potrebno prvo imati kontrolu i osloboditi te nepristupacne cuke, brda, planine. Cetnici su vecinu tih strateskih i takticki vaznih polozaja zauzeli vec prije otvorene agresije ( da li se mozda sjecas " vojnih vjezbi " ) ali taj luksuz Armija Bosne i Hercegovine nije imala vec se morala boriti i oslobadjati prvo brda i planine pa tek onda gradove.
I nije istina da do augusta 1995 nije nista oslobodjeno. Oktobra 1994 je ABiH natjerala cetnike iz Kupresa u povlacenje a HV je unisla u vec prazan grad a pokusaj da pogodis kako i kada su cetnici natjerani na povlacenje ( da ti pomognem: da li se to mozda dogodilo kada je ABIH zauzela dominantne polozaje oko grada ili kao sto bi to ti rekao " nepristupacne cuke i brda" ) .
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#90 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by Hrast »

kv99 wrote:
Hrast wrote:Nikako mi nije jasno kako je moguce da se moglo osloboditi nepristupacne cuke, brda, planine, a da se do avgusta 95. nije moglo usetati ni u jedan gradic koji je bio pod kontrolom Karadzicevih secesionista.
Bilo bi ti jasno da si se pitao zasto su cetnici davno prije otvorene agresije prvo zauzeli polozaje na planinama, prevojima, brdima pa tek onda usetali u gradove. Mozda je razlog da bi usetao u gradove bilo potrebno prvo imati kontrolu i osloboditi te nepristupacne cuke, brda, planine. Cetnici su vecinu tih strateskih i takticki vaznih polozaja zauzeli vec prije otvorene agresije ( da li se mozda sjecas " vojnih vjezbi " ) ali taj luksuz Armija Bosne i Hercegovine nije imala vec se morala boriti i oslobadjati prvo brda i planine pa tek onda gradove.
I nije istina da do augusta 1995 nije nista oslobodjeno. Oktobra 1994 je ABiH natjerala cetnike iz Kupresa u povlacenje a HV je unisla u vec prazan grad a pokusaj da pogodis kako i kada su cetnici natjerani na povlacenje ( da ti pomognem: da li se to mozda dogodilo kada je ABIH zauzela dominantne polozaje oko grada ili kao sto bi to ti rekao " nepristupacne cuke i brda" ) .
Opet nema objasnjenja zasto je bilo moguce osloboditi planine kao sto je Vlasic a gradove ne. Kupres, zasto dopustise to HV-u? Merhamet?
User avatar
karanana
Posts: 47430
Joined: 26/02/2004 00:00

#91 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by karanana »

kv99 wrote:
Hrast wrote:Nikako mi nije jasno kako je moguce da se moglo osloboditi nepristupacne cuke, brda, planine, a da se do avgusta 95. nije moglo usetati ni u jedan gradic koji je bio pod kontrolom Karadzicevih secesionista.
Bilo bi ti jasno da si se pitao zasto su cetnici davno prije otvorene agresije prvo zauzeli polozaje na planinama, prevojima, brdima pa tek onda usetali u gradove. Mozda je razlog da bi usetao u gradove bilo potrebno prvo imati kontrolu i osloboditi te nepristupacne cuke, brda, planine. Cetnici su vecinu tih strateskih i takticki vaznih polozaja zauzeli vec prije otvorene agresije ( da li se mozda sjecas " vojnih vjezbi " ) ali taj luksuz Armija Bosne i Hercegovine nije imala vec se morala boriti i oslobadjati prvo brda i planine pa tek onda gradove.
I nije istina da do augusta 1995 nije nista oslobodjeno. Oktobra 1994 je ABiH natjerala cetnike iz Kupresa u povlacenje a HV je unisla u vec prazan grad a pokusaj da pogodis kako i kada su cetnici natjerani na povlacenje ( da ti pomognem: da li se to mozda dogodilo kada je ABIH zauzela dominantne polozaje oko grada ili kao sto bi to ti rekao " nepristupacne cuke i brda" ) .
drzali smo chuke iznad vogosce, hadzica i bosanske krupe pa nista.
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#92 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by kv99 »

Hrast wrote: Opet nema objasnjenja zasto je bilo moguce osloboditi planine kao sto je Vlasic a gradove ne. Kupres, zasto dopustise to HV-u? Merhamet?
Nije merhamet imao nista sa tim vec cista strategija jer je BIH dobila vise tako sto je HV unisao u Kupres nego da je to uradila Armija . Da su unisli u Kupres Armija bi imala slobodan grad a HV bi i dalje gledao sa strane a bilo je i zaocekivati i frku sa njima jer su oni to smatrali kao " hrvatski grad ", ovako su prepustili grad a dobili su da cetnici opet moraju da ratuju i sa HV jer od pada Jajca pa sve do Kupresa HV nije metka opalila na cetnike u BiH ( HVO se tu nista nije pitao ) a to su duge 2 godine .

@ hrast , karanana i ostali troleri i " sve je dogovoreno / nije se uopste trebalo boriti / sve je prodano "itd : ako imate pitanja o Kupresu ili o planinama uopste otvorite temu o tome i prestanite trolati ovu.
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#93 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by Hrast »

kv99 wrote:
Hrast wrote: Opet nema objasnjenja zasto je bilo moguce osloboditi planine kao sto je Vlasic a gradove ne. Kupres, zasto dopustise to HV-u? Merhamet?
Nije merhamet imao nista sa tim vec cista strategija jer je BIH dobila vise tako sto je HV unisao u Kupres nego da je to uradila Armija . Da su unisli u Kupres Armija bi imala slobodan grad a HV bi i dalje gledao sa strane a bilo je i zaocekivati i frku sa njima jer su oni to smatrali kao " hrvatski grad ", ovako su prepustili grad a dobili su da cetnici opet moraju da ratuju i sa HV jer od pada Jajca pa sve do Kupresa HV nije metka opalila na cetnike u BiH ( HVO se tu nista nije pitao ) a to su duge 2 godine .

@ hrast , karanana i ostali troleri i " sve je dogovoreno / nije se uopste trebalo boriti / sve je prodano "itd : ako imate pitanja o Kupresu ili o planinama uopste otvorite temu o tome i prestanite trolati ovu.
Logicno, hvala na objasnjenju.

PS
A zasto si ti tako zagrizen?
User avatar
karanana
Posts: 47430
Joined: 26/02/2004 00:00

#94 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by karanana »

meni nije logicno.
ali izbjegava odgovore na legitimna pitanja postavljenja na osnovu njegovih strateskih zakljucaka vezanih za planine, brda i chuke.
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#95 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by Hrast »

karanana wrote:meni nije logicno.
ali izbjegava odgovore na legitimna pitanja postavljenja na osnovu njegovih strateskih zakljucaka vezanih za planine, brda i chuke.
Kolko sam ja shvatio on tvrdi da je ARBiH Kupres prepustila HV-u zbog vezanja zastava sa Hrvatima. To bi mogao da bude razlog...
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#96 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by kv99 »

Hrast wrote:
karanana wrote:meni nije logicno.
ali izbjegava odgovore na legitimna pitanja postavljenja na osnovu njegovih strateskih zakljucaka vezanih za planine, brda i chuke.
Kolko sam ja shvatio on tvrdi da je ARBiH Kupres prepustila HV-u zbog vezanja zastava sa Hrvatima. To bi mogao da bude razlog...
Nije bilo nikakvog vezivanja zastava vec cista korist.
Ulaskom u Kupres ABIH bi sebe mogla da dovede u poziciju da zbog tog grada opet izbiju sukobi sa HV . Jer sta bi se dobilo da se unislo u grad ? Grad koji nema neki strateski znacaj za Armiju : Armiji nije bio potreban ni da ide prema jugu - kao sto je bio potreban cetnicima , ili da krene prema sjeveru - kao sto je uradila HV u operacijama pred Oluju, nije bilo neke industrije, u gradu nije bilo prije rata puno Bosnjaka - tu su vecinom bili BiH Srbi ili Hrvati i time bi se doslo u situaciju :ili da ostane prazan grad bez stanovnika/ dosele Bosnjake iz drugih gradova / da dopuste BiH Hrvatima da se vrate? Prazan grad bi bio beskoristan , da nasele Bosnjake bi bilo kontraproduktivno ( mogucnost sukoba sa HV koji bi se tome protivio jer su ga smatrali " svojim" ) a ako bi se vratili BiH Hrvati dobija se isti rezultat kao da je i HV ustvari usla u njega . Znaci nista ili vrlo malo se moglo da dobije ulaskom u grad a puno se moglo da izgubi. ABIH je kontrolisala takticki najvaznije polozaje oko grada jer se nalazila samo par km od grada, uklonjena cetnika opasnost iz pravca Kupresa, HV je uvucen u borbe protiv cetnika , oruzje i oprema je moglo lakse da dolazi, itd-itd. Cista strategija i pokazalo se na kraju uspjesna.

@karanana BiH nije samo Sarajevo i nije samo Hadzici . Bilo koja operacija u BiH je bila moguca samo ako se uspije ostvariti kontrola nad strateski i takticki najvaznijim polozajima npr da bi se oslobodila Vozuca prvo su oslobodzena brda oko tog grada, da bi se oslobodio Doboj trebalo je prvo osloboditi Ozren, svaka operacija prema Istoku je podrazumjevala oslobodenje Majevice, isto tako prema Gorazdu Treskavica i Bjelesnica, zapad- Vlasic itd-itd. Kao sto sam rekao i ranije, cetnici su PRVO zauzeli planine, brda, prevoje pa su tek onda krenuli na gradove. Razlika je samo sto su to oni radili u miru tj pod okriljem JNA a ABIH je to morala da radi u ratu, boreci se za svaki polozaj.
P.S Ako je bilo tako glupo napadati na planine i brda zasto je onda bilo cetnicima vazno da ih zadrze ? Ne samo da ih odbrane vec i da ih poksuaju da vrate svim sredstvima? Ovo je tema o Vlasicu pa mogu da te informisem da su neke jedinice sisle sa planine tek u maju 1995 jer su se sve do tada vodile borbe i odbrana oslobodjene teritorije. Znaci po tebi su bili glupi ne samo generali i vojnici u ABIH vec i cetnicki generali i vojnici jer su vodili borbe na planinama i brdima ? Svaka cast ako ti bolje znas nego svi generali na svim stranama u ratu :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47430
Joined: 26/02/2004 00:00

#97 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by karanana »

dobro, ti meni govoris da BiH nije samo sarajevo ili hadzici a u paragrafu iznad, par recenica prije te izjave mi govoris i objasnjavas kao sta ce armija bih u kupresu, tu nikada nije ni bilo puno bosnjaka, pa neka onda to uzme HV. pa jeli kupres u BiH ili nije? znaci oslobodimo grad od jednog okupatora i prepustimo ga drugom, malo manje okupatorskijem. nije bitno sto je kupres sada hrvatski, samo nek kupres nije srpski, jeli ta logika?
ako je BiH sve dalje od sarajeva i hadzica i ako je armija bih oslobodila kupres, zasto ga je prepustila vojsci druge zemlje? zasto nije lijepo tu ostala a toj vojsci druge zemlje u skladu sa splitskim sporazumom dozvolila prolaz i dalju borbu kroz bosnu i pozadinu kninske krajine?

i da, raspravljali smo o ovome na drugoj temi, mislim na onoj o tome da li je a bih bila pred pobjedom ili je to bio hoax, da ja mislim da je neko vuko armiju BiH, posebno oko sarajeva, u nepotrebne borbe za par oslobodjenih kvadrata sume na nekakvoj treskavici, kao i u mnoge druge neuspjele akcije deblokade po brdima oko olova i tamo sa one sjeverne strane ratista, a tamo gdje je cetnicki obruc bio najtanji izmedju dobrinje i hrasnice, preko ilidze i poluopkoljenih nedzarica nad kojima smo btw. sa mojmila i igmana imali prednost visinske razlike, koju toliko hvalis, a nikada nista nije oprobano. naravno da su nasi zapovjednici/generali bili ili nesposobni ili ubaceni elementi (cast izuzecima koji su do 95. vjerovatno bili u penziji).
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#98 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by kv99 »

karanana wrote:dobro, ti meni govoris da BiH nije samo sarajevo ili hadzici a u paragrafu iznad, par recenica prije te izjave mi govoris i objasnjavas kao sta ce armija bih u kupresu, tu nikada nije ni bilo puno bosnjaka, pa neka onda to uzme HV. znaci oslobodimo grad od jednog okupatora i prepustimo ga drugom, malo manje okupatorskijem. nije bitno sto je kupres sada hrvatski, samo nek kupres nije srpski, jeli ta logika?
ako je BiH sve dalje od sarajeva i hadzica i ako je armija bih oslobodila kupres, zasto ga je prepustila vojsci druge zemlje? zasto nije lijepo tu ostala a toj vojsci druge zemlje u skladu sa splitskim sporazumom dozvolila prolaz i dalju borbu kroz bosnu i pozadinu kninske krajine?

i da, raspravljali smo o ovome na drugoj temi, mislim na onoj o tome da li je a bih bila pred pobjedom ili je to bio hoax, da ja mislim da je neko vuko armiju BiH, posebno oko sarajeva, u nepotrebne borbe za par oslobodjenih kvadrata sume na nekakvoj treskavici, kao i u mnoge druge neuspjele akcije deblokade po brdima oko olova i tamo sa one sjeverne strane ratista, a tamo gdje je cetnicki obruc bio najtanji izmedju dobrinje i hrasnice, preko ilidze i poluopkoljenih nedzarica nad kojima smo btw. sa mojmila i igmana imali prednost visinske razlike, koju toliko hvalis, a nikada nista nije oprobano. naravno da su nasi zapovjednici/generali bili ili nesposobni ili ubaceni elementi (cast izuzecima koji su do 95. vjerovatno bili u penziji).
Lijepo sam ti napisao i naveo razloge sta je Armije mogla da dobije i da izgubi tako sto bi uslobodila Kupres. Pravno i moralno Armije ne bi trebala da prepusti Kupres drugoj vojsci ali vojno i politicki se to pokazalo ispravno. Navedi jedan strateski ili takticki razlog po cemu bi Armija bila u plusu da je unisla u Kupres ako vec smatras da je to bila pogreska ?
I za Mojmilo i Igman : nije samo visinska razlika imala uticaja na akcije i da li je bilo moguce osloboditi grad/ selo ili podrucje . Cetnici su imali citav grad Sarajevo kao na dlanu pa nisu mogli da ga zauzmu ...sta mislis zbog cega ? kakva je razlika u Kupresu i Sarajevu pa je oko Kupresa bilo dovoljno da se oslobode okolna brda da bi se cetnici povukli a oko Sarajeva nisu ? I kad si tako pun sebe pa smatras d si pametnije ne samo od oficira i vojnika ABIH vec i sa cetniske ( i HV je isto to radila kada je citavu godinu preko Dinare stvarala preduslove za Oluju ) pitaj se zasto niej pokusano da se napdadne direktno gdje su cetnici najjaci ? Cekaj malo,pa to su bas i " lokalni stratezi" i pokusali pa kako je proslo kada se islo direkto na ukopane cetnike ?
Kao vac spominjes onu temu da ti kazem kao i na onoj temi : stidi se . Stidi se sto mrtve heroje zoves nesposobnim ili ubacenim elementima jer je komandir koji je planirao i vodio akcije na Treskavici bio jedan od najboljih oficira , oficir koji je vodio sa prve linije i koji nikad nije bio izdajica . Stidi se onda sam mislio tvoga neznanja ali sada vidim da to opet namjeerno radis: blacenja mrtvih heroja. Nisi samo troler vec neko ko namjerno blati i omalovazava heroje koji su zivot dali jer su vjerovali u ono sto su radili. Vidim da ti nije bilo dovoljno sto si ga tada blatio vec i opet nastavljas iako sam ti i tada skrenuo paznju na to pa da ti opet kazem :STIDI SE.
Last edited by kv99 on 23/03/2010 13:31, edited 1 time in total.
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#99 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by BSn »

Karanana, dolje ti se odvijala prava drama u toku rata. Svi su taktizirali. ARBiH nije sebi mogla dopustiti luksuz da udje u rat i sa HVO-om i sa VRS-om. Isto to sebi nisu mogle dopustiti ni druge dvije strane. Ponekada bi se desavali uleti i sukobi, no ni tada nisi imao konstantno 2 na 1, nego bi se ovi treci povremeno priklanjali jednima, povremeno drugima.

Nije tamo rat bio onako kako ti zamisljas - mi i neprijatelji. Desavalo se da covjek ode na liniju, a njegov prvi komsija ode isto na liniju, samo u suprotnu vojsku. I zive tako jedni pored drugih i cekaju ko ce prvi povuci potez, a u ratu se znaju desiti i ishitreni potezi.
User avatar
karanana
Posts: 47430
Joined: 26/02/2004 00:00

#100 Re: Vlasic 23 mart 1995

Post by karanana »

okreci moje rijeci naopacke, okreci. ne zovem ja nikoga ko je poginuo ni na treskavici ni na trebevicu ni na nisicima ni na poljinama izdajicama i ubacenim elementima, ali zovem tako one koji su sjedili i dali naredbe da se ide u akcije kako se islo.
napade ti mene, a ne odgovori mi na ratna pitanja oko ginjenja na tim treskavicama a ne probavanja probijanja obruca tamo gdje je najtanji nedzarici-ilidza-hrasnica, ili malo juznije iza piste prema vojkovicima.

ovo pitanje ne razumijem:
kakva je razlika u Kupresu i Sarajevu pa je oko Kupresa bilo dovoljno da se oslobode okolna brda da bi se cetnici povukli a oko Sarajeva nisu ?
....pa ti ne bih znao ni odgovoriti. mozda govoris o razlici u onome sto smo imali kao naoruzanje. pa ako smo imali dovoljno naoruzanja da krenemo u deblokadu sarajeva u junu 95. onda smo mogli i probati tu rutu nedzarici-ilidza.
a i skrenuli smo malo sa teme.
Post Reply