crnci

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#76 Re: crnci

Post by S4mpion »

Čak i na forumu postoje ljudi koji boju nečije kože stavljaju na prvo mjesto, a njegova djela na peto mjesto, zato i dolazi do ovih nebuloza tipa
"Zašto su morali ubiti kriminalca (ubicu, pedofila, silovatelja) kad je crnac?"
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#77 Re: crnci

Post by MyTao »

Hajvan wrote:
MyTao wrote:
koji video? :?
ako između tvoja 2 posta stoji samo jedan tuđi koji sadrži video, vejerovatno si se referisao na taj video… ili ti 'nako rečenicu po rečenicu stavljaš u različite postove!?!
Ja sam pricao o snimku koji pokazuje davljenje covjeka u New Yorku, nema veze sa ovim sto se desilo u Fergunsonu. Nema veze sa rasizmom direktno, tu se samo radi o nasilnickom ponasanju nekoliko policajaca. Posto svaki put kad policija ubije covjeka, pocnu price, ma bio je kriminalac, pusio travu ovo ono, kao eto to je opravdanje da se covjek ubije. ovdje imamo slucaj koji je zabiljezen na kameri, covjek koji se nije opirao policiji, ali su ga udavili, i naravno nece odgovarati za to. Nisu ga sigurno ubili jer su rasisti, ali kao sto rekoh rasizam se pojavi u velikom broju posle, kada ljudi sve crnce svrstavaju u kriminalce koji ne sluze ni zasto. I tako ovaj zlocin prodje nekaznjeno jer kao imaju pravo da ga udave, pa crnac je, sto automatski znaci da je kriminalac :-)
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#78 Re: crnci

Post by MyTao »

S4mpion wrote:Čak i na forumu postoje ljudi koji boju nečije kože stavljaju na prvo mjesto, a njegova djela na peto mjesto, zato i dolazi do ovih nebuloza tipa
"Zašto su morali ubiti kriminalca (ubicu, pedofila, silovatelja) kad je crnac?"
Ti ili si neupucen ili si stvarno toliki rasista da pises ovakve gluposti... Micheal Brown nije pocinio nikakvo kriminalno djelo kada je ubijen, nije imao pistolj, pa to je i sam policajac prizno. To sta je on radio prije je NEVAZNO, jeli to toliko tesko za tebe da svatis. Plus imas stotine ovakvih slucajeva.

Samo rasisti jos uvijek tvrde kako nema rasizma u Americi.
User avatar
luckylaka
Posts: 26214
Joined: 15/01/2010 06:28

#79 Re: crnci

Post by luckylaka »

MyTao wrote:
Hajvan wrote:
MyTao wrote:
koji video? :?
ako između tvoja 2 posta stoji samo jedan tuđi koji sadrži video, vejerovatno si se referisao na taj video… ili ti 'nako rečenicu po rečenicu stavljaš u različite postove!?!
Ja sam pricao o snimku koji pokazuje davljenje covjeka u New Yorku, nema veze sa ovim sto se desilo u Fergunsonu. Nema veze sa rasizmom direktno, tu se samo radi o nasilnickom ponasanju nekoliko policajaca. Posto svaki put kad policija ubije covjeka, pocnu price, ma bio je kriminalac, pusio travu ovo ono, kao eto to je opravdanje da se covjek ubije. ovdje imamo slucaj koji je zabiljezen na kameri, covjek koji se nije opirao policiji, ali su ga udavili, i naravno nece odgovarati za to. Nisu ga sigurno ubili jer su rasisti, ali kao sto rekoh rasizam se pojavi u velikom broju posle, kada ljudi sve crnce svrstavaju u kriminalce koji ne sluze ni zasto. I tako ovaj zlocin prodje nekaznjeno jer kao imaju pravo da ga udave, pa crnac je, sto automatski znaci da je kriminalac :-)
Nisi ti dobar...cuj nije se opirao razumijes li ti uopste sta oni njemu govore.Sta valjas gluposti.
User avatar
luckylaka
Posts: 26214
Joined: 15/01/2010 06:28

#80 Re: crnci

Post by luckylaka »

MyTao wrote:
S4mpion wrote:Čak i na forumu postoje ljudi koji boju nečije kože stavljaju na prvo mjesto, a njegova djela na peto mjesto, zato i dolazi do ovih nebuloza tipa
"Zašto su morali ubiti kriminalca (ubicu, pedofila, silovatelja) kad je crnac?"
Ti ili si neupucen ili si stvarno toliki rasista da pises ovakve gluposti... Micheal Brown nije pocinio nikakvo kriminalno djelo kada je ubijen, nije imao pistolj, pa to je i sam policajac prizno. To sta je on radio prije je NEVAZNO, jeli to toliko tesko za tebe da svatis. Plus imas stotine ovakvih slucajeva.

Samo rasisti jos uvijek tvrde kako nema rasizma u Americi.
Ti bas tones sve dublje.Znas li ti uopste kriminalni dosje Browna.17-18 god.napravio prekrsaja ko Al Kapone,ukrao robu taj dan iz trgovine,sutnuo gazdu te iste,napao policajca,pokusao mu oteti pistolj .De ne lupaj vise nemas pojma o ovim dogadjajima.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#81 Re: crnci

Post by MyTao »

Ja eto ti razumijes... jeli ti stvarno mislis da su policajci opravdano ubili covjeka??

HALOOOOOOOOO!!!!!

bolje da ja idem s ove teme, bezveze cu ban dobiti..
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#82 Re: crnci

Post by MyTao »

luckylaka wrote:
MyTao wrote:
S4mpion wrote:Čak i na forumu postoje ljudi koji boju nečije kože stavljaju na prvo mjesto, a njegova djela na peto mjesto, zato i dolazi do ovih nebuloza tipa
"Zašto su morali ubiti kriminalca (ubicu, pedofila, silovatelja) kad je crnac?"
Ti ili si neupucen ili si stvarno toliki rasista da pises ovakve gluposti... Micheal Brown nije pocinio nikakvo kriminalno djelo kada je ubijen, nije imao pistolj, pa to je i sam policajac prizno. To sta je on radio prije je NEVAZNO, jeli to toliko tesko za tebe da svatis. Plus imas stotine ovakvih slucajeva.

Samo rasisti jos uvijek tvrde kako nema rasizma u Americi.
Ti bas tones sve dublje.Znas li ti uopste kriminalni dosje Browna.17-18 god.napravio prekrsaja ko Al Kapone,ukrao robu taj dan iz trgovine,sutnuo gazdu te iste,napao policajca,pokusao mu oteti pistolj .De ne lupaj vise nemas pojma o ovim dogadjajima.
Ne znam i ne zanima me. I Al Kaponea su morali strpati u zatvor zbog taxe... nisu ga samo ubili. Ti nemas pojma o zakonu. NE MOZES ubiti nekoga samo jer je kriminalac... mozes ako je crnac.

A to da je pokusao policajcu oteti pistolj je njegova verzija price... kad ubijes covjeka i kad on ne moze reci svoju stranu, lahko je reci da je te napao :-)
User avatar
luckylaka
Posts: 26214
Joined: 15/01/2010 06:28

#83 Re: crnci

Post by luckylaka »

:-) :run:
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#84 Re: crnci

Post by MyTao »

luckylaka wrote::-) :run:
Imam i ja opciju za smajlije, samo da znas.

Mozes li mi objasniti zasto kriminalca Al Kaponea nisu samo ubili? Prosvjetli me.
Last edited by MyTao on 26/12/2014 17:14, edited 1 time in total.
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#85 Re: crnci

Post by amiliana »

Ono gusenje uopce ne opravdavam, ako vec svercuje cigarete mogli su ga uhapsiti a ne odmah ubiti.Mislim da nisu svi isti ne mozemo na osnovu jednog probisvijeta Michael Browna i nekoliko njih reci da su svi afroamerikanci probisvijet i kriminalci ima i drugacijih nisu svi isti.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#86 Re: crnci

Post by MyTao »

amiliana wrote:Ono gusenje uopce ne opravdavam, ako vec svercuje cigarete mogli su ga uhapsiti a ne odmah ubiti.Mislim da nisu svi isti ne mozemo na osnovu jednog probisvijeta Michael Browna i nekoliko njih reci da su svi afroamerikanci probisvijet i kriminalci ima i drugacijih nisu svi isti.
Imao je veliki dosje... bio je zrel da jedno gusenje. :D
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#87 Re: crnci

Post by S4mpion »

Čuj nije se opirao :facepalm:
Kralju, hajd ti polahko s teme, ne znam šta te tjera da pišeš o stvarima o kojima veze nemaš.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#88 Re: crnci

Post by MyTao »

S4mpion wrote:Čuj nije se opirao :facepalm:
Kralju, hajd ti polahko s teme, ne znam šta te tjera da pišeš o stvarima o kojima veze nemaš.
a jeli volis kad se jos i opiru? pali te to vise? I see how it is...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#89 Re: crnci

Post by Kikibombona »

Cherry-Cherry wrote:
JohnnyS wrote:Koliko mi idu na živce i prezirem rasiste, toliko mi idu na živce i ovaj drugi spektar, robotski politički korektnih s uvijek odmjerenom izjavom bez da ikoga povrijede. O ovim crncima zarobljenih u tijelu bijelca, wiggerima štono bi rekli, koji razumiju svu patnju koju je crna rasa trpila kroz prošlost pa im sad sve oprašta ne valja ni trošiti riječi.
Slažem se. To su najljigaviji ljudi.

I sta covjek da kaze jednoj ovakvoj osobi?

Lose biti kokretan prema svima i truditi se da nikoga ne povrijedis?

Jebem te zivote, jel moguce!??

Sere mi se od ovih zajebanih koji svakome u facu kazu ono sto misle.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#90 Re: crnci

Post by It_is_a_Leclerc »

Termin - crnac i bijelac, je zahrđao, retrogradni termin koji je već odavno u stručnoj literaturi, bar kod nas, zamijenjen sa - pripadnik crne, bijele i žute rase. Bijelac i crnac ima "životinjski" prizvuk, kao vranac, šarac itd. Isto se dešava i u stranoj stručnoj literaturi.

Nisu svi pripadnici crne rase - Afroamerikanci. Rečena kovanica je nastala kao potreba sub-nacionalne diferencijacije američkih građana crne rase, i ne predstavlja ni naciju, ni etniju, ni rasu. Postoje pripadnici crne rase i u Africi, pa nisu - afroamerikanci, već samo Afrikanci.

E sad. Što se tiče rasizma, ne treba biti budala, pa tvrditi da ga nema, ili da ga Afroamerikanci ili bilo ko drugi, provocira. To su notorna sranja, poput onih da homoseksualci svojim postojanjem provociraju "moralne" članove društva. Ako govorimo konkretno o Afroamerikancima u SAD-u, onda je potpuno jasno da je sav kriminal, i sve loše što se dešava u njihovoj zajednici, prevashodno uzrokovao sistemski rasizam koji je trajao zadnjih 100 godina. Ti ljudi su bili izolovani, isključeni iz društvenih tokova - iz kulturnih, sportskih, privrednih, javnih, političkih i svih drugih tokova, te im nije preostalo ništa drugo nego da se samo-getoiziraju, da se "komuniziraju", okrenu kriminalu kao jedinom što im je ostavljeno.

Nažalost, unatoč činjenici da američko društvo ili bar javni diskurs inzistira na eradikaciji sistemskog rasizma, on je, kao posljedica klasnih razlika, i dalje vrlo prisutan. Ipak, nema ni najmanje potrebe da se cijela rasa posmatra kroz prizmu jednog dijela, a pogotovo ne jedne vrlo vrlo male grupe unutar tog dijela.
TheMule
Posts: 4046
Joined: 04/05/2009 03:34

#91 Re: crnci

Post by TheMule »

MyTao, jesil' ti u Americi ili u BiH?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#92 Re: crnci

Post by uglavnomja »

It_is_a_Leclerc wrote:
Nisu svi pripadnici crne rase - Afroamerikanci. Rečena kovanica je nastala kao potreba sub-nacionalne diferencijacije američkih građana crne rase, i ne predstavlja ni naciju, ni etniju, ni rasu. Postoje pripadnici crne rase i u Africi, pa nisu - afroamerikanci, već samo Afrikanci.

.
meni ova rijec ide na neku stvar ... afroamerikanci ... mozda su americi, u europi nisu. u norveskoj ne postoje afronorvezani, ni u francuskoj afrofrancuzi. u norveskoj kad ih opisuju (najcesce u crnoj hronici), pisu tamne koze

osim toga nisu svi afrikanci crni. cak i oni koji jesu za nsa crni, nisu isti, imaju svoje karakteristike, nijanse, visinu, usne, oci, jezik, ... sklonost ka trcanju, sportu, ... nisu isto masai i pigmeji.
stanovncici maroka napr. idu od potpuno bijelih do saharskih najcrnjih crnaca.


mislim da je davanje naziva afroamerikanc samo besmislena fasada, forma u k'ofol ljudskim pravima.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#93 Re: crnci

Post by It_is_a_Leclerc »

uglavnomja wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Nisu svi pripadnici crne rase - Afroamerikanci. Rečena kovanica je nastala kao potreba sub-nacionalne diferencijacije američkih građana crne rase, i ne predstavlja ni naciju, ni etniju, ni rasu. Postoje pripadnici crne rase i u Africi, pa nisu - afroamerikanci, već samo Afrikanci.

.
meni ova rijec ide na neku stvar ... afroamerikanci ... mozda su americi, u europi nisu. u norveskoj ne postoje afronorvezani, ni u francuskoj afrofrancuzi. u norveskoj kad ih opisuju (najcesce u crnoj hronici), pisu tamne koze

osim toga nisu svi afrikanci crni. cak i oni koji jesu za nsa crni, nisu isti, imaju svoje karakteristike, nijanse, visinu, usne, oci, jezik, ... sklonost ka trcanju, sportu, ... nisu isto masai i pigmeji.
stanovncici maroka napr. idu od potpuno bijelih do saharskih najcrnjih crnaca.


mislim da je davanje naziva afroamerikanc samo besmislena fasada, forma u k'ofol ljudskim pravima.
Rekoh lijepo - potreba američkih pripadnika crne rase da stvore sub-nacionalnu kategoriju koja ih okuplja po rasnoj osnovi.
User avatar
Panzer_Daddy
Posts: 240
Joined: 07/09/2013 08:08
Location: na vrhu me(n)talne kupole

#94 Re: crnci

Post by Panzer_Daddy »

Jesu cigani ispod ili iznad crnaca na domacoj sceni?
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#95 Re: crnci

Post by Hajvan »

Panzer_Daddy wrote:Jesu cigani ispod ili iznad crnaca na domacoj sceni?
u rangu s balijama :D
Last edited by Hajvan on 26/12/2014 18:40, edited 1 time in total.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#96 Re: crnci

Post by Hajvan »

Panzer_Daddy wrote:Jesu cigani ispod ili iznad crnaca na domacoj sceni?

u raangu s latinima :D
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#97 Re: crnci

Post by MyTao »

TheMule wrote:MyTao, jesil' ti u Americi ili u BiH?
U Americi zivim trenutno.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#98 Re: crnci

Post by MyTao »

It_is_a_Leclerc wrote:Termin - crnac i bijelac, je zahrđao, retrogradni termin koji je već odavno u stručnoj literaturi, bar kod nas, zamijenjen sa - pripadnik crne, bijele i žute rase. Bijelac i crnac ima "životinjski" prizvuk, kao vranac, šarac itd. Isto se dešava i u stranoj stručnoj literaturi.

Nisu svi pripadnici crne rase - Afroamerikanci. Rečena kovanica je nastala kao potreba sub-nacionalne diferencijacije američkih građana crne rase, i ne predstavlja ni naciju, ni etniju, ni rasu. Postoje pripadnici crne rase i u Africi, pa nisu - afroamerikanci, već samo Afrikanci.

E sad. Što se tiče rasizma, ne treba biti budala, pa tvrditi da ga nema, ili da ga Afroamerikanci ili bilo ko drugi, provocira. To su notorna sranja, poput onih da homoseksualci svojim postojanjem provociraju "moralne" članove društva. Ako govorimo konkretno o Afroamerikancima u SAD-u, onda je potpuno jasno da je sav kriminal, i sve loše što se dešava u njihovoj zajednici, prevashodno uzrokovao sistemski rasizam koji je trajao zadnjih 100 godina. Ti ljudi su bili izolovani, isključeni iz društvenih tokova - iz kulturnih, sportskih, privrednih, javnih, političkih i svih drugih tokova, te im nije preostalo ništa drugo nego da se samo-getoiziraju, da se "komuniziraju", okrenu kriminalu kao jedinom što im je ostavljeno.

Nažalost, unatoč činjenici da američko društvo ili bar javni diskurs inzistira na eradikaciji sistemskog rasizma, on je, kao posljedica klasnih razlika, i dalje vrlo prisutan. Ipak, nema ni najmanje potrebe da se cijela rasa posmatra kroz prizmu jednog dijela, a pogotovo ne jedne vrlo vrlo male grupe unutar tog dijela.
:thumbup:
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#99 Re: crnci

Post by MyTao »

uglavnomja wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Nisu svi pripadnici crne rase - Afroamerikanci. Rečena kovanica je nastala kao potreba sub-nacionalne diferencijacije američkih građana crne rase, i ne predstavlja ni naciju, ni etniju, ni rasu. Postoje pripadnici crne rase i u Africi, pa nisu - afroamerikanci, već samo Afrikanci.

.
meni ova rijec ide na neku stvar ... afroamerikanci ... mozda su americi, u europi nisu. u norveskoj ne postoje afronorvezani, ni u francuskoj afrofrancuzi. u norveskoj kad ih opisuju (najcesce u crnoj hronici), pisu tamne koze

osim toga nisu svi afrikanci crni. cak i oni koji jesu za nsa crni, nisu isti, imaju svoje karakteristike, nijanse, visinu, usne, oci, jezik, ... sklonost ka trcanju, sportu, ... nisu isto masai i pigmeji.
stanovncici maroka napr. idu od potpuno bijelih do saharskih najcrnjih crnaca.


mislim da je davanje naziva afroamerikanc samo besmislena fasada, forma u k'ofol ljudskim pravima.
:lol: ehhh zivote.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#100 Re: crnci

Post by uglavnomja »

MyTao wrote:
uglavnomja wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Nisu svi pripadnici crne rase - Afroamerikanci. Rečena kovanica je nastala kao potreba sub-nacionalne diferencijacije američkih građana crne rase, i ne predstavlja ni naciju, ni etniju, ni rasu. Postoje pripadnici crne rase i u Africi, pa nisu - afroamerikanci, već samo Afrikanci.

.
meni ova rijec ide na neku stvar ... afroamerikanci ... mozda su americi, u europi nisu. u norveskoj ne postoje afronorvezani, ni u francuskoj afrofrancuzi. u norveskoj kad ih opisuju (najcesce u crnoj hronici), pisu tamne koze

osim toga nisu svi afrikanci crni. cak i oni koji jesu za nsa crni, nisu isti, imaju svoje karakteristike, nijanse, visinu, usne, oci, jezik, ... sklonost ka trcanju, sportu, ... nisu isto masai i pigmeji.
stanovncici maroka napr. idu od potpuno bijelih do saharskih najcrnjih crnaca.


mislim da je davanje naziva afroamerikanc samo besmislena fasada, forma u k'ofol ljudskim pravima.
:lol: ehhh zivote.

tema je crnci i naziv afroamerikanac, a ne crnci u americi i afroameri :D

moje misljenje, koje ne mora biti tacno. nisu svi crnci u bjelackom svijetu afroamerikanci, kao sto ni svi bijelci nisu amerikanci :mrgreen:
Post Reply