Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post Reply
User avatar
Skijaš
Posts: 12781
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#76 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by Skijaš »

JoseMujica wrote:
Skijaš wrote:
JoseMujica wrote:
evo čitam ovo 2-3 put i sve kontam da se zajebavaš
Ne zajebavam nego sam pogledao listu ponuđenih kandidata. I kao što rekoh, sigurno je da se moglo naći boljeg, ali je sigurno i da među ponuđenim trenutno nema boljeg.
nije pitanje meni jel bolji ili nije.....slažem se da jeste bolji, ali ovom se kandidaturom s 1.martom otrala guzica da prostiš :roll:
Ne slažem se. Mislim da će 1. Mart u slučaju njegovog izbora imati puno jaču poziciju.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#77 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by StupskaBitanga »

Alfons Kauders wrote:
dezurni_ucenik wrote:U poredjenju sa Bakirom I.,Cericem,Fahrom ja bih ipak dao glas (naravno kad bih glasao,a to necu uraditi)Suljagicu.
ni ja ne bih glasao da nije raguza i covica... al eto, sad lansiram kampanju "100,000 glasova za raguza"

fokus je na tuzli i sarajevu, naravno... u kalesiji vec imam 500-600 glasova
Idemo Raguž :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27835
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#78 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by JoseMujica »

Skijaš wrote: Ne slažem se. Mislim da će 1. Mart u slučaju njegovog izbora imati puno jaču poziciju.

prvo nema šanse da zasjedne u tu fotelju pored Bakira, Tornjaka ili TSerketa......

a šta reći o poziciji političkog projekta čiji glavni ideolog i glasnogovornik radi sve suprotno od onoga na šta loži već dvije godine hiljade po svijetu razbacanih ljudi......ko haj vi telići glasajte a ja odo u hladovinu za Sarajevo :-)

najprije mogu zaključiti da je 1. mart bila pažljivo pripremljena Suljagićeva predizborna kampanja
palermo
Posts: 22501
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#79 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by palermo »

Šteta što se kandidovao. Potrošiće ga se prebrzo, a imao je potencijal da neke stvari pokrene.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#80 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by VjecitiStudent »

Skijaš wrote: Pa i u tom bi slučaju bio efikasniji u Predsjedništvu nego kao jedan ubogi poslanik kojeg bi razvlačili k'o žvaku. Na primjer, Predsjedništvo ima bitnu ulogu u definisanju budžeta i kada bi u Predsjedništvu imao aktivistu 1. Marta, logično je očekivati da bi se pri kreiranju budžeta "pripazilo" povratničke sredine. O tom se ovdje radi, o mogućem ulasku aktiviste 1. Marta u Predsjedništvo.
:-) Ispade, dvije decenije poslije, jedini problem za povratak su pare.

Podijeli tajnu, odakle crpiš ove vizije nekakvih političara koji će nešto, nekad korisno napraviti?
Koliko si puta do sada potpuno promašio?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#81 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by daddy-kool »

JoseMujica wrote:
znači Corto je svojevremeno bio u pravu kad je govorio da je 1. mart ubleha najsličnija 100% BiH...na takav perfidan način izložit narod da se kreira temelj za predizbornu kampanju prošnjačkog Traktoriste s diplomom :-) :roll:
Previše si ciničan.

U principu treba neko ko će se sa Dodikom konfrontirati - a potpuno je nebitno ko je ta osoba.
Iz tog razloga sam i naveo kao pozitivne osobine kratak fitilj i agresivnost, a mjesto u predsjedništvu obezbjeđuje legitimitet i medijsku propraćenost.
palermo
Posts: 22501
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#82 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by palermo »

daddy-kool wrote:
JoseMujica wrote:
znači Corto je svojevremeno bio u pravu kad je govorio da je 1. mart ubleha najsličnija 100% BiH...na takav perfidan način izložit narod da se kreira temelj za predizbornu kampanju prošnjačkog Traktoriste s diplomom :-) :roll:
Previše si ciničan.

U principu treba neko ko će se sa Dodikom konfrontirati - a potpuno je nebitno ko je ta osoba.
Iz tog razloga sam i naveo kao pozitivne osobine kratak fitilj i agresivnost, a mjesto u predsjedništvu obezbjeđuje legitimitet i medijsku propraćenost.
Slažem se. Upravo zato je šteta što se kandidovao na ovim izborima, a posebno što ga je kandidovao DF. Da je išao kao nezavisni kandidat, kojeg podržava Koalicija 1.mart, možda opet ne bi dobio (vjerovatno ne bi) ali bi sebi i 1.Martu stvorio jaču poziciju, a istovremeno napravio i pritisak na člana predsjedništva koji će biti izabran (ja mislim sa gotovo stopostotnom sigurnošću, Izetbegović).
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#83 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by VjecitiStudent »

daddy-kool wrote:
JoseMujica wrote:
znači Corto je svojevremeno bio u pravu kad je govorio da je 1. mart ubleha najsličnija 100% BiH...na takav perfidan način izložit narod da se kreira temelj za predizbornu kampanju prošnjačkog Traktoriste s diplomom :-) :roll:
Previše si ciničan.

U principu treba neko ko će se sa Dodikom konfrontirati - a potpuno je nebitno ko je ta osoba.
Iz tog razloga sam i naveo kao pozitivne osobine kratak fitilj i agresivnost, a mjesto u predsjedništvu obezbjeđuje legitimitet i medijsku propraćenost.
Šta znači ovo "konfrontirati" (pobiju se njih dvojica na dvoboju, ili pak, seru i jedan i drugi po medijima ili nešto treće?) i kakav konkretan boljitak građanima ove zemlje to može donijeti?
vjeverica.nada
Posts: 111
Joined: 22/11/2006 16:30
Location: Sa

#84 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by vjeverica.nada »

VjecitiStudent wrote:
daddy-kool wrote:
JoseMujica wrote:
znači Corto je svojevremeno bio u pravu kad je govorio da je 1. mart ubleha najsličnija 100% BiH...na takav perfidan način izložit narod da se kreira temelj za predizbornu kampanju prošnjačkog Traktoriste s diplomom :-) :roll:
Previše si ciničan.
U principu treba neko ko će se sa Dodikom konfrontirati - a potpuno je nebitno ko je ta osoba.
Iz tog razloga sam i naveo kao pozitivne osobine kratak fitilj i agresivnost, a mjesto u predsjedništvu obezbjeđuje legitimitet i medijsku propraćenost.
Šta znači ovo "konfrontirati" i kakav konkretan boljitak građanima ove zemlje to može donijeti?
Who the fuck is narod u tome svemu. Bitno je zadrzati hljeb medjunarodnim lesinarima. Kome se jos jebe za narodom.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#85 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by plain vanilla »

StupskaBitanga wrote:
Alfons Kauders wrote:
dezurni_ucenik wrote:U poredjenju sa Bakirom I.,Cericem,Fahrom ja bih ipak dao glas (naravno kad bih glasao,a to necu uraditi)Suljagicu.
ni ja ne bih glasao da nije raguza i covica... al eto, sad lansiram kampanju "100,000 glasova za raguza"

fokus je na tuzli i sarajevu, naravno... u kalesiji vec imam 500-600 glasova
Idemo Raguž :D
vatreni zmaj? :mrgreen:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#86 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by StupskaBitanga »

Idemooooo
Za ove ostale kandidate je pojam
mentor77
Posts: 4
Joined: 14/07/2014 13:19

#87 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by mentor77 »

Kandidat za bošnjačkog člana predsjedništva je za vrijeme popisa javno istupio protiv bošnjačkog identiteta... Toliko o kandidatu.

https://www.youtube.com/watch?v=4v0GMTSBzCE
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#88 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by daddy-kool »

VjecitiStudent wrote:
Šta znači ovo "konfrontirati" (pobiju se njih dvojica na dvoboju, ili pak, seru i jedan i drugi po medijima ili nešto treće?) i kakav konkretan boljitak građanima ove zemlje to može donijeti?
Znači neko ko je spreman koristiti isti riječnik i mehanizme kao i Dodik, ali otići korak dalje.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#89 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by daddy-kool »

palermo wrote: Slažem se. Upravo zato je šteta što se kandidovao na ovim izborima, a posebno što ga je kandidovao DF. Da je išao kao nezavisni kandidat, kojeg podržava Koalicija 1.mart, možda opet ne bi dobio (vjerovatno ne bi) ali bi sebi i 1.Martu stvorio jaču poziciju, a istovremeno napravio i pritisak na člana predsjedništva koji će biti izabran (ja mislim sa gotovo stopostotnom sigurnošću, Izetbegović).
Moguće, ja sam malo previše optimističan i nerijetko griješim u procjenama.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#90 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by Drinski »

Popis bio u aprilu, intervjuu bio dvije godine ranije.

EVo sta se kaze za popis:
http://www.prvimart.ba/?s=popis&x=0&y=0

Nego, jel Vam to Emir toliki trn u oku?

Oglasila se Koalicija 1 mart:
Imajući u vidu isticanje kandidature dr. Emira Suljagića za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine, koalicija “Prvi mart” želi obavijestiti javnost da Suljagić više ne djeluje na poziciji koordinatora ove organizacije. Emir Suljagić je bio nosilac inicijative “Glasaću za Srebrenicu” i idejni tvorac “Prvog marta”. Njegov doprinos i ideje koje su pokrenule cijeli talas različitih pokreta i akcija među povratnicima u entitetu Republika Srpska.

Prije Suljagića, prostor od Prijedora do Trebinja, političko Sarajevo je posmatralo kao vlastiti Gazimestan, koji su obilazili za godišnjice stradanja. Danas je povratnička zajednica aktivan politički faktor. Ona može zaustaviti rad Doma naroda svojim pritiskom, ukoliko isti pokuša donijeti propise štetne po statusna prava povratnika. Danas povratnici žele zauzeti odlučujući komad vlasti u zakonodavnim tijelima RS-a, te biti prevaga u tome ko će vladati ovim prostorom u naredne četiri godine. Danas je politička cijena odbijanja zajedničkog nastupa veoma visoka. Danas bošnjački predstavnici u vlastima u RS-u ne mogu tek tako trgovati sudbinama, budući da neko vrlo glasan motri na njih.

Suljagić je svoju misiju u “Prvom martu” ispunio. Danas mlada generacija povratnika gradeći mrežu koju niko ne može razoriti, te koja sada više ne ovisi od jednog čovjeka, već od čuvanja zajedničkih vrijednosti među hiljadama onih koji su radili i koji će raditi za ispunjenje jednog cilja – potpune ravnopravnosti svih građana i građanki Bosne i Hercegovine na cijelom njenom teritoriju.

Koalicija “Prvi mart” će nastaviti raditi na zaštiti ljudskih prava povratnika te na mobilizaciji građana na izlazak na Opće izbore 2014. godine. Poslije potvrde izbornih rezultata u oktobru, okupit ćemo sve članice kako je i planirano, podvući crtu i pokazati svoje rezultate. Emiru Suljagiću želimo puno sreće na izborima, te se nadamo da će građani ove zemlje znati prepoznati vrijednosti koje je on zastupao i kada se borio za nediskriminaciju u obrazovanju u Kantonu Sarajevo, kada se borio protiv tortura MUP-a RS-a, te danas kada stoji naspram stranačkih mašinerija moći, nudeći građanima ove zemlje drugačiju viziju politike u ovoj zemlji.

Idemo dalje. Moj glas, moja zemlja.
vjeverica.nada
Posts: 111
Joined: 22/11/2006 16:30
Location: Sa

#91 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by vjeverica.nada »

Drinski wrote:Nego, jel Vam to Emir toliki trn u oku?

Oglasila se Koalicija 1 mart:
Imajući u vidu isticanje kandidature dr. Emira Suljagića za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine, koalicija “Prvi mart” želi obavijestiti javnost da Suljagić više ne djeluje na poziciji koordinatora ove organizacije. Emir Suljagić je bio nosilac inicijative “Glasaću za Srebrenicu” i idejni tvorac “Prvog marta”. Njegov doprinos i ideje koje su pokrenule cijeli talas različitih pokreta i akcija među povratnicima u entitetu Republika Srpska.
Je li mi Emir trn u oku. Ne bas onako per se. Trn u oku su mi razni bjelosvjetski zderaci koji finansiraju i njega i Dodika i slicne martovske, junske i ine inicijative. Trn u oku mi je sto zivim u zemlji u kojoj vecina ljudi spremno zatvara oci na sve nelogicnosti i kriminal za par markica u dzepu. Trn u oku mi je sto placam porez na svaki svoj prdez, uzdah i pokret a gdje je kontrola protoka i porijekla novca kojim se finansirao npr. taj isti Prvi mart. Nije bitno reci cete sve dok se radi za vase interese.

Besides, isli su i dalje pocetkom aprila kad su objavili da se povlaci radi bolesti, sto ga nije sprijecilo da se pojavljuje dekorativno, huskacki...you name it...kad god je kome trebalo...http://www.klix.ba/vijesti/bih/emir-sul ... /140404008
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#92 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by Drinski »

vjeverica.nada wrote: Trn u oku su mi razni bjelosvjetski zderaci koji finansiraju i njega i Dodika i slicne martovske, junske i ine inicijative. Trn u oku mi je sto zivim u zemlji u kojoj vecina ljudi spremno zatvara oci na sve nelogicnosti i kriminal za par markica u dzepu. Trn u oku mi je sto placam porez na svaki svoj prdez, uzdah i pokret a gdje je kontrola protoka i porijekla novca kojim se finansirao npr. taj isti Prvi mart. Nije bitno reci cete sve dok se radi za vase interese.
Ako je tako, onda :thumbup:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#93 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by Kikibombona »

daddy-kool wrote: Previše si ciničan.

U principu treba neko ko će se sa Dodikom konfrontirati - a potpuno je nebitno ko je ta osoba.
Iz tog razloga sam i naveo kao pozitivne osobine kratak fitilj i agresivnost, a mjesto u predsjedništvu obezbjeđuje legitimitet i medijsku propraćenost.
Pa jarane, Dodiku i njegovoj politici razgradnje najvise odgovara konfrontacija. Pa jednom Harisu Silajdzicu treba dici spomenik zato sto ga je 'gurnuo medju visine'. Suljagic i slicni Dodiku poklanjaju zicere koje on rutinski realiziju i bilda popularnost u narodu. Ukinut cemo RS, Dodik je posljednji nacista u Evropi, Dodik je ovo - Dodik je ono.... Sva ta prica ide na njegov mlin. Ako ga ista moze spasiti izbornog debakla, to su Suljagic i njemu slicni.

S druge strane, Suljagic je emocionalno neuravnotezen covjek. Njemu dati poluge moci i odlucivanje je rizik. Vidjeli smo kako je sa vjeronaukom pokusao lomiti preko koljena. Ja jesam za ukidanje vjeronauke, ali samo ako to podrzi vecina roditelja. Ukidati nesto protiv volje naroda je suludo i pokazatelj politickog diletantizma.

Gdje ste jos vidjeli predsjednika drzave koji je psihicki nestabilan i reaguje u afektu?

Bakir Izetbegovic i Fahrudin Radoncic su jedini ozbiljni gandidati. Ne zna se koji mi je mrzi i koji je veci smrad..... ali, nazalost, ozbiljne alternative nema. Za Bosnu je najolje da pobijedi neko od njih dvojice.

Mislim da ce to biti Bakir!
User avatar
madner
Posts: 56820
Joined: 09/08/2004 16:35

#94 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by madner »

Ukoliko ces raditi samo stvari koje imaju vecinu, onda nema nikakve fajde od tebe jer se bavis samo jeftinim populizmom bez ideje i vizije.
palermo
Posts: 22501
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#95 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by palermo »

Kikibombona wrote:
Pa jarane, Dodiku i njegovoj politici razgradnje najvise odgovara konfrontacija. Pa jednom Harisu Silajdzicu treba dici spomenik zato sto ga je 'gurnuo medju visine'. Suljagic i slicni Dodiku poklanjaju zicere koje on rutinski realiziju i bilda popularnost u narodu. Ukinut cemo RS, Dodik je posljednji nacista u Evropi, Dodik je ovo - Dodik je ono.... Sva ta prica ide na njegov mlin. Ako ga ista moze spasiti izbornog debakla, to su Suljagic i njemu slicni.

S druge strane, Suljagic je emocionalno neuravnotezen covjek. Njemu dati poluge moci i odlucivanje je rizik. Vidjeli smo kako je sa vjeronaukom pokusao lomiti preko koljena. Ja jesam za ukidanje vjeronauke, ali samo ako to podrzi vecina roditelja. Ukidati nesto protiv volje naroda je suludo i pokazatelj politickog diletantizma.

Gdje ste jos vidjeli predsjednika drzave koji je psihicki nestabilan i reaguje u afektu?

Bakir Izetbegovic i Fahrudin Radoncic su jedini ozbiljni gandidati. Ne zna se koji mi je mrzi i koji je veci smrad..... ali, nazalost, ozbiljne alternative nema. Za Bosnu je najolje da pobijedi neko od njih dvojice.

Mislim da ce to biti Bakir!
Ja lično mislim, da bi najbolje bilo da Izetbegović pobijedi ali sa nekom malom prednošću u odnosu na Suljagića....i to bi dalo određenu poruku svima, a opet bi rizik ovoga o čemu ti pričaš bio manji. Al ovo bi imalo smisla samo da je Suljagić išao kao nezavisan kandidat

Ovako , bojim se da mu ovaj prefiks već u startu sve njegove ambicije urušava. A moram priznati, čak mi je i politički glup potez....što kod mene već u startu izaziva nedoumicu o njegovim stvarnim sposobnostima.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#96 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by Banksy »

palermo wrote: Šteta što se kandidovao. Potrošiće ga se prebrzo, a imao je potencijal da neke stvari pokrene.
Namazan je lola, prije će biti da će iskoristiti on njih.

Realno, ima velike šanse. S druge strane su mu potrošeni ljudi, stari, izraubovani, korumpirani, ozloglašeni, s aferama i repovima, čijih glava i priča je javnost odavno sita. Vrlo je inteligentan, obrazovan, iznimno elokventan, drzak, bahat, s idejom i pričom, glavom i repom, pa mu u javnim debatama i medijskim istupima niko ne može ni prići blizu. Simpatije većinski bošnjačkog puka, na koji se i cilja, dobio je davno pokretanjem koalicije 1. mart i svim prethodnim aktivnostima vezanim za žrtve srebreničkog genocida, kao i vrlo drskim i bezobraznim nastupom kad je trebalo odgovoriti Dodiku i ekipi iz RS-a, po bilo kojem pitanju. Pomalo radikalne političke ideje su također dobar pogon za mobilizaciju Bošnjaka, pa on na momente izgleda kao unaprijeđena verzija Silajdžića, samo brža, mlađa, elokventnija, ali s istom agendom i idejom + iza sebe ima novu, svježu multistranku koju mnogi gledaju kao izlaz za spas od dvadesetogodišnjeg terora mafijaške SDA/SDP hobotnice + na čelu stranke, sebi uz bok, ima sveomiljenog Komšića.
S druge strane, ima i puno minusa. Od onih javnih, minusi su mu kratak fitilj i brzopletost, što će ujedno biti i najveća smetnja narednih mjeseci, kako zauzdati narav i temperament, ali i jezik, kao i afere iz privatnog života kojih se, vjerujem, SDP (kao vodeća stranka u kreiranju mahale, ali i najveći suparnik) neće ozbiljnije doticati, što zbog svog prljavog veša, što zbog druge, svježe privatne afere svog stranačkog vrha koja u fijokama političkih suparnika (DF policijska komponenta) vjerovatno čeka pogodan momenat za lansiranje.
Sigurno je da je u ovom momentu najperspektivniji kandidat, a dokle će dobaciti ovisi ne samo o njemu i njegovim sposobnostima i kapacitetima, i limitima, naravno, već i o novcu koji će DF uložiti u kampanju, o mobilizaciji inertnih birača, o njegovoj spremnosti da zavrne rukave i prođe svako selo u Federaciji, o medijskoj podršci, o vrlo mogućoj podršci novih snaga u IZ, ali presudno o ino investicijama i njihovoj političkoj volji. Ima velike šanse, i za velike visine i za veliko dno. Vidjećemo.
Last edited by Banksy on 14/07/2014 13:57, edited 1 time in total.
vjeverica.nada
Posts: 111
Joined: 22/11/2006 16:30
Location: Sa

#97 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by vjeverica.nada »

palermo wrote: Ovako , bojim se da mu ovaj prefiks već u startu sve njegove ambicije urušava. A moram priznati, čak mi je i politički glup potez....što kod mene već u startu izaziva nedoumicu o njegovim stvarnim sposobnostima.
Sposobnosti i taj lik mogu ici u istoj recenici mozda jedino u kontekstu seksualnog zadovoljavanja zena ili dobrog ispunjavanja naredbi onih koji ga placaju da kalemi ratne strahote na koje smo svi osjetljivi kao osnovu za budjenje svijesti o nasim potrebama da nas eto bas on zastiti. Bljak.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#98 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:
palermo wrote: Šteta što se kandidovao. Potrošiće ga se prebrzo, a imao je potencijal da neke stvari pokrene.
Namazan je lola, prije će biti da će iskoristiti on njih.

Realno, ima velike šanse. S druge strane su mu potrošeni ljudi, stari, izraubovani, korumpirani, ozloglašeni, s aferama i repovima, čijih glava i priča je javnost odavno sita. Vrlo je inteligentan, obrazovan, iznimno elokventan, drzak, bahat, s idejom i pričom, glavom i repom, pa mu u javnim debatama i medijskim istupima niko ne može ni prići blizu. Simpatije većinski bošnjačkog puka, na koji se i cilja, dobio je davno pokretanjem koalicije 1. mart i svim prethodnim aktivnostima vezanim za žrtve srebreničkog genocida, kao i vrlo drskim i bezobraznim nastupom kad je trebalo odgovoriti Dodiku i ekipi iz RS-a, po bilo kojem pitanju. Pomalo radikalne političke ideje su također dobar pogon za mobilizaciju Bošnjaka, pa on na momente izgleda kao unaprijeđena verzija Silajdžića, samo brža, mlađa, elokventnija, ali s istom agendom i idejom + iza sebe ima novu, svježu multistranku koju mnogi gledaju kao izlaz za spas od dvadesetogodišnjeg terora mafijaške SDA/SDP hobotnice + na čelu stranke, sebi uz bok, ima sveomiljenog Komšića.
S druge strane, ima i puno minusa. Od onih javnih, minusi su mu kratak fitilj i brzopletost, što će ujedno biti i najveća smetnja narednih mjeseci, kako zauzdati narav i temperament, ali i jezik, kao i afere iz privatnog života kojih se, vjerujem, SDP (kao vodeća stranka u kreiranju mahale, ali i najveći suparnik) neće ozbiljnije doticati, što zbog svog prljavog veša, što zbog druge, svježe privatne afere svog stranačkog vrha koja u fijokama političkih suparnika (DF policijska komponenta) čeka pogodan momenat za lansiranje.
Sigurno je da je u ovom momentu najperspektivniji kandidat, a dokle će dobaciti ovisi ne samo o njemu i njegovim sposobnostima i kapacitetima, i limitima, naravno, već i o novcu koji će DF uložiti u kampanju, o mobilizaciji inertnih birača, o njegovoj spremnosti da zavrne rukave i prođe svako selo u Federaciji, o medijskoj podršci, o vrlo mogućoj podršci novih snaga u IZ, ali presudno o ino investicijama i njihovoj političkoj volji. Ima velike šanse, i za velike visine i za veliko dno. Vidjećemo.
Najvažnije je da ima Hankinu podršku, sve ostalo se nekako nakurika :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#99 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by VjecitiStudent »

daddy-kool wrote:
VjecitiStudent wrote:
Šta znači ovo "konfrontirati" (pobiju se njih dvojica na dvoboju, ili pak, seru i jedan i drugi po medijima ili nešto treće?) i kakav konkretan boljitak građanima ove zemlje to može donijeti?
Znači neko ko je spreman koristiti isti riječnik i mehanizme kao i Dodik, ali otići korak dalje.
Već viđeno, zvao se Haris Silajdžić.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#100 Re: Emir Suljagic kao novi bosnjacki clan predsjednistva!?

Post by Corto Maltese »

JoseMujica wrote:
Skijaš wrote:
Pa i u tom bi slučaju bio efikasniji u Predsjedništvu nego kao jedan ubogi poslanik kojeg bi razvlačili k'o žvaku. Na primjer, Predsjedništvo ima bitnu ulogu u definisanju budžeta i kada bi u Predsjedništvu imao aktivistu 1. Marta, logično je očekivati da bi se pri kreiranju budžeta "pripazilo" povratničke sredine. O tom se ovdje radi, o mogućem ulasku aktiviste 1. Marta u Predsjedništvo.
evo čitam ovo 2-3 put i sve kontam da se zajebavaš
Ne zajebava se. To je neminovno, neposredno nakon što Vikićeva struja odnese prevagu u SBB. :D
Post Reply