Pitanja tipa RAZNA!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
kota_pisvir
Posts: 109
Joined: 09/06/2013 20:39

#76 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kota_pisvir »

Qurajber wrote:
kota_pisvir wrote: koje sam upisivao na pojedinim stranicama :-D
dakle program koji kupi sve passworde koji su tipkani na kompjuteru, prije nego sto je program instaliran. :)
Aha, ti bi znači da danas instaliraš program i da program pokupi sve pasworde koje je neko prije tebe ili ti sam upisivao. Pa tako znači i onaj koji je se logovao na fb ti bi da pokupiš njegov pasword....Mislim da to neće moći...
bravo :D
User avatar
Qurajber
Posts: 667
Joined: 06/05/2012 10:05

#77 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Qurajber »

kota_pisvir wrote:
Qurajber wrote:
kota_pisvir wrote: koje sam upisivao na pojedinim stranicama :-D
dakle program koji kupi sve passworde koji su tipkani na kompjuteru, prije nego sto je program instaliran. :)
Aha, ti bi znači da danas instaliraš program i da program pokupi sve pasworde koje je neko prije tebe ili ti sam upisivao. Pa tako znači i onaj koji je se logovao na fb ti bi da pokupiš njegov pasword....Mislim da to neće moći...
bravo :D
Mogu ti reći da si veoma intiligentan... :D :D
User avatar
topcam
Posts: 5116
Joined: 08/07/2007 12:49

#78 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by topcam »

semirsar wrote: Taj softvercic je opcenito namjenjen sistemu, tj, softveru i hardveru. Ako sam dobro sVatio @kota_pisvir je trazio nesto da mu pamti passworde koje upisuje na pojedinim stranicama, mada, i Lastpass ima siru primjenu oko istih.
Jeste. Istovremeno pokupi i sve passworde koji su nekad upisani..

(webadresa) Username Password.. (one koje sistem "pamti")
dek
Posts: 549
Joined: 28/02/2005 23:53

#79 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by dek »

pozdrav,

Gdje se kod nas može kupiti kokosova voda? Ako uopće i ima igdje...
User avatar
zoza
Posts: 496
Joined: 02/04/2013 12:15

#80 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by zoza »

Nešto mi se zeznulo punjenje kod laptopa. Uključim ga, puni 5-10 minuta i prestane. Moram onda Iščupat kablo pa opet stavit da bi nastavio punit narednih 5-10 minuta i onda opet stane.
User avatar
Praetorious
Posts: 1576
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#81 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Praetorious »

Pa, ili je do baterije ili do sklopa koji kontrolira punjenje. Odnesi u servis na dijagnostiku, samo prije toga markiraj bateriju da ti u roku od 10 sekundi ne stave staru neispravnu ... kao što je meni Printex servis jednom davno uradio.
User avatar
zoza
Posts: 496
Joined: 02/04/2013 12:15

#82 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by zoza »

Haman je do baterije, izvadio sam je i nije nijednom prekinulo napjanje.
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#83 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Arslan_11 »

Imam neko staro kucno kino koje sam prikopcao na racunar i zvuk je ludilo. Medjutim zvucni izgledaju grozno, kao da sam sa smeca nesto unio u kucu. Sta miislite kako ih dotjerati? Ofarbati sprejom ili naci neku foliju pa oblijepiti? Ili mozda neki drugi prijedlog?

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
ZAGORS
Posts: 459
Joined: 10/07/2011 14:01

#84 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by ZAGORS »

Preuzeo sam PES 2014 reloaded. Kada udjem u folder imam dvije ikone jednu od 5 kb a drugu od 5 gb i kada hocu da pokrenem ovu od 5 gb valjda je to igrica za instaliranje a ova druga za krekovanje izaci mi program za konvertovanje videa koji imam na kompu.
User avatar
Praetorious
Posts: 1576
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#85 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Praetorious »

Pretpostavljam da je u pitanju .iso format imagea, koji se vrlo često asocira za video programe. Otvori program za virualni drive (alcohol, daemon ili šta već) i u njega importuj taj image ili idi na njega desnim klikom, Open With i odaberi program za mountovanje. Možeš markirati opciju za trajnu asocijaciju te ekstenzije sa odabranim programom.
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#86 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by nKrkan »

WTF se ovo deševa ? instaliram najnoviju verziju Jave I Flasha i onda dođe ovo sranje ..

Image
ZAGORS
Posts: 459
Joined: 10/07/2011 14:01

#87 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by ZAGORS »

Praetorious wrote:Pretpostavljam da je u pitanju .iso format imagea, koji se vrlo često asocira za video programe. Otvori program za virualni drive (alcohol, daemon ili šta već) i u njega importuj taj image ili idi na njega desnim klikom, Open With i odaberi program za mountovanje. Možeš markirati opciju za trajnu asocijaciju te ekstenzije sa odabranim programom.
Da, u pitanju je iso format. Ja sam otvorio u winRAR formatu i izašao mi je folder za krekovanje i aplikacija setup. exe. Kada je otvorim i hoću da instaliram pojavi mi se prozor gdje piše crnim slovima Setup - Pro Evolution Soccer 2014 ( c ) Konami... Instal has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience. ispod toga pise i još If you were in the middle of something, the information you were working on might be lost. I imam da odaberem opciju Debug ili Close. Ako kliknem Close onda mi se pojavi prozor gdje pise error i neki brojevi i slova.
User avatar
Bezimeni
Posts: 98
Joined: 29/11/2012 14:41
Location: Sigil
Grijem se na: Toplinu
Vozim: Paciklo

#88 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Bezimeni »

Eh kova, nedavno sam instalrio windows 7 na dosta stariji racunar, naso sve drajver osim zvucne kartice Realtek ac97. Nikako nemogu da nariktam zvuk, probo sam da instliram iz safe mode drajvere, u compatibility modu sa prijasnjim verzijama windowsa, pa onda kao legacy device, iskljucivo privremeno firewall i antivirus, pokreto troubleshooting wizard deinstaliro device i ponovo instaliro, sta bi jos mogo da probam? Da li je neko imao slican problem sa integrisanom zvucnom karticom?
User avatar
Praetorious
Posts: 1576
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#89 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Praetorious »

Realtek koristi vlastiti audio-manager, pa kada narihtaš drivere i audio postavke u samim Windowsima, pokreni Realtekov manager i prođi kroz njegove postavke. Možda se tu krije problem.
User avatar
Bezimeni
Posts: 98
Joined: 29/11/2012 14:41
Location: Sigil
Grijem se na: Toplinu
Vozim: Paciklo

#90 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Bezimeni »

Praetorious wrote:Realtek koristi vlastiti audio-manager, pa kada narihtaš drivere i audio postavke u samim Windowsima, pokreni Realtekov manager i prođi kroz njegove postavke. Možda se tu krije problem.
Haj fala, vrijedi pokusat :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59132
Joined: 03/08/2010 19:04

#91 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kakavdanakneiskustvu »

mogu li se na skajpu obrisati ime da nije više vidljivo?,imam dva skajp imena
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59132
Joined: 03/08/2010 19:04

#92 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kakavdanakneiskustvu »

kako se može saznati ko je na nekoj slici koja je na forumu,nešto se ta slika prebaci u google?,laik sam
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#93 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Arslan_11 »

pritisnes desnu tipku na misu i pritisnes "pretrazi sliku na usluzi google"?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59132
Joined: 03/08/2010 19:04

#94 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Arslan_11 wrote:pritisnes desnu tipku na misu i pritisnes "pretrazi sliku na usluzi google"?


hvala
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#95 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Arslan_11 »

Moze li biti da pci slot za graficku nema dovoljno snage za neku jacu graficku kojoj nije potrebno dodatno napajanje?

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#96 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by WildRedRose »

Zna li neko gdje ima majstor za popravku djecijih autica na bateriju (akumulatorcic ? ) , tipa autica koja su se prije iznajmljivala po parkovima ?
amina_bl
Posts: 94
Joined: 14/05/2012 17:21

#97 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by amina_bl »

Šta je mom kompu?
Jutros radio sasvim ok. Ugasila, otišla na posao, a kad sam se vratila - šok. Umjesto da se uredno upali, čuje se kao da nešto malo drobi (možda umišljam), ponudi mi prozorčić da se logujem kao "user" (to mi nikad nije bilo aktivirano, jer sama koristim mašinu), nakon toga se pojavi ovo: http://img.photobucket.com/albums/v212/ ... al9pkk.jpg i kad kliknem OK, dobijem samo walpaper i nijednu ikonu, ništa se više ne dešava, mogu ga samo mehanički ugasiti.
OS je XP. Virus i malware scan rađen prije 2-3 dana, bez ičeg za prijaviti.
Da zovem servis? Jesu crne prognoze?
User avatar
fatality
Posts: 2158
Joined: 24/02/2008 14:11

#98 Re: AW: Pitanja tipa RAZNA!

Post by fatality »

amina_bl wrote:Šta je mom kompu?
Jutros radio sasvim ok. Ugasila, otišla na posao, a kad sam se vratila - šok. Umjesto da se uredno upali, čuje se kao da nešto malo drobi (možda umišljam), ponudi mi prozorčić da se logujem kao "user" (to mi nikad nije bilo aktivirano, jer sama koristim mašinu), nakon toga se pojavi ovo: http://img.photobucket.com/albums/v212/ ... al9pkk.jpg i kad kliknem OK, dobijem samo walpaper i nijednu ikonu, ništa se više ne dešava, mogu ga samo mehanički ugasiti.
OS je XP. Virus i malware scan rađen prije 2-3 dana, bez ičeg za prijaviti.
Da zovem servis? Jesu crne prognoze?
Mislim da ne izgleda dobro. Izgleda kao da se pokvario :(

sa fontela
User avatar
Praetorious
Posts: 1576
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#99 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Praetorious »

amina_bl wrote:Šta je mom kompu?
Jutros radio sasvim ok. Ugasila, otišla na posao, a kad sam se vratila - šok. Umjesto da se uredno upali, čuje se kao da nešto malo drobi (možda umišljam), ponudi mi prozorčić da se logujem kao "user" (to mi nikad nije bilo aktivirano, jer sama koristim mašinu), nakon toga se pojavi ovo: http://img.photobucket.com/albums/v212/ ... al9pkk.jpg i kad kliknem OK, dobijem samo walpaper i nijednu ikonu, ništa se više ne dešava, mogu ga samo mehanički ugasiti.
OS je XP. Virus i malware scan rađen prije 2-3 dana, bez ičeg za prijaviti.
Da zovem servis? Jesu crne prognoze?
Ako je explorer.exe korumpiran, onda je prva pomisao da je Windows krahirao, pao, razbio se itsl. Ako nemaš bitnih podataka na sistemskoj particiji, onda prije servisa i pritiska na dugme "Panika" probaj reinstalirati Win. Ako imaš nekih bitnih podataka, onda ih prvo treba prebaciti na druge particije/diskove. Ako imaš drugi komp na raspolaganju - super: izvadi svoj HDD, prikopčaj na drugu mašinu i prebaci sve vitalno sa C na D, E ili gdje već i vrati HDD u svoj komp., te reinstaliraj.

Ako reinstalacija ne popravi stvar, onda slobodno opali po tom dugmetu "Panika" i trči u servis da vidiš šta je u pitanju.

Naravno, prije svega probaj ući u komp u Safe Mode i vidi da li radi, ako ne - onda kreni sa reinstalacijom, ako da - vidi da nije šta bitno pobrisano, šta i kako (ne)radi ...
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#100 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Arslan_11 »

kako se zove onaj programcic za upload slika. alt+3 oznacis i dobijes link.
Post Reply