Stanišić i Simatović - Presuda

Post Reply

Presuda

Poll ended at 31/05/2013 12:19

sloboda
16
55%
zatvor (nešto malo)
1
3%
zatvor (kako sam se nadala, dobro sam se udala)
2
7%
zatvor (i prlić im se smije)
10
34%
 
Total votes: 29

Nebitan32
Posts: 1118
Joined: 31/12/2011 21:40

#76 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Nebitan32 »

miki.ba wrote:
Nebitan32 wrote:Postavlja se pitanje ko i zasto stiti srbiju?
Kosovo je repubLJik. :D
Nista nije gotovo pa cak ni to! Ocito nisi slusao jedan od zadnjih razgovora malog slobe za RTS. Svinja je rekla sljedece : Zaledit cemo trenuntno stanje i cekati priliku za konacno rijesenje. No da ne spama..otidi na youtube i ukucaj dacic RTS i naci ces razgovor.

I budali je jasno da je Tribunal stao u odbranu srbije. Najbolje se vidjelo u procesu protiv milosevica kojem su otezali proces dok nije crk'o. Isto je i sa seseljem. On se nalazi u Hagu od 2003 !!! Gdje si jos vidio da se jedan proces vodi duze od 10 godina?

I proces u Nurembergu gdje su sudilo 24 osobe je trajao jednu godinu.
radostan dan
Posts: 27101
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#78 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by radostan dan »

Postao/la Johnzy dana 30/05/2013 15:50


DB, koja je nastala da služi sistemu se transformisala pod vođstvom ove dvojice u monstruma koja upravlja celokupnim političkim sistemom u Srbiji. Svakog političara drže u šaci nešto, skoro svaki jači kriminalni klan na čelu ima pulena DB ili sada BIA-e. Ako se uzme u obzir da jedan deo mitropolita SPC, ako ne i svi (mada, eto, ostavljam mogućnost da neki od njih stvarno veruju u Boga i pravoslavlje) rade za BIA, gomila novinara, umetnika, akademika, jasno se vidi da je ova organizacija daleko od puke logistike, a više pravi monstrum koji se krije iza svega.
Ako te zanima delić onoga šta i kako radi BIA, preporučujem Insajder B92, Državna tajna. U njemu Dušan Stupar, šef Udbe Beograda priča kako je služba radila i radi. Posebno mi je jeziv, čini mi se, šesti deo, gde operativac priča o tome kako služba ima svoje vodoinstalatere, molere, nastavnike... koje izvlači po potrebi.

U svakom slučaju, monstrum je živ, a kreatori će valjda biti osuđeni pošteno.


User avatar
lazni liberal
Posts: 1177
Joined: 23/05/2013 22:47

#79 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by lazni liberal »

Ovo je obicno kalkulisanje , juce osudili ljude za zlocine nad Bosnjacima i udruzeni zlocinacki poduhvat danas ove pustili. Da ima sutra neko drugo sudjenje u kom se sudi za zlocine nad Bosnjacima ti koji bi bili osumnjieni bi bili osudjeni. Sve po sistemu za sve pomalo za nikog sve.
bljump
Posts: 127
Joined: 27/05/2013 20:55

#80 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by bljump »

Ljuba Moljac wrote:ama ljudi, krivi ili ne, gotovo je... zadnjih nekoliko presuda (gotovina, ova dvojica, i jos neki) su u stilu "mir mir mir-niko nije kriv; ala ala ala-sudija je krava"
Nije istina. Ako nisu krive Hrvatska i Srbija to ne znaci da niko nije kriv.
Krivci unutar BiH su jasno definisani. Bar ako cemo gledati presude u Hagu a svakako ce svako svoju istoriju pisati. U bosnjackoj istoriji ce Srbija i Hrvatska i dalje ostati agresori, u srpskoj istoriji ce Hag i dalje biti antisrpski i politicki a sto se tice hrvatske istorije oni ce sud u Hagu brzo zaboraviti jer im je nebitan.
User avatar
Man of steel
Posts: 1295
Joined: 28/02/2012 00:58

#81 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Man of steel »

Gospodin_bez_kravate wrote: ko ce drugi nego brat rujo.i ti svasta pitas :lol:
Kakva lakrdija od špekulacije :-)

Stanišić je od strane CIA opisan kao čovjek koji je punih 8 godina vjerno služio i radio za njih.

Zar će "brat rujo" braniti i zalagati se za takvog kad su i njih slični Stanišiću doveli na rub provalije?
User avatar
lazni liberal
Posts: 1177
Joined: 23/05/2013 22:47

#82 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by lazni liberal »

bljump wrote:
Ljuba Moljac wrote:ama ljudi, krivi ili ne, gotovo je... zadnjih nekoliko presuda (gotovina, ova dvojica, i jos neki) su u stilu "mir mir mir-niko nije kriv; ala ala ala-sudija je krava"
Nije istina. Ako nisu krive Hrvatska i Srbija to ne znaci da niko nije kriv.
Krivci unutar BiH su jasno definisani. Bar ako cemo gledati presude u Hagu a svakako ce svako svoju istoriju pisati. U bosnjackoj istoriji ce Srbija i Hrvatska i dalje ostati agresori, u srpskoj istoriji ce Hag i dalje biti antisrpski i politicki a sto se tice hrvatske istorije oni ce sud u Hagu brzo zaboraviti jer im je nebitan.
A ako i u drugostepenom postupku protiv sestorice celnika Herceg Bosne ostane UZP ?
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#83 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Lakat Jebić »

svaka optuznica koju je pisala il popravljala karla del ponte je ispala kurcina
vrbas1979
Posts: 1393
Joined: 27/06/2012 13:34

#84 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by vrbas1979 »

Super ste vi meni,

Jučer: "crknuti će u zatvoru, živio Hag, Bravo Haag, živjelo tužiteljstvo, e neka ste im, pravda je tu, ŽIVIOOO Haaaaaag!"
Danas: "Pu jeb*** im sve, Haag je najveće zlo, sramota, politički sud, fuj, fuj, pu pu pu, hljeba se ne najeli, crkli dabogda..."

:lol:

Ustvari Allah ih nagradio, za 24h Allah ih ubio!
Last edited by vrbas1979 on 30/05/2013 17:40, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#85 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Banksy »

palermo wrote: Mislim, mi znamo kako je bilo.
To što mi znamo, možeš usmenom predajom prenijeti svojim potomcima. U knjigama će pisati drugačije: ''nisu krivi''.


I sve u svemu, još smo i dobro prošli.

26 maj 2013

Posmrtni ostaci kralja Petra Drugog Karađorđevića, njegove supruge kraljice Aleksandre, kraljice majke Marije i njegovog brata princa Andreja Karađorđevića položeni su u nedjelju u kriptu Mauzoleja porodice Karađorđević u crkvi Svetog Ðorđa na Oplencu u Srbiji.

Sahrani su prisustvovali i članovi i predstavnici brojnih kraljevskih porodica, među kojima je princ Edward, vojvoda od Kenta, koji predvodi britansku kraljevsku porodicu, jordanski kralj Abdullah, kralj Jordana Abdulah Drugi, emir od Kuvajta, izaslanik japanskog kralja, car Simeon i kraljica Margarita iz Bugarske, kralj Konstantin i kraljica Ana Marija iz Grčke, prestolonaslednica Margarita i princ Radu iz Rumunije, nadvojvoda Šandor i nadvojvotkinja Herta iz Austrije, šeik Abdula bin Hamad al Kalifa od Bahreina, Margraf i Margrafina od Badena, princ Mabndla Dlamini od Svazilenda, princeza Ira fon Firstenberg, princ Pjer de Arenberg i drugi.

User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#86 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Neradnik »

Man of steel wrote:
Gospodin_bez_kravate wrote: ko ce drugi nego brat rujo.i ti svasta pitas :lol:
Kakva lakrdija od špekulacije :-)

Stanišić je od strane CIA opisan kao čovjek koji je punih 8 godina vjerno služio i radio za njih.

Zar će "brat rujo" braniti i zalagati se za takvog kad su i njih slični Stanišiću doveli na rub provalije?
a đe radio do tad? :lol:
palermo
Posts: 22478
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#87 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by palermo »

vrbas1979 wrote:Super ste vi meni,

Jučer: "crknuti će u zatvoru, živio Hag, Bravo Haag, živjelo tužiteljstvo, e neka ste im, pravda je tu, ŽIVIOOO Haaaaaag!"
Danas: "Pu jeb*** im sve, Haag je najveće zlo, politički sud, fuj, fuj, pu pu pu, hljeba se ne najeli, crkli dabogda..."

:lol:

A gdje ti to vidiš.

uostalom, ova odluka jeste sramotna. Ili ti možda tvrdiš da oni nisu krivi, da škorpioni nisu postojali,....čemu smijeh ??
bljump
Posts: 127
Joined: 27/05/2013 20:55

#88 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by bljump »

lazni liberal wrote:
bljump wrote:
Ljuba Moljac wrote:ama ljudi, krivi ili ne, gotovo je... zadnjih nekoliko presuda (gotovina, ova dvojica, i jos neki) su u stilu "mir mir mir-niko nije kriv; ala ala ala-sudija je krava"
Nije istina. Ako nisu krive Hrvatska i Srbija to ne znaci da niko nije kriv.
Krivci unutar BiH su jasno definisani. Bar ako cemo gledati presude u Hagu a svakako ce svako svoju istoriju pisati. U bosnjackoj istoriji ce Srbija i Hrvatska i dalje ostati agresori, u srpskoj istoriji ce Hag i dalje biti antisrpski i politicki a sto se tice hrvatske istorije oni ce sud u Hagu brzo zaboraviti jer im je nebitan.
A ako i u drugostepenom postupku protiv sestorice celnika Herceg Bosne ostane UZP ?
UZP ce vjerovatno ostati ali na nivou ex. HB. Odgovornost Hrvatske ce sigurno biti skinuta.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#89 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Lakat Jebić »

ne kaze se balinska nego balijska. ne znate ni pogrdno nazivat
palermo
Posts: 22478
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#90 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by palermo »

Banksy wrote:
palermo wrote: Mislim, mi znamo kako je bilo.
To što mi znamo, možeš usmenom predajom prenijeti svojim potomcima. U knjigama će pisati drugačije: ''nisu krivi''.
Naravno, to znam već neko vrijeme. I prenosit ću.

I by the way, bitno je šta bude pisalo u našim knjigama. Samo ih trebamo imati
bljump
Posts: 127
Joined: 27/05/2013 20:55

#91 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by bljump »

palermo wrote:
Banksy wrote:
palermo wrote: Mislim, mi znamo kako je bilo.
To što mi znamo, možeš usmenom predajom prenijeti svojim potomcima. U knjigama će pisati drugačije: ''nisu krivi''.
Naravno, to znam već neko vrijeme. I prenosit ću.

I by the way, bitno je šta bude pisalo u našim knjigama. Samo ih trebamo imati
Ne brni se, pisace ono sto i sad pise.
Srbi, Hrvati i Bosnjaci vec 20 godina uce svoje istorije i nema tog Haga koji ce ih promjeniti.
BatoS
Posts: 597
Joined: 18/03/2013 14:40

#92 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by BatoS »

Poruka koju Haag salje ne samo nama na Balkanu nego cijelom svijetu u sustini je da se genocid na kraju isplati.
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#93 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Neradnik »

Nađoh ovo...
Bivši šef Državne bezbednosti Srbije Jovica Stanišić osam godina je bio glavni čovek američke CIA u Beogradu, koja je Haškom tribunalu, gde se Stanišiću sudi, dostavila poverljivi dokument sa dokazima o pomoći koju im je pružio, objavio je juče „Los Anđeles Tajms”.

Jedne noći 1992. u beogradskom Topčiderskom parku, Stanišić se sastao sa oficirom CIA Vilijamom Lofgrenom i te noći su „dva špijuna sklopila tajno partnerstvo za koje niko nije saznao: Stanišić je osam godina bio glavni čovek CIA u Beogradu”, navedeno je u opširnom članku o delovanju Stanišića tokom sukoba na prostoru bivše Jugoslavije. Autor je naveo da su ga mnogi smatrali mozgom režima „zahvaljujući kome je svet dobio zastrašujući novi termin ‘etničko čišćenje’”. Ali, oficiru CIA Vilijamu Lofgrenu bila je potrebna pomoć jer CIA, piše list, nije znala šta da radi kada je u Jugoslaviji izbio građanski rat, i da je po izbijanju sukob u Bosni i Hercegovini, CIA očajnički želela da dođe do obaveštajnih podataka iznutra. „Stanišić i Lofgern su na tajnim sastancima po brodovima i bezbednim kućama duž Save razmenjivali detalje o funkcionisanju Miloševićevog režima.
I hajd znaj sad da nisu od amerike dobivali instrukcije kako da nas karaju i samim tim su sad i posteđeni svega....
vrbas1979
Posts: 1393
Joined: 27/06/2012 13:34

#94 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by vrbas1979 »

palermo wrote:
vrbas1979 wrote:Super ste vi meni,

Jučer: "crknuti će u zatvoru, živio Hag, Bravo Haag, živjelo tužiteljstvo, e neka ste im, pravda je tu, ŽIVIOOO Haaaaaag!"
Danas: "Pu jeb*** im sve, Haag je najveće zlo, politički sud, fuj, fuj, pu pu pu, hljeba se ne najeli, crkli dabogda..."

:lol:

A gdje ti to vidiš.

uostalom, ova odluka jeste sramotna. Ili ti možda tvrdiš da oni nisu krivi, da škorpioni nisu postojali,....čemu smijeh ??
Hajde još jednom pročitaj post pa shvati. Ako treba još koji put.

Nikada niti u jednom trenutku nisam NI POMISLIO da omalovažavam žrtve, negiram zločine, nisam ni spomenuo postupak, kazne, krivice... ništa.

A zašto smijeh? On je upućen forumašima koji su jučer u nebesa dizali haški tribunal, a danas bi ga spalili. Eto!

I ne znam što se ja tebi uopšte i pravdam.
palermo
Posts: 22478
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#95 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by palermo »

bljump wrote: Ne brni se, pisace ono sto i sad pise.
Srbi, Hrvati i Bosnjaci vec 20 godina uce svoje istorije i nema tog Haga koji ce ih promjeniti.
Ne brinem se. Pomirio sam se sa tim.

Bitno mi je da ja znam šta se desilo.
palermo
Posts: 22478
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#96 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by palermo »

vrbas1979 wrote:
I ne znam što se ja tebi uopšte i pravdam.
pa predmijevam zato što i sam znaš da ti je post bezveze
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#97 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by webby-x »

vrbas1979 wrote:A zašto smijeh? On je upućen forumašima koji su jučer u nebesa dizali haški tribunal, a danas bi ga spalili. Eto!
A dobro, to ljudi u afektu tako reagiraju.
Mislim da nitko tko se i malo razumije u politiku ne može
tvrditi da je Haag objektivan i da ima bilo kakve veze sa
pravom i pravdom, posebno ako je pratio neka od suđenja.

Svaka odluka Haaga je politička, osim možda nekih "sitnih"
optuženika. Stanišić je CIA agent i glupo je bilo i očekivati
da će biti osuđen, makar naredio deset genocida.
vrbas1979
Posts: 1393
Joined: 27/06/2012 13:34

#98 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by vrbas1979 »

palermo wrote:
vrbas1979 wrote:
I ne znam što se ja tebi uopšte i pravdam.
pa predmijevam zato što i sam znaš da ti je post bezveze
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#99 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Nass »

Jucerasnja haska odluka je nekim cudom zaista bila istinita i pravedna. To mi koji smo bili zrtve najbolje znamo i mozemo da ocijenimo. A sta ce biti u zalbenom postupku, ostaje da se vidi, ja nakon ovih silnih oslobadjajucih presuda nisam uopce sigurna da ce sestorica ostati u Hagu, dapace kao i prije presude mislim da ce sve skupa na kraju biti veliko razocarenje. Ovdje neki forumasi spominju da ce se skinuti UZP Hrvatskoj, ali da ce ostati UZP na nivou HB i njihovih celnika. Pa ako bas mora tako da bude, onda bi i to bilo manje zlo nego da UZP potpuno ukinu i ostave neku mlaku kvalifikaciju ili ih cak sve skupa potpuno oslobode. Ali posto vise nisam uopce optimist u vezi Haga, ne vjerujem ni u sto dok ne vidim crno na bijelo sta ce biti.

Sto se tice ove presude Stanisicu i Simatovicu, pa svi valjda znamo da je ovo sramota do neba da ti i takvi ljudi budu potpuno oslobodjeni svih optuzbi i pusteni na slobodu. Hej! To je samo najnovija u nizu haskih sramota.
opptimista7
Posts: 28
Joined: 03/05/2013 04:24

#100 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by opptimista7 »

Video sam da je neko na prvoj strani ove teme savljao neke pare na neke dugogodišnje robije.
Evo ja kao Srbin iz Srbije sam smeo da se kladim u nekih 100 evra da neće dobiti preko onog što
su dosad odležali. Malo sam zakasnio sa uplatom, al dobro.
Obrazloženje:
Perišić, Stanišić a sa njim verovatno i Simatović su u posle 95-te(godina je malo odokativna) američki ljudi
u Srbiji. Oni štite svoje ljude pa iako su što bi oni rekli kučkini sinovi, al su "njihovi" kučkini sinovi.
Na ovo upućuje i činjenica da je Milošević pola godine pre bombardovanja NATO-a smenio i Perišića i
Stanišića jer nije imao poverenja u njih.
Inače kod nas se odavno provlačilo da Stanišić ima "dobre veze" u SAD, a Perišić je navatan 2002 u klasičnoj špijunskoj
aferi sa službenikom američke ambasade.
Tako da uopšte nisam iznenadjen ovim presudama.
Post Reply