Ma dobio pozivnicu i registrovo se. Nisam našao što sam tražio. Nakon par mjeseci hoću da vidim šta ima tamo a mene nema ni na mapi.semirsar wrote:Pa ko ti kriv sto ne parkira nalog?Paul F. wrote:Ja sam na THR banovan zbog neaktivnosti.Ne kazem da i ti tako, ali, vecina raje dodje uzme sto im treba i razguli, i onda se cude ko sta kako zasto oFo ono, ih...Code: Select all
Parkiraj account da ne Možete parkirati svoj account da bi spriječili njegovo brisanje u slučaju vaše neaktivnosti na trackeru (na duže vrijeme). Kada vam je account parkiran, ograničeni ste mogućnostima (ne možete skidati torrente, kretati se trackerom kao i inače...). NAPOMENA: Parkirani račun nije imun na hnr bodove ukoliko ima neodseedanih torrenata.
Meni propalo 7 pozivnica, dosta ih podijelio, ali odustao na kraju, zbog onih koji nisu u stanju procitati pravila niti se drzati istih, dodji uzmi i kidaj u vidu lastinog repa ...kazo wrote:Dobar je THR, ali kod njih nema vise pozivnica
Privatni Torrent Trackeri
Moderator: Benq
-
Paul F.
- Posts: 3424
- Joined: 05/02/2011 03:40
- Location: Gdje vlast odluči
- Contact:
#76 Re: Privatni Torrent Trackeri
-
Paul F.
- Posts: 3424
- Joined: 05/02/2011 03:40
- Location: Gdje vlast odluči
- Contact:
#77 Re: Privatni Torrent Trackeri
Šta to tamo ima što drugdje nema pa vrijedi sikiracije ?DON_eARL wrote:Ja sam drugu poslao, i lik nije ušao od registracije.Kemal Malovčić wrote:Mene su zamalo banovali sa what.cd (zapravo su me banovali ali su me vratili kroz irc) zbog pozivnice koju sam poslao nekom liku s ovog foruma.Samo mi fali banana tamo.
Ubuduće za what.cd samo link za intervju dajem.
- Šveđanin
- Posts: 5649
- Joined: 13/06/2013 00:19
#78 Re: Privatni Torrent Trackeri
Dakle sta koristim trenutno:
TL
IPT
Filelist
SceneHD
SCC
PTP
Cinemageddon
Karagarga
Cinematik
BTN
WhatCD
TorrentHR
MusicVids
RuTracker
Mislim da je to to. Steta stonse CHD ugasio. Omiljeni tracker mi je Karagarga. Drugo mi nista ne treba, ovdje sve nadjem. Pitajte ako vas sta zanima u vezi nekog trackera na dosta njih sam bio clan a na kraju se ovo izdvojilo kao najbitnije.
TL
IPT
Filelist
SceneHD
SCC
PTP
Cinemageddon
Karagarga
Cinematik
BTN
WhatCD
TorrentHR
MusicVids
RuTracker
Mislim da je to to. Steta stonse CHD ugasio. Omiljeni tracker mi je Karagarga. Drugo mi nista ne treba, ovdje sve nadjem. Pitajte ako vas sta zanima u vezi nekog trackera na dosta njih sam bio clan a na kraju se ovo izdvojilo kao najbitnije.
-
Paul F.
- Posts: 3424
- Joined: 05/02/2011 03:40
- Location: Gdje vlast odluči
- Contact:
#79 Re: Privatni Torrent Trackeri
Imao bih ja nekoliko pitanja:Šveđanin wrote:Pitajte ako vas sta zanima u vezi nekog trackera na dosta njih sam bio clan a na kraju se ovo izdvojilo kao najbitnije.
- THR vs Crobytes ? Prednosti i mahane.
- Zašto treba imati toliko trackera ? Da se neka rijetkost nađe ili ?
- Za mene koji ne tražim neke rijetkosti, ne skidam puno i neću da me gnjave zbog neaktivnosti šta je najbolje ? Nije problem donacija ili seed.
-
rizibizi
- Posts: 1973
- Joined: 28/11/2008 15:56
- Location: Zanzibar City
#80 Re: Privatni Torrent Trackeri
Upratih temu pa reko da bacim skromni doprinos, arenaelite.net i drugari.info oba ex-yu trackeri na ovom prvom ne pita niko nista a na ovom drugom znaju poslije xy hit n run upozorenja da banuju. Ne trazim nista, ne treba mi nista, furka privatnih torrent trackera me davno prosla nemam ni zivaca ni vremena ni volje da nesto ganjam seed, pa ga napucam i onda skinem neki stariji torrent od gomilu gigabajta zbog kojeg necu ratio vratiti ni za dva zivota. Manje vise sve sto mi padne na pamet ima na public.Eto, uzdravlje.
-
DON_eARL
- Posts: 3846
- Joined: 31/10/2010 22:26
#81 Re: Privatni Torrent Trackeri
Paul F. wrote: Šta to tamo ima što drugdje nema pa vrijedi sikiracije ?

-
Paul F.
- Posts: 3424
- Joined: 05/02/2011 03:40
- Location: Gdje vlast odluči
- Contact:
#82 Re: Privatni Torrent Trackeri
Znači muzika ? I ima sve živo ?DON_eARL wrote:Paul F. wrote: Šta to tamo ima što drugdje nema pa vrijedi sikiracije ?
- Praetorious
- Posts: 1806
- Joined: 07/09/2012 07:07
- Contact:
#83 Re: Privatni Torrent Trackeri
Isti smorizibizi wrote:... Ne trazim nista, ne treba mi nista, furka privatnih torrent trackera me davno prosla nemam ni zivaca ni vremena ni volje da nesto ganjam seed, pa ga napucam i onda skinem neki stariji torrent od gomilu gigabajta zbog kojeg necu ratio vratiti ni za dva zivota. Manje vise sve sto mi padne na pamet ima na public.Eto, uzdravlje.
-
Paul F.
- Posts: 3424
- Joined: 05/02/2011 03:40
- Location: Gdje vlast odluči
- Contact:
#84 Re: Privatni Torrent Trackeri
Tako otprilike i ja kontam. Još kad im SIPA uleti pa kad počnu ko slavuji pjevati o članovima...rizibizi wrote: Ne trazim nista, ne treba mi nista, furka privatnih torrent trackera me davno prosla nemam ni zivaca ni vremena ni volje da nesto ganjam seed, pa ga napucam i onda skinem neki stariji torrent od gomilu gigabajta zbog kojeg necu ratio vratiti ni za dva zivota. Manje vise sve sto mi padne na pamet ima na public.Eto, uzdravlje.
Tema je interesantna svakako pa da probamo odmjeriti argumente za ili protiv.
-
DON_eARL
- Posts: 3846
- Joined: 31/10/2010 22:26
#85 Re: Privatni Torrent Trackeri
Tako nekako.Paul F. wrote: Znači muzika ? I ima sve živo ?
https://www.whatinterviewprep.com/
- Kemal Malovčić
- Posts: 9090
- Joined: 19/03/2012 01:03
#86 Re: Privatni Torrent Trackeri
za mene najbolja stranica na internetuPaul F. wrote:Znači muzika ? I ima sve živo ?DON_eARL wrote:Paul F. wrote: Šta to tamo ima što drugdje nema pa vrijedi sikiracije ?
ima sve živo, i to na kvalitetan način upakovano
štrecnulo me nešto kad sam dobio bananu
-
Paul F.
- Posts: 3424
- Joined: 05/02/2011 03:40
- Location: Gdje vlast odluči
- Contact:
#87 Re: Privatni Torrent Trackeri
Može li više detalja ? Hvala.Kemal Malovčić wrote: za mene najbolja stranica na internetu
ima sve živo, i to na kvalitetan način upakovano
štrecnulo me nešto kad sam dobio bananu
Edit: Koji su uslovi ? Seed, neaktivnost, donacije.
-
DON_eARL
- Posts: 3846
- Joined: 31/10/2010 22:26
#88 Re: Privatni Torrent Trackeri
Seedanje ovisi o tebi, možeš bez problema odmah ugasiti sve što skineš. Ratio nije nešto pretjerano strog, za skinuto do 10GB moraš imati bar 0.1, za do 20GB ratio 0,2... Neaktivnost se pali nakon 4 mjeseca neaktivnosti.Paul F. wrote:Može li više detalja ? Hvala.Kemal Malovčić wrote: za mene najbolja stranica na internetu
ima sve živo, i to na kvalitetan način upakovano
štrecnulo me nešto kad sam dobio bananu
Edit: Koji su uslovi ? Seed, neaktivnost, donacije.
Donacije imaš kroz kupovinu njihovog promotivnog materijala, majice, stikeri i sl.
-
Paul F.
- Posts: 3424
- Joined: 05/02/2011 03:40
- Location: Gdje vlast odluči
- Contact:
#89 Re: Privatni Torrent Trackeri
Ako sam dobro shvatio, seed ne treba čak biti ni 1-1. Donacijama ne možemo kupiti GB.DON_eARL wrote: Seedanje ovisi o tebi, možeš bez problema odmah ugasiti sve što skineš. Ratio nije nešto pretjerano strog, za skinuto do 10GB moraš imati bar 0.1, za do 20GB ratio 0,2... Neaktivnost se pali nakon 4 mjeseca neaktivnosti.
Donacije imaš kroz kupovinu njihovog promotivnog materijala, majice, stikeri i sl.
-
rizibizi
- Posts: 1973
- Joined: 28/11/2008 15:56
- Location: Zanzibar City
#90 Re: Privatni Torrent Trackeri
I kao i kod svih ostalih kad ih kvalitetno "izdoniras" mos' da udaris u zajebanciju. Saberi oduzmi uhvatio sam sebe da sam pocevsi od kraja rata pa do dan danas ostavio pravo malo bogatstvo u optickim medijima (cd, dvd, blue-ray) a poslije toga u eksternim diskovima, onda sam se jedan dan uhvatio da mi je mrsko traziti film koji imam negdje snimljen, a mp3-cama se obradujem ko malo dijete svaki put kad ih ponovo skinem i tu sam odlucio da povucem rucnu. Sad trazim pacijenta sa adekvatnom dijagnozom da mu uliva dugogodisnju, sta dugogodisnju visedecenijsku kolekciju razlicitih sadrzaja koja mi samo skuplja prasinu i zauzima prostor. Serije su mi najveca fora, realno najvise prostora zauzimaju a osim sopranosa niti jednu drugu nisam dva puta pogledao.
-
DON_eARL
- Posts: 3846
- Joined: 31/10/2010 22:26
#91 Re: Privatni Torrent Trackeri
Samo 10% onog što skineš moraš da uloaduješ po pravilu. S tim da ukoliko želiš napredovati po klasama moraš imati ratio preko 1.05. Ja sam navikao da imam preko 1 ratio, pa mi je i tamo 1.2, istina samo sam oko 13GB skinuo van freeleecha.Paul F. wrote:Ako sam dobro shvatio, seed ne treba čak biti ni 1-1. Donacijama ne možemo kupiti GB.DON_eARL wrote: Seedanje ovisi o tebi, možeš bez problema odmah ugasiti sve što skineš. Ratio nije nešto pretjerano strog, za skinuto do 10GB moraš imati bar 0.1, za do 20GB ratio 0,2... Neaktivnost se pali nakon 4 mjeseca neaktivnosti.
Donacije imaš kroz kupovinu njihovog promotivnog materijala, majice, stikeri i sl.
Mislim da nije moguće donacijama kupovati GB, ali kao što vidiš, nije ti ni neophodno toliko za ratio. Najbolja opcija je staviti sve što ti se sviđa u bookmarke i onda sačekati freeleech i skinuti sve odjednom.
- R9..
- Posts: 1973
- Joined: 03/06/2009 08:35
- Location: Soda
#92 Re: Privatni Torrent Trackeri
Zahvaljujuci kolegi semisar, ja sam postao clan IPT i HD-space-a....ratio mi je prilicno dobar....cini mi se da imam i nekih pozivnica...
imam pozivnice i za GFXPeers i BitSpyder
Ako je neko zainteresiran za neku pozivnicu nek javi....
imam pozivnice i za GFXPeers i BitSpyder
Ako je neko zainteresiran za neku pozivnicu nek javi....
-
Paul F.
- Posts: 3424
- Joined: 05/02/2011 03:40
- Location: Gdje vlast odluči
- Contact:
#93 Re: Privatni Torrent Trackeri
Šta znači sačekati freeleech ? Neki period, datum ili ?DON_eARL wrote:Najbolja opcija je staviti sve što ti se sviđa u bookmarke i onda sačekati freeleech i skinuti sve odjednom.
-
lokalni_razdjevicar
- Posts: 675
- Joined: 06/02/2013 10:33
#94 Re: Privatni Torrent Trackeri
R9.. wrote:Zahvaljujuci kolegi semisar, ja sam postao clan IPT i HD-space-a....ratio mi je prilicno dobar....cini mi se da imam i nekih pozivnica...
imam pozivnice i za GFXPeers i BitSpyder
Ako je neko zainteresiran za neku pozivnicu nek javi....
- afannedim
- Posts: 4228
- Joined: 25/01/2011 09:26
- Location: Bašćaršija
#95 Re: Privatni Torrent Trackeri
What.cd ako neko može na pp da mi ubaci ili crowarez
Last edited by afannedim on 20/06/2015 14:10, edited 1 time in total.
-
batara
- Posts: 1183
- Joined: 24/01/2014 23:31
#96 Re: Privatni Torrent Trackeri
Jel ko voljan da mi posalje pozivnicu za neku stranicu od privatnih torrent trackera?
-
DON_eARL
- Posts: 3846
- Joined: 31/10/2010 22:26
#97 Re: Privatni Torrent Trackeri
Leech ti je termin suprotnog značenja od seed. Ti kada skidaš torrent, definisan si kao leecher, a kada preuzmeš kompletan torrent postaješ seeder, naravno ako odmah nakon downloada ne zaustaviš torrent. Na većini privatnih trackera imaš obavezu da održavaš ratio bar na nivou 1:1, koliko skineš, toliko moraš i da vratiš.Paul F. wrote:Šta znači sačekati freeleech ? Neki period, datum ili ?DON_eARL wrote:Najbolja opcija je staviti sve što ti se sviđa u bookmarke i onda sačekati freeleech i skinuti sve odjednom.
Freeleech - kao što vidiš u samom terminu se nalazi i riječ besplatno/slobodno, što u kombinaciji sa ovim leech opisuje status torrenta koji možeš skinuti, bez računanja downloada. Zavisno od pravila trackera, takav torrent si obično dužan seedati određeni period, kako bi se "odužio" zajednici. Dobra stvar kod freeleech torrenata je u tome da možeš pozitivno uticati na vlastiti ratio, jer se upload računa.
E sad, freeleech nije na svakom trackeru isti. Na nekim imaš određene kategorije koje su freeleech (IPT recimo), na nekim u određenim periodima (rođendani stranice, bitni praznici, skupljanjem određenog broja bonus poena, ili onako, jer nekog iz administracije prenese
Pokušaj dobiti nazad taj THR preko irca, čini mi se da ti je još rano ganjati ozbiljnije trackere.
-
DON_eARL
- Posts: 3846
- Joined: 31/10/2010 22:26
- Šveđanin
- Posts: 5649
- Joined: 13/06/2013 00:19
#99 Re: Privatni Torrent Trackeri
THR sigurno bolji. No ratio, ima domaceg sadrzaja, brzine su dobre. Za ovaj drugi nikad cuo, bolji i jednak nikako ne moze biti.Paul F. wrote:Imao bih ja nekoliko pitanja:Šveđanin wrote:Pitajte ako vas sta zanima u vezi nekog trackera na dosta njih sam bio clan a na kraju se ovo izdvojilo kao najbitnije.
- THR vs Crobytes ? Prednosti i mahane.
- Zašto treba imati toliko trackera ? Da se neka rijetkost nađe ili ?
- Za mene koji ne tražim neke rijetkosti, ne skidam puno i neću da me gnjave zbog neaktivnosti šta je najbolje ? Nije problem donacija ili seed.
Da, ako je nesto rijetko. Mnogo je dobrih tematskih trackera.
Najbolje ti je IPT ili Filelist. Odakle poceti? Dva najbolja poluprivatna trackera, dovoljno se samo registrovati su Partis i Rutracker. Mana ovog drugog sto je sve na ruskom, tamo mozete naci gomilu stvari.Torrentleech koristim zato sto je to dugogodisnja navika, ali Filelist je takodje odlican, sa jos laksim pravilom za seed.
Ko ima problema sa seedom, odrzavanjem ratia, bilo bi dobro da uzme seedbox na mjesec dana i nabije sebi malo uploada...
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#100 Re: Privatni Torrent Trackeri
Crobytes je nastao iz THR zajednice. Ima potencijala, tehnički mnogo sređeniji, ali sadržajem ni blizu, što je i logično. Ipak, zajednica je divna, nedavno sam na nagradnoj igri osvojio mjesec dana seedbox.
Ako ko bude imao What.cd pozivnicu...
Ako ko bude imao What.cd pozivnicu...
