Anime

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#76 Re: Anime

Post by Gandalf »

Image

Onda ti preporučujem ovo - tek su dogurali do 140 epizoda, ali obzirom da se bar dvije misteriozne priče nisu počele ni odmotovati, ne sumnjam da će dogurati do 500 komada - ovaj anime je novi One Piece
User avatar
trafa
Posts: 119
Joined: 27/11/2011 22:15

#77 Re: Anime

Post by trafa »

Black swan wrote:filmove sam skoro sve pregledao... za plakanje su barefoot gen
actress i perfect blue su odlični... čak su i kopirane za neke filmove u holivudu

NOIR i mushishi sam zaboravio ali su DOBRI
mada je mushisi malo girlie and gej crtež :mrgreen:
Noir su neke dvije zenske, gledao sam nekoliko epizoda na TV-u, izgledalo je interesantno.
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2332
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#78 Re: Anime

Post by zecko_kupuz »

Da li je iko gledao Papriku. Ja u tom filmu ništa nisam skontao. :lol:
User avatar
Truba
Posts: 82324
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#79 Re: Anime

Post by Truba »

papurika

jesam ja... ma to je normala sa tom vrsom anima

isto ko MILENIUM ACTRESS
:roll:
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#80 Re: Anime

Post by mrgreen »

argh odakle da skinem naruto, ne mogu naci dobar sajt sa torrentima
User avatar
Truba
Posts: 82324
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#81 Re: Anime

Post by Truba »

jesmo li zaboravili Ghost in the shell serijal
stvarno je odlična serija i film naravno
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2332
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#82 Re: Anime

Post by zecko_kupuz »

Black swan wrote:jesmo li zaboravili Ghost in the shell serijal
stvarno je odlična serija i film naravno
Ja skidoh obje sezone prije koji mjesec, ali nikako da se nakanim da to odgledam dalje od prve epizode. Volim gledati na japanskom, bez sinhronizacije, a tamo dijalozi, pa samim tim i titlovi pravo lete. Teško se sve pohvata iz prve. :-?
User avatar
So What!
Posts: 11194
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#83 Re: Anime

Post by So What! »

A šta je s ovim k'o da niko nije gledao ovo?

Image
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#84 Re: Anime

Post by Tkd »

mrgreen wrote:argh odakle da skinem naruto, ne mogu naci dobar sajt sa torrentima

http://www.animetake.com
Enjoy.


Hvala za Fairy Tail. Čuo sam već ranije za taj anime. Sada se ima malo više vremena nakon ispita. :mrgreen:
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#85 Re: Anime

Post by Tkd »

So What! wrote:A šta je s ovim k'o da niko nije gledao ovo?

Image

Yugioh je dobar bio ispočetka iako su promjenili nakon par epizoda pravila oko žrtvovanja čudovište, kasnije je dosta opao kao i digimon, nestalo inspiracije.
User avatar
Averus
Posts: 20405
Joined: 13/02/2008 17:07

#86 Re: Anime

Post by Averus »

oooo pa ne može ova tema bez mene ba da postojI! :shock: :D

ev' mojih favorita (bez nekog određenog redoslijeda):

Image
http://www.imdb.com/title/tt0325547/

Image
http://www.imdb.com/title/tt0290223/

Image
http://www.imdb.com/title/tt0280249/

Image
http://www.imdb.com/title/tt0107692/
(seriju nisam gledao, ali je film famozan)


A uz ovo sve, najveći favorit od svih mi je serijal Final Fantasy igara :D
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#87 Re: Anime

Post by Tkd »

InuYashanisam nikada gledao do kraja . Baš čudno, možda posljednh par epizoda.


DB je baš perverzan u nekim epizodama hahaha, a z je malo ozbiljniji.
User avatar
Averus
Posts: 20405
Joined: 13/02/2008 17:07

#88 Re: Anime

Post by Averus »

Tkd wrote:InuYashanisam nikada gledao do kraja . Baš čudno, možda posljednh par epizoda.


DB je baš perverzan u nekim epizodama hahaha, a z je malo ozbiljniji.
Ma meni je DB najjači. DBZ mi je previše razvlačio priču i borbe i sve, a sve poslije DBZ je bilo sranje...
InuYasha je nekako pravo kul... Ono, nekako bas dobro balansiraju između anime-a za curice i pokolja :lol:

Takođe, obavezno pogeldati filmove "Howl's Moving Castle" i "Princess Mononoke" :thumbup:
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#89 Re: Anime

Post by Tkd »

Što niko ne priča o Sailermoonu ahhaha

Ili o Detektiv Conan :mrgreen: Jest da ima preko 600 epizoda, ali je pravo dobar.
User avatar
Averus
Posts: 20405
Joined: 13/02/2008 17:07

#90 Re: Anime

Post by Averus »

Tkd wrote:Što niko ne priča o Sailermoonu ahhaha

Ili o Detektiv Conan :mrgreen: Jest da ima preko 600 epizoda, ali je pravo dobar.
Oj sailormoon :lol:

Aaaa detective Conan je bio lud :D

sjeća li se iko ovog crtanog:

Future Boy Conan
Image

http://www.imdb.com/title/tt0077013/

Išao na TVX/OBN poslije rata :D Prejak, najjači! :D
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#91 Re: Anime

Post by Tkd »

ne =(

A sjećaš li se Shinchin ili kako se zvao crani onaj mali Japanac i uvijek živčana majka :lol:
User avatar
Averus
Posts: 20405
Joined: 13/02/2008 17:07

#92 Re: Anime

Post by Averus »



:D
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#93 Re: Anime

Post by Tkd »

HAHAHAH


Da, da, prejak, o kako je lud lik . :lol: :lol: :lol: :lol:

www.youtube.com/watch?v=8X8H1ZmPIL8&feature=relmfu

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#94 Re: Anime

Post by DanteX »

NenjiA wrote:

:D
Legenda :D
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#95 Re: Anime

Post by Tkd »

Ima mesečini preko 600 epizoda, a na Rtl II, njemačkom kanala bile samo dvije sezone, ukupno 52 epizode. Valjda im previše perverzan bio za njihov ukus.
User avatar
Truba
Posts: 82324
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#96 Re: Anime

Post by Truba »

najviše me nervira kad se počnu kreveljiti :roll:
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#97 Re: Anime

Post by Gandalf »

Mene u animeu i to onima shounen tipa, najviše živcira što je glavni lik uvijek pomalo blesav i tupav, u stilu Jar Jar Binksa, Chica, Charlie Chaplina

- takav je i Goku u DB-u, Luffy u One Piece, Natsu u Fairy Tail, a Naruto pogotovo - ne znam zašto uvijek glavni lik mora biti s par daski manje u glavi :?

Valjda je to neki specifični japanski smisao za humor, ili neki njihov tradicionalni prikaz heroja koji može biti extremno jak, ali opet i opuštajuće blesav - zbog te meni lično loše crte karaktera kod glavnih likova, nikada mi glavni likovi nisu ni bili favoriti - u DB meni je najbolji lik Vegetta, pa Piccolo, u Narutu Kakashi i Itachi su bez premca, u One Piece, Zorro je odrađen fenomenalno, a u Fairy Tail najbolji likovi su oni najozbiljniji, mada se rjeđe pojavljuju, tj. Gildarts i Laxus.
User avatar
Averus
Posts: 20405
Joined: 13/02/2008 17:07

#98 Re: Anime

Post by Averus »

Gandalf wrote:Mene u animeu i to onima shounen tipa, najviše živcira što je glavni lik uvijek pomalo blesav i tupav, u stilu Jar Jar Binksa, Chica, Charlie Chaplina

- takav je i Goku u DB-u, Luffy u One Piece, Natsu u Fairy Tail, a Naruto pogotovo - ne znam zašto uvijek glavni lik mora biti s par daski manje u glavi :?

Valjda je to neki specifični japanski smisao za humor, ili neki njihov tradicionalni prikaz heroja koji može biti extremno jak, ali opet i opuštajuće blesav - zbog te meni lično loše crte karaktera kod glavnih likova, nikada mi glavni likovi nisu ni bili favoriti - u DB meni je najbolji lik Vegetta, pa Piccolo, u Narutu Kakashi i Itachi su bez premca, u One Piece, Zorro je odrađen fenomenalno, a u Fairy Tail najbolji likovi su oni najozbiljniji, mada se rjeđe pojavljuju, tj. Gildarts i Laxus.

Brate, obavezno odigraj Final Fantasy :D
Ja volim inače crtane filmove, pa tako i anime. Ne analiziram ih previše i ne obraćam previše pažnju na likove itd. Jednostavno ako mi se svidi - gledam i to je to :)
Ali Final Fantasy je igra koju živiš! U početku ti djeluje debilno, nije ti ništa jasno, ali kad odigraš prvih 45 minuta, postaneš ovisan! :D


Isto tako, preporuka za anime Death Note, ne znam je li ga neko spomenuo :D
User avatar
duplanula
Posts: 1643
Joined: 05/09/2011 12:18
Location: Close but yet so far away

#99 Re: Anime

Post by duplanula »

NenjiA wrote:
Gandalf wrote:Mene u animeu i to onima shounen tipa, najviše živcira što je glavni lik uvijek pomalo blesav i tupav, u stilu Jar Jar Binksa, Chica, Charlie Chaplina

- takav je i Goku u DB-u, Luffy u One Piece, Natsu u Fairy Tail, a Naruto pogotovo - ne znam zašto uvijek glavni lik mora biti s par daski manje u glavi :?

Valjda je to neki specifični japanski smisao za humor, ili neki njihov tradicionalni prikaz heroja koji može biti extremno jak, ali opet i opuštajuće blesav - zbog te meni lično loše crte karaktera kod glavnih likova, nikada mi glavni likovi nisu ni bili favoriti - u DB meni je najbolji lik Vegetta, pa Piccolo, u Narutu Kakashi i Itachi su bez premca, u One Piece, Zorro je odrađen fenomenalno, a u Fairy Tail najbolji likovi su oni najozbiljniji, mada se rjeđe pojavljuju, tj. Gildarts i Laxus.

Brate, obavezno odigraj Final Fantasy :D
Ja volim inače crtane filmove, pa tako i anime. Ne analiziram ih previše i ne obraćam previše pažnju na likove itd. Jednostavno ako mi se svidi - gledam i to je to :)
Ali Final Fantasy je igra koju živiš! U početku ti djeluje debilno, nije ti ništa jasno, ali kad odigraš prvih 45 minuta, postaneš ovisan! :D


Isto tako, preporuka za anime Death Note, ne znam je li ga neko spomenuo :D
Neka igra FInal fantasy VII, pa onda VIII sve poslije je onako, dobro je ali ova dva su kultna. Ja se sjecam kada sam dao bruku para na FFVIII koja je bila na 4 cd ako se ne varam, a uzivao sam do zadnje minute. Dobro stari PSX :) ja bih preporucio jos da se obavezno proba Suikoden III (i sve poslije), Chrono Chross :). Ima toga jos dosta ali ova 3 naslova su kultna.
User avatar
Averus
Posts: 20405
Joined: 13/02/2008 17:07

#100 Re: Anime

Post by Averus »

joj fakat... FF7 i FF8 sam su definitivno najbolje igre koje sam ikad odigrao, a uz to su i najbolje anime-priče :thumbup:

btw izlazi Final Fantasy 7 re-release :D
Post Reply