The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#7476 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by brain bubbles »

Pogledah sinoc drugu epizodu prve sezone, zombiji jako brzi i zilavi, jedan cak preko ograde preskoci, drugi drzi kamen u ruci i razbija staklo, drugaciji zvuk proizvode. To stoji da zombiji vec gube snagu vremenom, ali su mogli staviti to da "novi" zombiji, tj ovi ljudi koji se svjeze transformisu imaju te karakteristike prvobitnih zombija.
Znam da je fantazija, ali treba da se drze svojih standarda.
User avatar
jasko_ba
Posts: 8471
Joined: 13/11/2006 17:47

#7477 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by jasko_ba »

brain bubbles wrote:Pogledah sinoc drugu epizodu prve sezone, zombiji jako brzi i zilavi, jedan cak preko ograde preskoci, drugi drzi kamen u ruci i razbija staklo, drugaciji zvuk proizvode. To stoji da zombiji vec gube snagu vremenom, ali su mogli staviti to da "novi" zombiji, tj ovi ljudi koji se svjeze transformisu imaju te karakteristike prvobitnih zombija.
Znam da je fantazija, ali treba da se drze svojih standarda.
Sve je kontra poslije zadnje epizode prve sezone. Mislim da su tada i scenariste nove stavili, da bi se dobio ovaj melrose place undead edition. A tako puno potencijala je imala serija, steta.
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#7478 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by brain bubbles »

Slazem se, osjecao se nekakav strah od zombija, a sad kad vidim veliku hordu, imam osjecaj kao da ih nema, kao da nisu opasnost (vjerovatno zele sa prikazu kako su ljudi veca opasnost, ali opet...)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#7479 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by beni-bu-man »

brain bubbles wrote:Slazem se, osjecao se nekakav strah od zombija, a sad kad vidim veliku hordu, imam osjecaj kao da ih nema, kao da nisu opasnost (vjerovatno zele sa prikazu kako su ljudi veca opasnost, ali opet...)
slazem se, veci je fokus ( barem meni od davno ) da tematika kako ljudi postaju vecinski problem a walkeri ono kad ulete ulete :)

serija je svakako vrh i NEGAN :D :D :D :D
sencobih
Posts: 7532
Joined: 08/09/2010 08:33

#7480 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sencobih »

dinao wrote:Ako je vec potrebna filler epizoda, neciji story, onda je to trebao biti Negan.
Ima vremena biće dok dođe na red
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#7481 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

veliki_ah wrote:Al kako truhli walkeri izlaze iz pijeska iako su zatrpani do pola, ko gazele.. A njih dvoje ne mogu da se pomaknu jer im je malo zatrpalo noge :lol:

Al ipak mi je vrhunac - "zakuni se" :D U postapokaliptičnom svijetu, gdje te jedu mrtvi ljudi, ubijaju zivi, ne vjerujes sebi samom, ti naletiš na neku glupacu na plazi, koja te jos i napadne i na kraju je pustis samo zato sto se zaklela ahahahaha i još iznad vrhunca, zadnja scena gdje Tara kao razmislja da li da kaze za njih, ali neće jer se - zaklela :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

E, mislio sam da ne može gore, al jebi ga..

:thumbup:
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#7482 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by listopad »

Toliki hype oko najdosadnije sezone otkako je pocela serija.
User avatar
drunken tiger
Posts: 1426
Joined: 27/04/2008 21:24

#7483 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by drunken tiger »

Ovo je postalo zamorno gledati više. Postali su gori od LOST. Ne vidim razlog da uvode novu grupu u seriju osim onog skladišta oružja koje će na kraju koristiti protiv Negana. A volio bih da Negan dođe, poje*e ih sve redom, i muške i ženske. Upuca ih i da on bude glavna priča jer su s ovima pretjerali.
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#7484 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by oskarboy »

od serije su napravili veliki trash,nevjerovatno kako je serija puna nekih glumaca amatera.ova zadnja epizoda ih je puna.opet debilne scene,nigdje zombija,tisina,i onda odjednom iskace ih na stotine :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: i to iz pjeska iskacu :lol: :lol: :lol: AMC je jedna velika rinaka,nisu ni do koljena HBO. imali su veliku srecu sto su Breaking Bad imali pod svoje,ali samo zahvaljujuci tvorcu BB je uspio zavrsit na vrijeme i to bez amaterizma i debilnih scena i splacine.TWD drze degeni koji misle da imaju kravu muzaru koju ce crpit 10 godina i time vrjedjat inteligenciju gledalaca.ovu porodilju bolje da nisu vracalli.mjesto da napreduje sa glumom,ona je nazadovala,pogotovo sa onim debilnim "cool".
User avatar
dale cooper
Posts: 31350
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#7485 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dale cooper »

Kirkman mora shvatiti da strip i serija ne mogu funkcionisati na isti način.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#7486 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

Pa sve dok je ovaca, nece nestat' vune. A ovce su tu, 17 miliona gledalaca kad je bila premijera sezone, pa onda oko 11 miliona prosjecno po ostalim epizodama, sto je jako puno. Mislim da zasad nemaju razloga da ista promijene, sto znaci da mozemo ocekivat' jos kamaru ovakvih odron epizoda.
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#7487 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

dale cooper wrote:Kirkman mora shvatiti da strip i serija ne mogu funkcionisati na isti način.
Pa o tome i govorim. Samo što će on uvijek favorizirati strip jer tu ima maksimalnu slobodu. Dok ovako mu sve ovisi o AMC jer je njima prodao prava za to, nije uradio kao Vince Gilligan za Breaking Bad pa da ima full kontrolu.

Meni lično ne smeta ovakav tempo jer imamo 16 epizoda po sezoni tako da će biti vremena za sve + dobivamo dodatne motive određenih grupa ako se ovi svi udruže protiv Negana. Ovako bi bilo glupo da odjednom naberu 5 grupa bez objašnjenih motiva da idu u rat sa Rickom.
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#7488 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by brain bubbles »

Potvrdjeno, Negan ce biti i u osmoj sezoni :)

Da li to znaci da ce jos vise da razvuku radnju, ili mozda Negan postaje novi glavni lik, ili ona pretpostavka, da je ipak on good guy :P
User avatar
turbofolk
Posts: 3233
Joined: 13/05/2014 09:37

#7489 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by turbofolk »

Oko čega mi raspravljamo i nerviramo se. Ova bi rasprava komotno mogla u onu temu "Popularne stvari koje ne kontam" :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#7490 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

.
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 30/11/2016 20:52, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#7491 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

turbofolk wrote:Oko čega mi raspravljamo i nerviramo se. Ova bi rasprava komotno mogla u onu temu "Popularne stvari koje ne kontam" :D

:thumbup:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#7492 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

Koliko je losa bila ova epizoda, mo's mislit' da sam pozelio vidjet' Carl-a. Eto.

A ona curica sto hoce da ubija sve redom me strasno podsjeca na onu sto je Carol davno roknula. Znaci dobijamo i reciklazu karaktera. :roll:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52663
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#7493 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Chmoljo »

pa sad... ona mala što ju je Carol roknula je imala psihičkih problema. ova je opet rezultat onakvog života, gdje se lako prilagodila trenutnoj situaciji, jer drugačije teško da je upamtila.

inače, to kad Carol rokne onu malecku, iako brutalan, po meni jedan od highlightsa serije.

treba uzeti u obzir moju subjektivnost, jer sam nekoliko sezona pregledo u nekoliko dana, tako da se nisam patio ko sada, od hefte do hefte :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#7494 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tomahawk11 »

Chmoljo wrote:pa sad... ona mala što ju je Carol roknula je imala psihičkih problema. ova je opet rezultat onakvog života, gdje se lako prilagodila trenutnoj situaciji, jer drugačije teško da je upamtila.

inače, to kad Carol rokne onu malecku, iako brutalan, po meni jedan od highlightsa serije.

treba uzeti u obzir moju subjektivnost, jer sam nekoliko sezona pregledo u nekoliko dana, tako da se nisam patio ko sada, od hefte do hefte :D
Ekšli, 6 1/2 sezona je pregledano prosle zime :mrgreen:
Zombificirao sam :skoljka:
User avatar
turbofolk
Posts: 3233
Joined: 13/05/2014 09:37

#7495 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by turbofolk »

Inače, kad mi prahne pustim sebi neke od ovih klipova. Prisjetim se nekih momenata. A jedan sam od rijetkih sretnika koji je za seriju čuo tek prije godinu dana :D pa prvih pet i po sezona odgledo u cugu za dva mjeseca. Valjda se kvalitet podigne. A ako se pogleda tempo ubistava glavnih likova u prve tri sezone, da su ga se držali i dalje, do sad bi svi bili ili walkeri ili s metkom u čelu.



User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#7496 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: pa sad... ona mala što ju je Carol roknula je imala psihičkih problema. ova je opet rezultat onakvog života, gdje se lako prilagodila trenutnoj situaciji, jer drugačije teško da je upamtila.
Da, al' to ne iskljucuje da ce im se prica na slican nacin zavrsit'. Ili mozda cak da ce ta curica igrat' ulogu u nekom "redemption" plot-u u kojem Carol uspijeva da prebrodi tu neku svoju krizu kroz koju prolazi, jer joj se ocito nakupilo od svih silnih ubistava koje je morala pocinit', a najupecatljiviji je onaj kad je ubila onu curicu. Ne bi me cudilo.
Chmoljo wrote:inače, to kad Carol rokne onu malecku, iako brutalan, po meni jedan od highlightsa serije.
Jedan od rijetkih momenata gdje su pokazali da imaju muda. Al' cini mi se k'o da nekad hoce na silu da predstave nesto k'o da je super-sokantno, iako to uopste nije slucaj. Naprimjer, meni licno je ona scena kad Negan klofa Ibru i Glenna uopste nije toliko sokirajuci koliko su ga producenti htjeli da predstave, puno gora scena mi je recimo bila ona kad su bili u Terminusu pa kad su kanibali ljude klali nad koritom. Da li mozda zbog rata i svakakvih prica sto sam se nacit'o i naslus'o, al' ono je meni bilo bas tesko gledat'.

Ono sa Neganom bi bilo puuuuuno upecatljivije da je naprimjer umjesto jednog od njih dvojice nagrabusila jedna zena. Vidi se po cijeloj seriji da su ta najbrutalnija stradanja ipak rezervisana vecinom za muskarce, sto znaci da serija ipak nema bas toliko muda koliko njeni producenti misle da ima.
User avatar
turbofolk
Posts: 3233
Joined: 13/05/2014 09:37

#7497 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by turbofolk »

Tito_i_Partija wrote:Jedan od rijetkih momenata gdje su pokazali da imaju muda. Al' cini mi se k'o da nekad hoce na silu da predstave nesto k'o da je super-sokantno, iako to uopste nije slucaj. Naprimjer, meni licno je ona scena kad Negan klofa Ibru i Glenna uopste nije toliko sokirajuci koliko su ga producenti htjeli da predstave, puno gora scena mi je recimo bila ona kad su bili u Terminusu pa kad su kanibali ljude klali nad koritom. Da li mozda zbog rata i svakakvih prica sto sam se nacit'o i naslus'o, al' ono je meni bilo bas tesko gledat'.
To i church massacre - treća epizoda pete sezone. Baš zbog obećanja koje Rick spominje onom ljigavom kanibalu, a koje mu je dao upravo nad koritom o kojem govoriš. I to na onakav način. Pita onaj: Sigurno postoji razlog što ste nas samo ranili, a ne ubili. A Rick odgovori: Nismo htjeli trošit municiju. :zekzek:
Last edited by turbofolk on 30/11/2016 14:56, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#7498 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tomahawk11 »

Sto bi znacilo, ne prigovara se toliko zbog nedostatka zombija nego sto je radnja postala mlaka....ok, imamo siledziju Negana koji je pokazao da je okrutan i sad je to ko da imas ovce u toru i obilazis ih :-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52663
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#7499 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Chmoljo »

slažem se, i meni su to najjači trenuci - to klanje nad koritom i pokolj u crkvi.
hannah23
Posts: 50
Joined: 21/10/2016 15:26

#7500 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by hannah23 »

Jedni od jacih scena su kako Karl ubija svoju majku i zombi Sejna...
Uzivah u tim scenama. Posto su me nemoguce iritirali njih dvoje :D
Ucini mi mali uslugu
Post Reply