Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
sabahudinrutenka
Posts: 62
Joined: 21/12/2013 23:34

#7476 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by sabahudinrutenka »

sta reci koju posluku porati gledam rtrs ljudi samo republika srpska srbija kao da maglaju nisu lljudi olovu nemogu da vjerujem koju mrznju ljudi pokazuju prema bosancima ovi kao njihovi heroji spasioci koji nisu smjeli da udju u doboj odma nego su nasi iz konjia i bihaca ulazili u grad prije njih spasavali i isti ti heroji spominju kao ko je jos pomagao kao njima ali nigdje da spomenu ove momke iz federacije ali to njima na dusu ide njima su njihovi ljudi danas na tv rekli kakvi su heroji.... a mi svi bosanci i onima koji nas mrze trebamo pomoci jer ko tebe kamenom ti nejga hljebom...a i ne mrze nas srbi pravoslavci i normalni ljudi vjerujte nego to je saka psihicki poremecenih ljudi kojim upravlja drvosjeca iz laktasa..
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#7477 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by guber90 »

mefistofilis wrote:
O'zone wrote:
mefistofilis wrote:ljudi sutra uzimaju malo predaha pa ce vidjeti sta dalje :-)
Pa ne može brate pet dana čovjek bez odmora pa da je ne znam ja sta.
pa jbg ovdje se uporno govori kako ovi iz CZ nista nisu uradili i da bi, da nije bilo samo-organizacije obicnih ljudi, sve otislo dovraga
Nije ono CZ bila, koliko upratih ono je bio GSS, a oni su moglo bi se reci elitna jedinica za spasavanje, koja, koliko znam, ama bas nikakve veze sa CZ nema.

Iskreno moze biti da sam sve masio, jer je kroz emisiju proslo 20-ak ljudi.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7478 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Režimski medij FUJ! Zahvaljuju se rafterima i spasiocima koji su došli iz Engleske, Francuske, Slovenije. Luxemburga i ovim ostalim ni da spomenu momke koji su prvi stigli iz Federacije.

Cvijanovicka po naredbi vozda dovodi Doboj u red, narod se previše opusto hoće svašta lanut na sistem i narodnu vlast. Bijeljina je vjerovatno sljedeća.
almir1977
Posts: 440
Joined: 02/01/2014 22:29

#7479 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by almir1977 »

U Doboju je na vlasti SDS, Dodik koristi istu taktiku koju je Vučić koristio u Šapcu gdje nije njegova stranka na vlasti.

Iskoristi situaciju i nametni svog namjesnika, i tako poruči da su ovi iz druge stranke nesposobnjakovići, a ne ti.

Čuj bravo, niše veze.
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#7480 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by omar little »

jalijas74 wrote:"Zbog nesposobnosti lokalnih vlasti, od danas, u Doboju na vlasti general Momir Zec, koji ima pravo zaplijeniti MTS i mobilisati ljudstvo prema potrebama, a u svrhu normalizacije stanja u ovom gradu".

Bravo za DOBOJ
samo da taj general dodikov sad ne zabrani ljudima ulaziti u doboj i pomagati.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7481 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Cvijanovicka sad javno kaže da ko god bude donosio opstrukciju prema glavnoj vlasti ima da leti. Wohoooooo diktatura.
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#7482 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Maharadza »

sabahudinrutenka wrote:sta reci koju posluku porati gledam rtrs ljudi samo republika srpska srbija kao da maglaju nisu lljudi olovu nemogu da vjerujem koju mrznju ljudi pokazuju prema bosancima ovi kao njihovi heroji spasioci koji nisu smjeli da udju u doboj odma nego su nasi iz konjia i bihaca ulazili u grad prije njih spasavali i isti ti heroji spominju kao ko je jos pomagao kao njima ali nigdje da spomenu ove momke iz federacije ali to njima na dusu ide njima su njihovi ljudi danas na tv rekli kakvi su heroji.... a mi svi bosanci i onima koji nas mrze trebamo pomoci jer ko tebe kamenom ti nejga hljebom...a i ne mrze nas srbi pravoslavci i normalni ljudi vjerujte nego to je saka psihicki poremecenih ljudi kojim upravlja drvosjeca iz laktasa..
srbuj makar se i utapao! :oops:
almir1977
Posts: 440
Joined: 02/01/2014 22:29

#7483 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by almir1977 »

O'zone wrote:Režimski medij FUJ! Zahvaljuju se rafterima i spasiocima koji su došli iz Engleske, Francuske, Slovenije. Luxemburga i ovim ostalim ni da spomenu momke koji su prvi stigli iz Federacije.

Cvijanovicka po naredbi vozda dovodi Doboj u red, narod se previše opusto hoće svašta lanut na sistem i narodnu vlast. Bijeljina je vjerovatno sljedeća.
Što prije shvatimo da nas s te strane ljubav neće ogrijati, prije ćemo se prestati zamarati s tim. Poseri ih.
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#7484 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Peryton_ »

korisnik.1 wrote:
Peryton_ wrote:
korisnik.1 wrote:Ne znam da li su u karantinu, ali pouzdano znam da se scabies pojavio u kasarni u Dubravama. I ja sam se odmah zapitao pa kad se prije pojavi, ali viđo jučer i nekoliko Roma u kasarni. Nije da imam predrasude, ali su im oni nekako odmah došli u sumnju.
Jedino ako su donijeli sa sobom u kasarnu vec razvijenu zarazu.
Ja danas pregledao 45 ljudi, niko nema dermatoloskih problema.
Na to sam mislio, da su već imali razvijenu zarazu i prije dolaska u kasarnu. Gdje si pregledavao, u Dubravama ili negdje drugo ?
U Dubravama.
Ma hajd scabies, manje vise, mene brine Hep A i E.
To ce biti pomama sada, pogotovo okolica Maglaja, Doboja, Šamca, Bijeljine i svih drugih mjesta gdje je doslo do mijesanja oborinskih sa izvorskim vodama.
User avatar
Janjicar
Posts: 5603
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#7485 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Janjicar »

O'zone wrote:Cvijanovicka sad javno kaže da ko god bude donosio opstrukciju prema glavnoj vlasti ima da leti. Wohoooooo diktatura.
Od ovog RTRS-a covjek samo proljev moze da dobije.
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#7486 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by mefistofilis »

guber90 wrote: Nije ono CZ bila, koliko upratih ono je bio GSS, a oni su moglo bi se reci elitna jedinica za spasavanje, koja, koliko znam, ama bas nikakve veze sa CZ nema.

Iskreno moze biti da sam sve masio, jer je kroz emisiju proslo 20-ak ljudi.
ma i ja sam iskreno uhvatio kraj emisije al mi ona izjava nekako ne bi logicna... u ovim trenucima nema bas vremena za odmor
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#7487 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by hrastov žižak »

almir1977 wrote:U Doboju je na vlasti SDS, Dodik koristi istu taktiku koju je Vučić koristio u Šapcu gdje nije njegova stranka na vlasti.

Iskoristi situaciju i nametni svog namjesnika, i tako poruči da su ovi iz druge stranke nesposobnjakovići, a ne ti.

Čuj bravo, niše veze.
Upravo tako
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#7488 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by wolf07 »

Krajnje je vrijeme da neko i na TV-u progovori i o politickoj dimenziji ovog problema. Prvo PTPC se ponasa kao da F BiH uopste ne postoji a kamo li kakva tragedija i stradanja ljudi. Pored toga, ovo ce Dodikova masina maksimalno iskoristiti da zagorca zivot onim Bosnjacima i Hrvatima koji su se vratili u njegov atar. Medjutim, Dodo bi trebao racunati i na jedan autogol koji je upravo zabio sam sebi odlaskom u BG dok mu RS guta voda, prica o nekakvim Rusima i njihovim parama a ljudi se podavise u Posavini, on mlati gluposti o Putinu kao da ovaj ne zivi u Moskvi vec na Sokocu. Sad je do naroda, prvenstveno onog u RS-u. Ili ce napokon shvatiti da im je preci covjek koji zivi na susjednom brijegu, u drugom entitetu, i zove se Hamdo ili Stjepan ili ce sljedeci put da se sami sebi nahebu majke dok im bacuske iz majke Rusije posalju koji litar vode i dvije deke dva-tri mjeseca nakon poplave. Ako se sad ne kutarisu onog govneta tesko nama s njima, a i njima s njim!
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#7489 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Herr Flick »

almir1977 wrote:U Doboju je na vlasti SDS, Dodik koristi istu taktiku koju je Vučić koristio u Šapcu gdje nije njegova stranka na vlasti.

Iskoristi situaciju i nametni svog namjesnika, i tako poruči da su ovi iz druge stranke nesposobnjakovići, a ne ti.

Čuj bravo, niše veze.
Pa i jesu nesposobnjakovici,sat vremena prije poplave su se oglasile sirene,a sta ti mozes za sat vremena ucinit??
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#7490 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by DaffyDuck »

Janjicar wrote:
O'zone wrote:Cvijanovicka sad javno kaže da ko god bude donosio opstrukciju prema glavnoj vlasti ima da leti. Wohoooooo diktatura.
Od ovog RTRS-a covjek samo proljev moze da dobije.
Iskreno mi je zao ljudi koji slijepo vjeruju cenzurisanim i mozakispirajucim medijskim izvjetsajima RTRS.a... a mnogo ih je
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7491 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

almir1977 wrote:
O'zone wrote:Režimski medij FUJ! Zahvaljuju se rafterima i spasiocima koji su došli iz Engleske, Francuske, Slovenije. Luxemburga i ovim ostalim ni da spomenu momke koji su prvi stigli iz Federacije.

Cvijanovicka po naredbi vozda dovodi Doboj u red, narod se previše opusto hoće svašta lanut na sistem i narodnu vlast. Bijeljina je vjerovatno sljedeća.
Što prije shvatimo da nas s te strane ljubav neće ogrijati, prije ćemo se prestati zamarati s tim. Poseri ih.
Ne očekujem ja ljubav od RTRS-a narod na terenu nam bolje zna i onaj u Doboju i onaj u Modriči, Derventi, Bijeljini.... Ali mi smeta sto se boji vlasti
calt
Posts: 6
Joined: 17/05/2014 17:39

#7492 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by calt »

mefistofilis wrote:
guber90 wrote: Nije ono CZ bila, koliko upratih ono je bio GSS, a oni su moglo bi se reci elitna jedinica za spasavanje, koja, koliko znam, ama bas nikakve veze sa CZ nema.

Iskreno moze biti da sam sve masio, jer je kroz emisiju proslo 20-ak ljudi.
ma i ja sam iskreno uhvatio kraj emisije al mi ona izjava nekako ne bi logicna... u ovim trenucima nema bas vremena za odmor
Dva spasilacka tima FUCZ uspjeli uci u Maglaj, cetvrtak prije podne, odnosno prije odrona u Nemiloj.
Rafteri iz Konjica helikopterom prebaceni u Doboj.
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#7493 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by guber90 »

mefistofilis wrote:
guber90 wrote: Nije ono CZ bila, koliko upratih ono je bio GSS, a oni su moglo bi se reci elitna jedinica za spasavanje, koja, koliko znam, ama bas nikakve veze sa CZ nema.

Iskreno moze biti da sam sve masio, jer je kroz emisiju proslo 20-ak ljudi.
ma i ja sam iskreno uhvatio kraj emisije al mi ona izjava nekako ne bi logicna... u ovim trenucima nema bas vremena za odmor
Da je sistem kako treba, ta jedinica bi brojala nekoliko stotina, a ne desetaka ljudi i mogli bi se fino rotirati, dok jedni odmore drugi da rade, a ne da ovi kicmu lome pet dana zaredom i mogli bi biti operativni 24/7, a ovako se pate i rizikuju svoje zivote kako ih rizikuju.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#7494 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by dustaban »

ONAJ PAS...

MILORAD DODIK, neda ni poplavi da predje entitetsku crtu! Odletio u Beograd da spoji svoju poplavu sa srbijanskom! Svoj chopor pasa je natjerao da ne smiju nijednu rijec lanuti o tome kako dobojlijama pomazu tesnjaci, biscani, i ostali iz federacije.
Ali postoje ljudi ciste savjesti, tog psa ce odnijeti oktobarski talas...
Last edited by dustaban on 19/05/2014 23:30, edited 1 time in total.
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#7495 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by omar little »

gleda li neko rtrs upravo,jel ja ovo dobro razumjeh sad, naredila vlada entiteta bankama da se ne smiju otvarati nikakvi racuni za pomoc, ljudi i firme?? da se sve pare moraju donirati na jedan, vladin, racun? jebote.
Last edited by omar little on 19/05/2014 23:29, edited 1 time in total.
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#7496 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by wolf07 »

GSS ima veze sa CZ, a sto se tice njihovog broja... pa jbg, nije u pitanju gradski hor pa da se ukljuci kad ko hoce i kako ko hoce. To je posao koji trazi malo guzice, a ne da se ispijaju kafe po cijeli dan i trijebi visoka politika, HAARP qurtzi-palci i sl.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#7497 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Treba obratiti pažnju na morbile. Ionako smo u odmakloj fazi epidemije, a ovo grupisanje ljudi im pogoduje.
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#7498 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by wolf07 »

omar little wrote:gleda li neko rtrs upravo,jel ja ovo dobro razumjeh sad, naredila vlada entiteta bankama da se ne smiju otvarati nikakvi racuni za pomoc, ljudi i firme?? da se sve pare moraju donirati na jedan, vladin, racun? jebote.
Ako su ovo uradili bolje im je da bukiraju karte u jednom pravcu, i to sto dalje!!! :D
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#7499 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by DaffyDuck »

Herr Flick wrote:
almir1977 wrote:U Doboju je na vlasti SDS, Dodik koristi istu taktiku koju je Vučić koristio u Šapcu gdje nije njegova stranka na vlasti.

Iskoristi situaciju i nametni svog namjesnika, i tako poruči da su ovi iz druge stranke nesposobnjakovići, a ne ti.

Čuj bravo, niše veze.
Pa i jesu nesposobnjakovici,sat vremena prije poplave su se oglasile sirene,a sta ti mozes za sat vremena ucinit??
Evo meni danas ljudi iz Doboja kazu da su se sirene oglaSile kad je voda probila?! A meni i zvuci logicno da nisu smjeli ranije ni ukljuciti od prijetnj dode kako se bez direktive iz BL ne smije nista raditi, ni izjavljivati o cemu trube svako pola sata vec od petka! Znaci ko god nesto kaze a da nije odobreno od precjednika laze! A uporedo su stalno govorili kako je yituacija sjajna, kako nije nista i da je sve pod kontrolom. I dok je plavio Doboj i dok je plavila Bijeljina i on i Cvija su govorili kako to nije tako :skoljka:
User avatar
raskopusa
Posts: 706
Joined: 24/01/2012 12:42

#7500 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by raskopusa »

Janjicar wrote:
O'zone wrote:Cvijanovicka sad javno kaže da ko god bude donosio opstrukciju prema glavnoj vlasti ima da leti. Wohoooooo diktatura.
Od ovog RTRS-a covjek samo proljev moze da dobije.
sto ga gledas? :lol:
Post Reply