BAKIRE ODLAZI
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#7476 Re: BAKIRE ODLAZI
naravno da bi on to volio, međutim nije ista matematika. puno važniji od predsjedništva hdz-u su domovi naroda, da kontroliše sve procese, i njihova glavna ambicija jeste da se hrvati popunjavaju isključivo iz područja gdje su većina, da mu ne mogu jebati koncept sa ne-hdz hrvatima iz sarajeva i tuzle i slično. razlika između hdz i sda tu jeste što je sda otprilike u sarajevu, tuzli i krajini dobila koliko hdz nije u "svojim" kantonima. danas sda naprosto nema ni blizu takvu glasačku dominaciju kao hdz i snsd (nedostatak političke zrelosti zajedničkog STAVa prema dušmanima
) u svojim korpusima, i posljedice u praksi bilo kakvog novog modela opet neće biti iste.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#7477 Re: BAKIRE ODLAZI
ukratko, nerješivi problem je što bošnjaci, bosanci, probosanci i ostali...stvarno glasaju i za druge stranke.
a za predsjedništvo će se napraviti kompromis tako što hrvat mora biti s većinski hrvatskih teritorija, a ostali može upasti umjesto bošnjaka ako dobije više glasova
srpske zemlje naravno nisu ni predmet pregovora i kompromisa...
a za predsjedništvo će se napraviti kompromis tako što hrvat mora biti s većinski hrvatskih teritorija, a ostali može upasti umjesto bošnjaka ako dobije više glasova
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#7479 Re: BAKIRE ODLAZI
Nego, gdje nam je Komšić?

- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#7480 Re: BAKIRE ODLAZI
filijala SANU za ovu stranu drine 
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#7481 Re: BAKIRE ODLAZI
Jel im ovo Enkino u Tuzli, podružnica...JThomas wrote:filijala SANU za ovu stranu drine
-
Škobo Habu
- Posts: 9799
- Joined: 19/06/2013 17:54
- Location: Kod Sirogojna na sijelu.
#7482 Re: BAKIRE ODLAZI
Bakir se želi sutoličiti u begler-bega bosanstva, pored titule samoproglašenog lidera Bošnjaka.Kikibombona wrote:
Upravo tako. SDA vec pola godine preko Stava, Saffa, Faktora i Slobodne Bosne pise o legitimnom predstavljanju u Kantonu Sarajevo. Jedino je SDA legitmna bosnjacka stranka. Konakovic je izdajnik Bosnjaka, Niksic je boljsevik a Kojovic cetnik.
Legitimno predstavljanje itekako ide u korist SDA, to ce im osigurati stogodisnji rajh.
Boldano na najbolji mogući način pokazuje kako on širi pro-bosansku frontu.
- pici
- Posts: 46386
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#7483 Re: BAKIRE ODLAZI
i onda se proglasavaju komunjarama, cetnicima, pederima, izdajnicima dok bOsnjački Čaušesku proda i ono malo sto je ostalo... dze su zelene patriJote da pojasne... alija podjeli BiH na pola a sin mu na troje... selamSDP I NAŠA STRANKA
|
Bh. blok: Nikad nećemo podržati "legitimno predstavljanje naroda" i vojnu neutralnost BiH
https://www.klix.ba/vijesti/bih/bh-blok ... /190806059
-
criticos
- Posts: 646
- Joined: 15/01/2018 16:00
#7484 Re: BAKIRE ODLAZI
E vidiš tu je problem što BH Blok nije ušao u koaliciju sa SDA. Za ovo što je Bakir potpisao u ime SDA, DF i SBB se ne bi desilo da je u tom koalicionom konglomeratu bio i NS i SDP, jer bi onda bilo dovoljno sveobuhvatnog razuma da se odvoji ovisnika Bakira od igle i šprice. Za ovo što je Bakir potpisao, kriv je apsolutno BH Blok. Uočljivo iz space shuttlea.pici wrote:i onda se proglasavaju komunjarama, cetnicima, pederima, izdajnicima dok bOsnjački Čaušesku proda i ono malo sto je ostalo... dze su zelene patriJote da pojasne... alija podjeli BiH na pola a sin mu na troje... selamSDP I NAŠA STRANKA
|
Bh. blok: Nikad nećemo podržati "legitimno predstavljanje naroda" i vojnu neutralnost BiH
https://www.klix.ba/vijesti/bih/bh-blok ... /190806059
- Thorgerson
- Posts: 9907
- Joined: 15/04/2015 11:26
#7485 Re: BAKIRE ODLAZI
Kaže ako je horan, Šešelj će Živkovića proglasiti vojvodom.
Pa eto.
Pa eto.
- drug_profi
- Posts: 65425
- Joined: 16/07/2012 16:00
#7486 Re: BAKIRE ODLAZI
Zasluge ima, bradu ima, IQ je u trazenom rasponu, tako da je spreman.Thorgerson wrote:Kaže ako je horan, Šešelj će Živkovića proglasiti vojvodom.
Pa eto.
- pici
- Posts: 46386
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#7487 Re: BAKIRE ODLAZI
sad ce ga KITArevicka u obljetnici oluje proglasiti sinjkim Halkarom, Alajčaušem
- Dozer
- Posts: 32997
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#7488 Re: BAKIRE ODLAZI
Sve tacno, osim kraja. Nije on izabrao interese turske, nego samo svoje licne interese. Ovim dogovorom je zabetonirao svoju pozicije, talove. Kao i Dodikove i Coviceve.kosponovodjeluje wrote:IZETBEGOVIĆEVO SAMOUBISTVO S TURSKIM PREDUMIŠLJAJEM: Izdao NATO, prodao građansku BiH
Piše: Avdo Avdić
Članom tri svog Sporazuma sa Dodikom i Čovićem Izetbegović je ubio NATO put, dok je članom četiri najavio i skoro ubistvo građanske Bosne i Hercegovine. Trećim članom ga je, dakle, porazio Dodik, četvrtim ga je dokrajčio Čović. U prisustvu Larsa Gunnara Wigemarka, međunarodnog inicijatora i svjedoka svake propasti probosanske politike
U situaciji kada je mogao uzeti sve, Bakir Izetbegović je odlučio da uzme – ništa. Koliko god na klixu, faktoru i ostalim medijima, uglavnom sponzorisanim novcem iz federalnih javnih preduzeća koje kontrolišu kadrovi SDA, tvrdio da je njegov „trojni pakt“ sa Čovićem i Dodikom uspjeh, sam pogled na tekst sporazuma potpisanog u pristustvu Larsa Gunnara Wigemarka bit će dovoljan da shvatite da je Bakir Izetbegović izdao i državu i sebe. Izdao je državu zbog interesa Turske. Izdao je sebe zbog interesa svog „velikog predsjednika“ Redžepa Tajipa Erdogana.
Politika Bakira Izetbegovića može se podijeliti u dva čina. Onaj prvi odigrao se prije nego je u službenu posjetu Bosni i Hercegovini došao turski predsjednik Erdogan, a onaj drugi uslijedio je nakon što se samozvani vođa svih muslimana vratio u Tursku.
„Članstvo u NATO-u ostaje crvena linija ispod koje SDA ne može ići. Ne postoji način da bez preuzimanja te obaveze bude formirana nova vlast na temelju izbornih rezultata 2018.godine“, kazao je 5. jula 2019. godine predsjednik SDA Bakir Izetbegović.
Tri dana kasnije u službenu posjetu BiH doputovao je Erdogan i sarajevski ogranak muslimanskog bratstva je opet oživio. Uslijedio je drugi čin politikeBakira Izetbegovića.
„Nema članstva u NATO-u dok za to ne sazri odluka i u Republici Srpskoj“, kazao je 3. avgusta Bakir Izetbegović.
Pošto u Republici Srpskoj nije sazrilo, lider SDA je bio primoran da pokaže koliko je on, zapravo, zelen. Crvenu liniju ispod koje „nije htio ići“ samo je izbrisao i onda na njeno mjesto stavio svoj potpis kojim je odustao od NATO puta. Sada i službeno, u prisustvu Larsa Gunnara Wigemarka, međunarodnog inicijatora i svjedoka svake propasti probosanske politike. Članom tri svog Sporazuma sa Dodikom i Čovićem Izetbegović je ubio NATO put, dok je članom četiri najavio i skoro ubistvo građanske Bosne i Hercegovine. Trećim članom ga je, dakle, porazio Dodik, četvrtim ga je dokrajčio Čović.
„Implementirati sve presude domaćih i evropskih sudova koji se odnose na Izborni zakon Bih kako bi se osigurala ustavna i institucionalna ravnopravnost konstitutivnih naroda i građana, te njihovo LEGITIMNO predstavljanje na teritoriji cijele BiH, a u skladu sa Ustavom BiH“, piše u Sporazumu koji je potpisao Izetbegović.
Đavo leži u riječi „legitimno“. To je, dakle, ona riječ koju godinama ponavlja Dragan Čović. To je onaj princip kojeg zagovara HDZ BiH – legitimno predstavljanje naroda. Tu više nema mjesta ni za Željka Komšića i sve one koji žele da Bosna i Hercegovina bude građanska država.
Naći će Bakir Izetbegović, vjerovatno, još medijskog prostora da opravda svoj samoubilački čin, ali oni koji imaju imalo razuma znat će da je lider SDA postupio – nerazumno. A, evo zašto.
SDA sada na državnom nivou ima predsjedavajućeg Vijeća ministara, ima šefa Predstavničkog doma, ima SDS-ove ministre koji ne blokiraju interese Bosne i Hercegovine. Kada formira vlast sa Dodikom i Čovićem – Izetbegoviću će ostati dva državna ministra u Vijeću ministara kojim će rukovoditi Dodikov Zoran Tegeltija.
Da je imao hrabrosti i političkog znanja, da je zastupao interese Bosne i Hercegovine, a ne Turske (u ime Rusije), Bakir Izetbegović je mogao formirati vlast bez Dodika i Čovića. Matematika kaže da postoje 22 ruke koliko je potrebno da se izglasa Vijeće ministara. Zakoni propisuju da samo Zastupnički dom odlučuje o imenovanju Vijeća ministara.
U Predsjedništvu BiH postoji većina koja bi, bez Dodika, mogla izglasati novog mandatara. Budžet usvaja samo Predstavnički dom. Samo Predstavnički dom bira članove CIK-a. Vijeće ministara imenuje direktore OSA-e, SIPA-e, Granične policije i još pedesetak agencija. Sigurnosni sektor bi bio izbijen iz ruku Čovića i Dodika. Izborni proces bi bio oslobođen SNSD-ovog i HDZ-ovog ropstva. Vijeće ministara bi usvajalo ANP.
I sada će Izetbegovićevi „savjetnici“ pitati – a šta ćemo sa Domom naroda? Ništa. Zar iko normalan misli da će, i kada budu u vlasti, SNSD i HDZ glasati za zakone koji grade BiH? Zar iko vjeruje da Dodik i Čović neće i Vijeće ministara BiH pretvoriti u Dom naroda u kojem će po nacionalnom ključu blokirati donošenje svake probosanske odluke?
I još jednom – mogao je imati sve, ali on je izabrao ništa. Izabrao je državnu vlast u kojoj se neće pitati ništa. Izabrao je interese Turske umjesto interesa BiH.
(zurnal.info)
https://zurnal.info/novost/22305/izdao- ... dansku-bih
Ovo su jedine stvari koje ova trojica stite - licni interesi. Jebe se svakom od njih za Srbe, Hrvate i Bosnjake. Bitno je jedino ostati u etno-nacionalnoj trokrakoj halki, a sve i jedino kako bi mogli nastaviti vladati budzetima, tj. novcem naroda.
- drug_profi
- Posts: 65425
- Joined: 16/07/2012 16:00
#7489 Re: BAKIRE ODLAZI
hangover?ExNihilo wrote:Nego, gdje nam je Komšić?![]()
![]()
- drug_profi
- Posts: 65425
- Joined: 16/07/2012 16:00
#7490 Re: BAKIRE ODLAZI
Da je makar na ravne djelove, nego ono pola popolovio jos jednom.pici wrote:i onda se proglasavaju komunjarama, cetnicima, pederima, izdajnicima dok bOsnjački Čaušesku proda i ono malo sto je ostalo... dze su zelene patriJote da pojasne... alija podjeli BiH na pola a sin mu na troje... selamSDP I NAŠA STRANKA
|
Bh. blok: Nikad nećemo podržati "legitimno predstavljanje naroda" i vojnu neutralnost BiH
https://www.klix.ba/vijesti/bih/bh-blok ... /190806059
- dembele
- Posts: 4206
- Joined: 19/06/2014 09:15
#7491 Re: BAKIRE ODLAZI
A šta zna glasačka buranija šta se uopće potpisalo, niti će lupati glavu oko toga?Ramzess Veliki wrote:Prenosim ...
Prema postignutom dogovoru, Srbima će, po sistemu rotacije, pripasti mjesto predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH, te još dva ministarstva: resor spoljne trgovine i ekonomskih odnos te resor komunikacija i transporta. Dodik će imenovati i ministra za ljudska prava i izbjeglice, ali ne iz reda srpskog naroda nego iz reda Ostalih.
Bošnjacima je prema dogovoru pripalo Ministarstvo spoljnih poslova, Ministarstvo odbrane i Ministarstvo sigurnosti, dok će Hrvati dobiti Ministarstvo pravde, Ministarstvo civilnih poslova i Ministarstvo finansija.
![]()
![]()
![]()
Ne mogu da vjerujem ... kad su HDZ i RS popljackali sve sto su mogli, kad su pred bankrotom, bakir im daje sva ministarstva koja upravljaju novcem, investicijama, novim radnim mjestima i vladavinom prava, i zadrzava ministarstva koja su cisti trosak, odnosno potrosaci novca. I to najavljuju kao Dodik pobijedjen ??? Da glupavim SDA glasacima bude srce na mjestu ??? Ova raspodjela ministarstava daje svu finansijsku i pravnu moc Covicu i Dodiku da ogule federaciju do guzova i spase se propasti.
Mozes li biti veci idiot ???
Mozete li vi koji glasate za ovo smece i sve nas dublje gurate u provaliju ... mozete li ikada doci pameti ???
Bake će kao i mnogo pota do sada izaći kao pobjednik protiv dušmana.
Njihovo je da izađu na izbore, zaokruže šta treba i da se prošetaju po stometarskom sviježe asfaltiranom seoskom putu vrlo sumnjivog kvaliteta.
Last edited by dembele on 06/08/2019 13:43, edited 1 time in total.
- Dozer
- Posts: 32997
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#7493 Re: BAKIRE ODLAZI
Mislim da ima i 10 godina, ako ne i vise, kako sam poceo ukazivati da ce doci do ovoga, tj. da je cilj SDA, od nastanka, podjela BiH na 3 cista, ili bar sto cisca etnicka dijela, pri cemu ce Bosnjaci, tj. muslimani, imati samo svoj komadic zemlje. Nebitno koliki, samo je bitno da je njihov. Klasicni feud, u kojem ce dinastija Izmetbegovica i pridruzenih par familija biti gazde i vlasnici svega.
Jos tada su me mnogi ovdje napadali, optuzivali da sam cetnik, komunjara, crveni, 'vakav, 'nakav, islamofob, protiv Bosnjaka, muslimana... I...?
Gdje smo danas? Jesu se okice konacno otvorile...? Ili bar odskrinule...?
Jos tada su me mnogi ovdje napadali, optuzivali da sam cetnik, komunjara, crveni, 'vakav, 'nakav, islamofob, protiv Bosnjaka, muslimana... I...?
Gdje smo danas? Jesu se okice konacno otvorile...? Ili bar odskrinule...?
- drug_profi
- Posts: 65425
- Joined: 16/07/2012 16:00
#7495 Re: BAKIRE ODLAZI
Ja isto govorim jos od sredine rata kad je ARBiH naprasno islamizirana.Dozer wrote:Mislim da ima i 10 godina, ako ne i vise, kako sam poceo ukazivati da ce doci do ovoga, tj. da je cilj SDA, od nastanka, podjela BiH na 3 cista, ili bar sto cisca etnicka dijela, pri cemu ce Bosnjaci, tj. muslimani, imati samo svoj komadic zemlje. Nebitno koliki, samo je bitno da je njihov. Klasicni feud, u kojem ce dinastija Izmetbegovica i pridruzenih par familija biti gazde i vlasnici svega.
Jos tada su me mnogi ovdje napadali, optuzivali da sam cetnik, komunjara, crveni, 'vakav, 'nakav, islamofob, protiv Bosnjaka, muslimana... I...?
Gdje smo danas? Jesu se okice konacno otvorile...? Ili bar odskrinule...?
Govorio sam otprilike ovako: da je na jednom dijelu nase granice Turska, rat bi se zavrsio sutra podjelom zemlje na tri dijela,
- dembele
- Posts: 4206
- Joined: 19/06/2014 09:15
-
Gustar
- Posts: 93
- Joined: 23/06/2019 17:25
#7497 Re: BAKIRE ODLAZI
Skandalozan video: Urinirao po Vječnoj vatri i ugasio je
Jednom je davno jedan napisao da Sarajevo polako gubi status grada, ne zbog fizičkog, već duhovnog urušavanja.
Potvrda takve tvrdnje je i video do kojeg je dospio portal "Dnevnog avaza".
Ono što je nekada bilo nezamislivo da neko i pokuša, izvjesni "građanin" izveo je prije nekoliko dana.
Naime, on je urinirao po simbolu grada Sarajeva, "Vječnoj vatri".
Ne zna se šta je gore, njegov primitivni akt, ili činjenica da je ugasio vatru koja ni u ratu nije bila ugašena.
Jednom je davno jedan napisao da Sarajevo polako gubi status grada, ne zbog fizičkog, već duhovnog urušavanja.
Potvrda takve tvrdnje je i video do kojeg je dospio portal "Dnevnog avaza".
Ono što je nekada bilo nezamislivo da neko i pokuša, izvjesni "građanin" izveo je prije nekoliko dana.
Naime, on je urinirao po simbolu grada Sarajeva, "Vječnoj vatri".
Ne zna se šta je gore, njegov primitivni akt, ili činjenica da je ugasio vatru koja ni u ratu nije bila ugašena.
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#7498 Re: BAKIRE ODLAZI
Pa zamijenio ga je Sefikdembele wrote:Može li se promijeniti Ustav pa da sadašnji član Predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda ostane doživotno a da se iz preostala dva naroda biraju svake četiri godine?
Šta sutra kada ostanemo bez ovakvog vođe i vizionara, ko će braniti interese domovine i svih njenih građana?
Sama činjenica da će Bakira prije ili kasnije neko zamijeniti u Predsjedništvu BiH, izaziva neskrivene emocije
- dembele
- Posts: 4206
- Joined: 19/06/2014 09:15
#7499 Re: BAKIRE ODLAZI
Do mene je.ultima_palabra wrote: Pa zamijenio ga je Sefik
-
archi_a
- Posts: 11873
- Joined: 11/12/2011 18:11
#7500 Re: BAKIRE ODLAZI
Milorad nakon potpisivanja "sporazuma"
"RS odavno ide svojim putem, ali zavisi kako to ko želi da vidi. Još 2006. godine odbili smo intervencionizam međunarodnog faktora, danas odbijamo majorizaciju koju nad Srbima pokušavaju sprovesti muslimani. Utjecaj međunarodne zajednice je smanjen i stvari su svedene na naš dogovor. Tog dogovora nema i BiH se pokazuje kao sistemska greška, a mi smo svi zatočenici te takve i neuspješne BiH. Političko rukovodstvo RS je jasno reklo da mi ne prihvatamo nametnuta rješenja visokih predstavnika i mi ćemo se kad-tad, obračunati s tim odlukama."
Bakireeeeeeeeeeeee, šta radiš bakireeeeeeeee?!? Pitaj nekog pametnog, ako ne možeš sam doći do zaključka, bakireeeee! Šta radiš čovječe?!? Nema formiranja sa ovakvim četaljima, pa makar nikad vlast ne formirali, bakireeeeee?- Svi elementi sporazuma su u skladu s interesima i aktima RS, prije svega s rezolucijom o vojnoj neutralnosti – rekao je Dodik novinarima u Banjoj Luci, nakon sastanka čelnika vladajuće koalicije u RS-u, koju čine SNSD, DNS, SP, Demos, Ujedinjena Srpska i NDP.
Ponovio je da saradnja s NATO savezom, kao i drugim vojnim organizacijama, nije sporna, što su i ranije govorili, ali da nije prihvatljivo članstvo u NATO-u.
- U sporazumu toga i nema, a u perspektivi se o tome može razgovarati, ali svi odgovorni ljudi iz RS uvijek imaju na umu rezoluciju Narodne skupštine o vojnoj neutralnosti – rekao je lider SNSD-a.


