BAKIRE ODLAZI

Post Reply
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7476 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

naravno da bi on to volio, međutim nije ista matematika. puno važniji od predsjedništva hdz-u su domovi naroda, da kontroliše sve procese, i njihova glavna ambicija jeste da se hrvati popunjavaju isključivo iz područja gdje su većina, da mu ne mogu jebati koncept sa ne-hdz hrvatima iz sarajeva i tuzle i slično. razlika između hdz i sda tu jeste što je sda otprilike u sarajevu, tuzli i krajini dobila koliko hdz nije u "svojim" kantonima. danas sda naprosto nema ni blizu takvu glasačku dominaciju kao hdz i snsd (nedostatak političke zrelosti zajedničkog STAVa prema dušmanima :mrgreen: ) u svojim korpusima, i posljedice u praksi bilo kakvog novog modela opet neće biti iste.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7477 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

ukratko, nerješivi problem je što bošnjaci, bosanci, probosanci i ostali...stvarno glasaju i za druge stranke.

a za predsjedništvo će se napraviti kompromis tako što hrvat mora biti s većinski hrvatskih teritorija, a ostali može upasti umjesto bošnjaka ako dobije više glasova :D srpske zemlje naravno nisu ni predmet pregovora i kompromisa...
User avatar
Thorgerson
Posts: 9907
Joined: 15/04/2015 11:26

#7478 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Thorgerson »

Bravo za Živkovića.

:thumbup:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#7479 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by ExNihilo »

Nego, gdje nam je Komšić? :lol: :lol: :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7480 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

filijala SANU za ovu stranu drine :thumbup:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#7481 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by kmirsad »

JThomas wrote:filijala SANU za ovu stranu drine :thumbup:
Jel im ovo Enkino u Tuzli, podružnica...
Škobo Habu
Posts: 9799
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#7482 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Škobo Habu »

Kikibombona wrote:
Upravo tako. SDA vec pola godine preko Stava, Saffa, Faktora i Slobodne Bosne pise o legitimnom predstavljanju u Kantonu Sarajevo. Jedino je SDA legitmna bosnjacka stranka. Konakovic je izdajnik Bosnjaka, Niksic je boljsevik a Kojovic cetnik.

Legitimno predstavljanje itekako ide u korist SDA, to ce im osigurati stogodisnji rajh.
Bakir se želi sutoličiti u begler-bega bosanstva, pored titule samoproglašenog lidera Bošnjaka.

Boldano na najbolji mogući način pokazuje kako on širi pro-bosansku frontu.
User avatar
pici
Posts: 46386
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#7483 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by pici »

SDP I NAŠA STRANKA
|
Bh. blok: Nikad nećemo podržati "legitimno predstavljanje naroda" i vojnu neutralnost BiH

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bh-blok ... /190806059
i onda se proglasavaju komunjarama, cetnicima, pederima, izdajnicima dok bOsnjački Čaušesku proda i ono malo sto je ostalo... dze su zelene patriJote da pojasne... alija podjeli BiH na pola a sin mu na troje... selam :bih:
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#7484 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by criticos »

pici wrote:
SDP I NAŠA STRANKA
|
Bh. blok: Nikad nećemo podržati "legitimno predstavljanje naroda" i vojnu neutralnost BiH

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bh-blok ... /190806059
i onda se proglasavaju komunjarama, cetnicima, pederima, izdajnicima dok bOsnjački Čaušesku proda i ono malo sto je ostalo... dze su zelene patriJote da pojasne... alija podjeli BiH na pola a sin mu na troje... selam :bih:
E vidiš tu je problem što BH Blok nije ušao u koaliciju sa SDA. Za ovo što je Bakir potpisao u ime SDA, DF i SBB se ne bi desilo da je u tom koalicionom konglomeratu bio i NS i SDP, jer bi onda bilo dovoljno sveobuhvatnog razuma da se odvoji ovisnika Bakira od igle i šprice. Za ovo što je Bakir potpisao, kriv je apsolutno BH Blok. Uočljivo iz space shuttlea. :lol:
User avatar
Thorgerson
Posts: 9907
Joined: 15/04/2015 11:26

#7485 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Thorgerson »

Kaže ako je horan, Šešelj će Živkovića proglasiti vojvodom.

Pa eto.
User avatar
drug_profi
Posts: 65425
Joined: 16/07/2012 16:00

#7486 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

Thorgerson wrote:Kaže ako je horan, Šešelj će Živkovića proglasiti vojvodom.

Pa eto.
Zasluge ima, bradu ima, IQ je u trazenom rasponu, tako da je spreman.
User avatar
pici
Posts: 46386
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#7487 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by pici »

sad ce ga KITArevicka u obljetnici oluje proglasiti sinjkim Halkarom, Alajčaušem
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7488 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Dozer »

kosponovodjeluje wrote:IZETBEGOVIĆEVO SAMOUBISTVO S TURSKIM PREDUMIŠLJAJEM: Izdao NATO, prodao građansku BiH

Piše: Avdo Avdić

Članom tri svog Sporazuma sa Dodikom i Čovićem Izetbegović je ubio NATO put, dok je članom četiri najavio i skoro ubistvo građanske Bosne i Hercegovine. Trećim članom ga je, dakle, porazio Dodik, četvrtim ga je dokrajčio Čović. U prisustvu Larsa Gunnara Wigemarka, međunarodnog inicijatora i svjedoka svake propasti probosanske politike

U situaciji kada je mogao uzeti sve, Bakir Izetbegović je odlučio da uzme – ništa. Koliko god na klixu, faktoru i ostalim medijima, uglavnom sponzorisanim novcem iz federalnih javnih preduzeća koje kontrolišu kadrovi SDA, tvrdio da je njegov „trojni pakt“ sa Čovićem i Dodikom uspjeh, sam pogled na tekst sporazuma potpisanog u pristustvu Larsa Gunnara Wigemarka bit će dovoljan da shvatite da je Bakir Izetbegović izdao i državu i sebe. Izdao je državu zbog interesa Turske. Izdao je sebe zbog interesa svog „velikog predsjednika“ Redžepa Tajipa Erdogana.

Politika Bakira Izetbegovića može se podijeliti u dva čina. Onaj prvi odigrao se prije nego je u službenu posjetu Bosni i Hercegovini došao turski predsjednik Erdogan, a onaj drugi uslijedio je nakon što se samozvani vođa svih muslimana vratio u Tursku.

„Članstvo u NATO-u ostaje crvena linija ispod koje SDA ne može ići. Ne postoji način da bez preuzimanja te obaveze bude formirana nova vlast na temelju izbornih rezultata 2018.godine“, kazao je 5. jula 2019. godine predsjednik SDA Bakir Izetbegović.

Tri dana kasnije u službenu posjetu BiH doputovao je Erdogan i sarajevski ogranak muslimanskog bratstva je opet oživio. Uslijedio je drugi čin politikeBakira Izetbegovića.

„Nema članstva u NATO-u dok za to ne sazri odluka i u Republici Srpskoj“, kazao je 3. avgusta Bakir Izetbegović.

Pošto u Republici Srpskoj nije sazrilo, lider SDA je bio primoran da pokaže koliko je on, zapravo, zelen. Crvenu liniju ispod koje „nije htio ići“ samo je izbrisao i onda na njeno mjesto stavio svoj potpis kojim je odustao od NATO puta. Sada i službeno, u prisustvu Larsa Gunnara Wigemarka, međunarodnog inicijatora i svjedoka svake propasti probosanske politike. Članom tri svog Sporazuma sa Dodikom i Čovićem Izetbegović je ubio NATO put, dok je članom četiri najavio i skoro ubistvo građanske Bosne i Hercegovine. Trećim članom ga je, dakle, porazio Dodik, četvrtim ga je dokrajčio Čović.

„Implementirati sve presude domaćih i evropskih sudova koji se odnose na Izborni zakon Bih kako bi se osigurala ustavna i institucionalna ravnopravnost konstitutivnih naroda i građana, te njihovo LEGITIMNO predstavljanje na teritoriji cijele BiH, a u skladu sa Ustavom BiH“, piše u Sporazumu koji je potpisao Izetbegović.

Đavo leži u riječi „legitimno“. To je, dakle, ona riječ koju godinama ponavlja Dragan Čović. To je onaj princip kojeg zagovara HDZ BiH – legitimno predstavljanje naroda. Tu više nema mjesta ni za Željka Komšića i sve one koji žele da Bosna i Hercegovina bude građanska država.

Naći će Bakir Izetbegović, vjerovatno, još medijskog prostora da opravda svoj samoubilački čin, ali oni koji imaju imalo razuma znat će da je lider SDA postupio – nerazumno. A, evo zašto.

SDA sada na državnom nivou ima predsjedavajućeg Vijeća ministara, ima šefa Predstavničkog doma, ima SDS-ove ministre koji ne blokiraju interese Bosne i Hercegovine. Kada formira vlast sa Dodikom i Čovićem – Izetbegoviću će ostati dva državna ministra u Vijeću ministara kojim će rukovoditi Dodikov Zoran Tegeltija.

Da je imao hrabrosti i političkog znanja, da je zastupao interese Bosne i Hercegovine, a ne Turske (u ime Rusije), Bakir Izetbegović je mogao formirati vlast bez Dodika i Čovića. Matematika kaže da postoje 22 ruke koliko je potrebno da se izglasa Vijeće ministara. Zakoni propisuju da samo Zastupnički dom odlučuje o imenovanju Vijeća ministara.

U Predsjedništvu BiH postoji većina koja bi, bez Dodika, mogla izglasati novog mandatara. Budžet usvaja samo Predstavnički dom. Samo Predstavnički dom bira članove CIK-a. Vijeće ministara imenuje direktore OSA-e, SIPA-e, Granične policije i još pedesetak agencija. Sigurnosni sektor bi bio izbijen iz ruku Čovića i Dodika. Izborni proces bi bio oslobođen SNSD-ovog i HDZ-ovog ropstva. Vijeće ministara bi usvajalo ANP.

I sada će Izetbegovićevi „savjetnici“ pitati – a šta ćemo sa Domom naroda? Ništa. Zar iko normalan misli da će, i kada budu u vlasti, SNSD i HDZ glasati za zakone koji grade BiH? Zar iko vjeruje da Dodik i Čović neće i Vijeće ministara BiH pretvoriti u Dom naroda u kojem će po nacionalnom ključu blokirati donošenje svake probosanske odluke?

I još jednom – mogao je imati sve, ali on je izabrao ništa. Izabrao je državnu vlast u kojoj se neće pitati ništa. Izabrao je interese Turske umjesto interesa BiH.

(zurnal.info)

https://zurnal.info/novost/22305/izdao- ... dansku-bih
Sve tacno, osim kraja. Nije on izabrao interese turske, nego samo svoje licne interese. Ovim dogovorom je zabetonirao svoju pozicije, talove. Kao i Dodikove i Coviceve.
Ovo su jedine stvari koje ova trojica stite - licni interesi. Jebe se svakom od njih za Srbe, Hrvate i Bosnjake. Bitno je jedino ostati u etno-nacionalnoj trokrakoj halki, a sve i jedino kako bi mogli nastaviti vladati budzetima, tj. novcem naroda.
User avatar
drug_profi
Posts: 65425
Joined: 16/07/2012 16:00

#7489 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

ExNihilo wrote:Nego, gdje nam je Komšić? :lol: :lol: :lol:
hangover?
User avatar
drug_profi
Posts: 65425
Joined: 16/07/2012 16:00

#7490 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

pici wrote:
SDP I NAŠA STRANKA
|
Bh. blok: Nikad nećemo podržati "legitimno predstavljanje naroda" i vojnu neutralnost BiH

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bh-blok ... /190806059
i onda se proglasavaju komunjarama, cetnicima, pederima, izdajnicima dok bOsnjački Čaušesku proda i ono malo sto je ostalo... dze su zelene patriJote da pojasne... alija podjeli BiH na pola a sin mu na troje... selam :bih:
Da je makar na ravne djelove, nego ono pola popolovio jos jednom.
User avatar
dembele
Posts: 4206
Joined: 19/06/2014 09:15

#7491 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by dembele »

Ramzess Veliki wrote:Prenosim ...

Prema postignutom dogovoru, Srbima će, po sistemu rotacije, pripasti mjesto predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH, te još dva ministarstva: resor spoljne trgovine i ekonomskih odnos te resor komunikacija i transporta. Dodik će imenovati i ministra za ljudska prava i izbjeglice, ali ne iz reda srpskog naroda nego iz reda Ostalih.

Bošnjacima je prema dogovoru pripalo Ministarstvo spoljnih poslova, Ministarstvo odbrane i Ministarstvo sigurnosti, dok će Hrvati dobiti Ministarstvo pravde, Ministarstvo civilnih poslova i Ministarstvo finansija.

:shock:

:shock:

:shock:

Ne mogu da vjerujem ... kad su HDZ i RS popljackali sve sto su mogli, kad su pred bankrotom, bakir im daje sva ministarstva koja upravljaju novcem, investicijama, novim radnim mjestima i vladavinom prava, i zadrzava ministarstva koja su cisti trosak, odnosno potrosaci novca. I to najavljuju kao Dodik pobijedjen ??? Da glupavim SDA glasacima bude srce na mjestu ??? Ova raspodjela ministarstava daje svu finansijsku i pravnu moc Covicu i Dodiku da ogule federaciju do guzova i spase se propasti.

Mozes li biti veci idiot ???
Mozete li vi koji glasate za ovo smece i sve nas dublje gurate u provaliju ... mozete li ikada doci pameti ???
A šta zna glasačka buranija šta se uopće potpisalo, niti će lupati glavu oko toga?
Bake će kao i mnogo pota do sada izaći kao pobjednik protiv dušmana.
Njihovo je da izađu na izbore, zaokruže šta treba i da se prošetaju po stometarskom sviježe asfaltiranom seoskom putu vrlo sumnjivog kvaliteta.
Last edited by dembele on 06/08/2019 13:43, edited 1 time in total.
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#7492 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Matzan »

Jel' otišao Bakir?
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7493 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Dozer »

Mislim da ima i 10 godina, ako ne i vise, kako sam poceo ukazivati da ce doci do ovoga, tj. da je cilj SDA, od nastanka, podjela BiH na 3 cista, ili bar sto cisca etnicka dijela, pri cemu ce Bosnjaci, tj. muslimani, imati samo svoj komadic zemlje. Nebitno koliki, samo je bitno da je njihov. Klasicni feud, u kojem ce dinastija Izmetbegovica i pridruzenih par familija biti gazde i vlasnici svega.

Jos tada su me mnogi ovdje napadali, optuzivali da sam cetnik, komunjara, crveni, 'vakav, 'nakav, islamofob, protiv Bosnjaka, muslimana... I...?
Gdje smo danas? Jesu se okice konacno otvorile...? Ili bar odskrinule...?
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#7494 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Janjicar »

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65425
Joined: 16/07/2012 16:00

#7495 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

Dozer wrote:Mislim da ima i 10 godina, ako ne i vise, kako sam poceo ukazivati da ce doci do ovoga, tj. da je cilj SDA, od nastanka, podjela BiH na 3 cista, ili bar sto cisca etnicka dijela, pri cemu ce Bosnjaci, tj. muslimani, imati samo svoj komadic zemlje. Nebitno koliki, samo je bitno da je njihov. Klasicni feud, u kojem ce dinastija Izmetbegovica i pridruzenih par familija biti gazde i vlasnici svega.

Jos tada su me mnogi ovdje napadali, optuzivali da sam cetnik, komunjara, crveni, 'vakav, 'nakav, islamofob, protiv Bosnjaka, muslimana... I...?
Gdje smo danas? Jesu se okice konacno otvorile...? Ili bar odskrinule...?
Ja isto govorim jos od sredine rata kad je ARBiH naprasno islamizirana.

Govorio sam otprilike ovako: da je na jednom dijelu nase granice Turska, rat bi se zavrsio sutra podjelom zemlje na tri dijela,
User avatar
dembele
Posts: 4206
Joined: 19/06/2014 09:15

#7496 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by dembele »

-
Last edited by dembele on 06/08/2019 14:44, edited 1 time in total.
Gustar
Posts: 93
Joined: 23/06/2019 17:25

#7497 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Gustar »

Skandalozan video: Urinirao po Vječnoj vatri i ugasio je

Jednom je davno jedan napisao da Sarajevo polako gubi status grada, ne zbog fizičkog, već duhovnog urušavanja.

Potvrda takve tvrdnje je i video do kojeg je dospio portal "Dnevnog avaza".

Ono što je nekada bilo nezamislivo da neko i pokuša, izvjesni "građanin" izveo je prije nekoliko dana.

Naime, on je urinirao po simbolu grada Sarajeva, "Vječnoj vatri".

Ne zna se šta je gore, njegov primitivni akt, ili činjenica da je ugasio vatru koja ni u ratu nije bila ugašena.

User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#7498 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by ultima_palabra »

dembele wrote:Može li se promijeniti Ustav pa da sadašnji član Predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda ostane doživotno a da se iz preostala dva naroda biraju svake četiri godine?

Šta sutra kada ostanemo bez ovakvog vođe i vizionara, ko će braniti interese domovine i svih njenih građana?

Sama činjenica da će Bakira prije ili kasnije neko zamijeniti u Predsjedništvu BiH, izaziva neskrivene emocije

Image
Pa zamijenio ga je Sefik :mrgreen:
User avatar
dembele
Posts: 4206
Joined: 19/06/2014 09:15

#7499 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by dembele »

ultima_palabra wrote: Pa zamijenio ga je Sefik :mrgreen:
Do mene je. :lol: Eto koliko je Šefik uspješna zamjena :D
archi_a
Posts: 11873
Joined: 11/12/2011 18:11

#7500 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by archi_a »

Milorad nakon potpisivanja "sporazuma"
"RS odavno ide svojim putem, ali zavisi kako to ko želi da vidi. Još 2006. godine odbili smo intervencionizam međunarodnog faktora, danas odbijamo majorizaciju koju nad Srbima pokušavaju sprovesti muslimani. Utjecaj međunarodne zajednice je smanjen i stvari su svedene na naš dogovor. Tog dogovora nema i BiH se pokazuje kao sistemska greška, a mi smo svi zatočenici te takve i neuspješne BiH. Političko rukovodstvo RS je jasno reklo da mi ne prihvatamo nametnuta rješenja visokih predstavnika i mi ćemo se kad-tad, obračunati s tim odlukama."
- Svi elementi sporazuma su u skladu s interesima i aktima RS, prije svega s rezolucijom o vojnoj neutralnosti – rekao je Dodik novinarima u Banjoj Luci, nakon sastanka čelnika vladajuće koalicije u RS-u, koju čine SNSD, DNS, SP, Demos, Ujedinjena Srpska i NDP.



Ponovio je da saradnja s NATO savezom, kao i drugim vojnim organizacijama, nije sporna, što su i ranije govorili, ali da nije prihvatljivo članstvo u NATO-u.



- U sporazumu toga i nema, a u perspektivi se o tome može razgovarati, ali svi odgovorni ljudi iz RS uvijek imaju na umu rezoluciju Narodne skupštine o vojnoj neutralnosti – rekao je lider SNSD-a.

Bakireeeeeeeeeeeee, šta radiš bakireeeeeeeee?!? Pitaj nekog pametnog, ako ne možeš sam doći do zaključka, bakireeeee! Šta radiš čovječe?!? Nema formiranja sa ovakvim četaljima, pa makar nikad vlast ne formirali, bakireeeeee?
Post Reply