
Leptirica sa licem francuskog buldoga na krilima?
Sah mat ateisti...

"Gospode, evo, na sedždu ti padam, Pred vječnom tvojom klanjam se dobrotom. I molitve ti u stihove skladam, Proseć: "Oh, daj mi smisao za ljepotom!"L u c i f e r wrote:
Leptirica sa licem francuskog buldoga na krilima?
Sah mat ateisti...
Nije tema historijski razvoj kompjutera, a i brkaš stvari.Hakiz wrote:
Kao svršeni student fakulteta elektrotehnike trebao bi znati da je, na primjer, prvi kompjuter radio tako da su kablovi spajani na elektronske komponente (vakuumske cijevi, kondenzatore, otpornike itd) i na razne prekidače itd. I kompjuter obavi jednu operaciju, na primjer sabiranje. I kada je trebalo da kompjuter uradi oduzimanje, onda su se kablovi morali premještati sa jednih kontakata komponeneti kompjutera na druge kontakte. Dakle, fizički, hardverski, rad je vršio programiranje prvih kompjutera. A to ti kaže da je softver u stvari, kao i hardver, protok struje kroz strujna kola. Današnji softver je samo evolucija.
Softver možeš "vidjeti". Prikopčaj mjerne uređaje na kontakte CPU, GPU i ostale komponenete i gledaj kako se pri izvođenju softvera mijenjaju naponi na tim kontaktima.
Slično kod čovjeka. Prikopčaj ga na mjerni uređaj, na primjer stavi da mu se snima CT glave dok razmišlja, dok ga boli, dok je sretan, kad je u stanju mržne ili ljubavi i vidjećeš promjene boja koje su izazvane time što protok električnih signala kroz glavu djeluje na CT tako da promjenom boje na slici određenog dijela mozga koji je zadužen za tu ljudsku misaonu radnju reaguje na električne podražaje u mozgu.
To je isto da kažeš da se misao može vidjeti, a dokaz ti je rečenica na papiru, jer, rečenica je napisana misao.Softver možeš "vidjeti". Prikopčaj mjerne uređaje na kontakte CPU, GPU i ostale komponenete i gledaj kako se pri izvođenju softvera mijenjaju naponi na tim kontaktima.
Dakle, stvarno. Ne govorim da možeš pročirtati sadržaj misli, ali možeš vidjeti da se misao stvara.Edouard wrote:Nije tema historijski razvoj kompjutera, a i brkaš stvari.Hakiz wrote:
Kao svršeni student fakulteta elektrotehnike trebao bi znati da je, na primjer, prvi kompjuter radio tako da su kablovi spajani na elektronske komponente (vakuumske cijevi, kondenzatore, otpornike itd) i na razne prekidače itd. I kompjuter obavi jednu operaciju, na primjer sabiranje. I kada je trebalo da kompjuter uradi oduzimanje, onda su se kablovi morali premještati sa jednih kontakata komponeneti kompjutera na druge kontakte. Dakle, fizički, hardverski, rad je vršio programiranje prvih kompjutera. A to ti kaže da je softver u stvari, kao i hardver, protok struje kroz strujna kola. Današnji softver je samo evolucija.
Softver možeš "vidjeti". Prikopčaj mjerne uređaje na kontakte CPU, GPU i ostale komponenete i gledaj kako se pri izvođenju softvera mijenjaju naponi na tim kontaktima.
Slično kod čovjeka. Prikopčaj ga na mjerni uređaj, na primjer stavi da mu se snima CT glave dok razmišlja, dok ga boli, dok je sretan, kad je u stanju mržne ili ljubavi i vidjećeš promjene boja koje su izazvane time što protok električnih signala kroz glavu djeluje na CT tako da promjenom boje na slici određenog dijela mozga koji je zadužen za tu ljudsku misaonu radnju reaguje na električne podražaje u mozgu.To je isto da kažeš da se misao može vidjeti, a dokaz ti je rečenica na papiru, jer, rečenica je napisana misao.Softver možeš "vidjeti". Prikopčaj mjerne uređaje na kontakte CPU, GPU i ostale komponenete i gledaj kako se pri izvođenju softvera mijenjaju naponi na tim kontaktima.
Pitanje je besmisleno jer Bogom smatramo stvoritelja,nekog tko je oduvjek.Da je netko Njega stvorio onda bi taj netko bio Bog a ne On!Raigor Stonehoof
cekaj, pa jel bog "dobro ustelan"? mora li onda on imati svog inzinjera?
nije nemoguce, ali nema dokaza. ako ikad bude, ja necu imat problema da to prihvatim.
zaboravio si "on rece budi i ono bidne"Dozer wrote:Ja svaki put ostanem ponovo fasciniran kada procitam ove i ovakve tzv. argumente, poput "oduvijek", "nistavilo", i sl.
I nikako ne mogu da dokucim kako neko moze cak i vjerovati u te totalno neopisive i nejasne gluposti...
zaboravio si "on rece budi i ono bidne"Dozer wrote:Ja svaki put ostanem ponovo fasciniran kada procitam ove i ovakve tzv. argumente, poput "oduvijek", "nistavilo", i sl.
I nikako ne mogu da dokucim kako neko moze cak i vjerovati u te totalno neopisive i nejasne gluposti...
Da,pogotovo je nejasno kad u to vjeruju i neki znanstvenici , "đe" im je pamet,eto ti znaš da je to glupost a oni neznaju!Dozer wrote:Ja svaki put ostanem ponovo fasciniran kada procitam ove i ovakve tzv. argumente, poput "oduvijek", "nistavilo", i sl.
I nikako ne mogu da dokucim kako neko moze cak i vjerovati u te totalno neopisive i nejasne gluposti...

patriot_1 wrote:Da,pogotovo je nejasno kad u to vjeruju i neki znanstvenici , "đe" im je pamet,eto ti znaš da je to glupost a oni neznaju!Dozer wrote:Ja svaki put ostanem ponovo fasciniran kada procitam ove i ovakve tzv. argumente, poput "oduvijek", "nistavilo", i sl.
I nikako ne mogu da dokucim kako neko moze cak i vjerovati u te totalno neopisive i nejasne gluposti...![]()
![]()
http://katoliksdnakace.blogspot.hr/2012 ... nstva.html
Dr. Barr: Da, zapravo dosta. Imam grupu prijatelja iz mog područja koji su pobožni katolici. Zapravo, jedan od istinskih genija u mom području (pri rangiranju bi bio u samom vrhu) je prakticirajući katolik. Ipak, prema mom iskustvo većina znanstvenika nisu religiozni.
Glupog pitanja, kur'an ko će drugi.Smrcak15 wrote:Evo jedno pitanje za ateiste
Ko je prvi spomenuo 360 stepeni, ko je uopste povezao 360 sa stepenima???
neznam to jeli Kuran prvi ili nijeirac300 wrote:Glupog pitanja, kur'an ko će drugi.Smrcak15 wrote:Evo jedno pitanje za ateiste
Ko je prvi spomenuo 360 stepeni, ko je uopste povezao 360 sa stepenima???
shmizlica wrote:ne znam, je li, da li, ne mora.....ebiga, bode mi oči
U čemu je problem?Dozer wrote:patriot_1 wrote:Da,pogotovo je nejasno kad u to vjeruju i neki znanstvenici , "đe" im je pamet,eto ti znaš da je to glupost a oni neznaju!Dozer wrote:Ja svaki put ostanem ponovo fasciniran kada procitam ove i ovakve tzv. argumente, poput "oduvijek", "nistavilo", i sl.
I nikako ne mogu da dokucim kako neko moze cak i vjerovati u te totalno neopisive i nejasne gluposti...![]()
![]()
http://katoliksdnakace.blogspot.hr/2012 ... nstva.htmlDr. Barr: Da, zapravo dosta. Imam grupu prijatelja iz mog područja koji su pobožni katolici. Zapravo, jedan od istinskih genija u mom području (pri rangiranju bi bio u samom vrhu) je prakticirajući katolik. Ipak, prema mom iskustvo većina znanstvenika nisu religiozni.![]()
Negdje davno sam napiso da mu je njegov dragi Allah oduz'o pametDozer wrote:Ma to ti je najnovija gramatika najnovijeg bosanskog ba.
Hlopta, uredu (u smislu da je sve u redu), naljeto, nazimu, najesen, itd
U čemu je problem?Što je ovdje trolanje?Zar bi na ovoj temi trebali pisati samo ateisti?Koliko vidim većina ateista se poziva na znanost da bi opravdali svoju nevjeru,ja samo ukazujem da nisu u pravu!irac300 wrote:Mašio si pdf! Pošto voliš otvarati teme, kao kada ja mijenjam čarape, mog'o si fino neki katotalibanski pdf otvoriti da onaniraš na njemu, ovdje trollaš! I ove linkove sa katoličkom propagandom ti ne bih otvorio, da mi platiš.