Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7476 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Vjerujem valjda čim sam "simpatizer". Ne znam što bi se učlanio, ne bi ništa radio više od ovog sad.

Dođem na forum da vidim druga mišljenja itd, ali mi nije jasno zašto bi bio na nekoj temi ako nisam za tu stranku.. hajde malo, par dana i slično, ali godinama da komentarišem negativno je po meni bezveze što neki rade ovdje :-D

Najbolje je što ništa ne radim "džaba", znači mislim da će DF dobro proći i uraditi posao, ako ne bude onda sam fulio. Znači daješ komentare, radiš, i vidiš vremenom jesi li bio u pravu ili nisi.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#7477 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by svjezi_ustipak »

shiljak wrote:Vjerujem valjda čim sam "simpatizer". Ne znam što bi se učlanio, ne bi ništa radio više od ovog sad.

Dođem na forum da vidim druga mišljenja itd, ali mi nije jasno zašto bi bio na nekoj temi ako nisam za tu stranku.. hajde malo, par dana i slično, ali godinama da komentarišem negativno je po meni bezveze što neki rade ovdje :-D

Najbolje je što ništa ne radim džaba, znači mislim da će DF dobro proći i uraditi posao, ako ne bude onda sam fulio.
cisto zato sto uclanjenjem potvrdis to da vjerujes u ideju DF. a ima i prakticne razloge jer se DF finansira od clanarina. mozda mozes uraditi nesto i za svoj mjesni odbor ali hajde de.

inace daj Boze da u rs bude toliko masovna podrska ali ce prije dobiti DF u rs toliko glasaca da ih sve zajedno jednim autobusom moze odvesti na more. pogotovo u srebrenici. zivi bili pa vidjeli.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7478 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Moguće da neće ništa osvojiti, ali ako glasa recimo 30% bošnjaka, hrvata i nešto srba (pošto su većina ne može 30%) i to je nešto.. Ne mora sve biti 2014, može i 2018 itd. važno je da ima promjena. Ne mora biti ni za DF.

Možda se nekad učanim da im novčano pomognem što kažeš ili da pomognem nešto informatički, ali nekad drugi put, nemam sad ni vremena. :-D
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7479 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by -LIBERO- »

sinergija wrote:
shiljak wrote:ćemo vidit
ne padaju raja vise na udaranje po nosu

Raja ili budzetski korisnici?
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7480 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Corto Maltese wrote:Image

Jupi! Još samo 12.642 lajka i stižemo Stranku Kokuza!
Tek kad se DF 2014 aktivira, imat će ko klix lajkova :razz: :D
Last edited by shiljak on 28/12/2013 00:45, edited 1 time in total.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#7481 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by svjezi_ustipak »

shiljak wrote:Moguće da neće ništa osvojiti, ali ako glasa recimo 30% bošnjaka, hrvata i nešto srba (pošto su većina ne može 30%) i to je nešto.. Ne mora sve biti 2014, može i 2018 itd. važno je da ima promjena. Ne mora biti ni za DF.

Možda se nekad učanim da im novčano pomognem što kažeš ili da pomognem nešto informatički, ali nekad drugi put, nemam sad ni vremena. :-D

ako recimo glasaju svi za njega u BiH mogao bi se Zeljko proglasiti kraljem i ukinuti parlament, da nas spasi ove demokratije?
tesko da ce u rs poletiti da glasaju za DF, kazem ti. zivi bili pa vidjeli.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7482 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Svakako da će biti mali broj (prvi put), to je isto kao da kažeš sad će svi glasati za hdz1990 a ne hdzbih, ili sad nećemo za sda nego ćemo za sdp :-D Ali biće pomaka, zamisli recimo nakon izbora hdz1990 bude sa df-om i da im krene, 2018 bi df imao još više glasova a i hdz1990, za srbe samo da nije snsd i mirna bosna.
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#7483 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Basvod »

Ponavljaju li se mastarije iz 2010. o povratku Valtera?
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7484 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Ma ne treba valter, kod nas ima samo par ključnih problema i to je sve. Nije baš toliko komplikovano koliko izgleda :-D
Mr. Brightside
Posts: 31341
Joined: 26/02/2011 13:07

#7485 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Mr. Brightside »

Problem DF-a je taj stranački kadar koji će doći do izražaja sa svim svojim manama onda kada narod shvati da DF nije ili ne može biti samo Željko Komšić, tako da će po mom mišljenju svaka naredna izborna godina nakon 2014 biti sve skromnija...
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#7486 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Basvod »

shiljak wrote:Ma ne treba valter, kod nas ima samo par ključnih problema i to je sve. Nije baš toliko komplikovano koliko izgleda :-D
Tacno... samo par kljucnih problema.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#7487 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by svjezi_ustipak »

shiljak wrote:Svakako da će biti mali broj (prvi put), to je isto kao da kažeš sad će svi glasati za hdz1990 a ne hdzbih, ili sad nećemo za sda nego ćemo za sdp :-D Ali biće pomaka, zamisli recimo nakon izbora hdz1990 bude sa df-om i da im krene, 2018 bi df imao još više glasova a i hdz1990, za srbe samo da nije snsd i mirna bosna.
daj Boze kceri da te pasa uzme.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#7488 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by svjezi_ustipak »

shiljak wrote:Ma ne treba valter, kod nas ima samo par ključnih problema i to je sve. Nije baš toliko komplikovano koliko izgleda :-D

User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7489 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Mr. Brightside wrote:Problem DF-a je taj stranački kadar koji će doći do izražaja sa svim svojim manama onda kada narod shvati da DF nije ili ne može biti samo Željko Komšić, tako da će po mom mišljenju svaka naredna izborna godina nakon 2014 biti sve skromnija...
Sreća pa nije :D Da se pita samo željko komšić u stranci završili bi ko sdp :-D Sreća pa je koliko-toliko to riješeno u startu :-D
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#7490 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

Havatar wrote:
sinergija wrote:
madner wrote:250 000 glasova je minimalno njegovo.
ma 500.000
Sve ispod milion glasova je i njegov i poraz gradjanske opcije u BIH.
Ako je tako smatraj je poraženom a nije tako - jer čovjek nema interesa da promjeni bilo sta na dobro...

Ujedno nema veze za građanskim jer gradjansko u ovom društvu de iure ne postoji...
homar
Posts: 1486
Joined: 16/06/2008 17:07

#7491 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by homar »

Željko Valter!
Željko Valter!
Željko Valter!
Željko Valter!
Željko Valter!
Sve mi ovo nešto poznato zvuči, isprofanisano, kada treba zajebati građane.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7492 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by -LIBERO- »

Sve bi to bilo super. Svaka kritika, svaka kriticka analiza Komsica i DF. Ali da poslije svega toga, onako posteno bez skrivenih karata i namjera, svi ovi kriticaru i pljuvaci napisu..DFne valja zbog toga i toga, ni Zeljko isto tako...moj favorit je, i podrzavam ih zbog toga i toga, recimo, SDA,SDP,SBB...karte na hastal pa da vidimo te spasioce i pozitivne politike i kapacitete u tim strankama koje nas mogu vaditi iz ovog stanja poslije oktobra.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7493 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by O'zone »

Tri narodne mudrosti za gospodina Lagumdžiju
subota, 28 Decembar 2013 09:30

Uvaženi gospodine Lagumdžija,

Zahvaljujemo Vam se na tome što ste još jednom dokazali mudrost našeg naroda i što ste potvrdili kako su U STRAHU UISTINU OČI VELIKE!

Izgleda da se Vama iz tog straha zbog onoga što će se desiti 2014. na izborima Demokratska fronta priviđa na svakom koraku pa Vas je napustila Vaša britkost i racionalnost po kojoj ste, izgleda nekada davno, bili poznati. Dokaz tome jeste i Vaša izjava da je partija koje je formirana 07.04.2013. godine, i koja još nije zvanično niti izašla na izbore, a kamoli, učestvovala u bilo kojem nivou vlasti, največi krivac za sve ono što se događa u Bosni i Hercegovini.

Izgleda da se i sada vodite tezom koju je osmislio jedan drugi spin majstor koji se također volio zvati socijalistom, preciznije, nacionalsocijalistom, da TRI PUTA PONOVLJENA LAŽ POSTAJE ISTINA i da se nadate da će ljudi na ovim prostorima povjerovati da je za sve ono što ste Vi sa Vašim koalicionim partnerima uradili u proteklom periodu odgovoran neko drugi. Ako Vam je ova izjava i intencija zasnovana na savjetu Alastaira Campbela onda se stvarno trebate zapitati da li bacate novac kojim ga plaćate.

Ipak, u jednom imate potpunu podršku Demokratske fronte uz manju korekciju. Naime, podržavamo Vas da nadležni sudski organi (a ne neka neefikasna parlamentarna komisija) utvrde porijeklo imovine I PRIMANJA svakog političara u proteklom periodu, ali nemojte stati samo na zadnjih SEDAM godina - neka to bude barem od 1995. godine pa do današnjeg dana.

Ohrabrujemo Vas da baš Vi budete prva osoba koja će proći kroz ovaj proces! Gospodine Lagumdžija, nije sramota imati polovan „Stojadin“ i dvosoban stan na Grbavici te živjeti od plaće asistenta ili profesora. Sve do ulaska u politiku! Sramota je ne znati objasniti šta se desilo nakon toga. Otkuda toliko novca i nekretnina? A kažete da Vam plaća nije ni za spisak „prvih 500“! Kako, profesore?

Na kraju, u potpunosti Vas razumijemo jer neće Vam biti lako 2014. godine, nakon 20-ak godina političkoga spletkarenja otići sa političke scene i to kao osoba koja je u potpunosti degradirala i ponizila socijal-demokratiju na ovim prostorima.

Na kraju i mi Vama želimo sretnu 2014. godinu uz još jednu narodnu mudrost - U LAŽI SU KRATKE NOGE!!!

http://prviportal.ba/index.php/vijesti/ ... lagumdziju
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#7494 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Bit će zanimljivo gledati ovo međusobno prepucavanje i mahalanje u idućih desetak mjeseci.
Argumenti su im svima inače ''jača'' strana...k'o na pijaci :)
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#7495 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Basvod »

-LIBERO- wrote:Sve bi to bilo super. Svaka kritika, svaka kriticka analiza Komsica i DF. Ali da poslije svega toga, onako posteno bez skrivenih karata i namjera, svi ovi kriticaru i pljuvaci napisu..DFne valja zbog toga i toga, ni Zeljko isto tako...moj favorit je, i podrzavam ih zbog toga i toga, recimo, SDA,SDP,SBB...karte na hastal pa da vidimo te spasioce i pozitivne politike i kapacitete u tim strankama koje nas mogu vaditi iz ovog stanja poslije oktobra.
Kriv je sto je za sitne novce pristao da bude marioneta u Lagumdzijinom projektu majorizacije Hrvata.
Kriv je sto politicku scenu u BiH truje populistickim i zapaljivim izjavama.
Kriv je sto se skoro 8 godina na mjestu clana Predsjednistva sunca i skija umjesto da radi posao za koji je placen.
Dovoljno?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#7496 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Ma po meni priča oko DF-a nikad i nije bila toliko priča Željka Komšića... trenutne velike političke stranke u BiH su sve odreda kriminalne reket organizacije. Nezadovoljni ljudi su imali (i još uvijek imaju) priliku da jednu stranku načine drugačijom. A zahvaljujući političkom kapitalu Željka Komšića ta stranka ne mora bolovati dječije bolesti već odmah nakon prvih izbora može biti značajan faktor u vlasti.

Od Željka dosta, ostalo je do građana.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#7497 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

Basvod wrote:
-LIBERO- wrote:Sve bi to bilo super. Svaka kritika, svaka kriticka analiza Komsica i DF. Ali da poslije svega toga, onako posteno bez skrivenih karata i namjera, svi ovi kriticaru i pljuvaci napisu..DFne valja zbog toga i toga, ni Zeljko isto tako...moj favorit je, i podrzavam ih zbog toga i toga, recimo, SDA,SDP,SBB...karte na hastal pa da vidimo te spasioce i pozitivne politike i kapacitete u tim strankama koje nas mogu vaditi iz ovog stanja poslije oktobra.
Kriv je sto je za sitne novce pristao da bude marioneta u Lagumdzijinom projektu majorizacije Hrvata.
Kriv je sto politicku scenu u BiH truje populistickim i zapaljivim izjavama.
Kriv je sto se skoro 8 godina na mjestu clana Predsjednistva sunca i skija umjesto da radi posao za koji je placen.
Dovoljno?
Kriv je jer je pristao da bude nosioc ideje "drzave za covjeka"koja se pokazala kao najveca ubleha u zadnjih 20 godina
Kriv je jer je u izvrsnoj vlasti od kraja proslog stoljeca a sada on nudi nesto novo.
Kriv je jer je do juce i sam bio sve ono za sta danas krivi SDP.
Kriv je sto suti o svemu onome sto zna (autoceste), jer je predugo bio sudionik u svemu tome
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#7498 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by webby-x »

Kako ga Fahro spusti "Tako svi ti komunisti vole lupati šakom od stol.".
Da Fahro ima malo širu nacionalnu politiku, možda bi se za njega moglo i glasovati.

:D
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#7499 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Tri narodne mudrosti za gospodina Lagumdžiju
subota, 28 Decembar 2013 09:30

Uvaženi gospodine Lagumdžija,

Zahvaljujemo Vam se na tome što ste još jednom dokazali mudrost našeg naroda i što ste potvrdili kako su U STRAHU UISTINU OČI VELIKE!

Izgleda da se Vama iz tog straha zbog onoga što će se desiti 2014. na izborima Demokratska fronta priviđa na svakom koraku pa Vas je napustila Vaša britkost i racionalnost po kojoj ste, izgleda nekada davno, bili poznati. Dokaz tome jeste i Vaša izjava da je partija koje je formirana 07.04.2013. godine, i koja još nije zvanično niti izašla na izbore, a kamoli, učestvovala u bilo kojem nivou vlasti, največi krivac za sve ono što se događa u Bosni i Hercegovini.

Izgleda da se i sada vodite tezom koju je osmislio jedan drugi spin majstor koji se također volio zvati socijalistom, preciznije, nacionalsocijalistom, da TRI PUTA PONOVLJENA LAŽ POSTAJE ISTINA i da se nadate da će ljudi na ovim prostorima povjerovati da je za sve ono što ste Vi sa Vašim koalicionim partnerima uradili u proteklom periodu odgovoran neko drugi. Ako Vam je ova izjava i intencija zasnovana na savjetu Alastaira Campbela onda se stvarno trebate zapitati da li bacate novac kojim ga plaćate.

Ipak, u jednom imate potpunu podršku Demokratske fronte uz manju korekciju. Naime, podržavamo Vas da nadležni sudski organi (a ne neka neefikasna parlamentarna komisija) utvrde porijeklo imovine I PRIMANJA svakog političara u proteklom periodu, ali nemojte stati samo na zadnjih SEDAM godina - neka to bude barem od 1995. godine pa do današnjeg dana.

Ohrabrujemo Vas da baš Vi budete prva osoba koja će proći kroz ovaj proces! Gospodine Lagumdžija, nije sramota imati polovan „Stojadin“ i dvosoban stan na Grbavici te živjeti od plaće asistenta ili profesora. Sve do ulaska u politiku! Sramota je ne znati objasniti šta se desilo nakon toga. Otkuda toliko novca i nekretnina? A kažete da Vam plaća nije ni za spisak „prvih 500“! Kako, profesore?

Na kraju, u potpunosti Vas razumijemo jer neće Vam biti lako 2014. godine, nakon 20-ak godina političkoga spletkarenja otići sa političke scene i to kao osoba koja je u potpunosti degradirala i ponizila socijal-demokratiju na ovim prostorima.

Na kraju i mi Vama želimo sretnu 2014. godinu uz još jednu narodnu mudrost - U LAŽI SU KRATKE NOGE!!!
Željko je proveo uz Zlaju sve te godine od 1995-te na ovamo. A tek sad je uzmogao snage da mu postavi pitanje imovine? Valjalo se, ipak, žrtvovati za viši cilj, skrušeno prihvatiti kandidature svoje partije, i zatvarati oči i uši pred onim što cijela čaršija priča. Jadan Željko, mogu mislit kako mu je bilo u duši, sve te godine, u ambasadorskim, načelničkim i predsjedničkim foteljama.
Kolika je to žrtva, koliki stres, koliki hemoroidi?
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7500 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

webby-x wrote:Kako ga Fahro spusti "Tako svi ti komunisti vole lupati šakom od stol.".
Da Fahro ima malo širu nacionalnu politiku, možda bi se za njega moglo i glasovati.

:D
:( :( :( :( :(

Je li samo to rekao za komšića, imam dojam kad pročitam post da jest.

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Je li spinovalje kad izvlačiš iz konteksta nešto i stavljaš na "protivničku" temu? Kako izgleda kad bi svi tako stavljali i pisali, na šta bi ličilo? Ustvari već je tako :skoljka:
Post Reply