Aktuelnosti: FK Sarajevo
Moderators: Charuga, Tomahawk11
-
meme pitar
- Posts: 40
- Joined: 08/05/2009 16:28
#7451 Re: FK Sarajevo
Ako uopšte bude Evrope (suspenzija)
A o dosadašnjem djelu prvenstva moram reći da smo kiksali samo protiv Borca. Što se tiče bodova iz Banovića, Gradačca, Prijedora, Grbavice, mislim da niko nemože računati da će osvojiti više bodova tamo. Bitno je ko ima više kikseva, od prve 4 ekipe:
Borac kiksao protiv Širokog , Veleža, Rudara ( sve kući i igrao neriješeno protiv Olimpica u Sarajevu)
Željo- Kiksao protiv NAS na grbavici ali dobio Zrinjskog u Mostaru i to mu je prednost
Široki - Kiks protiv Rudara, Olimpika i Čelika ali su dobili Borac i Slobodu u gostima
Mislim da je još sve otvoreno i da sa našom pobjedom protiv Veleža u Mostaru i našom pobjedom protiv Olimpika na koševu na proljeće nismo daleko od Titule (uz malo sreće)
A o dosadašnjem djelu prvenstva moram reći da smo kiksali samo protiv Borca. Što se tiče bodova iz Banovića, Gradačca, Prijedora, Grbavice, mislim da niko nemože računati da će osvojiti više bodova tamo. Bitno je ko ima više kikseva, od prve 4 ekipe:
Borac kiksao protiv Širokog , Veleža, Rudara ( sve kući i igrao neriješeno protiv Olimpica u Sarajevu)
Željo- Kiksao protiv NAS na grbavici ali dobio Zrinjskog u Mostaru i to mu je prednost
Široki - Kiks protiv Rudara, Olimpika i Čelika ali su dobili Borac i Slobodu u gostima
Mislim da je još sve otvoreno i da sa našom pobjedom protiv Veleža u Mostaru i našom pobjedom protiv Olimpika na koševu na proljeće nismo daleko od Titule (uz malo sreće)
-
El_comadante
- Posts: 9044
- Joined: 10/05/2007 13:38
- Location: Sarajevo
#7452 Re: FK Sarajevo
P.S.
ako ispadnemo iz kupa smatram da če u finalu biti Lištica - Željo ako se jel nesastanu u polufinalu i samim tim i 4 ide u Europu a nevidim zaista ko bi nas mogao skinuti sa 4 pozicije. znaći imamo 5 bodova više od 5 pozicije plus to su sve ekipe realno lošije mnogo od nas i nevidim ko bi nam mogao uzeti mjesto koje vodi u Europu.
ako ispadnemo iz kupa smatram da če u finalu biti Lištica - Željo ako se jel nesastanu u polufinalu i samim tim i 4 ide u Europu a nevidim zaista ko bi nas mogao skinuti sa 4 pozicije. znaći imamo 5 bodova više od 5 pozicije plus to su sve ekipe realno lošije mnogo od nas i nevidim ko bi nam mogao uzeti mjesto koje vodi u Europu.
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#7453 Re: FK Sarajevo
Pozdrav za bracu po boji,vratia se sime iz rudarskog okna u "banovicima" (skontao sam,svaki derbi do sada fasovao sam bar jedan ban,tradicija je cudo
)
Sto se tice utakmice sa listicom,bice tesko,ali nadu mi vraca sto ce sve utakmice biti na TV-u sto pomaze pri teznji da pobjedi bolji,a uvjeren sam da smo trenutno mi bolja ekipa.
2:0
1:1
Sto se tice utakmice sa listicom,bice tesko,ali nadu mi vraca sto ce sve utakmice biti na TV-u sto pomaze pri teznji da pobjedi bolji,a uvjeren sam da smo trenutno mi bolja ekipa.
2:0
1:1
- svakako_lud
- Posts: 665
- Joined: 13/07/2010 17:35
#7454 Re: FK Sarajevo
Sa obzirom kakvi su nam baksuzi ovi sa Bht-a više bih volio da nas ni ovu jednu ovde a ni one dvije dole ne prenose...-LIBERO- wrote:Pozdrav za bracu po boji,vratia se sime iz rudarskog okna u "banovicima" (skontao sam,svaki derbi do sada fasovao sam bar jedan ban,tradicija je cudo![]()
)
Sto se tice utakmice sa listicom,bice tesko,ali nadu mi vraca sto ce sve utakmice biti na TV-u sto pomaze pri teznji da pobjedi bolji,a uvjeren sam da smo trenutno mi bolja ekipa.
2:0
1:1
Ne sjećam se kada smo odigrali kako treba kad je prenos bio, a ako već hoće da nas pokradu onda im ni prenos ne smeta (čitaj Zrinjski-ofsajd-go)...
- emigrazione
- Posts: 7794
- Joined: 01/09/2010 13:40
#7455 Re: FK Sarajevo
Kakva ba listica i ostale kucine, pa mi smo FKS, boli me ''hasim'' s kim igramo 
- 1946
- Posts: 2284
- Joined: 19/01/2010 15:39
- Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada
#7456 Re: FK Sarajevo
Sreća i ljubav, ponos i nada - ime mog kluba, ime mog gradaNismo odgovorni za lošu atmosferu u gradskom derbiju
Očito je da nekome jako smeta što je FK Sarajevo, od ljetošnjeg dolaska nove Uprave i Zijada Blekića na njeno čelo, krupnim koracima krenulo u unaprijeđivanje kluba, u poslovnu reorganizaciju i sportsku renesansu
Upravni odbor Fudbalskog kluba Sarajevo, te udruženja građana „Bordo prijatelji 1946“ i UNFKS „Horde zla“, koja okupljaju navijače i simpatizere našeg kluba, ogorčeni su medijskom hajkom koja se nakon utakmice Željezničar – Sarajevo, odigrane u nedjelju, 24. oktobra na stadionu Grbavica, sručila na FK Sarajevo, na naše navijače i rukovodstvo. U dijelu medija i u izjavama rukovodilaca FK Željezničar nastoji se stvoriti dojam da je naša navijačka grupa poznata pod imenom „Horde zla“ glavni krivac za lošu atmosferu u kojoj je nedavno odigran gradski derbi, te da je na dodatno podgrijavanje utjecalo ponašanje Uprave FK Sarajevo, a posebno predsjednika Zijada Blekića.
Ponižavajuća „ponuda“
U tim tvrdnjama i insinuacijama nema ni zrno istine. Svojom odlukom da na stadionu Grbavica naše navijače smjesti na prostor koji prije liči na „stočni vagon“ negoli na normalnu stadionsku tribinu, Uprava FK Željezničar na kamufliran način pokušala je, i u tome uspjela, da ovu iznimno važnu utakmicu upriliči bez prisustva naših navijača. Oni nisu mogli pristati na poniženje koje im je servirano: da 1.500 navijača zauzme mjesto u uglu sjeverne tribine stadiona Grbavica, koji je inače predviđen za 940 gledalaca: bez stolica, bez adekvatne zaštitne ograde i sa samo jednim mokrim čvorom.
No, još indikativnije bilo je našim navijačkim skupinama ponuditi dodatnih 1.500 mjesta na istočnoj tribini stadiona Grbavica. Ta tribina uopšte se ne koristi na utakmicama FK Željezničar, a nema ni – što je jako važno – adekvatnu upotrebnu dozvolu niti se, po zakonskim propisima, može koristiti za smještaj gledalaca. Radi se o razrovanoj tribini na kojoj se ne može ni normalno stajati i koja je potpuno izolovana od ostatka nogometnog objekta, te ne posjeduje niti jedan mokri čvor (na 1.500 ljudi).
Ne možemo se oteti utisku da su ovakvom ponudom, i trendom da iz godine u godinu smanjuju prostor za naše navijače (u šta se mogu uvjeriti svi koji su posmatrali derbi utakmice na Grbavici), odgovorni ljudi u FK Željezničar željeli da na „lukav“ način prinude naše navijače da ne dođu na utakmicu.
Naši navijači, organizovani u udruženje građana UNFKS, poznatiji pod imenom „Horde zla“, nisu dopustili da se njima na ovakav način manipuliše. Kao ozbiljni momci, odlučili su da odbiju ponižavajuće uslove koje im je za praćenje utakmice odredila Uprava FK Željezničar, te da bojkotuju odlazak na utakmicu i u sopstvenoj režiji organizuju zajedničko praćenje televizijskog prenosa.
Predstavnici Uprave FK Sarajevo zamolili su Upravu kluba s Grbavice da se koriguje u svojoj odluci. Predstavnici naše Uprave otišli su na Željin stadion i lično se uvjerili da su naši navijači u pravu: prostor za njihov smještaj zaista je bio neadekvatan za normalno praćenje utakmice. Uprava FK Sarajevo stoga je odlučila da podrži odluku svojih navijača, te da se s njima solidariše neodlaskom na utakmicu. Preuzeli smo na sebe i organizaciju zajedničkog gledanja TV prenosa, koje smo upriličili na sjevernoj tribini stadiona Koševo, preko velikog „video zida“. (Tom prilikom naplaćivane su ulaznice po cijeni od 3,00 KM – i to po izričitoj želji rukovodstva „Hordi zla“, kako bi se pokrili troškovi.)
Njihova i naša kuća
U nečasnu ponudu koju je Uprava FK Željezničar uputila našim navijačima uvjerili smo se i tokom press-konferencije koju smo na stadionu Grbavica, dva dana prije odigravanja derbija, imali zajedno sa predstavnicima domaćina. Tom prilikom, pred 20-tak novinara, šef stručnog štaba tima s Grbavice, gospodin Amar Osim, jako neprilično se ponio prema prisutnim predstavnicima našeg kluba (Zijad Blekić, Mirza Varešanović i Alen Avdić), kulminirajući riječima „da oni u svojoj kući mogu da rade šta hoće“.
Naši predstavnici sačuvali su živce nakon ovakve provokacije, ali su shvatili da u FK Željezničar nema nimalo dobre volje da se, tretmanom prema gostujućem rukovodstvu i navijačima, sačuva dignitet derbija. Grubo upozoreni da u „njihovoj kući“ nemamo pravo glasa otišli smo na svoje Koševo da tamo gledamo TV prenos i istovremeno proslavimo 64-ti rođendan Kluba, koji je padao baš na taj dan.
Jako nedomaćinski ispad gospodina Osima teško nam je pao jer se nadovezivao na niz provokacija i izgreda u režiji navijača njegovog kluba, koji su posljednjih mjeseci bili usmjereni protiv FK Sarajevo. Samo hrabrošću i prisebnošću člana našeg kluba, gospodina Sejfe Šehovića, ljetos je pred početak jedne turnirske utakmice između Sarajeva i Željezničara, u Fojnici, spriječena tragedija, kada se jedan protivnički navijač s nožem u ruci po fudbalskom terenu ustremio na naše igrače. Za pravovremenu i hrabru akciju gospodin Šehović je nagrađen od nadležnih policijskih organa, a kad je potom došao na jednu utakmicu na Grbavici, od navijača Željezničara je dočekan, kad su ga prepoznali, burnim skandiranjem u kojem mu se prijetilo – noževima!
Grube poruke
Od naših navijača u međuvremenu smo upozoravani na stalne provokacije najvatrenije publike Željezničara. U njihovom navijanju na tribinama Grbavice često se čulo uvrijedljivo skandiranje na račun legende našeg kluba, Asima Ferhatovića – Haseta:
„Svi u napad – mrtav je Hase!“, dio je naše pjesme, ali izokrenute na zluradi način Željinih navijača.
„Sve vas je manje“ – poruka je koju su Željini navijači skandiranjem poslali i nakon nedavne tragične pogibije našeg navijača Admira Bjelaka, koji je izgubio život u saobraćajnoj nesreći prilikom odlaska na našu utakmicu u Gradačac.
„Blekiću, naš te k.... napravio“ – poruka je Željinih navijača upućena našem predsjedniku Zijadu Blekiću, koji je u jednom TV istupu rekao da mu je rahmetli otac bio Željin navijač.
U ovakvoj atmosferi, s ovako uvrijedljivim porukama u ušima, rukovodstvo i navijači našeg kluba okupili su se na dan odigravanja derbija na sjevernoj tribini stadiona Koševo, gdje je pripremljen prigodan rođendanski program i gledanje TV prenosa sa Grbavice. Tokom burnog navijanja u par navrata su i kroz pjesme naših navijača provijavali uvrijedljivi tonovi na račun Željezničara i njegovih navijača, ali nikakvih drugih incidenata nije bilo, pogotovo naši navijači nisu bakljama gađali predsjednika Blekića, kako su to neki novinari jednostavno slagali u svojim izvještajima.
Tokom svog obraćanja okupljenim navijačima, predsjednik Zijad Blekić nekim uobičajenim žargonskim izrazima osudio je ponašanje Uprave FK Željezničar pred derbi utakmicu, bez namjere da ikoga uvrijedi, ali da ilustrativno opiše to njihovo neprimjereno ponašanje. Pritom je Upravu FK Željezničar nazvao „Ciganima“, a ne navijače tog kluba, kako je poslije prenešeno u dijelu medija, zato što su, kako se to kod nas često kaže, „ciganisali“ sa uslovima pod kojim naši navijači mogu doći na Grbavicu. Svima koji su to doživjeli kao eventualnu uvredu, predsjednik Blekić ponizno se izvinjava, posebno Romima na koje se tu kao narod uopšte nije mislilo.
Nakon utakmice, u medijima koji već mjesecima prljavo kleveću gospodina Blekića, i kao uspješnog poslovnog čovjeka i kao predsjednika FK Sarajevo, krenula je prava lavina laži, kleveta, podmetanja i prljavih kvalifikacija, koje su kulminirale u tekstovima i TV istupima Senada Pećanina, novinarskog zlonamjernika koji pred redovnim sudom već odgovara za teške klevete i laži napisane protiv gospodina Blekića. Znamo da taj novinar u javnosti ne uživa nikakav ugled, ali ne možemo a da ne skrenemo pažnju na njegov podmukli pokušaj da u svojoj emisiji pokuša navijačima Sarajeva podmetnuti krivicu za pogibiju našeg Vedrana Puljića u Širokom Brijegu, te za nerede na proljetnoj koševskoj utakmici Sarajeva i Širokog Brijega. To može pokušati samo novinarski zlonamjernik. Uzgred, Vedran Puljić u Širokom nije poginuo, kako kaže Pećanin, nego je mučki ubijen! I to metkom iz policijskog pištolja!
Na ovo reagovanje u novinskom prostoru koji se plaća odlučili smo se jer nemamo naše klanovske medije, jer ne želimo da novinare neprincipijelno uprežemo u naše klupsko kolo, kao što se to s druge strane očito čini, a u čemu prednjače listovi Oslobođenje, San i Dani, te TV1. Ali, ne možemo dopustiti da se takvom klevetničkom harangom punom laži, mržnje i zlih namjera pokušava našem klubu, njegovom prvom čovjeku i navijačima FK Sarajevo nanijeti javna šteta.
Bez revanšizma
Očito je da nekome jako smeta što je FK Sarajevo, od ljetošnjeg dolaska nove Uprave i Zijada Blekića na njeno čelo, krupnim koracima krenulo u unaprijeđivanje kluba, u poslovnu reorganizaciju i sportsku renesansu. Upoznali smo javnost s ogromnim dugovima koje smo zatekli, sa društvenom nebrigom za odgojne funkcije koje vršimo prema mlađim naraštajima koji pohađaju našu masovnu školu fudbala, kao i prema armiji naših navijača – ubjedljivo najglasnijih, ali sada i najdisciplinovanijih u zemlji – od kojih ne bježimo, kao naši prethodnici, nego s njima sarađujemo kao sa ozbiljnim, poštenim, dobronamjernim i odgovornim ljudima koji najbolje žele i sebi i svom klubu.
Navijačka skupina „Horde zla“ trenutno može biti primjer svim svojim kolegama u Bosni i Hercegovini. Uprava i igrači FK Sarajevo ponosni su i na njihovu brojnost i na njihovo ponašanje. Činićemo sve da ih u tome ohrabrujemo i dalje razvijamo kao grupu koja će u navijanje unijeti najviše kulturne i bezbjednosne standarde.
Na kraju, podsjećamo da smo preko medija obećali navijačima Željezničara dostojanstven tretman na derbiju koji ćemo odigrati na proljeće, kada će dobiti iste uslove kakve su imali i prošle godine i kojim su bili apsolutno zadovoljni: isti broj navijača, ista tribina, ista cijena ulaznice!
I nakon nemile atmosfere izazvane lošim „gostoprimstvom“ rukovodstva Željezničara, mi ostajemo pri tim ranije datim obećanjima. Izražavamo, takođe, potpunu spremnost da se ponovo sastanemo sa predstavnicima FK Željezničar, te da uz puno međusobno razumijevanje dođemo do odnosa koji su, nadamo se, bili samo nakratko zatrovani, a koji mogu i moraju biti na najvišem sportskom i komšijskom nivou.
Upravni odbor FK Sarajevo
Udruženje „Bordo prijatelji 1946“
Udruženje navijača FK Sarajevo – Horde zla
- jeza u ledja
- Posts: 50669
- Joined: 29/12/2005 01:20
#7457 Re: FK Sarajevo
Bravo Uprava i UNFKS.
Nisu nam ni do koljena.
Nisu nam ni do koljena.
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#7458 Re: FK Sarajevo
Gospoda uvijek ostaju gospoda. Uvijek sam bio mišljenja da se ne treba spuštati na nivo papaka i primitivaca jer su velike šanse da ga popušiš zbog neiskustva. Svaka čast na ovome 
- 1946
- Posts: 2284
- Joined: 19/01/2010 15:39
- Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada
- Neelix
- Posts: 11864
- Joined: 15/12/2006 14:08
- Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
- Contact:
#7460 Re: FK Sarajevo
sve je super, samo mi nije jasno po kojem se to osnovu osim mladji naziva gospodinom 
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#7461 Re: FK Sarajevo
Ta prica je zavrsena...banovi ce sjevati samo nastavite 
-
Bordolini
- Posts: 1164
- Joined: 04/10/2009 23:42
- Location: tribina sjever
#7462 Re: FK Sarajevo
don_emir wrote:Ta prica je zavrsena...banovi ce sjevati samo nastavite
Kako je zavrsena kad vidis i sam da nam svaki dan kroz neki medij pokusavaju nesto podmetnuti? Da imamo posla sa pravim komsijama nas istup ovdje uopste ne bi trebao ali kao sto vidis mora se covjek pravdati za ono sto je normalno dok s druge strane ni izvinjenja nema.
Ovo se tice naseg kluba i zato se o tome treba pricati a ovo je tema namjenjena svemu o FKS pa ne vidim gdje je opet zapelo?
Siroki obavezno otresti, time bi vec jednom nogom osigurali Evropu mada bez adekvatnih pojacanja na zimskoj pauzi nemamo u Evropi sta traziti, sigurno bi i mi tamo pronasli neki svoj hapoel.
- svakako_lud
- Posts: 665
- Joined: 13/07/2010 17:35
#7463 Re: FK Sarajevo
Znači sad se više ne smiju komentarisati ni dnevna događanja oko kluba, pošto je ovaj oglas star ni čitavih 12 sati....
Uprava, mimo svih greškica koje se prave
Uprava, mimo svih greškica koje se prave
- ultima_palabra
- Posts: 59304
- Joined: 15/12/2008 16:53
#7464 Re: FK Sarajevo
http://www.sarajevo-x.com/scitech/tehno ... /101102010

Komentari:
Blekic 02.11.2010. u 10:39
dobio ime po meni, boju po FKS.
ojha 02.11.2010. u 10:46
Aferim, Predsjednice!
HEH 02.11.2010. u 10:47
PA JESTE.
GORDON GEKKO.
ZIJAD BLEKKO
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#7465 Re: FK Sarajevo
Znas i sam kako se zavrsi komentarisanje oko ovih događaja...aj userite temu slobodno...svakako_lud wrote:Znači sad se više ne smiju komentarisati ni dnevna događanja oko kluba, pošto je ovaj oglas star ni čitavih 12 sati....
Uprava, mimo svih greškica koje se prave
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#7466 Re: FK Sarajevo
Sportin
Rahimić, Škoro, Vukelja.... od zime u Sarajevu?
Nakon što je predsjednik Sarajeva, Zijad Blekić prije početka tekuće sezone doveo nekoliko igrača koja su se pokazala kao prava pojačanja, u zimskom prelaznom roku, prvi čovjek tima sa Koševa, sprema se za novi šoping.
Naime, prema informacijama do kojih dolazi San, Sarajevo u zimskom periodu želi znatno ojačati igrački kadar sa kojim će pokušati doći do titule prvaka.
Navodno je već sastavljena lista od nekoliko imena a po okončanju prvog dijela sezona sa svim igračima trebali bi početi pregovori o mogućnosti da obuku bordo dres.
Najzvučnije ime u cijeloj priči je Elvir Rahimić koji u moskovskom CSKA šansu dobija na kapaljku a iz Sarajeva se nadaju da bi upravo to moglo prevagnuti te da bi se sa veznjakom naše reprezentacije mogli dogovoriti da obuče dres Sarajeva.
Osim njega, u kuloarima se sve češće spominje Alen Škoro kojeg muči nostalgija u Meksiku. Treba istaći da je i Admir Rašćić nakon odlaska iz norveškog Sanderfojrda, vrlo blizu povratka u Sarajevo.
Imena koja se svakako ističu su i dva igrača Borca, Vukelja koji je suspendovan od strane Vlade Jagodića te Stančeski koji još uvijek nije siguran da li će produžiti ugovor sa Banjalučanima. Od imena koje vrijedi istaći su još i Džemal Berberović koji je često u medijima naglašavao kako bi se volio vratiti na Koševo te mladi Almir Šmigalović koji u banovićkoj Budućnosti pruža odlične igre.
- svakako_lud
- Posts: 665
- Joined: 13/07/2010 17:35
#7467 Re: FK Sarajevo
Proseravanje od prije tri dana iz novinske bljuvotine zvane SAN...don_emir wrote:SportinRahimić, Škoro, Vukelja.... od zime u Sarajevu?
Nakon što je predsjednik Sarajeva, Zijad Blekić prije početka tekuće sezone doveo nekoliko igrača koja su se pokazala kao prava pojačanja, u zimskom prelaznom roku, prvi čovjek tima sa Koševa, sprema se za novi šoping.
Naime, prema informacijama do kojih dolazi San, Sarajevo u zimskom periodu želi znatno ojačati igrački kadar sa kojim će pokušati doći do titule prvaka.
Navodno je već sastavljena lista od nekoliko imena a po okončanju prvog dijela sezona sa svim igračima trebali bi početi pregovori o mogućnosti da obuku bordo dres.
Najzvučnije ime u cijeloj priči je Elvir Rahimić koji u moskovskom CSKA šansu dobija na kapaljku a iz Sarajeva se nadaju da bi upravo to moglo prevagnuti te da bi se sa veznjakom naše reprezentacije mogli dogovoriti da obuče dres Sarajeva.
Osim njega, u kuloarima se sve češće spominje Alen Škoro kojeg muči nostalgija u Meksiku. Treba istaći da je i Admir Rašćić nakon odlaska iz norveškog Sanderfojrda, vrlo blizu povratka u Sarajevo.
Imena koja se svakako ističu su i dva igrača Borca, Vukelja koji je suspendovan od strane Vlade Jagodića te Stančeski koji još uvijek nije siguran da li će produžiti ugovor sa Banjalučanima. Od imena koje vrijedi istaći su još i Džemal Berberović koji je često u medijima naglašavao kako bi se volio vratiti na Koševo te mladi Almir Šmigalović koji u banovićkoj Budućnosti pruža odlične igre.
Sve u svemu.... niđe veze...
- Obuca9
- Posts: 9729
- Joined: 23/02/2007 01:49
- Location: Emir Obuća !!!
- Contact:
#7468 Re: FK Sarajevo
Izmisljotine koje pokrece SAN kako bi kasnije mogao podvaljivati pricu o tome da Uprava Sarajeva laze navijace.
Nek neko nadje jedan clanak u kojem Blekic, Varesanovic, Merdanovic, Kobac, Repuh bilo ko govori o tome da je Sarajevo zainteresovano za Rahimica. Cista glupost.
Nek neko nadje jedan clanak u kojem Blekic, Varesanovic, Merdanovic, Kobac, Repuh bilo ko govori o tome da je Sarajevo zainteresovano za Rahimica. Cista glupost.
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#7469 Re: FK Sarajevo
Cim sam procitao SAN znao sam da je izmisljeno al et cisto da se o necemu ima pricatihz__semir wrote:Izmisljotine koje pokrece SAN kako bi kasnije mogao podvaljivati pricu o tome da Uprava Sarajeva laze navijace.
Nek neko nadje jedan clanak u kojem Blekic, Varesanovic, Merdanovic, Kobac, Repuh bilo ko govori o tome da je Sarajevo zainteresovano za Rahimica. Cista glupost.
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#7470 Re: FK Sarajevo
Simpatizeri FK Sarajevo u srijedu će imati priliku kup utakmicu protiv Širokog Brijega gledati na zvaničnoj web-stranici kluba sa Koševa fcsarajevo.ba, objavljeno je na današnjoj pres-konferenciji upriličenoj povodom susreta koji će biti odigran na stadionu Asim Ferhatović Hase.
Piše: A. K.

Novost koja će obradovati brojne navijače širom svijeta rezultat je dogovora Upravnog odbora FK Sarajevo, BHT-a i BH Telecoma.
Svi fanovi će ovu utakmicu, kao i onu FK Sarajeva sa Drinom, moći besplatno pogledati na zvaničnoj web-stranici. U narednoj polusezoni klupski menadžment namjerava komercijalizovati ovu uslugu ali i omogućiti prenos svih utakmica postavljanjem fiksnih kamera na stadionu.
Susret sa Širokim Brijegom kao i obično privlači veliku pažnju sportske javnosti, kako zbog sportskog rivaliteta, tako i zbog nereda u hercegovačkom gradu u kojem je ubijen Vedran Puljić, navijač FK Sarajevo.
Trener bordo tima Mirza Varešanović rekao je da su igrači spremni i motivisani pred sutrašnji susret i da žele konačno okončati negativan skor protiv Širokog Brijega, koji je neporažen na Koševu u posljednje dvije i pol sezone.
"Cilj je pobijediti bez ikakvih kalkulacija. Svi igrači, osim Hilme Gutića koji ima crveni karton, i Dine Hamzića, spremni su za susret. Alen Avdić je povrijeđen, ali ćemo ga pokušati osposobiti za sutrašnji meč", rekao je Varešanović.
On je demantovao informaciju o štrajku igrača zbog neisplaćenih primanja.
"Takva informacija nije tačna. Ne znam kome treba stvaranje negativne atmosfere pred ovakav susret. Ne tražimo pomoć, ali ne moraju nam ni odmagati. Igrači su svojim htijenjem i borbom na terenu dokazali da nisu nezadovoljni", rekao je strateg tima sa Koševa.
Posljednji susret između Sarajeva i Širokog Brijega protekao je u sjeni velikih nereda navijača.
Direktor Nihad Baljak rekao je da je utakmica proglašena susretom visokog rizika i da će biti preduzeto sve kako bi sve prošlo u najboljem redu.
U FK Sarajevo stigao je dopis kolega iz Širokog Brijega u kojem se navodi da neće biti dolaska organizovane grupe gostujućih navijača.
Baljak je napomenuo da za ovaj susret ne važe godišnje ulaznice.
Susret se igra u srijedu u 17 sati na stadionu Asim Ferhatović Hase
Piše: A. K.

Novost koja će obradovati brojne navijače širom svijeta rezultat je dogovora Upravnog odbora FK Sarajevo, BHT-a i BH Telecoma.
Svi fanovi će ovu utakmicu, kao i onu FK Sarajeva sa Drinom, moći besplatno pogledati na zvaničnoj web-stranici. U narednoj polusezoni klupski menadžment namjerava komercijalizovati ovu uslugu ali i omogućiti prenos svih utakmica postavljanjem fiksnih kamera na stadionu.
Susret sa Širokim Brijegom kao i obično privlači veliku pažnju sportske javnosti, kako zbog sportskog rivaliteta, tako i zbog nereda u hercegovačkom gradu u kojem je ubijen Vedran Puljić, navijač FK Sarajevo.
Trener bordo tima Mirza Varešanović rekao je da su igrači spremni i motivisani pred sutrašnji susret i da žele konačno okončati negativan skor protiv Širokog Brijega, koji je neporažen na Koševu u posljednje dvije i pol sezone.
"Cilj je pobijediti bez ikakvih kalkulacija. Svi igrači, osim Hilme Gutića koji ima crveni karton, i Dine Hamzića, spremni su za susret. Alen Avdić je povrijeđen, ali ćemo ga pokušati osposobiti za sutrašnji meč", rekao je Varešanović.
On je demantovao informaciju o štrajku igrača zbog neisplaćenih primanja.
"Takva informacija nije tačna. Ne znam kome treba stvaranje negativne atmosfere pred ovakav susret. Ne tražimo pomoć, ali ne moraju nam ni odmagati. Igrači su svojim htijenjem i borbom na terenu dokazali da nisu nezadovoljni", rekao je strateg tima sa Koševa.
Posljednji susret između Sarajeva i Širokog Brijega protekao je u sjeni velikih nereda navijača.
Direktor Nihad Baljak rekao je da je utakmica proglašena susretom visokog rizika i da će biti preduzeto sve kako bi sve prošlo u najboljem redu.
U FK Sarajevo stigao je dopis kolega iz Širokog Brijega u kojem se navodi da neće biti dolaska organizovane grupe gostujućih navijača.
Baljak je napomenuo da za ovaj susret ne važe godišnje ulaznice.
Susret se igra u srijedu u 17 sati na stadionu Asim Ferhatović Hase
- van Basten
- Posts: 7965
- Joined: 21/09/2006 02:59
#7471 Re: FK Sarajevo
divi Baljka što se opet šeupri po konferencijama... čemu onda konkursi za direktore ako će nam se baljci i dalje metiljati oko kluba? return of baljak part XIII... do kad više?
-
leo karan
- Posts: 3050
- Joined: 05/10/2008 13:53
- Location: :8
#7472 Re: FK Sarajevo
meni i sad otvara po 5 min ovu stranicu http://www.fcsarajevo.ba
kako li samo misle sutra davati streaming, nije mi jasno
kako li samo misle sutra davati streaming, nije mi jasno
- cigara
- Posts: 631
- Joined: 17/09/2010 16:52
#7473 Re: FK Sarajevo
kakav streaming idemo na kosevo
-
KPGS
- Posts: 146
- Joined: 28/08/2009 12:45
#7474 Re: FK Sarajevo
Dnevni avaz jedva čeka da objavi nešto što negira Dane, Oslobođenje i one nebitne novine što ime im je MORA.
- strong69
- Posts: 6972
- Joined: 11/03/2005 20:02
- Location: Beneath the Remains
#7475 Re: FK Sarajevo
Baljak je jos tu... 

