Nisam ni mislio na tvoje per- se, vec narod stanovnike BiH, a tebi sretan put.Kaligrafija wrote:Moje nisu, ja sam sad ko Zlatko slucajni prolaznik, jos malo i manet, pa neka karaju koga hoce...!spreca wrote:General War wrote: On nije skinuo svoje gace, vec tvoje.
BAKIRE ODLAZI
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#7451 Re: BAKIRE ODLAZI
- dembele
- Posts: 4210
- Joined: 19/06/2014 09:15
#7452 Re: BAKIRE ODLAZI
Nije ih nikad ni podizao,Kaligrafija wrote:U prevodu ovo danasnje desavanje, Bakir skinuo gace ponovo, tacnije, ko zna koji vec put!
-
mirage77
- Posts: 230
- Joined: 09/01/2012 15:59
#7453 Re: BAKIRE ODLAZI
Bakir Izetbegovic je covjek koji nista nije napravio u zivotu. Bio je u trezoru zahvaljujuci babi. Hodao je po svijetu sa babom. Babo ga postavio za direktora Zavoda za izgradnju grada. Treba li reci da je u tom njegovom vaktu napravljeno vise nelegalne i neplanirane gradnje u Sarajevu nego u periodu 1945.-1992. Covjek koji nema nikakve vizije. Covjek koji nema nikakve kadrovske politike. On je proizveo ublehase tipa Elmedin Konakovic. i kaze on mi je uzdanica i nakon sto ga je ovaj popisao. Covjek koji na kraju nema nikakvog stida i morala. On kad postavi Seku na celo KCUS-a pogazi sve principe morala. I zapadnog i islamskog. Od Bakira nista ne ocekujmo. Ljudi ce ici iz BiH. Nema NATO-a, nema EU...propasti ce i Telecom i Elektroprivreda. Jedan ublehas i kreten. 
- Kaligrafija
- Posts: 3887
- Joined: 24/12/2010 11:37
- Location: Lociranje u tijeku...
#7454 Re: BAKIRE ODLAZI
Ma razumio sam te i prvi put, slazem se sa tobom... Hvala! Jos malo...General War wrote: Nisam ni mislio na tvoje per- se, vec narod stanovnike BiH, a tebi sretan put.
- dembele
- Posts: 4210
- Joined: 19/06/2014 09:15
#7455 Re: BAKIRE ODLAZI
Što je više kleveta i laži Bake nam je miliji i draži.mirage77 wrote:Bakir Izetbegovic je covjek koji nista nije napravio u zivotu. Bio je u trezoru zahvaljujuci babi. Hodao je po svijetu sa babom. Babo ga postavio za direktora Zavoda za izgradnju grada. Treba li reci da je u tom njegovom vaktu napravljeno vise nelegalne i neplanirane gradnje u Sarajevu nego u periodu 1945.-1992. Covjek koji nema nikakve vizije. Covjek koji nema nikakve kadrovske politike. On je proizveo ublehase tipa Elmedin Konakovic. i kaze on mi je uzdanica i nakon sto ga je ovaj popisao. Covjek koji na kraju nema nikakvog stida i morala. On kad postavi Seku na celo KCUS-a pogazi sve principe morala. I zapadnog i islamskog. Od Bakira nista ne ocekujmo. Ljudi ce ici iz BiH. Nema NATO-a, nema EU...propasti ce i Telecom i Elektroprivreda. Jedan ublehas i kreten.
- Dozer
- Posts: 32998
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#7456 Re: BAKIRE ODLAZI
Realno - koji Izetbegovic jeste napravio ista u zivotu...? Bilo rodjeni, bilo "naturalizovani", poput crnogorke Sebije...?mirage77 wrote:Bakir Izetbegovic je covjek koji nista nije napravio u zivotu. Bio je u trezoru zahvaljujuci babi. Hodao je po svijetu sa babom. Babo ga postavio za direktora Zavoda za izgradnju grada. Treba li reci da je u tom njegovom vaktu napravljeno vise nelegalne i neplanirane gradnje u Sarajevu nego u periodu 1945.-1992. Covjek koji nema nikakve vizije. Covjek koji nema nikakve kadrovske politike. On je proizveo ublehase tipa Elmedin Konakovic. i kaze on mi je uzdanica i nakon sto ga je ovaj popisao. Covjek koji na kraju nema nikakvog stida i morala. On kad postavi Seku na celo KCUS-a pogazi sve principe morala. I zapadnog i islamskog. Od Bakira nista ne ocekujmo. Ljudi ce ici iz BiH. Nema NATO-a, nema EU...propasti ce i Telecom i Elektroprivreda. Jedan ublehas i kreten.
Kako znaju za sebe, sve sto su "radili" radili su - na budzetu. Novu vrijednost niti su ikada, niti ce ikada znati stvoriti.
Pri tome su se uvijek okruzivali poslusnicima i taldzijama kojima su namjestali raznorazne budzetske poslove, a onda zauzvrat uzimali procenat ili raznorazne usluge (tipa Delimustaficevo placanje Sebijinog skolovanja u HR).
Ali, to bracnom paru Causesku...pardon - Izetbegovic, ni danas ne smeta da uredno iz raznih budzeta i po raznim osnovama godisnje inkasiraju preko 200.000 KM. Sve legalno. O "uzimanju mjere" raznoraznim biznismenima, investitorima, itd., suvisno je bilo sta reci, a pogotovo o donacijama sklanjanim tokom i nakon rata, koje se vec godinama polako peru kroz raznorazne "strane investitore" ala Al Shidi...
-
kosponovodjeluje
- Posts: 526
- Joined: 17/09/2016 19:05
#7457 Re: BAKIRE ODLAZI
pa šta očekivati od izetbegovića, osim laži, izdaje i lopovluka. izetbegoviću i kosovcu-kriminalcu ajnadžiću je bitnije ukrasti milion konvertibilnih maraka u talu sa omiljenim stranačkim tajkunom iz opštine važnije od deset drugih nego se baviti državom i braniti njene interese.
- atmel
- Posts: 1983
- Joined: 02/02/2005 20:05
- Location: planet zemlja
#7458 Re: BAKIRE ODLAZI
svi u napad wrote:Mene samo interesuje sta Cirilicar zna i ima o njemu pa ga ovaj mora slusati i uvijek mu pomagati. Sad cemo vidjeti kako ce Ridjobradi pomoci Cirilicaru oko Aluminija. Nesto se kuha jer je Dragance danas vec poceo sa preusmjeravanjem budnika u drugom pravcu. Sao kad se sjetim davanja 6 ministarskih mjesta, te stalno prepustanje mjesta ministra finansija dragom Dragancetu dodje mi muka. Sad treba uzeti kokice i cekati sta ce se desiti.
IMALI iko u ovoj jebenoj zemlji, da ovo vidi i progleda.
- atmel
- Posts: 1983
- Joined: 02/02/2005 20:05
- Location: planet zemlja
#7459 Re: BAKIRE ODLAZI
Najbolji post. Uokviri. Kljucaj temu.stranacc wrote:Sreca pa je Bakir-aga naslijedio mudrost i strpljivost od babe Alije.
Kad umre i ukopaju ga kraj babe vi cete ici i uciti dvije fatihe. Jednu za babu a drugu za sina.
Covjek je tiha voda hvala bogu.
Covic ga duva
Mile pjeni
Fadil beg radi svoj posao
Sto bi rekao nas narod dusmani nam se o sebi zabavili.
Baki im dao vruc krompir pa se hudi satrase
Nacionalni interes srba peljeski most
Nacionalni interes hrvata ugasen u ponoc
Kud ces dalje...
Bosnjaci, vase je samo da djecu pravite i cekate ...sto vise djece prije ce svanuti.
Neprijatelji bosne su na konopcima.
-
convict
- Posts: 3519
- Joined: 10/02/2008 01:20
#7460 Re: BAKIRE ODLAZI
zbog galame vezano za NATO, neopazeno prolazi da je vec u narednoj tacki sporazuma dat pristanak na tzv. legitimno predstavljanje.
koliko je meni poznato, ovo je prvi put da je jedan bosnjacki politicar, da ne kazem lider, svojim potpisom ozvanicio ovu Covicevu neofasisticku nebulozu
koliko je meni poznato, ovo je prvi put da je jedan bosnjacki politicar, da ne kazem lider, svojim potpisom ozvanicio ovu Covicevu neofasisticku nebulozu
-
izvrsni direktor
- Posts: 14753
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#7461 Re: BAKIRE ODLAZI
Pa time jaca i poziciju sda. To mu je odavno i zelja bili. Sve hrvatsko dadni hdz-u sve sto je srpsko ide ovima u RS. Ostane bosnjacki dio. Koja je jednonacionalna bosnjacka stranka?convict wrote:zbog galame vezano za NATO, neopazeno prolazi da je vec u narednoj tacki sporazuma dat pristanak na tzv. legitimno predstavljanje.
koliko je meni poznato, ovo je prvi put da je jedan bosnjacki politicar, da ne kazem lider, svojim potpisom ozvanicio ovu Covicevu neofasisticku nebulozu
- Rockefeller
- Posts: 8708
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#7462 Re: BAKIRE ODLAZI
Cija je ovo pobjeda? Ko je sta dobio ovim dogovorom?
- horkesh
- Posts: 3380
- Joined: 31/03/2008 10:15
#7463 Re: BAKIRE ODLAZI
Nisi ti baš pratio Stav i Faktor onda. Počela je i SDA ponavljati tu mantru o legitimnom predstavljanju otkako je izgubila Sarajevo.convict wrote:zbog galame vezano za NATO, neopazeno prolazi da je vec u narednoj tacki sporazuma dat pristanak na tzv. legitimno predstavljanje.
koliko je meni poznato, ovo je prvi put da je jedan bosnjacki politicar, da ne kazem lider, svojim potpisom ozvanicio ovu Covicevu neofasisticku nebulozu
Ništa njima sveto nije. Samo da ih niko ne dira tamo gdje su Bošnjaci, to je sva njihova strategija.
-
kosponovodjeluje
- Posts: 526
- Joined: 17/09/2016 19:05
#7464 Re: BAKIRE ODLAZI
IZETBEGOVIĆEVO SAMOUBISTVO S TURSKIM PREDUMIŠLJAJEM: Izdao NATO, prodao građansku BiH
Piše: Avdo Avdić
Članom tri svog Sporazuma sa Dodikom i Čovićem Izetbegović je ubio NATO put, dok je članom četiri najavio i skoro ubistvo građanske Bosne i Hercegovine. Trećim članom ga je, dakle, porazio Dodik, četvrtim ga je dokrajčio Čović. U prisustvu Larsa Gunnara Wigemarka, međunarodnog inicijatora i svjedoka svake propasti probosanske politike
U situaciji kada je mogao uzeti sve, Bakir Izetbegović je odlučio da uzme – ništa. Koliko god na klixu, faktoru i ostalim medijima, uglavnom sponzorisanim novcem iz federalnih javnih preduzeća koje kontrolišu kadrovi SDA, tvrdio da je njegov „trojni pakt“ sa Čovićem i Dodikom uspjeh, sam pogled na tekst sporazuma potpisanog u pristustvu Larsa Gunnara Wigemarka bit će dovoljan da shvatite da je Bakir Izetbegović izdao i državu i sebe. Izdao je državu zbog interesa Turske. Izdao je sebe zbog interesa svog „velikog predsjednika“ Redžepa Tajipa Erdogana.
Politika Bakira Izetbegovića može se podijeliti u dva čina. Onaj prvi odigrao se prije nego je u službenu posjetu Bosni i Hercegovini došao turski predsjednik Erdogan, a onaj drugi uslijedio je nakon što se samozvani vođa svih muslimana vratio u Tursku.
„Članstvo u NATO-u ostaje crvena linija ispod koje SDA ne može ići. Ne postoji način da bez preuzimanja te obaveze bude formirana nova vlast na temelju izbornih rezultata 2018.godine“, kazao je 5. jula 2019. godine predsjednik SDA Bakir Izetbegović.
Tri dana kasnije u službenu posjetu BiH doputovao je Erdogan i sarajevski ogranak muslimanskog bratstva je opet oživio. Uslijedio je drugi čin politikeBakira Izetbegovića.
„Nema članstva u NATO-u dok za to ne sazri odluka i u Republici Srpskoj“, kazao je 3. avgusta Bakir Izetbegović.
Pošto u Republici Srpskoj nije sazrilo, lider SDA je bio primoran da pokaže koliko je on, zapravo, zelen. Crvenu liniju ispod koje „nije htio ići“ samo je izbrisao i onda na njeno mjesto stavio svoj potpis kojim je odustao od NATO puta. Sada i službeno, u prisustvu Larsa Gunnara Wigemarka, međunarodnog inicijatora i svjedoka svake propasti probosanske politike. Članom tri svog Sporazuma sa Dodikom i Čovićem Izetbegović je ubio NATO put, dok je članom četiri najavio i skoro ubistvo građanske Bosne i Hercegovine. Trećim članom ga je, dakle, porazio Dodik, četvrtim ga je dokrajčio Čović.
„Implementirati sve presude domaćih i evropskih sudova koji se odnose na Izborni zakon Bih kako bi se osigurala ustavna i institucionalna ravnopravnost konstitutivnih naroda i građana, te njihovo LEGITIMNO predstavljanje na teritoriji cijele BiH, a u skladu sa Ustavom BiH“, piše u Sporazumu koji je potpisao Izetbegović.
Đavo leži u riječi „legitimno“. To je, dakle, ona riječ koju godinama ponavlja Dragan Čović. To je onaj princip kojeg zagovara HDZ BiH – legitimno predstavljanje naroda. Tu više nema mjesta ni za Željka Komšića i sve one koji žele da Bosna i Hercegovina bude građanska država.
Naći će Bakir Izetbegović, vjerovatno, još medijskog prostora da opravda svoj samoubilački čin, ali oni koji imaju imalo razuma znat će da je lider SDA postupio – nerazumno. A, evo zašto.
SDA sada na državnom nivou ima predsjedavajućeg Vijeća ministara, ima šefa Predstavničkog doma, ima SDS-ove ministre koji ne blokiraju interese Bosne i Hercegovine. Kada formira vlast sa Dodikom i Čovićem – Izetbegoviću će ostati dva državna ministra u Vijeću ministara kojim će rukovoditi Dodikov Zoran Tegeltija.
Da je imao hrabrosti i političkog znanja, da je zastupao interese Bosne i Hercegovine, a ne Turske (u ime Rusije), Bakir Izetbegović je mogao formirati vlast bez Dodika i Čovića. Matematika kaže da postoje 22 ruke koliko je potrebno da se izglasa Vijeće ministara. Zakoni propisuju da samo Zastupnički dom odlučuje o imenovanju Vijeća ministara.
U Predsjedništvu BiH postoji većina koja bi, bez Dodika, mogla izglasati novog mandatara. Budžet usvaja samo Predstavnički dom. Samo Predstavnički dom bira članove CIK-a. Vijeće ministara imenuje direktore OSA-e, SIPA-e, Granične policije i još pedesetak agencija. Sigurnosni sektor bi bio izbijen iz ruku Čovića i Dodika. Izborni proces bi bio oslobođen SNSD-ovog i HDZ-ovog ropstva. Vijeće ministara bi usvajalo ANP.
I sada će Izetbegovićevi „savjetnici“ pitati – a šta ćemo sa Domom naroda? Ništa. Zar iko normalan misli da će, i kada budu u vlasti, SNSD i HDZ glasati za zakone koji grade BiH? Zar iko vjeruje da Dodik i Čović neće i Vijeće ministara BiH pretvoriti u Dom naroda u kojem će po nacionalnom ključu blokirati donošenje svake probosanske odluke?
I još jednom – mogao je imati sve, ali on je izabrao ništa. Izabrao je državnu vlast u kojoj se neće pitati ništa. Izabrao je interese Turske umjesto interesa BiH.
(zurnal.info)
https://zurnal.info/novost/22305/izdao- ... dansku-bih
Piše: Avdo Avdić
Članom tri svog Sporazuma sa Dodikom i Čovićem Izetbegović je ubio NATO put, dok je članom četiri najavio i skoro ubistvo građanske Bosne i Hercegovine. Trećim članom ga je, dakle, porazio Dodik, četvrtim ga je dokrajčio Čović. U prisustvu Larsa Gunnara Wigemarka, međunarodnog inicijatora i svjedoka svake propasti probosanske politike
U situaciji kada je mogao uzeti sve, Bakir Izetbegović je odlučio da uzme – ništa. Koliko god na klixu, faktoru i ostalim medijima, uglavnom sponzorisanim novcem iz federalnih javnih preduzeća koje kontrolišu kadrovi SDA, tvrdio da je njegov „trojni pakt“ sa Čovićem i Dodikom uspjeh, sam pogled na tekst sporazuma potpisanog u pristustvu Larsa Gunnara Wigemarka bit će dovoljan da shvatite da je Bakir Izetbegović izdao i državu i sebe. Izdao je državu zbog interesa Turske. Izdao je sebe zbog interesa svog „velikog predsjednika“ Redžepa Tajipa Erdogana.
Politika Bakira Izetbegovića može se podijeliti u dva čina. Onaj prvi odigrao se prije nego je u službenu posjetu Bosni i Hercegovini došao turski predsjednik Erdogan, a onaj drugi uslijedio je nakon što se samozvani vođa svih muslimana vratio u Tursku.
„Članstvo u NATO-u ostaje crvena linija ispod koje SDA ne može ići. Ne postoji način da bez preuzimanja te obaveze bude formirana nova vlast na temelju izbornih rezultata 2018.godine“, kazao je 5. jula 2019. godine predsjednik SDA Bakir Izetbegović.
Tri dana kasnije u službenu posjetu BiH doputovao je Erdogan i sarajevski ogranak muslimanskog bratstva je opet oživio. Uslijedio je drugi čin politikeBakira Izetbegovića.
„Nema članstva u NATO-u dok za to ne sazri odluka i u Republici Srpskoj“, kazao je 3. avgusta Bakir Izetbegović.
Pošto u Republici Srpskoj nije sazrilo, lider SDA je bio primoran da pokaže koliko je on, zapravo, zelen. Crvenu liniju ispod koje „nije htio ići“ samo je izbrisao i onda na njeno mjesto stavio svoj potpis kojim je odustao od NATO puta. Sada i službeno, u prisustvu Larsa Gunnara Wigemarka, međunarodnog inicijatora i svjedoka svake propasti probosanske politike. Članom tri svog Sporazuma sa Dodikom i Čovićem Izetbegović je ubio NATO put, dok je članom četiri najavio i skoro ubistvo građanske Bosne i Hercegovine. Trećim članom ga je, dakle, porazio Dodik, četvrtim ga je dokrajčio Čović.
„Implementirati sve presude domaćih i evropskih sudova koji se odnose na Izborni zakon Bih kako bi se osigurala ustavna i institucionalna ravnopravnost konstitutivnih naroda i građana, te njihovo LEGITIMNO predstavljanje na teritoriji cijele BiH, a u skladu sa Ustavom BiH“, piše u Sporazumu koji je potpisao Izetbegović.
Đavo leži u riječi „legitimno“. To je, dakle, ona riječ koju godinama ponavlja Dragan Čović. To je onaj princip kojeg zagovara HDZ BiH – legitimno predstavljanje naroda. Tu više nema mjesta ni za Željka Komšića i sve one koji žele da Bosna i Hercegovina bude građanska država.
Naći će Bakir Izetbegović, vjerovatno, još medijskog prostora da opravda svoj samoubilački čin, ali oni koji imaju imalo razuma znat će da je lider SDA postupio – nerazumno. A, evo zašto.
SDA sada na državnom nivou ima predsjedavajućeg Vijeća ministara, ima šefa Predstavničkog doma, ima SDS-ove ministre koji ne blokiraju interese Bosne i Hercegovine. Kada formira vlast sa Dodikom i Čovićem – Izetbegoviću će ostati dva državna ministra u Vijeću ministara kojim će rukovoditi Dodikov Zoran Tegeltija.
Da je imao hrabrosti i političkog znanja, da je zastupao interese Bosne i Hercegovine, a ne Turske (u ime Rusije), Bakir Izetbegović je mogao formirati vlast bez Dodika i Čovića. Matematika kaže da postoje 22 ruke koliko je potrebno da se izglasa Vijeće ministara. Zakoni propisuju da samo Zastupnički dom odlučuje o imenovanju Vijeća ministara.
U Predsjedništvu BiH postoji većina koja bi, bez Dodika, mogla izglasati novog mandatara. Budžet usvaja samo Predstavnički dom. Samo Predstavnički dom bira članove CIK-a. Vijeće ministara imenuje direktore OSA-e, SIPA-e, Granične policije i još pedesetak agencija. Sigurnosni sektor bi bio izbijen iz ruku Čovića i Dodika. Izborni proces bi bio oslobođen SNSD-ovog i HDZ-ovog ropstva. Vijeće ministara bi usvajalo ANP.
I sada će Izetbegovićevi „savjetnici“ pitati – a šta ćemo sa Domom naroda? Ništa. Zar iko normalan misli da će, i kada budu u vlasti, SNSD i HDZ glasati za zakone koji grade BiH? Zar iko vjeruje da Dodik i Čović neće i Vijeće ministara BiH pretvoriti u Dom naroda u kojem će po nacionalnom ključu blokirati donošenje svake probosanske odluke?
I još jednom – mogao je imati sve, ali on je izabrao ništa. Izabrao je državnu vlast u kojoj se neće pitati ništa. Izabrao je interese Turske umjesto interesa BiH.
(zurnal.info)
https://zurnal.info/novost/22305/izdao- ... dansku-bih
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#7465 Re: BAKIRE ODLAZI
Nerkez Arifhodžić: Ako je i od Alijinog Bakira, previše je!kosponovodjeluje wrote:IZETBEGOVIĆEVO SAMOUBISTVO S TURSKIM PREDUMIŠLJAJEM: Izdao NATO, prodao građansku BiH
Piše: Avdo Avdić
Članom tri svog Sporazuma sa Dodikom i Čovićem Izetbegović je ubio NATO put, dok je članom četiri najavio i skoro ubistvo građanske Bosne i Hercegovine. Trećim članom ga je, dakle, porazio Dodik, četvrtim ga je dokrajčio Čović. U prisustvu Larsa Gunnara Wigemarka, međunarodnog inicijatora i svjedoka svake propasti probosanske politike
U situaciji kada je mogao uzeti sve, Bakir Izetbegović je odlučio da uzme – ništa. Koliko god na klixu, faktoru i ostalim medijima, uglavnom sponzorisanim novcem iz federalnih javnih preduzeća koje kontrolišu kadrovi SDA, tvrdio da je njegov „trojni pakt“ sa Čovićem i Dodikom uspjeh, sam pogled na tekst sporazuma potpisanog u pristustvu Larsa Gunnara Wigemarka bit će dovoljan da shvatite da je Bakir Izetbegović izdao i državu i sebe. Izdao je državu zbog interesa Turske. Izdao je sebe zbog interesa svog „velikog predsjednika“ Redžepa Tajipa Erdogana.
Politika Bakira Izetbegovića može se podijeliti u dva čina. Onaj prvi odigrao se prije nego je u službenu posjetu Bosni i Hercegovini došao turski predsjednik Erdogan, a onaj drugi uslijedio je nakon što se samozvani vođa svih muslimana vratio u Tursku.
„Članstvo u NATO-u ostaje crvena linija ispod koje SDA ne može ići. Ne postoji način da bez preuzimanja te obaveze bude formirana nova vlast na temelju izbornih rezultata 2018.godine“, kazao je 5. jula 2019. godine predsjednik SDA Bakir Izetbegović.
Tri dana kasnije u službenu posjetu BiH doputovao je Erdogan i sarajevski ogranak muslimanskog bratstva je opet oživio. Uslijedio je drugi čin politikeBakira Izetbegovića.
„Nema članstva u NATO-u dok za to ne sazri odluka i u Republici Srpskoj“, kazao je 3. avgusta Bakir Izetbegović.
Pošto u Republici Srpskoj nije sazrilo, lider SDA je bio primoran da pokaže koliko je on, zapravo, zelen. Crvenu liniju ispod koje „nije htio ići“ samo je izbrisao i onda na njeno mjesto stavio svoj potpis kojim je odustao od NATO puta. Sada i službeno, u prisustvu Larsa Gunnara Wigemarka, međunarodnog inicijatora i svjedoka svake propasti probosanske politike. Članom tri svog Sporazuma sa Dodikom i Čovićem Izetbegović je ubio NATO put, dok je članom četiri najavio i skoro ubistvo građanske Bosne i Hercegovine. Trećim članom ga je, dakle, porazio Dodik, četvrtim ga je dokrajčio Čović.
„Implementirati sve presude domaćih i evropskih sudova koji se odnose na Izborni zakon Bih kako bi se osigurala ustavna i institucionalna ravnopravnost konstitutivnih naroda i građana, te njihovo LEGITIMNO predstavljanje na teritoriji cijele BiH, a u skladu sa Ustavom BiH“, piše u Sporazumu koji je potpisao Izetbegović.
Đavo leži u riječi „legitimno“. To je, dakle, ona riječ koju godinama ponavlja Dragan Čović. To je onaj princip kojeg zagovara HDZ BiH – legitimno predstavljanje naroda. Tu više nema mjesta ni za Željka Komšića i sve one koji žele da Bosna i Hercegovina bude građanska država.
Naći će Bakir Izetbegović, vjerovatno, još medijskog prostora da opravda svoj samoubilački čin, ali oni koji imaju imalo razuma znat će da je lider SDA postupio – nerazumno. A, evo zašto.
SDA sada na državnom nivou ima predsjedavajućeg Vijeća ministara, ima šefa Predstavničkog doma, ima SDS-ove ministre koji ne blokiraju interese Bosne i Hercegovine. Kada formira vlast sa Dodikom i Čovićem – Izetbegoviću će ostati dva državna ministra u Vijeću ministara kojim će rukovoditi Dodikov Zoran Tegeltija.
Da je imao hrabrosti i političkog znanja, da je zastupao interese Bosne i Hercegovine, a ne Turske (u ime Rusije), Bakir Izetbegović je mogao formirati vlast bez Dodika i Čovića. Matematika kaže da postoje 22 ruke koliko je potrebno da se izglasa Vijeće ministara. Zakoni propisuju da samo Zastupnički dom odlučuje o imenovanju Vijeća ministara.
U Predsjedništvu BiH postoji većina koja bi, bez Dodika, mogla izglasati novog mandatara. Budžet usvaja samo Predstavnički dom. Samo Predstavnički dom bira članove CIK-a. Vijeće ministara imenuje direktore OSA-e, SIPA-e, Granične policije i još pedesetak agencija. Sigurnosni sektor bi bio izbijen iz ruku Čovića i Dodika. Izborni proces bi bio oslobođen SNSD-ovog i HDZ-ovog ropstva. Vijeće ministara bi usvajalo ANP.
I sada će Izetbegovićevi „savjetnici“ pitati – a šta ćemo sa Domom naroda? Ništa. Zar iko normalan misli da će, i kada budu u vlasti, SNSD i HDZ glasati za zakone koji grade BiH? Zar iko vjeruje da Dodik i Čović neće i Vijeće ministara BiH pretvoriti u Dom naroda u kojem će po nacionalnom ključu blokirati donošenje svake probosanske odluke?
I još jednom – mogao je imati sve, ali on je izabrao ništa. Izabrao je državnu vlast u kojoj se neće pitati ništa. Izabrao je interese Turske umjesto interesa BiH.
(zurnal.info)
https://zurnal.info/novost/22305/izdao- ... dansku-bih
Nedavno, pri kraju kampanje za izbore 2018. godine, prof. dr. Denis Bećirović, kandidat za člana Predsjedništva BiH iz reda bošnjačkog naroda, napisao je: „Izbacivanje pristupanja NATO-u iz Strategije vanjske politike Bosne i Hercegovine je nedopustiva greška!“ Ocijenio je nedopustivim relativiziranje eksplicitnog cilja Bosne i Hercegovine da postane članica NATO. Dodao je: „Izetbegović, Čović i Ivanić su, usvajanjem Strategije vanjske politike Bosne i Hercegovine 2018-2023 (13.03.2018.) izostavili jasnu formulaciju da je strateški prioritet Bosne i Hercegovine članstvo u NATO. Na ovaj način je revidirana ranije utvrđena vanjska politika, obrazložena u dokumentu Predsjedništva BiH iz 2003. – Opći pravci i prioriteti za vođenje vanjske politike Bosne i Hercegovine, u kojem je članstvo naše zemlje u NATO u vrhu strateških prioriteta. Ovim postupkom tri člana Predsjedništva BiH su oštetili našu državu i vratili je unazad na euroatlanskom putu.“ Tako je temeljni strateški, sigurnosni i razvojni cilj Bosne i Hercegovine doveden u pitanje. Prof. dr. Denis Bećirović obećao da će uraditi sve da se ispravi sramni čin kolektivnog šefa države, kojem je kumovao Bakir Izetbegović, tadašnji član Predsjedništva Bosne i Hercegovine.
Na ovakav čestiti stav Bećirovića podigla se SDA-ova hajka, koja je negirala da je Bakir Izetbegović dao koncesije Mladenu Ivaniću i Draganu Čoviću, iznoseći da su obaveze Bosne i Hercegovine na putu u NATO sadržane u Zakonu o odbrani. Time su željeli zamagliti kukavički i dubiozni stav Izetbegovića u prihvatanju dokumenta Predsjedništva BiH u kojem NATO nije apsolutni prioritet. U mnoštvu izjava, komentara i stavova u izbornoj kampanji, ovo pitanje nije dobilo adekvatan publicitet, a izborni štab kandidata Šefika Džaferovića, sadašnjeg člana Predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda, inače, Bakirovog alter ega, mislio je da se time zatvara ova obmana bosanskohercegovačke javnosti i bošnjačkog naroda. Očito su se prevarili. Dvojac Izetbegović – Džaferović, samo u jednom danu, razgolitio se i pokazao svoje pravo lice. Alijin Bakir kaže da je Miloradu Dodiku, predsjedniku SNSD-a, ponudio reducirani pristup Bosne i Hercegovine NATO-u., nije rekao onako jaranski, kao da mu je to babovina,dok Šefik Džaferović izričito kaže: „Za članstvo u NATO potrebna je nova odluka Predsjedništva BiH“. Znači, u fundamentalnom dokumentu za vanjsku polituku naše države nema izričite obaveze članstva BiH u NATO za što je potrebna nova odluka. Ne, gospodine Džaferoviću, ne može odluka zamjeniti dokument, moraćete se potruditi da ispravite kardinalnu grešku Alijinog Bakira i da odredbu o članstvu u NATO unesete u Strategiju vanjske politike Bosne i Hercegovine 2018 – 2023. Želim Vam da u tome uspijete, jer je to nasušna potreba naše zemlje, svih Bosanaca i Hercegovaca, posebno onih koji su bili žrtve i podnijeli pogrom agresije. Vi znate dovoljno o tome jer ste bili na isturenoj liniji odbrane zemlje. Niste bili u trezoru.
Otvaram pitanje u kojem kapacitetu je Bakir Izetbegović ponudio reducirani NATO Miloradu Dodiku, vjerovatno kao lider Stranke demokratske akcije, a ne znam da li je to bila odluka rukovodstva te stranke. Vjerovatno jeste, obzirom da se Bakir slobodno razbacuje sudbinom ove države, umišljajući da mu je ona babovina, a SDA sa uobraziljom da može odlučivati u ime bošnjačkog naroda i drugih građana ove zemlje. Pogrešno misle i rade. Krajnje vrijeme je da polože račun i prestanu s obmanama.
Ne želim nabrajati sve propuste političara Bakira Izetbegovića i njegove stranke, to će uraditi njegovi birači i objektivni istoričari, jer neće moći izbjeći suočavanje sa istinom kao što je devalviranje puta Bosne i Hercegovine u NATO.
Vjerovatno je da iver ne pada daleko od klade. Za mene nisu problem pojedinci, pa ni Bakir Izetbegović ad personam, iako on predstavlja kontinuitet politike kolaboracionizma svoga oca sa etnonacionalnim partijama od 1991., od kada samo što nam nisu procvjetale ruže i što ne jedemo zlatnim kašikama, kako su nas obmanjivali i u tome uspijevali više od četvrt stoljeća. Za mene je problem što se spoljni svijet ubrzano mijenja, što su sve složeniji odnosi i procesi, neizvjesnija budućnost, što Bosna i Hercegovina ima sve manje iskrenih i strateških partnera, što se stanje svijesti domaće nomenklature ne mijenja nabolje i što se isti ciljevi hegemonističkih politika susjeda žele ostvariti drugim metodama, uz iste poluge kao i prije četvrt vijeka. Uz svu spoznaju o tome, a siguran sam da su i analitičari SDA došli do sličnih zaključaka, Bakir Izetbegović se ponaša kompromiserski radi „komada vlasti“ sa Draganovim HDZ-om i Miletovim SNSD-om. Podsjeća me na oca Aliju, koji je u martu 1993. godine, kada je Predsjedništvo RBiH odbilo srpsko-hrvatski prijedlog o Bosni i Hercegovini kao konfederaciji srpske, hrvatske i bošnjačke republike, a izjavio: „Mi prihvatamo podjelu koju je nametnuo Zapad. Svijet nije spreman za vojnu intervenciju. Ništa više ne trebamo zasnivati na tim pretpostavkama“. Danas Zapad podstiče Bosnu i Hercegovinu da postane članica NATO, radi na stabilizaciji prilika u našoj zemlji koju podrivaju unutrašnji i vanjski faktori, bar deklarativno podržava sve što je euroatlanski put Bosne i Hercegovine, pa je čudnije postupanje Izetbegovića juniora.
Pitam se nije li iza zavjese Erdoanova ruka, ne želim reći turski faktor jer je ova država iskreni prijatelj Bosne i Hercegovine. U sadašnjim okolnostima Erdoanovog antagonizma sa NATO on želi imati što širi krug onih koji ga razumiju i podržavaju. Njegov muslimanski brat Bakir, čiji je babo „ostavio Erdoanu u amanet Bosnu i Hercegovinu“, može svoje odnose sa Erdoanom graditi izvan politike, to nije ni loše, dapače, međutim, nikako u ime države Bosne i Hercegovine i na uštrb naše perspektive za članstvo u NATO.
Ne želim biti jednostran u ovom tekstu zamemarujući odgovornost za stabilnost i budućnost naše zemlje Izetbegovićevih partnera u vlasti. Međutim, nemam iluzija, oni su ponovo usmjerili svoje durbine prema Beogradu i Zagrebu. Zato je vrijeme je da se spriječi dalje degradiranje sigurnosti i budućnosti Bosne i Hercegovine, obzirom da je dvostruki Brisel jedini svijetli horizont kojeg građani i narodi Bosne i Hercegovine moraju dosegnuti.
(TIP/Autor: Nerkez Arifhodžić)
U dva navrata se pominje Turska kao razlog za cao NATO-u
- Bosanski_kralj
- Posts: 10197
- Joined: 31/03/2007 00:07
#7466 Re: BAKIRE ODLAZI
Preživjela je ova države mnoge vladare, okupatore, ali izgleda da ovu seosku varalicu neće preživjeti.
Treba kupiti prnje i bježati odavde.
Treba kupiti prnje i bježati odavde.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#7467 Re: BAKIRE ODLAZI
...prezivjet ce i njega, ali ce nas opet biti stotinak hiljada manje.Bosanski_kralj wrote:Preživjela je ova države mnoge vladare, okupatore, ali izgleda da ovu seosku varalicu neće preživjeti.
Treba kupiti prnje i bježati odavde.
Glupan misli da ono sto ostane da ce time i vladati
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#7468 Re: BAKIRE ODLAZI
ukratkoRockefeller wrote:Cija je ovo pobjeda? Ko je sta dobio ovim dogovorom?
Bakir dobija fotelje u Vijeću ministara, preduslove za povratnike, Sejdića ili Fincija u Predsjedništvu
Dodik dobija NATO suradnju na principima Srbije i odlazak OHRa
Čović dobija legitimno predstavljanje
- Better Man
- Posts: 18740
- Joined: 01/10/2006 20:10
#7469 Re: BAKIRE ODLAZI
Nema goreg zla i idiota od kriminalnog i nesposobnog Bakira Izetbegovića i njegove SDA. Nastavlja tamo gdje mu je otac stao, a to je rasprodaja i dalja podjela države.
-
stranacc
- Posts: 941
- Joined: 30/04/2006 06:11
- Location: Amerika to je rad i znoj
#7470 Re: BAKIRE ODLAZI
Selam Bosnjaci,atmel wrote:Najbolji post. Uokviri. Kljucaj temu.stranacc wrote:Sreca pa je Bakir-aga naslijedio mudrost i strpljivost od babe Alije.
Kad umre i ukopaju ga kraj babe vi cete ici i uciti dvije fatihe. Jednu za babu a drugu za sina.
Covjek je tiha voda hvala bogu.
Covic ga duva
Mile pjeni
Fadil beg radi svoj posao
Sto bi rekao nas narod dusmani nam se o sebi zabavili.
Baki im dao vruc krompir pa se hudi satrase
Nacionalni interes srba peljeski most
Nacionalni interes hrvata ugasen u ponoc
Kud ces dalje...
Bosnjaci, vase je samo da djecu pravite i cekate ...sto vise djece prije ce svanuti.
Neprijatelji bosne su na konopcima.
Pravite li vi djecu?
Okanite se vi politike...
-
convict
- Posts: 3519
- Joined: 10/02/2008 01:20
#7471 Re: BAKIRE ODLAZI
praviti djecu? pa odose i djeca i ovi sto su napravili djecu i ovi sto tek trebaju praviti. ta sitnica malo jebe racunicu. za 50 godina, kad ostane jedva 2 miliona stanovnika u BiH, slaba ce biti utjeha to sto ce procenat "nasih" biti veci nego sad.
-
stranacc
- Posts: 941
- Joined: 30/04/2006 06:11
- Location: Amerika to je rad i znoj
#7472 Re: BAKIRE ODLAZI
Samo vi pravite. I u njemavkoj bosnjacka djeca vole bosnu.convict wrote:praviti djecu? pa odose i djeca i ovi sto su napravili djecu i ovi sto tek trebaju praviti. ta sitnica malo jebe racunicu. za 50 godina, kad ostane jedva 2 miliona stanovnika u BiH, slaba ce biti utjeha to sto ce procenat "nasih" biti veci nego sad.
I jevreja ima vise van izraela no u izraelu...
'Naci gasi svjetlo i klepaj. Nafake ce biti . Ako ne u konjicu a onda u minhenu...bitno je da nad ima. A svijet je svakako mali.
Brze se dodje iz Minhena u Sa no iz bihaca...i jeftinije
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
#7473 Re: BAKIRE ODLAZI
Prenosim ...
Prema postignutom dogovoru, Srbima će, po sistemu rotacije, pripasti mjesto predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH, te još dva ministarstva: resor spoljne trgovine i ekonomskih odnos te resor komunikacija i transporta. Dodik će imenovati i ministra za ljudska prava i izbjeglice, ali ne iz reda srpskog naroda nego iz reda Ostalih.
Bošnjacima je prema dogovoru pripalo Ministarstvo spoljnih poslova, Ministarstvo odbrane i Ministarstvo sigurnosti, dok će Hrvati dobiti Ministarstvo pravde, Ministarstvo civilnih poslova i Ministarstvo finansija.
Ne mogu da vjerujem ... kad su HDZ i RS popljackali sve sto su mogli, kad su pred bankrotom, bakir im daje sva ministarstva koja upravljaju novcem, investicijama, novim radnim mjestima i vladavinom prava, i zadrzava ministarstva koja su cisti trosak, odnosno potrosaci novca. I to najavljuju kao Dodik pobijedjen ??? Da glupavim SDA glasacima bude srce na mjestu ??? Ova raspodjela ministarstava daje svu finansijsku i pravnu moc Covicu i Dodiku da ogule federaciju do guzova i spase se propasti.
Mozes li biti veci idiot ???
Mozete li vi koji glasate za ovo smece i sve nas dublje gurate u provaliju ... mozete li ikada doci pameti ???
Prema postignutom dogovoru, Srbima će, po sistemu rotacije, pripasti mjesto predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH, te još dva ministarstva: resor spoljne trgovine i ekonomskih odnos te resor komunikacija i transporta. Dodik će imenovati i ministra za ljudska prava i izbjeglice, ali ne iz reda srpskog naroda nego iz reda Ostalih.
Bošnjacima je prema dogovoru pripalo Ministarstvo spoljnih poslova, Ministarstvo odbrane i Ministarstvo sigurnosti, dok će Hrvati dobiti Ministarstvo pravde, Ministarstvo civilnih poslova i Ministarstvo finansija.
Ne mogu da vjerujem ... kad su HDZ i RS popljackali sve sto su mogli, kad su pred bankrotom, bakir im daje sva ministarstva koja upravljaju novcem, investicijama, novim radnim mjestima i vladavinom prava, i zadrzava ministarstva koja su cisti trosak, odnosno potrosaci novca. I to najavljuju kao Dodik pobijedjen ??? Da glupavim SDA glasacima bude srce na mjestu ??? Ova raspodjela ministarstava daje svu finansijsku i pravnu moc Covicu i Dodiku da ogule federaciju do guzova i spase se propasti.
Mozes li biti veci idiot ???
Mozete li vi koji glasate za ovo smece i sve nas dublje gurate u provaliju ... mozete li ikada doci pameti ???
- Rockefeller
- Posts: 8708
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#7474 Re: BAKIRE ODLAZI
tandmand wrote:ukratkoRockefeller wrote:Cija je ovo pobjeda? Ko je sta dobio ovim dogovorom?
Bakir dobija fotelje u Vijeću ministara, preduslove za povratnike, Sejdića ili Fincija u Predsjedništvu
Dodik dobija NATO suradnju na principima Srbije i odlazak OHRa
Čović dobija legitimno predstavljanje
Vidim ovi neki slave pobjedu Bakira a ono
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#7475 Re: BAKIRE ODLAZI
Upravo tako. SDA vec pola godine preko Stava, Saffa, Faktora i Slobodne Bosne pise o legitimnom predstavljanju u Kantonu Sarajevo. Jedino je SDA legitmna bosnjacka stranka. Konakovic je izdajnik Bosnjaka, Niksic je boljsevik a Kojovic cetnik.izvrsni direktor wrote:Pa time jaca i poziciju sda. To mu je odavno i zelja bili. Sve hrvatsko dadni hdz-u sve sto je srpsko ide ovima u RS. Ostane bosnjacki dio. Koja je jednonacionalna bosnjacka stranka?convict wrote:zbog galame vezano za NATO, neopazeno prolazi da je vec u narednoj tacki sporazuma dat pristanak na tzv. legitimno predstavljanje.
koliko je meni poznato, ovo je prvi put da je jedan bosnjacki politicar, da ne kazem lider, svojim potpisom ozvanicio ovu Covicevu neofasisticku nebulozu
Legitimno predstavljanje itekako ide u korist SDA, to ce im osigurati stogodisnji rajh.
