Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
Biene Maya
Posts: 202
Joined: 25/05/2013 22:00

#7451 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Biene Maya »

Najbolje ga je u danasnjem izdanju centralnog dnevnika opisao analiticar Zarko Papic (mislim da se tako zove). A Radoncic ga je tako lijepo ismijao, a on jadan i naivan, hvali Radoncica na sva zvona. Komsic je mozda sposoboan samo da vodi malo vecu mjesnu zajednicu.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7452 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Da da, to ce ga bas skupo kostati. :D
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7453 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

iPod wrote:I zaista kako je te večeri izjavio da ide do kraja, eto ga gdje je tu je, osnovao je svoju stranku, koalirao sa SDA u KS i nastavio po starom sa populističkim izjavama. Za vas ne znam, ali ja mu ne vjerujem.
šta mu ne vjeruješ?
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#7454 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by iPod »

shiljak wrote:
iPod wrote:I zaista kako je te večeri izjavio da ide do kraja, eto ga gdje je tu je, osnovao je svoju stranku, koalirao sa SDA u KS i nastavio po starom sa populističkim izjavama. Za vas ne znam, ali ja mu ne vjerujem.
šta mu ne vjeruješ?
Da će biti bolji i da će bilo šta uraditi čak i da se dokopa vlasti nakon izbora 2014. godine.
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#7455 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinergija »

Leftist wrote:Komšić je dobio skoro 100.000 glasova više od SDP-a tako da to SDP pored imena možeš mačku o rep okačiti a ovaj Indijac je mog'o jednostavno dio svoje plate preusmjeriti siromašnima i to bi bilo i moralnije i mnogo korisnije nego odreći se plate skroz koju će neko drugi nakon njega nastaviti dobijati i stavljati u svoj đep. Šta je dobio? Ništa

odvadi malo. cuj 100.000 vise. otidji na cik pa saberi. dobio je 52.000 vise. i zapamti nikada vise nece preci 100-150.000 glasova, a samo moze sanjati onih 340.000 sto je osvojio dok je bio u SDP-u.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#7456 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Havatar »

Image

Kako je krenuo dobro ce mu biti i ovoliko glasova da osvoji
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#7457 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by svjezi_ustipak »

O'zone wrote:
Novogodišnja press konferencija SDP-a u Sarajevu
Lagumdžija: Demokratska fronta i SDA koaliraju sa lopovima, kriminalcima i reketašima!


Predsjednik SDP-a Zlatko Lagumdžija rekao je danas na novogodišnjoj konferenciji za novinare u Sarajevu da su najveći krivici za teško stanje u državi stranke Demokratska fronta (DFBiH) lidera Željka Komšića, te SDA i SDS. Ustvrdio je da kao vladajuća stranka ne bježe od svog dijela odgovornosti za ovakvo stanje u državi.

Kazao je da je BiH politički podijeljena na one koji rade i one koji pričaju, te da jedan od najvećih uspjeha ove stranke što su su u protekloj godini uspjeli zaustavi podjelu FBiH na dva djela, koju su predlagali iz HDZ BiH i SDA.

- Najveći krivci za ovakvo stanje u državi su DF, SDS i SDA – rekao je Lagumdžija.

Na novinarsko pitanje da li je moguća predizborna koalicija Demokratske fronte i SDP-a, Lagumdžija je izjavio:

"DF i SDA u Unsko-sanskom kantonu uspješno koaliraju sa strankom ratnog zločinca Fikreta Abdića. Oni koaliraju u ovom i Sarajevskom kantonu s lopovima, fašistima, nacionalistima, reketašima i ratnim zločincima".

Komentirajući spiskove najvećih plata u BiH, Lagumdžija je kazao da uspjehom SDP-a smatra što među prvih 100 nema ljudi iz SDP-a.

- Premijer FBiH (Nermin Nikšić) ne bi bio ni među prvih 500, ja bih možda ušao u top 200 – rekao je.
Najavio je da će pokrenuti inicijativu da se formira državna Parlamentarna komisija koja bi poimenično utvrdila porijeklo imovine i primanja svakog političara u posljednih sedam godina.

- Neka Komisija napravi novu listu. Da vidimo koliko je ko dobio para iz budžeta, za koga su sve kupljeni novi automobili. Neka se sve dovede do kraja - rekao je Lagumdžija.

Dotakao se i Alastaira Campbela, kazavši da je SDP 11.550 maraka i 50 fening koštalo prvih šest mjeseci njegovog angažmana.

- Napominjem da je čovjek ljevičar, podržava isključivo lijeve ideje u koje i sam vjeruje, i da bi uopšte prihvatio saradnju s nama trebalo je da se uvjeri da zaista jesmo stranka lijeve orijentacije, i da u nama ima snage za pobjedu, jer on ne podržava prazne školjke – rekao je Lagumdžija.

Govoreći o planovima u 2014. godini, Lagumdžija je rekao da će 2014. godina biti “godina puta ka manifestu za BiH 2020”, te dodao da je uvjeren da će državni budžet biti usvojen do Nove godine.
Postovi nekih forumaša ovdje se 100% poklapaju sa Zlajinim izjavama. Mora da Zlaja čita forum :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dobro je da nisu krivci SNSD, HDZ i SDP, jer mi se ucinilo da oni predsjedavaju Vijecem ministara, imaju Ministarstvo finansija i vode Vladu FBiH. Veliki VOdja nam je otvorio oci da je stranka osnovana 2013 kriva za prethodno stanje.
ima clanova SDP na spisku. Elvedin Grabovica prvi. Dalje mi mrsko traziti u ova doba.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7458 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

sinergija wrote:
Leftist wrote:Komšić je dobio skoro 100.000 glasova više od SDP-a tako da to SDP pored imena možeš mačku o rep okačiti a ovaj Indijac je mog'o jednostavno dio svoje plate preusmjeriti siromašnima i to bi bilo i moralnije i mnogo korisnije nego odreći se plate skroz koju će neko drugi nakon njega nastaviti dobijati i stavljati u svoj đep. Šta je dobio? Ništa

odvadi malo. cuj 100.000 vise. otidji na cik pa saberi. dobio je 52.000 vise. i zapamti nikada vise nece preci 100-150.000 glasova, a samo moze sanjati onih 340.000 sto je osvojio dok je bio u SDP-u.
Taman nek je 50.000, dobiće sad još 50.000 od sdp-ovih glasača, plus svojih 100.000. Ja ipak mislim da ako će ikad više dobit od 300.000 to će biti 2014, jednostavno nema konkurenciju. Ne mora ništa ni radit ni uradit, čisto sve.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7459 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

250 000 glasova je minimalno njegovo.
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#7460 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinergija »

shiljak wrote:
sinergija wrote:
Leftist wrote:Komšić je dobio skoro 100.000 glasova više od SDP-a tako da to SDP pored imena možeš mačku o rep okačiti a ovaj Indijac je mog'o jednostavno dio svoje plate preusmjeriti siromašnima i to bi bilo i moralnije i mnogo korisnije nego odreći se plate skroz koju će neko drugi nakon njega nastaviti dobijati i stavljati u svoj đep. Šta je dobio? Ništa

odvadi malo. cuj 100.000 vise. otidji na cik pa saberi. dobio je 52.000 vise. i zapamti nikada vise nece preci 100-150.000 glasova, a samo moze sanjati onih 340.000 sto je osvojio dok je bio u SDP-u.
Taman nek je 50.000, dobiće sad još 50.000 od sdp-ovih glasača, plus svojih 100.000. Ja ipak mislim da ako će ikad više dobit od 300.000 to će biti 2014, jednostavno nema konkurenciju. Ne mora ništa ni radit ni uradit, čisto sve.
drim on
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7461 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

ćemo vidit
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#7462 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinergija »

madner wrote:250 000 glasova je minimalno njegovo.
ma 500.000
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7463 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

još skontaj da će od SBIH dobit, SDA itd..
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#7464 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinergija »

shiljak wrote:ćemo vidit
ne padaju raja vise na udaranje po nosu
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#7465 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Havatar »

sinergija wrote:
madner wrote:250 000 glasova je minimalno njegovo.
ma 500.000
Sve ispod milion glasova je i njegov i poraz gradjanske opcije u BIH.
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#7466 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinergija »

shiljak wrote:još skontaj da će od SBIH dobit, SDA itd..
mislim da ce najvise dobiti iz hercegovine. bar jedno 200.000
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7467 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

sinergija wrote:
shiljak wrote:ćemo vidit
ne padaju raja vise na udaranje po nosu
to drugi rade, a komšo samo pali klempe
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7468 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

sinergija wrote:
shiljak wrote:još skontaj da će od SBIH dobit, SDA itd..
mislim da ce najvise dobiti iz hercegovine. bar jedno 200.000
pa iz hercegovine, rs-a.. stranka će im biti prisutna širom BiH, nek od svakog djela dobije 20-tak glasova nabere se. Biće prva stranka koja je dobila glasove i sa tih mjesta, i to je nešto.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7469 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

sinergija wrote:
madner wrote:250 000 glasova je minimalno njegovo.
ma 500.000
Nije nemoguce, no previse optimisticna procjena. Mozda 2019.
Mr. Brightside
Posts: 31341
Joined: 26/02/2011 13:07

#7470 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Mr. Brightside »

kakvom ba RS-u? :lol:
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7471 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Za sad doboj/teslić, srebrenica
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#7472 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by svjezi_ustipak »

shiljak wrote:Za sad doboj/teslić, srebrenica
uclani li se ti ikad u DF?
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7473 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Nisam ja za stranke :D Ali evo radim ko da jesam, stavim članak na forumu, link od fb, dosta od mene kao "simpatizera" (koji nisam) :D
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#7474 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by svjezi_ustipak »

shiljak wrote:Nisam ja za stranke :D Ali evo radim ko da jesam, stavim članak na forumu, link od fb, dosta od mene kao "simpatizera" (koji insam) :D

hm, koliko simpatiziras reklo bi se da si u kantonalnom odboru.

sto se ne zelis uclaniti? ne vjerujes u tu ideju DF?
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#7475 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Image

Jupi! Još samo 12.642 lajka i stižemo Stranku Kokuza!
Post Reply