ps
Paranoid nema u budžetu para za fukaru...za ministre uvijek ima...kaine sekirli oko toga
sad ako ima ovih šupljih NVO neka samo zajme finansije jednog ministarstva da prate jedno godinu narednu...da vidiš brale kako se iz mrtvog konja život pumpa
Pa to je jasno ko dan samo ako uspiju sta para iz ovog ministarstva skrenut u stranacku seharu srpska je u puno boljem stanju nego sto se pricaJoseMujica wrote:nema tu greške nikakve ljudi... vi govorite o ovome iz patriotske perspektive i ne vidite logiku krokodila...SDA nikad nije bila patriotska već samo lopovska organizacija.
Poenta ove koalicije: sad se sve mafijaške skupine spremaju za konačni obračun prije nego krene predizborna pa se zauzimaju sve moguće busije. A i preko svake fotelje se iz budžeta crpe pare za kampanju. S obzirom da para svuđe fali sad je svaka fotelja zlata vrijedna.
Niko nije dovoljno "glup da tvrdi nešto ovako" ali su obično svi dovoljno pametni da sve zasluge za nezavisnost te odbranu od agresije , iz ko zna kog razloga (pitam se pitamCo0l wrote:Pa valjda bi ti prvo trebala ponudit dokaz da je neko bio dovoljno glup/lud da tvrdi nesto ovako a ne demantovati nesto sto nije ni receno.tvsabina wrote:
- Neka neko ponudi pisani dokaz da su samo i i isklujučivo članovi SDA organizovali nezavisnost države. To su radili svi oni koji su željeli nezavisnost zemlje.
- Neka neko ponudi pisani dokaz da su svi bivši pripadnici Armije Republike Bosne i Hercegovine bili i članovi SDA. Nisu.Jasno kao što je 2+2 = 4.
A ako ces kriviti SDA za nesto sto su Silajdzic ili Radoncic uradili jer su oni produkt SDA onda tom logikom komotno mozes i bivsi sistem krivit za danasnje stanje jer su i ovi iz SDA kao i iz svih drugih stranaka vecinom produkt bivseg sistema.
...i tako dodjosmo do zakljucka da je ipak u drzavnom interesu da SDA udje u vladu i preko tog ministarstva skrene sto vise moze para u stranacku kasu,ko sto je i do sad radila gdje god su mogli,i na taj nacin sto vise oslabi manji entitet.Eto nove ideje za branjenje poteza ulaska u vladu pcJoseMujica wrote:nije....daleko su u gorem stanju nego FBiH.....kad su maznuli lovu od Telekoma ponijelo ih pa se kršilo nemilice ko da će 100 godina biti para![]()
za sad ih MMF drži da ne potonu, al mislim da im je jedina opcija da nešto tušnu
Skolski primjer tautologije.tvsabina wrote:Niko nije dovoljno "glup da tvrdi nešto ovako" ali su obično svi dovoljno pametni da sve zasluge za nezavisnost te odbranu od agresije , iz ko zna kog razloga (pitam se pitamCo0l wrote:Pa valjda bi ti prvo trebala ponudit dokaz da je neko bio dovoljno glup/lud da tvrdi nesto ovako a ne demantovati nesto sto nije ni receno.tvsabina wrote:
- Neka neko ponudi pisani dokaz da su samo i i isklujučivo članovi SDA organizovali nezavisnost države. To su radili svi oni koji su željeli nezavisnost zemlje.
- Neka neko ponudi pisani dokaz da su svi bivši pripadnici Armije Republike Bosne i Hercegovine bili i članovi SDA. Nisu.Jasno kao što je 2+2 = 4.
A ako ces kriviti SDA za nesto sto su Silajdzic ili Radoncic uradili jer su oni produkt SDA onda tom logikom komotno mozes i bivsi sistem krivit za danasnje stanje jer su i ovi iz SDA kao i iz svih drugih stranaka vecinom produkt bivseg sistema.) pripisuju SDA !!!
Ništa nije rečeno ali sve se zna i da se zna. Recimo jako glup ili neupućen čovjek bi pomislio na osnovu raznih "izjava" da je Bosna i Hercegovina zavisila samo od SDA što je notorna neistina. Da zavisila je, ali NE SAMO od njih nego je imala pomoć od svih patriota.
Ne "krivim" ja SDA za Radončića i Silajdžića. Oni su nus-produkt sistema vrijednosti koje je sama kreirala , njena djeca koja su digla ruku na majku . Opet nisam sigurna da nema još nekih Silajdžića i Radončiča koji su - fini ! Privreda je u bezizlaznom minusu.
Iz ranijeg sistema je ostala DRUŠTVENA imovina koja je opet vraćena DRUŠTVU (gradu,kantonu,entitetu,državi) a onda opet - mađioničarskim trikom postala - privatna. Kako - ne znamo ali "po zakonu "uglavnom.
I da jesu "produkt bivšeg sistema" "ovi iz SDA i drugih stranaka" (a nisu svi isti NIKADA) u tom sistemu nikako nisu bili - produktivni jer su u suprotnom završavali gdje treba - iza rešetaka. Tek su u "novom sistemu" dobili maštu na volju. Upalili ljudi svjetlo da vide....
Znam da nisi,nisam ni ja,ja se samo zajebavamJoseMujica wrote:e to je moć pozitivnog razmišljanja![]()
![]()
![]()
ps
nisam razmišljao na ovaj načim.....al svega mi ima smisla
U pc je tolika finansijska dubioza (doduse nije ni u pederaciji plaho bolje) da kako god da se ovi u ovom jednom ministarstvu ponasaju,i da ni marke ne zavrnu,krajnje stanje ce biti u minusu pa ako budu trazili opravdanje za ulazak u vladu na fonu vec spomenute logike uvijek mogu taj minus pripisati svojim zaslugamaJoseMujica wrote:jarane ako Suljine junoše pročitaju oni će ovo ozbiljno shvatiti....ovo je za njih revolucionarano ko Pitagorina teorema
samo ima jedan flow ...hebga ovi su navikli da svoje raskuće, a u tuđem se ponašaju ko što bi trebali u svom
JoseMujica wrote:SDA mi je toliko odvratna kriminalna organizacija da ću se preseliti u Šumsku samo da za SDA tamo glasam...ovo je taktika dvije muhe jednim udarcem
stranka je u tom trenutku bila u defanzivi, jer je ipak bio rat..JoseMujica wrote:udrch wrote:odličan potez SDA..
trebaju raditi svoj posao kao što su i radili do 2008. godine..
pustiti ove šupljatore da pričaju šta žele, a SDA treba raditi..polahko očistiti stranku od onih za koje je kriminal dokazan i nastaviti dalje na jačanju države Bosne i Hercegovine..
ako to ne uradi SDA i neće neko drugi..zato SDA treba da se bori za vlast, jer neko mora i raditi..
za razliku od SDA koja je organizirala nezavisnost države, pa odbranila državu, pa je podigla iz pepela, pa polahko joj vraćala nadležnost ostali nisu uradili ništa..
SDA je to sve uradila u okruženju u kojem je svi mrze i svi su joj neprijatelji i svi su radili protiv interesa države i bošnjačkog naroda..![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
i zaboravio si dodati da je SDA poklonila 49% teritorije RBiH neprijatelju ove države legitimizirajući rezultate genocida i uredno izvršila razmjenu stanovništva uz mazijanje love namjenjene za povratak. Sad neka mirno i dostojanstveno dižu ruku za Zlajinog druga Miću koji se sere po istoj državi dok mu se ćefne.
e moj udrch tebe mora da su dobro neđe uhljebili ili nekog tvog
slično pitanje..zašto na ovom forumu svako ko kaže da glasa za SDA uvijek mora biti stranački bojovnik?Postao/la -LIBERO-
@Jose, druze, pusti Udrch. Stranacki bojovnici drugu "logiku" imaju....nasi su najbolji pa taman sve prodali, pokrali ...ali nasi su pa su automatizmom najbolji
![]()
mislim da odavno niko nije bolji post napisao o SDA kao što si ti ovdje, naravno gledajući sa koje pozicije nastupaš..ovo je veliki kompliment za SDA..jedina zamjerak je da si se malo gore u uvodu zanijela, ja nisam tvrdio da je sve isključiva zasluga SDA..Postao/la tvsabina
- Neka neko ponudi pisani dokaz da su samo i i isklujučivo članovi SDA organizovali nezavisnost države. To su radili svi oni koji su željeli nezavisnost zemlje.
- Neka neko ponudi pisani dokaz da su svi bivši pripadnici Armije Republike Bosne i Hercegovine bili i članovi SDA. Nisu.Jasno kao što je 2+2 = 4.
- Ne znam samo šta je "podignuto iz pepela" ? Pepeo je odnio vjetar. Podignute su (ne)značajne građevine koje nikada tu nisu bile , kojima tu nije mjesto i koje najčešće nisu proizvodne. Ruku na srce nisu to radili samo članovi SDA - radili su svi koji su mogli.
- Vraćanje nadležnosti....ajde da kažemo da je tako ali uz veliku pomoć visokih predstavnika nametanjem raznih zakona. Nešto sumnjam da su to oni činili zbog SDA - činili su to zbog naše zemlje. Jedino gdje SDA-u odajem priznanje je borba za distrikt Brčko. Tu se nije popustilo ni u Dejtonu ni nakon njega. No za gubljenje nadležnosti je kriv isključivo i samo Haris Silajdžić koji je stvorio Dodika. To je najveći faktički problem ove zemlje nakon rata. Odbijanje aprila i "100%" BiH uz 100 % privatizaciju. Silajdžić nije to činio u ime i za račun SDA ali on je produkt iste kao i Radončić. Šteta u društvu a zna se ko ju je stvorio (ne i razvio).
ovo nije proizvod stranke Sabina..to je naš mentalitet..dokaz možeš vidjeti na bilo kojem dijelu naše zemlje..Za sistem vrijednosti koji vlada u našoj zemlji (nepotizam , javna uprava , siromašenje , nebriga , neobrazovanje , nestručnost , i još sila svega i svačega) je kriva SDA jer je na vlasti punih DVADESET godina na svim nivoima. Samo zbog kreiranja takvog sistema vrijednosti trebalo bi im suditi. Neću petljati religiju u ovo , to je privatna stvar.
Naravno da im se nabijalo na nos sto su u koalicijama sa Miloradom. To mi uopste nebi bilo toliko problematicno, da ista ta SDA nije muntala Dodika, i cak uvjerena bila da ce uci u koaliciju, pa ih je ovaj prevario (evo ih ko TV novelaOpetja033 wrote:Ali sacekaj, niko nikada nije (ili je meni promaklo?) optuzivao SDP zbog koalicije sa Dodikom, niti ih je zbog koalicije same po sebi nazivao izdjanicima. Pa naravno da moras koalirati sa njima, niko nije izbjegao koaliciju sa SDS-om ili SNSD-om jer je to prosto nemoguce.-LIBERO- wrote:Toliko cesto su ovi iz SDA prozivali SDP, kako su zbog ove ili one suradnje, zbog ovog ili onog ministra, ili raspodjele fotelja sa Miloradom, izdali BiH i Bosnjake.Opetja033 wrote:Ne vidim ama bas nista problematicno u ulasku SDA u vladu RS, pogotovo ne za zluradih naslova "sve za Srpsku" itd. I SDP i SDA su i do sada (osim od zadnjih opcih izbora cini mi se) bili u izvrsnoj vlasti manjeg entiteta. Nista sporno, nista novo.
U cemu je onda problem? Ali konkretno molim.
Licemjerno je, prijatelju, prozivati jedne, a onda kada ti se prvi put ukaze prilika, poletiti u zagrljaj istom tom Miloradu.
Hajd ako nista drugo, barem ce prestati prozivati jedni druge (SDP-SDA) kako suradjuju i imaju neke talove sa Dodikom.
Demagogija i licemjerstvo, i sa jedne i sa druge strane. To je, po meni, poenta.
SDP je optuzivan zbog drugih stvari kada je u pitanju izdaja, znas ti vrlo dobro da nije koaliranje samo po sebi bilo problematicno.
Posto si mi licno postavio pitanje, mada nisam imao namjere ulaziti u neke rasprave i sl, red je da ti odgovorim.udrch wrote:slično pitanje..zašto na ovom forumu svako ko kaže da glasa za SDA uvijek mora biti stranački bojovnik?Postao/la -LIBERO-
@Jose, druze, pusti Udrch. Stranacki bojovnici drugu "logiku" imaju....nasi su najbolji pa taman sve prodali, pokrali ...ali nasi su pa su automatizmom najbolji
![]()
Mile je sam rekao da je on pijačni trgovac, možda je u tome tajna njegovog uspjeha u nadmudrivanju, ko je uspio zajebati seljaka (ne seljačinu jer je to opis karaktera a ne zanimanja).It_is_a_Leclerc wrote:SDA i SDP se ponašaju kao dvije šiparice koje se otimaju za nekog doboga ružnog, ali zasad dobrostojećeg momka, u daljnjem tekstu SNSD. I jedna i druga šiparica smatraju kako su jako lijepe i kako je momak ružan, oduran i daleko ispod njihovog nivoa, te ga prepuštaju onoj drugoj, ali - čim momak namigne - eto ih sa svih strana.
Ukoliko SDA pristane na mjesto u vladi genocidnog entiteta (da bog da mu se temelji sasuli u ono od čega je nastao) i pritom nosioca "Zlatnog ljiljana" zamijeni nekim drugim, onda tu stranku diletana i sjecikesa, treba sahraniti na prvim izborima.
Umjesto da bojkotuju RS na svim stranama, da rovare protiv nje svim sredstvima, da uništavaju sve od njenih institucija što mogu, naši Bošnjaci prihvataju pozicije u njenoj vladi ?! Pa to vam je k'o da jedan Jevrej sjedi u vladi Reicha.
RS je parazit u organizmu BiH. Infekcija se može ublažiti periodom inkubacije, ali ona nastavlja razarati zdravo tkivo, uništavati ćelije, i dugoročno šteti zdravom organizmu. Parazit što ranije treba biti uništen.
Mile je stocni trgovac, a hajvan zna se ko jemuzicar_iz_parka wrote:Mile je sam rekao da je on pijačni trgovac, možda je u tome tajna njegovog uspjeha u nadmudrivanju, ko je uspio zajebati seljaka (ne seljačinu jer je to opis karaktera a ne zanimanja).It_is_a_Leclerc wrote:SDA i SDP se ponašaju kao dvije šiparice koje se otimaju za nekog doboga ružnog, ali zasad dobrostojećeg momka, u daljnjem tekstu SNSD. I jedna i druga šiparica smatraju kako su jako lijepe i kako je momak ružan, oduran i daleko ispod njihovog nivoa, te ga prepuštaju onoj drugoj, ali - čim momak namigne - eto ih sa svih strana.
Ukoliko SDA pristane na mjesto u vladi genocidnog entiteta (da bog da mu se temelji sasuli u ono od čega je nastao) i pritom nosioca "Zlatnog ljiljana" zamijeni nekim drugim, onda tu stranku diletana i sjecikesa, treba sahraniti na prvim izborima.
Umjesto da bojkotuju RS na svim stranama, da rovare protiv nje svim sredstvima, da uništavaju sve od njenih institucija što mogu, naši Bošnjaci prihvataju pozicije u njenoj vladi ?! Pa to vam je k'o da jedan Jevrej sjedi u vladi Reicha.
RS je parazit u organizmu BiH. Infekcija se može ublažiti periodom inkubacije, ali ona nastavlja razarati zdravo tkivo, uništavati ćelije, i dugoročno šteti zdravom organizmu. Parazit što ranije treba biti uništen.
Sulejman Tihić je dokazani srbofil i igrač Republike Srpske. Ova poslednja izdaja, samo je jedna u nizu izdaja tog bludnog i korumpiranog zlotvora i štetočine. Stranka koja nema unutarnje snage da se oslobodi ZLA zvanog Sulejman Tihić, i ne zaslužuje da politički opstane. Svakome je jasno da je ulazak u Vladu RS nema nikakvog smisla, sa državnog i nacionalnog aspekta, osim što jača Dodika i njegovu destrukciju BiH. Zatim slijedi infantilna retorika o "brizi za povratnike". SDA je najgora zločinačka organizacija u povijesti BiH.It_is_a_Leclerc wrote:SDA i SDP se ponašaju kao dvije šiparice koje se otimaju za nekog doboga ružnog, ali zasad dobrostojećeg momka, u daljnjem tekstu SNSD. I jedna i druga šiparica smatraju kako su jako lijepe i kako je momak ružan, oduran i daleko ispod njihovog nivoa, te ga prepuštaju onoj drugoj, ali - čim momak namigne - eto ih sa svih strana.
Ukoliko SDA pristane na mjesto u vladi genocidnog entiteta (da bog da mu se temelji sasuli u ono od čega je nastao) i pritom nosioca "Zlatnog ljiljana" zamijeni nekim drugim, onda tu stranku diletana i sjecikesa, treba sahraniti na prvim izborima.
Umjesto da bojkotuju RS na svim stranama, da rovare protiv nje svim sredstvima, da uništavaju sve od njenih institucija što mogu, naši Bošnjaci prihvataju pozicije u njenoj vladi ?! Pa to vam je k'o da jedan Jevrej sjedi u vladi Reicha.
RS je parazit u organizmu BiH. Infekcija se može ublažiti periodom inkubacije, ali ona nastavlja razarati zdravo tkivo, uništavati ćelije, i dugoročno šteti zdravom organizmu. Parazit što ranije treba biti uništen.
Shahab, pa nisu SDA i Tihić krivi što je narod blesav..Shahab wrote:Sulejman Tihić je dokazani srbofil i igrač Republike Srpske. Ova poslednja izdaja, samo je jedna u nizu izdaja tog bludnog i korumpiranog zlotvora i štetočine. Stranka koja nema unutarnje snage da se oslobodi ZLA zvanog Sulejman Tihić, i ne zaslužuje da politički opstane. Svakome je jasno da je ulazak u Vladu RS nema nikakvog smisla, sa državnog i nacionalnog aspekta, osim što jača Dodika i njegovu destrukciju BiH. Zatim slijedi infantilna retorika o "brizi za povratnike". SDA je najgora zločinačka organizacija u povijesti BiH.It_is_a_Leclerc wrote:SDA i SDP se ponašaju kao dvije šiparice koje se otimaju za nekog doboga ružnog, ali zasad dobrostojećeg momka, u daljnjem tekstu SNSD. I jedna i druga šiparica smatraju kako su jako lijepe i kako je momak ružan, oduran i daleko ispod njihovog nivoa, te ga prepuštaju onoj drugoj, ali - čim momak namigne - eto ih sa svih strana.
Ukoliko SDA pristane na mjesto u vladi genocidnog entiteta (da bog da mu se temelji sasuli u ono od čega je nastao) i pritom nosioca "Zlatnog ljiljana" zamijeni nekim drugim, onda tu stranku diletana i sjecikesa, treba sahraniti na prvim izborima.
Umjesto da bojkotuju RS na svim stranama, da rovare protiv nje svim sredstvima, da uništavaju sve od njenih institucija što mogu, naši Bošnjaci prihvataju pozicije u njenoj vladi ?! Pa to vam je k'o da jedan Jevrej sjedi u vladi Reicha.
RS je parazit u organizmu BiH. Infekcija se može ublažiti periodom inkubacije, ali ona nastavlja razarati zdravo tkivo, uništavati ćelije, i dugoročno šteti zdravom organizmu. Parazit što ranije treba biti uništen.
ultima_palabra wrote:Na ovakvim raspravama se odaju stranački pijuni...