Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#7426 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by mefistofilis »

ljudi sutra uzimaju malo predaha pa ce vidjeti sta dalje :-)
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#7427 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by MOSALJOZE »

Image
JUSUF NURKIĆ :bih: :bih:
User avatar
Janjicar
Posts: 5603
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#7428 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Janjicar »

User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#7429 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by guber90 »

mefistofilis wrote:ljudi sutra uzimaju malo predaha pa ce vidjeti sta dalje :-)
Pa sta jadni da rade, to je GGS, a ne politicari da su sjedili u foteljama, oni su se polomili ovih dana, moraju stati napuniti baterije, nemas od umornog covjeka nista, moze i sebe i onog koga spasava ugroziti.
almir1977
Posts: 440
Joined: 02/01/2014 22:29

#7430 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by almir1977 »

Treba uvesti porez solidarnosti svim zaposlenim. 2-3% je 20-30 maraka u prosjeku. Nije puno za pojedinca ali nakupilo bi se.
User avatar
starii
Posts: 3388
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#7431 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by starii »

User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7432 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

mefistofilis wrote:ljudi sutra uzimaju malo predaha pa ce vidjeti sta dalje :-)
Pa ne može brate pet dana čovjek bez odmora pa da je ne znam ja sta.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#7433 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by MOSALJOZE »

almir1977 wrote:Treba uvesti porez solidarnosti svim zaposlenim. 2-3% je 20-30 maraka u prosjeku. Nije puno za pojedinca ali nakupilo bi se.
Ja u privatnike ne bih dirao.Znamo kako se tu radi,i kolika je "plata".Ali administraciju svi po 5-10% i to sve dok se i posljednji crijep ne stavi na kuću.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#7434 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by MOSALJOZE »

dupli
User avatar
Janjicar
Posts: 5603
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#7435 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Janjicar »

almir1977 wrote:Treba uvesti porez solidarnosti svim zaposlenim. 2-3% je 20-30 maraka u prosjeku. Nije puno za pojedinca ali nakupilo bi se.
Pa ja danas cuo na nekim vijestima da ce svi budzetski korisnici morati dati jednu platu u fond za obnovu kuca ?
Jel to istina ?
staradis
Posts: 1873
Joined: 03/04/2012 17:40

#7436 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by staradis »

ma nije ako daju 1% evo glave
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#7437 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by MOSALJOZE »

Ne mora plata,ali pomalo nek skida i biće to udure
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#7438 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Herr Flick »

almir1977 wrote:Treba uvesti porez solidarnosti svim zaposlenim. 2-3% je 20-30 maraka u prosjeku. Nije puno za pojedinca ali nakupilo bi se.
Najbolje bi bilo da se od svih politicara koji sjede u drzavnim i entiteskiim institucijama uzme po 10% od platei stvar rijesena
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7439 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Poslušati Agica: "Sve razvaliti i napraviti nanovo" i državu i sistem i zakon i vlast....
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#7440 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Herr Flick »

Eto onaj policajac osvani na tuzlanski.ba :roll:
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#7441 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Hajlac »

VjecitiStudent wrote:
Janjicar wrote:
lajk wrote:Niko ne spominje slanje inspekcije velikim firmama koje su jedva docekale i najvjerovatnije ispustile sve otpadne vode ...
ne sikiraj se ispustaju one i ovako ;) GIKIL Sprecu zagadjuje non stop bez obzira na inspekciju
MItal takođe
Gluho bilo koje li su samo količine industrijskih otpada sada razasute po najplodnijim površinama ove zemlje :(

Koje li ironije - na dan poplava isti onaj Silajdžić, koji za 1KM proda istu tu trovačku Željezaru, vazi o "investicijama" :evil:

Kad je zadnji put korito Bosne nizvodno od Zenice kao i jezero Modrac prečišćavano? Toliko otrova, toksina, taloga od metropolskih fekalija završilo na poljoprivrednom zemljištu :roll:
Kuće se daju popraviti, klizišta sanirati ali ovo zemljište, pogotovo u Posavini, veliko je pitanje...u najmanju ruku, sve što tu naraste za koju godinu, biće puno otrova i teških metala.
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#7442 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Zovem se Zelena »

Ima li Tuzlaka ovdje koji se kreću oko prihvatnih centara? Navodno su negdje, neki u karantinu zbog pojave scabiesa?!
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#7443 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Herr Flick »

Šta kaže Baktrix:Nije kasno da se sve ponovo zasije :skoljka: :skoljka:
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#7444 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by mefistofilis »

O'zone wrote:
mefistofilis wrote:ljudi sutra uzimaju malo predaha pa ce vidjeti sta dalje :-)
Pa ne može brate pet dana čovjek bez odmora pa da je ne znam ja sta.
pa jbg ovdje se uporno govori kako ovi iz CZ nista nisu uradili i da bi, da nije bilo samo-organizacije obicnih ljudi, sve otislo dovraga
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#7445 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Maharadza »

mentalist wrote:Saopštenje od Mtela

"Znajući da se komunikacija i pomoć ugroženima u vanrednoj situaciji u velikoj mjeri odvija putem društvenih mreža, Mtel je uspio da obezbijedi tehničke uslove za besplatno korišćenje društvenih mreža, čak i u slučajevima kada korisnici nisu pretplaćeni na m:tel mobilni internet, kada im je istekla validnost dopune ili ako na računu imaju nula KM", saopšteno je iz ove kompanije.

Iz "M:tela" mole građane da ovu pogodnost koriste racionalno, prije svega da bi pomogli najugroženijem stanovništvu, kako bi informacije na vrijeme stigle do onih kojima su najpotrebnije i onih koji pružaju pomoć.
Ovim "našim" klošarima iz Telecoma želim što skoriju privatizaciju i dolazak što strožijeg vlasnika/šefa koji će ih max. mučiti; bagra nezasitna i bezobrazna!!! :twisted:
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#7446 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by hrastov žižak »

costacurta wrote:Večeras na dnevniku FTVa iz Bijeljine onaj (neznamkakosezove) na pitanje šta sa velikim brojem uginule stoke, on odgovara da imaju iskopane nekakve velike rupe i onda će ih tu zatrpavati, posipati krečom i ne znam čime još. I sledeće što je rekao je da će također doći iz Inđije iz neke tvornice za preradu mesa da sabiraju tu stoku i da je ..............volio bih da ga nisam skontao dobro, ali k'o da reče da će tu stoku "prerađivati".
Jel ima neko da je gledao isti prilog, jesam li ga dobro skontao?
Baš rekli mesa? Nisam gledao prilog ali pomišljam da je možda rekao "preradu goveđih sirovina" ili nešto slično, aludirajući na kompanije koje se bave preradom kože :-?
User avatar
ned424
Posts: 448
Joined: 07/08/2009 09:07

#7447 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by ned424 »

O'zone wrote:
mefistofilis wrote:ljudi sutra uzimaju malo predaha pa ce vidjeti sta dalje :-)
Pa ne može brate pet dana čovjek bez odmora pa da je ne znam ja sta.
pa Dodik spasava rs u Beogradu zato je tako i ode kod Putina da isce sadaku!
User avatar
Janjicar
Posts: 5603
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#7448 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Janjicar »

@hajlac Spreca je u toku rata dok GIKIL, SODASO nisu radili bila sva preciscenja i riba se vratila u nju mah ljepota a sada sela koja su uz sprecu boluju od raznih tumora itd... Al et nema drzave nego zivimo u loncu i to je to, nekima se to svidja jer nista ne mijenjaju...
Sve u svemu ako zivim u loncu opet nije to izgovor da ne pomognem komsiji da sanira kucu ili pomognem nekom makar s jednim paketom ili paketićem :)
Nuken
Posts: 2110
Joined: 09/09/2011 14:47

#7449 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Nuken »

Zovem se Zelena wrote:Ima li Tuzlaka ovdje koji se kreću oko prihvatnih centara? Navodno su negdje, neki u karantinu zbog pojave scabiesa?!
Koliko ja znam inkubacija je 2-6 nedjelja,a u slučaju reinfekcije 1-4 dana.Vjerovatno je to lažna inforamcija :)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7450 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

hrastov žižak wrote:
costacurta wrote:Večeras na dnevniku FTVa iz Bijeljine onaj (neznamkakosezove) na pitanje šta sa velikim brojem uginule stoke, on odgovara da imaju iskopane nekakve velike rupe i onda će ih tu zatrpavati, posipati krečom i ne znam čime još. I sledeće što je rekao je da će također doći iz Inđije iz neke tvornice za preradu mesa da sabiraju tu stoku i da je ..............volio bih da ga nisam skontao dobro, ali k'o da reče da će tu stoku "prerađivati".
Jel ima neko da je gledao isti prilog, jesam li ga dobro skontao?
Baš rekli mesa? Nisam gledao prilog ali pomišljam da je možda rekao "preradu goveđih sirovina" ili nešto slično, aludirajući na kompanije koje se bave preradom kože :-?
Ne bi me čudilo da stoku koja je masovno uginula na farmama i za koju se zna porijeklo i zdravstveno stanje tipa farmi pretvore u stočno brasno.
Post Reply