Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije
Moderator: anex
-
mefistofilis
- Posts: 1584
- Joined: 09/04/2013 18:11
#7426 Re: Poplave u cijeloj BiH
ljudi sutra uzimaju malo predaha pa ce vidjeti sta dalje 
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#7427 Re: Poplave u cijeloj BiH

JUSUF NURKIĆ
- Janjicar
- Posts: 5603
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
- guber90
- Posts: 1982
- Joined: 23/08/2010 15:54
#7429 Re: Poplave u cijeloj BiH
Pa sta jadni da rade, to je GGS, a ne politicari da su sjedili u foteljama, oni su se polomili ovih dana, moraju stati napuniti baterije, nemas od umornog covjeka nista, moze i sebe i onog koga spasava ugroziti.mefistofilis wrote:ljudi sutra uzimaju malo predaha pa ce vidjeti sta dalje
-
almir1977
- Posts: 440
- Joined: 02/01/2014 22:29
#7430 Re: Poplave u cijeloj BiH
Treba uvesti porez solidarnosti svim zaposlenim. 2-3% je 20-30 maraka u prosjeku. Nije puno za pojedinca ali nakupilo bi se.
- starii
- Posts: 3388
- Joined: 15/04/2007 13:49
- Location: Tito partija, omladina akcija
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#7432 Re: Poplave u cijeloj BiH
Pa ne može brate pet dana čovjek bez odmora pa da je ne znam ja sta.mefistofilis wrote:ljudi sutra uzimaju malo predaha pa ce vidjeti sta dalje
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#7433 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ja u privatnike ne bih dirao.Znamo kako se tu radi,i kolika je "plata".Ali administraciju svi po 5-10% i to sve dok se i posljednji crijep ne stavi na kuću.almir1977 wrote:Treba uvesti porez solidarnosti svim zaposlenim. 2-3% je 20-30 maraka u prosjeku. Nije puno za pojedinca ali nakupilo bi se.
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
- Janjicar
- Posts: 5603
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#7435 Re: Poplave u cijeloj BiH
Pa ja danas cuo na nekim vijestima da ce svi budzetski korisnici morati dati jednu platu u fond za obnovu kuca ?almir1977 wrote:Treba uvesti porez solidarnosti svim zaposlenim. 2-3% je 20-30 maraka u prosjeku. Nije puno za pojedinca ali nakupilo bi se.
Jel to istina ?
-
staradis
- Posts: 1873
- Joined: 03/04/2012 17:40
#7436 Re: Poplave u cijeloj BiH
ma nije ako daju 1% evo glave
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#7437 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ne mora plata,ali pomalo nek skida i biće to udure
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#7438 Re: Poplave u cijeloj BiH
Najbolje bi bilo da se od svih politicara koji sjede u drzavnim i entiteskiim institucijama uzme po 10% od platei stvar rijesenaalmir1977 wrote:Treba uvesti porez solidarnosti svim zaposlenim. 2-3% je 20-30 maraka u prosjeku. Nije puno za pojedinca ali nakupilo bi se.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#7439 Re: Poplave u cijeloj BiH
Poslušati Agica: "Sve razvaliti i napraviti nanovo" i državu i sistem i zakon i vlast....
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#7440 Re: Poplave u cijeloj BiH
Eto onaj policajac osvani na tuzlanski.ba 
- Hajlac
- Posts: 5807
- Joined: 15/02/2012 15:08
- Location: Chris Hedges!
#7441 Re: Poplave u cijeloj BiH
Gluho bilo koje li su samo količine industrijskih otpada sada razasute po najplodnijim površinama ove zemljeVjecitiStudent wrote:MItal takođeJanjicar wrote:ne sikiraj se ispustaju one i ovakolajk wrote:Niko ne spominje slanje inspekcije velikim firmama koje su jedva docekale i najvjerovatnije ispustile sve otpadne vode ...GIKIL Sprecu zagadjuje non stop bez obzira na inspekciju
Koje li ironije - na dan poplava isti onaj Silajdžić, koji za 1KM proda istu tu trovačku Željezaru, vazi o "investicijama"
Kad je zadnji put korito Bosne nizvodno od Zenice kao i jezero Modrac prečišćavano? Toliko otrova, toksina, taloga od metropolskih fekalija završilo na poljoprivrednom zemljištu
Kuće se daju popraviti, klizišta sanirati ali ovo zemljište, pogotovo u Posavini, veliko je pitanje...u najmanju ruku, sve što tu naraste za koju godinu, biće puno otrova i teških metala.
- Zovem se Zelena
- Posts: 3461
- Joined: 23/09/2010 13:17
#7442 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ima li Tuzlaka ovdje koji se kreću oko prihvatnih centara? Navodno su negdje, neki u karantinu zbog pojave scabiesa?!
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#7443 Re: Poplave u cijeloj BiH
Šta kaže Baktrix:Nije kasno da se sve ponovo zasije

-
mefistofilis
- Posts: 1584
- Joined: 09/04/2013 18:11
#7444 Re: Poplave u cijeloj BiH
pa jbg ovdje se uporno govori kako ovi iz CZ nista nisu uradili i da bi, da nije bilo samo-organizacije obicnih ljudi, sve otislo dovragaO'zone wrote:Pa ne može brate pet dana čovjek bez odmora pa da je ne znam ja sta.mefistofilis wrote:ljudi sutra uzimaju malo predaha pa ce vidjeti sta dalje
- Maharadza
- Posts: 17069
- Joined: 30/01/2013 15:13
#7445 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ovim "našim" klošarima iz Telecoma želim što skoriju privatizaciju i dolazak što strožijeg vlasnika/šefa koji će ih max. mučiti; bagra nezasitna i bezobrazna!!!mentalist wrote:Saopštenje od Mtela
"Znajući da se komunikacija i pomoć ugroženima u vanrednoj situaciji u velikoj mjeri odvija putem društvenih mreža, Mtel je uspio da obezbijedi tehničke uslove za besplatno korišćenje društvenih mreža, čak i u slučajevima kada korisnici nisu pretplaćeni na m:tel mobilni internet, kada im je istekla validnost dopune ili ako na računu imaju nula KM", saopšteno je iz ove kompanije.
Iz "M:tela" mole građane da ovu pogodnost koriste racionalno, prije svega da bi pomogli najugroženijem stanovništvu, kako bi informacije na vrijeme stigle do onih kojima su najpotrebnije i onih koji pružaju pomoć.
- hrastov žižak
- Posts: 4942
- Joined: 31/07/2012 02:00
#7446 Re: Poplave u cijeloj BiH
Baš rekli mesa? Nisam gledao prilog ali pomišljam da je možda rekao "preradu goveđih sirovina" ili nešto slično, aludirajući na kompanije koje se bave preradom kožecostacurta wrote:Večeras na dnevniku FTVa iz Bijeljine onaj (neznamkakosezove) na pitanje šta sa velikim brojem uginule stoke, on odgovara da imaju iskopane nekakve velike rupe i onda će ih tu zatrpavati, posipati krečom i ne znam čime još. I sledeće što je rekao je da će također doći iz Inđije iz neke tvornice za preradu mesa da sabiraju tu stoku i da je ..............volio bih da ga nisam skontao dobro, ali k'o da reče da će tu stoku "prerađivati".
Jel ima neko da je gledao isti prilog, jesam li ga dobro skontao?
- ned424
- Posts: 448
- Joined: 07/08/2009 09:07
#7447 Re: Poplave u cijeloj BiH
pa Dodik spasava rs u Beogradu zato je tako i ode kod Putina da isce sadaku!O'zone wrote:Pa ne može brate pet dana čovjek bez odmora pa da je ne znam ja sta.mefistofilis wrote:ljudi sutra uzimaju malo predaha pa ce vidjeti sta dalje
- Janjicar
- Posts: 5603
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#7448 Re: Poplave u cijeloj BiH
@hajlac Spreca je u toku rata dok GIKIL, SODASO nisu radili bila sva preciscenja i riba se vratila u nju mah ljepota a sada sela koja su uz sprecu boluju od raznih tumora itd... Al et nema drzave nego zivimo u loncu i to je to, nekima se to svidja jer nista ne mijenjaju...
Sve u svemu ako zivim u loncu opet nije to izgovor da ne pomognem komsiji da sanira kucu ili pomognem nekom makar s jednim paketom ili paketićem
Sve u svemu ako zivim u loncu opet nije to izgovor da ne pomognem komsiji da sanira kucu ili pomognem nekom makar s jednim paketom ili paketićem
-
Nuken
- Posts: 2110
- Joined: 09/09/2011 14:47
#7449 Re: Poplave u cijeloj BiH
Koliko ja znam inkubacija je 2-6 nedjelja,a u slučaju reinfekcije 1-4 dana.Vjerovatno je to lažna inforamcijaZovem se Zelena wrote:Ima li Tuzlaka ovdje koji se kreću oko prihvatnih centara? Navodno su negdje, neki u karantinu zbog pojave scabiesa?!
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#7450 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ne bi me čudilo da stoku koja je masovno uginula na farmama i za koju se zna porijeklo i zdravstveno stanje tipa farmi pretvore u stočno brasno.hrastov žižak wrote:Baš rekli mesa? Nisam gledao prilog ali pomišljam da je možda rekao "preradu goveđih sirovina" ili nešto slično, aludirajući na kompanije koje se bave preradom kožecostacurta wrote:Večeras na dnevniku FTVa iz Bijeljine onaj (neznamkakosezove) na pitanje šta sa velikim brojem uginule stoke, on odgovara da imaju iskopane nekakve velike rupe i onda će ih tu zatrpavati, posipati krečom i ne znam čime još. I sledeće što je rekao je da će također doći iz Inđije iz neke tvornice za preradu mesa da sabiraju tu stoku i da je ..............volio bih da ga nisam skontao dobro, ali k'o da reče da će tu stoku "prerađivati".
Jel ima neko da je gledao isti prilog, jesam li ga dobro skontao?
