Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#7426 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

seln wrote:Neko ga ima...neko ne.

Image
Sve divno sjajno bajno - hajmo sad radit nešto pozitivno?

Nista?
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#7427 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

madner wrote:Za ostale politicare u BiH svakako.
jeste, ako pod političare smatraš samo one koji se guraju pred kamere. Političara ima mnogo, i ima ih raznih.
Iako u političkoj penziji, i Bogić Bogićević je političar. Ima i među aktivnima onih koji su i efikasni, i daju dobar moralni primjer, za kojima će ostati trag, kao što je Jasmin Imamović.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7428 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Nisam rekao da je jedina moralna vertikala, no sigurno spade u uzi krug.

I ima veliki plus sto za razliku od ostalih nije vise na margini politicke scene.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7429 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

kosmpolita wrote:
shiljak wrote:Da li onda hoćeš da kažeš da on misli da mi ne znamo koliko in ima platu pa da govori kako nema ništa i da nema stanove i da ima kredit za stan?

Kojih se gluposti načitah :D
Uzalud se trudite da odbranite neodbranjivo. I kod ove grupice placenih komentatora vidi se da SDA mnogo ulaze i polaze u DF. :D
Ne nego si baš ti iz neke stranke, vidi se po datumu registracije, za razliku od mene.

A upravo o takvim stvarima je komšić pričao, ovim nekim cakama, izmišljotinama kao što ti navodiš.

Ti ne kontaš da većina budućih glasača za DF neće sigurno radi nekog poput tebe promjeniti mišljenje. Jednostavno nemoguće. U tome je razlika između SDP-a i DF-a, ili si glasač ili nisi.
Last edited by shiljak on 27/12/2013 11:38, edited 2 times in total.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7430 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Onaj osjećaj kada pročitaš komentar na facebooku koji kritikuje komšića, a kad mu odeš na profil vidiš da je sdp-ovac :D Baš sam danas na jednog naletio.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#7431 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

suncokret10 wrote:
seln wrote:Neko ga ima...neko ne.

Image
ima ga i nedžad branković???????????

Image
Sto odlikovanje, naravno, cini besmislenim? Ili je i Zeljko svog zaradio sjedeci na sigurnom?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#7432 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

HM 2011 wrote:
seln wrote:Neko ga ima...neko ne.

Image
Sve divno sjajno bajno - hajmo sad radit nešto pozitivno?

Nista?
Pozitivan je samo HIV nalaz.
Niko nikome ne smeta da radi dobro.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#7433 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Corto Maltese wrote:
madner wrote: Funkcija je njegova, a ne stranacka. :roll:
Mislim, bio bi red imati bar malo smisla u kritici.
Funkcija je besplodna. Barem oko toga imamo konsenzus. Kada god se potegne pitanje toga šta je Komšić uradio u prethodnih 7 godina, odgovor je "Pogledaj ustav! Članovi predsjedništva nemaju skoro nikakve ovlasti!" On sam je, u zadnjem razgovoru za Face TV, na direktno pitanje oko svojih nadležnosti, proveo 6 ili 7 minuta objašnjavajući šta sve ne može da uradi iz fotelje u kojoj sjedi. Ali i dalje u njoj, uporno, sjedi. I prima visoku platu. Da li je moralno primati toliku platu a biti ikebana? Nije nezakonito, ali, da li je moralno? Kakav primjer on time daje?
Ako vec clanovi Predsjednistva nemaju skoro nikakvih ovlasti i funcija im je onako protokolarna pitam se zbog cega onda Covic toliko insistira da njegov covjek bude u Predsjednistvu? Just a thought!
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#7434 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Styling wrote:
Corto Maltese wrote:
madner wrote: Funkcija je njegova, a ne stranacka. :roll:
Mislim, bio bi red imati bar malo smisla u kritici.
Funkcija je besplodna. Barem oko toga imamo konsenzus. Kada god se potegne pitanje toga šta je Komšić uradio u prethodnih 7 godina, odgovor je "Pogledaj ustav! Članovi predsjedništva nemaju skoro nikakve ovlasti!" On sam je, u zadnjem razgovoru za Face TV, na direktno pitanje oko svojih nadležnosti, proveo 6 ili 7 minuta objašnjavajući šta sve ne može da uradi iz fotelje u kojoj sjedi. Ali i dalje u njoj, uporno, sjedi. I prima visoku platu. Da li je moralno primati toliku platu a biti ikebana? Nije nezakonito, ali, da li je moralno? Kakav primjer on time daje?
Ako vec clanovi Predsjednistva nemaju skoro nikakvih ovlasti i funcija im je onako protokolarna pitam se zbog cega onda Covic toliko insistira da njegov covjek bude u Predsjednistvu? Just a thought!
Ne mora biti toliko besplodna ako je stranka tog člana u vlasti. Komšić je tu situaciju imao samo pola godine od ukupnih 8 godina u Predsjedništvu.
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#7435 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

Ja ne mogu da vjerujem da neko nakon svega govori da treba i da će glasati za SDA. Pa ako je iko sjebao ovu državu onda su to kriminalci iz SDA. Liječite se ljudi, al ovo vam ozbiljno govorim.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7437 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by O'zone »

Novogodišnja press konferencija SDP-a u Sarajevu
Lagumdžija: Demokratska fronta i SDA koaliraju sa lopovima, kriminalcima i reketašima!


Predsjednik SDP-a Zlatko Lagumdžija rekao je danas na novogodišnjoj konferenciji za novinare u Sarajevu da su najveći krivici za teško stanje u državi stranke Demokratska fronta (DFBiH) lidera Željka Komšića, te SDA i SDS. Ustvrdio je da kao vladajuća stranka ne bježe od svog dijela odgovornosti za ovakvo stanje u državi.

Kazao je da je BiH politički podijeljena na one koji rade i one koji pričaju, te da jedan od najvećih uspjeha ove stranke što su su u protekloj godini uspjeli zaustavi podjelu FBiH na dva djela, koju su predlagali iz HDZ BiH i SDA.

- Najveći krivci za ovakvo stanje u državi su DF, SDS i SDA – rekao je Lagumdžija.

Na novinarsko pitanje da li je moguća predizborna koalicija Demokratske fronte i SDP-a, Lagumdžija je izjavio:

"DF i SDA u Unsko-sanskom kantonu uspješno koaliraju sa strankom ratnog zločinca Fikreta Abdića. Oni koaliraju u ovom i Sarajevskom kantonu s lopovima, fašistima, nacionalistima, reketašima i ratnim zločincima".

Komentirajući spiskove najvećih plata u BiH, Lagumdžija je kazao da uspjehom SDP-a smatra što među prvih 100 nema ljudi iz SDP-a.

- Premijer FBiH (Nermin Nikšić) ne bi bio ni među prvih 500, ja bih možda ušao u top 200 – rekao je.
Najavio je da će pokrenuti inicijativu da se formira državna Parlamentarna komisija koja bi poimenično utvrdila porijeklo imovine i primanja svakog političara u posljednih sedam godina.

- Neka Komisija napravi novu listu. Da vidimo koliko je ko dobio para iz budžeta, za koga su sve kupljeni novi automobili. Neka se sve dovede do kraja - rekao je Lagumdžija.

Dotakao se i Alastaira Campbela, kazavši da je SDP 11.550 maraka i 50 fening koštalo prvih šest mjeseci njegovog angažmana.

- Napominjem da je čovjek ljevičar, podržava isključivo lijeve ideje u koje i sam vjeruje, i da bi uopšte prihvatio saradnju s nama trebalo je da se uvjeri da zaista jesmo stranka lijeve orijentacije, i da u nama ima snage za pobjedu, jer on ne podržava prazne školjke – rekao je Lagumdžija.

Govoreći o planovima u 2014. godini, Lagumdžija je rekao da će 2014. godina biti “godina puta ka manifestu za BiH 2020”, te dodao da je uvjeren da će državni budžet biti usvojen do Nove godine.
Postovi nekih forumaša ovdje se 100% poklapaju sa Zlajinim izjavama. Mora da Zlaja čita forum :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#7438 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabina1 »

O'zone wrote: Komentirajući spiskove najvećih plata u BiH, Lagumdžija je kazao da uspjehom SDP-a smatra što među prvih 100 nema ljudi iz SDP-a.
Dao Bog zdravlja a biće para..... :D
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#7439 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

O'zone wrote:Postovi nekih forumaša ovdje se 100% poklapaju sa Zlajinim izjavama. Mora da Zlaja čita forum :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
SDP je stvarno lose krenuo u obracun sa DF-om. Do sad su pametno igrali i ignorisali i Komsica i DF (partijsko naredjenje od vrha do dna) sto je za posljedicu imalo da je podrska DF-u stagnirala i projicirala DF kao osrednju stranku na nasoj sceni. Otkako su poslusali spin-doktora i upustili se u ovu prljavu rabotu, DF je prelomio 100.000 potencijalnih glasaca i krece naprijed. Nastave li, bosnje ce vodeci se politikom "sta ces ti meni ba govoriti" plebiscitarno podrzati DF. :-) :-)
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#7440 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by webby-x »

Prpa.ba wrote:Nastave li, bosnje ce vodeci se politikom "sta ces ti meni ba govoriti" plebiscitarno podrzati DF. :-) :-)
Ako Bog da! Da se konačno i ta priča o Komšiću,
poštenom spasitelju, završi. Samo, tko je slijedeći?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#7441 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kamen spoticanja »

Prpa.ba wrote:
O'zone wrote:Postovi nekih forumaša ovdje se 100% poklapaju sa Zlajinim izjavama. Mora da Zlaja čita forum :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
SDP je stvarno lose krenuo u obracun sa DF-om. Do sad su pametno igrali i ignorisali i Komsica i DF (partijsko naredjenje od vrha do dna) sto je za posljedicu imalo da je podrska DF-u stagnirala i projicirala DF kao osrednju stranku na nasoj sceni. Otkako su poslusali spin-doktora i upustili se u ovu prljavu rabotu, DF je prelomio 100.000 potencijalnih glasaca i krece naprijed. Nastave li, bosnje ce vodeci se politikom "sta ces ti meni ba govoriti" plebiscitarno podrzati DF. :-) :-)
Pa jacaju koalicionog partnera...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#7442 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

webby-x wrote:
Prpa.ba wrote:Nastave li, bosnje ce vodeci se politikom "sta ces ti meni ba govoriti" plebiscitarno podrzati DF. :-) :-)
Ako Bog da! Da se konačno i ta priča o Komšiću,
poštenom spasitelju, završi. Samo, tko je slijedeći?
Ne znam, u velikom sam belaju. :roll:
Hrvatima je puno lakse, kod njih ce Covic vladati i kad Bog da ostavku.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#7443 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by O'zone »

kamen spoticanja wrote: Pa jacaju koalicionog partnera...
To me podsjeti na jedno drugo pljuvanje

User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#7444 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Kakav je bolesnik ovaj Lagumdžija... sve što su oni radili u ovom mandatu on pripisuje jednoj novoosnovanoj, neparlamentarnoj stranci :-)
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#7445 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by iPod »

ultima_palabra wrote:Kakav je bolesnik ovaj Lagumdžija... sve što su oni radili u ovom mandatu on pripisuje jednoj novoosnovanoj, neparlamentarnoj stranci :-)
Itekako su dio vladajuće skupine u KS, a tako i u USK.
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#7446 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by webby-x »

iPod wrote:Itekako su dio vladajuće skupine u KS.
Pa i USK.
SDP mora na njih udarati, godina je do izbora,
a DF jedino SDP glasove može uzeti, pa neće SDA.
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#7447 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by iPod »

Zeljko me davno razočarao, onomad kad je prvi put govorio da će napustiti SDP pa se preko noći predomislio.

HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#7448 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

Neće od nikoga - nema nista od df priče...
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#7449 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by iPod »

I zaista kako je te večeri izjavio da ide do kraja, eto ga gdje je tu je, osnovao je svoju stranku, koalirao sa SDA u KS i nastavio po starom sa populističkim izjavama. Za vas ne znam, ali ja mu ne vjerujem.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#7450 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

A i Fahro ga je večeras pomnožio sa nulom, onako nježno.
Post Reply