Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#74051 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

SARAJEVO - Izaslanik američkog državnog sekretara za zapadni Balkan Metju Palmer izjavio je večeras da u fokusu američke politike nije takozvani Dejton dva, kao i da će SAD reagovati ukoliko dođe do pokušaja narušavanja suvereniteta BiH.
treba li jos nesto pricati poslije ovoga

sisajte ga djikani
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#74052 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zavrzlama »

Maraschino wrote: 04/12/2019 22:53
SARAJEVO - Izaslanik američkog državnog sekretara za zapadni Balkan Metju Palmer izjavio je večeras da u fokusu američke politike nije takozvani Dejton dva, kao i da će SAD reagovati ukoliko dođe do pokušaja narušavanja suvereniteta BiH.
treba li jos nesto pricati poslije ovoga

sisajte ga djikani

Velikosrbi znaju da brlog nema sanse da opstane u normalnoj drzavii BIH..zato ce oni ici do kraja,jer kontaju da nema sta da izgube svakako...

Narod su satanizovali i stavili kao ulog u svoj strateski cilj....pred nama je dug period odumiranja velikosrpske ideologije..
archi_a
Posts: 11871
Joined: 11/12/2011 18:11

#74053 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by archi_a »

Treba još malkice pričati.
Brigadna generalica Marti Bisel, dosadašnja komandantica NATO Štaba Sarajevo za HAYAT TV
"NATO ne ide nigdje! NATO će pomoći Bosni i Hercegovini da ide naprijed. Mi ćemo ići zajedno sa BIH. BiH će biti na čelu i pomoći ćemo joj kad god nas bude trebala."
:D
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#74054 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

Pojednci iskorištavaju činjenicu da je Guardian odsutan (državna posjeta R Sloveniji :oops: ) i serendaju li serendaju kao ovaj tzv Metju Palmer. :D

A ovaj NATO čuj neće nigdje!? :? Pa imaju li oni žene,djecu,kuću,okućnicu....? :lol: :lol: :lol:
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#74055 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

RS od 2010. dala 60,1 milion KM za lobiranje 8-)


Opozicija u RS smatra da tzv “diplomatska mreža” predstavništava RS u svijetu nije ništa drugo nego velika veš mašina za pranje novca u kojoj se, preko povezanih lica bliskih SNSD-u, izvlači novac iz budžeta Republike Srpske.

Image


Nije malo ali je zato pozicija šumske nikad bolja.Izdrži Obrene dok se ne makne odlazeća administracija! :mrgreen:
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#74056 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Matzan »

Maraschino wrote: 04/12/2019 22:53
SARAJEVO - Izaslanik američkog državnog sekretara za zapadni Balkan Metju Palmer izjavio je večeras da u fokusu američke politike nije takozvani Dejton dva, kao i da će SAD reagovati ukoliko dođe do pokušaja narušavanja suvereniteta BiH.
treba li jos nesto pricati poslije ovoga

sisajte ga djikani
Zbog ovako neopreznih izjava, ova još malo pa odlazeća američka administracija, rizikuje da dobije neviđene sankcije.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#74057 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

archi_a wrote: 04/12/2019 23:18 Treba još malkice pričati.
Brigadna generalica Marti Bisel, dosadašnja komandantica NATO Štaba Sarajevo za HAYAT TV
"NATO ne ide nigdje! NATO će pomoći Bosni i Hercegovini da ide naprijed. Mi ćemo ići zajedno sa BIH. BiH će biti na čelu i pomoći ćemo joj kad god nas bude trebala."
:D
:thumbup:


'ta ce mile sada :)
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#74058 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

E dosta je vala i tog NATO-a i njihove sile! :oops:

:mrgreen:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#74059 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by daddy-kool »

zavrzlama wrote: 04/12/2019 23:15
Velikosrbi znaju da brlog nema sanse da opstane u normalnoj drzavii BIH..zato ce oni ici do kraja,jer kontaju da nema sta da izgube svakako...

Narod su satanizovali i stavili kao ulog u svoj strateski cilj....pred nama je dug period odumiranja velikosrpske ideologije..
:thumbup:
svi u napad
Posts: 2277
Joined: 14/10/2012 14:40

#74060 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by svi u napad »

daddy-kool wrote: 05/12/2019 08:40
zavrzlama wrote: 04/12/2019 23:15
Velikosrbi znaju da brlog nema sanse da opstane u normalnoj drzavii BIH..zato ce oni ici do kraja,jer kontaju da nema sta da izgube svakako...

Narod su satanizovali i stavili kao ulog u svoj strateski cilj....pred nama je dug period odumiranja velikosrpske ideologije..
:thumbup:
Sta reci osim bravo covjece. :thumbup: :izet: Ovako kratko sazeti tj. opisati sta se desavalo, sta se radi i sta ce se desiti je zista majstorluk. Iskrene cestitke za ovaj komentar. Ziv i zdrav bio. :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#74061 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

Denis sulic ?? N ikada cuo za njega do jutros na N1 ....
Rodjen u Bosanskoj Gradisci otac bosnjo majka srpkinja , clan SNDS .. on veli jutros da ce iz manjeg entiteta da prate korake Srbije sto se tice nato clanstva ....

E sada vidjecemo ko je koga preveslao ovdje , Telgetija je imenovan a danas bi trebalo poslati dokument u Brisel ..
madridista15
Posts: 286
Joined: 08/11/2018 07:00

#74062 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by madridista15 »

mO k3 wrote: 06/12/2019 08:52 Denis sulic ?? N ikada cuo za njega do jutros na N1 ....
Rodjen u Bosanskoj Gradisci otac bosnjo majka srpkinja , clan SNDS .. on veli jutros da ce iz manjeg entiteta da prate korake Srbije sto se tice nato clanstva ....

E sada vidjecemo ko je koga preveslao ovdje , Telgetija je imenovan a danas bi trebalo poslati dokument u Brisel ..
Ne šalje se dokument danas, nego kad bude potvrđen novi saziv VM, tj. 9 ministara koji tek trebaju preuzeti funkciju.

Inače, iz NATO-a su potvrdili da dokument sadrži sve njima potrebne elemente.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#74063 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

madridista15 wrote: 06/12/2019 08:58
mO k3 wrote: 06/12/2019 08:52 Denis sulic ?? N ikada cuo za njega do jutros na N1 ....
Rodjen u Bosanskoj Gradisci otac bosnjo majka srpkinja , clan SNDS .. on veli jutros da ce iz manjeg entiteta da prate korake Srbije sto se tice nato clanstva ....

E sada vidjecemo ko je koga preveslao ovdje , Telgetija je imenovan a danas bi trebalo poslati dokument u Brisel ..
Ne šalje se dokument danas, nego kad bude potvrđen novi saziv VM, tj. 9 ministara koji tek trebaju preuzeti funkciju.

Inače, iz NATO-a su potvrdili da dokument sadrži sve njima potrebne elemente.
ok , hvala ti ... kako sam ja razumio bio kada bude imenovan Telgetija da sutradan ide ... izgleda da sam bio pogresno razumio
User avatar
Altsa
Posts: 9223
Joined: 19/03/2004 18:31

#74064 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Altsa »

mO k3 wrote: 06/12/2019 08:52 Denis sulic ?? N ikada cuo za njega do jutros na N1 ....
Rodjen u Bosanskoj Gradisci otac bosnjo majka srpkinja , clan SNDS .. on veli jutros da ce iz manjeg entiteta da prate korake Srbije sto se tice nato clanstva ....

E sada vidjecemo ko je koga preveslao ovdje , Telgetija je imenovan a danas bi trebalo poslati dokument u Brisel ..
Dokument se salje nakon formiranja VM. Takav je dogovor.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#74065 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

Altsa wrote: 06/12/2019 09:00
mO k3 wrote: 06/12/2019 08:52 Denis sulic ?? N ikada cuo za njega do jutros na N1 ....
Rodjen u Bosanskoj Gradisci otac bosnjo majka srpkinja , clan SNDS .. on veli jutros da ce iz manjeg entiteta da prate korake Srbije sto se tice nato clanstva ....

E sada vidjecemo ko je koga preveslao ovdje , Telgetija je imenovan a danas bi trebalo poslati dokument u Brisel ..
Dokument se salje nakon formiranja VM. Takav je dogovor.
hvala :thumbup:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#74066 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

Nije problem papir koji ce otici u NATO, problem je provedba onoga sto tamo stoji.
Na tu kartu je Dodik igrao. Velike reforme se spominju. Jedina mogucnost je da nakon izvjesnog vremena i ocitih blokada goveda iz Laktasa da NATO kaze, ne treba nista vi postajete clanica.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#74067 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

Maraschino wrote: 06/12/2019 09:39 Nije problem papir koji ce otici u NATO, problem je provedba onoga sto tamo stoji.
Na tu kartu je Dodik igrao. Velike reforme se spominju. Jedina mogucnost je da nakon izvjesnog vremena i ocitih blokada goveda iz Laktasa da NATO kaze, ne treba nista vi postajete clanica.
:lol: :thumbup:
madridista15
Posts: 286
Joined: 08/11/2018 07:00

#74068 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by madridista15 »

Maraschino wrote: 06/12/2019 09:39 Nije problem papir koji ce otici u NATO, problem je provedba onoga sto tamo stoji.
Na tu kartu je Dodik igrao. Velike reforme se spominju. Jedina mogucnost je da nakon izvjesnog vremena i ocitih blokada goveda iz Laktasa da NATO kaze, ne treba nista vi postajete clanica.
Bukvalno je tako bilo u vezi sa knjiženjem vojne imovine na državu. RS blokirala, vjerovatno u nadi da će potpuno zaustaviti NATO put, i na kraju NATO hladno reče da to više nije uslov.

Sjeverna Makedonija pa ni Crna Gora nisu suštinski radile bogzna kakve reforme, pa su na kraju uredno dobile pozive za članstvo.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#74069 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

Najbitnije da se uslo u jednosmjerni tunel. Nazad ne mozes a naprijed kad god stignes ceka te svjetlo.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#74070 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zavrzlama »

Maraschino wrote: 06/12/2019 10:56 Najbitnije da se uslo u jednosmjerni tunel. Nazad ne mozes a naprijed kad god stignes ceka te svjetlo.
:thumbup:
User avatar
moa
Posts: 3700
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#74071 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by moa »

madridista15 wrote: 06/12/2019 09:42
Maraschino wrote: 06/12/2019 09:39 Nije problem papir koji ce otici u NATO, problem je provedba onoga sto tamo stoji.
Na tu kartu je Dodik igrao. Velike reforme se spominju. Jedina mogucnost je da nakon izvjesnog vremena i ocitih blokada goveda iz Laktasa da NATO kaze, ne treba nista vi postajete clanica.
Bukvalno je tako bilo u vezi sa knjiženjem vojne imovine na državu. RS blokirala, vjerovatno u nadi da će potpuno zaustaviti NATO put, i na kraju NATO hladno reče da to više nije uslov.

Sjeverna Makedonija pa ni Crna Gora nisu suštinski radile bogzna kakve reforme, pa su na kraju uredno dobile pozive za članstvo.
Knjizenje vojne imovine je jako bitno za BiH i na tome treba insistirati i ustrajati...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#74072 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

moa wrote: 06/12/2019 15:41
madridista15 wrote: 06/12/2019 09:42

Bukvalno je tako bilo u vezi sa knjiženjem vojne imovine na državu. RS blokirala, vjerovatno u nadi da će potpuno zaustaviti NATO put, i na kraju NATO hladno reče da to više nije uslov.

Sjeverna Makedonija pa ni Crna Gora nisu suštinski radile bogzna kakve reforme, pa su na kraju uredno dobile pozive za članstvo.
Knjizenje vojne imovine je jako bitno za BiH i na tome treba insistirati i ustrajati...
Slazem se za vojnu imovinu.
Bitno da je sud rekao svoje a ovo je koprcanje djikana pred odumiranje.
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#74073 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by biske »

mO k3 wrote: 06/12/2019 08:59
madridista15 wrote: 06/12/2019 08:58
mO k3 wrote: 06/12/2019 08:52 Denis sulic ?? N ikada cuo za njega do jutros na N1 ....
Rodjen u Bosanskoj Gradisci otac bosnjo majka srpkinja , clan SNDS .. on veli jutros da ce iz manjeg entiteta da prate korake Srbije sto se tice nato clanstva ....

E sada vidjecemo ko je koga preveslao ovdje , Telgetija je imenovan a danas bi trebalo poslati dokument u Brisel ..
Ne šalje se dokument danas, nego kad bude potvrđen novi saziv VM, tj. 9 ministara koji tek trebaju preuzeti funkciju.

Inače, iz NATO-a su potvrdili da dokument sadrži sve njima potrebne elemente.
ok , hvala ti ... kako sam ja razumio bio kada bude imenovan Telgetija da sutradan ide ... izgleda da sam bio pogresno razumio
Pa i jeste takva bila prvobitna priča. Nakon par dana je legao update sa svim ministrima.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18742
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#74074 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by problemnatravunu »

:serbo:
Image

:serbo:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10074
Joined: 24/04/2006 21:33

#74075 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

OSNIVAČKA SKUPŠTINA “POKRETA PRAVDE”: Pravda za Davida postala politička stranka

U obraćanju novinarima Ozren Perduv je kazao da je Pokret pravde dobio podršku porodice Dragičević. Stranku su osnovali, pojasnio je, jer su iscrpili sve druge metode borbe, a učestvovat će već na lokalnim izborima za nivo Banja Luke te, kako je rekao, neće sarađivati s stranakama “koje su nas dovele u sadašnje stanje”.


https://inforadar.ba/osnivacka-skupstin ... 4L1H4Kx1Zo
Locked