SDA-All about

Post Reply
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#7401 Re: SDA-All about

Post by Lakat Jebić »

StupskaBitanga wrote:imam sada konkretno pitanje
Da li mi imamo bilo kakvu parlamentaru stranku koja ne učestvuje u nekom obliku vlasti tj da je opoziciona?
mislim da nema. ne znam jel DNZ u vlasti u USK jedino
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7402 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

jeste u Kladusi obje frakcije i babina i ova odmetnuta
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7403 Re: SDA-All about

Post by -LIBERO- »

Opetja033 wrote:Ne vidim ama bas nista problematicno u ulasku SDA u vladu RS, pogotovo ne za zluradih naslova "sve za Srpsku" itd. I SDP i SDA su i do sada (osim od zadnjih opcih izbora cini mi se) bili u izvrsnoj vlasti manjeg entiteta. Nista sporno, nista novo.
U cemu je onda problem? Ali konkretno molim.
Toliko cesto su ovi iz SDA prozivali SDP, kako su zbog ove ili one suradnje, zbog ovog ili onog ministra, ili raspodjele fotelja sa Miloradom, izdali BiH i Bosnjake.

Licemjerno je, prijatelju, prozivati jedne, a onda kada ti se prvi put ukaze prilika, poletiti u zagrljaj istom tom Miloradu.

Hajd ako nista drugo, barem ce prestati prozivati jedni druge (SDP-SDA) kako suradjuju i imaju neke talove sa Dodikom.

Demagogija i licemjerstvo, i sa jedne i sa druge strane. To je, po meni, poenta.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7404 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

i SDA iSDP zajedno sa N.S, SDU i tako tim strankama trebaju biti debelo kažnjene za ovaj cirkus
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7405 Re: SDA-All about

Post by udrch »

odličan potez SDA..
trebaju raditi svoj posao kao što su i radili do 2008. godine..
pustiti ove šupljatore da pričaju šta žele, a SDA treba raditi..polahko očistiti stranku od onih za koje je kriminal dokazan i nastaviti dalje na jačanju države Bosne i Hercegovine..
ako to ne uradi SDA i neće neko drugi..zato SDA treba da se bori za vlast, jer neko mora i raditi..
za razliku od SDA koja je organizirala nezavisnost države, pa odbranila državu, pa je podigla iz pepela, pa polahko joj vraćala nadležnost ostali nisu uradili ništa..
SDA je to sve uradila u okruženju u kojem je svi mrze i svi su joj neprijatelji i svi su radili protiv interesa države i bošnjačkog naroda..
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7406 Re: SDA-All about

Post by udrch »

StupskaBitanga wrote:i SDA iSDP zajedno sa N.S, SDU i tako tim strankama trebaju biti debelo kažnjene za ovaj cirkus
ovdje je jedino SDA stranka..
SDP je partija propalih komunista..
a ove dvije su ostaci ove propale partije..

narod će ove propalitete kazniti, a SDA će se vratiti svojem poslu..oni su ga započeli, samo oni imaju interes da ga završe..
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7407 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

udrch wrote:odličan potez SDA..
trebaju raditi svoj posao kao što su i radili do 2008. godine..
pustiti ove šupljatore da pričaju šta žele, a SDA treba raditi..polahko očistiti stranku od onih za koje je kriminal dokazan i nastaviti dalje na jačanju države Bosne i Hercegovine..
ako to ne uradi SDA i neće neko drugi..zato SDA treba da se bori za vlast, jer neko mora i raditi..
za razliku od SDA koja je organizirala nezavisnost države, pa odbranila državu, pa je podigla iz pepela, pa polahko joj vraćala nadležnost ostali nisu uradili ništa..
SDA je to sve uradila u okruženju u kojem je svi mrze i svi su joj neprijatelji i svi su radili protiv interesa države i bošnjačkog naroda..
:-) :-) :-) :-) :-)
i zaboravio si dodati da je SDA poklonila 49% teritorije RBiH neprijatelju ove države legitimizirajući rezultate genocida i uredno izvršila razmjenu stanovništva uz mazijanje love namjenjene za povratak. Sad neka mirno i dostojanstveno dižu ruku za Zlajinog druga Miću koji se sere po istoj državi dok mu se ćefne.


e moj udrch tebe mora da su dobro neđe uhljebili ili nekog tvog
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7408 Re: SDA-All about

Post by -LIBERO- »

@Jose, druze, pusti Udrch :D . Stranacki bojovnici drugu "logiku" imaju....nasi su najbolji pa taman sve prodali, pokrali ...ali nasi su pa su automatizmom najbolji :D ;-)
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#7409 Re: SDA-All about

Post by sabina1 »

udrch wrote: za razliku od SDA koja je organizirala nezavisnost države, pa odbranila državu, pa je podigla iz pepela, pa polahko joj vraćala nadležnost ostali nisu uradili ništa..
..............
ovdje je jedino SDA stranka..
SDP je partija propalih komunista..
a ove dvije su ostaci ove propale partije..

narod će ove propalitete kazniti, a SDA će se vratiti svojem poslu..oni su ga započeli, samo oni imaju interes da ga završe.
- Neka neko ponudi pisani dokaz da su samo i i isklujučivo članovi SDA organizovali nezavisnost države. To su radili svi oni koji su željeli nezavisnost zemlje.
- Neka neko ponudi pisani dokaz da su svi bivši pripadnici Armije Republike Bosne i Hercegovine bili i članovi SDA. Nisu.Jasno kao što je 2+2 = 4.
- Ne znam samo šta je "podignuto iz pepela" ? Pepeo je odnio vjetar. Podignute su (ne)značajne građevine koje nikada tu nisu bile , kojima tu nije mjesto i koje najčešće nisu proizvodne. Ruku na srce nisu to radili samo članovi SDA - radili su svi koji su mogli.
- Vraćanje nadležnosti....ajde da kažemo da je tako ali uz veliku pomoć visokih predstavnika nametanjem raznih zakona. Nešto sumnjam da su to oni činili zbog SDA - činili su to zbog naše zemlje. Jedino gdje SDA-u odajem priznanje je borba za distrikt Brčko. Tu se nije popustilo ni u Dejtonu ni nakon njega. No za gubljenje nadležnosti je kriv isključivo i samo Haris Silajdžić koji je stvorio Dodika. To je najveći faktički problem ove zemlje nakon rata. Odbijanje aprila i "100%" BiH uz 100 % privatizaciju. Silajdžić nije to činio u ime i za račun SDA ali on je produkt iste kao i Radončić. Šteta u društvu a zna se ko ju je stvorio (ne i razvio).
Za sistem vrijednosti koji vlada u našoj zemlji (nepotizam , javna uprava , siromašenje , nebriga , neobrazovanje , nestručnost , i još sila svega i svačega) je kriva SDA jer je na vlasti punih DVADESET godina na svim nivoima. Samo zbog kreiranja takvog sistema vrijednosti trebalo bi im suditi. Neću petljati religiju u ovo , to je privatna stvar.

"Partija" nije kriva za ovo. Ona je "izradila" sve svoje glasače čim je zarad vlasti koalirala sa - SDA (wtf :? ) ."Partija" je pokazala koliko je loša , smotana , gladna , čim je osjetila kap moći i slave ali "partija"nema krivicu. Tvorci "partije" su bili čestiti ljudi koji su ovu zemlju od polufeudalne vukojebine napravili srednje razvijenom evropskom a isto tako su prolili krv za nju kao i pripadnici Armije BiH.

"Ostatci partije" nisu u istoj iz dva razloga :
- nikada formalno nisu ni bili u njoj , očekivali su mnogo od nje , vidjeli su gdje to vodi (nigdje) i uzeli su stvar u svoje ruke...ne žele se miješati sa njima jer su etični , ne žive od politike i ne žele živjeti od iste , žele promjenu , jako obrazovani , nadprosječno za naše (političke) prilike..
- bili su formalno u njoj , nisu ostvarili svoje sitne političke željice i voljice...liderčići su formirali svoju partijicu koja će dići ruku i za maglu....samo ako se to isplati...

Mislim da je i laicima jasno gdje je ovdje NS a gdje "SD"U....
Ha ja...;-)
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#7410 Re: SDA-All about

Post by Opetja033 »

-LIBERO- wrote:
Opetja033 wrote:Ne vidim ama bas nista problematicno u ulasku SDA u vladu RS, pogotovo ne za zluradih naslova "sve za Srpsku" itd. I SDP i SDA su i do sada (osim od zadnjih opcih izbora cini mi se) bili u izvrsnoj vlasti manjeg entiteta. Nista sporno, nista novo.
U cemu je onda problem? Ali konkretno molim.
Toliko cesto su ovi iz SDA prozivali SDP, kako su zbog ove ili one suradnje, zbog ovog ili onog ministra, ili raspodjele fotelja sa Miloradom, izdali BiH i Bosnjake.

Licemjerno je, prijatelju, prozivati jedne, a onda kada ti se prvi put ukaze prilika, poletiti u zagrljaj istom tom Miloradu.

Hajd ako nista drugo, barem ce prestati prozivati jedni druge (SDP-SDA) kako suradjuju i imaju neke talove sa Dodikom.

Demagogija i licemjerstvo, i sa jedne i sa druge strane. To je, po meni, poenta.
Ali sacekaj, niko nikada nije (ili je meni promaklo?) optuzivao SDP zbog koalicije sa Dodikom, niti ih je zbog koalicije same po sebi nazivao izdjanicima. Pa naravno da moras koalirati sa njima, niko nije izbjegao koaliciju sa SDS-om ili SNSD-om jer je to prosto nemoguce.

SDP je optuzivan zbog drugih stvari kada je u pitanju izdaja, znas ti vrlo dobro da nije koaliranje samo po sebi bilo problematicno. ;-)
Holms
Posts: 515
Joined: 27/01/2012 22:51

#7411 Re: SDA-All about

Post by Holms »

udrch wrote:odličan potez SDA..
trebaju raditi svoj posao kao što su i radili do 2008. godine..
pustiti ove šupljatore da pričaju šta žele, a SDA treba raditi..polahko očistiti stranku od onih za koje je kriminal dokazan i nastaviti dalje na jačanju države Bosne i Hercegovine..
ako to ne uradi SDA i neće neko drugi..zato SDA treba da se bori za vlast, jer neko mora i raditi..
za razliku od SDA koja je organizirala nezavisnost države, pa odbranila državu, pa je podigla iz pepela, pa polahko joj vraćala nadležnost ostali nisu uradili ništa..
SDA je to sve uradila u okruženju u kojem je svi mrze i svi su joj neprijatelji i svi su radili protiv interesa države i bošnjačkog naroda..
:lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7412 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

Karleuša u sridu :thumbup:
User avatar
%tacno*
Posts: 806
Joined: 13/05/2012 21:48

#7413 Re: SDA-All about

Post by %tacno* »

Osmanović: Ulaskom u Vladu RS pomogli bismo povratnicima
tek sada se pripazite povratnici... :-)
a posebno koalicija 1.Mart...dodo ce ih iskoristiti kao klip u tocak koaliciji... :dance:
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7414 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

tvsabina wrote:
- Neka neko ponudi pisani dokaz da su samo i i isklujučivo članovi SDA organizovali nezavisnost države. To su radili svi oni koji su željeli nezavisnost zemlje.
- Neka neko ponudi pisani dokaz da su svi bivši pripadnici Armije Republike Bosne i Hercegovine bili i članovi SDA. Nisu.Jasno kao što je 2+2 = 4.
Pa valjda bi ti prvo trebala ponudit dokaz da je neko bio dovoljno glup/lud da tvrdi nesto ovako a ne demantovati nesto sto nije ni receno.

A ako ces kriviti SDA za nesto sto su Silajdzic ili Radoncic uradili jer su oni produkt SDA onda tom logikom komotno mozes i bivsi sistem krivit za danasnje stanje jer su i ovi iz SDA kao i iz svih drugih stranaka vecinom produkt bivseg sistema.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7415 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

%tacno* wrote:
Osmanović: Ulaskom u Vladu RS pomogli bismo povratnicima
tek sada se pripazite povratnici... :-)
a posebno koalicija 1.Mart...dodo ce ih iskoristiti kao klip u tocak koaliciji... :dance:
Ma ne vjerujem da je 1.mart u opasnosti jer svakako se ne oslanjaju u svom radu na SDA nit nesto vidim na koji nacin bi Dodik mogao iskoristit ovo postavljanje ministra protiv koalicije 1.mart.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7416 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

sad će moći Čađo, Uglješa ili kako će se već novi Mićin milicioner zvati, da apsi Suljagića uz punu podršku SDA :D :roll:

a svilengajtanćići će iz Sarajeva vikati: pa dobro Emire smiri se malo, što si tako nervozan....srušićeš koaliciju takvim radikalnim ponašanjem...nije to baš tako crno ko što ti kažeš...pa evo ima i ministara Bošnjaka u vlasti....mi imamo svi ista prava ovdje :-)

ps

trebo je Hićo biti malo mudriji pa staviti jednog Jevreja za ministra...kako je dobro Dodo shvatio onu Biljinu predizbornu poruku: A sada mudro... hbega nije mu ni težak posao jer za bizmis sa skupinom kloceva i ne trebaš biti mlogo mudar
User avatar
%tacno*
Posts: 806
Joined: 13/05/2012 21:48

#7417 Re: SDA-All about

Post by %tacno* »

Co0l wrote:
%tacno* wrote:
Osmanović: Ulaskom u Vladu RS pomogli bismo povratnicima
tek sada se pripazite povratnici... :-)
a posebno koalicija 1.Mart...dodo ce ih iskoristiti kao klip u tocak koaliciji... :dance:
Ma ne vjerujem da je 1.mart u opasnosti jer svakako se ne oslanjaju u svom radu na SDA nit nesto vidim na koji nacin bi Dodik mogao iskoristit ovo postavljanje ministra protiv koalicije 1.mart.
nije to bas tako bezazlena baza. sda ima stotine hiljada glasaca i preko njih mogu svasta uraditi.
nista ne tvrdim, ostaje da se vidi. najvise bi volio da sam pogrijesio.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7418 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

JoseMujica wrote:sad će moći Čađo, Uglješa ili kako će se već novi Mićin milicioner zvati, da apsi Suljagića uz punu podršku SDA :D :roll:

a svilengajtanćići će iz Sarajeva vikati: pa dobro Emire smiri se malo, što si tako nervozan....srušićeš koaliciju takvim radikalnim ponašanjem...nije to baš tako crno ko što ti kažeš...pa evo ima i ministara Bošnjaka u vlasti....mi imamo svi ista prava ovdje :-)

ps

trebo je Hićo biti malo mudriji pa staviti jednog Jevreja za ministra...kako je dobro Dodo shvatio onu Biljinu predizbornu poruku: A sada mudro... hbega nije mu ni težak posao jer za bizmis sa skupinom kloceva i ne trebaš biti mlogo mudar
Jest,bas ce neko Suljagica moci nagovarat na nesto pod izgovorom da ce se u suprotnom 'koalicija' raspast.To bi mu samo motiv vise bio da ne poslusa :)
I do sad je bilo ministara Bosnjaka i Hrvata u vladi manjeg entiteta pa nije to sprijecavalo da se formira 1.mart.
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#7419 Re: SDA-All about

Post by muzicar_iz_parka »

Niko mene ne ferma ni 1% kad kažem da nam za političko rukovodstvo treba tim japanskih ili južno korejanskih političara/menadžera. Sve domaće stranke koje imaju udjela bilo gdje u nekoj od skupština/vlada su menje više iste.
U svoj džep jedino a ostali neka se snađu.
Last edited by muzicar_iz_parka on 07/03/2013 19:46, edited 1 time in total.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#7420 Re: SDA-All about

Post by Paranoid »

%tacno* wrote:
Osmanović: Ulaskom u Vladu RS pomogli bismo povratnicima
tek sada se pripazite povratnici... :-)
a posebno koalicija 1.Mart...dodo ce ih iskoristiti kao klip u tocak koaliciji... :dance:
Kao prvo idiotizam je prihvatiti bilo koje ministarsko mjesto u šumskoj, jer pored toliko malverzacija dovoljno je samo zagrebati po površini resora i dotičnog ministra će prepoznati samo po matrikulama (ili po ljiljanu na reveru)...
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7421 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

%tacno* wrote: nije to bas tako bezazlena baza. sda ima stotine hiljada glasaca i preko njih mogu svasta uraditi.
nista ne tvrdim, ostaje da se vidi. najvise bi volio da sam pogrijesio.
Ma da SDA ima takvih super moci ne bi bili izbaceni iz vlasti na drzavnom i federalnom nivou.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7422 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

Paranoid wrote:
%tacno* wrote:
Osmanović: Ulaskom u Vladu RS pomogli bismo povratnicima
tek sada se pripazite povratnici... :-)
a posebno koalicija 1.Mart...dodo ce ih iskoristiti kao klip u tocak koaliciji... :dance:
Kao prvo idiotizam je prihvatiti bilo koje ministarsko mjesto u šumskoj, jer pored toliko malverzacija dovoljno je samo zagrebati po površini resora i dotičnog ministra će prepoznati samo po matrikulama (ili po ljiljanu na reveru)...
Slazem se da je idiotizam prihvatiti to mjesto i to je greska ali greska koja se samo SDA-u moze obiti o glavu,ne vidim tu nikakvu prijetnju ni za Bosnjake ni za povratnike ni za drzavu nesto vecu nego sto inace i do sada postoji sa diletantima i kriminalcima koji je vode.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7423 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

nema tu greške nikakve ljudi... vi govorite o ovome iz patriotske perspektive i ne vidite logiku krokodila...SDA nikad nije bila patriotska već samo lopovska organizacija.

Poenta ove koalicije: sad se sve mafijaške skupine spremaju za konačni obračun prije nego krene predizborna pa se zauzimaju sve moguće busije. A i preko svake fotelje se iz budžeta crpe pare za kampanju. S obzirom da para svuđe fali sad je svaka fotelja zlata vrijedna.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#7424 Re: SDA-All about

Post by Paranoid »

JoseMujica wrote:nema tu greške nikakve ljudi... vi govorite o ovome iz patriotske perspektive i ne vidite logiku krokodila...SDA nikad nije bila patriotska već samo lopovska organizacija.

Poenta ove koalicije: sad se sve mafijaške skupine spremaju za konačni obračun prije nego krene predizborna pa se zauzimaju sve moguće busije. A i preko svake fotelje se iz budžeta crpe pare za kampanju. S obzirom da para svuđe fali sad je svaka fotelja zlata vrijedna.
Odakle pare? Pa da ima para u budzetu šumske, nebi SDA mogla biti ni mapi... A to da se radi o patriotizmu, to si u pravu jer biti patriota ili budala je jedno te isto..
User avatar
%tacno*
Posts: 806
Joined: 13/05/2012 21:48

#7425 Re: SDA-All about

Post by %tacno* »

stize prvo ponizenje :-) :-)
Dodik: Bez "ljiljana" u vladi

U novoj vladi RS neće biti neko ko ima sumnjivu ratnu prošlost, rekao predsednik Republike Srpske Milorad Dodik. Niko nije zvanično potvrdio da će u novu vladu Srpske ući ministar iz SDA, koji je nosilac "zlatnog ljiljana", rekao Dodik

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... vladi.html
Post Reply