Bas tako. Jebali su nam majku za sva vremena. Osim novca za šumski fond nedostaje i novac za gospodarenje vodom...O'zone wrote:Slušajući ove kod Duske bas se dolazi do zaključka da sami nemamo šanse. Jbga kad "experti" iz svojih branši nemaju pozitive sta se nadati od ljudi koji su ostali bez svega.
Ali se saznaše da je od kraja rata do danas nestalo skoro pola milijarde KM-ova koje su namijenjene za obnavljanje šumskog fonda.
Jebali su nas vladajući samo tako a sve sa našim odobravanjem i mahanjem stranačkim zastavicama
Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije
Moderator: anex
- strong69
- Posts: 6972
- Joined: 11/03/2005 20:02
- Location: Beneath the Remains
#7401 Re: Poplave u cijeloj BiH
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#7402 Re: Poplave u cijeloj BiH
ne sikiraj se ispustaju one i ovakolajk wrote:Niko ne spominje slanje inspekcije velikim firmama koje su jedva docekale i najvjerovatnije ispustile sve otpadne vode ...
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#7403 Re: Poplave u cijeloj BiH
MItal takođeJanjicar wrote:ne sikiraj se ispustaju one i ovakolajk wrote:Niko ne spominje slanje inspekcije velikim firmama koje su jedva docekale i najvjerovatnije ispustile sve otpadne vode ...GIKIL Sprecu zagadjuje non stop bez obzira na inspekciju
- armin071
- Posts: 6547
- Joined: 27/11/2008 22:26
- Location: prvi red treci dzep.
#7404 Re: Poplave u cijeloj BiH

Ovo je danas dovukao pred dzamiju u Rosenheimu (Njemacka) covjek, prije svega covjek a onda Hrvat inace rodom iz Zagreba.Covjek nema nikakve veze sa Bosnom. Sam se organizovao i jednostavno odlucio da ucestvuje u akciji. Ovaj njegov potez je rasplakao mnoge Bosance koji su se tu zatekli. Svaka mu cast i jedino sto je rekao je da se nada da ce ovo stvarno doci do onih kojima je namjenjeno..
- Reglan
- Posts: 5011
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
#7405 Re: Poplave u cijeloj BiH
Joj ovog kaze ja sam klasicni podrumas 
-
costacurta
- Posts: 3642
- Joined: 05/05/2005 08:25
#7406 Re: Poplave u cijeloj BiH
Večeras na dnevniku FTVa iz Bijeljine onaj (neznamkakosezove) na pitanje šta sa velikim brojem uginule stoke, on odgovara da imaju iskopane nekakve velike rupe i onda će ih tu zatrpavati, posipati krečom i ne znam čime još. I sledeće što je rekao je da će također doći iz Inđije iz neke tvornice za preradu mesa da sabiraju tu stoku i da je ..............volio bih da ga nisam skontao dobro, ali k'o da reče da će tu stoku "prerađivati".
Jel ima neko da je gledao isti prilog, jesam li ga dobro skontao?
Jel ima neko da je gledao isti prilog, jesam li ga dobro skontao?
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#7407 Re: Poplave u cijeloj BiH
Podrumas je izgleda nekom nadredjenom jebao mater nakon pet dana neprekidnog rada te umalo dobio noguarshavin wrote:Joj ovog kaze ja sam klasicni podrumas
- Mali_Vuk
- Posts: 6289
- Joined: 26/09/2008 16:34
#7408 Re: Poplave u cijeloj BiH
armin071 wrote:
Ovo je danas dovukao pred dzamiju u Rosenheimu (Njemacka) covjek, prije svega covjek a onda Hrvat inace rodom iz Zagreba.Covjek nema nikakve veze sa Bosnom. Sam se organizovao i jednostavno odlucio da ucestvuje u akciji. Ovaj njegov potez je rasplakao mnoge Bosance koji su se tu zatekli. Svaka mu cast i jedino sto je rekao je da se nada da ce ovo stvarno doci do onih kojima je namjenjeno..

- zeleni xy
- Posts: 457
- Joined: 22/03/2010 15:09
- Location: Moja mahala tvojU jahala
#7409 Re: Poplave u cijeloj BiH
Danas smo iz najveće bihaćke >MZ Ozimice 1 uputili pomoć u Kosovu, prije toga smo kontaktirali predsjednika MZ Kosova, sve dogovorili da slučajno ne bi bilo manipulacija. Sve im je stiglo, mislim da će im to barem donekle ublažiti muke i probleme.al-em wrote:u maglaju ima dosta namirnica,medjutim sela okolo su kriticna gdje nije dolazila nikakva pomoc, voda im se vratila pa su problem lijekovi i hrana
posto u gradu postoji ljudi koji traze iskljucivo profit iz ove katastrofe,preporucuje se ne ostavljati hranu u centru grada,nego doci do ovih sela
ulisnjak,kosova,ravna,bijela ploca,bradici,strupina, kopice
putevi do ovih sela su prohodni,medjutim klizista su unistila mnogo domacinstava pa je situacija jako teska
ovo je informacija od druga iz maglaja
Sutra šaljemo pomoć u okolinu Sanskog Mosta.
-
staradis
- Posts: 1873
- Joined: 03/04/2012 17:40
#7410 Re: Poplave u cijeloj BiH
Gledam ovu emisiju na TVu govore da se ne ide nigdje jer je zaraza svuda.
Moze li nam iko konkrento reci sta da radimo
Moze li nam iko konkrento reci sta da radimo
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#7411 Re: Poplave u cijeloj BiH
Jebem Vam majku politicarsku nabavite ljudima opremu!!!!
Ljudi skoro placu u studiju majku Vam!!!
Ljudi skoro placu u studiju majku Vam!!!
-
mentalist
- Posts: 870
- Joined: 25/12/2009 20:32
#7412 Re: Poplave u cijeloj BiH
Saopštenje od Mtela
"Znajući da se komunikacija i pomoć ugroženima u vanrednoj situaciji u velikoj mjeri odvija putem društvenih mreža, Mtel je uspio da obezbijedi tehničke uslove za besplatno korišćenje društvenih mreža, čak i u slučajevima kada korisnici nisu pretplaćeni na m:tel mobilni internet, kada im je istekla validnost dopune ili ako na računu imaju nula KM", saopšteno je iz ove kompanije.
Iz "M:tela" mole građane da ovu pogodnost koriste racionalno, prije svega da bi pomogli najugroženijem stanovništvu, kako bi informacije na vrijeme stigle do onih kojima su najpotrebnije i onih koji pružaju pomoć.
"Znajući da se komunikacija i pomoć ugroženima u vanrednoj situaciji u velikoj mjeri odvija putem društvenih mreža, Mtel je uspio da obezbijedi tehničke uslove za besplatno korišćenje društvenih mreža, čak i u slučajevima kada korisnici nisu pretplaćeni na m:tel mobilni internet, kada im je istekla validnost dopune ili ako na računu imaju nula KM", saopšteno je iz ove kompanije.
Iz "M:tela" mole građane da ovu pogodnost koriste racionalno, prije svega da bi pomogli najugroženijem stanovništvu, kako bi informacije na vrijeme stigle do onih kojima su najpotrebnije i onih koji pružaju pomoć.
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#7413 Re: Poplave u cijeloj BiH
brate na kojem pratis to *?O'zone wrote:Jebem Vam majku politicarsku nabavite ljudima opremu!!!!
Ljudi skoro placu u studiju majku Vam!!!
-
staradis
- Posts: 1873
- Joined: 03/04/2012 17:40
#7414 Re: Poplave u cijeloj BiH
Federalna TV valjda gleda kao i ja
- guber90
- Posts: 1982
- Joined: 23/08/2010 15:54
#7415 Re: Poplave u cijeloj BiH
FTV, barem pretpostavljamJanjicar wrote:brate na kojem pratis to *?O'zone wrote:Jebem Vam majku politicarsku nabavite ljudima opremu!!!!
Ljudi skoro placu u studiju majku Vam!!!
Last edited by guber90 on 19/05/2014 22:32, edited 1 time in total.
- Amazonka27
- Posts: 6209
- Joined: 21/08/2007 10:25
- Location: Sa
#7416 Re: Poplave u cijeloj BiH
perfect_guy wrote:još kad bi htjelo da otvori ovoAmazonka27 wrote:Mene ovo brineHerr Flick wrote:
Što će reći da će cijena svega i svačega porasi enormno
http://stajedemo.com/sta-sa-vocem-povrc ... -poplavom/
ako se krade humanitarna pomoc...ako se pljackaju napustene kuce...za ocekivati je da i ovo voce i povrce vidimo u prodaji (ako ga prepoznamo)...
Šta sa voćem i povrćem iz bašti zahvaćenih poplavom?
Nakon poplava ljudi koji gaje voće i povrće u svojim baštama često su u nedoumici koliko je ono bezbedno za upotrebu. Ukoliko je vašu baštu zahvatila samo kiša, nema razloga za zabrinutost. Sa druge strane, ukoliko je baštu zahvatila voda iz rečnih tokova, voće i povrće može biti kontaminirano fekalnim bakterijama, kao što su Escherichia Coli i Shigella, parazitima poput Cryptosporidium i Gardia, virusom Hepatitis-a A, kao i hemijskim kontaminatima: benzinom, motornim uljem, raznim hemijskim rastvaračima i industrijskim zagađivačima. Ovakve stvari nisu za šalu i najviše mogu da ugroze zdravlje (pa i život) dece, starijih i onih sa slabijim imunim sistemom.
poplava-povrce
Ukoliko je jestivi deo biljke došao u kontakt sa rečnom vodom, bilo da je to samo malo ili je biljka bila potpuno potopljena, postoji zdravstveni rizik. Takođe, u većini slučajeva ne postoji način da se biljka efikasno očisti. Dakle, najkonzervativniji savet je da sve što je zahvaćeno poplavom bacite na otpad na propisan način.
Ipak, nešto se može i spasiti. Evo nekoliko saveta:
1. Bacite svo povrće koje se konzumira sveže (zelena salata, mladi luk, kupus), kao i svo zeleno lisnato povrće poput spanaća, blitve, rukole. Ne postoji mogućnost da se ovakvo povrće efikasno očisti, jer je puno nabora koji su leglo patogenih bakterija. Svo bobičasto voće, poput malina i jagoda je takođe nemoguće dovoljno dobro oprati kako od bakterija, tako i od parazita i hemijskih zagađivača.
spanac
2. Kuvanje povrća će ubiti bakterije i parazite, ali neće ukloniti industrijske i hemijske zagađivače.
3. Ostalo voće i povrće može biti spašeno zavisno od vremena berbe. Ukoliko je berba nekoliko nedelja posle poplave, ove biljke treba oprati, oljuštiti i skuvati. Pre berbe proverite da li je voće i povrće mekano, naprslo, ili ima bilo kakvu fizičku manu i ako je tako, bacite ga. Celovito voće i povrće se može jesti, ukoliko se prethodno dobro opere vodom sa česme (ne koristite sapun!) I kratko (2 minuta) potopi u slabi rastvor varikine (2 kašike na 4 litre vode) i nakon toga opet dobro opere hladnom vodom sa česme. Nakon pranja, oljuštite i skuvajte. Vodite računa da izbegnete unakrsnu kontaminaciju sa kuhinjskim i drugim površinama.
4. Paradajz, patlidžan, tikvice, krastavac i ostalo mekano povrće nije bezbedno i predstavlja visoki rizik po zdravlje.
5. Povrće kod kojeg se razvio cvet pre poplave (poput brokolija, karfiola) do berbe predstavlja nedefinisan rizik. Dakle, kada se plod razvije, možete ga oprati I skuvati kao što je gore navedeno, ali rizik od trovanja i dalje postoji.
6. Povrće koje raste pod zemljom, poput krompira, šargarepe i cvekle bi trebalo da bude bezbedno, ukoliko je od poplave do berbe prošlo MINIMUM 4 NEDELJE. Ovo povrće treba oprati po gorenavedenom uputstvu, oljuštiti i skuvati.
sargarepa
7. Voće i povrće koje je procvetalo NAKON POPLAVE bi trebalo da bude bezbedno za upotrebu.
Da biste zaštitili voće i povrće koje nije bilo direktno zahvaćeno poplavom, perite ruke pre i posle berbe, ne ulazite u kuću sa obućom koju ste nosili u bašti i presvucite odeću.
Nemojte prodavati voće i povrće iz potopljenih bašta, jer možete ugroziti zdravlje drugih ljudi. Ukoliko imate bilo kakvih nedoumica oko bezbednosti voća i povrća iz vaše bašte, obratite se lokalnoj poljoprivrednoj zadruzi.
Izvor: http://www.foodsafety.wisc.edu
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#7417 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ouuu na RTRS-u Željka okrivljuje lokalnu vlast u Doboju...kontrolu preuzeo general Momir Zec.
Svu krivicu i nesposobnost svališe na lokalnu samoupravu Doboja kao oni nisu radili svoj posao.
Rasulo totalno.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 19/05/2014 22:36, edited 1 time in total.
-
almir1977
- Posts: 440
- Joined: 02/01/2014 22:29
#7418 Re: Poplave u cijeloj BiH
Kako izgleda ovaj Bevanda, nevjerovatno. Lik vjerovatno ima 16 bolesti za koje ne zna.
-
almir1977
- Posts: 440
- Joined: 02/01/2014 22:29
#7419 Re: Poplave u cijeloj BiH
Vučićeva taktika.Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ouuu na RTRS-u Željka okrivljuje lokalnu vlast u Doboju...kontrolu preuzeo general Momir Zec.Svu krivicu i nesposobnost svališe na lokalnu samoupravu Doboja. Rasulo totalno.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#7420 Re: Poplave u cijeloj BiH
Na Pederalnoj. Izvukose mi zivce i suze. Pilotu se oči pune suzama kad govori da nisu imali opremu za izvlačenje male djece nego su rizikovali i izvlačili.Janjicar wrote:brate na kojem pratis to *?O'zone wrote:Jebem Vam majku politicarsku nabavite ljudima opremu!!!!
Ljudi skoro placu u studiju majku Vam!!!
Ljudi su mentalno spaljeni vidiš im u ocima
- art vandeley
- Posts: 2352
- Joined: 12/06/2010 11:14
- Location: Monk˙s Restaurant
#7421 Re: Poplave u cijeloj BiH
Normalno da ces lokalnu vlast krivit, da ne bi slucajno entiteskuDrvosjeca iz Dejcica wrote:Ouuu na RTRS-u Željka okrivljuje lokalnu vlast u Doboju...kontrolu preuzeo general Momir Zec.Svu krivicu i nesposobnost svališe na lokalnu samoupravu Doboja kao oni nisu radili svoj posao.
Rasulo totalno.
Ko bi se usudio.
- Reglan
- Posts: 5011
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#7423 Re: Poplave u cijeloj BiH
Pokušavaju se ušutkati ljudi u Doboju koji im nebu sve. Sad ide vrijeme režima.Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ouuu na RTRS-u Željka okrivljuje lokalnu vlast u Doboju...kontrolu preuzeo general Momir Zec.Svu krivicu i nesposobnost svališe na lokalnu samoupravu Doboja kao oni nisu radili svoj posao.
Rasulo totalno.
-
madrileno
- Posts: 6
- Joined: 11/12/2010 23:34
#7424 Re: Poplave u cijeloj BiH
dajte link od federalne molim vas
- Chemist
- Posts: 728
- Joined: 22/11/2007 19:34
- Location: Rocket ship
#7425 Re: Poplave u cijeloj BiH
I kroz ovaj fond gurati da se koriste proizvodi domacih firmi, za cigle, cemenat, sav gradjevinski materijal koji se moze naci najmanje 90 % u izvedbi domacih firmi, win win situacija, napravis kuce i pokrenes ekonomijuIt_is_a_Leclerc wrote:Grean wrote:+1It_is_a_Leclerc wrote:Ja bih samo da istaknem kako smatram da je Fond za obnovu kuća odlična ideja. Samo treba transparentno raspolagati njime,ii privući donatore.
Naravno sad je vazno dopremiti prvu pomoc ali najvaznije nas ceka. Ja se nadam nekom ozbiljnijem fondu da bi se ljudi mogli ukljuciti. Ovo da se ljudi skupe peko nekih organizacija, fejsbuka, foruma isl. i naprave jednu kucu daje ti osjecaj da si skinuo nekakav osjecaj krivnje ali ne daje zadovoljstvo da se nesto napravilo.
Nista bez fonda nakon sto se tacno ustanovi koliki je broj potpuno unistenih kuca, onda neki projekat objekata od xx kvadrata do xy kvadrata i koja cijena ce biti po objektu.
10-20 privrednih subjekata moze dati mozda 100.000KM
1.000 privrednih subjekata, javnih licnosti, fudbalskih klubova it.itd. ce se naci koji mogu izdvojiti 10.000KM,
10.000 porodica je sigurno spremno izdvojiti 1.000
100.000 porodica koje mogu izdvojiti 100KM za ovaku veliku stvar.
U ovom slucaju bi napravili nesto, to je preko 30 miliona maraka. Najvaznije je ko da pokrene i stane ispred ove akcije, u koga se ima povjerenja.
