SDA-All about

Post Reply
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7376 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

ma ne znam šta imaš jal nemaš to svarivati to je najbenigniji potez SDA do sad....ofiran jest, ali šta su sve radili nije opasan po državu i narod (osim za one koji se budu tamo liječili :D ).

Al je baš dno što sad napadaju čovjeka kojem fali koja godina ili par mjeseci do penzije :-) al koja je to panika hemorida željnih fotelje, da nemre ni to iščekati već grebe, prstom bode u oči, grize zubima ako treba i ko u samrtnom hropcu skiči : daj meni...daj meni...daj meni :-) :-) :-) :-)
za nišana vam trebalo
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#7377 Re: SDA-All about

Post by novi.dan.nova.nafaka »

JoseMujica wrote:ma ne znam šta imaš jal nemaš to svarivati to je najbenigniji potez SDA do sad....ofiran jest, ali šta su sve radili nije opasan po državu i narod (osim za one koji se budu tamo liječili :D ).

Al je baš dno što sad napadaju čovjeka kojem fali koja godina ili par mjeseci do penzije :-) al koja je to panika hemorida željnih fotelje, da nemre ni to iščekati već grebe, prstom bode u oči, grize zubima ako treba i ko u samrtnom hropcu skiči : daj meni...daj meni...daj meni
Da se i sa Hozeom složim jednom...
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7378 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

čitavo vrijeme samo ovo i kritikujem i to mi najviše smeta....a svi će u grob gole guzice....osim morebit ako ne bidne kakih FaHraona :D jerbo su piramide već tu :lol:
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#7379 Re: SDA-All about

Post by novi.dan.nova.nafaka »

JoseMujica wrote:čitavo vrijeme samo ovo i kritikujem i to mi najviše smeta....a svi će u grob gole guzice....osim morebit ako ne bidne kakih FaHraona :D jerbo su piramide već tu :lol:
Ma smeta i meni, i svakom normalnom čovjeku.
Ono što posebno boli, jesu brojni licemjeri koji su u SDA i gledaju samo svoje interese. I ne samo to, da podvala bude veća, mnogo njih dobija poene na račun naklonosti SDA Islamu, a oni zapravo rade suprotno Božijim načelima.
Ako te ne mrzi, pogledaj dvije scene iz videa:
- prva počinje na 10:30, kada predstavnik susjedne super-sile dolazi halifi tada izuzetno moćne islamske države. Za razliku od Sulje, Bakira i ekipe, halifa Omer ne samo da ne uživa nikakav povlašten položaj ili platu, nit' ima gorile koje ga čuvaju (kao tadašnje i sadašnje vladare) - već spava sam samcat pod drvetom, na običnom štapu. Zasmislimo sad usporedbe radi Bakira, Sulju i njihova potrčkala kako šetaju među običnim narodom, žive njihove probleme, jedu istu hranu... :-)
- druga počinje na 50:00 - iz dalekog Egipta dolazi Kopt (kršćanin) da se žali na sitnicu u odnosu šta mi trpimo od današnjih "predstavnika" SDA svite i pripadajućih potrčkala: sin namjesnika (predsjednika) Egipta ga je malo izgrdio i par puta udario, a halifa kažnjava ne samo sina, već i oca.

Zato su licemjeri u Kur'anu spomenuti kao jedna od najgorih kategorija ljudi: "Licemjeri će na samom dnu Džehenema", s tim da nije na meni na pojedincu da kažem ko je tačno licemjer. Ali jeste da kažem da Bakir, Suljo i ekipa čine ogromnu štetu našem napaćenom narodu.
E sad, pitanje - zašto kad imam stavove maltene radikalnije od tvojih, jesam tu gdje jesam. Odogovor - za sada, ne vidim bolju opciju, koja će bolje štititi prije svega moje vjerske, ekonomske i druge interese (koliko god to paradoksalno zvučalo). Da bude još paradoksalnije, par puta sam to već navodio - da CDU, Kršćanska demokratska unija osnuje svoju podružnicu u BiH mislim da bi bolje štitila moje interese od sadašnje SDA. I glasao bih za njih. Dakle, dok se ne pojavi alternativa tu sam - ne zato što se slažem sa trenutnim stanjem, već što nemam bolje. :sad:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7380 Re: SDA-All about

Post by VjecitiStudent »

udrch wrote:
JoseMujica wrote:levati....fino da su uzeli beskamatni Turski kredit i naručili superiornu opremu turskih firmi i vuci siti, a sve ovce sretno bleje ;-)

samo bi to dovelo u pitanje skladni brak našeg Malog Princa Neonka :D
kredit nije sporan, ni oprema nije sporna..
sporno je da su se pojedinci dobrano ugradili..tu treba tražiti odgovor zašto Nakašu nije produžen mandat i zašto vjerovatno neće biti izabran ponovo, jer su mu pokvareni određeni planovi, pa se pobunio..
Jedino je nesporno da vladajuća dinastija mora imati šefovati i ovom bolnicom, a izgovore za to će stranačka vojska u Skupštini Kantona i ovdje, vrlo lako smisliti.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#7381 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

novi.dan.nova.nafaka wrote:za sada, ne vidim bolju opciju, koja će bolje štititi prije svega moje vjerske, ekonomske i druge interese
:mrgreen:
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#7382 Re: SDA-All about

Post by novi.dan.nova.nafaka »

ultima_palabra wrote:
novi.dan.nova.nafaka wrote:za sada, ne vidim bolju opciju, koja će bolje štititi prije svega moje vjerske, ekonomske i druge interese
:mrgreen:
Nemoj odvojati, već posmatraj sve interese zajedno. Da me interesuje samo vjera, glasao bih eventualno za onu Šerijatsku stranku, ili kako već - da ne Guglam... :)
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7383 Re: SDA-All about

Post by VjecitiStudent »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
ultima_palabra wrote:
novi.dan.nova.nafaka wrote:za sada, ne vidim bolju opciju, koja će bolje štititi prije svega moje vjerske, ekonomske i druge interese
:mrgreen:
Nemoj odvojati, već posmatraj sve interese zajedno. Da me interesuje samo vjera, glasao bih eventualno za onu Šerijatsku stranku, ili kako već - da ne Guglam... :)
Znači, Radeljaš najbolje štiti tvoje interese u zdravstvu Kantona Sarajevo?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7384 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

udrch wrote:
Banksy wrote:
sarajvo wrote:Objavljeno jutros u Avazu


http://www.avaz.ba/vijesti/teme/nakas-s ... i-na-ulici
Sramota, sramota do neba.

Dr Nakaš nije samo doktor i direktor, on je, uz rahmetli brata, simbol Sarajeva, simbol odbrane BiH, simbol svih nas koji smo ostali ovdje kad je bilo najteže i svojim radom, otporom, borbom, zalaganjem, svojom istrajnošću, hrabrošću, tvrdoglavošću, pa eto i samim pristustvom, izborili jedinstvenu BiH i sačuvali Sarajevo.

Ovo što SDA čini je strašno, sramotno, jadno i bijedno. Bijedno, da bjednije ne može. Fuj, fuj, fuj.
izgleda da opet nije baš sve kako obično sa strane izgleda..
danas je Skupština KS odbila da potvrdi kreditno zaduženje Opće bolnice od 7,5 miliona eura..
kredit koji je dolazi iz Austrije je beskamatni, grejs period 5,5 godina, rok otplate 15,5 godina..
zašto je odbijen?
teško je biti siguran, ali ako je suditi po pitanjima poslanika u skupštini razlog treba tražiti u ugovoru koji je potpisan između Austrijske firme (odkud baš austrijska firma da pobjedi na tenderu) i predstavnika iz naše zemlje..
potpisnici sa naše strane su Bakir Nakaš - direktor bolnice, dr. Zlatko Vuković - resorni ministar i još jedna osoba, nisam zapamtio..
pretpostavljam da se poslanicima nije svidjelo da neki uređaj koji košta 1.100.000 KM prema ovom ugovoru košta 1.700.000 KM..ovo je jedan primjer koji su poslanici naveli, a spominjali su i neke specijalne laptope, ali nisu navodili cijene..
ili prema našem narodskom prijevodu: svi su se dobro ugradili, posebno potpisnici..
Ni ''kredit'' ni Seka nisu razlog.
Skida se ne bi li novi direktor ZZO i federalni i kantonalni ministri zdravlja, a kroz svoje ljude na strateškim mjestima, oprali što više i što lakše novac namijenjen zdravstvenim uslugama i potrebama.
Naravno, svi uvezani, bez obzira na stranačku pripadnost, a kako stvari uostalom i funkcioniraju, sve od kraja rata pa do danas.
Sve ostalo je šuplja.
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#7385 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

@ novi.dan.nova.nafaka

Najbolje stiti tvoja prava OD KOGA? Od koga si ti to ugrozen? Ko te to vjerski, ekonomski ili na neki
drugi nacin ugrozava pa ti SDA najbolje stiti prava? Ko je taj neprijatelj? Dodik? Amerika? Vatikan?
Cetnici? Partizani?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7386 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

za sada, ne vidim bolju opciju, koja će bolje štititi prije svega moje vjerske, ekonomske i druge interese
bolje reci na bošnjačkom nek me pljačka samo da je musliman/bošnjak
Gdje živim strašno
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#7387 Re: SDA-All about

Post by novi.dan.nova.nafaka »

StupskaBitanga wrote:bolje reci na bošnjačkom nek me pljačka samo da je musliman/bošnjak
Gdje živim strašno
Već sam odgovorio, ali ti vidiš ono što si vidio i prije nego sam napisao prvi post. Vidiš očima svojih predrasuda.
Dakle:
novi.dan.nova.nafaka wrote: Da bude još paradoksalnije, par puta sam to već navodio - da CDU, Kršćanska demokratska unija osnuje svoju podružnicu u BiH mislim da bi bolje štitila moje interese od sadašnje SDA. I glasao bih za njih. Dakle, dok se ne pojavi alternativa tu sam - ne zato što se slažem sa trenutnim stanjem, već što nemam bolje. :sad:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7388 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

pa nemoj nikako glasati jesi možda čuo za tu varijantu
i manje zlo je zlo kako god
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#7389 Re: SDA-All about

Post by novi.dan.nova.nafaka »

StupskaBitanga wrote:pa nemoj nikako glasati jesi možda čuo za tu varijantu
i manje zlo je zlo kako god
Ne bih glasao da znam da glasači koja glasaju za veće zlo od moga neće glasati.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7390 Re: SDA-All about

Post by VjecitiStudent »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
StupskaBitanga wrote:pa nemoj nikako glasati jesi možda čuo za tu varijantu
i manje zlo je zlo kako god
Ne bih glasao da znam da glasači koja glasaju za veće zlo od moga neće glasati.
Zar ima veće zlo na kantonalnom nivou od Radeljaša?
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#7391 Re: SDA-All about

Post by novi.dan.nova.nafaka »

VjecitiStudent wrote:
novi.dan.nova.nafaka wrote:
StupskaBitanga wrote:pa nemoj nikako glasati jesi možda čuo za tu varijantu
i manje zlo je zlo kako god
Ne bih glasao da znam da glasači koja glasaju za veće zlo od moga neće glasati.
Zar ima veće zlo na kantonalnom nivou od Radeljaša?
Možda pojedinačno jeste najveće zlo, ja govorim o strankama sa svim onim što predstavljaju. Dakle, sabereš sve njih i stranku čija je apsolutna vrijednost najmanja izabereš (tj. -50 je bolje od -100). Svi smo mi nažalost osuđeni da biramo zlo, samo je pitanje koje izabrati...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7392 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

ali oboriti tak odobar kredit za obbnovu bolnice pa trebali bi biti razapeti zbog toga
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7393 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Osmanović: Ulaskom u Vladu RS pomogli bismo povratnicima
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: epic....ja što ćete u godinu dana nekom pomoć, kad niste do sad u dvije decenije pomagali :-) al bolje i palac vlasti vego...
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#7394 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

JoseMujica wrote:
Osmanović: Ulaskom u Vladu RS pomogli bismo povratnicima
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: epic....ja što ćete u godinu dana nekom pomoć, kad niste do sad u dvije decenije pomagali :-) al bolje i palac vlasti vego...
Oni kao ne zele vlast al' eto, ipak ce uci i tako pomoci izbjeglicama. :x :x

Pa moras biti bez trunke mozga (da ne nebrajam neke bolesti) da bi progutao ovu njihovu pricu.
I sto je najgore, i na ovom forumu ima raje koja ce podrzati jos jedan njihov idiotizam i svim silama ga braniti.

I pitamo se sto nam je ovako? :x :x
User avatar
Damir_5
Posts: 741
Joined: 25/01/2013 12:06

#7395 Re: SDA-All about

Post by Damir_5 »

JoseMujica wrote:
Osmanović: Ulaskom u Vladu RS pomogli bismo povratnicima
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: epic....ja što ćete u godinu dana nekom pomoć, kad niste do sad u dvije decenije pomagali :-) al bolje i palac vlasti vego...
Bolje je ono da "eto prihvatili su vlast, da znaju kakve vlada sumske donosi odluke"? Hehe. :mrgreen: :lol: :run:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7396 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Čaruga vrati se!
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7397 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

imam sada konkretno pitanje
Da li mi imamo bilo kakvu parlamentaru stranku koja ne učestvuje u nekom obliku vlasti tj da je opoziciona?
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7398 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

ODLUKA PREDSJEDNIŠTVA STRANKE
SDA prihvatila ministarsku poziciju u Vladi RS-a
Sve za Srpsku!

ovo se zove dosljednost ostanka na Alijinom put :D

da ovo nije neki umjetnički homage utemeljitelju najmlađe Republike u Ojropi, pa ja ne kontam moj Nedime šta nam ovo rade :?
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#7399 Re: SDA-All about

Post by Opetja033 »

Ne vidim ama bas nista problematicno u ulasku SDA u vladu RS, pogotovo ne za zluradih naslova "sve za Srpsku" itd. I SDP i SDA su i do sada (osim od zadnjih opcih izbora cini mi se) bili u izvrsnoj vlasti manjeg entiteta. Nista sporno, nista novo.
U cemu je onda problem? Ali konkretno molim.
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#7400 Re: SDA-All about

Post by Shahab »

Postavlja se objektivno pitanje kako dvije najgore zločinačke organizacije u istoriji BiH, dva gangsterska brloga, SDA i SDP, mogu na bilo koji način mobilisati podršku, za svoje politike bez vizije i rezultata. Spinovanjem vanjskog neprijatelja? Promocijom međunacionalnih tenzija? Kupovinom glasova formiranjem klijentelističkog društva? Njih jednostavno treba mrziti zbog lične štete koju su, zbog svoje kriminalne i nepravedne politike, nanijeli svakom građaninu BiH koji nije dijelom njihovih partijskih koruptokracija. Treba ih mrziti, ali sa gađenjem. Neka svako ode u Austriju i vidi kako mu živi generacija. To je sasvim dovoljno, da ih mrziš do bola!
Post Reply