Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7376 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

pirmin wrote:Pitanje za mehanicare, onako medju nama:
Imate li obicaj oguliti dijasporce?
Pa oni koji se ne razumiju, da ih se izlevatiti, a oni koji su vjestiji, i koji imaju znanja, prodju neosteceni.[emoji12] [emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#7377 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

van Basten wrote:ne rade mi rikverc svjetla... nije do sijalica to sam već provjerio.
Malo sam tabirio po forumima... spominju nekakav prekidač za rikverc u mijenjaču... neko kaže očas posla i cvaja zamjena, drugi da je to petljavina za kanala i ispuštanja ulja iz mijenjača uz, naravno, i veću cifru... kakva su vaša iskustva sa tim?
Laguna II, petobrzinac
Nije neki strasan posao. Al pazi kad ti zamijene da uzmes pravi dio. Meni na dvici stavili neko smece. Kapkalo ulje i na kraju otisao lezaj
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7378 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

User avatar
van Basten
Posts: 7965
Joined: 21/09/2006 02:59

#7379 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by van Basten »

Ned071 wrote:
van Basten wrote:ne rade mi rikverc svjetla... nije do sijalica to sam već provjerio.
Malo sam tabirio po forumima... spominju nekakav prekidač za rikverc u mijenjaču... neko kaže očas posla i cvaja zamjena, drugi da je to petljavina za kanala i ispuštanja ulja iz mijenjača uz, naravno, i veću cifru... kakva su vaša iskustva sa tim?
Laguna II, petobrzinac
Nije neki strasan posao. Al pazi kad ti zamijene da uzmes pravi dio. Meni na dvici stavili neko smece. Kapkalo ulje i na kraju otisao lezaj
Hvala.
Sinoc mi se u jednom trenutku upalise svjetla al kad sam drugi put presaltao u rikverc opet nista. Moze li to ondq s kakvim ciscenjem proci ili da ipak zamjenim dio ako cu ga vec dizati na kanal ili sl?
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#7380 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

mislim da ne moze. to ti je prekidac obicni, negdje dolje kod rupe kroz koju se ulje pusta...
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#7381 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Da li je moguce da se ona lampica na instrument tabli, na kojoj je "nacrtano" auto u trokutiću i kao proklizava upali, iako auto nema ESP, ASR ili sta već ?

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7382 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Leon16v wrote:Da li je moguce da se ona lampica na instrument tabli, na kojoj je "nacrtano" auto u trokutiću i kao proklizava upali, iako auto nema ESP, ASR ili sta već ?

Image
mozda ga i imas :D , meni se takva ista upali s vremena na vrijeme :) , juce pogotovo je nesto klizavo bilo :shock: :-)
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#7383 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

amar1994 wrote:
Leon16v wrote:Da li je moguce da se ona lampica na instrument tabli, na kojoj je "nacrtano" auto u trokutiću i kao proklizava upali, iako auto nema ESP, ASR ili sta već ?

Image
mozda ga i imas :D , meni se takva ista upali s vremena na vrijeme :) , juce pogotovo je nesto klizavo bilo :shock: :-)
Nije moj auto, radi se o Meganu II, prijatelj kaze da mu se to pali, iako on nema dugme ESP/ASR da ukljuci/iskljuci. Ili se to kod proklizavanja tockova pali samo od sebe, bez obzira ima li dugme ili ne. :?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#7384 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

Leon16v wrote:Da li je moguce da se ona lampica na instrument tabli, na kojoj je "nacrtano" auto u trokutiću i kao proklizava upali, iako auto nema ESP, ASR ili sta već ?

Image
da, kod mene je pahuljica, zuta se pali na -4, crvena na -1 ili tako nesto
oznacava opasnost od leda na cesti
Dzevy
Posts: 198
Joined: 20/09/2011 17:10

#7385 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzevy »

Leon16v wrote:
amar1994 wrote:
Leon16v wrote:Da li je moguce da se ona lampica na instrument tabli, na kojoj je "nacrtano" auto u trokutiću i kao proklizava upali, iako auto nema ESP, ASR ili sta već ?

Image
mozda ga i imas :D , meni se takva ista upali s vremena na vrijeme :) , juce pogotovo je nesto klizavo bilo :shock: :-)
Nije moj auto, radi se o Meganu II, prijatelj kaze da mu se to pali, iako on nema dugme ESP/ASR da ukljuci/iskljuci. Ili se to kod proklizavanja tockova pali samo od sebe, bez obzira ima li dugme ili ne. :?
Ne mora imati dugme za ukljucivanje i isključivanje ESP određeni automobili imaju ESP a koji ne mogu nikako iskljuciti
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#7386 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Zna li ko nesto o euro driveline dijelovima, zglobovi ramena i sl.?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#7387 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

Leon16v wrote:
amar1994 wrote:
Leon16v wrote:Da li je moguce da se ona lampica na instrument tabli, na kojoj je "nacrtano" auto u trokutiću i kao proklizava upali, iako auto nema ESP, ASR ili sta već ?

Image
mozda ga i imas :D , meni se takva ista upali s vremena na vrijeme :) , juce pogotovo je nesto klizavo bilo :shock: :-)
Nije moj auto, radi se o Meganu II, prijatelj kaze da mu se to pali, iako on nema dugme ESP/ASR da ukljuci/iskljuci. Ili se to kod proklizavanja tockova pali samo od sebe, bez obzira ima li dugme ili ne. :?
Koliko znam, Renault Megane II nema mogućnost isključivanja ESP-a...
User avatar
zforumas
Posts: 8730
Joined: 25/10/2016 20:35

#7388 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zforumas »

Romeo 80 wrote: Koliko znam, Renault Megane II nema mogućnost isključivanja ESP-a...
Onda sam ja vozio nekog divljaka :?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#7389 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

zforumas wrote:
Romeo 80 wrote: Koliko znam, Renault Megane II nema mogućnost isključivanja ESP-a...
Onda sam ja vozio nekog divljaka :?
Dužan sam update! :) Sad sam provjerio i može se samo ASR isključiti. ESP ne može, barem ne na primjerku sa kojim se imam priliku družiti :wink:
User avatar
zforumas
Posts: 8730
Joined: 25/10/2016 20:35

#7390 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zforumas »

Romeo 80 wrote:
zforumas wrote:
Romeo 80 wrote: Koliko znam, Renault Megane II nema mogućnost isključivanja ESP-a...
Onda sam ja vozio nekog divljaka :?
Dužan sam update! :) Sad sam provjerio i može se samo ASR isključiti. ESP ne može, barem ne na primjerku sa kojim se imam priliku družiti :wink:
Tako vec moze :)
hali gali halid
Posts: 2785
Joined: 08/10/2007 22:45

#7391 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hali gali halid »

Vozdra. Sta znaci kada se upali lampica katalizatora? Lose gorivo? Da li smijem voziti, a da ne rizikujem da se desi neki veci kvar? Benzinac je u pitanju...
Image
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#7392 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Gurni ga malo u obrtaje :D
User avatar
corolla02
Posts: 11325
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#7393 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corolla02 »

hali gali halid wrote:Vozdra. Sta znaci kada se upali lampica katalizatora? Lose gorivo? Da li smijem voziti, a da ne rizikujem da se desi neki veci kvar? Benzinac je u pitanju...
Image
prikopcaj ga na hefter, i ocitaj mu kod; ne mora da je katalizator uopste...
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#7394 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

CE lampicu moze upaliti zbog malog miliona stvari.
hali gali halid
Posts: 2785
Joined: 08/10/2007 22:45

#7395 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hali gali halid »

Aha. Ma ja napisao katalizatora jer u knjizi mu pise pod tom lampicom katalizator. Hvala
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#7396 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pepeljara »

Sta i gdje od akomulatora u sa kupiti dobro ?

Imal gdje staro za novo i ti fazoni da ne bacam ovaj bezez..

sta preporucujete (vi majstori ako ih ima ovdje) za skoda fabia 2, 2007, 1.4. 16v.

hvala.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#7397 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Zaobiđi Bosch i Schneider, većina ih uzima stari akumulator, osim Motorexa...
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#7398 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pepeljara »

hugel ?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7399 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

pepeljara wrote:hugel ?
Da , odlican [emoji106]
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#7400 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pepeljara »

Ma ja. Tako ce i biti. Moram se uclanit neki code dobijes dodatno 10%. Znal ko sta uraditi sa starim

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Post Reply