Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije
Moderator: anex
- agnostic_front
- Posts: 6336
- Joined: 14/04/2010 21:45
- Location: Grbavica
#7376 Re: Poplave u cijeloj BiH
Bravo za Kiseljak

- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#7377 Re: Poplave u cijeloj BiH
Nemojte čovjeka popularizirati. On je rekao nešto što se u RS-u ne smije govoriti i lako može biti udaljen s posla ili čak napadnut, ako bi to dobilo medijskog zamaha. Prema tome, nemojte da čovjek ostane bez egzistencije. I ovako mu je teško.
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#7378 Re: Poplave u cijeloj BiH
Izbrisi to sa youtubacules82 wrote:https://www.youtube.com/watch?v=b0B1uoP ... e=youtu.be
ne znam,ne mogu biti pametan majke mi,po ko zna koji put smo dokazali da ne gledamo na to kako se ko zove i da nismo onakvi kakvima nas predstavljaju u RS
- Mali_Vuk
- Posts: 6289
- Joined: 26/09/2008 16:34
#7379 Re: Poplave u cijeloj BiH
Slažem se.It_is_a_Leclerc wrote:Nemojte čovjeka popularizirati. On je rekao nešto što se u RS-u ne smije govoriti i lako može biti udaljen s posla ili čak napadnut, ako bi to dobilo medijskog zamaha. Prema tome, nemojte da čovjek ostane bez egzistencije. I ovako mu je teško.
-
Baba_Droga
- Posts: 407
- Joined: 24/01/2006 23:16
#7380 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ne bi mrsko da se logujem samo da kažem:
* ebo vas taj čovjek i vi njega i sve te diskusije vodite oko toga šta je izjavio...jel bilo iskreno...jel dobro.....jel trepno...jel prno...jel montiran...jel mu kapa na krivo....ili nije...bla bla blaaaaaa
LJUDI TREBAJU POMOĆ !!!! Apelirajte....Tražite način da pomognete, uvezujete one koji žele pomoći sa onima kojima treba pomoć !!!
Organizacija koja pomaze ljudima u Srednjem i Donjem Podrinju (potez Srebrenica-Bijeljina) ističi sljedeće:
"Puno povratnickih naselja ; Cerska(Vlasenica), Konjevic Polje(Bratunac), Jusici(Zvornik) su tesko pogodeni. Do sada nije stigla nikakva pomoc iz Federacije dok lokalne vlasti su stavile ova naselja na zacelje."
Ako ikako imate mogucnosti ili bilo kakvog uticija da uputite bilo kakvu pomoc u tu regiju. Ljudi su tamo prepusteni sami sebi.
http://www.prosvjetitelj-muallim.org/
* ebo vas taj čovjek i vi njega i sve te diskusije vodite oko toga šta je izjavio...jel bilo iskreno...jel dobro.....jel trepno...jel prno...jel montiran...jel mu kapa na krivo....ili nije...bla bla blaaaaaa
LJUDI TREBAJU POMOĆ !!!! Apelirajte....Tražite način da pomognete, uvezujete one koji žele pomoći sa onima kojima treba pomoć !!!
Organizacija koja pomaze ljudima u Srednjem i Donjem Podrinju (potez Srebrenica-Bijeljina) ističi sljedeće:
"Puno povratnickih naselja ; Cerska(Vlasenica), Konjevic Polje(Bratunac), Jusici(Zvornik) su tesko pogodeni. Do sada nije stigla nikakva pomoc iz Federacije dok lokalne vlasti su stavile ova naselja na zacelje."
Ako ikako imate mogucnosti ili bilo kakvog uticija da uputite bilo kakvu pomoc u tu regiju. Ljudi su tamo prepusteni sami sebi.
http://www.prosvjetitelj-muallim.org/
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#7381 Re: Poplave u cijeloj BiH
U ovom haosu sto se desava je nebitno sta je izjavio.tema ide dalje 
Last edited by Herr Flick on 19/05/2014 21:46, edited 1 time in total.
-
cules82
- Posts: 146
- Joined: 02/09/2012 14:33
#7382 Re: Poplave u cijeloj BiH
zasto bi brisao ? ? ? covjek je rekao istinu,ja sam ovo sto je on rekao jos juce cuo a ako imas koga da je bio u Doboju samo ga pitaj sta ljudi govore,meni je ovakve rijeci jos sinoc prijateljica reklaHerr Flick wrote:Izbrisi to sa youtubacules82 wrote:https://www.youtube.com/watch?v=b0B1uoP ... e=youtu.be
ne znam,ne mogu biti pametan majke mi,po ko zna koji put smo dokazali da ne gledamo na to kako se ko zove i da nismo onakvi kakvima nas predstavljaju u RS
uostalom jel cujes kako kaze : prenesite slobodno
Last edited by cules82 on 19/05/2014 21:49, edited 1 time in total.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#7383 Re: Poplave u cijeloj BiH
pokusam gledati stream dnevnika na FTV... i naravno ne radi
njima kad bi kamen dao sjebali bi ga... kakva hrpa beskorisnih imbecila, zali boze zraka i prostora... i zdravih bubrega
njima kad bi kamen dao sjebali bi ga... kakva hrpa beskorisnih imbecila, zali boze zraka i prostora... i zdravih bubrega
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#7384 Re: Poplave u cijeloj BiH
Pridjel Gornji i Ševarlije - sela u okolini Doboja (Za Ševarlije čak mislim da je povratničko naselje i da je tu bio težak zločin), mole za pomoć. Kažu da ne dobijaju skoro ništa od Kriznog štaba iz nekih razloga koje ne bih spominjao.
Pa ako ko ide prema Doboju sutra, svratite do njih.
Pa ako ko ide prema Doboju sutra, svratite do njih.
-
menuet
- Posts: 102
- Joined: 12/01/2012 11:48
- Location: Sarajevo
#7385 Re: Poplave u cijeloj BiH
sa tvitera, ne znam da li se odnosi i na BiH, treba provjeritiBBC World News kreće sa praćenjem iz sata u sat, potrebni ljudi koji govore engleski iz ugroženih mesta, kontakt [email protected]
-
Baba_Droga
- Posts: 407
- Joined: 24/01/2006 23:16
#7386 Re: Poplave u cijeloj BiH
Možda je Goražde daleko od poplavljenih područja, ali za nekog ko nema dom ovo je opet odlično rješenje dok se šta ne rješi. Ako ko zna nekoga kome treba...ili proslijedite dalje:
Mensur Maslar zvani Tito iz mjesta Ilovače kod Goražda nudi smještaj za četveročlanu porodicu,koja nema smještaj, sprat opremljen! Broj mob: 061 936 481 Mensur Maslar -Tito.
Mensur Maslar zvani Tito iz mjesta Ilovače kod Goražda nudi smještaj za četveročlanu porodicu,koja nema smještaj, sprat opremljen! Broj mob: 061 936 481 Mensur Maslar -Tito.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#7387 Re: Poplave u cijeloj BiH
Dekan poljoprivrednog fakulteta kaže da ce poljoprivredni prinosi ako su bili 30% od potreba BiH sad ce biti samo 5%
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#7388 Re: Poplave u cijeloj BiH
Što će reći da će cijena svega i svačega porasi enormnoO'zone wrote:Dekan poljoprivrednog fakulteta kaže da ce poljoprivredni prinosi ako su bili 30% od potreba BiH sad ce biti samo 5%
- J.P.Montoya
- Posts: 965
- Joined: 23/04/2003 00:00
- Contact:
#7389 Re: Poplave u cijeloj BiH
Da li postoji mogućnost da se cisterne KJKP Rad upute na teren radi ciscenja terena, u sarajevu svakako nije alarmantna situacija.... a bez velikih smrkova tesko da se moze ocistiti mulj po cestama...
-
nemezis
- Posts: 3065
- Joined: 30/01/2011 12:08
#7390 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ko kaže da Pridjel ne dobija ništa? Ljudi u Pridjelu kažu da dobijaju dovoljno.It_is_a_Leclerc wrote:Pridjel Gornji i Ševarlije - sela u okolini Doboja (Za Ševarlije čak mislim da je povratničko naselje i da je tu bio težak zločin), mole za pomoć. Kažu da ne dobijaju skoro ništa od Kriznog štaba iz nekih razloga koje ne bih spominjao.
Pa ako ko ide prema Doboju sutra, svratite do njih.
-
archi_a
- Posts: 11871
- Joined: 11/12/2011 18:11
#7391 Re: Poplave u cijeloj BiH
Dvije su danas poslane za Olovo. Vjerovatno ce seakcija nastaviti.J.P.Montoya wrote:Da li postoji mogućnost da se cisterne KJKP Rad upute na teren radi ciscenja terena, u sarajevu svakako nije alarmantna situacija.... a bez velikih smrkova tesko da se moze ocistiti mulj po cestama...
- J.P.Montoya
- Posts: 965
- Joined: 23/04/2003 00:00
- Contact:
#7392 Re: Poplave u cijeloj BiH
archi_a wrote:Dvije su danas poslane za Olovo. Vjerovatno ce seakcija nastaviti.J.P.Montoya wrote:Da li postoji mogućnost da se cisterne KJKP Rad upute na teren radi ciscenja terena, u sarajevu svakako nije alarmantna situacija.... a bez velikih smrkova tesko da se moze ocistiti mulj po cestama...
- Amazonka27
- Posts: 6209
- Joined: 21/08/2007 10:25
- Location: Sa
#7393 Re: Poplave u cijeloj BiH
Mene ovo brineHerr Flick wrote:Što će reći da će cijena svega i svačega porasi enormnoO'zone wrote:Dekan poljoprivrednog fakulteta kaže da ce poljoprivredni prinosi ako su bili 30% od potreba BiH sad ce biti samo 5%
http://stajedemo.com/sta-sa-vocem-povrc ... -poplavom/
ako se krade humanitarna pomoc...ako se pljackaju napustene kuce...za ocekivati je da i ovo voce i povrce vidimo u prodaji (ako ga prepoznamo)...
-
madrileno
- Posts: 6
- Joined: 11/12/2010 23:34
#7394 Re: Poplave u cijeloj BiH
Kontakt osoba Zihnija Bećirović 062 859 119It_is_a_Leclerc wrote:Pridjel Gornji i Ševarlije - sela u okolini Doboja (Za Ševarlije čak mislim da je povratničko naselje i da je tu bio težak zločin), mole za pomoć. Kažu da ne dobijaju skoro ništa od Kriznog štaba iz nekih razloga koje ne bih spominjao.
Pa ako ko ide prema Doboju sutra, svratite do njih.
-
almir1977
- Posts: 440
- Joined: 02/01/2014 22:29
#7395 Re: Poplave u cijeloj BiH
Topčić Polje, i nakon povlačenja vode kuće zatrpane do krovova:
https://www.facebook.com/photo.php?v=10 ... =2&theater
https://www.facebook.com/photo.php?v=10 ... =2&theater
-
al-em
- Posts: 3173
- Joined: 01/03/2014 00:26
#7396 Re: Poplave u cijeloj BiH
u maglaju ima dosta namirnica,medjutim sela okolo su kriticna gdje nije dolazila nikakva pomoc, voda im se vratila pa su problem lijekovi i hrana
posto u gradu postoji ljudi koji traze iskljucivo profit iz ove katastrofe,preporucuje se ne ostavljati hranu u centru grada,nego doci do ovih sela
ulisnjak,kosova,ravna,bijela ploca,bradici,strupina, kopice
putevi do ovih sela su prohodni,medjutim klizista su unistila mnogo domacinstava pa je situacija jako teska
ovo je informacija od druga iz maglaja
posto u gradu postoji ljudi koji traze iskljucivo profit iz ove katastrofe,preporucuje se ne ostavljati hranu u centru grada,nego doci do ovih sela
ulisnjak,kosova,ravna,bijela ploca,bradici,strupina, kopice
putevi do ovih sela su prohodni,medjutim klizista su unistila mnogo domacinstava pa je situacija jako teska
ovo je informacija od druga iz maglaja
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#7398 Re: Poplave u cijeloj BiH
Slušajući ove kod Duske bas se dolazi do zaključka da sami nemamo šanse. Jbga kad "experti" iz svojih branši nemaju pozitive sta se nadati od ljudi koji su ostali bez svega.
Ali se saznaše da je od kraja rata do danas nestalo skoro pola milijarde KM-ova koje su namijenjene za obnavljanje šumskog fonda.
Jebali su nas vladajući samo tako a sve sa našim odobravanjem i mahanjem stranačkim zastavicama
Ali se saznaše da je od kraja rata do danas nestalo skoro pola milijarde KM-ova koje su namijenjene za obnavljanje šumskog fonda.
Jebali su nas vladajući samo tako a sve sa našim odobravanjem i mahanjem stranačkim zastavicama
-
lajk
- Posts: 2700
- Joined: 01/06/2011 13:40
- Location: Ilijaš
#7399 Re: Poplave u cijeloj BiH
Niko ne spominje slanje inspekcije velikim firmama koje su jedva docekale i najvjerovatnije ispustile sve otpadne vode ...
- perfect_guy
- Posts: 6942
- Joined: 18/04/2008 23:08
- Location: Anfield road
- Contact:
#7400 Re: Poplave u cijeloj BiH
još kad bi htjelo da otvori ovoAmazonka27 wrote:Mene ovo brineHerr Flick wrote:Što će reći da će cijena svega i svačega porasi enormnoO'zone wrote:Dekan poljoprivrednog fakulteta kaže da ce poljoprivredni prinosi ako su bili 30% od potreba BiH sad ce biti samo 5%
http://stajedemo.com/sta-sa-vocem-povrc ... -poplavom/
ako se krade humanitarna pomoc...ako se pljackaju napustene kuce...za ocekivati je da i ovo voce i povrce vidimo u prodaji (ako ga prepoznamo)...
