BAKIRE ODLAZI

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#7376 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

Govorio sam da je sve ono što su paljanske i srbijanske vlasti lagale i izmišljale 1992. postalo istina 20 godina poslije.
I za to nisu krivi srbi i hrvati.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35300
Joined: 08/09/2005 20:08

#7377 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Haris.ba »

Hoće mu se kćerka vratiti u državu na tu predvojničku obuku? :D
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#7378 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by bunk »

Ma uvest predmet opstenarodna odbrana i civilna zastita umjesto vjeronauke i rijesen problem.Neka djeca imaju takmicenja u gadjanju vazdusnom puskom i neka nauce kako naloziti vatru u sumi ili o tome kako preziviti u nekim vanrednim situacijama a takmicenja u ucenju sureta ionako imamo po dzematima u dzamijama..ili crkvama u slucaju pravoslavaca i katolika..
A NATO ce se pobrinuti za ostalo.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#7379 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Styling »

Haris.ba wrote:Hoće mu se kćerka vratiti u državu na tu predvojničku obuku? :D
I zet.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#7380 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

A hoće li Bakir na vojnu obuku obzirom da je nikad nije prošao?
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5428
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#7381 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by duh_sa_sjekirom »

Vi se ovdje zajebavate a četnici sa Vraca silaze :D
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#7382 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by MarshalDodik »

Trenutne scene pred federalnim parlamentom idu u prilog Bakirovoj izjavi o uvodjenju predvojnicke obuke.

Slike nasih ljudi/boraca u vojnickim uniformama pred parlamentom na mene djeluju zaista motivirajuce.
Nalozen sam za odbranu :bih:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7383 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JoseMujica »

Maraschino wrote:
"Mislim da ćemo morati uvesti i predvojničku obuku, odbraniti istinu o ratu koja je ovih dana napadnuta snažno i popraviti stanje u Republici Srpskoj gdje su naši ljudi", poručio je Izetbegović.
Zdrobi se trazeci temu ''glupost dana'' pa zalijepi ovdje.

Konju jedan, pomazes Dodiku da ojaca u drzavnom parlamentu i sada bi uvodio predvojnicku da te brane od Dodika.

MRS stoko

kao što je hrabro i odlućno branio Narodnu banku u ratu tako če danas braniti i Bosnu, pardon Kurton Sarajevo

inaće. kučica mala na kraju sela našeg Delije

Image

cca oko 2,2 miliona Km procijenjene vrijednosti
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#7384 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by daddy-kool »

JoseMujica wrote:
Image

cca oko 2,2 miliona Km procijenjene vrijednosti
Kuća je lijepa, ali 2,2M ne vrijedi.
Neko debelo je pretjerao u procjeni.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#7385 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Control panel »

Maraschino wrote:
"Mislim da ćemo morati uvesti i predvojničku obuku, odbraniti istinu o ratu koja je ovih dana napadnuta snažno i popraviti stanje u Republici Srpskoj gdje su naši ljudi", poručio je Izetbegović.
Zdrobi se trazeci temu ''glupost dana'' pa zalijepi ovdje.

Konju jedan, pomazes Dodiku da ojaca u drzavnom parlamentu i sada bi uvodio predvojnicku da te brane od Dodika.

MRS stoko
A gdje bi se izvodila ta predvojnicka obuka? U trezoru? Da se prijavim.
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#7386 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Matzan »

Muštuluk!
Bakir nam više nije na birou.
Ima pravde u ovoj državi.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22788
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#7387 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by GandalfSivi »

Matzan wrote:Muštuluk!
Bakir nam više nije na birou.
Ima pravde u ovoj državi.
Fakat sam kontao nekada da si zagrizeni SDA-ovac, a u zadnje vrijeme sve vise vidim da ti dobra zajebancija nije strana, bez obzira na politicke poglede.

Respect 8-)
User avatar
mayab
Posts: 30850
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#7388 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by mayab »

daddy-kool wrote:
JoseMujica wrote:
Image

cca oko 2,2 miliona Km procijenjene vrijednosti
Kuća je lijepa, ali 2,2M ne vrijedi.
Neko debelo je pretjerao u procjeni.
Naravno da vrijedi, i još i više, kad onaj kiosk vrijedi 1/4 miliona :o
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#7389 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by daddy-kool »

mayab wrote:
Naravno da vrijedi, i još i više, kad onaj kiosk vrijedi 1/4 miliona :o
Doduše, mjereno u kioscima vrijedi i više: 3,5-4 miliona. (bez zemljišta :D )
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#7390 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

Očigledno da ti se ljulja pod nogama...

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... ija-439053
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7391 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Banksy »

Ne ljulja, još, ali bi Čampare voljele da se ljulja.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#7392 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

Banksy wrote:Ne ljulja, još, ali bi Čampare voljele da se ljulja.
Ah pa vidis da su zaljuljali. Koliko, vidjećemo.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7393 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Banksy »

drug_profi wrote:
Banksy wrote:Ne ljulja, još, ali bi Čampare voljele da se ljulja.
Ah pa vidis da su zaljuljali. Koliko, vidjećemo.
Nek se ljuljaju međusobno, koliko hoće, samo nek mi kanton ne diraju. :D

Mada, Senad reče da je Peđa četnik. Nema onda NerkU druge nego razvaljivat BH blok, pa bježat od četnika prema patrioti Komšiću i Čamparama, pa jel.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#7394 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Styling »

Je li kongres definitivno pomjeren za septembar ili ce ipak prevagnuti struja koja hoce kongres u maju?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#7395 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by daddy-kool »

Banksy wrote:
drug_profi wrote:
Banksy wrote:Ne ljulja, još, ali bi Čampare voljele da se ljulja.
Ah pa vidis da su zaljuljali. Koliko, vidjećemo.
Nek se ljuljaju međusobno, koliko hoće, samo nek mi kanton ne diraju. :D

Mada, Senad reče da je Peđa četnik. Nema onda NerkU druge nego razvaljivat BH blok, pa bježat od četnika prema patrioti Komšiću i Čamparama, pa jel.


I ti si to primjetila?
Al nije baš četnik, nego samo loš novinar. :-)
(ali ostade sumnjiv ... ) :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7396 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Banksy »

daddy-kool wrote:
Banksy wrote:
drug_profi wrote:
Ah pa vidis da su zaljuljali. Koliko, vidjećemo.
Nek se ljuljaju međusobno, koliko hoće, samo nek mi kanton ne diraju. :D

Mada, Senad reče da je Peđa četnik. Nema onda NerkU druge nego razvaljivat BH blok, pa bježat od četnika prema patrioti Komšiću i Čamparama, pa jel.
I ti si to primjetila?
Al nije baš četnik, nego samo loš novinar. :-)
(ali ostade sumnjiv ... ) :D
I što je najtužnije, cijeli taj igrokaz sinoć je i napravljen samo da bi nam se rekla ta jedna rečenica, da je Kojović četnik.
Još kad slaga kako mu SDA nije dala pola miliona da pokrene novinu.
Bijednik, najveći.
Pakao zvoni
Posts: 12
Joined: 12/03/2019 11:21

#7397 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Pakao zvoni »

Banksy wrote:
I što je najtužnije, cijeli taj igrokaz sinoć je i napravljen samo da bi nam se rekla ta jedna rečenica, da je Kojović četnik.
Još kad slaga kako mu SDA nije dala pola miliona da pokrene novinu.
Bijednik, najveći.
:lol: :lol: :lol:

Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#7398 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Novak20 »

:lol: :lol: :lol:

Lik uspješno blokira implementaciju izbornih rezultata 2018. u BiH i F BiH. I kada dobijemo pare na koje se plaća kamata, ležati će godinama u sehari jer su Vijeće ministara i Vlada F BiH u tehničkom mandatu, parlamenti ne održavaju sjednice, a nova vlast nije ni u peti.

Rahat patnja i zamazivanje očiju nemaju kraja.

https://istinomjer.ba/hoce-li-biti-ikad ... radilista/

Image
Nakon zvaničnog otvaranja Godišnje skupštine Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) koja se održava u Sarajevu, predsjedavajući Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH i lider Stranke demokratske akcije (SDA), Bakir Izetbegović je ponovo govorio o početku masovne gradnje u BiH.

Mislim da će to dati snažan doprinos da se konačno naša zemlja pretvori u veliko gradilište. EBRD je do sada mnogo investirao u Bosnu i Hercegovinu, veoma značajne projekte infrastrukture, ali smatram da je tek sada u stvari pravi početak rada, kreće masovna izgradnja zahvaljujući, između ostalog, EBRD-u.”
Bakir Izetbegović, 08.05.2019.

To ne bi bilo sporno da slične izjave Izetbegović nije više puta ponovio tokom prethodnog mandata od 2014. do 2018. godine, kada je obnašao funkciju člana Predsjedništva BiH.

Jednu od takvih najava dao je i prilikom otvaraja sada već bivšeg gradilišta HE Vranduk čija gradnja je obustavljena, a gradilište vraćeno u prvobitno stanje.

Krećemo danas s velikom investicijom HE ‘Vranduk’, sljedeće godine s velikim termoblokovima, s izgradnjom dionica autoputa, brzih cesta. Mislim da će se BiH iduće godine pretvoriti u jedno veliko gradište.”

Bakir Izetbegović, 08.09.2016.

Tvrdnju da će se FBiH pretvoriti u veliko gradilište Izetbegović je ponovio i nakon lokalnih izbora 2016. godine, poslije održanog sastanka koalicionih partnera na kojem se govorilo o ubrzanju izgradnje cesta i autoputeva u FBiH.

Mislim da ćemo tome u 2017. i 2018. godini svjedočiti.”

Bakir Izetbegović, 12.10.2016.

I tokom svog tradicionalnog novogodišnjeg obraćanja održanog 28. decembra 2017. godine, nakon što masovna gradnja nije započela ni u toj godini, Izetbegović je osim što je iznio opravdanja za dotadašnji neuspjeh, najavio pretvaranje BiH u najveće gradilište na Balkanu.

Svi zakoni, strategije, planovi i odluke koje su Bosnu i Hercegovinu mogle pretvoriti u veliko gradilište su tokom 2017. godine nailazili na opstrukcije opozicije, ali i dijela stranaka iz koalicije. (…) Oni kojima su usta puna brige za omladinu koja napušta ovu zemlju su nam ukrali dvije godine napretka i razvoja, jer su sve bitne odluke, uključujući i uvođenje putarina, mogle biti donesene ranije. I masovna cestogradnja, kao i izgradnja Bloka 7. u Tuzli je mogla krenuti u 2016. godini, a ne u 2018. godini. (…) Iduće godine možemo pokrenuti investicione radove u vrijednosti od blizu milijardu KM, a do 2020. godine BiH ima šansu da se pretvori u najveće gradilište na Balkanu. Bitnih poskupljenja roba široke potrošnje neće biti, kretaće se u okviru pretpostavljene inflacije za 2018. godinu od 2%.”

Bakir Izetbegović, 28.12.2017.

Ni novogodišnje obraćanje lidera SDA, tačno godinu dana kasnije, nije prošlo bez najave otvaranja “velikog gradilišta”.

Ja sam političar koji se ne boji dati obećanje i stajati iza njega. Učinit ću to i danas – dakle, unatoč svemu pobrojanom, obećavam građanima Bosne i Hercegovine stabilizaciju prilika u zemlji i napredak u svim bitnim segmentima kakav nismo imali od vremena potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma do danas: napredak u integracijskim i reformskim procesima, napredak privrede koji će omogućiti masovno otvaranje novih radnih mjesta, napredak u izgradnji saobraćajne i energetske infrastrukture koji će BiH pretvoriti u veliko gradilište.

Bakir Izetbegović, 27.12.2018.

Ne treba mnogo da se zaključi kako gotovo niti jedno od navedenih obećanja nije sprovedeno u djelo u proteklom periodu, masovna cestogradnja je izostala, o gradnji pojedinih energetskih objekata tek se govori, a obustavljena je i ranije započeta gradnja HE Vranduk. Građani i građanke naše zemlje vlastitim očima mogu se uvjeriti da „veliko gradilište“ još uvijek ne postoji oko njih, a svakako će biti interesantno pratiti da li će se obistiniti posljednje obećanje Bakira Izetbegovića kako „masovna izgradnja kreće uz pomoć EBRD-a.“
User avatar
klixoris
Posts: 6396
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#7399 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by klixoris »

Sa Bakirom i SDA moze biti samo ko u pjesmi ispod, a ne izgradnja

Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#7400 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Novak20 »

Vidoviti Dodik i Bakir prije podne.

17.04.2019.
Dodik: Ništa još nije dogovoreno, Izetbegović je Radončiću obećao ministarstvo sigurnosti.
23.04.2019.
Komentirao je, između ostalog, i izjavu Milorada Dodika nakon posljednjeg sastanka kada je novinarima rekao kako je “Izetbegović tražio Ministarstvo sigurnosti BiH, na čijem čelu želi vidjeti Fahrudina Radončića”. Izetbegović je takvo Dodikovo tumačenje stvari demantirao.

Nije tačno. To je Dodikova pretpostavka. Imena uopće nisu spominjana. Ja sam samo rekao da ću pokušati napraviti široki bosanski front, onako kako su oni sakupili skoro pa sve Srbe, odnosno sve Hrvate, koji su se složili u vezi s tim pozicijama i imaju jedinstvo. Tako ću i ja pokušati da imamo što širi front u koji ću pokušati pozvati i SBB. Ali, imena nisu bila spominjana, ni za koga. Nije nemoguće da će to biti SBB, nije nemoguće da će to biti Radončić, mada on to za sada odbija. Oni odbijaju da uopće uđu u vlast – kazao je Izetbegović.
Post Reply