SDA-All about

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#7351 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Paranoid wrote:Sorry drug, ali to su činjenice...Rat te napravi invalidom, SDA donese kakav takav zakon na osnovu kojeg dišeš, a onda dodje "slučajni peolaznik" i da ti mogućnost da se zadužiš na osnovu invalidnine....onda ti smanji invalidninu ili te izbriše sa rješenjem da si "ograničeno sposoban"...nakon toga ti banka zbog ne plaćanja rate uzme hipoteku, a ti onda počneš prodavati sve kako bi prehranio porodicu...

Treba li dokaza?
Drug, pod jedan upao si malo kao padobranac u cijelu priču.

Pod dva, jedno je biti direktor dobrostojeće firme, a drugo stečajni upravnik firme koju je prvi direktor raskućio. Da SDA nije uvela desetine hiljada lažnih boraca i invalida u prava kao predizborni trik, vjerovatno bi danas bilo para za one prave.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#7352 Re: SDA-All about

Post by Paranoid »

Palabra, još jednom sorry za upad bez kucanja...

SDA je prouzrokovala mnogo štete prije svega narodu kojeg i predstavlja u najvećem broju, kazna je uslijedila 2010...nakon kažnjavanja narod se suočio sa još crnjim scenariom kakvi se mogu naći samo u horor filmovima.

Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#7353 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Sramota i moralno dno našeg društva, podsjetilo me na ovo: http://www.bhdani.com/arhiva/133/fokus133.htm
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7354 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

ultima_palabra wrote: Pod dva, jedno je biti direktor dobrostojeće firme, a drugo stečajni upravnik firme koju je prvi direktor raskućio. Da SDA nije uvela desetine hiljada lažnih boraca i invalida u prava kao predizborni trik, vjerovatno bi danas bilo para za one prave.
:thumbup: imam invalidninu zarađenu ranjavanjima i srećom sposoban sam da radim i sam sam sebe školovao....da sam kojim slučajem ovisio od države za koju sam se borio, bolje bi mi bilo da se objesim...a to je nama naša SDA dala

štaviše one pizdurine, što su ih uvalili po opštinskim BIZ-ovima, samo gledaju kako će te zajebati i zakinuti...isto tako i likovi pouvaljivani po RVI organizacijama....za ovih 18 godina nikad iz ovih lezihljebovićkih stranačkih parainstitucija nije došla informacija o bilo čemu, a dijele se stanovi, auta, lova i da ne nabrajam.

a evo ako će SDa-ovcima biti utjeha ni SDP se nije pokazao boljim, a jedino šta jeste barem pokušao ovaj Helez je da pomete ove papirnate borce s prvih linija u Stambolu i Minkenu i svaka mu čast na pokušaju
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7355 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

ultima_palabra wrote:
Co0l wrote:Vec sam objasnio.
Nisi ti ništa objasnio. Za početak, kako je ulazak u vladajuću koaliciju u pc, isto kao i kandidovanje svog kandidata za funkciju koja se bira neposrednim izborima? Ako je u ovom drugom nešto sporno, onda bi sve stranke u Federaciji trebale bojkotovati kompletan izborni proces u pc.
Ko uopste prica o tome?
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#7356 Re: SDA-All about

Post by Shahab »

Evo kako SDA koruptokracija upravlja našim životima...Multi milioneri poput "hafiza" Gavrankapetanovića i tajkuna Radeljaša, opljačkali su zdravstvene fondove, i sada fukari i bijedi uskraćuju pravo na lijekove za koje su godinama uplaćivali doprinose. Umjesto za stabilnost i kvalitet zdravstvenog sistema, novac je otišao na račune SDA koruptokracije..
Odgovorni u Zavodu zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo, čiji je budžet veći od 340 miliona KM, a kojim upravljaju direktor Faris Gavrankapetanović i predsjednik Upravnog odbora, poslanik BOSS-a u Skupštini KS Esed Radeljaš, moraju konačno početi rješavati problem s nedostatkom recepata za lijekove u KS.

Jad i čemer

Ljekarima koji rade u ambulantama i domovima zdravlja posljednjih mjeseci uprave ZZO i JU "Dom zdravlja KS" vezale su ruke i uzele im pravo na rad, a pacijentima na liječenje. Ljekarima su ograničili broj recepata za lijekove koje mogu prepisati, a samim tim pacijentima zabranili lijekove koji se nalaze na legalnim esencijalnim listama.

Na ovakvu situaciju u zdravstvu u Kantonu, osim građana i stručnjaka, ogorčeni su ljekari koji svakodnevno rade s pacijentima. Zbog specifičnih odnosa koji vladaju u Zavodu i "Domu zdravlja", kako nam je rečeno, ljekari uopće ne smiju javno govoriti o ovim problemima.

Jedan od ljekara u "Domu zdravlja" Novi Grad, pod uvjetom anonimnosti, kazao je za "Dnevni avaz" da trenutno u zdravstvu u KS vladaju jad i čemer.

Kapitalne investicije

Nekim ljekarima, istaknuo je on, mjesečno je potrebno i do 2.500 recepata, jer pregledaju mnoge starije i hronične bolesnike, a ne dobiju ni dio od tog broja.

- Žalosno je to što svi uposlenici šute. Dok Zavod troši enormne novce za kapitalne investicije, medicinske sestre u domovima zdravlja ne smiju progovoriti o tome da same sakupljaju novac za šprice, higijeničarke za sredstva za čišćenje prostorija... - naveo je ljekar "Doma zdravlja" i dodao da rad ove ustanovu i ZZO KS treba dobro ispitati.

Veliki problemi

- Oni koji ulažu stotine miliona KM u bolnice bespotrebno to rade. Jer, ako im ne date lijekove, pacijenti umiru pa im bolnice neće ni trebati. Svakodnevno smo u velikim problemima, pacijentima su potrebni lijekovi, a mi ih ne smijemo propisati jer nemamo dovoljno recepata - kazao nam je ovaj ljekar.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#7357 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Co0l wrote:Ko uopste prica o tome?
Pa evo ko:
Co0l wrote:Pa potpredsjednik RS-a je iz SDP-a pa nesto ne vidjoh nikakvo pljuvanje a kamoli salve pljuvanja i slicno.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7358 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

ultima_palabra wrote:
Co0l wrote:Ko uopste prica o tome?
Pa evo ko:
Co0l wrote:Pa potpredsjednik RS-a je iz SDP-a pa nesto ne vidjoh nikakvo pljuvanje a kamoli salve pljuvanja i slicno.
Pa?Nije tema nacin biranja/postavljanja,to mi je jasno,zato sam i rekao da ako neko hoce da pljuje pljuvace bez obzira na tu razliku.
I koji konkretno bosnjacki,drzavni ili bilo koji drugi interes se izdaje time ako jedan ministar udje u vladu manjeg entiteta?
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7359 Re: SDA-All about

Post by udrch »

Banksy wrote:
sarajvo wrote:Objavljeno jutros u Avazu


http://www.avaz.ba/vijesti/teme/nakas-s ... i-na-ulici
Sramota, sramota do neba.

Dr Nakaš nije samo doktor i direktor, on je, uz rahmetli brata, simbol Sarajeva, simbol odbrane BiH, simbol svih nas koji smo ostali ovdje kad je bilo najteže i svojim radom, otporom, borbom, zalaganjem, svojom istrajnošću, hrabrošću, tvrdoglavošću, pa eto i samim pristustvom, izborili jedinstvenu BiH i sačuvali Sarajevo.

Ovo što SDA čini je strašno, sramotno, jadno i bijedno. Bijedno, da bjednije ne može. Fuj, fuj, fuj.
izgleda da opet nije baš sve kako obično sa strane izgleda..
danas je Skupština KS odbila da potvrdi kreditno zaduženje Opće bolnice od 7,5 miliona eura..
kredit koji je dolazi iz Austrije je beskamatni, grejs period 5,5 godina, rok otplate 15,5 godina..
zašto je odbijen?
teško je biti siguran, ali ako je suditi po pitanjima poslanika u skupštini razlog treba tražiti u ugovoru koji je potpisan između Austrijske firme (odkud baš austrijska firma da pobjedi na tenderu) i predstavnika iz naše zemlje..
potpisnici sa naše strane su Bakir Nakaš - direktor bolnice, dr. Zlatko Vuković - resorni ministar i još jedna osoba, nisam zapamtio..
pretpostavljam da se poslanicima nije svidjelo da neki uređaj koji košta 1.100.000 KM prema ovom ugovoru košta 1.700.000 KM..ovo je jedan primjer koji su poslanici naveli, a spominjali su i neke specijalne laptope, ali nisu navodili cijene..
ili prema našem narodskom prijevodu: svi su se dobro ugradili, posebno potpisnici..

p.s. iz iskustva bih odmah odbio svaki "beskamatni superpovoljni kredit" koji daje bilo koja zemlja, a koji je kao uslov formalno ili neformalno imao da dobavljač mora biti iz zemlje koja daje taj superpovoljni kredit..
najbolji primjer ovakvih kredita je beskamatni kredit bratske Rusije našim susedima Srbiji u iznosu od 800 miliona dolara za modernizaciju željeznica, ali pod uslovom da isporučilac sve opreme budu Ruske firme, ali i nadzorni organ za modernizaciju..koliko su ruske željeznice superiorne na ovom planu toliko je i ovaj kredit bratski i povoljan..
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7360 Re: SDA-All about

Post by udrch »

Shahab wrote:Evo kako SDA koruptokracija upravlja našim životima...Multi milioneri poput "hafiza" Gavrankapetanovića i tajkuna Radeljaša, opljačkali su zdravstvene fondove, i sada fukari i bijedi uskraćuju pravo na lijekove za koje su godinama uplaćivali doprinose. Umjesto za stabilnost i kvalitet zdravstvenog sistema, novac je otišao na račune SDA koruptokracije..
Odgovorni u Zavodu zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo, čiji je budžet veći od 340 miliona KM, a kojim upravljaju direktor Faris Gavrankapetanović i predsjednik Upravnog odbora, poslanik BOSS-a u Skupštini KS Esed Radeljaš, moraju konačno početi rješavati problem s nedostatkom recepata za lijekove u KS.

Jad i čemer

Ljekarima koji rade u ambulantama i domovima zdravlja posljednjih mjeseci uprave ZZO i JU "Dom zdravlja KS" vezale su ruke i uzele im pravo na rad, a pacijentima na liječenje. Ljekarima su ograničili broj recepata za lijekove koje mogu prepisati, a samim tim pacijentima zabranili lijekove koji se nalaze na legalnim esencijalnim listama.

Na ovakvu situaciju u zdravstvu u Kantonu, osim građana i stručnjaka, ogorčeni su ljekari koji svakodnevno rade s pacijentima. Zbog specifičnih odnosa koji vladaju u Zavodu i "Domu zdravlja", kako nam je rečeno, ljekari uopće ne smiju javno govoriti o ovim problemima.

Jedan od ljekara u "Domu zdravlja" Novi Grad, pod uvjetom anonimnosti, kazao je za "Dnevni avaz" da trenutno u zdravstvu u KS vladaju jad i čemer.

Kapitalne investicije

Nekim ljekarima, istaknuo je on, mjesečno je potrebno i do 2.500 recepata, jer pregledaju mnoge starije i hronične bolesnike, a ne dobiju ni dio od tog broja.

- Žalosno je to što svi uposlenici šute. Dok Zavod troši enormne novce za kapitalne investicije, medicinske sestre u domovima zdravlja ne smiju progovoriti o tome da same sakupljaju novac za šprice, higijeničarke za sredstva za čišćenje prostorija... - naveo je ljekar "Doma zdravlja" i dodao da rad ove ustanovu i ZZO KS treba dobro ispitati.

Veliki problemi

- Oni koji ulažu stotine miliona KM u bolnice bespotrebno to rade. Jer, ako im ne date lijekove, pacijenti umiru pa im bolnice neće ni trebati. Svakodnevno smo u velikim problemima, pacijentima su potrebni lijekovi, a mi ih ne smijemo propisati jer nemamo dovoljno recepata - kazao nam je ovaj ljekar.
nema korumpiranije grupe ljudi u ovoj zemlji od doktora sa pravom izdavanja recepata..
ti meni možeš vjerovati, ali i ne moraš, oni koji koriste naš zdravstveni sistem je to samo po sebi jasno, ali indirektno preko mene su velike farmaceutske korporacije potkupljivale doktore širom naše zemlje..
kupe im se skupi pokloni da bi propisivali njihove recepte..tako imaš doktore koje propisuju recepte samo pojedinih farmaceutskih kuća, u zavisnosti ko ih je potkupio: bayer, alkaloid, berlin-chemie, pliva, hofman la roche itd..
ali šta ti znaš o tome kad si daleko od našeg javnog zdravstva..
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7361 Re: SDA-All about

Post by madner »

Ako je grejs period 5.5 godina i kredit beskamatni racunica je malo druga.

Samo od inflacije taj milion ce za 20 godina imati vrijednost od 1.8 miliona. To jeste, cijena je po tom realna, samo je uracunata inflacija. :D
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7362 Re: SDA-All about

Post by udrch »

madner wrote:Ako je grejs period 5.5 godina i kredit beskamatni racunica je malo druga.

Samo od inflacije taj milion ce za 20 godina imati vrijednost od 1.8 miliona. To jeste, cijena je po tom realna, samo je uracunata inflacija. :D
možda, a možda i nije..
to ovdje nije sporno, sporno je da su se ugradili..
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7363 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

levati....fino da su uzeli beskamatni Turski kredit i naručili superiornu opremu turskih firmi i vuci siti, a sve ovce sretno bleje ;-)

samo bi to dovelo u pitanje skladni brak našeg Malog Princa Neonka :D
Last edited by JoseMujica on 06/03/2013 14:44, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7364 Re: SDA-All about

Post by madner »

Pa pitanje je onda da li su se ugradili.

Jer onda je to kao da ti daju realnu cifru i kamatu od 4% godisnje.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7365 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

ma madner to bi tek mogao da vidiš na specifikaciji opreme i cijenama po komadu, a ne na totalnoj cifri kredita ili kamati
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7366 Re: SDA-All about

Post by madner »

Gledam za ovaj primjer uredjaja koji je naveden.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#7367 Re: SDA-All about

Post by novi.dan.nova.nafaka »

udrch wrote:nema korumpiranije grupe ljudi u ovoj zemlji od doktora sa pravom izdavanja recepata..
ti meni možeš vjerovati, ali i ne moraš, oni koji koriste naš zdravstveni sistem je to samo po sebi jasno, ali indirektno preko mene su velike farmaceutske korporacije potkupljivale doktore širom naše zemlje..
kupe im se skupi pokloni da bi propisivali njihove recepte..tako imaš doktore koje propisuju recepte samo pojedinih farmaceutskih kuća, u zavisnosti ko ih je potkupio: bayer, alkaloid, berlin-chemie, pliva, hofman la roche itd..
ali šta ti znaš o tome kad si daleko od našeg javnog zdravstva..
Primjera radi, predstavnici stranih farmaceutskih kompanija imaju svoje rejone, gdje obilaze doktore - svkaog doktora u prosjeku obiđu svake 3 sedmice. Radi čega - pa da provjere koliko je njihovih proizvoda uvalio. Dodatnu kontrolu vrše preko uvezanih sistema sa vlasnicima apoteka.
Trebam li spominjati raznorazne bjelosvjetske seminare koje doktori zauzvrat posjećuju ?
Iz prve ruke sam čuo info, i nisam mogao vjerovati - farmaceutska industrija je jedna od najprofitabilnijih uopšte...
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7368 Re: SDA-All about

Post by udrch »

JoseMujica wrote:levati....fino da su uzeli beskamatni Turski kredit i naručili superiornu opremu turskih firmi i vuci siti, a sve ovce sretno bleje ;-)

samo bi to dovelo u pitanje skladni brak našeg Malog Princa Neonka :D
kredit nije sporan, ni oprema nije sporna..
sporno je da su se pojedinci dobrano ugradili..tu treba tražiti odgovor zašto Nakašu nije produžen mandat i zašto vjerovatno neće biti izabran ponovo, jer su mu pokvareni određeni planovi, pa se pobunio..
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7369 Re: SDA-All about

Post by udrch »

madner wrote:Gledam za ovaj primjer uredjaja koji je naveden.
možda je i cijena opravdana, ali način je sporan, jer ga na tom zapadu zovu korupcija..
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7370 Re: SDA-All about

Post by udrch »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
udrch wrote:nema korumpiranije grupe ljudi u ovoj zemlji od doktora sa pravom izdavanja recepata..
ti meni možeš vjerovati, ali i ne moraš, oni koji koriste naš zdravstveni sistem je to samo po sebi jasno, ali indirektno preko mene su velike farmaceutske korporacije potkupljivale doktore širom naše zemlje..
kupe im se skupi pokloni da bi propisivali njihove recepte..tako imaš doktore koje propisuju recepte samo pojedinih farmaceutskih kuća, u zavisnosti ko ih je potkupio: bayer, alkaloid, berlin-chemie, pliva, hofman la roche itd..
ali šta ti znaš o tome kad si daleko od našeg javnog zdravstva..
Primjera radi, predstavnici stranih farmaceutskih kompanija imaju svoje rejone, gdje obilaze doktore - svkaog doktora u prosjeku obiđu svake 3 sedmice. Radi čega - pa da provjere koliko je njihovih proizvoda uvalio. Dodatnu kontrolu vrše preko uvezanih sistema sa vlasnicima apoteka.
Trebam li spominjati raznorazne bjelosvjetske seminare koje doktori zauzvrat posjećuju ?
Iz prve ruke sam čuo info, i nisam mogao vjerovati - farmaceutska industrija je jedna od najprofitabilnijih uopšte...
nisu to seminari, već plaćeni odmori u luksuznim hotelima po izboru tih istih doktora..na seminare se obavezno vodi cijela familija..
na sličnim seminarima sam i sam učestvovao..
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7371 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

:lol: :lol: :lol: :lol:

odgovor zašto Nakašu nije produžen mandat je samo zato što je Seka zapikala direktorsko mjesto. I svi ovdje smo toga svjesni ko će biti naredna direktorica bolnice.

Nema potrebe da blatite Nakaša, sve i da jeste krao ( a malo bih za kojeg doktora u BiH smio garantovati da nije) šta ga imate sada drkati kad je pred penzijom. Što ga niste ganjali prije 10 godina?


ne bi me čudilo da odnekud izvuku da se Nakaš kao dijete igrao sa Radavonom samo da ga ocrne.

ofirno i jadno je to :(


ps

preporuka za čitanje "Derviš i smrt" i ne ispuštati iz ruku...pročitati i par puta sve dok se mozak dekontaminira
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7372 Re: SDA-All about

Post by madner »

udrch wrote:
madner wrote:Gledam za ovaj primjer uredjaja koji je naveden.
možda je i cijena opravdana, ali način je sporan, jer ga na tom zapadu zovu korupcija..
Pa ako je cijena opravdana onda nije korupcija.

Jer onda se nije imao gdje ugraditi.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7373 Re: SDA-All about

Post by udrch »

madner wrote:
udrch wrote:
madner wrote:Gledam za ovaj primjer uredjaja koji je naveden.
možda je i cijena opravdana, ali način je sporan, jer ga na tom zapadu zovu korupcija..
Pa ako je cijena opravdana onda nije korupcija.

Jer onda se nije imao gdje ugraditi.
de ba nemoj..jasno ti je da jeste..

1. kredit daje država Austrija
2. kredit će da plaća Kanton Sarajevo
3. opremu dobavlja privatna austrijska firma
4. ugovor sa naše strane su potpisala (čitaj ugradila) trojica ljudi
5. cijena opreme je 30% veća od trenutne cijene
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7374 Re: SDA-All about

Post by madner »

Grejs period 5.5 godina, rok odplate 15.5 godina.

Prosjecna inflacija 3%, beskamatni kredit, koliko mora biti cijena veca da cijena bude realna?
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7375 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

JoseMujica wrote::lol: :lol: :lol: :lol:

odgovor zašto Nakašu nije produžen mandat je samo zato što je Seka zapikala direktorsko mjesto. I svi ovdje smo toga svjesni ko će biti naredna direktorica bolnice.

Nema potrebe da blatite Nakaša, sve i da jeste krao ( a malo bih za kojeg doktora u BiH smio garantovati da nije) šta ga imate sada drkati kad je pred penzijom. Što ga niste ganjali prije 10 godina?


ne bi me čudilo da odnekud izvuku da se Nakaš kao dijete igrao sa Radavonom samo da ga ocrne.

ofirno i jadno je to :(


ps

preporuka za čitanje "Derviš i smrt" i ne ispuštati iz ruku...pročitati i par puta sve dok se mozak dekontaminira
DA.Nakas bi svakako morao u penziju,nije korektno mozda prema njemu sto ga i tih par mjeseci do penzije nisu ostavili na istom radnom mjestu ali nejse,ali da Seku natakare na njegovo mjesto,e to ne mogu svarit nikako :x :-)
Post Reply