Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7351 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

preludezalude wrote:Kod jarana na pasatu 6 1,9 se motor uhelacio. Pukla radiica i motor otisao u helac. Prvi put cujem da je nekome pukla radiica. Sto je najgore, on je to auto kupio prije 20 dana. Interesuje me sta moze biti uzrok pucanja radilice? Moze li biti uzrok (kako neki kazu) zamajac jer je na dan kupovine auta prodavac mijenjao zamajac NAVODNO. Auto jeste bilo na dizalici i nesto radjeno oko zamajca, navodno zamjenjen zamajac.
Moze, ako nije kako treba postavljen ili je previse stegnut [emoji57]
A sto, desava se to , koliko km je presao ?
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#7352 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

amar1994 wrote:
preludezalude wrote:Kod jarana na pasatu 6 1,9 se motor uhelacio. Pukla radiica i motor otisao u helac. Prvi put cujem da je nekome pukla radiica. Sto je najgore, on je to auto kupio prije 20 dana. Interesuje me sta moze biti uzrok pucanja radilice? Moze li biti uzrok (kako neki kazu) zamajac jer je na dan kupovine auta prodavac mijenjao zamajac NAVODNO. Auto jeste bilo na dizalici i nesto radjeno oko zamajca, navodno zamjenjen zamajac.
Moze, ako nije kako treba postavljen ili je previse stegnut [emoji57]
A sto, desava se to , koliko km je presao ?
Boga pitaj. Navodno 200 000
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#7353 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

kakva je razlika - podloska dizni i semering dizni?
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7354 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Semering dizne? :shock:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#7355 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

ne kontam ni ja. navodno imaju bakrene podloske i neki plasticni ili metalni semering na vrhu dizne
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7356 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

To neka rotirajuća dizna? :lol:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#7357 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

jbg ja veze nemam s tim, znam da bi trebalo promijeniti i vazda sam kontao da su podloske, ovo me sad zbuni a covjek nije bezveze majstor
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7358 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Nešto se zabunio, semering ne ide nigdje blizu dizne. Semering ide na osovine, negdje gdje se nešto vrti, da zabrtvi ulje ili slično.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7359 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Image

:thumbup:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#7360 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

sta je sta?
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7361 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Ovo fakat liči na semering, gdje ovo ide?
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#7362 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

vidis sad moju dilemu... gdje zapravo vuce zrak?
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7363 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Tu nema dileme, izbija na bakarnoj podloški, dolje desno na slici.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#7364 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

e vidis... kaze drugi majstor da nema sanse. nego na tom semeringu
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7365 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Image
Image
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7366 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Ovo nije semering, neka vrsta brtve jeste, ali ako kompresija prođe pored bakarne podloške, ove brtve nemaju šanse. Kontaminiraju se uljem i ispušnim gasovima i imaš veliko s****.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#7367 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

onda promijenit oboje?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7368 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

sve redom :wink:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7369 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

I auto promijeniti, preko reda.
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7370 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ja sam mjenjao te semeringe, ma da mislim da je to vise naziv od nasih majstorag

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7371 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Moze li tromost motora na hladnom startu, u tolikoj mjeri bit uzrokovana neispravnim grijačima?????

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#7372 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

tesko, mislim da te majstore injektori habaju
grijaci se gase onog trenutka kada upale naftu...
probaj sa filterom goriva
User avatar
van Basten
Posts: 7965
Joined: 21/09/2006 02:59

#7373 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by van Basten »

ne rade mi rikverc svjetla... nije do sijalica to sam već provjerio.
Malo sam tabirio po forumima... spominju nekakav prekidač za rikverc u mijenjaču... neko kaže očas posla i cvaja zamjena, drugi da je to petljavina za kanala i ispuštanja ulja iz mijenjača uz, naravno, i veću cifru... kakva su vaša iskustva sa tim?
Laguna II, petobrzinac
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7374 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote:tesko, mislim da te majstore injektori habaju
grijaci se gase onog trenutka kada upale naftu...
probaj sa filterom goriva
Ma ne znam, neki kazu da grijaci rade cak i poslije, pogotovo ovi noviji dizelasi. Meni je na dijagnostici pokazalo, relej predgrijanja, neka greska, i to vec odavno, ali mi majstori presucivali, valjda ne znaju oko toga, da bi jedan elektricar na svojoj dijagnostici, nasao ovaj hepek sa relejom. Al' posto je u velikom poslu, odgodili smo do daljnjeg. Kaze da se treba tu zaroviti, instalaciju kompletnu prekontrolisati, da nije sta u prekidu itd.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#7375 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pirmin »

Pitanje za mehanicare, onako medju nama:
Imate li obicaj oguliti dijasporce?
Post Reply