BAKIRE ODLAZI

Post Reply
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#7351 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by 155_mm »

Hafis wrote:Vidi našeg haubice. Pomoćnik nositelja Mistrije kralja Petra Krešimira IV dobivene za zasluge u promicanju hrvatsko-bošnjačkog prijateljstva u skandinavskim socijalnim zavodima :)
bosnjacko-hrvatsko prijateljstvo nije nikad postojalo niti ce kad postojati. to smo vec naucili. postoje samo interesi, ako se poklope dobro a ako ne, nikom nista. koliko dobri bosnjani vjeruju u takva prijatelkstva pokazuju vijesti iz namjenske industrije.

po zapadu niko vise ne moze dobiti socijalu od sirijaca i nositelja europskih vrijednosti. barem tako tvrdi becka socijalna sluzba. a stvarno ne vidim zbog cega bi u drugim zemljama bilo drugacije. zbog cega bi bec bio izuzetak. ili mozda ti znas razlog.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#7352 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by AmiĐa_Idriz »

Mogao bi on vala i zakletvu položit umjesto onog hadalja.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22610
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#7353 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by SmokingMan »

Jedino za šta sam spreman je karta u jednom pravcu,stvarno nisam budala da ratujem za privatne posjede.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#7354 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by agent_zero »

Zemlja zemljanima wrote:dakle spremimo se spremimo, bakir kaže vako biće opet rata

Reče balijsko kriminalno pašče koje je i u ratu i nakon rata skupa sa babom mu dovodilo onaj arapski vehabijski i selefijski ološ, pašče i stranka mu koja otvoreno zagovara vraćanje evropske i sekularne zemlje Bosne i Hercegovine u bliskoistočni srednji vijek i radikalni islamizam i koje želi našu zemlju da proda tom ološu.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#7355 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Nero Histrion »

agent_zero wrote:
Zemlja zemljanima wrote:dakle spremimo se spremimo, bakir kaže vako biće opet rata

Reče balijsko kriminalno pašče koje je i u ratu i nakon rata skupa sa babom mu dovodilo onaj arapski vehabijski i selefijski ološ, pašče i stranka mu koja otvoreno zagovara vraćanje evropske i sekularne zemlje Bosne i Hercegovine u bliskoistočni srednji vijek i radikalni islamizam i koje želi našu zemlju da proda tom ološu.
Nikad necu shvatiti sto se neduzna zivotinja, u ovom slucaju pas, dovodi u negativan kontekst, moze li mi se objasniti?
Mislimo da smo izrekli nesto lose po nekoga ako ga nazovemo pascetom, konjem, medjedom? Prije bih rekao da su to uvrede za pomenute zivotinje, jer nema goreg od necovjeka.

Inace, Bake se posipa pepelom u zadnje vrijeme, sljedbenici mu kmece, sve skupa nekako bas nije lijepo ni vidjet a ni cut, ali eto sve u svoj vakat.
Za nadat se da su i vehbosi na aparatima.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7356 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Maraschino »

Eh to je politika, jedan dan prica o kokardama a drugi dan tim istim kokardama daje saglasnost da glasaju protiv Kosova.

Jos samo da se zacudi zasto je Kosovo uvelo carine.
howdy
Posts: 3606
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#7357 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by howdy »

Jel razduzio pratnju i auto? Srasto mu supak za audija, ne moze se odvojit od njega.
archi_a
Posts: 11873
Joined: 11/12/2011 18:11

#7358 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by archi_a »

Maraschino wrote:Eh to je politika, jedan dan prica o kokardama a drugi dan tim istim kokardama daje saglasnost da glasaju protiv Kosova.

Jos samo da se zacudi zasto je Kosovo uvelo carine.
Griješiš Maraschino po ovom pitanju. :|
Nije data saglasnost da Bosna i Hercegovina glasa protiv Kosova, već protivljenjem srba, uz saglasnost hrvata, nije dobijena saglasnost da se glasa ZA. Isto tako, nije data saglasnost da se usprotivi gradnji Pelješkog mosta, već protivljenjem hrvata, uz saglasnost srba, nije dobijena saglasnost da se podnese relevantna tužba protiv izgradnje. Za uzvrat će u Bosanskoj Gradišci krenuti ubrzano izgradnja mosta, koji je bio uslov. Dalje neće biti data saglasnost za pokretanje tužbi za korištenje hidropotencijala na Drini ili na Buškom jezeru! Blokade, odnosno nedavanje saglasnosti za procese i reakciju Bosne i Hercegovine protiv odluka hrvatske da izda BH imovinu u hrvatskoj privatnicima takođe možeš staviti na listu. Kao uostalom i obnavljanje tužbe protiv srbije pred međunarodnim sudom, koju su isti uz blokadu i prešutnu saglasnost uspjeli izvojevati. I tako u krug. A trenutno su slabi mehanizmi kojim možeš reagovati kod ovakvih blokada u korist komšiluka. Nema to veze sa sda i Bakirom. Da je bilo ko na njegovom mjestu, takva je trenutna situacija. Moraće se pokušati ići nekim drugim, ali pravno valjanim putevima. Ako takvi postoje.
Last edited by archi_a on 22/11/2018 23:56, edited 1 time in total.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7359 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Maraschino »

archi_a wrote:
Maraschino wrote:Eh to je politika, jedan dan prica o kokardama a drugi dan tim istim kokardama daje saglasnost da glasaju protiv Kosova.

Jos samo da se zacudi zasto je Kosovo uvelo carine.
Griješiš Maraschino po ovom pitanju. :|
Nije data saglasnost da Bosna i Hercegovina glasa protiv Kosova, već protivljenjem srba, uz saglasnost hrvata, nije dobijena saglasnost da se glasa ZA. Isto tako, nije data saglasnost da se usprotivi gradnji Pelješkog mosta, već protivljenjem hrvata, uz saglasnost srba, nije dobijena saglasnost da se podnese relevantna tužba protiv izgradnje. Za uzvrat će u Bosanskoj Gradišci krenuti ubrzano izgradnja mosta, koji je bio uslov. Dalje neće biti data saglasnost za pokretanje tužbi za korištenje hidropotencijala na Drini ili na Buškom jezeru! Blokade, odnosno nedavanje saglasnosti za procese i reakciju Bosne i Hercegovine protiv odluka hrvatske da izda BH imovinu u hrvatskoj privatnicima takođe možeš staviti na listu. Kao uostalom i obnavljanje tužbe protiv srbije pred međunarodnim sudom, koju su isti uz blokadu i prešutnu saglasnost uspjeli izvojevati. I tako u krug. A trenutno su slabi mehanizmi kojim možeš reagovati kod ovakvih blokada u korist komšiluka. Nema to veze sa sda i Bakirom. Da je bilo ko na njegovom mjestu, takva je trenutna situacija.
Izvini kolega ako grijesim a mozda napravim jos jednu gresku, je li iko danas reagovao po tom pitanju ili samo pozivaju Kosovo da povuce odluku.
Danima je Ivanic trubio kako se ne treba dati saglasnost za obnovu tuzbe. Covic se svakodnevno oglasavao o Peljeskom mostu.
archi_a
Posts: 11873
Joined: 11/12/2011 18:11

#7360 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by archi_a »

Na šta reagovati? Pozvati Kosovo i reći da nije do nas? Znaju oni to i već više puta spomenuto. Zato su možda i krenuli sa skidanjem poreza određenim firmama, pojedinačno.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7361 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Maraschino »

archi_a wrote:Na šta reagovati? Pozvati Kosovo i reći da nije do nas? Znaju oni to i već više puta spomenuto. Zato su možda i krenuli sa skidanjem poreza određenim firmama, pojedinačno.
Ne nego niko da kaze da se nije trebalo glasati ZA nego biti suzdrzan i da Mektic nije imao saglasnost svih clanova predsjednistva.
Time se mogla poslati poruka Pristini o cemu se radi.
archi_a
Posts: 11873
Joined: 11/12/2011 18:11

#7362 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by archi_a »

DObro, poentirao si. Slažem se sa tobom. Nemam objašnjenje za ovo osim da je možda stvar procjene da ne idemo putem svađe, jer je to dogovoreno sa prijateljskim ambasadama. :oops:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7363 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Maraschino »

archi_a wrote:DObro, poentirao si. Slažem se sa tobom. Nemam objašnjenje za ovo osim da je možda stvar procjene da ne idemo putem svađe, jer je to dogovoreno sa prijateljskim ambasadama. :oops:
ili ce biti Bakirovo podilazenje Ivanicu ali i Dodiku da bi ga ovaj isforsirao u buducu drzavnu vlast.
archi_a
Posts: 11873
Joined: 11/12/2011 18:11

#7364 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by archi_a »

I bez toga SDA ulazi u državnu vlast, tu nema nikakva druga mogućnost. Nema te matematike!
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7365 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

ja ne znam da je iko ikad našao pouzdan izvor za alijinu izjavu ili "izjavu" o zlatnim kašikama. međutim, bakirove sto posto stvarne, u digitalnom dobu pouzdano dokumentovane izjave stereotipno djeluju upravo kao nešto tako - nešto izvikano, izmišljeno ili barem preuveličano od političkih protivnika. samo što nisu. nego su stvarne :mrgreen:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#7366 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by kmirsad »

:lol:
mg
Posts: 976
Joined: 22/07/2004 19:28

#7367 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by mg »

Velika je stvar kada neko počasti blisku i dragu osobu ključevima od automobila ili stana, a šta tek reći na bliskost i povjerenje kada neko da prijatelju ključeve od države, kao Bakir pobratimu Dodiku.

Jedini način da neko ima mogućnost potpune kontrole i blokiranja države i zajedničkih institucija je da ima 4 delegata u Domu naroda Parlamenta BiH, jer tako ima pravo veta na sve odluke. Parlament BiH ne može donijeti odluku bez oba Doma, i Dodik je glasovima poslanika SDA u Narodnoj skupštini RS dobio četvrtog ključnog delegata u Domu naroda. Da Bošnjaci nisu glasali za kandidata SNSD-a, u Dom naroda bi ušao Mladen Ivanić, i hipotetički vlast bi se mogla formirati bez SNSD-a. Ovako, Bakir i SDA su izabrali probosanca Nikolu Špirića, i dali Dodiku opasnu mogućnost da u svakom trenutku može sve da blokira i ucjenjuje po starom običaju.

Ovo je samo uvertira u zajedničku vlast SNSD i SDA na svim nivoima, a Bakir će osim potpredsjednika Narodne skupštine Republike Srpske dobiti i jednu ministarsku poziciju u novoj Vladi poslušnog Radovna Viškovića. Zauzvrat Mile će dobiti odriješene ruke da kadrira u Savjetu ministara BiH i sveti se sječom neposlušnih Srba u zajedničkim institucijama.

Inšalah koalicija SNSD-a i SDA pridružiće se Blajburškoj osovini HDZ – SNSD. Ovo može iznenaditi samo neupućene, jer je Zakon o akcizama akcizama nedavno trasirao put i pokazao na dogovorene igre lažnih patiota i nacionalista, Mileta, Dragana i Bakira, koji lože i žrtvuju sopstveni narod radi ličnih interesa. Biće jako zanimljivo vidjeti kako će Dodik i Bakir objasniti bratsku saradnju, naprasnu ljubav, ispomoć i koaliciju na svim nivoima vlasti. Dodiku će biti lako, navikao je da nabusitim odgovorima „Šta te briga“ zadovolji indokrinirane pristalice ispravnog uma na RTRS-u, ali će Bakiru biti teže opravdati predaja ključeva i grljenje sa osobom kojoj smetaju džamije, muslimani, hodže i njihovo „arlaukanje“..

PIŠE: OSLOBOĐENJE PORTAL
Eto pogani ljudske, sad ce nas rudonja satrat 4 godine
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#7368 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Control panel »

Izetbegovic je prepustio drzavnu vlast dodiku i covicu.
Kako?

Pa bosnjaci iz SDA su glasali za SNSDovu Dusanku majkic da is RS-a udje u drzavni dom naroda. A izmjenama o popuni doma naroda sad se otvara da HDZ u drzavnom domu naroda ima 4 delegata. Sto zanaci od ukupno 15 delegata u domu naroda covic i dodik imaju vecinu. 8 delegata.sto u praksi znaci svaki zakon ce proci samo koji odobri covic i dodik.

Bakire hvala ti.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7369 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

i sad se polemizira ona lista uslova. k'o biva, ako tu piše nato, onda će dodik staviti kadrove za nato :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7370 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Maraschino »

je li krpelj na birou?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#7371 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by KatarinaKosaca »

Maraschino wrote:je li krpelj na birou?
Nije. Ima posla ko hoce radit :D . A on je odlican arhitekt sa dobrim politickim vezama :D
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#7372 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Santic_Aleksa »

Taman neka renovira penzionerski dom, da se ima, duša, gdje skućiti, pošto mu se bliži penzija. :-)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7373 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Maraschino »

"Mislim da ćemo morati uvesti i predvojničku obuku, odbraniti istinu o ratu koja je ovih dana napadnuta snažno i popraviti stanje u Republici Srpskoj gdje su naši ljudi", poručio je Izetbegović.
Zdrobi se trazeci temu ''glupost dana'' pa zalijepi ovdje.

Konju jedan, pomazes Dodiku da ojaca u drzavnom parlamentu i sada bi uvodio predvojnicku da te brane od Dodika.

MRS stoko
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#7374 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by MarshalDodik »

Maraschino wrote:
"Mislim da ćemo morati uvesti i predvojničku obuku, odbraniti istinu o ratu koja je ovih dana napadnuta snažno i popraviti stanje u Republici Srpskoj gdje su naši ljudi", poručio je Izetbegović.
Zdrobi se trazeci temu ''glupost dana'' pa zalijepi ovdje.

Konju jedan, pomazes Dodiku da ojaca u drzavnom parlamentu i sada bi uvodio predvojnicku da te brane od Dodika.

MRS stoko
Nemoj tako krupne rijeci druze. Bakir nas je navikao braniti evo 25 godina i on sad ima istancan njuh da primijeti napad na Bosnu i Bosnjake cak i onda kad to obican covjek ne vidi. Uostalom, sta bi on radio kad nas ne bi branio.
Zato nemoj....
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7375 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

kako rekoh jednom, njegove stvarne izjave zaista djeluju kao da ih izmišljaju ili bar preuveličavaju politički protivnici. samo što - nije tako :mrgreen:
Post Reply