Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#73376 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bunk »

Upravni odbor Vijeća za implementaciju mira podsjeća na sljedeće činjenice:

BiH je priznata kao suverena država 1992. godine, te je potpisivanjem Daytonskog mirovnog sporazuma transformirana u državu koja se sastoji od dva entiteta. Zaključci Narodne skupštine Republike Srpske su u suprotnosti sa ovim činjenicama.

BiH uživa suverenitet, a Ustav BiH ne ostavlja prostor za "suverenitet" entiteta, koji pravno postoje samo na osnovu Ustava BiH. To je u više navrata potvrdio Ustavni sud BiH.

Republika Srpska nema pravo na otcjepljenje; djeluje u skladu sa Daytonskim mirovnim sporazumom, koji priznaje teritorijalni integritet, političku nezavisnost i suverenitet BiH;

Ustavni sud BiH je svojim odlukama uspostavio sveobuhvatnu sudsku praksu o BiH, njenim nadležnostima i statusu konstitutivnih naroda. Odluke Ustavnog suda BiH su konačne i obavezujuće i Narodna skupština Republike Srpske nije u poziciji da bira koje odluke će provoditi, a koje neće. Prisustvo stranih sudaca u Ustavnom sudu je utvrđeno Ustavom BiH i nadležnost za odlučivanje o njihovom prisustvu pripada Parlamentarnoj skupštini BiH.

Republika Srpska na osnovu Daytonskog mirovnog sporazuma ima obavezu da djeluje u skladu s odlukama institucija BiH i da "pruža svu neophodnu pomoć vlastima BiH kako bi im se omogućilo da poštuju međunarodne obaveze BiH".

Ambasadori zemalja članica Upravnog odbora Vijeća za provedbu mira u potpunosti podržavaju institucije na državnom nivou koje su potrebne za uspješno funkcioniranje oba entiteta i pozivaju organe Republike Srpske da se suzdrže od podrivanja tih institucija.

Ambasadori zemalja članica Upravnog odbora Vijeća za provedbu mira u potpunosti podržavaju visokog predstavnika i njegov mandat te izražavaju pohvale za napore visokog predstavnika u implementaciji Daytonskog mirovnog sporazuma. Ambasadori zemalja članica Upravnog odbora Vijeća za provedbu mira također pružaju podršku svim agencijama koje su uključene u implementaciju mirovnog sporazuma. Međunarodna zajednica zadržava neophodne instrumente u svrhu očuvanja provedbe Daytonskog mirovnog sporazuma.
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#73377 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

Bla,bla.bla.... :-)
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#73378 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bunk »

:mrgreen: :mrgreen:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#73379 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

tutku wrote:Dodo ne prestaje da urinira po medjunarodnoj zajednici i vecini gradjana, no to ce se i nastaviti ocito. Stranci su odavno ovdje ikebane, EU jadna nikakva o sebi se zabavila sa vodjama napoleonskog sindroma kao Macron, a oni pravi koji su sve drzali kao Merkelka fataji se penzije.

Srbija ozbiljno radi na vanjskim poslovima, a nama jedino preostaje gledati u USA izbore 2020 i nadati se da ce Biden pobijediti. Inace, ovdje nikakvog ozbiljnog progresa nema ni narednih 5 godina.
a najdraza zrtva mu je Inzko :) ...

pisa po njemu kad god mu se cejfne , kako god neko mu cuva ledja
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#73380 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by MarshalDodik »

Jedan jedini neponovljivi :izet:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#73381 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by tandmand »

kaće otcepljenje?
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#73382 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

Reče li ja da su izjave tzv PIK-a bla,bla,bla....? :lol: :lol: :lol:

Додик: Закључци нису усвојени да би их ПИК одбацивао или прихватао

Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик изјавио је Срни да Народна скупштина Републике Српске није усвојила Закључке да би их Управни одбор Савјета за провођење мира одбацивао или прихватао, јер Савјет за провођење мира није тијело које је уопште предвиђено Дејтонским мировним споразумом, нити Уставом БиХ.
:izet:


Riječ je o povećoj grupi međunarodnih spletkaroša koji uopšte nisu predviđeni izvornim DMS-om,a samo nešto serendaju i pametuju.
Niko od njih nije dobrodošao pod Guardianov šator na pivu,muziku,jagnjetinu,prasetinu i pragnjetinu. 8-)

Tzv PIK još davno je raskrinkala Paulina Nevil,riječ je je o samoproglašenoj grupi petljanaca i mešetara,sa časnim izuzetkom ruskog predstavnika
koji je tu po Ustavu BiH. :oops:
- Закључке је усвојила Народна скупштина Републке Српске, која из свих важећих прописа црпи могућност и право да их усвоји. Савјет за провођење мира је самоорганизовано тијело одређеног броја земаља и организација, које нема ни акт о оснивању, ни акт о функционисању, што говори да је ријеч о тијелу које није утемељено у међународном праву и актима - рекао је Додик упитан да прокоментарише изјаву амбасадора земаља чланица Управног одбора Савјета за провођење мира који су одбацили Закључке НСРС.

Да је њихово организовање потпуна правна бесмислица, истакао је Додик, још тада, 1995. године упозорила је Паулина Невил Џонс, тадашњи политички директор Министарства спољних послова Велике Британије, на конференцији у Лондону, када се ово тијело и самоосновало.

- Сви су знали да је ријеч о подвали, тако је Паулина Невил Џонс описала оснивање ПИК-а. Високи представник ни по Дејтнском споразуму, нити по резолуцијама Савјета безбједности УН нема никакву обавезу према Савјету за провођење мира, те стога сматрам да је њихово дјеловање у прошлости, па и ово данас, мимо Дејтонског споразума и мимо било ког правно обавезујућег акта - нагласио је српски члан Предсједништва БиХ.
archi_a
Posts: 11872
Joined: 11/12/2011 18:11

#73383 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by archi_a »

"Visoki predstavnik ni po Dejtonskom sporazumu, niti po rezolucijama Vijeća sigurnosti UN nema nikakvu obavezu prema Vijeću za provođenje mira", dodao je.
Upravo je milorad prozvao Incka da je kukavica koja se skriva iza odluka PiC-a i poručio mu da on nema potrebu da njima polaže račune i da bez njih može koristiti ovlasti koje su mu date dejtonskim sporazumom!!!
:D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#73384 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

MarshalDodik wrote:Jedan jedini neponovljivi :izet:
toliko o banjluci i koje je to selo postalo , banjaluka je krenula unazad 1992
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#73385 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

Hajde Dodice znas sta ti je raditi.
Ko Boga te molim.
Ne drzi nas vise u neizvjesnosti.
Gvozdje se kuje dok je vruce.
Kreni dok jos ima vukova i hajduka...
...ako to ne iskoristis, zalices za sva vremena.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#73386 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

Maraschino wrote:Hajde Dodice znas sta ti je raditi.
Ko Boga te molim.
Ne drzi nas vise u neizvjesnosti.
Gvozdje se kuje dok je vruce.
Kreni dok jos ima vukova i hajduka...
...ako to ne iskoristis, zalices za sva vremena.
Talasanje , da smije krenuo bi on odavno ...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#73387 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Posebno je kritikovao to što se u nekim medijima Republika Srpska često naziva "Republikom Šumskom", "genocidnom tvorevinom" i "manjim bh. entitetom".
U pamet :oops:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#73388 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

Tomahawk11 wrote:
Posebno je kritikovao to što se u nekim medijima Republika Srpska često naziva "Republikom Šumskom", "genocidnom tvorevinom" i "manjim bh. entitetom".
U pamet :oops:
Od njega je republika sumska :)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#73389 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

Tomahawk11 wrote:
Posebno je kritikovao to što se u nekim medijima Republika Srpska često naziva "Republikom Šumskom", "genocidnom tvorevinom" i "manjim bh. entitetom".
U pamet :oops:
:lol:

da im prodam jos jedan ''genocidni brlog'' :izet:

Kovacevic ili neko drugi ocito citaju ovaj forum.
User avatar
moa
Posts: 3700
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#73390 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by moa »

Zakuho je sad mu nema nazad a ovi iz MZ su ga pustili da se sam ugusi u svojim spletkama.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22562
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#73391 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by SmokingMan »

Reakcija SNSD glasačkog tijela nakon vijesti o banjalučkoj manifestaciji "dani prasetine". :D

Image
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#73392 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Šunj »

User avatar
Hame_
Posts: 7605
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
Contact:

#73393 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Hame_ »

Šulj :thumbup:

Razgovarali smo sa Vojinom Mijatovićem, političarom iz Banjaluke, kadrom SDP-a. Pričali smo o stanju u državi, političarima koji nam kroje sudbinu, našoj nezainteresovanosti.

Cijeli intervju...

megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#73394 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by megaman4 »

DonieBrasco wrote:Dok SAD, EU, međunarodna zajednica, Valentin Incko, ne znam ti ko vise ODLUCI ili ODLUCE da je dosta sranja u BiH nece biti dosta kako ne shvatate.

Bakira, Dodika, Covica samo oni mogu zaustaviti niko drugi.
Sta ce zapad raditi ovdje, kada narod sam ne zeli promjene nego svi odose u svijet. Kasno je sada.

Ovdje je jos jedina opcija ostala da i sami političari dignu sidro i odu sa parama, kada vide da nece vise moci manipulirati narodom, jer istog vise nece biti.

BiH ce postati pustos. Mozda tada i krene naprijed?
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#73395 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

Maraschino wrote:
Tomahawk11 wrote:
Posebno je kritikovao to što se u nekim medijima Republika Srpska često naziva "Republikom Šumskom", "genocidnom tvorevinom" i "manjim bh. entitetom".
U pamet :oops:
:lol:

da im prodam jos jedan ''genocidni brlog'' :izet:

Kovacevic ili neko drugi ocito citaju ovaj forum.
Ni meni nije jasno ko izmišlja ovakva imena za sunčani entitet,mjesto sveopšteg mira i duševne harmonije.E čuj "genocidni brlog"? :-) :mrgreen:
Radi se o najgrubljem prejudiciranju jer Guardianova nezavisna međunarodna komisija za "istraživanje" genocida još nije dala zadnju riječ. :oops:
User avatar
p206
Posts: 8425
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#73396 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by p206 »

Precednik jopet na vrhu foruma
Jihadi John isfuro, Jihadi Mile je u modi
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#73397 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

prljavi Hare wrote:
Maraschino wrote: :lol:

da im prodam jos jedan ''genocidni brlog'' :izet:

Kovacevic ili neko drugi ocito citaju ovaj forum.
Ni meni nije jasno ko izmišlja ovakva imena za sunčani entitet,mjesto sveopšteg mira i duševne harmonije.E čuj "genocidni brlog"? :-) :mrgreen:
Radi se o najgrubljem prejudiciranju jer Guardianova nezavisna međunarodna komisija za "istraživanje" genocida još nije dala zadnju riječ. :oops:
Peksinavi, ja to njima tepam. Znas onaj brlog u pecini, tamo medo, ovdje zeko, tamo lija, ovdje vucic...pa to je idila samo takva. :D
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#73398 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Styling »

megaman4 wrote:
DonieBrasco wrote:Dok SAD, EU, međunarodna zajednica, Valentin Incko, ne znam ti ko vise ODLUCI ili ODLUCE da je dosta sranja u BiH nece biti dosta kako ne shvatate.

Bakira, Dodika, Covica samo oni mogu zaustaviti niko drugi.
Sta ce zapad raditi ovdje, kada narod sam ne zeli promjene nego svi odose u svijet. Kasno je sada.

Ovdje je jos jedina opcija ostala da i sami političari dignu sidro i odu sa parama, kada vide da nece vise moci manipulirati narodom, jer istog vise nece biti.

BiH ce postati pustos. Mozda tada i krene naprijed?
Mladi ljudi koji bi trebali i mogli donijeti promjene idu linijom manjeg otpora i napustaju drzavu. Ostalima je ocigledno dobro. Do kada, vidjecemo.
User avatar
mayab
Posts: 30844
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#73399 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

:lol: :lol: :lol:

Image
User avatar
pici
Posts: 46370
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#73400 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pici »

"Mi nismo glupi da kažemo: Hajde vi to nazovite kako hoćete, neka se ne zove ANP, a onda to pošaljete u Brisel i oni to smatraju kao ANP. Zar stvarno misle da smo toliki kreteni? Naravno da nismo", rekao je Dodik.
da dodam, debili, papci, lopovi, maloumnici, retardirani, pljckasi, varalice, ulizice itd itd
Locked