Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
patkula
Posts: 3
Joined: 17/11/2012 22:58

#7326 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by patkula »

ranger wrote:da nije kakvo crijevo naprslo...
EGR?
Probali smo sa EGR, zacepili ga, medjutim ista stvar samo je produzilo npr nije stajao sve do 180 km/h a do tad cak i na 120-130
Sva crijeva od turbine su zamijenjena ...

Slo Burner wrote:
patkula wrote:Pozz svima, imam problem sa BMW E46 320d 100kw 2001g... Desava se da pri brzinama preko 120km/h u 4 i 5- toj brzini, auto prestane ubrzavati, znaci mrtav je koliko god gasa davao, obrtaji ne mrdaju i vozi tom istom brzinom dok ne prodje neko vrijeme i opet nastavi ubrzavati a najbrze dodje sebi u 5-toj.S tim da nekad prodje i do 180km/h i vise, znaci ne blokira.
Znaci normalno ubrzava u svim ostalim brzinama a kad se desi ta blokada onda ne vuce ni u jednoj neko vrijeme.
Molim za neki savjet, ako je neko imao isti problem ili zna u cemu je stvar
Kod mene je protokomjer bio u pitnau, slicno se ponasaoa provjeri i elektromagnetni ventil
Cistio sam ga ali eto probat cu naci neki drugi pa da probam i tako a mislim da je testiran i taj ventil ako je to ono sto ukljcuje turbinu ili kako vec, regulise rad ..
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#7327 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by the_hooligan_ec »

citroen xm wrote:
the_hooligan_ec wrote:Od koje tipe auta jos mi pasu sjedista na audija a4 b5 1998 godina...prednje vozacevi sjediste je u losem stanju a ne mogu naci sjedista da valjalju za audija...
Imaš li bočne vazdušne jastuke mada pretpostavljam da nemaš? Probaj od Audija B4, može se naći kod onoga Sukija iz Lukavca. A čudno mi da ne možeš naći za njega. Probaj naći od Seat Toleda iz 2000-te, identična su ja mislim.
nemam bocne vazdusne jastuke...probat cu i od B4 a i od seata st okazes.... cudno mi da ne moze od grupacije VW golfa 4 ili slicno passat..
User avatar
miralem_XJ
Posts: 66
Joined: 17/03/2014 01:19

#7328 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by miralem_XJ »

Evo jedno pitanje za mehaničare ako posjećuju ovaj forum, nadam se da da :)

Imam Mazdu 6 2.0 DI 100kw 2005 godište. Strado mi je semering radilice na strani mjenjača. Pošlo mi je kapat ulje, ali pored toga i lamela pošla proklizavat što nije ni čudo, sigurno je zamastilo. Zanima me sada jedna stvar, ako lamela i zamajac (plivajući) budu zamašćeni je li moram odma mijenjati i set kvačila da li ga je uništilo ? Nakon što je pošlo curit i proklizavat prešla je svega max 7-8 km. Ako bih bilo da moram mijenjati i set kvačila onda je šaljem na autootpad a to ne bih volio, zato pitam Vas. Je li neko imao iskustva sa tim, i da li ima šanse da se opet kvačilo očisti do te mjere da bude sve ok.

Unaprijeeed hvalaaaaa :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7329 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Sto ces je bacat zbog seta [emoji57] , valjda nije truhla toliko [emoji12] [emoji6]

Vozaci Mazde su kao i motoristi - dijele se na one koji su sanirali hrdju i one koji ce tek sanirati :D
User avatar
miralem_XJ
Posts: 66
Joined: 17/03/2014 01:19

#7330 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by miralem_XJ »

amar1994 wrote:Sto ces je bacat zbog seta [emoji57] , valjda nije truhla toliko [emoji12] [emoji6]

Vozaci Mazde su kao i motoristi - dijele se na one koji su sanirali hrdju i one koji ce tek sanirati :D

Što se tiče limarije bolje me ne pitaj :P

Pomagaj ako znaš zanima me šta će bit sa setom :(
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7331 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

miralem_XJ wrote:
amar1994 wrote:Sto ces je bacat zbog seta [emoji57] , valjda nije truhla toliko [emoji12] [emoji6]

Vozaci Mazde su kao i motoristi - dijele se na one koji su sanirali hrdju i one koji ce tek sanirati :D

Što se tiče limarije bolje me ne pitaj :P

Pomagaj ako znaš zanima me šta će bit sa setom :(
:D

Ne znam , nisam od te struke ali evo citam po internetu.Kazu da ulje vecinom bude samo na lameli(koliko je to tacno ne znam) :zoka: i da se moze koristiti nakon ciscenja. Vecina ih je cistila brake disc cleaner-om tj. odmascivac , ja se nadam da ces moci rijesiti i da ce se neko strucniji javiti. 8-) :thumbup:
Apoll0
Posts: 168
Joined: 20/08/2013 19:21

#7332 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Apoll0 »

Pozdrav ima par dana,imam problem s kocnicom,pri voznji zna biti toliko kruta a nekad,normalno onako "meksa"...Kad bi pritiskao kocnicu pri izgasenom motoru ona bi pistila,kao zrak u njoj...e sad gledao sam glicerin sve ok ,kocnice su relativne nove,..sta bi moglo biti ?? U pitanju je Citroen C4 HDI (2010 god.)
autoskolee
Posts: 290
Joined: 13/08/2014 23:00

#7333 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by autoskolee »

Castrol LONGLIFE III 5W-30 ulje (54 KM)
http://www.olx.ba/r/22287020/1308201

Isto ulje u magna oilu je 74km oni su ovlasteni uvoznik za bih.
Moze li neko objasnjenje sto je kod ovog 20km jeftinije? Jel bitna godina proiz. 2015? Eto ako neko zna nesta vise nek kaze
User avatar
inspiron
Posts: 606
Joined: 29/07/2009 12:00

#7334 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by inspiron »

amar1994 wrote:
miralem_XJ wrote:
amar1994 wrote:Sto ces je bacat zbog seta [emoji57] , valjda nije truhla toliko [emoji12] [emoji6]

Vozaci Mazde su kao i motoristi - dijele se na one koji su sanirali hrdju i one koji ce tek sanirati :D

Što se tiče limarije bolje me ne pitaj :P

Pomagaj ako znaš zanima me šta će bit sa setom :(
:D

Ne znam , nisam od te struke ali evo citam po internetu.Kazu da ulje vecinom bude samo na lameli(koliko je to tacno ne znam) :zoka: i da se moze koristiti nakon ciscenja. Vecina ih je cistila brake disc cleaner-om tj. odmascivac , ja se nadam da ces moci rijesiti i da ce se neko strucniji javiti. 8-) :thumbup:
Joj drame, covjek je spreman baciti auto na otpad zbog seta kvacila, a tek ovo oko truljenja I cipsa.

Da li je to stvarno toliko stavka taj set jbte?
deda_jr
Posts: 273
Joined: 10/11/2011 13:32

#7335 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by deda_jr »

Jedno pitanje od nekoga ko se ne razumije bas najbolje u ovo...

Na servisu su mi rekli da mi injektori nisu u najboljem stanju, te da mi predstoji zamjena. Naravno, injektor je vise od 1000 KM po komadu, pa su preporucili da razmislim o reparaciji.
Kolega mi predlozi da prvo probam da rijesim sa TUNAP BIH. Ima li smisla pokusavati rjesavati taj problem sa ovim aditivom? Iskustva? Savjeti?

Inace, u pitanju je Focus MK2 2.0 100kw (dizel) 2005 godiste...

Hvala!
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7336 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

deda_jr wrote:Jedno pitanje od nekoga ko se ne razumije bas najbolje u ovo...

Na servisu su mi rekli da mi injektori nisu u najboljem stanju, te da mi predstoji zamjena. Naravno, injektor je vise od 1000 KM po komadu, pa su preporucili da razmislim o reparaciji.
Kolega mi predlozi da prvo probam da rijesim sa TUNAP BIH. Ima li smisla pokusavati rjesavati taj problem sa ovim aditivom? Iskustva? Savjeti?

Inace, u pitanju je Focus MK2 2.0 100kw (dizel) 2005 godiste...

Hvala!
Pa 75 KM je lakse dati, nego milju odmah, ako nista. [emoji12] Ljudi su puni rijech hvale za tunap aditive.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#7337 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by supercali »

konektovan wrote:Ima li iko u gradu, da zna na dijagnostickom uredjaju ocitati parametre, pojedinih sklopova motora, a da nije puko blejanje u ekran????????
Pezo?
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7338 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

supercali wrote:
konektovan wrote:Ima li iko u gradu, da zna na dijagnostickom uredjaju ocitati parametre, pojedinih sklopova motora, a da nije puko blejanje u ekran????????
Pezo?
Citroen[emoji12]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#7339 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kataklinger »

Ne kontam kakve su to cijene. Cuj 1000KM po dizni, a komplet auto ne vrijedi vise od 8000KM.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#7340 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kafanski_covjek »

450KM nova 150KM reparirana za megana. Ne znađ kakav je Tunap ali vecina hvali wynns injector cleaner samo nigdje nisam vidio da ima uzeti

konobar...daj kafani sta pije a meni ponovi
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#7341 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

autoskolee wrote:Castrol LONGLIFE III 5W-30 ulje (54 KM)
http://www.olx.ba/r/22287020/1308201

Isto ulje u magna oilu je 74km oni su ovlasteni uvoznik za bih.
Moze li neko objasnjenje sto je kod ovog 20km jeftinije? Jel bitna godina proiz. 2015? Eto ako neko zna nesta vise nek kaze
Nisam još vidio nigdje da ga ima po toj cijeni i da je tako jeftino 54 KM :shock:

Ovaj kanister na slici je originalni :)
autoskolee
Posts: 290
Joined: 13/08/2014 23:00

#7342 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by autoskolee »

condy wrote:
autoskolee wrote:Castrol LONGLIFE III 5W-30 ulje (54 KM)
http://www.olx.ba/r/22287020/1308201

Isto ulje u magna oilu je 74km oni su ovlasteni uvoznik za bih.
Moze li neko objasnjenje sto je kod ovog 20km jeftinije? Jel bitna godina proiz. 2015? Eto ako neko zna nesta vise nek kaze
Nisam još vidio nigdje da ga ima po toj cijeni i da je tako jeftino 54 KM :shock:

Ovaj kanister na slici je originalni :)
Pa eto ne znam u cemu je fazon.. jedino sto sam vidio eto godina proizvodnje 2015 moze li to biti problem? Valjda se neko javi da objasni bolje
deda_jr
Posts: 273
Joined: 10/11/2011 13:32

#7343 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by deda_jr »

Kataklinger wrote:Ne kontam kakve su to cijene. Cuj 1000KM po dizni, a komplet auto ne vrijedi vise od 8000KM.
Upravo tako, zato i trazim neko nesto bezbolnije rjesenje. Doduse to je cijena koju su mi saopstili u ovlastenom..
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#7344 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by supercali »

5 litara je to jel?
Sta je tu jeftino standardna cijena
Malo manje od 11 maraka ispadne
Inace se krece od 11 do 15 litra zavisno od proizvodjaca
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#7345 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

4 litra je kanister mislim da i nema od 5 litara. Cijena je niza i dobro za minimalno 20 KM.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#7346 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

autoskolee wrote:
Pa eto ne znam u cemu je fazon.. jedino sto sam vidio eto godina proizvodnje 2015 moze li to biti problem? Valjda se neko javi da objasni bolje
Godina nije problematična, još, slobodno naspi što se tiče godišta. Fol je što može biti ok, a i ne mora. Zašto bi neko tek tako prodavao jeftino ulje mimo zvaničnog uvoznika...ja se ne bih kockao sa tim. Ako gledaš jeftinije potraži neko drugo ulje koje ispunjava potrebne norme.
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#7347 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

autoskolee wrote:
condy wrote:
autoskolee wrote:Castrol LONGLIFE III 5W-30 ulje (54 KM)
http://www.olx.ba/r/22287020/1308201

Isto ulje u magna oilu je 74km oni su ovlasteni uvoznik za bih.
Moze li neko objasnjenje sto je kod ovog 20km jeftinije? Jel bitna godina proiz. 2015? Eto ako neko zna nesta vise nek kaze
Nisam još vidio nigdje da ga ima po toj cijeni i da je tako jeftino 54 KM :shock:

Ovaj kanister na slici je originalni :)
Pa eto ne znam u cemu je fazon.. jedino sto sam vidio eto godina proizvodnje 2015 moze li to biti problem? Valjda se neko javi da objasni bolje
U Tuzli ima distributer koji prodaje po toj cijeni. Znaci, nije nesto na crno vec regularna prodavnica.
autoskolee
Posts: 290
Joined: 13/08/2014 23:00

#7348 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by autoskolee »

Hvala svima :thumbup:
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#7349 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Kod jarana na pasatu 6 1,9 se motor uhelacio. Pukla radiica i motor otisao u helac. Prvi put cujem da je nekome pukla radiica. Sto je najgore, on je to auto kupio prije 20 dana. Interesuje me sta moze biti uzrok pucanja radilice? Moze li biti uzrok (kako neki kazu) zamajac jer je na dan kupovine auta prodavac mijenjao zamajac NAVODNO. Auto jeste bilo na dizalici i nesto radjeno oko zamajca, navodno zamjenjen zamajac.
User avatar
ElRe
Posts: 16904
Joined: 12/12/2011 11:28

#7350 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

Kataklinger wrote:Ne kontam kakve su to cijene. Cuj 1000KM po dizni, a komplet auto ne vrijedi vise od 8000KM.
Za 1.6 Multijet motor 1 dizna u ovlastenom serisu je 1400 KM.
Post Reply