A znas i sama bolje nego ja, moras se ili udati za papire ili da te neko pozove da radis jer kao nema u zemlji nekoga ko ce raditi taj posao. Premda ti u tom slucaju uglavnom daju manju platu nego domacim radnicima. Ili provedes neko vrijeme u ciljanoj zemlji cuvajuci djecu ili neko doskolovavanje ili slicno dok ne nadjes nacin kako dalje, mnoge ostaju, rade na crno ili zatrudne sa EU drzavljaninom, onda ih ne mogu istjerati , jer ne mozes dijete, drzavljanina EU kazniti da ne uziva ista prava kao ostala EU djeca zbog krsenja imigracionih pravila roditelja.Bloo wrote:Evo ja trazim.Edin H. wrote:
Da se razumijemo, ne osudjujem ja nikoga, svako se snalazi kako zna i umije, ali samo malo realnosti i fer odnosa i za druge ljude koji traze bolji zivot za sebe i svoje familije.
Ne mogu dobiti radnu vizu sranje ni kvalifikacije.
Kako cu?
Uglavnom tesko da su nasi ljudi spremni da prodju golgotu na koju su spremni ovi ljudi koji dolaze iz mnogo siromasnijih zemalja od nase.Neki Iranci su nedavno zasili usta nakon sto su dobili odluku o deportaciji.




