Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18752
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#73101 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by problemnatravunu »

Da se kladimo da 9.siječnja, dotični nqbelovac dobija neko visoko odlikovanje eRS-a :izet:

https://www.change.org/p/decent-human-b ... en-us%3Av8

Bujrum!
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#73102 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

ne kontam sta digla frka oko nobela. dobio nobela neko ko podrzava klanje, ubijanje, silovanje, spaljivanje, zatiranje tragova i tako to.

umjesto da se iskoristi prilika i izadje u javnost sa faktima stvari koje ovaj nobelovac podrzava i ponovo svjetska javnost podsjeti na te cinjenice oni skocili na nobela.
:-)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#73103 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

155_mm wrote:ne kontam sta digla frka oko nobela. dobio nobela neko ko podrzava klanje, ubijanje, silovanje, spaljivanje, zatiranje tragova i tako to.

umjesto da se iskoristi prilika i izadje u javnost sa faktima stvari koje ovaj nobelovac podrzava i ponovo svjetska javnost podsjeti na te cinjenice oni skocili na nobela.
:-)
Vidiš šta si napisao ??
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#73104 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

dobro im je rekao.
Burne reakcije u BiH i regionu izazvala je odluka Komiteta Kraljevske švedske akademije nauka da Nobelovu nagradu za književnost dodijeli Peteru Handkeu, koji je veličao zločinca Slobodana Miloševića i negirao genocid u Srebrenici.

Na društvenim mrežama oglasio se i Emir Suljagić, koji je preživio genocid u Srebrenici, trenutno profesor na Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu. Njegovu objavu vidjelo je više od 600.000 korisnika ove mreže.

Suljagić je na Twitteru odgovorio Komitetu Kraljevske švedske akademije nauka na pitanje: "Jeste li čitali neku od knjiga laureata za književnost 2019. Petera Handkea?"

Suljagić je u odgovoru napisao:

- Ne, bili smo zauzeti traženjem naših porodica i prijatelja sahranjenih u masovnim grobnicama, koje on negira da postoje.
https://avaz.ba/vijesti/bih/522231/emir ... ov-komitet
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#73105 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

mO k3 wrote:
155_mm wrote:ne kontam sta digla frka oko nobela. dobio nobela neko ko podrzava klanje, ubijanje, silovanje, spaljivanje, zatiranje tragova i tako to.

umjesto da se iskoristi prilika i izadje u javnost sa faktima stvari koje ovaj nobelovac podrzava i ponovo svjetska javnost podsjeti na te cinjenice oni skocili na nobela.
:-)
Vidiš šta si napisao ??
ne kontam tvoje pitanje. mozes pojasniti?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#73106 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

Prvi dio kažeš neznas zašto se digla frka
Drugi dio pričaš sa se izadje u javnost sa faktima ....
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18752
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#73107 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by problemnatravunu »

:lol:
Image
User avatar
p206
Posts: 8426
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#73108 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by p206 »

problemnatravunu wrote::lol:
Image
ja sam uvjeren da bi ovaj bio gori od Karadžića da je bio na njegovom mjestu uz onakvu snagu JNA

samo zamislite govor onog zločinca kad je spominjao autostradu pakla i stradanja, i ubacite Dodika na njegovu poziciju u tim okolnostima. Ovaj sad bez praktično ikakve jake pozadine daje izjave koje su ogavne i smrde na fašizam kad god stigne.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#73109 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

statixx wrote:
vivaldi wrote: znamo tacno koliki su entitetski gdp-ovi. samo nam ti reci koliko je koji entitet imao tacno stalnih stanovnika prosle godine i lako cemo u 2 sekunde izracunati per capita :wink:
Ne znam, ali prema podacim entitetskih zavoda za 2017. bio je 8.700 KM u RS i 9.300 KM u FBiH.

Ne guram tezu o superirornosti jednog entiteta. Postoje nijanse kojima ne pridajem paznju jer opcenito lose zivimo u BiH.
svi podaci per capita u rs-u su bili kolateralna steta popisa stanovnistva. poslije rata nije bilo popisa, a moralo se krenuti od neke polazne osnove. na osnovu nekih un projekcija i izdatih licnih dokumenata ukupno stanovnistvo je procjenjeno na oko 1,45 miliona i onda se narendih 15-ak godina taj broj na godisnjem niovu revidirao na osnovu podataka o prirodnom prirastaju i migracija.

u federaciji je to bilo bolje rijeseno jer je federacija u svakom izvjestaju navodila 2 podatka – ukupno stanovistvo oko 2,8 miliona, ali i podatak o stalnom stanovnistvu koje je zavod procjenio na oko 2,3 miliona, sto je bilo dosta realno, pa se kod izracuna per capita sve naravno djelilo sa 2,3 miliona prisutnih.

cirkus pocinje nakon popisa kada su obajveljni rezultati po kojima rs ima oko 1,22 miliona stanovnika. banjalucki zavod je odmah preuzeo taj podatak i revidirao sve per capita podatke. bdp po glavi stanovnika i dug po glavi stanovnika su skocili preko noci za 15%.

nakon toga dodik izlazi u javnost i kaze da rs ne priznaje rezultate popisa, pa zavod opet mijenja podatke i vraca se na onih 1,4 miliona. par mjeseci kasnije rs proglasava svoje rezultate po kojima rs ima 1,16 miliona pa zavod onda uzima te podatke i ponovo pravi novu racunicu po glavi stanovnika.

u federaciji nije bilo tih politickih problema, a procjena federalnog zavoda o stalnom stanovnistvu i se manje vise poklopila sa podacima na popisu pa nije bilo neki vecih oscilacija per capita.
statixx wrote:
vivaldi wrote: sesta stvar je u fbih zbog problema sa vlasti na cekanju stoji masa odobrenih kredita za puteve i sl, ali se ne povlace, pa imas visegodisnju stagnaciju kapitalnih projekata pa ni dug nema od cega da raste, a u rs-u nema tih problema.
Sve tacno, Vlada RS je efektivnija u tom smilu jer nema "dogovaranja". Medjutim, ako predpostavimo da su kapitalna ulaganja u FBiH, u posljednjih nekoliko godina, realizovana u skladu sa planovima - kako bi se to odrazilo na BDP FBiH, u koji ulazi i javna potrosnja. I pored ovog nedostatka imas blagu promjenu u strukturi ucesca u BDP-u u korist FBiH, a trebalo bi biti obrnuto.
javno zaduzivanje bi trebalo sluziti da se kroz njega prije svega popravi kvalitet zivota jer podrzumjeva ulaganja u stvari koje bas i nisu profitabilne za privatni kapital (raznorazna infrastrukutra).

losa stvar toga je sto to, osim energetike, i nije bas neki nacin za oplodjivanje kapitala i stvaranja nove vrijednosti. autoputevi su djelimicno izuzetak jer donose kakvu takvu putarinu na godisnjem nivou, i cini te privlcnijim drugim, industrijskim, investitorima, ali taj dolazak investitora se i moze, ali i ne mora desiti.

u pravu si da se se te investicije prikazu kroz „javne investicije“ i u gdp-u, ali jednokratno jer je gdp obuhvat jedne kalendarske godine. u ovogodisnji gdp ce uci samo ono od 01.01. do 31.12, ali su zato dugovi dugorocni. cak i ovo malo atuoputeva sto je napravljeno ce se decenijama otplacivati, a njihova gradnja se ne racuna u gdp (osim onog sto ce se tek praviti naravno)

samim tim javno zaduzivanje nije nikakav nacin za razvoj zemlje jer je to razvoj na teret javnog duga.

javne investicije imaju ogorman znacaj za kvalitet zivota, ali ako nema jako relanog sektora koji ce pumpat gdp, kreditni limit ce ti biti vrlo mali pa samim tim ne mze biti ni nekih kapitalnih javnih investicija sto je i kod nas slucaj

razvoja nema bez ogormnih privatnih investicija, a posto ih kod nas nema glodjemo se oko kostiju.

Litvanija (3,8 miliona ljudi) – 33,5 milijarde dolara izvoza prosle godine
Latvija (1,9 miliona ljudi) – 15 milijardi dolara izvoza
Estonija (1,3 miliona ljudi) – 18 milijardi dolara izvoza prosle godien

BiH (oko 3 miliona ljidi) – manje od 7,5 milijardi dolara

mi smo toliko primitivni da to mnogi ne bi vjerovali. pukom srecom smo od juge naslijedili pristojnu baznu infrastrukturu pa se to ne primjeti toliko

a sto se tice promjene u omjeru entiteta, ne mislim da ima ikakve promjene. oscilacije su unutar desetogodisnjeg prosjeka.
Mozda ove godine bude neka promjena, godina je pocela explozijom u rafineriji nakon cega je uslijedio i kompletn prestanak rada, a onda se desila i explozija u dubrovniku zbog cega he na trebisnjici rade sa minimalnim kapacittom i gomilaju gubitke, a tako ce ostati minimum do kraja godine. u federaicji je u julu zvizno aluminij pa treba vidjeti ko ce izvuci deblji kraj na kraju godine.
User avatar
mayab
Posts: 30852
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#73110 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

Dodik najavio da će NSRS krajem oktobra razmatrati Deklaraciju SDA
"Do sada nismo imali okupljen tim kao što imamo ovaj put, koji radi na pripremi materijala
i dokumenata koji neće biti samo odgovor na Deklaraciju SDA...
Nema nikakvog bosanskog identiteta, a jedina republika koja ovde može da postoji jeste Republika Srpska", rekao je Dodik za "Politiku".
.
.
Odbacit ćemo takvu praksu i sama bonska ovlaštenja, te o tome zatražiti dijalog sa Federacijom BiH,
to jest o svim pitanjima koje je nametnuo visoki predstavnik.
A to znači od vojske, indirektnih poreza i drugo", objasnio je Dodik.
"Ako ne budu htjeli razgovarati, mi ćemo nakon što se odbije dijalog da se stvari u BiH privedu Ustavu BiH
imati legalno pravo da izađemo iz projekata koje je nametnuo visoki predstavnik.
Bosna koju oni guraju je podvala Srbima i Hrvatima".
:serbo: :serbo: :serbo: :serbo:

Image
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#73111 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bunk »

Muuuuuuuuu...muuuuuu.muuuuu :lol:
User avatar
Ricken
Posts: 6053
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#73112 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Ricken »

vivaldi wrote: znamo tacno koliki su entitetski gdp-ovi. samo nam ti reci koliko je koji entitet imao tacno stalnih stanovnika prosle godine i lako cemo u 2 sekunde izracunati per capita :wink:

svi podaci per capita u rs-u su bili kolateralna steta popisa stanovnistva. poslije rata nije bilo popisa, a moralo se krenuti od neke polazne osnove. na osnovu nekih un projekcija i izdatih licnih dokumenata ukupno stanovnistvo je procjenjeno na oko 1,45 miliona i onda se narendih 15-ak godina taj broj na godisnjem niovu revidirao na osnovu podataka o prirodnom prirastaju i migracija.

u federaciji je to bilo bolje rijeseno jer je federacija u svakom izvjestaju navodila 2 podatka – ukupno stanovistvo oko 2,8 miliona, ali i podatak o stalnom stanovnistvu koje je zavod procjenio na oko 2,3 miliona, sto je bilo dosta realno, pa se kod izracuna per capita sve naravno djelilo sa 2,3 miliona prisutnih.

cirkus pocinje nakon popisa kada su obajveljni rezultati po kojima rs ima oko 1,22 miliona stanovnika. banjalucki zavod je odmah preuzeo taj podatak i revidirao sve per capita podatke. bdp po glavi stanovnika i dug po glavi stanovnika su skocili preko noci za 15%.

nakon toga dodik izlazi u javnost i kaze da rs ne priznaje rezultate popisa, pa zavod opet mijenja podatke i vraca se na onih 1,4 miliona. par mjeseci kasnije rs proglasava svoje rezultate po kojima rs ima 1,16 miliona pa zavod onda uzima te podatke i ponovo pravi novu racunicu po glavi stanovnika.
Zar ovo nisu razlozi koji pokazuju besmislenost analize s obzirom da se nije moguće pouzdavati u podatke službenih Agencija. Eno čitam,ne znam koliko je star podatak, Agencije a statistsiku BiH, da prema njihovoj procijeni u RSu živi 946 hiljada ljudi ili tako nešto. Podatak je strašan s obzirom koliko se brzo osipa stanovništvo, pod uslovom da je tačan. Ovo je naravno osim zastrašujućeg demografskog podatka, zastrašujeće i sa aspekta ekonomskog potencijala.


https://www.istinito.com/aktuelno/27087 ... stila-bih/
statixx
Posts: 9837
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#73113 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by statixx »

vivaldi wrote: u pravu si da se se te investicije prikazu kroz „javne investicije“ i u gdp-u, ali jednokratno jer je gdp obuhvat jedne kalendarske godine. u ovogodisnji gdp ce uci samo ono od 01.01. do 31.12, ali su zato dugovi dugorocni. cak i ovo malo atuoputeva sto je napravljeno ce se decenijama otplacivati, a njihova gradnja se ne racuna u gdp (osim onog sto ce se tek praviti naravno)

samim tim javno zaduzivanje nije nikakav nacin za razvoj zemlje jer je to razvoj na teret javnog duga.

Javno zaduzivanje je koristan instrument kojim vlade, u uslovima usporavanja ili stagnacije privrede, mogu osigurati blagi rast ili ako nista ublaziti pad GDP-a.

U tom kontekstu sam ti naveo da veliko zaduzivanje RS-a u proteklih par godina, i gotovo nikakvo FBiH, nije dovelo do promjene u ucescu entiteta u GDP-u.

U 2017. i 2018. RS se putem emisije obveznica zaduzila za cca 650 mil KM, a FBiH za 50 mil KM. Dakle 600 mil KM vise upumpano je sto kroz javne investicije i vladinu potrosnju, sto kroz dio koji je otisao na plate, penzije i socijalnu pomoc, a u GDP-u se prikazao kroz privatnu potrosnju.
User avatar
Hame_
Posts: 7605
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
Contact:

#73114 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Hame_ »

Jebaste laHko razumljivu temu na PFP.

Nije ovo PFE :twisted:
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#73115 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zrakomlat »

Ništa GDP, PDP, BDP, od skraćenica su dozvoljene samo SNSD, RS, VRS i po potrebi tzv abih, i to malim slovima.

Molim novoformiranu žandarmeriju da poapsi ove što temu okreću u nepoznatom smjeru.
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#73116 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by L u c i f e r »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/negativ ... /191013057

"Predsednik Fondacije "Starci nam umirali" Vlado Đajić najavio je za 12. septembar u Banjaluci fudbalsku utakmicu između veterana Fudbalskog kluba /FK/ "Crvena zvezda" i ekipe veterana FK "Borac" i Republike Srpske

Đajić je na konferenciji za novinare u Banjaluci rekao da će time zvanično početi kampanja ove novoosnovane fondacije za podizanje svesti o značaju povećanja mortaliteta.

On je napomenuo da je od 1. septembra aktiviran i humanitarni broj 666 za doniranje sredstava za rad pobratimske Fondacije "Omladina nam se iseljavala".
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#73117 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by megaman4 »

L u c i f e r wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/negativ ... /191013057

"Predsednik Fondacije "Starci nam umirali" Vlado Đajić najavio je za 12. septembar u Banjaluci fudbalsku utakmicu između veterana Fudbalskog kluba /FK/ "Crvena zvezda" i ekipe veterana FK "Borac" i Republike Srpske

Đajić je na konferenciji za novinare u Banjaluci rekao da će time zvanično početi kampanja ove novoosnovane fondacije za podizanje svesti o značaju povećanja mortaliteta.

On je napomenuo da je od 1. septembra aktiviran i humanitarni broj 666 za doniranje sredstava za rad pobratimske Fondacije "Omladina nam se iseljavala".

Dzaba im sve kada je Sumska prokleta od Boga za sva nedjela koja su cini prema Bosnjacima. Polako nestaju a to im je Bozija kazna.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#73118 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bunk »

"O znacaju povecanja mortaliteta" :lol: :lol:
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#73119 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

Ricken wrote:Zar ovo nisu razlozi koji pokazuju besmislenost analize s obzirom da se nije moguće pouzdavati u podatke službenih Agencija.
pa zavisi kako koje analize. slazem se ako govoris o podacima per capita, ali ja zato te podatke nigdje nisam navodio jer da bi bi bilo sta tacno dijelio po glavi stanovnika glavni preduslov je da znas tacan broj stanovnika, a to kod nas ne zna niko.

koliko tacno ima stanovnika rs, koliko tacno ima fbih? nemam pojma. ono sto se medjutim sa sigurnoscu moze pretpostaviti da o kolikom god broju se radi odnos je takav da fbih ima oko 2 puta vise stanovnika od rs-a. Ono "oko" znaci da se omjer krece negdje u rasponu od 1.8:2.2.

bilo kakav podatak "po glavi stanovnika" bi morao imati dozvoljeno odstupanje od bar +/- 10%. mozda cak i koji procenat vise.

ovaj raspon od 1,8: 2,2 nije neka djuture procjena vec procjena na osnovu demografskih podataka jer udio rs-a u ukupno broju rodjenjih je oko 30%, a udio u umrlim je daleko veci od toga pa kad saberes mlade i stare to je tu negdje oko trecine. i to se ne mijenja na decenijskom uzorku sto znaci da nema nekog veceg odstupanja. da postoji neka tendecija koja je izrazenija u jednom entitetu, onda bi se s godinama mijenjao i demograski omjer u korist jednog, a na stetu drugog entiteta, ali to se ne desava. druga cinjenica je da ukupan broj stanovnistva opada jer konstatno opada broj rodjenih, a raste broj umrlih. glavni problem je sto nismo imali popis par godina poslije rata vec tek 2013 pa sada mozemo samo nagadjati koje su posljedice rata, a koje su posljedice tranzicije.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#73120 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

statixx wrote:U 2017. i 2018. RS se putem emisije obveznica zaduzila za cca 650 mil KM, a FBiH za 50 mil KM. Dakle 600 mil KM vise upumpano je sto kroz javne investicije i vladinu potrosnju, sto kroz dio koji je otisao na plate, penzije i socijalnu pomoc, a u GDP-u se prikazao kroz privatnu potrosnju.
uhhh..nisam ocekivao od tebe da ces napraviti ovako tipicno forumski kardinalan previd. i ti si samo racunao zaduzivanje, a nisi racunao razduzivanje.
У 2018. години је, по основу задужења Републике Српске и индиректног задужења Републике Српске, створено обавеза у укупном износу од 748,10 милионa КМ, и то: 

- спољног задужења 648,10 милиона КМ (и то 435,61 милион КМ по основу инструмената за финансирање буџетске потрошње, тј. кредита Међународног монетарног фонда и Свјетске банке, те емисије обвезница Републике Српске на међународном тржишту, а 212,49 милиона КМ по основу инвестиционих пројеката), а од чега се на обавезе јединица локалне самоуправе, те јавних предузећа и ИРБ-а, тј. индиректни спољни дуг, односи 99,47 милиона КМ, те 

- унутрашњег задужења 100,00 милионa КМ (путем емисије дугорочних обвезница).

По основу сервиса дуга Републике Српске и индиректног дуга Републике Српске у 2018. години je из Буџета Републике Српске плаћено 854,49 милиона КМ, од чега се: 

- на сервис спољног дуга односи 344,86 милиона КМ, у оквиру којег се на сервис спољног дуга јединица локалне самоуправе, те јавних предузећа и ИРБ-а, тј. индиректни спољни дуг, односи 94,49 милиона КМ, те 

- на сервис унутрашњег дуга односи 509,63 милиона КМ (нето принцип), у оквиру којег се на сервис унутрашњег дуга фондова социјалне сигурности, тј. индиректни унутрашњи дуг, односи 14,38 милиона КМ.
u prolsoj godini ukupno zaduzenje 750 miliona, a vratili 850 miliona. ne samo da je su sve investicije i potorsnja isli iz domacih sredstava nego se cak moralo dodati 100 miliona za vracanje duga. cak mozda i vise jer mislim da je onih 750 miiona bruto zaduzivanje (sa uracunatom banakrskom provizijom i pripadajucim kamatama) pa je neto iznos par miliona ili par desetina miliona manji.

statixx wrote:Javno zaduzivanje je koristan instrument kojim vlade, u uslovima usporavanja ili stagnacije privrede, mogu osigurati blagi rast ili ako nista ublaziti pad GDP-a.U tom kontekstu sam ti naveo da veliko zaduzivanje RS-a u proteklih par godina, i gotovo nikakvo FBiH, nije dovelo do promjene u ucescu entiteta u GDP-u.
javni dug rs- je na kraju prosle godine bio 200 ili 250 miliona manji nego na kraju 2016.

druga stvar, udio visina investicija nije proporcionalan ucescu u gdp i tu mislim na nominalan iznos. investicije jesu jedna od komponetni u sabiranju gdp-a, ali je sastavna komponetna gdp-a i neto izvoz.

ako se drzava ove godine zaduzi za npr 100 miliona maraka za neki infratskturni projekat i realizuje ga u ovoj godini, tih 100 miliona ce biti uracunato u investicije u ovoj godini i u tom iznosu ce se pridodati kod sabiranja gdp, ali ce se onda od te cifre oduzeti sve ono sto je uvezeno od tih 100 miiona pa nominalni doprinos gdp-u nije 100 miliona vec 50 ili 20, zavisi o cemu se radi. jos jedna stvar je i to sto ce i tih 20, 30 ili 50 miliona stvarnog doprinosa bdp-u biti uracunato u bdp samo ove godine, vec sljedece se brise, ali zato se oni 100 miliona kredita vodi kao dug godinama/decenijama, sve dok ga ne izmiris
statixx
Posts: 9837
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#73121 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by statixx »

I FBiH je u 2018. otplatila 850 mil duga, al bez tolikog zaduzivanja.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#73122 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

statixx wrote:I FBiH je u 2018. otplatila 850 mil duga, al bez tolikog zaduzivanja.
pa jeste, ali zato nije ni imala kapitalnih projekata. ne samo prosle godine vec cijeli tekuci, a sada vec tehnicki mandat.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#73123 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

mayab wrote:Dodik najavio da će NSRS krajem oktobra razmatrati Deklaraciju SDA
"Do sada nismo imali okupljen tim kao što imamo ovaj put, koji radi na pripremi materijala
i dokumenata koji neće biti samo odgovor na Deklaraciju SDA...
Nema nikakvog bosanskog identiteta, a jedina republika koja ovde može da postoji jeste Republika Srpska", rekao je Dodik za "Politiku".
.
.
Odbacit ćemo takvu praksu i sama bonska ovlaštenja, te o tome zatražiti dijalog sa Federacijom BiH,
to jest o svim pitanjima koje je nametnuo visoki predstavnik.
A to znači od vojske, indirektnih poreza i drugo", objasnio je Dodik.
"Ako ne budu htjeli razgovarati, mi ćemo nakon što se odbije dijalog da se stvari u BiH privedu Ustavu BiH
imati legalno pravo da izađemo iz projekata koje je nametnuo visoki predstavnik.
Bosna koju oni guraju je podvala Srbima i Hrvatima".
:serbo: :serbo: :serbo: :serbo:

Image
:thumbup:

Fabrika problema radi trecu smjenu.
User avatar
Ricken
Posts: 6053
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#73124 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Ricken »

Bez OHRa, pravno nema ni Daytona. A to znači još svašta nešto.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#73125 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Komšić: Pa, šta misli taj Dodik? Da je za ljude u RS preča njegova rakija od ulaganja u privredu :?

Također, približavanjem NATO-u jača priliv stranih investicija, što danas vidimo na primjeru Sjeverne Makedonije, gdje su drastično skočile strane investicije nakon što su se približili NATO-u. Pa, šta misli taj Dodik? Da je za ljude u RS preča njegova prodaja jabuka i rakije od ulaganja u privredu, koja je na izdisaju? :lol: :lol: :D Smekšat će Dodik itekako kad finansijski sistem u RS, koji je na izdisaju, kolabira, a Rusija bude pružala tek moralnu podršku. No, ja ne želim da se to desi na taj način, jer bi, u tom slučaju, ispaštali građani RS, koje, također, doživljavam kao svoje.
Normalno da je preča rakija od tamo nekih propalih preduzeća 8-)

E moj Komšo :-) :skoljka:
Locked