Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#73051 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

horkesh wrote:Uopšteni komentar. Inače cijenim tvoje postove i sve do sada nisam mislio da si tendenciozan. Nakon površne analize tvojih odabranih pokazatelja, sa žalošću zaključujem da, ipak, imaš agendu. Da li si samo iziritiran letargičnim Bošnjacima koji misle da će RS sama od sebe nstati ili je u pitanju nešto drugo, ne znam.Generalno govoreći, mogu se složiti da se i FBiH i RS zajedno koprcaju u istoj vreći govana i da je mit o tome kako će se RS ekonomski samouništiti samo mit, ali ipak moram reagirati na par tendencioznih, pa čak i potpuno neistinitih, podataka.
no comment
horkesh wrote:Zašto bi postavio tabelu u kojoj je prikazan izvoz FBiH za jedan mjesec (augustu 2019), a u drugoj zbirnoj tabeli je prikazan izvoz RS-a za osam mjeseci (januar-augustu 2018)?
zasto ti nisi pogledao bolje? i u tabeli za fbih (predzadnja kolona) imas podatke za prvih 8 mjeseci.
horkesh wrote:Zašto nam nisi, onda, pokazao te podatke? Ukupni prihodi od direktnih poreza jesu porasli, ali porezi na prihod su opali, kao i porezi na doprinose.
wtf? koje podatke nisam prikazao? prikazao sam ukupne prihode jer sam o njima pisao. poreske uprave prikupljaju 15-tak razlicitih prihoda jel ih sad treba svaki zasebno navoditi?

porezi na prihod su opali jer je povecan neoporezivi dio plate sa 200 na 500 maraka. vise nego duplo. naravno da ce prihod po tom osnovu opasti. porezi na doprinose nisu opali ni zbirno ni pojedinacno. ukupno su veci za preko 70 miliona maraka u odnosu na isti period prosle godine.

zasto izmisljas?
horkesh wrote:Svaliti sav taj dug na ratne odštete je vrlo, vrlo paušalno.
vrlo, vrlo neistinito je napisati da sam svalio sav taj dug na ratne odstete. ratna odstete je bila samo jedna od 5-6 stvari koje sam nabrojao i poptuno je tacno. cak i danas u ukupnom javnom dugu na to otpada vise od 300 miliona iako je do sada otplaceno 200-njak.
horkesh wrote:Ja, i? To sad, kao, ne ulazi u ukupni dug? Ima naziv za to, to je unutrašnji dug. Zašto to tako olako otpisuješ, "RS duguje sama sebi". Šta ako duguje sama sebi, je li to znači da sutra samo mogu reći puj, pike, ne važi i otpisati taj dug?
sta bolan ne ulazi u ukupan dug? haj procitaj sta sam napisao. napisao sam javni dug, a sta je javni dug? vanjski plus unutrasnji. o cemu pricas? sta sam olako otpisao? napisao sam da nije isto dugovat sam sebi i dugovat drugom. a da li to znaci da mogu sutra puj pike ne vazi? da, mogu. na isti nacin ko sto se pio fond prebacio na trezor.
horkesh wrote:Šta je ovdje bitno? Sad su to, kao, dobri krediti jer ih je iskeširala entitetska banka i zadužila se umjesto građana? Ne treba to uopšte računati u ukupni dug?Sa mjesečnom otplatom BILO kojih rata kredita, u bilo kojem entitetu, ukupni dug se smanjuje (ako gledamo samo glavnicu). Kakve to veze ima s entitetskom bankom RS-a? Stvarno, WTF?
ne znam sta nije jasno? kada irb uzme npr 100 miliona vani da bi od tih para otvorila neku kreditnu liniju npr stanovi za mlade, za taj kredit garantuje vlada rs da ce se vracati uredno. tih 100 miliona cim se povuce automastki skoci i javni dug jer su u javni dug uracunati i dugovi javnih preduzeca. stambeni ili bilo koji drugi krediti kod komercijalnih banaka nemaju nikakve veze sa javnim dugom.

boli kurac i viskovica i novalica koliki ces ti kredit podici kod unicredit ili rajfajzen banke. boli ga kurac i da li ces ga moci vracati i koliko ce banka na tebi zaraditi. oni nisu nikakav garant u tom slucaju. sta ce banka uraditi sa onih 500 maraka rate koje ti komercijalnoj banci uplatis svakog mjeseca narednih 20 godina to je stvar iskljucivo banke. u slucaju irb kredita nije tako vec se pita vlada sta ce biti s tim parama jer ih je ona podigla i garantovala. moze odluciti a tih tvojih 500 mjesecno ide direkt za otplatu vanjskog duga tj da se pare odmah vracaju onome od koga su posudjen, a moze odluciti da ce vlada sama vracati dug, a da se ove tvoje i tudje rate preusmjeravaju za kredite dugim bracnim parovima. da se obrcu.

osim toga taj se dug pojavljuje u 2 razlicite statistike - kao javni (vanjski dug) jer je vlada to posudila u inostranstvu, a pojavljuje se i izvjestajima agencija za bankarstvo jer je gradjanima (ali ne mora nuzno gradjanima jer se moze otvoriti i kreditna linija za privredu) plasiran putem banaka pa se evidentira kao ukupan dug gradjana bankama pa treba to imati na umu u situacijama kada se u istom konetkstu koriste podaci podaci agencija za bankarstvo i podaci o javnom dugu.
horkesh wrote:NiĐe veze. Krediti koji čekaju na odobrenje su na državnom nivou i na čekanju su zbog nerada PS BiH. RS, kao i FBiH, čeka na odobrenje PS BiH za zaduživanje za kapitalne projekte. RS ima jednake probleme kao i FBiH po tom pitanju. Iskreno, ova tvrdnja me najviše razočarala. Ispade da se FBiH ne zadužuje jedino jer vlast, kao, ne radi, dok RS može da se zadužuje jer ima formiranu vlast.
problemi sa vlasti su horonicni problem federacija poslije svakih izbora i ne vidim sta te to cudi? i prva transverzala je kapitalni projekat ali ne vidim kakve veze rs ima s njom? tu vise utice odnos sa fahrom nego sa miletom. hornicno padanja tendera isto nije nem veze sa drzavnom vlasti.

rs je oko 110 kilometara napravila iz tri lota po 35 kilometara, a u federaciji lotovi po par kilometara. i federacija i rs uzimaju kredite za puteve iz istih banaka ebrd i eib. jedino obrazlozenje je da se navodno tako steli posao manjim kompanija, ali i u rs put gradi integral tako da...
horkesh wrote:RS se godišnje zaduži za oko 500 miliona KM. Svake godine. Budžet za sada to prati, ali već sada je oko trećina entitetskog budžeta posvećena otplati starijih dugova. Odbacivanjem MMF-a u korist zaduživanja na međunarodnom tržištu jeste RS donijela infuziju svježih sredstava (pri tome potpuno neuslovljenih), ali ta pipa će presušiti. Mora. Da ne pričamo o tome kod koga se RS zadužuje.
ma i ovo je vise isprana prica 100 puta. svake godine se zaduzuje, ali se svake godine i razduzuje. u prvih 6 mjeseci ove godine je vraceno 300 miliona, ali to nisi spomenuo.
User avatar
Ricken
Posts: 6053
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#73052 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Ricken »

draganbl wrote:Ovo prepucavanje oko pitanja da li su više gladni ljudi u Federaciji ili u RS-u me podsjeća na navijačke prepirke napaljenih klinaca da li je jače Sarajevo ili Željo, a oba tima nisu ni za šumske lige.
Evo samo jednog od stotina citata koji se lako mogu pronaći i provjeriti
Prema posljednjim podacima Federalnog zavoda za statistiku, prosječna plata isplaćena u Federaciji BiH za mjesec juni 2019. iznosila je 911 KM i za 27 KM je niža od prosječne plate isplaćene u maju 2019. godine. Pokrivenost Sindikalne potrošačke korpe prosječnom platom je 38,42 posto.
Pokazatelji koji su jasni, transparentni i lako provjerljivi ukazuju na to da, ako u četvoročlanoj porodici radi dvoje i oboje prima prosječnu platu, tada je pokrivenost potrošačke korpe negdje oko 80% (kada se saberu obje plate). To znači da prosječna porodica u BiH (ne posebno u RS-u ili u FBiH) može samo 24 dana u mjesecu da od plate kupi hranu, higijenske artikle, zagrije stan, troši struju itd. Zašto se niko ne zapita da li je to ono što jedni drugima želimo?

Govoriti o tome da je u FBiH ipak nešto bolje stanje nego u RS-u je isto kao govoriti da je Sarajevo bolje od Borca (ili Želje ili Zrinskog svejedno), a onda dođe neka Atalanta i nalupa te 8:0.
Tako ispadne kad izabereš mjesec koji se poklopio sa ramazanom za komparaciju :D

Upravu si, uporedbe koje su potpuno ne bitne u odnosu na ono čemu bi trebali da težimo.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#73053 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

@ricken

ne znam sta i kako definise profesor, ali podatke ne prikuplja on vec federalni zavod za statistiku, a ono sto sam ti postavio i u zagradi i izvan zagrade je definicija fzs-a. ustvari nije to ni njihova jer je to evropska metodologija.

sto se tice plata, topli obrok, prevoz, regresi ne ulaze u prosjecnu platu
Плате запослених не обухватају остала лична примања као што су топли оброк, превоз, регрес, солидарна помоћ, једнократна новчана помоћ и сл. Не укључују се ни примања по уговору о повременим и привременим пословима, накнаде за ауторска дјела, отпремнине и јубиларне награде, те остале бенефиције запослених. Такође, плата не обухвата накнаде за боловањa којa не иду на терет послодавца.
izvor: zavod za staistiku rs


sto se tice ukuonih stranih investicija poslije rata odnos je 1:2, ali mozemo to sutra rado elaborirat.

sto se tice gdp per capita, tvoj podatak je tacan pod uslovom da rs ima 1.150 hiljada stanovnika sa koliko dijeli ukupan gdp

ako hoces mozemo sutra, prekosutra i o svemu ostalom sto sam napisao mada ne znam koji klinac AOD ima kada postoje podaci agencija za bankarstvo


zivio
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18758
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#73054 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by problemnatravunu »

Dosta , bre više sumnji, od strane ovih svakojakih belosveckih smutljivaca .....
"Veličanstveno vaskrsnuće srpske slobode i samostalnosti i velebne srpske olujne ratne pobede žele obezvrediti različiti smušenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno - prodane duše. Takvi su bili genetski programirani protiv slobodne i nezavisne srpske države."

Patrijarh Irinej oduševljen liderom SNSD-a: Poslije Dodika, doći će neki drugi Dodik
Srpski patrijarh Irinej, predsjednik Srbije Aleksandar Vučić i član Predsjedništva BiH Milorad Dodik,
odlukom Sinoda SPC, odlikovani su večeras u Beogradu Ordenom Svetog Save prvog stepena.


Patrijarh srpski Irinej uručio je večeras Dodiku dodatno i Orden Svetog Simeona Mirotočivog.

"Nije Dodik samo večeras sa nama, on je uvijek tu. On diše sa srpskim narodom i za srpstvo. Samo da mu Bog da snage da nastavi, dok je Dodika u Banjoj Luci bit će i Republike Srpske", rekao je patrijarh Irinej na svečanoj akademiji povodom obilježavanja 800 godina autokefalnosti Srpske pravoslavne crkve."

:facepalm:
statixx
Posts: 9838
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#73055 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by statixx »

vivaldi wrote: znamo tacno koliki su entitetski gdp-ovi. samo nam ti reci koliko je koji entitet imao tacno stalnih stanovnika prosle godine i lako cemo u 2 sekunde izracunati per capita :wink:
Ne znam, ali prema podacim entitetskih zavoda za 2017. bio je 8.700 KM u RS i 9.300 KM u FBiH.

Ne guram tezu o superirornosti jednog entiteta. Postoje nijanse kojima ne pridajem paznju jer opcenito lose zivimo u BiH.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#73056 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by horkesh »

vivaldi wrote:

Svaki podatak ti je izrazito tendenciozan i ostrašćen. Selektivan do bola, a stvarno ne uspijevam razumjeti zašto niti shvatiti šta ti (ako ti to uopšte znaš) želiš reći. Mislim, ko sjedne za tastaturu i napiše onakvu knjigu kakvu si ti napisao, s tezama koje ti, valjda, zastupaš?

Uostalom, ricken ti je sve rekao daleko bolje nego sam ja mogao. Primjećujem da njegova objašnjenja nisi ovako detaljno replicirao kao što si meni, valjda su nezgodnija :roll:
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#73057 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by biske »

zrakomlat wrote:
Image

Ovo može samo Gvardijan. Prije 9 godina u Mostaru su održane 37. Santiceve Večeri poezije. A vidi sad. Stota godišnjica brale.
ne znam šta je sporno!
9x7= 63
za devet ljudskih prođu 63 pseće godine
63+37=100
:oops:
statixx
Posts: 9838
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#73058 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by statixx »

vivaldi wrote: sesta stvar je u fbih zbog problema sa vlasti na cekanju stoji masa odobrenih kredita za puteve i sl, ali se ne povlace, pa imas visegodisnju stagnaciju kapitalnih projekata pa ni dug nema od cega da raste, a u rs-u nema tih problema.
Sve tacno, Vlada RS je efektivnija u tom smilu jer nema "dogovaranja". Medjutim, ako predpostavimo da su kapitalna ulaganja u FBiH, u posljednjih nekoliko godina, realizovana u skladu sa planovima - kako bi se to odrazilo na BDP FBiH, u koji ulazi i javna potrosnja. I pored ovog nedostatka imas blagu promjenu u strukturi ucesca u BDP-u u korist FBiH, a trebalo bi biti obrnuto.
User avatar
Ricken
Posts: 6053
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#73059 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Ricken »

vivaldi wrote:@ricken

ne znam sta i kako definise profesor, ali podatke ne prikuplja on vec federalni zavod za statistiku, a ono sto sam ti postavio i u zagradi i izvan zagrade je definicija fzs-a. ustvari nije to ni njihova jer je to evropska metodologija.

sto se tice plata, topli obrok, prevoz, regresi ne ulaze u prosjecnu platu
Плате запослених не обухватају остала лична примања као што су топли оброк, превоз, регрес, солидарна помоћ, једнократна новчана помоћ и сл. Не укључују се ни примања по уговору о повременим и привременим пословима, накнаде за ауторска дјела, отпремнине и јубиларне награде, те остале бенефиције запослених. Такође, плата не обухвата накнаде за боловањa којa не иду на терет послодавца.
izvor: zavod za staistiku rs


sto se tice ukuonih stranih investicija poslije rata odnos je 1:2, ali mozemo to sutra rado elaborirat.

sto se tice gdp per capita, tvoj podatak je tacan pod uslovom da rs ima 1.150 hiljada stanovnika sa koliko dijeli ukupan gdp

ako hoces mozemo sutra, prekosutra i o svemu ostalom sto sam napisao mada ne znam koji klinac AOD ima kada postoje podaci agencija za bankarstvo


zivio
To stoji u uputi za popunjavanje RAD 1 obrasca Agencije za statistiku RS, međutim to je uputa za popunjavanje tabele 1, gdje se traže podaci o plaćama. U tabeli 2. se upisuju podaci o toplom i sličnim naknadama. Način kalkulacije prosječne plaće koji sam naveo je također sa Agencije za statistiku RS-a.

Ja sam ti samo prenio izvještaj službenih agencija vezano za strane investicije, a objava podataka je izvršena u sredstvima javnog informisanja. Ako lažu mediji, lažem i ja.

Priča o BDPu per capita je opet zavisi od javnih podataka, slažem se, ali to upravo govori o besmislenosti ovakvih razgovora, koje ne vode ničemu, jer se sve može relativizirati.

AOD obračunava naknadu za usluge bankama na bazi oročene štednje, pa samim tim je jedina institucija koja raspolaže stvarnim prijavljenim podacima o štednji, koje u obavezi kontrolirati jednom godišnje. Učinilo mi se da je pokazatelj odnosa osigurane štednje (iznosi do 30 ili 60 hiljada KM) dobar reper koji pokazuje sposobnost stanovništva da generira višak.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#73060 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by The 51st State »

20 ili 30 posto plasiranih kredita u rs je iz banaka sa sjedistem u federaciji, koliko je plasiranih kredita u fbih iz banaka sa sjedistem u rs, ima li neko taj podatak?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#73061 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

The 51st State wrote:20 ili 30 posto plasiranih kredita u rs je iz banaka sa sjedistem u federaciji, koliko je plasiranih kredita u fbih iz banaka sa sjedistem u rs, ima li neko taj podatak?
Tri banke unistili namjerno i opljackali, o cemu se prica ovdje.
Prvo upumpaju pare(gdje se zna ko treba da polozi) a onda se zna i ko ce podici iste sa grejs periodom da prvo banka klekne.

Sta oni mogu i od cega imati na stednji? Osim budzetskih korisnika koji su pri vrhu ali eto i oni pare drze u Srbiji. Jad i bijeda.

Dijaspora sto upumpava sredstva, sigurno ih tamo salje.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#73062 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by The 51st State »

Maraschino wrote:
The 51st State wrote:20 ili 30 posto plasiranih kredita u rs je iz banaka sa sjedistem u federaciji, koliko je plasiranih kredita u fbih iz banaka sa sjedistem u rs, ima li neko taj podatak?
Tri banke unistili namjerno i opljackali, o cemu se prica ovdje.
Prvo upumpaju pare(gdje se zna ko treba da polozi) a onda se zna i ko ce podici iste sa grejs periodom da prvo banka klekne.

Sta oni mogu i od cega imati na stednji? Osim budzetskih korisnika koji su pri vrhu ali eto i oni pare drze u Srbiji. Jad i bijeda.

Dijaspora sto upumpava sredstva, sigurno ih tamo salje.
interesuje me ta informacija zbog trendova, tako se preliva ekonomska moc, sigurno je to i jedan od razloga histericnog ponasanja rs vlasti opcenito.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#73063 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Dodik priznao da su njegove priče o samoopredjeljenju Republike Srpske floskule
:shock:
Što se tiče sankcija koje su mu uvele Sjedinjene Američke Države (SAD), Dodik je kazao da je počastvovan činjenicom da ne mora svaki dan da se sastaje s Amerikancima koji ispostavljaju zahtjeve i da žali SAD ako nemaju nikog relevantnijeg za analize od Daniela Servera. :mrgreen:

"Server je muslimanski lobista i njemu su od 1991. za sve krivi Srbi. Ne može o tome da priča čovjek koji bar jednom godišnje ne dođe u BiH. Ne razumijem ni američku politiku koja svaki čas imenuje specijalne predstavnike za Balkan i samo unosi konfuziju", kazao je Dodik.
Jbt, taj Server ko onaj saldo, najveća plata, nema gdje ga nema...raja, isključujte internet, Server je špijun :oops: :mrgreen:

Nego, je li ko preuzeo ove stickere sa PreCjednikom za Viber :?
...stickeri na kojima vozi autobus, pjeva, ljubi zastavu...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#73064 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bunk »

Inace medju tim stickerima ima i jedan posebni koji vrijedi vise nego svi ostali zajedno.
Prdcndnik je tu prikazan sa kaubojskim sesirom i u speedo kupacim u bojama americke zastave te kaubojskim cizmama i lasom u rukama kako pokusava uloviti bivola :lol: :lol:
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#73065 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by jazzer »

Dodik priznao da su njegove priče o samoopredjeljenju Republike Srpske floskule
Ovo je sigurno izvuceno iz konteksta. Novinara koji je ovo objavio treba pozvati na informativni razgovor
i objasniti mu neke stvari :) .
zilog
Posts: 9068
Joined: 06/03/2009 11:19

#73066 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zilog »

Ko kaze da je preCednik samo svercao u ratu? Evo ga k'o "prvoborca" '91 na dubrovackom ratistu...
Na 7:10 Sta radi? Pjeva, naravno :lol:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#73067 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

Šta mu je ovo na titovki? Petokraka ili kokarda?

Image
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#73068 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

vatrogasac wrote:Šta mu je ovo na titovki? Petokraka ili kokarda?

Image
Hebem vas ćorave .... ovo nije predsjednik , nije mogo svercovati Ronhilla i biti na ratištu
zilog
Posts: 9068
Joined: 06/03/2009 11:19

#73069 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zilog »

mO k3 wrote:
vatrogasac wrote:Šta mu je ovo na titovki? Petokraka ili kokarda?

Image
Hebem vas ćorave .... ovo nije predsjednik , nije mogo svercovati Ronhilla i biti na ratištu
Ovo je '91. kad su pravili ljepsi i stariji Dubrovnik. :lol: Kasnije je produzio do Rovinja i... Sta ces? Ratni plijen... :mrgreen:

BTW, hvala @vatrogasac
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#73070 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

Image
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#73071 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bunk »

A ovi stickersi mogu pomoci i svima koji zele smrsati.
Polijepiti ih po frizideru,kutijama sa grickalicama,gaziranim sokovima...
Prdsdejnik je stvarno univerzalac,u svakom segmentu zivota se moze njegova mudra pojava iskoristiti.. :mrgreen:
archi_a
Posts: 11876
Joined: 11/12/2011 18:11

#73072 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by archi_a »

Fuj
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#73073 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

bunk wrote:A ovi stickersi mogu pomoci i svima koji zele smrsati.
Polijepiti ih po frizideru,kutijama sa grickalicama,gaziranim sokovima...
Prdsdejnik je stvarno univerzalac,u svakom segmentu zivota se moze njegova mudra pojava iskoristiti.. :mrgreen:
:thumbup:

recimo, na toalet papir, super za inspiraciju. ima proljev da dobije ko nikada nije.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#73074 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bh.tornjak »

archi_a wrote:Fuj
:thumbup:

i meni je, stovani kolega, ovo izd_kavanje na lik i djelo naseg precednika u najmanju ruku ogavno...

fuj...fuj...fuj
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4622
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#73075 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bh.tornjak »

Maraschino wrote:
bunk wrote:A ovi stickersi mogu pomoci i svima koji zele smrsati.
Polijepiti ih po frizideru,kutijama sa grickalicama,gaziranim sokovima...
Prdsdejnik je stvarno univerzalac,u svakom segmentu zivota se moze njegova mudra pojava iskoristiti.. :mrgreen:
:thumbup:

recimo, na toalet papir, super za inspiraciju. ima proljev da dobije ko nikada nije.
kada dobijes posjetu `elikopterskog servisa drzavetine.....proljev ces i ti da dobijes
Locked