Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#7301 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Muuky wrote:
Leon16v wrote:Gdje zapelo Muky, jel ono bjese RS ne slusa ? :D
Jeste RS , hvala Bogu ne ureko se , nego eto interesuje me too a pazim ga vise nego sebe hahhha
Bitno je da ga paziš, nema ih u gradu puno, viđao sam plavog ph1, jednog crvenog i crnog :-D
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#7302 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Muuky »

Leon16v wrote:
Muuky wrote:
Leon16v wrote:Gdje zapelo Muky, jel ono bjese RS ne slusa ? :D
Jeste RS , hvala Bogu ne ureko se , nego eto interesuje me too a pazim ga vise nego sebe hahhha
Bitno je da ga paziš, nema ih u gradu puno, viđao sam plavog ph1, jednog crvenog i crnog :-D
Vjeruj više nego sebe , dns bio na procjeni u Kia motors , nude mi 6000km eto
znam znam ih sve , ima sad zuti još jedan
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#7303 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirzet87sa »

Jel to 124kw ili 145
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#7304 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Muuky »

mirzet87sa wrote:Jel to 124kw ili 145
145kw
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7305 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Muuky wrote:
Vjeruj više nego sebe , dns bio na procjeni u Kia motors , nude mi 6000km eto
znam znam ih sve , ima sad zuti još jedan
Sta mu sve fali pa tako niska cifra?
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#7306 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirzet87sa »

Muuky wrote:
mirzet87sa wrote:Jel to 124kw ili 145
145kw
Dobra pila.. :D
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#7307 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Muuky »

direstraits0078 wrote:
Muuky wrote:
Vjeruj više nego sebe , dns bio na procjeni u Kia motors , nude mi 6000km eto
znam znam ih sve , ima sad zuti još jedan
Sta mu sve fali pa tako niska cifra?
Ne fali ništa nego je to auto kuća pa moraju oni zaraditii na njemu
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#7308 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

Opet ja sa renault megane 1.5 dci, prvo paljenje na ovim minusima duze vergla, imam osjecaj da nije nov akumulator da ne bi upalio. Nema nikakvu gresku, grijace kad ugasi lampu krene verglat.
Svako drugo paljenje čvoka. Iko sugestiju?
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#7309 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by the_hooligan_ec »

Od koje tipe auta jos mi pasu sjedista na audija a4 b5 1998 godina...prednje vozacevi sjediste je u losem stanju a ne mogu naci sjedista da valjalju za audija...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#7310 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Probaj popraviti sjedišta, spužva se može zamijeniti, presvlaka također.
rusmir.ba
Posts: 655
Joined: 15/06/2008 19:22

#7311 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by rusmir.ba »

Pitanje za stručnjake: da li se mjenja i kada ulje u mjenjacu (manualni, nije automatik), octavia 1.9TDI 77kw je motor,5+R.

Hvala
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7312 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Mozes zamijeniti kad budes mijenjao kvacilo, tj. kad budes vadio poluosovine iz mjenjaca. Inace nema potrebe.
rusmir.ba
Posts: 655
Joined: 15/06/2008 19:22

#7313 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by rusmir.ba »

direstraits0078 wrote:Mozes zamijeniti kad budes mijenjao kvacilo, tj. kad budes vadio poluosovine iz mjenjaca. Inace nema potrebe.
Hvala, vec je mjenjano kvacilo prije cca 55.000km, no ne znam da li je bivsi vlasnik ista drugo mjenjao, sem da je stavio set sa fiksnim zamajcem.
Ponekad osjetim pri prebacivanju u veću brzinu da mozda sekund zacujem kao neki kratki zvizduk (najblize opisu je kao da se zaustavlja neki rotirajuci disk koji je bio nategnut i otpusten) i kontam da nije sta do mjenjaca. Iako je pedala mehka, nema zvukova nikakvih kada radi u leru i kad pritisnem takodjer u leru, vuče i prima gas odlicno (mjer Ivan il Bradina kada bez frke ode na 100kmh).
I onda mi pade na pamet da nije do ove stavke, no izgleda da nije. LP
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7314 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

rusmir.ba wrote:
direstraits0078 wrote:Mozes zamijeniti kad budes mijenjao kvacilo, tj. kad budes vadio poluosovine iz mjenjaca. Inace nema potrebe.
Hvala, vec je mjenjano kvacilo prije cca 55.000km, no ne znam da li je bivsi vlasnik ista drugo mjenjao, sem da je stavio set sa fiksnim zamajcem.
Ponekad osjetim pri prebacivanju u veću brzinu da mozda sekund zacujem kao neki kratki zvizduk (najblize opisu je kao da se zaustavlja neki rotirajuci disk koji je bio nategnut i otpusten) i kontam da nije sta do mjenjaca. Iako je pedala mehka, nema zvukova nikakvih kada radi u leru i kad pritisnem takodjer u leru, vuče i prima gas odlicno (mjer Ivan il Bradina kada bez frke ode na 100kmh).
I onda mi pade na pamet da nije do ove stavke, no izgleda da nije. LP

Ako je auto imalo plivajuci, pa stavljen fiksni kao alternativa, moguce da je taj zvuk od njega.
rusmir.ba
Posts: 655
Joined: 15/06/2008 19:22

#7315 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by rusmir.ba »

konektovan wrote:
rusmir.ba wrote:
direstraits0078 wrote:Mozes zamijeniti kad budes mijenjao kvacilo, tj. kad budes vadio poluosovine iz mjenjaca. Inace nema potrebe.
Hvala, vec je mjenjano kvacilo prije cca 55.000km, no ne znam da li je bivsi vlasnik ista drugo mjenjao, sem da je stavio set sa fiksnim zamajcem.
Ponekad osjetim pri prebacivanju u veću brzinu da mozda sekund zacujem kao neki kratki zvizduk (najblize opisu je kao da se zaustavlja neki rotirajuci disk koji je bio nategnut i otpusten) i kontam da nije sta do mjenjaca. Iako je pedala mehka, nema zvukova nikakvih kada radi u leru i kad pritisnem takodjer u leru, vuče i prima gas odlicno (mjer Ivan il Bradina kada bez frke ode na 100kmh).
I onda mi pade na pamet da nije do ove stavke, no izgleda da nije. LP

Ako je auto imalo plivajuci, pa stavljen fiksni kao alternativa, moguce da je taj zvuk od njega.
Ko ce ga znati, javlja se unazad par dana a presao sam podosta hiljada i ja sa autom.
Kod nas je pravilo kupis auto od 40.000KM i onda te ubjedi serviser da je fiksni i plutajući jedno te isto samo sto ti ostane 300-400KM u dzepu. Ko da gledam uskoro ne gine zamjena cjelog seta ponovo :)
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7316 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Nije isto, al' posto je nasa zemlja puna madzionicara, more bit' da bidne. :mrgreen:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#7317 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

direstraits0078 wrote:Mozes zamijeniti kad budes mijenjao kvacilo, tj. kad budes vadio poluosovine iz mjenjaca. Inace nema potrebe.
Na masi automobila postoji određeni kilometarski i vremenski rok zamjene ulja u mjenjaču. Razumijem da nije isto kao sa automatskim mjenjačima, ali ne vidim problem da se zamijeni na 7-8-do 10 godina ili na 120-150 hiljada km. Ne može da škodi.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7318 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

rusmir.ba wrote:
direstraits0078 wrote:Mozes zamijeniti kad budes mijenjao kvacilo, tj. kad budes vadio poluosovine iz mjenjaca. Inace nema potrebe.
Hvala, vec je mjenjano kvacilo prije cca 55.000km, no ne znam da li je bivsi vlasnik ista drugo mjenjao, sem da je stavio set sa fiksnim zamajcem.
Ponekad osjetim pri prebacivanju u veću brzinu da mozda sekund zacujem kao neki kratki zvizduk (najblize opisu je kao da se zaustavlja neki rotirajuci disk koji je bio nategnut i otpusten) i kontam da nije sta do mjenjaca. Iako je pedala mehka, nema zvukova nikakvih kada radi u leru i kad pritisnem takodjer u leru, vuče i prima gas odlicno (mjer Ivan il Bradina kada bez frke ode na 100kmh).
I onda mi pade na pamet da nije do ove stavke, no izgleda da nije. LP
Pojacaj radio i vozi. :D

Koji motor je u pitanju? Neki turbo dizel, pretpostavljam? Moguce da cujes zvuk zraka u turbokompresoru, da li wastegate, da li VNT.

P.S. Sad vidim da je 1.9 TDI, moguce da je ovo gore sto sam naveo. Ili negdje imas rupu na usisu, intercooler ili neko od crijeva, pa se cuje kod promjene pritiska pri nizem opterecenju turbine.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#7319 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by citroen xm »

the_hooligan_ec wrote:Od koje tipe auta jos mi pasu sjedista na audija a4 b5 1998 godina...prednje vozacevi sjediste je u losem stanju a ne mogu naci sjedista da valjalju za audija...
Imaš li bočne vazdušne jastuke mada pretpostavljam da nemaš? Probaj od Audija B4, može se naći kod onoga Sukija iz Lukavca. A čudno mi da ne možeš naći za njega. Probaj naći od Seat Toleda iz 2000-te, identična su ja mislim.
patkula
Posts: 3
Joined: 17/11/2012 22:58

#7320 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by patkula »

Pozz svima, imam problem sa BMW E46 320d 100kw 2001g... Desava se da pri brzinama preko 120km/h u 4 i 5- toj brzini, auto prestane ubrzavati, znaci mrtav je koliko god gasa davao, obrtaji ne mrdaju i vozi tom istom brzinom dok ne prodje neko vrijeme i opet nastavi ubrzavati a najbrze dodje sebi u 5-toj.S tim da nekad prodje i do 180km/h i vise, znaci ne blokira.
Znaci normalno ubrzava u svim ostalim brzinama a kad se desi ta blokada onda ne vuce ni u jednoj neko vrijeme.
Molim za neki savjet, ako je neko imao isti problem ili zna u cemu je stvar
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7321 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ima li iko u gradu, da zna na dijagnostickom uredjaju ocitati parametre, pojedinih sklopova motora, a da nije puko blejanje u ekran????????
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#7322 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

patkula wrote:Pozz svima, imam problem sa BMW E46 320d 100kw 2001g... Desava se da pri brzinama preko 120km/h u 4 i 5- toj brzini, auto prestane ubrzavati, znaci mrtav je koliko god gasa davao, obrtaji ne mrdaju i vozi tom istom brzinom dok ne prodje neko vrijeme i opet nastavi ubrzavati a najbrze dodje sebi u 5-toj.S tim da nekad prodje i do 180km/h i vise, znaci ne blokira.
Znaci normalno ubrzava u svim ostalim brzinama a kad se desi ta blokada onda ne vuce ni u jednoj neko vrijeme.
Molim za neki savjet, ako je neko imao isti problem ili zna u cemu je stvar
Vakuum na turbini.


Poslato s brzoglasa koristeci Tapatalk!
patkula
Posts: 3
Joined: 17/11/2012 22:58

#7323 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by patkula »

basicm wrote:
patkula wrote:Pozz svima, imam problem sa BMW E46 320d 100kw 2001g... Desava se da pri brzinama preko 120km/h u 4 i 5- toj brzini, auto prestane ubrzavati, znaci mrtav je koliko god gasa davao, obrtaji ne mrdaju i vozi tom istom brzinom dok ne prodje neko vrijeme i opet nastavi ubrzavati a najbrze dodje sebi u 5-toj.S tim da nekad prodje i do 180km/h i vise, znaci ne blokira.
Znaci normalno ubrzava u svim ostalim brzinama a kad se desi ta blokada onda ne vuce ni u jednoj neko vrijeme.
Molim za neki savjet, ako je neko imao isti problem ili zna u cemu je stvar
Vakuum na turbini.


Poslato s brzoglasa koristeci Tapatalk!
Mehanicar je pregledao turbinu komplet i kaze da je sve uredu s njom :-?
Hvala na odgovoru... imas li jos neki prijedlog jer sam maltene sve probao, evo bas sad cistio protokomjer zraka
ali ista stvar, jedino jos da probam s drugim
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#7324 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ranger »

da nije kakvo crijevo naprslo...
EGR?
User avatar
Slo Burner
Posts: 5899
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#7325 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Slo Burner »

patkula wrote:Pozz svima, imam problem sa BMW E46 320d 100kw 2001g... Desava se da pri brzinama preko 120km/h u 4 i 5- toj brzini, auto prestane ubrzavati, znaci mrtav je koliko god gasa davao, obrtaji ne mrdaju i vozi tom istom brzinom dok ne prodje neko vrijeme i opet nastavi ubrzavati a najbrze dodje sebi u 5-toj.S tim da nekad prodje i do 180km/h i vise, znaci ne blokira.
Znaci normalno ubrzava u svim ostalim brzinama a kad se desi ta blokada onda ne vuce ni u jednoj neko vrijeme.
Molim za neki savjet, ako je neko imao isti problem ili zna u cemu je stvar
Kod mene je protokomjer bio u pitnau, slicno se ponasaoa provjeri i elektromagnetni ventil
Post Reply