Bitno je da ga paziš, nema ih u gradu puno, viđao sam plavog ph1, jednog crvenog i crnogMuuky wrote:Jeste RS , hvala Bogu ne ureko se , nego eto interesuje me too a pazim ga vise nego sebe hahhhaLeon16v wrote:Gdje zapelo Muky, jel ono bjese RS ne slusa ?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#7301 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Muuky
- Posts: 646
- Joined: 04/11/2011 10:53
#7302 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vjeruj više nego sebe , dns bio na procjeni u Kia motors , nude mi 6000km etoLeon16v wrote:Bitno je da ga paziš, nema ih u gradu puno, viđao sam plavog ph1, jednog crvenog i crnogMuuky wrote:Jeste RS , hvala Bogu ne ureko se , nego eto interesuje me too a pazim ga vise nego sebe hahhhaLeon16v wrote:Gdje zapelo Muky, jel ono bjese RS ne slusa ?
znam znam ih sve , ima sad zuti još jedan
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#7303 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel to 124kw ili 145
-
Muuky
- Posts: 646
- Joined: 04/11/2011 10:53
#7304 Re: Pitamo Mehanicare ?
145kwmirzet87sa wrote:Jel to 124kw ili 145
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#7305 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta mu sve fali pa tako niska cifra?Muuky wrote:
Vjeruj više nego sebe , dns bio na procjeni u Kia motors , nude mi 6000km eto
znam znam ih sve , ima sad zuti još jedan
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#7306 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobra pila..Muuky wrote:145kwmirzet87sa wrote:Jel to 124kw ili 145
-
Muuky
- Posts: 646
- Joined: 04/11/2011 10:53
#7307 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne fali ništa nego je to auto kuća pa moraju oni zaraditii na njemudirestraits0078 wrote:Sta mu sve fali pa tako niska cifra?Muuky wrote:
Vjeruj više nego sebe , dns bio na procjeni u Kia motors , nude mi 6000km eto
znam znam ih sve , ima sad zuti još jedan
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#7308 Re: Pitamo Mehanicare ?
Opet ja sa renault megane 1.5 dci, prvo paljenje na ovim minusima duze vergla, imam osjecaj da nije nov akumulator da ne bi upalio. Nema nikakvu gresku, grijace kad ugasi lampu krene verglat.
Svako drugo paljenje čvoka. Iko sugestiju?
Svako drugo paljenje čvoka. Iko sugestiju?
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
#7309 Re: Pitamo Mehanicare ?
Od koje tipe auta jos mi pasu sjedista na audija a4 b5 1998 godina...prednje vozacevi sjediste je u losem stanju a ne mogu naci sjedista da valjalju za audija...
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#7310 Re: Pitamo Mehanicare ?
Probaj popraviti sjedišta, spužva se može zamijeniti, presvlaka također.
-
rusmir.ba
- Posts: 655
- Joined: 15/06/2008 19:22
#7311 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitanje za stručnjake: da li se mjenja i kada ulje u mjenjacu (manualni, nije automatik), octavia 1.9TDI 77kw je motor,5+R.
Hvala
Hvala
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#7312 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozes zamijeniti kad budes mijenjao kvacilo, tj. kad budes vadio poluosovine iz mjenjaca. Inace nema potrebe.
-
rusmir.ba
- Posts: 655
- Joined: 15/06/2008 19:22
#7313 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala, vec je mjenjano kvacilo prije cca 55.000km, no ne znam da li je bivsi vlasnik ista drugo mjenjao, sem da je stavio set sa fiksnim zamajcem.direstraits0078 wrote:Mozes zamijeniti kad budes mijenjao kvacilo, tj. kad budes vadio poluosovine iz mjenjaca. Inace nema potrebe.
Ponekad osjetim pri prebacivanju u veću brzinu da mozda sekund zacujem kao neki kratki zvizduk (najblize opisu je kao da se zaustavlja neki rotirajuci disk koji je bio nategnut i otpusten) i kontam da nije sta do mjenjaca. Iako je pedala mehka, nema zvukova nikakvih kada radi u leru i kad pritisnem takodjer u leru, vuče i prima gas odlicno (mjer Ivan il Bradina kada bez frke ode na 100kmh).
I onda mi pade na pamet da nije do ove stavke, no izgleda da nije. LP
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7314 Re: Pitamo Mehanicare ?
rusmir.ba wrote:Hvala, vec je mjenjano kvacilo prije cca 55.000km, no ne znam da li je bivsi vlasnik ista drugo mjenjao, sem da je stavio set sa fiksnim zamajcem.direstraits0078 wrote:Mozes zamijeniti kad budes mijenjao kvacilo, tj. kad budes vadio poluosovine iz mjenjaca. Inace nema potrebe.
Ponekad osjetim pri prebacivanju u veću brzinu da mozda sekund zacujem kao neki kratki zvizduk (najblize opisu je kao da se zaustavlja neki rotirajuci disk koji je bio nategnut i otpusten) i kontam da nije sta do mjenjaca. Iako je pedala mehka, nema zvukova nikakvih kada radi u leru i kad pritisnem takodjer u leru, vuče i prima gas odlicno (mjer Ivan il Bradina kada bez frke ode na 100kmh).
I onda mi pade na pamet da nije do ove stavke, no izgleda da nije. LP
Ako je auto imalo plivajuci, pa stavljen fiksni kao alternativa, moguce da je taj zvuk od njega.
-
rusmir.ba
- Posts: 655
- Joined: 15/06/2008 19:22
#7315 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ko ce ga znati, javlja se unazad par dana a presao sam podosta hiljada i ja sa autom.konektovan wrote:rusmir.ba wrote:Hvala, vec je mjenjano kvacilo prije cca 55.000km, no ne znam da li je bivsi vlasnik ista drugo mjenjao, sem da je stavio set sa fiksnim zamajcem.direstraits0078 wrote:Mozes zamijeniti kad budes mijenjao kvacilo, tj. kad budes vadio poluosovine iz mjenjaca. Inace nema potrebe.
Ponekad osjetim pri prebacivanju u veću brzinu da mozda sekund zacujem kao neki kratki zvizduk (najblize opisu je kao da se zaustavlja neki rotirajuci disk koji je bio nategnut i otpusten) i kontam da nije sta do mjenjaca. Iako je pedala mehka, nema zvukova nikakvih kada radi u leru i kad pritisnem takodjer u leru, vuče i prima gas odlicno (mjer Ivan il Bradina kada bez frke ode na 100kmh).
I onda mi pade na pamet da nije do ove stavke, no izgleda da nije. LP
Ako je auto imalo plivajuci, pa stavljen fiksni kao alternativa, moguce da je taj zvuk od njega.
Kod nas je pravilo kupis auto od 40.000KM i onda te ubjedi serviser da je fiksni i plutajući jedno te isto samo sto ti ostane 300-400KM u dzepu. Ko da gledam uskoro ne gine zamjena cjelog seta ponovo
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7316 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije isto, al' posto je nasa zemlja puna madzionicara, more bit' da bidne. 
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#7317 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na masi automobila postoji određeni kilometarski i vremenski rok zamjene ulja u mjenjaču. Razumijem da nije isto kao sa automatskim mjenjačima, ali ne vidim problem da se zamijeni na 7-8-do 10 godina ili na 120-150 hiljada km. Ne može da škodi.direstraits0078 wrote:Mozes zamijeniti kad budes mijenjao kvacilo, tj. kad budes vadio poluosovine iz mjenjaca. Inace nema potrebe.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#7318 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pojacaj radio i vozi.rusmir.ba wrote:Hvala, vec je mjenjano kvacilo prije cca 55.000km, no ne znam da li je bivsi vlasnik ista drugo mjenjao, sem da je stavio set sa fiksnim zamajcem.direstraits0078 wrote:Mozes zamijeniti kad budes mijenjao kvacilo, tj. kad budes vadio poluosovine iz mjenjaca. Inace nema potrebe.
Ponekad osjetim pri prebacivanju u veću brzinu da mozda sekund zacujem kao neki kratki zvizduk (najblize opisu je kao da se zaustavlja neki rotirajuci disk koji je bio nategnut i otpusten) i kontam da nije sta do mjenjaca. Iako je pedala mehka, nema zvukova nikakvih kada radi u leru i kad pritisnem takodjer u leru, vuče i prima gas odlicno (mjer Ivan il Bradina kada bez frke ode na 100kmh).
I onda mi pade na pamet da nije do ove stavke, no izgleda da nije. LP
Koji motor je u pitanju? Neki turbo dizel, pretpostavljam? Moguce da cujes zvuk zraka u turbokompresoru, da li wastegate, da li VNT.
P.S. Sad vidim da je 1.9 TDI, moguce da je ovo gore sto sam naveo. Ili negdje imas rupu na usisu, intercooler ili neko od crijeva, pa se cuje kod promjene pritiska pri nizem opterecenju turbine.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#7319 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Imaš li bočne vazdušne jastuke mada pretpostavljam da nemaš? Probaj od Audija B4, može se naći kod onoga Sukija iz Lukavca. A čudno mi da ne možeš naći za njega. Probaj naći od Seat Toleda iz 2000-te, identična su ja mislim.the_hooligan_ec wrote:Od koje tipe auta jos mi pasu sjedista na audija a4 b5 1998 godina...prednje vozacevi sjediste je u losem stanju a ne mogu naci sjedista da valjalju za audija...
-
patkula
- Posts: 3
- Joined: 17/11/2012 22:58
#7320 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozz svima, imam problem sa BMW E46 320d 100kw 2001g... Desava se da pri brzinama preko 120km/h u 4 i 5- toj brzini, auto prestane ubrzavati, znaci mrtav je koliko god gasa davao, obrtaji ne mrdaju i vozi tom istom brzinom dok ne prodje neko vrijeme i opet nastavi ubrzavati a najbrze dodje sebi u 5-toj.S tim da nekad prodje i do 180km/h i vise, znaci ne blokira.
Znaci normalno ubrzava u svim ostalim brzinama a kad se desi ta blokada onda ne vuce ni u jednoj neko vrijeme.
Molim za neki savjet, ako je neko imao isti problem ili zna u cemu je stvar
Znaci normalno ubrzava u svim ostalim brzinama a kad se desi ta blokada onda ne vuce ni u jednoj neko vrijeme.
Molim za neki savjet, ako je neko imao isti problem ili zna u cemu je stvar
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7321 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li iko u gradu, da zna na dijagnostickom uredjaju ocitati parametre, pojedinih sklopova motora, a da nije puko blejanje u ekran????????
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#7322 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vakuum na turbini.patkula wrote:Pozz svima, imam problem sa BMW E46 320d 100kw 2001g... Desava se da pri brzinama preko 120km/h u 4 i 5- toj brzini, auto prestane ubrzavati, znaci mrtav je koliko god gasa davao, obrtaji ne mrdaju i vozi tom istom brzinom dok ne prodje neko vrijeme i opet nastavi ubrzavati a najbrze dodje sebi u 5-toj.S tim da nekad prodje i do 180km/h i vise, znaci ne blokira.
Znaci normalno ubrzava u svim ostalim brzinama a kad se desi ta blokada onda ne vuce ni u jednoj neko vrijeme.
Molim za neki savjet, ako je neko imao isti problem ili zna u cemu je stvar
Poslato s brzoglasa koristeci Tapatalk!
-
patkula
- Posts: 3
- Joined: 17/11/2012 22:58
#7323 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mehanicar je pregledao turbinu komplet i kaze da je sve uredu s njombasicm wrote:Vakuum na turbini.patkula wrote:Pozz svima, imam problem sa BMW E46 320d 100kw 2001g... Desava se da pri brzinama preko 120km/h u 4 i 5- toj brzini, auto prestane ubrzavati, znaci mrtav je koliko god gasa davao, obrtaji ne mrdaju i vozi tom istom brzinom dok ne prodje neko vrijeme i opet nastavi ubrzavati a najbrze dodje sebi u 5-toj.S tim da nekad prodje i do 180km/h i vise, znaci ne blokira.
Znaci normalno ubrzava u svim ostalim brzinama a kad se desi ta blokada onda ne vuce ni u jednoj neko vrijeme.
Molim za neki savjet, ako je neko imao isti problem ili zna u cemu je stvar
Poslato s brzoglasa koristeci Tapatalk!
Hvala na odgovoru... imas li jos neki prijedlog jer sam maltene sve probao, evo bas sad cistio protokomjer zraka
ali ista stvar, jedino jos da probam s drugim
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#7324 Re: Pitamo Mehanicare ?
da nije kakvo crijevo naprslo...
EGR?
EGR?
- Slo Burner
- Posts: 5899
- Joined: 09/03/2012 14:20
- Location: Apsurdistan
- Grijem se na: Pelet
- Vozim: Bembaru
#7325 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene je protokomjer bio u pitnau, slicno se ponasaoa provjeri i elektromagnetni ventilpatkula wrote:Pozz svima, imam problem sa BMW E46 320d 100kw 2001g... Desava se da pri brzinama preko 120km/h u 4 i 5- toj brzini, auto prestane ubrzavati, znaci mrtav je koliko god gasa davao, obrtaji ne mrdaju i vozi tom istom brzinom dok ne prodje neko vrijeme i opet nastavi ubrzavati a najbrze dodje sebi u 5-toj.S tim da nekad prodje i do 180km/h i vise, znaci ne blokira.
Znaci normalno ubrzava u svim ostalim brzinama a kad se desi ta blokada onda ne vuce ni u jednoj neko vrijeme.
Molim za neki savjet, ako je neko imao isti problem ili zna u cemu je stvar
