Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7301 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

paladinka wrote:
славянин wrote:Slazem se u potpunosti. Glupost je sta se dozvolilo :oops:
Ali sta ? Objasni?
Da neko prelazi granice,radi sta oce,ne posjeduje nikakve dokumente.Tebe bez licne karte zaustavi policija ima pravo ti kaznu da pise, on lagano hoda okolo bez bilo kakvog dokumenta :lol:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#7302 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

славянин wrote:
CPT wrote:
Imas vise opcija...
a) udas se
b) otvoris firmu
c) radis na crno

Gradjevinske firme iz SLO/HR zaposljavaju radnike iz Albanije jer Bosanac ne moze zivjeti od 600€ plate. Oni mogu jer dolaze kao samci i zive u jednoj sobi.

Njihova namjera je da pokusaju dobiti nekakav status. Sta god dobiju obicno je bolje od onog sto napustaju. U najgorem slucaju mogu raditi na crno dok ne odu.
Pa sto ne traze statuse po grckoj,turskoj,srbiji,bih,hrvatskoj .. nego bas njemacka,austrija i to okolo bas :lol:
Ja ba... sve redovi bili nekad za Tursku, Bugarsku i Albaniju :lol: I ti bi sigurno u slicnoj situaciji trazio azil u HR i ne u Njemackoj :lol:
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#7303 Re: Migranti u BiH

Post by paladinka »

славянин wrote:
paladinka wrote:
славянин wrote:Slazem se u potpunosti. Glupost je sta se dozvolilo :oops:
Ali sta ? Objasni?
Da neko prelazi granice,radi sta oce,ne posjeduje nikakve dokumente.Tebe bez licne karte zaustavi policija ima pravo ti kaznu da pise, on lagano hoda okolo bez bilo kakvog dokumenta :lol:
Ali gdje granicna policija?
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#7304 Re: Migranti u BiH

Post by Niemand »

Joj kad cujem oni zele i oni ne zele. Zelje su jedno, stvarnost drugo. Jes njima zelja da se maknu iz bosne i da idu dalje, al stvarnost je da su zapeli sa tim zeljama u zemlji koja nit im moze pretjerano pomoci nit ih moze zastiti nit ista.

Malo manje o zeljama i vise o cinjenicnom stanju, sta dalje i do kad? Svi gubimo mjesece i godine cekajuci godoa i niko nista. Pa evo i ovi sto su tu, oke ti hoces dalje al ne uspijevas otici, i treba ti pomoc, smjestaj, hrana, sve oke, al do kad se ta osoba treba izdrzavati? Godinu, dvije, deset?

Zakoni uredjuju odnose medju ljudima. Ignorisati ih vodi u ove besmislene situacije.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7305 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

CPT wrote:
Ja ba... sve redovi bili nekad za Tursku, Bugarsku i Albaniju :lol: I ti bi sigurno u slicnoj situaciji trazio azil u HR i ne u Njemackoj :lol:
Ne moze jer je Srbija bila na toj strani kontas , mada kada te neko oce da zakolje onda bjezis gdje mozes, za razliku od ovih nehljebovica.
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#7306 Re: Migranti u BiH

Post by paladinka »

Mnogi ne znaju ali ljudi bez papira u europi isto osnovna prava :
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#7307 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

славянин wrote:
CPT wrote:
Ja ba... sve redovi bili nekad za Tursku, Bugarsku i Albaniju :lol: I ti bi sigurno u slicnoj situaciji trazio azil u HR i ne u Njemackoj :lol:
Ne moze jer je Srbija bila na toj strani kontas , mada kada te neko oce da zakolje onda bjezis gdje mozes, za razliku od ovih nehljebovica.
Kontas da su i onda znali za avione... I da se odlazilo iz Ljubljane prema Turskoj (recimo). Neke guzve nije bilo :wink:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7308 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

paladinka wrote: Ali gdje granicna policija?
Gdje je i drzava BiH tu. Nemamo mi cim da pokrijemo svoju granicu, a ako krenu da ih tuku kao sto hrvati rade nemamo lobiste po eu da zaustave shitstorm od ngo koji bi poceli da ke**ju.

Inace evo meni kao drzavljaninu BiH:
Član 12. Načini provjere identiteta (1) Provjera identiteta osobe vrši se uvidom u njezinu osobnu kartu ili koji drugi javni dokument koji sadrži njezinu fotografiju i njezin potpis. (2) Izuzetno od stava 1. ovog člana, provjera identiteta može se izvršiti i na osnovu izjave druge osobe čiji je identitet utvrđen. (3) Kada je neophodno, provjera identiteta može uključivati i provjeru boravišta ili prebivališta. Član 13. Ovlast utvrđivanja identiteta (1) Ovlast utvrđivanja identiteta primjenjuje se prema osobi koja ne posjeduje dokument iz člana 12. stav 1. ovog Zakona, ili ukoliko postoji sumnja u vjerodostojnost tog dokumenta. Identitet se utvrđuje metodama i sredstvima kriminalističke tehnike.

Ovlast provjere identiteta osoba (1) Policijski službenik ovlašten je da izvrši provjeru identiteta osobe koja: 1.predstavlja prijetnju drugoj osobi ili javnom redu ili sigurnosti koja zahtijeva policijsku akciju; 2.se pregleda ili protiv koje su poduzete druge mjere ili radnje propisane zakonom; 3.je zatečena u objektu ili drugim prostorijama ili u vozilu koje se pregleda, ukoliko je provjera identiteta neophodna; 4.je zatečena na području ili u objektu u kojem je sloboda kretanja privremeno ograničena,ukoliko je provjera identiteta neophodna; 5.načinom na koji se ponaša izaziva sumnju da je učinilac krivičnog djela, prekršaja ili drugog zabranjenog ponašanja, ili da ga namjerava učiniti, ili koja svojom fizičkom pojavom sliči osobi za kojom se traga; 6.je zatečena na mjestu gdje je iz sigurnosnih razloga neophodno utvrditi identitet svih osoba ili grupe osoba. (2) Policijski službenik osobu će obavijestiti o razlozima zbog kojih je potrebna provjera njezinog identiteta.


I onda prodje ovaj sa bling bling satom iz pakistana bez ikakvog dokumenta i nista nikome :lol: Nemogu da razumijem kako su ljudi glupi ono ide na granicni prelaz sa pasosom. :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#7309 Re: Migranti u BiH

Post by Bloo »

Poprilicno Bosnjaka je odselilo u Tursku od pocetka proslog stoljeca...
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7310 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

CPT wrote:
Kontas da su i onda znali za avione... I da se odlazilo iz Ljubljane prema Turskoj (recimo). Neke guzve nije bilo :wink:
Znaci pazi - pobjegao do sigurnosti, i onda uzme avion da leti negdje :lol: pa nisu u restoranu da biraju zemlju kao sto ti ovim koji sada tumaraju okolo bi dopustio.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#7311 Re: Migranti u BiH

Post by Bloo »

Niemand wrote:Joj kad cujem oni zele i oni ne zele. Zelje su jedno, stvarnost drugo. Jes njima zelja da se maknu iz bosne i da idu dalje, al stvarnost je da su zapeli sa tim zeljama u zemlji koja nit im moze pretjerano pomoci nit ih moze zastiti nit ista.

Malo manje o zeljama i vise o cinjenicnom stanju, sta dalje i do kad? Svi gubimo mjesece i godine cekajuci godoa i niko nista. Pa evo i ovi sto su tu, oke ti hoces dalje al ne uspijevas otici, i treba ti pomoc, smjestaj, hrana, sve oke, al do kad se ta osoba treba izdrzavati? Godinu, dvije, deset?

Zakoni uredjuju odnose medju ljudima. Ignorisati ih vodi u ove besmislene situacije.
U sridu.
I mi najebali i oni.
User avatar
Edin H.
Posts: 53548
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#7312 Re: Migranti u BiH

Post by Edin H. »

славянин wrote:
Edin H. wrote:
Bloo wrote:
Dalje, njihova namjera je da bez papira dodu do zeljene zemlje gdje ce odmah dobiti posao i moci se izdrzavati?
Jok nego ce ici u zemlje u kojima se ne mogu izdrzavati.

Znam masu nashi ljudi koji su dosli u ratu, i dan danas na socijali, o cemu se ovdje prica?
Ne nego ce ici do prve sigurne zemlje i traziti azil, ako ga traze u zemlji eu ista ce ih rasporediti po kvotama. Nego EU rjesava i skoro je skroz rijesila problem, ono sto ostane u BiH da je sa srecom - taman u ovaj miks i oni da ulete :lol:

Koju masu ljudi , Evo ja znam 3 u holandiji - 2 otplacuju kuce na kredit jedan je vec otplation (i to kuce ne stanove pazi), Francuska jedan radi u drzavnoj sluzbi,Njemacka znam barem 10 ljudi svi zaposleni, austrija znam iz Srbije drzi restoran ... o cemu ti pricas molim te :lol:
Eto ti ces mi iz Bosne objasnjavati :lol:

Ne spominji one koji nisu imali mogucnost se nakace na socijalu, nego one koji su preko 25 godina na socijali :lol: , svi satro prolupali u ratu, dobili invalidnine, rade na crno, ne bi ih topom nazad u BiH natjerao i onda dodju na ljeto i prodaju se kao uspjesni poslovni ljudi, a ja znam ko su i of cega zive.

Da se razumijemo, ne osudjujem ja nikoga, svako se snalazi kako zna i umije, ali samo malo realnosti i fer odnosa i za druge ljude koji traze bolji zivot za sebe i svoje familije.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#7313 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

славянин wrote:
CPT wrote:
Kontas da su i onda znali za avione... I da se odlazilo iz Ljubljane prema Turskoj (recimo). Neke guzve nije bilo :wink:
Znaci pazi - pobjegao do sigurnosti, i onda uzme avion da leti negdje :lol: pa nisu u restoranu da biraju zemlju kao sto ti ovim koji sada tumaraju okolo bi dopustio.
Bas? Pa kako su onda ostali dosli do Kanade? SAD? :-) Cuj, zbog izbjeglistva ne mogu na avion :-)
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7314 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

CPT wrote:
Bas? Pa kako su onda ostali dosli do Kanade? SAD? :-) Cuj, zbog izbjeglistva ne mogu na avion :-)
Zato sto je Amerika prihvatala izbjeglice iz BIH i dosta onih sto su zavrsili po austriji njemackoj hrvatskoj su zatrazili azil i dopusten im je dolazak.Inace sta mislis kako su dosli u Ameriku - ono sjeli na avion i sletili jel :lol:
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#7315 Re: Migranti u BiH

Post by paladinka »

Nek si svako ukcsa pojam sans papier . Po europi ima puno ljudi koji so na crno , ali recimo sta mi ne vidimo ima puno osoba iz juzne Americe koji su ilegalno u Europi.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#7316 Re: Migranti u BiH

Post by Bloo »

Edin H. wrote:
Da se razumijemo, ne osudjujem ja nikoga, svako se snalazi kako zna i umije, ali samo malo realnosti i fer odnosa i za druge ljude koji traze bolji zivot za sebe i svoje familije.
Evo ja trazim.
Ne mogu dobiti radnu vizu sranje ni kvalifikacije.
Kako cu?
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7317 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

Edin H. wrote:
Eto ti ces mi iz Bosne objasnjavati :lol:

Ne spominji one koji nisu imali mogucnost se nakace na socijalu, nego one koji su preko 25 godina na socijali :lol: , svi satro prolupali u ratu, dobili invalidnine, rade na crno, ne bi ih topom nazad u BiH natjerao i onda dodju na ljeto i prodaju se kao uspjesni poslovni ljudi, a ja znam ko su i of cega zive.

Da se razumijemo, ne osudjujem ja nikoga, svako se snalazi kako zna i umije, ali samo malo realnosti i fer odnosa i za druge ljude koji traze bolji zivot za sebe i svoje familije.
Ne nego ces ti meni iz britanije objasnjavati, zivio sam u Francuskoj vise godina a sto se tice EU proveo sam po njemackoj,holandiji,austriji barem po 2-3 mjesca - pazi sve to legalno sa papirima :lol: I ti meni pricas kako se radi o istom tipu ljudi - idi u marsej - sjeverni posle 10 sati navece pa mi objasni kako se radi o istim ljudima.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7318 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

paladinka wrote:Nek si svako ukcsa pojam sans papier . Po europi ima puno ljudi koji so na crno , ali recimo sta mi ne vidimo ima puno osoba iz juzne Americe koji su ilegalno u Europi.
Kakav pojam to znaci bez papira na francuskom :lol:
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#7319 Re: Migranti u BiH

Post by paladinka »

Da tacno ! i to je raalno , da postji odredjen procent ljudi koji zive godinama na crno!
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7320 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

paladinka wrote:Da tacno ! i to je raalno , da postji odredjen procent ljudi koji zive godinama na crno!
I to je ok, znaci ? Pa ajde onda da ukinemo sve granice i neka ide gdje ko oce :lol:
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#7321 Re: Migranti u BiH

Post by paladinka »

славянин wrote:
paladinka wrote:Da tacno ! i to je raalno , da postji odredjen procent ljudi koji zive godinama na crno!
I to je ok, znaci ? Pa ajde onda da ukinemo sve granice i neka ide gdje ko oce :lol:
Niko i ne zeli u Bosnu!
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#7322 Re: Migranti u BiH

Post by paladinka »

славянин wrote:
paladinka wrote:Da tacno ! i to je raalno , da postji odredjen procent ljudi koji zive godinama na crno!
I to je ok, znaci ? Pa ajde onda da ukinemo sve granice i neka ide gdje ko oce :lol:
Mnogi bosanci su isto bilo na crno .
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7323 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

paladinka wrote:
славянин wrote:
paladinka wrote:Da tacno ! i to je raalno , da postji odredjen procent ljudi koji zive godinama na crno!
I to je ok, znaci ? Pa ajde onda da ukinemo sve granice i neka ide gdje ko oce :lol:
Niko i ne zeli u Bosnu!
Ja govorim o svim granicama, ili da se ukinu granice pakistancima a mi u bosni nama da ostave granice,ili da nekako po boji koze ili kako to ide za koga postoji granica a za koga ne ?? Kako predlazes to ??

Nego kakvi su zakoni u svici, mogu li ja kako preko kakve planine da se usunjam i da hodam bez dokumenta :? :D
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7324 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

paladinka wrote:
славянин wrote:
paladinka wrote:Da tacno ! i to je raalno , da postji odredjen procent ljudi koji zive godinama na crno!
I to je ok, znaci ? Pa ajde onda da ukinemo sve granice i neka ide gdje ko oce :lol:
Mnogi bosanci su isto bilo na crno .
Ne razumijem te ? pocela si da zaboravljas nas jezik - u kojem si dijelu lijepe tvoje ? frankofonskom ili njemackom govornom podruciju :D
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#7325 Re: Migranti u BiH

Post by Niemand »

Bloo wrote:
U sridu.
I mi najebali i oni.
Nikad ne znas, mozda nas ovo opameti pa se prifatimo zakona ozbiljnije. :D

Najgore sto ta nada, kako su eto samo jos koji dan il jos samo koju sedmicu tu, najvise steti djeci, masa ih je godine skolovanja izgubila lutajuci balkanom.
Locked