+1It_is_a_Leclerc wrote:Ja bih samo da istaknem kako smatram da je Fond za obnovu kuća odlična ideja. Samo treba transparentno raspolagati njime,ii privući donatore.
Naravno sad je vazno dopremiti prvu pomoc ali najvaznije nas ceka. Ja se nadam nekom ozbiljnijem fondu da bi se ljudi mogli ukljuciti. Ovo da se ljudi skupe peko nekih organizacija, fejsbuka, foruma isl. i naprave jednu kucu daje ti osjecaj da si skinuo nekakav osjecaj krivnje ali ne daje zadovoljstvo da se nesto napravilo.
Nista bez fonda nakon sto se tacno ustanovi koliki je broj potpuno unistenih kuca, onda neki projekat objekata od xx kvadrata do xy kvadrata i koja cijena ce biti po objektu.
10-20 privrednih subjekata moze dati mozda 100.000KM
1.000 privrednih subjekata, javnih licnosti, fudbalskih klubova it.itd. ce se naci koji mogu izdvojiti 10.000KM,
10.000 porodica je sigurno spremno izdvojiti 1.000
100.000 porodica koje mogu izdvojiti 100KM za ovaku veliku stvar.
U ovom slucaju bi napravili nesto, to je preko 30 miliona maraka. Najvaznije je ko da pokrene i stane ispred ove akcije, u koga se ima povjerenja.

