DODIKOVI REDOVI SE TRESU ZBOG INICIJATIVE MEKTIĆA I ŠAROVIĆA: "Zar da Federalna policija dođe na granice..."
– Jasno je da su oni dobili taj zadatak od američke službe. I ranije sam tvrdio da je Mektić u službi američke Ambasade i da radi po njihovom i nalogu (predsjednika SDA) Bakira Izetbegovića, a to se ponovo pokazuje tačnim – rekao je Vasić. Prema njegovim riječima, izlazak Federalne policije na granicu na teritoriji Republike Srpske znači kršenje zakona i Ustava[Član Odbora Narodne skupštine Republike Srpske za bezbjednost Kostadin Vasić izjavio je da zahtjev ministara bezbjednosti i spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara u tehničkom mandatu Dragana Mektića i Mirka Šarovića da Federalna policija kontroliše granicu na teritoriji Srpske predstavlja još jedan čin izdaje interesa Republike SrpskeJasno je da su oni dobili taj zadatak od američke službe. I ranije sam tvrdio da je Mektić u službi američke Ambasade i da radi po njihovom i nalogu (predsjednika SDA) Bakira Izetbegovića, a to se ponovo pokazuje tačnim – rekao je Vasić. Prema njegovim riječima, izlazak Federalne policije na granicu na teritoriji Republike Srpske znači kršenje zakona i Ustava.
– To može pasti na pamet samo Mektiću i Šaroviću, koji ne rade u interesu Republike Srpske. Republika će se morati ozbiljno pozabaviti time – kaže Vasić, koji je poslanik Ujedinjene Srpske. On je poručio Mektiću i Šaroviću da im ovaj plan neće uspjeti.
– Oni pokušavaju još jednom da pokažu mišiće, ali to im neće uspjeti. Oni mogu donijeti kakvu god hoće odluku, ali to ne mogu sprovesti zato što naše institucije obezbjeđuju Republiku Srpsku i nećemo dozvoliti da se to promijeni. Njih dvojica mogu samo da zajedno sa Bakirom žele to što zahtijevaju, ali neće im to uspjeti – istakao je Vasić.
Alternativna televizija (ATV) objavila je da predsjedavajući Savjeta ministara u tehničkom mandatu Denis Zvizdić, Mektić i Šarović ultimativno zahtijevaju od direktora Granične policije BiH Zorana Galića da dopusti Federalnoj policiji da sa pripadnicima Granične policije BiH kontroliše istočnu granicu u Republici Srpskoj.
Milorad Dodik ALL ABOUT
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#72926 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Bas razvlacenje pametii
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#72927 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
https://www.klix.ba/vijesti/bih/ustavni ... /191004135NEUSTAVNA ODREDBA
Ustavni sud BiH ukinuo smrtnu kaznu u Republici Srpskoj
...
Podsjetimo, sporna odredba je glasila: "Smrtna kazna može se izuzetno propisati i izreći samo za najteže oblike teških krivičnih djela".
...
kako ce sad rijesiti problem povratnika koji, kako sami kazu, "ponovo osvajaju podrinje"
nema veceg krivicnog djela u manjem entitetu od toga da neko "osvaja srpsku zemlju".
- dustaban
- Posts: 6516
- Joined: 10/07/2012 10:55
#72928 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Kad se otcjepi u RS i nece biti drugog zanimanja osim Granicni policajac
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#72929 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
misim da je bosanskom petrovcu bio glavni problem sto je objekt u koji su ih mislili smjestiti u privatnom vlasnistvu. a to je bilo u suprotnostima sa uslovima EU za davanje love.Maraschino wrote:Ovo treba gurati. Poceli pricu o B.Petrovcu odnosno poljana kod B.Petrovca i ljudi se pobunili oni odustali.BHCluster wrote:155_mm wrote:vlada pederacije samo treba donijeti odluku da ce se migranti smjestati u opstinama bosanski petrovac, drvar, glamoc i grahovo. i tu odluku poceti sprovoditi u djelo. a oni u srbiji nek propustaju preko drine i dalje.
Pa eto u Bihacu i pederaciji svi se bune pa sto ih onda Srbi opet propustaju.
Ovo za B.Grahovo, B.Petrovac, Glamoc, Drvar, Livno...treba forsirati jos migrantima objasniti da su blizu HR granice a ako treba i prevoz im obezbijediti(isto sto ih ovi sprovode do entitetske linije).
srbija gura migrante u BiH jer zeli da izazove nerede i destabilizira pederaciju.
zrenitno jedini legalni odgovor na takvo ponasanje srbije vidim u potezu da se migranti smjeste u te opstine.
pa kad migranti budu vecina u tim opstinama nek vide sami kako ce sa njima.
a ako se stanovnistvo bude bunilo za to ima policija. kad ne mogu na granicu uz drinu nek idu u te opstine i "ubjedjuju" stanovnistvo da migranti moraju kod njih.
- MarshalDodik
- Posts: 1603
- Joined: 20/11/2018 16:45
#72930 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Zasto FUP ne vraca migrante na granice RS-a ?
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#72931 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
zato sto to zajednicke institucije ne dozvoljavajuMarshalDodik wrote:Zasto FUP ne vraca migrante na granice RS-a ?
- MarshalDodik
- Posts: 1603
- Joined: 20/11/2018 16:45
#72932 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ne moraju zajednicke za ovakve stvari ni znati. Kao sto ni ne znaju da ih Mup Rs ciljano sprovodi do Federacije, a ustvari javna tajna.Maraschino wrote:zato sto to zajednicke institucije ne dozvoljavajuMarshalDodik wrote:Zasto FUP ne vraca migrante na granice RS-a ?
Kad ih identificiraju u Tz ili Sa i ispitaju gdje su presli granicu BiH i ko i cime ih je prebacio do Tz ili Sa onda jednostavno pretpostave kojom su rutom stigli i gdje su presli medjuentitetsku granicu i tu ih vrate.
Pri tome neka im dobro naznace kako u Hr mogu i iz RS-a, jer u suprotnom idu u logor, sugu i zmije u Bihac.
- animus
- Posts: 5728
- Joined: 21/06/2012 13:13
#72933 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ne postoje zajednicke institucije nego Institucije BiH.
- biske
- Posts: 1925
- Joined: 25/06/2009 03:35
- Location: teren
#72934 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Biće Drvar afroazijski! 
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#72935 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ne federalne, vec kantonalne...ali kakva vlast takva policija.Maraschino wrote:zato sto to zajednicke institucije ne dozvoljavajuMarshalDodik wrote:Zasto FUP ne vraca migrante na granice RS-a ?
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#72936 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
To je bila poenta moga posta, nema entitetske granice nego linija pa sam namjerno rekao umjesto drzavne ''zajednicke'' i marsal se upecao na obe opaske.animus wrote:Ne postoje zajednicke institucije nego Institucije BiH.
- escobar__
- Posts: 9999
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#72937 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
I ja se to pitam sve vrijeme... Mogu ih jednostavno hinjski prebacivat u tzv. rs kao što Hrvati na očigled svih migrante deponuju u Bosni i Hercegovini. Napraviš se lud, vratiš ih u brlog pa nek ih rješava tzv. žandarmerija.MarshalDodik wrote:Zasto FUP ne vraca migrante na granice RS-a ?
- MarshalDodik
- Posts: 1603
- Joined: 20/11/2018 16:45
#72938 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ozbiljno sam mislio kad sam davao ovakvu ideju, nije cudno sto sam se upecao
Sigurno da drugacije zamisljam BiH i njeno funkcionisanje i znam da ovakve ideje ne idu u prilog tome, ali svjestan sam i realnosti.
Pravi je tajmnig za ovakvo djelovanje kantonalnih mupova povodom smirivanja situacije sa migrantima. Pa i po cijenu nekakvih medjuentitetskih incidenata dvaju mup-ova. Niti ko u ovom vremenu moze dobiti poen vise za takvu rabotu , a i izbori su daleko. Sta fali da malo izmjerimo ciji je veci?!
Uglavnom, misljenja sam da bi tako sto rezultiralo privlacenjem paznje stranaca, sto bi kasnije mozda dodatno utvrdilo drzavne nadleznosti...
To je sve opet samo MOZDA, ali siguran sam da bi bilo odjeka glede migrantske krize. Migranti bi bili svjesni da ih cekaju najmanje duple batine ako krenu put BiH, jer poznavajuci miliciju i drotovski mentalitet kao kod svake zategnute situacije kola bi se slomila na izmucenom,golorukom rajom ( u ovom slucaju migrantima ) i njihovim svercerima.
Sigurno da drugacije zamisljam BiH i njeno funkcionisanje i znam da ovakve ideje ne idu u prilog tome, ali svjestan sam i realnosti.
Pravi je tajmnig za ovakvo djelovanje kantonalnih mupova povodom smirivanja situacije sa migrantima. Pa i po cijenu nekakvih medjuentitetskih incidenata dvaju mup-ova. Niti ko u ovom vremenu moze dobiti poen vise za takvu rabotu , a i izbori su daleko. Sta fali da malo izmjerimo ciji je veci?!
Uglavnom, misljenja sam da bi tako sto rezultiralo privlacenjem paznje stranaca, sto bi kasnije mozda dodatno utvrdilo drzavne nadleznosti...
To je sve opet samo MOZDA, ali siguran sam da bi bilo odjeka glede migrantske krize. Migranti bi bili svjesni da ih cekaju najmanje duple batine ako krenu put BiH, jer poznavajuci miliciju i drotovski mentalitet kao kod svake zategnute situacije kola bi se slomila na izmucenom,golorukom rajom ( u ovom slucaju migrantima ) i njihovim svercerima.
- MarshalDodik
- Posts: 1603
- Joined: 20/11/2018 16:45
#72939 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Pa da. Ne treba puno za ovako nesto, malo muda i malo bezobrazluka.escobar__ wrote:I ja se to pitam sve vrijeme... Mogu ih jednostavno hinjski prebacivat u tzv. rs kao što Hrvati na očigled svih migrante deponuju u Bosni i Hercegovini. Napraviš se lud, vratiš ih u brlog pa nek ih rješava tzv. žandarmerija.MarshalDodik wrote:Zasto FUP ne vraca migrante na granice RS-a ?
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#72940 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ja to govorim ima par mjeseci. Tamo negdje kod B.Otoke parkira se policijsko auto( a tu su dugo bili i jedni i drugi parkirani) i cim posumnjaju da idu migranti pjesice, autobusom, vozom...sta je, kuda jarani, mrs nazad a oni sto su prosli pravac Medeno polje ili tamo iza Drvara prema Dinari.MarshalDodik wrote:
Pa da. Ne treba puno za ovako nesto, malo muda i malo bezobrazluka.
Na B.Brdu stalnu patrolu kao i u Memicima...pa ko izdrzi.
Koji je to bezobrazluk, vec postoje uredi za strance u Bijeljini, B.Luci i drugim mjestima ali nece ni da ih evidentiraju nego ih samo upucuju prema pederaciji.
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#72941 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Srbija kasira pare od EU za zbrinjavanje migranata a istovremeno ih šalje u dosluhu sa Dodikom u FBiH.
- mayab
- Posts: 30853
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#72942 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Naravno, pa ne ide dodik džabe barem dva puta dnevno u Srbiju kod picoustog na neke "konsultacije"....muzicar_iz_parka wrote:Srbija kasira pare od EU za zbrinjavanje migranata a istovremeno ih šalje u dosluhu sa Dodikom u FBiH.
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#72943 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
izlazak pederalne policije na entitetsku granicu je jedan od ciljeva koji se zeli postici ovom migrantskom krizom koju izaziva srbija.
- escobar__
- Posts: 9999
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#72944 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Vele na ptpc da je to granica između Srbije i tzv. srpske. 
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#72945 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
u trenutnoj situaciji i trenutnom drzavnom uredjenju najefikasniji potez bi bio odluka o izgradnji prihvatnih centara uz pomoc finansijskih srestava EU. i to na podrucju opstina bosanski petrovac, drvar, glamoc i bosansko grahovo.
ova odluka se mora donijeti sto hitnije.
ova odluka se mora donijeti sto hitnije.
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#72946 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ovo sa migrantima je jos jedna posljedica gubitka kontrole nad lijevom obalom drine. nadam se da dobrim bosnjanima bosne srebrene postaje jasnije koliko za njih znaci granica na drini. mislim da bi se zbog toga dogadjanja na drini devedesetih trebala malo vise medijski obradjivati.
na primjer
na primjer
https://avaz.ba/vijesti/bih/520656/prvi ... ku-cuprijuVIŠEGRAD U završnoj fazi snimanje filma „Ovamo daleko – atentat na Bosnu“
Prvi put nakon 27 godina komandant Ahmet Sejdić posjetio Višegradsku ćupriju
U filmu se govori o učešću specijalnih jedinica iz Srbije u vojnim operacijama na tlu naše zemlje
- muha_sa
- Posts: 140469
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#72947 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Šta je pa sad ovo
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/128 ... rbica.html
RADOVANOVIĆ ZATRESAO REPUBLIKU SRPSKU; „USKORO KREĆU AKCIJE, NARODU JE DOSTA SVEGA“: „Moje razbijanje Republike Srpske; prvo ima da (raz)bijem kumove Dodika i Škrbića..."
Priznajem da će moje političko angažovanje uveliko biti usmjereno na "razbijanje" Republike Srpske...
Piše: BORISLAV RADOVANOVIĆ
Jedan od prioriteta svakako biće razbijanje (bukvalno!) apotekarske mafije i nacionalizacija lanca apoteka "Moja apoteka". Nacionalizacija po Putinovom modelu: ima da (raz)bijem kumove Dodika i Škrbića dok god ne potpišu da će lopovlukom stečene apoteke vratiti narodu.
Znate li Putinovu tajnu brzog ekonomskog oporavka Rusije? Nekih desetak tajkuna, koji su banditski privatizovali gro ruskog društvenog bogatstva, Putin je jednostavno pozatvarao. Utamničenima ponudio je na potpisivanje ugovore kojima svoje kompanije vraćaju državi. I mahom su potpisivali jer alternative nije bilo.
Znači, osvajanje vlasti na izborima služi za stavljanje pod kontrolu državno-represivnog aparata, ali upravo sa ciljem da se službena lica ne miješaju u svoj posao - kako to decenijama čine. Samo krajnje lakovjerni mogu vjerovati da je sa ovakvim tužiocima i sudijama moguće oduzimati nelegalno stečenu imovinu. Teorijski jeste moguće, ali bi proces trajao nekoliko vijekova.
U stvari sva mudrost je uspostaviti kontrolu nad realno represivnom komponentom sistema - policijom. Novi ministar prvog dana posmjenjuje dvadeset načelnika uprava i imenuje svoje ljude, a ovi za sedmicu-dvije izmijenjaju kompletan rukovodni sastav.
Kasnije sve to valja zakonski promijeniti i potpuno eliminisati političke uticaje na policiju, ali barabe u startu valja tući njihovim metodama. Ukoliko se lopine pozovu na ustavna prava taman ih podsjetimo kako za preko dvije decenije nisu objavili državni i entitetski ustav, pa nismo u mogućnosti ispoštovati prava kakva pojma nemamo gdje su propisana.
Dobro je što nemamo ustava. Tako unutar policijskog sistema možemo oformiti specijalni tim inspektora za primjenu "sofisticiranih" metoda istraživanja. Prvo će lopuže da biju dok ne otkriju šta su pokrali i gdje su zaštekali račune, a potom dok ne potpišu kako se svega odriču u korist naroda.
Za tu svrhu odlično je upotrebljiv tvrdo ukoričeni "Komentar zakona o krivičnom postupku RS-a". Znam da je ta knjiga dostavljena svim organizacionim jedinicama policije (dakle upotrebljiva svuda), a pošto sam je pročitao znam i koliko je tvrda i teška. Odlična za batinanje!
Dakle, kompletan postupak oduzimanja nelegalno stečenje imovine provedete primjenom "Zakona o krivičnom postupku", a sa fokusom na komentar zakona. Kad god u postupku postoje svjedoci i njima treba davati tu tešku knjižurinu i omogućiti im "suočavanje" sa osumnjičenima. Tako da sve bude zasnovano na zakonu.
Za ogledni primjer ovakve nacionalizacije posebno mi je interesantan lanac apoteka "Moja apoteka". Kada sam kao inspektor za organizovani kriminal počeo raditi enormni kriminal na štetu Fonda zdravstva RS-a, ova kompanija imala je tridesetak apoteka.
Prvo su oteli kompletnu imovinu apotekarske ustanove grada Banjaluke, a potom su teškim lopovlucima kompaniju podigli na preko šezdeset apoteka sa desetak miliona zarade godišnje. Zamislite, bitange su falsifikovane recepte slali FZO i prihodovali milione na bazi fiktivnog prometa.
Dodikov miljenik, doktor Aleksandar Miljuš, sa pozicije direktora prijedorske filijale FZO preko tri godine refundirao je skupe lijekove za koje je znao da ih uopšte nema na našem tržištu. Koliki je stepen bezobrazluka postojao u tom kriminalu vidite po tome što su refundirali izdavanje lijekova kakih nije bilo na našem tržištu.
Zašto sam uvjeren da će Milorad Dodik i kum mu Ranko Škrbić vratiti narodu ovaj lanac apoteka? Mogu to brzinski potpisati, a mogu rizikovati i prolaženje golgote kakvu su meni priredili kada su sprječavali istragu u pomenutom kriminalu. Nemaju oni mentalnu snagu ni da pokušaju izdržati onakvu torturu, tako da će potpisivati brzinom svjetlosti. Vjerujte mi.
Elem, valja znati i dodatni "argument" ovakve nacionalizacije. Neće Dodik, Škrbić i slični biti pritvoreni zbog privrednog kriminala, nego zbog ubistava. Kad "propjevaju" oko ubistava, a hoće kao i mnogi prije njih, vjerujte da im imovina neće biti toliko važna.
Znam da ovo djeluje utopijski, pa će i prije izbora krenuti građanska akcija kakvoj se niko nije nadao. Nešto dosad neviđeno i to na nivou cijele BiH. Još kako ćemo barabe prodrmati, a možebitno i eliminisati iz institucija.
Valja prije izbora narodu pokazati kako se bori sa umišljenim oligarsima, pa da ljudi znaju za koga glasati. I to na objedinjenim lokalnim i opštim izborima. Iskreno, određene akcije već bi pokrenuli da nismo ovoliko fokusirani na stvaranje informacionih pretpostavki. Kad mašinerija startuje biće jasno o čemu se radi, ali i kasno da bitange bilo šta spriječe.
Znate, ovakva Bosna i Hercegovina, Republika Srpska, Federacija BiH i ostala čudesa tek su posljedice razjedinjenosti građana. Lako je manipulisati sa podijeljenom i utorenom populacijom. Zato politiku valja upraviti ka svenarodnom jedinstvu u borbi protiv oligarhije i nepravde.
Kad mi ove krvopije eliminišemo sa pozicija lako ćemo urediti državu po modelu javne uprave. Na polju uređenja države postoje jasno utvrđeni principi, standardi i instrumenti. Za većinu problema sa kakvima ova zemlja i region tavore decenijama nauka i struka davno su iznašle rješenja.
Kako bi što brže dolazili do rješenja fokusiran sam na mogućnosti elektronske peticije. Ukoliko unija građanskih pokreta u kojoj djelujem okupi kritičnu masu nametnućemo elektronsku peticiju kao osnovni oblik predlaganja normativnih izmjena.
Opet, peticija je u funkciji referenduma. Na godišnjem nivou organizujem jedan-dva referenduma sa po pet-deset pitanja prethodno iskristalisanih za dobijanje plebiscitarne podrške. Dakle, direktnom demokratijom narod realizuje društvene promjene.
Znam, neće to ići lako sa ovakvim krvopijama na pozicijama moći. Zato i ukazujem da sam spreman iskoristiti i neka stara znanja i vještine na polju "razbijanja". Vjerovali ili ne, za par mjeseci ima da izbrišem sjećanja na pojedince. Sa svom raspoloživom silom za dvanaest godina nisu me uspjeli slomiti, a meni treba tek par mjeseci pozicije da ih pometem do zadnjega.
Uostalom, uskoro kreću prve akcije po kojima će se svako moći odrediti u pogledu pridruživanja daljoj borbi. Znam da ljudi žele biti akteri društvenih promjena, da žele biti društveni subjekti, ali i da su nakon prošlogodišnjih izbora shvatili lažljivost i ogavnost dominantnih političkih garnitura.
Zato budućnost vidim u svenarodnoj fronti okupljenoj oko novih ljudi i novih ideja. Nadam se da je suština "politike razbijanja" shvatljiva i prihvatljiva većini napaćenog naroda, pa i o kakvom "razbijanju" govorim.
(Prenosimo s autorovog bloga)
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/128 ... rbica.html
RADOVANOVIĆ ZATRESAO REPUBLIKU SRPSKU; „USKORO KREĆU AKCIJE, NARODU JE DOSTA SVEGA“: „Moje razbijanje Republike Srpske; prvo ima da (raz)bijem kumove Dodika i Škrbića..."
Priznajem da će moje političko angažovanje uveliko biti usmjereno na "razbijanje" Republike Srpske...
Piše: BORISLAV RADOVANOVIĆ
Jedan od prioriteta svakako biće razbijanje (bukvalno!) apotekarske mafije i nacionalizacija lanca apoteka "Moja apoteka". Nacionalizacija po Putinovom modelu: ima da (raz)bijem kumove Dodika i Škrbića dok god ne potpišu da će lopovlukom stečene apoteke vratiti narodu.
Znate li Putinovu tajnu brzog ekonomskog oporavka Rusije? Nekih desetak tajkuna, koji su banditski privatizovali gro ruskog društvenog bogatstva, Putin je jednostavno pozatvarao. Utamničenima ponudio je na potpisivanje ugovore kojima svoje kompanije vraćaju državi. I mahom su potpisivali jer alternative nije bilo.
Znači, osvajanje vlasti na izborima služi za stavljanje pod kontrolu državno-represivnog aparata, ali upravo sa ciljem da se službena lica ne miješaju u svoj posao - kako to decenijama čine. Samo krajnje lakovjerni mogu vjerovati da je sa ovakvim tužiocima i sudijama moguće oduzimati nelegalno stečenu imovinu. Teorijski jeste moguće, ali bi proces trajao nekoliko vijekova.
U stvari sva mudrost je uspostaviti kontrolu nad realno represivnom komponentom sistema - policijom. Novi ministar prvog dana posmjenjuje dvadeset načelnika uprava i imenuje svoje ljude, a ovi za sedmicu-dvije izmijenjaju kompletan rukovodni sastav.
Kasnije sve to valja zakonski promijeniti i potpuno eliminisati političke uticaje na policiju, ali barabe u startu valja tući njihovim metodama. Ukoliko se lopine pozovu na ustavna prava taman ih podsjetimo kako za preko dvije decenije nisu objavili državni i entitetski ustav, pa nismo u mogućnosti ispoštovati prava kakva pojma nemamo gdje su propisana.
Dobro je što nemamo ustava. Tako unutar policijskog sistema možemo oformiti specijalni tim inspektora za primjenu "sofisticiranih" metoda istraživanja. Prvo će lopuže da biju dok ne otkriju šta su pokrali i gdje su zaštekali račune, a potom dok ne potpišu kako se svega odriču u korist naroda.
Za tu svrhu odlično je upotrebljiv tvrdo ukoričeni "Komentar zakona o krivičnom postupku RS-a". Znam da je ta knjiga dostavljena svim organizacionim jedinicama policije (dakle upotrebljiva svuda), a pošto sam je pročitao znam i koliko je tvrda i teška. Odlična za batinanje!
Dakle, kompletan postupak oduzimanja nelegalno stečenje imovine provedete primjenom "Zakona o krivičnom postupku", a sa fokusom na komentar zakona. Kad god u postupku postoje svjedoci i njima treba davati tu tešku knjižurinu i omogućiti im "suočavanje" sa osumnjičenima. Tako da sve bude zasnovano na zakonu.
Za ogledni primjer ovakve nacionalizacije posebno mi je interesantan lanac apoteka "Moja apoteka". Kada sam kao inspektor za organizovani kriminal počeo raditi enormni kriminal na štetu Fonda zdravstva RS-a, ova kompanija imala je tridesetak apoteka.
Prvo su oteli kompletnu imovinu apotekarske ustanove grada Banjaluke, a potom su teškim lopovlucima kompaniju podigli na preko šezdeset apoteka sa desetak miliona zarade godišnje. Zamislite, bitange su falsifikovane recepte slali FZO i prihodovali milione na bazi fiktivnog prometa.
Dodikov miljenik, doktor Aleksandar Miljuš, sa pozicije direktora prijedorske filijale FZO preko tri godine refundirao je skupe lijekove za koje je znao da ih uopšte nema na našem tržištu. Koliki je stepen bezobrazluka postojao u tom kriminalu vidite po tome što su refundirali izdavanje lijekova kakih nije bilo na našem tržištu.
Zašto sam uvjeren da će Milorad Dodik i kum mu Ranko Škrbić vratiti narodu ovaj lanac apoteka? Mogu to brzinski potpisati, a mogu rizikovati i prolaženje golgote kakvu su meni priredili kada su sprječavali istragu u pomenutom kriminalu. Nemaju oni mentalnu snagu ni da pokušaju izdržati onakvu torturu, tako da će potpisivati brzinom svjetlosti. Vjerujte mi.
Elem, valja znati i dodatni "argument" ovakve nacionalizacije. Neće Dodik, Škrbić i slični biti pritvoreni zbog privrednog kriminala, nego zbog ubistava. Kad "propjevaju" oko ubistava, a hoće kao i mnogi prije njih, vjerujte da im imovina neće biti toliko važna.
Znam da ovo djeluje utopijski, pa će i prije izbora krenuti građanska akcija kakvoj se niko nije nadao. Nešto dosad neviđeno i to na nivou cijele BiH. Još kako ćemo barabe prodrmati, a možebitno i eliminisati iz institucija.
Valja prije izbora narodu pokazati kako se bori sa umišljenim oligarsima, pa da ljudi znaju za koga glasati. I to na objedinjenim lokalnim i opštim izborima. Iskreno, određene akcije već bi pokrenuli da nismo ovoliko fokusirani na stvaranje informacionih pretpostavki. Kad mašinerija startuje biće jasno o čemu se radi, ali i kasno da bitange bilo šta spriječe.
Znate, ovakva Bosna i Hercegovina, Republika Srpska, Federacija BiH i ostala čudesa tek su posljedice razjedinjenosti građana. Lako je manipulisati sa podijeljenom i utorenom populacijom. Zato politiku valja upraviti ka svenarodnom jedinstvu u borbi protiv oligarhije i nepravde.
Kad mi ove krvopije eliminišemo sa pozicija lako ćemo urediti državu po modelu javne uprave. Na polju uređenja države postoje jasno utvrđeni principi, standardi i instrumenti. Za većinu problema sa kakvima ova zemlja i region tavore decenijama nauka i struka davno su iznašle rješenja.
Kako bi što brže dolazili do rješenja fokusiran sam na mogućnosti elektronske peticije. Ukoliko unija građanskih pokreta u kojoj djelujem okupi kritičnu masu nametnućemo elektronsku peticiju kao osnovni oblik predlaganja normativnih izmjena.
Opet, peticija je u funkciji referenduma. Na godišnjem nivou organizujem jedan-dva referenduma sa po pet-deset pitanja prethodno iskristalisanih za dobijanje plebiscitarne podrške. Dakle, direktnom demokratijom narod realizuje društvene promjene.
Znam, neće to ići lako sa ovakvim krvopijama na pozicijama moći. Zato i ukazujem da sam spreman iskoristiti i neka stara znanja i vještine na polju "razbijanja". Vjerovali ili ne, za par mjeseci ima da izbrišem sjećanja na pojedince. Sa svom raspoloživom silom za dvanaest godina nisu me uspjeli slomiti, a meni treba tek par mjeseci pozicije da ih pometem do zadnjega.
Uostalom, uskoro kreću prve akcije po kojima će se svako moći odrediti u pogledu pridruživanja daljoj borbi. Znam da ljudi žele biti akteri društvenih promjena, da žele biti društveni subjekti, ali i da su nakon prošlogodišnjih izbora shvatili lažljivost i ogavnost dominantnih političkih garnitura.
Zato budućnost vidim u svenarodnoj fronti okupljenoj oko novih ljudi i novih ideja. Nadam se da je suština "politike razbijanja" shvatljiva i prihvatljiva većini napaćenog naroda, pa i o kakvom "razbijanju" govorim.
(Prenosimo s autorovog bloga)
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#72948 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Da se razumijemo...ovo nije snimanje filma tipa Sutjeska jal Neretva nego dokumentarac u kojem ”akteri” porane kad nema nikog pa na brzinu kažu koju i bjež nazad...155_mm wrote:https://avaz.ba/vijesti/bih/520656/prvi ... ku-cuprijuVIŠEGRAD U završnoj fazi snimanje filma „Ovamo daleko – atentat na Bosnu“
Prvi put nakon 27 godina komandant Ahmet Sejdić posjetio Višegradsku ćupriju
U filmu se govori o učešću specijalnih jedinica iz Srbije u vojnim operacijama na tlu naše zemlje
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#72949 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
da se razumijemo niko nije ni govorio da jeste. cak se nije ni trebalo ni ici u visegrad. dovoljno je da svjedoci tih dogadjanja to prenesu na buduca pokoljenja. takodje da se razumijemo. vecini je jasno da je visegrad velikosrpski ratni plijen i da se oni danas tako ponasaju. nisu valjda dzaba ispekli onih preko 70 zivih dusa u visegradu 1992. da bi sad kao tamo nesto snimao po visegradskom mostu.PM72 wrote:Da se razumijemo...ovo nije snimanje filma tipa Sutjeska jal Neretva nego dokumentarac u kojem ”akteri” porane kad nema nikog pa na brzinu kažu koju i bjež nazad...155_mm wrote:https://avaz.ba/vijesti/bih/520656/prvi ... ku-cuprijuVIŠEGRAD U završnoj fazi snimanje filma „Ovamo daleko – atentat na Bosnu“
Prvi put nakon 27 godina komandant Ahmet Sejdić posjetio Višegradsku ćupriju
U filmu se govori o učešću specijalnih jedinica iz Srbije u vojnim operacijama na tlu naše zemlje
sto se tice "aktera" koji u jutarnjim satima slikaju "'erojski" cin. najbolji su oni sto su u 4 sata ujutro istakli srbijansku zastavu na mjestu gdje je gavrilo ubijo onu trudnu austrijanku sa suprugom i pobjegli autom brze nego ovi sto kradu auta.
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#72950 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
u svakom slucaju bosnjaci podrinja i istocne hercegovine zasluzuju vecu paznju u svakom pogledu pa i medijsku. ne samo zbog njih nego zbog ostalih bosnjana.
ova migrantska kriza je valjda svima pokazala kako zbog slabe granice na drini i istocnoj hercegovini i oni u cazinu, bihacu i velikoj kladusi imaju probleme.
ova migrantska kriza je valjda svima pokazala kako zbog slabe granice na drini i istocnoj hercegovini i oni u cazinu, bihacu i velikoj kladusi imaju probleme.
