Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#72826 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Hafis »

P.Starck wrote:
Hafis wrote:Probosanski blok ne smije popustiti. Jeb'o ruski plin, ne trebaju ni puštati pipu.
Sve što se može prešaltati na struju, k'o i sav pošten svijet.
I na taj način financirati i jačati EP BiH, a Laktašenko ima da pukne od muke :)
Bravo, onih 10ak% ukupno potrošene struje koju je trošio a ne plaćao Aluminij, dati da troši a ne plaća i svekoliko pućanostvo federacije, poglavito glavnog grada federacije
Tako je. A one silne plinske cjevčuge i instalacije dati Aluminiju da istopi i gurne na tržište.
Još samo ostaje malo pojačati trafo stanice, el. instalacije, nabaviti štogod el. opreme za kućanstva, konvertore, TA peći, bojlere i ostale getribe.. i zbogom Gardijan i ruski plin
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1603
Joined: 20/11/2018 16:45

#72827 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by MarshalDodik »

Maraschino wrote:
MarshalDodik wrote:
archi_a wrote:Bilo kako bilo, alfa jedinica SIPA-e bi mogla biti poslana u prostorije u kojoma je gas zatvoren, sa optužnicom za pokušaj terorisanja i uslovljavanja kompletnog glavnog grada Bosne i Hercegovine. Samo je pitanje da li će nadležno tužilaštvo ovako formulisati optužnicu. Ni rusi za vrijeme hladnog rata a ni danas kada su pod sankcijama eu, ne uslovljavaju niti zavrću pipe zemljama evropske unije, jer bi to bio skandal. Protok mora ići, a za sve nedoumice postoje sudovi i postoje tužbe. Tako će na kraju biti i ovdje. Vidjet ćete. ;)
Mile je vec jednom tjerao bosnjacki Sipu i prijetio joj srpskim Mupom
:lol:

...a onda mu SIPA udje u prostorije MUP i pretrese ih... :izet:

Treba pitati onog sepu sto predstavlja ruskog ambasadora, ko ce mu placati plin ako ostanu zavrnute pipe?
:mrgreen:
Obmanjujes javnost
Zdogovorit ce se oni oko plina sigurno ;-)
archi_a
Posts: 11876
Joined: 11/12/2011 18:11

#72828 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by archi_a »

Jok, rusi će se odreći milionskih iznosa plina u Bosni i Hercegovini kako bi milorad mogao pokazati zube Sarajevu. :pisnuo:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#72829 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

MarshalDodik wrote: :mrgreen:
Obmanjujes javnost
Zdogovorit ce se oni oko plina sigurno ;-)
Naravno da ce se dogovoriti ali eto da se ima oko necega polemisati kada nije uspjelo sa spinom ''tri strane sudije''.
User avatar
P.Starck
Posts: 1322
Joined: 14/07/2010 22:46

#72830 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by P.Starck »

seoBIH wrote:
P.Starck wrote:a osim sa Miloradom. .
Zalutao si. Kako da ne pregovaras s nekim ko je izabran ispred naroda?
Lijepo. I Rašo i Bilja i Momčilo, pa možemo ići i dalje i šire u istoriju su bili izabrani od nekog, negdje.
Jednostavno, Dodik više nije faktor s kojim možemo razgovarati i ćao.
Od crne liste amerikanaca do arlaukanja po happy tveu, on jednostavno više nije i neće biti sagovornik. Lično on. Svi ostali bujrum, Mile stop.

Međutim...zašto se to nije desilo do sada? Pa odgovor može biti,
zato što sve naše "državotvorne" stranke na ovaj ili onaj način, "sarađuju" sa Miletom, a lakše je kad za sve što ti treba imaš jednu adresu.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#72831 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by seoBIH »

Cuj dodick nije relevantan. Pa dodick je najjači političar u BIH. Hajde eto ko ima jači od njega?

To što se ponaša krkanski nije zbog toga što je takav, već jer to prolazi kod naroda.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#72832 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Styling »

seoBIH wrote:Cuj dodick nije relevantan. Pa dodick je najjači političar u BIH. Hajde eto ko ima jači od njega?

To što se ponaša krkanski nije zbog toga što je takav, već jer to prolazi kod naroda.
MoRe mu se. Al', nicija nije do zore. Bojim se da ce aterirati ko kamen jednog dana.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#72833 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by seoBIH »

Mozda, za sada je najvaznija stavka iz RS-a i ne mozes ga iskljuciti iz vlasti.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#72834 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by PM72 »

archi_a wrote:Jok, rusi će se odreći milionskih iznosa plina u Bosni i Hercegovini kako bi milorad mogao pokazati zube Sarajevu. :pisnuo:
Pasa moj,
Kinezi potrose plina za jedan dan koliko Bosnje za godinu...nadoknadice rusi te milione kao ulog u Balkansko bure baruta i da budu involvirani u svako naše sranje.Dosli smo dotle da molimo ruskog ambasadora da se ukljuci u rjesavanje problema a naši ga do juče gledali ko šugavu ovcu...
archi_a
Posts: 11876
Joined: 11/12/2011 18:11

#72835 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by archi_a »

Nismo mi ni dokle došli, niti molimo ruskog ambasadora, već je to normalan slijed događaja, jer je plin koji je iz rusije namijenjen sarajevskoj kotlini stopiran na jednom dijelu transportne linije, jer su u entitetu umislili da mogu biti tretirani kao "zaseban subjekt, odnosno država". To neće proći. Zato se i ne može sklopiti ugovor, jer miloradovi insistiraju da se entitet tretira kao država u pregovorima. I jače zemlje bi imale problem da imaju milorada i co. u svom političkom životu. Živi bili pa vidjeli. Naravno da će se pozvati ambasador rusije, da proba umiriti "likove". I dalje ga gledamo....
A ovo naravno samo može ubrzati traženje, odnosno rješavanje alternativnih pravaca.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#72836 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by PM72 »

Pasa moj,
Ugovor ce biti potpisan i plin ce krenuti...kao i marke za transport kroz genocidni entitet...a te marke cemo mi davati
Zivi bili pa vidjeli
archi_a
Posts: 11876
Joined: 11/12/2011 18:11

#72837 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by archi_a »

Normalno je da će biti potpisan, ali bez toga da je entitet pi si "država" u pregovorima. Plaća se transport kroz sve tačke kroz koje prolazi, na kraju, koliko znam i istočno sarajevo plaća bh gasu. :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#72838 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

Hafis wrote:Probosanski blok ne smije popustiti. Jeb'o ruski plin, ne trebaju ni puštati pipu.
Sve što se može prešaltati na struju, k'o i sav pošten svijet.
I na taj način financirati i jačati EP BiH, a Laktašenko ima da pukne od muke :)
pa gasenjem aluminija pojavio se visak struje za TE gacko. toliko je trosio aluminij ne placajuci nista.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#72839 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by PM72 »

archi_a wrote:Normalno je da će biti potpisan, ali bez toga da je entitet pi si "država" u pregovorima. Plaća se transport kroz sve tačke kroz koje prolazi, na kraju, koliko znam i istočno sarajevo plaća bh gasu. :D
jest samo sto od gasa u Kantonu Sarajevo ovisi 300 000 ljudi a u Lukavici 300...e hocemo ih zajebat ako im naplatimo taksu
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#72840 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

ovo sa gasom nije slucajno bas sad. cekali su da krene sezona grijanja pa da ucjenjuju sa gasom. i ova ucjena je posljedica odnosa snaga u proslom ratu. ne samo da su pobili i protjerali bosnjake sa teritorije istocne bosne nego kontrolisuci tu teritoriju sad ucjenjuju grijanjem. mislim da bi ovo trebala biti pouka za buducnost.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#72841 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by PM72 »

i tvoj prijedlog je,kao na onoj temi o naoružanju,juriš braćo-ja ću za vama
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#72842 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

PM72 wrote:i tvoj prijedlog je,kao na onoj temi o naoružanju,juriš braćo-ja ću za vama
ne. to si ti napisao. procitaj sam i uvjeri se.
archi_a
Posts: 11876
Joined: 11/12/2011 18:11

#72843 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by archi_a »

Ja vam opet ponavljam, ugovor će biti potpisan, cijena nije sporna, količina nije sporna, sporno je samo to da se entitet neće nazivati državom potpisnicom. Godinama je ugovor potpisivan sa srbija gasom koja je bila nadležna za cijelu konekciju do entiteta federacija. Problem je nastao sada kada se formirala nova firma gaspromet pale koja je preuzela konekciju šepak-zvornik pa do kladnja, što čini 40 % kompletne infrastrukture transporta gasovoda u Bosni i Hercegovini. Neće biti entitet "država, strana u potpisu". To će im se upravo sa ovim problemom dokazati! :D a plina će biti.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#72844 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by PM72 »

jebe se onima u Lukavici kako ćes ih nazvati,oni će uzimati harač
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#72845 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by PM72 »

155_mm wrote:
PM72 wrote:i tvoj prijedlog je,kao na onoj temi o naoružanju,juriš braćo-ja ću za vama
ne. to si ti napisao. procitaj sam i uvjeri se.
naravno,ti bi tuđim gloginje mlatio.
archi_a
Posts: 11876
Joined: 11/12/2011 18:11

#72846 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by archi_a »

Šef ruske diplomatije Sergej Lavrov izjavio je danas da SAD i pojedini njihovi evropski partneri namjeravaju da uvuku BiH u NATO.

Lavrov je, obraćajući se na 16. godišnjoj sjednici tink tenka iz Moskve “Klub za diskusiju Valdaj”, ocijenio da se na taj način krši odgovarajuća rezolucija Vijeća sigurnosti UN, prenosi TASS.

“SAD i neke vodeće zapadnoevropske države zahtijevaju da odgovorne bošnjačke i pojedine hrvatske političke partije zauzmu kurs za stvaranje unitarne države u Bosni. Cilj je jednostavan - uvesti BiH u NATO. I u tu svrhu, oni pribjegavaju raznim manevrima, uključujući reviziju rezolucije Vijeća sigurnosti UN”, rekao je Lavrov.
Ma odbranit će se od ovoga. Tu je žandarmerija.

:pisnuo:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#72847 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

PM72 wrote:
155_mm wrote:
PM72 wrote:i tvoj prijedlog je,kao na onoj temi o naoružanju,juriš braćo-ja ću za vama
ne. to si ti napisao. procitaj sam i uvjeri se.
naravno,ti bi tuđim gloginje mlatio.
to ti pises i tvrdis cijelo vrijeme. takvo nesto tvrditi na osnovu mog posta ukazuje na probleme koji zahtjevaju strucnu pomoc.

ja sam samo rekao da su nas u istocnoj bosni poklali, palili zive, silovali maloljetnu djecu, protjerali....

i sad plodove toga ubiru ucjenjujuci ove sto su prezivjeli sa grijanjem.

posto vidim imas zelju da raspravljas sa mnom onda objasni sta ti to smeta u mom postu pa si morao ostaviti najjadniji i najbjedniji argument ad hominem?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#72848 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by daddy-kool »

Upravu je Guardian što ne da gas!
Prvo da se nogiraju strane sudije, pa onda ide formiranje vlasti na državnom nivou, pa onda proglašenje vojne neutralnosti i održavanje vojnih vježbi "Slavensko bratstvo" sa prijateljskim i neutralnim državama (Bjelorusija, Rusija, Srbija), pa onda možda malo da odvrne pipu. :izet:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#72849 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

seoBIH wrote:Cuj dodick nije relevantan. Pa dodick je najjači političar u BIH. Hajde eto ko ima jači od njega?

To što se ponaša krkanski nije zbog toga što je takav, već jer to prolazi kod naroda.
U pravu si co'ce. Samo zaprijeti 'rvatima da se ne nasale i dodju u Drvara, i tako bi. :thumbup:

On jeste krkan i tako se ponasa a to narod voli. :thumbup:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#72850 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Hafis »

Niste nimalo doslijedni.
Koliko roncate na Dodika, ja sam mislio da će proraditi onaj čuveni bosanski inat, i da će se složno viknuti u jedan glas: jebi se i ti i taj tvoj ruski plin. ne treba nam nikako!!
Ali jok, roncaj, roncaj, a sutra se naguzi za plin. Ne ide to tako.
Locked