SDA-All about

Post Reply
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7276 Re: SDA-All about

Post by udrch »

StupskaBitanga wrote:Svaki građanin Bosne i hercegovine trebao bi se izjasniti Bosancem a SDA bi konačno sa svojim satelitima trebala pustiti ljude da se izjasne kako im je na srcu a ne kako su oni napravili 93.god
zašto bi se izjašnjavao da sam nešto što uglavnom ne mogu promjeniti..
kao građanin Bosne i Hercegovine živim ovdje od svog rođenja..
čak i da želim da promjenim svoje državljanstvo ne mogu to uraditi baš tako lako..mislim da su mi potrebne godine da to promjenim..a i da mogu, neću nikada..
zato sam ja svim srcem Bosanac i Hercegovac..

ali kada je u pitanju pripadnost narodu, ja sam Bošnjak, nakon stotina godina imam mogućnost da se tako izjasnim i tako ću se izjasniti..nema SDA sa tim ništa..osim onaj dio za koji je ona obavezna bila da uradi...a to su političke slobode do kojih je trebala dovesti..
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7277 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

Politička sloboda je i dovela do ove anarhije u kojoj se nalazimo
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7278 Re: SDA-All about

Post by udrch »

StupskaBitanga wrote:Politička sloboda je i dovela do ove anarhije u kojoj se nalazimo
nema veze, ja volim ove političke slobode..
ja želim, hoću i ako Bog da izjasniću se kao Bošnjak..
onaj kome se ne sviđa ova "anarhija" i ne voli političke slobode ima mogućnost pristupa Komunističkoj partiji Bosne i Hercegovine i raditi javno ili u ilegali na povratku jednopartijskog sistema u našoj zemlji..
onaj ko ne može to da čeka može kao pravi revolucionar da se preseli u neku komunističku zemlju..
svakom svačiji izbor..
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7279 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

nemoj tako udrch ...KP je u Novom Sarajevu podržala Koldžu :D dal zbog slične ideološke matrice ili obrazca djelovanja
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7280 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

Odlično je kada se javno kaže da je svačija stvar kako će se izjasniti mada agresivna i već paranoično uperena politika kako je samo i isključivo Bošnjaštvo bitno je postalo i zabrinjavajuće. Valjda ne svrstavanjem u bošnjački korpus se konačno ukida matrica podjela na stada i čobane koji upravljaju tim stadima
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#7281 Re: SDA-All about

Post by Shahab »

StupskaBitanga wrote:Svaki građanin Bosne i hercegovine trebao bi se izjasniti Bosancem a SDA bi konačno sa svojim satelitima trebala pustiti ljude da se izjasne kako im je na srcu a ne kako su oni napravili 93.god
Evo lijepog primjera kako komunistički lešinari, nekadašnji Jugosloveni i Srbokomunisti, organizovani kroz SDP, koriste priliku koju im je omogućila korumpirana i nesposobna SDA na čelu sa Sulejmanom Tihićem. Oni na perfidan i manipulatorski način pokušavaju nametnuti projekciju kako je projekat bošnjačkog identiteta, u stvari projekat SDA. Oni žele da iskoriste krizu kredibiliteta kroz koju, zahvaljujući promašenoj politici Sulejmana Tihića, prolazi SDA, kako bi inicirali krizu identiteta bošnjačkog naroda. Ovo je sudbina koju su komunistički lešinari namjenili bošnjačkom narodu, jer istorija je učiteljica života...

http://sandzakpress.net/dok-su-ih-ubija ... ent-page-2
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7282 Re: SDA-All about

Post by StupskaBitanga »

Takav stil pisanja je odličan za novine tipa Avaz i Oslobodjenje
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7283 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

StupskaBitanga wrote:Svaki građanin Bosne i Hercegovine trebao bi se izjasniti Bosancem a SDA bi konačno sa svojim satelitima trebala pustiti ljude da se izjasne kako im je na srcu a ne kako su oni napravili 93.god
Niko ti ne brani da se izjasnis kako god hoces.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7284 Re: SDA-All about

Post by udrch »

JoseMujica wrote:nemoj tako udrch ...KP je u Novom Sarajevu podržala Koldžu :D dal zbog slične ideološke matrice ili obrazca djelovanja
isključivo iz familijarnih razloga :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7285 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

vidiš nisam tu varijablu uzeo u razmatranje...al ne bi me začudilo jer imaju komunisti tendenciju kreiranja nasljednih monarhija :lol: :lol: :lol:
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#7286 Re: SDA-All about

Post by Shahab »

Operacija "Bijeli Cigani" nastavlja se punim intenzitetom, a kontrolni paket ove dionice preuzima jadni i mizerni političar bet vizije, Sulejman Tihić, sa svojim kleptomanima iz vrha SDA... :skoljka:
BANJA LUKA - Mandatarka za sastav nove Vlade Republike Srpske Željka Cvijanović najavila je danas da će jedno ministarsto mjesto u novoj entitetskoj Vladi ponuditi SDA.
Nakon što dobije tri imena, odlučit će ko će biti novi, šesti, ministar u njenom kabinetu, u resoru trgovine i turizma.

-SDA će dostaviti imena tri kandidata za koja smatraju da bi mogli biti na toj funkciji - rekla je Cvijanović u izjavi novinarima u Banjoj Luci.

Ona je, nakon danas održanih konsultacija s predstavnicima Socijalističke partije i Demokatskog narodnog saveza RS-a, dobila podršku za svoj program i novi sastav izvršne vlasti u RS.

Pozicije ministara ovih stranaka neće se mijenjati ni u novoj Vladi.

Predsjednik DNS-a Marko Pavić je rekao da su od mandatake tražili da tri stvari budu prioritet - zapošljavanje, ekonomija i borba protiv kriminala i korupcije.

-Saglasili smo se da je to najvažnije i da ima prostora da se na tim stvarima uradi i više i bolje - kazao je Pavić.

I mandatarka Cvijanović je kazala da su svjesni okvira u kojima se kreću i okolnosti, te da je potrebno da se osiguraju različita poboljšanja kada je u pitanju cjelokupan ambijent u RS, s posebnim naglaskom na poslovni.

Složila se s Pavićem i da je potrebno riješavati pitanja koja je on kandidirao te izrazila opredjeljenost da se upravo njima i bavi kao buduća premijeraka RS-a.

Dodala je da je razgovarano o pravcima u kojima treba da se djeluje kako bi se poboljšalo stanje u društvu.

- Znamo da se teško živi i razgovarali smo koje mjere preduzeti u javnim preduzećima, kako bi vidjeli koji su to nedostaci u radu i gdje se novac i zašto odliva - rekla je Cvijanović.

I predsjednik Socijalističke partije Petar Đokić rekao je da je s mandatarkom za sastav nove vlade RS Željkom Cvijanović razgovarao o njenim prioritetima u budućem radu, te potvrdio da će SP podržati izbor Cvijanović i njenog kabineta .

Prijedlog SP-a je također da i u novom sastavu Vlade ostanu dosadašnji ministri iz ove partije.

Dosadašnjoj ministrici za ekonomske odnose i regionalnu saradnju RS-a, 27. februara je entitetski predsjednik Milorad Dodik povjerio mandat za sastav nove Vlade RS-a.

Tog dana Skupština RS-a prihvatila je ostavku vlade Aleksandra Džombića, a zatim je i Vijeće naroda potvrdilo tu odluku parlamenta.

Ukoliko bude izabrana, Cvijanović će biti prva premijerka od nastanka RS-a.
Last edited by Shahab on 04/03/2013 16:14, edited 2 times in total.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7287 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

nije to do Goluma....takva mu je baza i kiselina :lol:

vego ljudi...ko će sad državu braniti kad su svi pravi patrioti u vlasti :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#7288 Re: SDA-All about

Post by KatarinaKosaca »

JoseMujica wrote:nije to do Goluma....takva mu je baza i kiselina :lol:

vego ljudi...ko će sad državu braniti kad su svi pravi patrioti u vlasti :D
Pa, SDP naravno :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7289 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

nemre ni Slučajni Prolaznik.....SDP je već u vlasti s rušiteljima na državnom, a sad će SDA biti na entitetskom


evo doturu prilike da udari s boka iz Vatana :D
User avatar
Damir_5
Posts: 741
Joined: 25/01/2013 12:06

#7290 Re: SDA-All about

Post by Damir_5 »

Koliko moras biti bez obraza, pa kad te neko "isamara" na drzavnom nivou, da prihvatis koalirati sa istim na sumskom nivou? Stvarno dno dna i samo dokaz da sto se tice SDA i SDP, razlika je samo u tome sto je SDP u tom trenutku dao Dodiku vise i da se radi o istim beskicmenjacima koji bi za sitne ustupke prodali rodjenu mater, a kamoli Bosnjake.

Bosnjacima treba pod hitno politicka alternativa za SDA i SDP, dok god oni ne budu u isto vrijeme na svim nivoima u opoziciji, nema nista od napretka. To je valjda do sad i budali jasno.

Treba nam bosnjacka alternativa koja ce pomesti sa scene beskicmenjake SDA i SDP u suprotnom izbori 2014 ce biti uzaludni, sjasi Kurta, da uzjase Murta.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#7291 Re: SDA-All about

Post by muhafuca »

Ne treba bosnjacima alternativa - treba svima nama zajedno jedna alternativa

i za sda i za sdp i za hdz i za snsd i za svu ostalu gamad
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#7292 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Čuj jedno ministarstvo :? Makar da im je dao svih 5 iz bošnjačke kvote... ni Suljo nije više što je bio.

Komentar dežurnih SDA-ovaca?
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#7293 Re: SDA-All about

Post by Shahab »

Damir_5 wrote:Koliko moras biti bez obraza, pa kad te neko "isamara" na drzavnom nivou, da prihvatis koalirati sa istim na sumskom nivou? Stvarno dno dna i samo dokaz da sto se tice SDA i SDP, razlika je samo u tome sto je SDP u tom trenutku dao Dodiku vise i da se radi o istim beskicmenjacima koji bi za sitne ustupke prodali rodjenu mater, a kamoli Bosnjake.

Bosnjacima treba pod hitno politicka alternativa za SDA i SDP, dok god oni ne budu u isto vrijeme na svim nivoima u opoziciji, nema nista od napretka. To je valjda do sad i budali jasno.

Treba nam bosnjacka alternativa koja ce pomesti sa scene beskicmenjake SDA i SDP u suprotnom izbori 2014 ce biti uzaludni, sjasi Kurta, da uzjase Murta.
Potrebna je alternativa ali u smislu civilizacijskog diskursa. Bošnjacima treba modernizacija i integracija u globalne tokove, a to se jedino može postići izgradnjom auto puta, koridora za Budimpeštu, i uspostavljanjem državnog aparata prema germanskim standardima i normama. Sinoć je Esad Duraković definirao intelektualca kao NEPOTKUPLJIVOG borca za ISTINU, koji djeluje izvan stranačkih stega i talova. Svi pojedinci koji posjeduju navedene osobine, ne mogu da ne prepoznaju da je SDA u suštini simbolizacija baliluka i svega primitivnog i nazadnog u bošnjačkom narodu. Njih čovjek jednostavno može samo da mrzi, i to sa gađenjem. Istovremeno kao lažna alternativa nameće se CRVENA KUGA, brlog komunističkih lešinara i šibicara, organizovanih kroz SDP. Oni također simbolizuju još goru verziju baliluka, "New Age Bijelog Cigana" bez bilo kakvog osjećaja za tradiciju i vjeru. Građani treba da znaju notornu istinu, da su sistem koji njihove živote čini beznadežnim, izgradila SDA- Sulejman Tihić i SDP Zlatko Lagumdžija.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7294 Re: SDA-All about

Post by udrch »

kakvih 5 iz bošnjačke kvote? kolko PC ima ministarstava?
koliko vidim havaz još nema informacije o Tihićevoj prodaji, pa dajte da vidimo šta je SDA dala Dodiku..
a volio bih znati kako je neki dodikov kadar bolja opcija od recimo Mahmutovića kojeg predlažu..
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#7295 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

udrch wrote:kakvih 5 iz bošnjačke kvote? kolko PC ima ministarstava?
koliko vidim havaz još nema informacije o Tihićevoj prodaji, pa dajte da vidimo šta je SDA dala Dodiku..
a volio bih znati kako je neki dodikov kadar bolja opcija od recimo Mahmutovića kojeg predlažu..
16, koliko znam... trebalo bi biti 8S+5B+3H.

A ovdje bi mogao biti odgovor na tvoje pitanje...
Upitan da li SDA time u potpunosti ulazi u vladajuću koaliciju na nivou RS, Mahmutović je odgovorio potvrdno, te je dodao da bi "to moglo promijeniti i šire konstalaciju snaga u BiH i pokrenuti neke stvari", ali nije precizirao o čemu se tačno radi.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7296 Re: SDA-All about

Post by udrch »

http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada ... fault.aspx

odakle crpiš to pravilo, jer koliko vidim ni u ovoj džombićevoj nije bilo tako..
od 16 ministara i premijera samo su troje Bošnjaci..
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7297 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

stani bolan udrch...možda imaju još dva Bošnjaka a ti ne znaš jer su bez Tokićevog potpisa i pečata :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#7298 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Čudno... vidim i ja da su samo tri Bošnjaka, bar po imenu.
http://skupstinabd.ba/ustavi/rs/Ustav_bosanski.pdf
Član 92 dopunjen je Amandmanom LXXXIV, koji glasi:
"Predsjednik i potpredsjednici Vlade ne mogu biti iz reda istog
konstitutivnog naroda. Nakon potpunog sprovoðenja Aneksa 7 najmanje 15% Ëlanova Vlade mora biti iz reda jednog konstitutivnog naroda. Najmanje 35% Ëlanova Vlade mora biti iz dva konstitutivna naroda. Jedan Ëlan Vlade mora biti iz
reda Ostalih. U prijelaznom periodu do potpunog sprovoðenja Aneksa 7 Vlada Republike Srpske (predsjednik Vlade i 16 ministara) sastoji se od osam
ministara iz reda srpskog, pet iz reda boönjaËkog i tri iz reda hrvatskog
naroda.
Jednog ministra iz reda Ostalih moûe imenovati predsjednik Vlade
iz kvote najbrojnijeg konstitutivnog naroda. Vlada ima predsjednika Vlade, koji ima dva zamjenika iz razliËitih
konstitutivnih naroda, koji se biraju iz reda ministara."
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7299 Re: SDA-All about

Post by udrch »

JoseMujica wrote:stani bolan udrch...možda imaju još dva Bošnjaka a ti ne znaš jer su bez Tokićevog potpisa i pečata :D
aleksandar, željka, anton, zoran, stanislav, gorana, petar, željko, nedeljko, miroslav, srebrenka, davor, ranko, nada..
ne bih rekao da ovim gore pobrojanim može bilo ko dati pečat..
i mani zajebancije, pričamo ozbiljno..
mene zanima jeli to tačan info, odnosno zanima me koja je minimalna kvota koja prpada drugim narodima u PC-u, jer 5 Bošnjaka očito nije istina..
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7300 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

ma samo mi pade na pamet heretička misao da se možda Goran jal Zoran ne pišu ko Bošnjaci :lol: :lol: :lol:

ps

a ako jeste/nije istina što stožerni Bošnjaci šute ko mutavi....il su možda preskočili u prvom osnovne sve računske operacije osim oduzimanja
Post Reply