The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#7276 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sumirprimus »

nit je zabavan, nit opasan, nit interesantan, cak nije ni iritantan, totalno bezlican. nidje veze.
ne bi ga ni onom palicom zvekno,samo bi ga izostavio iz iduce epizode jebo sve ako bi se i primjetilo
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#7277 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sizifinho »

Negan ce postati dio ekipe, evo glave. Isuvise je zabavan i karizmatican da ne bi bio takav. Zalite se nesto na njeg, a doslovno su od rijeci do rijeci sa stripa prenijeli na platno. Tako je lik zamisljen, takav je bio u stripu i dzaba. Il se pomirite sa tom cinjenicom ili halalite seriju
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#7278 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sumirprimus »

nije 93ca pa da se pomirim s cinjenicom da rane nejma niti ce je bit. :D
ono sto su pokusali s nji napravit u serijalu bas i ne ide.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#7279 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tomahawk11 »

Meni je bio ok u premijeri.
Ovo sinoc...mlacenje mrtvog lava.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#7280 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sumirprimus »

Tomahawk11 wrote:Meni je bio ok u premijeri.
Ovo sinoc...mlacenje mrtvog lava.
pa to bilo interesantno u pocetku, malo sokantno i to je to,,, ovde ocekujes da radnja ide dlje...
a ovo ko esmeralda bog te...
nesto zajebano smije se, palica,trpa u grlo krevetokradica jebote,sav sam se nakostrijesio :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#7281 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tomahawk11 »

sumirprimus wrote:
Tomahawk11 wrote:Meni je bio ok u premijeri.
Ovo sinoc...mlacenje mrtvog lava.
pa to bilo interesantno u pocetku, malo sokantno i to je to,,, ovde ocekujes da radnja ide dlje...
a ovo ko esmeralda bog te...
nesto zajebano smije se, palica,trpa u grlo krevetokradica jebote,sav sam se nakostrijesio :lol:
Prije modus indijske serije....razumijem ja da treba razvuci radnju, ali nek to bude jedna filler epizoda, ali jok...imas premijeru, pa onda jednu filler sa onom starom, pa jednu sa Darylom, pa onda jednu opet sa Rickom i Neganom....hoce li se vise uzeti?! :-)
User avatar
Logovan
Posts: 102748
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7282 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Logovan »

sizifinho wrote:Negan ce postati dio ekipe, evo glave. Isuvise je zabavan i karizmatican da ne bi bio takav. Zalite se nesto na njeg, a doslovno su od rijeci do rijeci sa stripa prenijeli na platno. Tako je lik zamisljen, takav je bio u stripu i dzaba. Il se pomirite sa tom cinjenicom ili halalite seriju
Vala čisto sumnjam da će postati dio ekipe, a palicom ubio dvoje ljudi i to pred Rickom i ostalim. Plus još ih je sada izmaltretirao sa uzimanjem hrane i svega ostalog.
Eto ako postane dio ekipe, neko će ga ubiti kad tad.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#7283 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sumirprimus »

Tomahawk11 wrote:
sumirprimus wrote:
Tomahawk11 wrote:Meni je bio ok u premijeri.
Ovo sinoc...mlacenje mrtvog lava.
pa to bilo interesantno u pocetku, malo sokantno i to je to,,, ovde ocekujes da radnja ide dlje...
a ovo ko esmeralda bog te...
nesto zajebano smije se, palica,trpa u grlo krevetokradica jebote,sav sam se nakostrijesio :lol:
Prije modus indijske serije....razumijem ja da treba razvuci radnju, ali nek to bude jedna filler epizoda, ali jok...imas premijeru, pa onda jednu filler sa onom starom, pa jednu sa Darylom, pa onda jednu opet sa Rickom i Neganom....hoce li se vise uzeti?! :-)
to kad ih uzmu u kadar,fakat ko ona indijska serija, za 60 minuta ne vidis ljudima ni ramena,samo face :lol:
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#7284 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by r_faruk »

sizifinho wrote:Negan ce postati dio ekipe, evo glave. Isuvise je zabavan i karizmatican da ne bi bio takav. Zalite se nesto na njeg, a doslovno su od rijeci do rijeci sa stripa prenijeli na platno. Tako je lik zamisljen, takav je bio u stripu i dzaba. Il se pomirite sa tom cinjenicom ili halalite seriju
ja sam ocekivao skroz drugacijeg glumca za negana, nekako sam ga drugacio zamislio u svojoj glavi dok sam citao strip :) nacin na koji izgovara recenice, psovke i podjebavanje... sve sam zamislio drugacije, no to je samo moje misljenje, a misljenje je ko guzica, svi ga imaju :D

jedino mi neganova glava izgleda kao u stripu :)
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#7285 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by irac300 »

Ukratko, da sumiramo ovu epizodu, jebe Negan ne vadi.
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#7286 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by listopad »

Zbilja, ako citavu sezonu potrose na Negana i njegove istrosene fore, neka seriju privremeno preimenuju u The Talking Negan.

I slozio bih se da nisu bas izabrali najboljeg glumca za ulogu Negana. Meni netko kao Henry Rollins vise lici na Negana iz stripa:

Image
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#7287 Re: RE: Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by zdruzdjo »

listopad wrote: I slozio bih se da nisu bas izabrali najboljeg glumca za ulogu Negana. Meni netko kao Henry Rollins vise lici na Negana iz stripa:

Image
Ufffff nasao si lika odvaljuje. Fakat bi legao u ulogu.


Ma lik naegana je ok, samo sto su presrali sa njegovom pojavom i pravljenjem karaktera.
Ono nesto on kao treba da bude okrutan, smjesan, pametan i lud.
A ovaj glumac to jednostavno nije i ne moze biti. Na "zor" nesto sve. Slomi se on glumatajuci a ne ide mu.



Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#7288 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

Odgledah sinoc dvije zadnje epizode. K'o sto rece Sizifinho, cini mi se k'o da Rick prolazi kroz iste stvari svake sezone. Prvo je badass, pa onda dodje neki problem koji uzrokuje krizu identiteta, uzimanje krivice na sebe, generalnu depresiju...i onda na kraju sezone opet dodje tobe i postane badass. Ovo sad kako je post'o poslusni ker Neganu, pa mu jos i daje puske koje nisu na spisku, pa onda jos govori Michonne kako je to sad njihov zivot koji moraju zivit do kraja zivota...ma daj idite u kurac vise. To mi uopste nije nikako prirodan razvoj lika, isto k'o da je neko drugi na Rickovom mjestu. Tip pros'o kroz sito i reseto, i sad k'o on eto izgubio svu nadu do te mjere da cak ne smije ni pomislit' na pruzanje bilo kakvog otpora.

Image
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52674
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#7289 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Chmoljo »

čudo niko ne komentariše to da def Judith nije Rickovo dijete.
User avatar
Logovan
Posts: 102748
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7290 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Logovan »

Chmoljo wrote:čudo niko ne komentariše to da def Judith nije Rickovo dijete.
Kako to? Šta sam propustio? :?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52674
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#7291 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Chmoljo »

pa sinoć... pričao o Šejnu i Lori, i kako zna da malena nije njegova. kćerka mu je, umro bi prije nje, ali jednostavno zna da nije njegova. prihvatio je to, i kad je to uspio, prihvatiće i Negana.
User avatar
Logovan
Posts: 102748
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7292 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Logovan »

Tog dijela se ne sjećam, propustih te dvije, tri rečenice. :D

Ma dobro, ne znači da je tako, možda griješi. A možda bude sezona u kojoj ima priliku da sazna da li je otac maloj.
User avatar
turbofolk
Posts: 3233
Joined: 13/05/2014 09:37

#7293 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by turbofolk »

Rick je smatra svojom. Ako ništa drugo, ono zbog činjenice da ju je rodila žena koju je volio i da je Rick ubio njenog oca, svog (do tad) najboljeg prijaltelja, pa vjerovatno osjeća teret odgovornosti i grižu savjesti. Na kraju krajeva, mala je ipak Carlova sestra.
Po meni, mogli su proći i bez tog sinošnjeg Rickovog objašnjenja. Ipak je najdirljivija scena u cijelom serijalu do sad, bila ona u petoj sezoni u kojoj Carol spašava ekipu iz Terminusa, pa slijedi susret sa Judith. Rick joj se obradovao baš kao svome rođenom djetetu. Nije to trebalo kvariti sinošnjim objašnjenjem.
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#7294 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by r_faruk »

listopad wrote:Zbilja, ako citavu sezonu potrose na Negana i njegove istrosene fore, neka seriju privremeno preimenuju u The Talking Negan.

I slozio bih se da nisu bas izabrali najboljeg glumca za ulogu Negana. Meni netko kao Henry Rollins vise lici na Negana iz stripa:

Image

bas sam trazio ko bi mogao glumiti negana i naidjem na istog tipa..........
nego gdje su sakrili maggie? protutnjase ovi neganovi kroz cijelo selo i ne nadjose je!

da li se neko sjeca sta je negan bio prije apokalipse, moze na PM ako nije problem?
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#7295 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

listopad wrote:Zbilja, ako citavu sezonu potrose na Negana i njegove istrosene fore, neka seriju privremeno preimenuju u The Talking Negan.

I slozio bih se da nisu bas izabrali najboljeg glumca za ulogu Negana. Meni netko kao Henry Rollins vise lici na Negana iz stripa:

Image
Robert Kirkman (kreator stripa) je rekao da je Negan upravo baziran na izgledu Henry Rollinsa. A razlog zašto nije dobio ulogu jeste zato što je relativno nizak (1.77m), dok je Negan iz stripa barem dvije glave viši od svakoga (2m). U ovom slučaju bi dosta glumaca bilo otprilike iste visine (Rollins je možda 5cm veći od Maggie) kao Negan i ne bi izgledao tako opasno i zastrašujuće. Pa i dan danas ljudi seru JDM-u zato što nije nabildan kao Negan u stripu :-)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#7296 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote:čudo niko ne komentariše to da def Judith nije Rickovo dijete.
Image

Mislim da je jako lose predstavljen k'o neki kvazi-razlog i objasnjenje zasto je se Rick potpuno pred'o Neganu. Uopste nije bilo razloga da podgrijavaju neku temu koja bila interesantna cijelih pet minuta u drugoj sezoni, i to pogotovo na ovakav nidjevezni nacin. Sama cinjenica da Rick sada razmislja k'o ovca i da je potpuno skin'o gace Neganu je vec odronski uradjeno, tako da ovo "otkrice" dodje bas k'o neki slag od govana usred torte od smeca.

Puno vise mi se svidja kako odradjuju razvoj Dwighta. Fina tranzicija crnog u sivo. :thumbup:
User avatar
turbofolk
Posts: 3233
Joined: 13/05/2014 09:37

#7297 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by turbofolk »

Kako bi sad Shane dobro došao Ricku, on i Derylov brat Merle. Da su oni tu, Negan bi odavno bio walker.
Zanimljivo je i to da Negan u seriji nosi bradu. I kad god vidi nekog bradatog kaže "I really need shave this shit". To je rekao kad je ugledao Abrahama, prije nego li ga je ubio i sinoć, gledajući Dianin snimak Ricka, kad su tek došli u Aleksandriju. Nije isključeno da će se do kraja svoje role u TWD zaista i obrijati.
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#7298 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sizifinho »

Tito_i_Partija wrote:Odgledah sinoc dvije zadnje epizode. K'o sto rece Sizifinho, cini mi se k'o da Rick prolazi kroz iste stvari svake sezone. Prvo je badass, pa onda dodje neki problem koji uzrokuje krizu identiteta, uzimanje krivice na sebe, generalnu depresiju...i onda na kraju sezone opet dodje tobe i postane badass. Ovo sad kako je post'o poslusni ker Neganu, pa mu jos i daje puske koje nisu na spisku, pa onda jos govori Michonne kako je to sad njihov zivot koji moraju zivit do kraja zivota...ma daj idite u kurac vise. To mi uopste nije nikako prirodan razvoj lika, isto k'o da je neko drugi na Rickovom mjestu. Tip pros'o kroz sito i reseto, i sad k'o on eto izgubio svu nadu do te mjere da cak ne smije ni pomislit' na pruzanje bilo kakvog otpora.

Image
ne znam da li si strip citao, necu ti ni spojlati ali trebale su stvari malo drugacije biti...

recimo u stripu im nije oduzeo svo oruzje. Ta-da, vec ima sanse da se nesto uradi.
U seriji su garant isli realnijom rutom, al ih sad to stavlja u podredjen polozaj. Nemaju ljudi, nemaju naoruzanja... i da skupe ljude cime ce se boriti? Kamenjem?

Meni Neganov izgled uopste ne smeta, pa Rick nije ni nalik na strip lika, ni Carl, ni Shane nije bio. Nije ni maggie, cak se i Glenn razlikuje a on je kinez i svi kinezi su isti.

Mislim da su ljudi sad frustrirani slaboscu i nemogucnosti nasih da ista urade, pa ih nervira Negan, njrgovo kurcenje i slicno. Ja mislim da je i cilj da lik bude prost, ali opet iskren i bez dlake na jeziku jer je i izvorno takva persona. Smirite se ljudi, pa sta vi hocete? Zadnji negativac je bio Guverner koji nije vidio stripovskog Guvernera ni na platnu i svi ste to prezivjeli ali sad je Negan i glumac problem. Realno, u poredjenjubsa guvernerom i terminusom, Negan je sila.

A kad biste tek znali kakva je iduca skupina protiv kojih se bore nakoj Negana... za glavu biste se fatali.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#7299 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

Ne znam da li repliciras meni licno u vezi Negana, jer meni licno je on u seriji cool lik (glumac je odlican), al' me malo nervira sto ponekad njegove duge, konvolutne price ne idu nikuda i tako sve lici na neko prazno bezze trabunjanje. Na momente mi cak djeluje k'o da je nadrogiran. :D

Naprimjer, na kraju prosle sezone, pred egzekuciju one dvojice, je njegov monolog bio bas toliko nepotrebno predug da sam gotov zasp'o. Isto tako i na pocetku ove sezone sa Rickom u kamp kucici. Frajer prica maratonski, nikad da zavrsi jbt. :D
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#7300 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by listopad »

Pandakonda wrote:
listopad wrote:Zbilja, ako citavu sezonu potrose na Negana i njegove istrosene fore, neka seriju privremeno preimenuju u The Talking Negan.

I slozio bih se da nisu bas izabrali najboljeg glumca za ulogu Negana. Meni netko kao Henry Rollins vise lici na Negana iz stripa:

Image
Robert Kirkman (kreator stripa) je rekao da je Negan upravo baziran na izgledu Henry Rollinsa. A razlog zašto nije dobio ulogu jeste zato što je relativno nizak (1.77m), dok je Negan iz stripa barem dvije glave viši od svakoga (2m). U ovom slučaju bi dosta glumaca bilo otprilike iste visine (Rollins je možda 5cm veći od Maggie) kao Negan i ne bi izgledao tako opasno i zastrašujuće. Pa i dan danas ljudi seru JDM-u zato što nije nabildan kao Negan u stripu :-)
Nisam znao da je Negan iz stripa baziran na Rollinsu, kao sto nisam ni znao da je Rollins samo 1,77 m visok. Ako je Negan iz strip dva metra, nije ni JDM sa svojih 1,88 m bas toliko blizu visini originala. Nije da mi smeta JDM, ali su imali hrpu glumaca od preko 1,90 m koji vise odgovaraju profilu Negana iz stripa. Ali sve to i nije toliko vazno, jer kao sto netko rece, i ostali karakteri iz serije ne nalikuju uzorima niti su nesto posebno nadareni glumci. Andrew Lincoln je prilicno ogranicen glumac i tome svjedoci i njegova karijera, pa je opet glavni u seriji. I Glenn nije Kinez nego Korejac.
Post Reply