problem je 99% u covjeku kod svih auta,nemar,neodrzavanje,najcesci veliki kvarovi nastaju zbog banalnih stvari kao sto su zamjene ulja....redovno odrzavanje...pa nisu glupi inzinjeri ni fabrika kad su napisali koje ulje i na koliko se mijenja....necina ne postuje servisne intervale i onda se desavaju sranja i idu price ne valja ,smece ,to im je mana...duga puska wrote: Slazem se sa konstatacijom o duzini jorgana i to.Bogu hvala ja nemam taj problem, ali imam problem da sam u mehaniku uvijek bio duduk i da mi je ovo licno prvo auto automatik.Tek sam sad shvatio dio price o problemu teskih auta i automatskih mjenjaca, a buduci da imam jos auta u voznom parku, usao sam silom prilika malo u svijet mehanike, autoelektrike i drugih pratecih sranja koja se desavaju na vozilima.Meni je fascinantno da u ovoj nasoj Avliji nemas na prvu nekoga ko ce ti rijesiti problem, kako vecinom dolazis do informacija o raznim fush majstorima i zakljucka da do Zagreba ili Svedske nemas kvalitetno rjesenje.
Kod mene recimo otac automatik vozi konstantno vec 27 godina i kune se u iste.Mercedesi su u pitanju i do sada nikad problema nije imao...Ja sam par godina bio rahat sa ovim volvom, ali eto problem i hvala ljudima koji se jave sa konkretnim prijedlozima
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#7276 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#7277 Re: Pitamo Mehanicare ?
tacno svako ce te pitati za servisnu knjigu a niko nije spreman dati ni 500 maraka vise radi toga sto je radjen u ovlastenomKataklinger wrote:A kad mi koji pazimo auto kao oko u glavi prodajemo hajmo reci za 1000-1500KM vise, to niko ne jebe 2%. Ljudima je bitna cijena i kilometraza koja je lazna u 80% slucajeva. Jebo odrzavanje, jebo cak i opremu, samo nek je sto jeftinije.
Ja radim full mali servis na P308 svakih 6 mjeseci, auto ima 160k na satu a tek mu 4. rodjendan nedavno bio. Mijenjao sam neke dijelove i preventivno, necu cekat propisanih 180k da radim veliki servis vec ce to bit do 170k max. Dalje da ne pricam. Allure oprema. I sutra cu ga ja stavit na PiK, cijenit cca 16-17k KM i tipicni Bosnjo ce mi pisat po oglasu ili u inbox kako ima "isti" ovakav za 15k KM kod Kramara. Kako je puno presao za 4 godine, kako je zgazen itd.
znam ja nas - jebo ti nas
- duga puska
- Posts: 838
- Joined: 08/02/2012 21:40
#7278 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma druze ja sam ovo auto nakon kupnje odveo majstoru i zamijenio sve sto treba i sto mozda i ne treba.Znaci kompletan servis,sva ta adekvatna ulja, filtere, zupcasti (mada su knjige govorile da jos moze dosta), diskove, plocice...Sa autom sam prezadovoljan, nije frka ni potrosnja povelika , cejf je cejf i on je grom auto.Ko i kako je prije vozio ne mogu znati, ali eto ja to pazim i mora se nekad nesto i pokvariti.bitanga_sa_otesa wrote:problem je 99% u covjeku kod svih auta,nemar,neodrzavanje,najcesci veliki kvarovi nastaju zbog banalnih stvari kao sto su zamjene ulja....redovno odrzavanje...pa nisu glupi inzinjeri ni fabrika kad su napisali koje ulje i na koliko se mijenja....necina ne postuje servisne intervale i onda se desavaju sranja i idu price ne valja ,smece ,to im je mana...duga puska wrote: Slazem se sa konstatacijom o duzini jorgana i to.Bogu hvala ja nemam taj problem, ali imam problem da sam u mehaniku uvijek bio duduk i da mi je ovo licno prvo auto automatik.Tek sam sad shvatio dio price o problemu teskih auta i automatskih mjenjaca, a buduci da imam jos auta u voznom parku, usao sam silom prilika malo u svijet mehanike, autoelektrike i drugih pratecih sranja koja se desavaju na vozilima.Meni je fascinantno da u ovoj nasoj Avliji nemas na prvu nekoga ko ce ti rijesiti problem, kako vecinom dolazis do informacija o raznim fush majstorima i zakljucka da do Zagreba ili Svedske nemas kvalitetno rjesenje.
Kod mene recimo otac automatik vozi konstantno vec 27 godina i kune se u iste.Mercedesi su u pitanju i do sada nikad problema nije imao...Ja sam par godina bio rahat sa ovim volvom, ali eto problem i hvala ljudima koji se jave sa konkretnim prijedlozima
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#7279 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koji je motor u tom Volvu?duga puska wrote:Ma druze ja sam ovo auto nakon kupnje odveo majstoru i zamijenio sve sto treba i sto mozda i ne treba.Znaci kompletan servis,sva ta adekvatna ulja, filtere, zupcasti (mada su knjige govorile da jos moze dosta), diskove, plocice...Sa autom sam prezadovoljan, nije frka ni potrosnja povelika , cejf je cejf i on je grom auto.Ko i kako je prije vozio ne mogu znati, ali eto ja to pazim i mora se nekad nesto i pokvariti.bitanga_sa_otesa wrote:problem je 99% u covjeku kod svih auta,nemar,neodrzavanje,najcesci veliki kvarovi nastaju zbog banalnih stvari kao sto su zamjene ulja....redovno odrzavanje...pa nisu glupi inzinjeri ni fabrika kad su napisali koje ulje i na koliko se mijenja....necina ne postuje servisne intervale i onda se desavaju sranja i idu price ne valja ,smece ,to im je mana...duga puska wrote: Slazem se sa konstatacijom o duzini jorgana i to.Bogu hvala ja nemam taj problem, ali imam problem da sam u mehaniku uvijek bio duduk i da mi je ovo licno prvo auto automatik.Tek sam sad shvatio dio price o problemu teskih auta i automatskih mjenjaca, a buduci da imam jos auta u voznom parku, usao sam silom prilika malo u svijet mehanike, autoelektrike i drugih pratecih sranja koja se desavaju na vozilima.Meni je fascinantno da u ovoj nasoj Avliji nemas na prvu nekoga ko ce ti rijesiti problem, kako vecinom dolazis do informacija o raznim fush majstorima i zakljucka da do Zagreba ili Svedske nemas kvalitetno rjesenje.
Kod mene recimo otac automatik vozi konstantno vec 27 godina i kune se u iste.Mercedesi su u pitanju i do sada nikad problema nije imao...Ja sam par godina bio rahat sa ovim volvom, ali eto problem i hvala ljudima koji se jave sa konkretnim prijedlozima
-
Kataklinger
- Posts: 1564
- Joined: 23/12/2013 11:02
#7280 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pisalo se o majstorima za BMW, Ford, Renault itd. Nesto ne upratih da se spomenuo neki ekspert za Peugeot. Pa ako neko zna da napise ovdje. Nek ima za svaki slucaj.
- duga puska
- Posts: 838
- Joined: 08/02/2012 21:40
#7281 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koji je motor u tom Volvu?[/quote]
2,4 TD, 136 KW, 2006.GOD XC 90
2,4 TD, 136 KW, 2006.GOD XC 90
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7282 Re: Pitamo Mehanicare ?
Saudin iz ZeniceKataklinger wrote:Pisalo se o majstorima za BMW, Ford, Renault itd. Nesto ne upratih da se spomenuo neki ekspert za Peugeot. Pa ako neko zna da napise ovdje. Nek ima za svaki slucaj.
kazu da zna oko 1.6 HDI motora
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#7283 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma ja opcenito govorim da ljudi kude neka auta a sami su krivi sto im se kvare jer ih zapostavljaju...duga puska wrote: Ma druze ja sam ovo auto nakon kupnje odveo majstoru i zamijenio sve sto treba i sto mozda i ne treba.Znaci kompletan servis,sva ta adekvatna ulja, filtere, zupcasti (mada su knjige govorile da jos moze dosta), diskove, plocice...Sa autom sam prezadovoljan, nije frka ni potrosnja povelika , cejf je cejf i on je grom auto.Ko i kako je prije vozio ne mogu znati, ali eto ja to pazim i mora se nekad nesto i pokvariti.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#7285 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma i tvornice su ujebale stvar.bitanga_sa_otesa wrote:problem je 99% u covjeku kod svih auta,nemar,neodrzavanje,najcesci veliki kvarovi nastaju zbog banalnih stvari kao sto su zamjene ulja....redovno odrzavanje...pa nisu glupi inzinjeri ni fabrika kad su napisali koje ulje i na koliko se mijenja....necina ne postuje servisne intervale i onda se desavaju sranja i idu price ne valja ,smece ,to im je mana...duga puska wrote: Slazem se sa konstatacijom o duzini jorgana i to.Bogu hvala ja nemam taj problem, ali imam problem da sam u mehaniku uvijek bio duduk i da mi je ovo licno prvo auto automatik.Tek sam sad shvatio dio price o problemu teskih auta i automatskih mjenjaca, a buduci da imam jos auta u voznom parku, usao sam silom prilika malo u svijet mehanike, autoelektrike i drugih pratecih sranja koja se desavaju na vozilima.Meni je fascinantno da u ovoj nasoj Avliji nemas na prvu nekoga ko ce ti rijesiti problem, kako vecinom dolazis do informacija o raznim fush majstorima i zakljucka da do Zagreba ili Svedske nemas kvalitetno rjesenje.
Kod mene recimo otac automatik vozi konstantno vec 27 godina i kune se u iste.Mercedesi su u pitanju i do sada nikad problema nije imao...Ja sam par godina bio rahat sa ovim volvom, ali eto problem i hvala ljudima koji se jave sa konkretnim prijedlozima
BMW ne proporucuje izmjenu ulja u a. mjenjacu. Ako vec mjenjas onda na 160,000 eto kao oni uslovno preporucuju.
ZF koji proizvodi mjenjac kaze obavezno mjenjati na 100-120,000.
A to da dodjes do preporuke ZF-a trebas iskopati stranice i stranice na internetu. Znaci prosjecan kupac BMW-a veze nema o tome.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#7286 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nikad cuoamar1994 wrote:Saudin iz ZeniceKataklinger wrote:Pisalo se o majstorima za BMW, Ford, Renault itd. Nesto ne upratih da se spomenuo neki ekspert za Peugeot. Pa ako neko zna da napise ovdje. Nek ima za svaki slucaj.
kazu da zna oko 1.6 HDI motora, nisam nikad isao , nije bilo potrebe Bogu hvala
, imam i br. tel. , al to cu poslat u PP ako kome treba
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7287 Re: Pitamo Mehanicare ?
nisam ni ja , al sam dobio info prije 2 god da se razumijeThrottle wrote:Nikad cuoamar1994 wrote:Saudin iz ZeniceKataklinger wrote:Pisalo se o majstorima za BMW, Ford, Renault itd. Nesto ne upratih da se spomenuo neki ekspert za Peugeot. Pa ako neko zna da napise ovdje. Nek ima za svaki slucaj.
kazu da zna oko 1.6 HDI motora, nisam nikad isao , nije bilo potrebe Bogu hvala
, imam i br. tel. , al to cu poslat u PP ako kome treba
i zano sam za jos jednog , al sam zaboravio i ime i broj tel.
- konektovan
- Posts: 51435
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7288 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam sta je u pitanju, al' da li si isla u opel safety service na stupu???? Jedni ih fale, drugi kude, al' ja za druge ne znam.kiki-miki wrote:Ako ima neko stručan za opel astru, da upitam nešto na pp?
Ima li iko?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7289 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Mirso Pazaric , imam i broj ako trebakonektovan wrote:Ne znam sta je u pitanju, al' da li si isla u opel safety service na stupu???? Jedni ih fale, drugi kude, al' ja za druge ne znam.kiki-miki wrote:Ako ima neko stručan za opel astru, da upitam nešto na pp?
Ima li iko?
Jarane, ti su lopovi pofini
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7290 Re: Pitamo Mehanicare ?
kiki-miki wrote:Hvala momci
sta je problem , moze i pp
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#7291 Re: Pitamo Mehanicare ?
Heljp megane 1.5 63 kw 2007 zupčasti se mijenja svakih koliko.
Hvalja
Hvalja
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7292 Re: Pitamo Mehanicare ?
http://www.powertrain.renault.com/our-r ... 1.5-dcik9kmad_max_ba wrote:Heljp megane 1.5 63 kw 2007 zupčasti se mijenja svakih koliko.
Hvalja
Dire neka potvrdi
-
Muuky
- Posts: 646
- Joined: 04/11/2011 10:53
#7294 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gde mogu uraditi čišćenje sistema za gorivo ?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7295 Re: Pitamo Mehanicare ?
http://www.olx.ba/artikal/2495701/ultra ... e-dizni-i/Muuky wrote:Gde mogu uraditi čišćenje sistema za gorivo ?
oko 110KM je to zadovoljstvo
-
Muuky
- Posts: 646
- Joined: 04/11/2011 10:53
#7296 Re: Pitamo Mehanicare ?
a da li znaš ima li gde da mi očisti komplet od rezervara ??amar1994 wrote:http://www.olx.ba/artikal/2495701/ultra ... e-dizni-i/Muuky wrote:Gde mogu uraditi čišćenje sistema za gorivo ?
oko 110KM je to zadovoljstvo
gledao sam neke one aditive što se sipa u rezervar al maloo mi je to nesigurno i nevjerujem da je učinkovito ?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#7297 Re: Pitamo Mehanicare ?
to vec ne znam , mada vidi sa njima , trebalo bi da rade i toMuuky wrote:a da li znaš ima li gde da mi očisti komplet od rezervara ??amar1994 wrote:http://www.olx.ba/artikal/2495701/ultra ... e-dizni-i/Muuky wrote:Gde mogu uraditi čišćenje sistema za gorivo ?
oko 110KM je to zadovoljstvo
gledao sam neke one aditive što se sipa u rezervar al maloo mi je to nesigurno i nevjerujem da je učinkovito ?
-
autoskolee
- Posts: 290
- Joined: 13/08/2014 23:00
#7298 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://youtu.be/efIJHf7h5kIMuuky wrote:Gde mogu uraditi čišćenje sistema za gorivo ?
1:30 ako im je vjerovat
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#7299 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje zapelo Muky, jel ono bjese RS ne slusa ? 
-
Muuky
- Posts: 646
- Joined: 04/11/2011 10:53
#7300 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeste RS , hvala Bogu ne ureko se , nego eto interesuje me too a pazim ga vise nego sebe hahhhaLeon16v wrote:Gdje zapelo Muky, jel ono bjese RS ne slusa ?
