Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Rasprave o vjerskim temama.
Post Reply
User avatar
harač
Posts: 5273
Joined: 13/02/2006 13:30

#7276 Re: Ateizam

Post by harač »

r_faruk wrote:I ako tema nije film, vrijedi pogledati "the man from earth". Film se na neki nacin uhvati u kostac i sa nasom temom i njenom suprotnoscu, vjerovanjem (izmedju ostalog)
ne sjećam se da li je religija uopće bila tema razgovora... zanimljivo bi bilo razmišljanje takvog čovjeka, o tim stvarima, budući da je on oslobođen jednog od bitnih strahova
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#7277 Re: Ateizam

Post by belfy »

ni ja se ne sjecam najbolje, ali cini mi se da ga prijatelji pitaju o postojanju tih ljudi i on tu prepricava kako je on sve to vidio. cini mi se da preko te teme samo ovlas predju.
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#7278 Re: Ateizam

Post by r_faruk »

belfy wrote:ni ja se ne sjecam najbolje, ali cini mi se da ga prijatelji pitaju o postojanju tih ljudi i on tu prepricava kako je on sve to vidio. cini mi se da preko te teme samo ovlas predju.
Ne sjecate se ko je bio isus? Jedna od njegovih gosci tu noc je bila profesorica teologije, ujedno i katolik. Njeni temelji vjere su snazno uzdrmani njegovom pricom te postaje jako uznemirena i ne zeli vjerovati u ono sto on govori.

Kazem "izmedju ostalog" jer je to bila samo jedna od tema o kojoj su govorili....
User avatar
Ludzak
Posts: 6985
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#7279 Re: Ateizam

Post by Ludzak »

U Turskoj izbačena evolucija u školama, a ubačen džihad i vjerski rat. I šta je bolje proučavati? Šta mislite?
User avatar
Ludzak
Posts: 6985
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#7280 Re: Ateizam

Post by Ludzak »

jasko_ba wrote:Samo budite dobre muslimanke :oops: :-) Sponsored by Smrcak

"Muž: Jesi li klanjala ikindiju?
Žena: Nisam.
Muž: Zašto?
Žena: Došla sam tek s posla, preumorna sam, čekaj da malo odmorim.
Muž: Ok...
(malo kasnije)
Muž: Idi, molim te, klanjaj ikindiju i akšam, dok nije vrijeme jacije...
(sljedeći dan)
Muž je otišao na poslovni put. Nekoliko sati nakon što je bilo planirano slijetanje njegovog aviona, još uvijek se nije javio pozivom ili porukom svojoj ženi, kao što je inače imao običaj!
Žena ga je više puta zvala, on se nije javljao. Iznova je zvala, ali bez odgovora. Bila je veoma zabrinuta, nakon što nije stupila u kontakt sa svojim mužem nakon silnih poziva. Pomislila je odmah da mu se nešto desilo, jer bi on uvijek zvao čim sleti na destinaciju.
Nakon nekoliko sati, odjednom je zazvonio telefon. Bio je to njen muž.
Sva zabrinuta žena ga upita: Kako si, je li sve uredu, jesi stigao bezbjedno?
Muž: Sve uredu, elhamdulillah. Stigao sam.
Žena: Kada?
Muž: Prije 4 sata.
Žena: Prije 4 sata?! Što mi se nisi odmah javio?!
Muž: Bio sam preumoran, pa sam malo odspavao.
Žena: Par minuta ti ne bi oduzelo ništa od tvog sna, samo da si mi javio da si stigao! I još, zar nisi čuo da ti zvoni telefon, sto puta sam te zvala?!
Muž: Da, čuo sam…
Žena: I nisi mi se javio?! Tebi znači moji pozivi uopšte nisu bitni!?
Muž: Tvoji pozivi su mi bitni, ali i tebi jučer nije smetalo da se ne odazoveš ezanu. Allahovom pozivu…
Žena je nakon te rečenice orosila svoje oči suzama, i rekla: Da, u pravu si. Izvini…
Muž: Što se meni izvinjavaš, draga? Traži oprosta od Allaha, i nemoj opet tu grešku ponavljati. Znaj da sve što želim na ovome svijetu jeste da On bude zadovoljan sa nama, i da nas sastavi u Džennetu, kako bismo skupa počeli svoj vječni život.
Nakon toga dana, žena više nije nijedan namaz propuštala.
Znaj da je osoba koja te istinski voli, ona koja te "gura naprijed" i podstiče na tvom putu prema Allahu, zaustavlja te kada vidi da skrećeš sa tog puta i želi ti da budeš od vječnih sretnika."
I šta reče... koja je religija ispravnija ? Islam ili hrišćanstvo ? Ostao si nedorečen.
User avatar
Ludzak
Posts: 6985
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#7281 Re: Ateizam

Post by Ludzak »

Smrcak15 wrote:
L u c i f e r wrote:Pitanje za anti-evolucioniste: kako je nastala Zemlja?

:meza1:
nastala je prije negdje 4 milijarde godina, gravitacija vukla sebi prasinu i ostale materije, ta uzarena lopta se sudarila sa drugom planetom Teom, planeta je probila kroz zemlju i donijela zeljeznu jezgru, ostatak proto zemlje Tee formirala mjesec, mjesec je bio jako blizu zemlje i jos je bio uzarena lopta tako da nije bilo noci na zemlji jer sunce i usijani mjesec su sje smjenivali a mracnih noci nije bilo nikako zato sto je mjesec objasjavo nocni dio zemlje, dok mjesec nije ohladio i udaljio se od zemlje, i tako je Bog ucinio noci mracne a dane svijetle.
To je bar teorija.
Hajde nam ti svoju teoriju nastanka svemira ispričaj, ako ga imaš. Hajde da čujemo !!
Šta kažu religije ? Kako je bog stvorio svemir ? Kako je bog stvarao Adema i Evu ? Kako je bog stvarao živote na Zemlji ? I kakvu srhu imaju preostale planete u Svemiru ? Zašto na drugim preostalim planetama nije omogućen život ? Zašto je samo Zemlju odabrao za život? Kakvu svrhu imaju meteori i asteroidi sem što lebde po svemiru i ponekada udare u savršenu kreaciju Zemlje ? Otkada je Mjesec užarena lopta ? To ako sija po noći ne znači da je užarena lopta.
To su hipoteze koji su ljudi uz pomoć svojih opažanja došli do zaključka. Možda nije istinita, bez možda, sigurno da nije. Ali bar imamo hipotezu. Ja nisam nikada od vas religionista čuo vašu teoriju stvaranja svemira sem da je čovjek stvoren od ilovače.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#7282 Re: Ateizam

Post by Raigor Stonehoof »

oj nekrofilskog soua u splitu :lol:
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#7283 Re: Ateizam

Post by belfy »

r_faruk wrote:
belfy wrote:ni ja se ne sjecam najbolje, ali cini mi se da ga prijatelji pitaju o postojanju tih ljudi i on tu prepricava kako je on sve to vidio. cini mi se da preko te teme samo ovlas predju.
Ne sjecate se ko je bio isus? Jedna od njegovih gosci tu noc je bila profesorica teologije, ujedno i katolik. Njeni temelji vjere su snazno uzdrmani njegovom pricom te postaje jako uznemirena i ne zeli vjerovati u ono sto on govori.

Kazem "izmedju ostalog" jer je to bila samo jedna od tema o kojoj su govorili....
da, ali se uopste ne upustaju dublje u tu temu. zato i rekoh da je samo ovlas predju. on se kroz cijeli film jednostavno nije htio ni sa kim sukobiti i to iz prostog razloga sto je film zelio ponuditi svima na razismljanje "sta ako?". jer da je bilo drugacije on bi, onakakav kakav tvrdi da jeste, morao donijeti ultimativnu istinu. to, opet, nikome ne bi pasalo i zato film i jeste fenomenalan jer je nasao balans.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#7284 Re: Ateizam

Post by patriot_1 »

"Ludzak"

To je bar teorija.
Hajde nam ti svoju teoriju nastanka svemira ispričaj, ako ga imaš. Hajde da čujemo !!
Šta kažu religije ? Kako je bog stvorio svemir ? Kako je bog stvarao Adema i Evu ? Kako je bog stvarao živote na Zemlji ? I kakvu srhu imaju preostale planete u Svemiru ? Zašto na drugim preostalim planetama nije omogućen život ? Zašto je samo Zemlju odabrao za život? Kakvu svrhu imaju meteori i asteroidi sem što lebde po svemiru i ponekada udare u savršenu kreaciju Zemlje ? Otkada je Mjesec užarena lopta ? To ako sija po noći ne znači da je užarena lopta.
To su hipoteze koji su ljudi uz pomoć svojih opažanja došli do zaključka. Možda nije istinita, bez možda, sigurno da nije. Ali bar imamo hipotezu. Ja nisam nikada od vas religionista čuo vašu teoriju stvaranja svemira sem da je čovjek stvoren od ilovače.
Imate hipoteze,imamo i mi.Zašto odbaciti jednu hipotezu i pristati uz drugu?Kao ti!
Bog je u svojoj svemoćnosti stvorio svemir na način da je rekao da postane i nastade ono što je izrekao.I svemir i zemlja i sve na njoj pa i čovjek.
Dali je koristio ilovaču?Nemora biti.Pisac Biblije se izražava često puta slikovito!
Druga teorija,manje vjerovatna (bar meni) da je sve nastalo Big Bangom a čovjek evolucijom sve po Božjom direktivom,tako je stvarao.Pokretač i kreator je Bog.
Zašto toliko toga,zašto nema života drugdje,zašto meteori itd neznamo ali znamo da to ne dokazuje da Bog ne postoji!
Tko kaže da je mjesec užarena lopta?
Dali je smislenija teorija da je sve nastalo slučajno ili da postoji kreator?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11092
Joined: 13/12/2015 13:23

#7285 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Ludzak wrote:
Smrcak15 wrote:
L u c i f e r wrote:Pitanje za anti-evolucioniste: kako je nastala Zemlja?

:meza1:
nastala je prije negdje 4 milijarde godina, gravitacija vukla sebi prasinu i ostale materije, ta uzarena lopta se sudarila sa drugom planetom Teom, planeta je probila kroz zemlju i donijela zeljeznu jezgru, ostatak proto zemlje Tee formirala mjesec, mjesec je bio jako blizu zemlje i jos je bio uzarena lopta tako da nije bilo noci na zemlji jer sunce i usijani mjesec su sje smjenivali a mracnih noci nije bilo nikako zato sto je mjesec objasjavo nocni dio zemlje, dok mjesec nije ohladio i udaljio se od zemlje, i tako je Bog ucinio noci mracne a dane svijetle.
To je bar teorija.
Hajde nam ti svoju teoriju nastanka svemira ispričaj, ako ga imaš. Hajde da čujemo !!
Šta kažu religije ? Kako je bog stvorio svemir ? Kako je bog stvarao Adema i Evu ? Kako je bog stvarao živote na Zemlji ? I kakvu srhu imaju preostale planete u Svemiru ? Zašto na drugim preostalim planetama nije omogućen život ? Zašto je samo Zemlju odabrao za život? Kakvu svrhu imaju meteori i asteroidi sem što lebde po svemiru i ponekada udare u savršenu kreaciju Zemlje ? Otkada je Mjesec užarena lopta ? To ako sija po noći ne znači da je užarena lopta.
To su hipoteze koji su ljudi uz pomoć svojih opažanja došli do zaključka. Možda nije istinita, bez možda, sigurno da nije. Ali bar imamo hipotezu. Ja nisam nikada od vas religionista čuo vašu teoriju stvaranja svemira sem da je čovjek stvoren od ilovače.
drzim se nauke onoliko koliko nauka ne ode predaleko sa svojim teorijama koje postanu u koliziji sa vjerom.

znaci sa pocelo sa Big bangom, pa onda krenulo sirenje univerzuma po Kur'anu.
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7286 Re: Ateizam

Post by Dozer »

Cool...
Dakle, za tebe je BigBang dokazana naucna cinjenica? :D
Ja mislio da je to jos uvijek naucna teorija...

Ali OK... Deder nam onda malo pojasni sljedece stvari:
1. Gdje je bio bog prije nego je skontao da mu je dosadno i da je vrijeme da stvori svemir (naravno, daj nam i neke citate vezano za to)?
2. Od cega je i na koji tacno nacin, kojom metodom, pokrenuo BigBang (logicno, i ovdje se ocekuju neki citati)?
3. Gdje tacno religije spominju BigBang (uz nezaobilazne citate, jasno)?

Mislim da je krajnje vrijeme da shvatis da se stvari ne mogu pripisivati religijama retrospektivno, a ti to uporno radis.
BigBang nigdje i nikada nije spomenut u vjerskim knjigama, na bilo koji nacin i pod bilo kojim nazivom, pa je totalno sumanuto podvoditi taj dogadjaj (za koji mi jos ni ne znamo da li se zaista desio) pod bozije djelo.

A naucne cinjenice i kolizija s vjerom... Ne znam sta bih ti rekao za ovo...
U svakom slucaju, a s obzirom na tvoju naprosto akrobatsku mentalnu sposobnost da sve naucne cinjenice podvedes pod religiju, s tobom je vrlo je tesko pricati o ovome.
Jer, sta god da nauka otkrije, ti to uredno podvedes pod nesto sto je religija, tj. Kur'an, odavno predvidio, i ispalis citat nekog ajeta u kojem se, navodno, spominje upravo to. A ovo je naprosto sumanuto, pogovoto sto samo ti u tom citatu vidis neku vezu s onim sto je nauka otkrila.
I kada ti se sve fino razlozi, kada ti se nedvosmisleno pokaze da to nema nikakve veze jedno s drugim i da je to samo plod tvoje bujne maste i zelje da to bude istina koju je religija vec odavno predvidjela, onda krenes s kojekakvim nebuloznim slikama i dodatnim tvrdnjama i citatima, a koji opet nemaju nikakve dodirne tacke ni veze s onim o cemu se prica.

I OK je to, niko tebi ne brani da sebe ubjedjujes da je sve to istina. Ali, ziv bio, popusti nas...
Last edited by Dozer on 18/09/2017 10:59, edited 1 time in total.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11092
Joined: 13/12/2015 13:23

#7287 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:Cool...
Dakle, za tebe je BigBang dokazana naucna cinjenica? :D
Ja mislio da je to jos uvijek naucna teorija...

Ali OK... Deder nam onda malo pojasni sljedece stvari:
1. Gdje je bio bog prije nego je skontao da mu je dosadno i da je vrijeme da stvori svemir?
2. Od cega je i na koji tacno nacin, kojom metodom, pokrenuo BigBang?
3. Gdje tacno religije spominju BigBang?
Dakle, za tebe je BigBang dokazana naucna cinjenica? :D
Ja mislio da je to jos uvijek naucna teorija...
da dokazana naucna cinjenica jer su mjerili i ustanovili da je doslo do big banga zbog pozadinske radijacije i jos nekih mjerena sto ukazuje na big bang.
1. Gdje je bio bog prije nego je skontao da mu je dosadno i da je vrijeme da stvori svemir?
nije mu dosadno, nema on taj osjecaj dosade.

Bio je u nistavilu, znaci nije bilo nicega pored njega, ni iznad ni ispod Njega.
2. Od cega je i na koji tacno nacin, kojom metodom, pokrenuo BigBang?
sa jednom rijecju "Budi" i ono biva.

3. Gdje tacno religije spominju BigBang?
ne posminju rijec Big banga, nego daju definiciju , da je bila jedna cjelina svega sto vidimo sad univerzuma i planete zemlje pa se to raskomadalo , i na drugom mjestu govori da nebesa se sire tj. da je On Siritelj nebesa.
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7288 Re: Ateizam

Post by Dozer »

Smrcak15 wrote: da dokazana naucna cinjenica jer su mjerili i ustanovili da je doslo do big banga zbog pozadinske radijacije i jos nekih mjerena sto ukazuje na big bang.
:roll:
1. Gdje je bio bog prije nego je skontao da mu je dosadno i da je vrijeme da stvori svemir?
nije mu dosadno, nema on taj osjecaj dosade.
Bio je u nistavilu, znaci nije bilo nicega pored njega, ni iznad ni ispod Njega.
3. Gdje tacno religije spominju BigBang?
ne posminju rijec Big banga, nego daju definiciju , da je bila jedna cjelina svega sto vidimo sad univerzuma i planete zemlje pa se to raskomadalo , i na drugom mjestu govori da nebesa se sire tj. da je On Siritelj nebesa.
Dakle, bog je bio u "nistavilu", za koje se ne zna ni sta je, ni gdje je, ali istovremeno je, valjda pored tog nistavila u kojem "nije bilo nicega pored njega, ni iznad ni ispod Njega", postojala "jedna cjelina svega sto vidimo.."?
:lol: :lol: :lol: :lol:

Da li ti je potrebno reci da sirenje svemira ne znaci nuzno da se desio nekakav BigBang, ali da je ta teorija nastala upravo na osnovu cinjenice da se svemir siri?
2. Od cega je i na koji tacno nacin, kojom metodom, pokrenuo BigBang?
sa jednom rijecju "Budi" i ono biva.
:-) :-)

Dragi Smrle... Da li si bar malo, bar na jednu jedinu sekundu, svjestan kakve gluposti valjas...?
Last edited by Dozer on 18/09/2017 11:10, edited 2 times in total.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11092
Joined: 13/12/2015 13:23

#7289 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:
Smrcak15 wrote: da dokazana naucna cinjenica jer su mjerili i ustanovili da je doslo do big banga zbog pozadinske radijacije i jos nekih mjerena sto ukazuje na big bang.
:roll:
1. Gdje je bio bog prije nego je skontao da mu je dosadno i da je vrijeme da stvori svemir?
nije mu dosadno, nema on taj osjecaj dosade.
Bio je u nistavilu, znaci nije bilo nicega pored njega, ni iznad ni ispod Njega.
3. Gdje tacno religije spominju BigBang?
ne posminju rijec Big banga, nego daju definiciju , da je bila jedna cjelina svega sto vidimo sad univerzuma i planete zemlje pa se to raskomadalo , i na drugom mjestu govori da nebesa se sire tj. da je On Siritelj nebesa.
Dakle, bog je bio u "nistavilu", za koje se ne zna ni sta je, ni gdje je, ali istovremeno je, valjda pored tog nistavila u kojem "nije bilo nicega pored njega, ni iznad ni ispod Njega", postojala "jedna cjelina svega sto vidimo.."?
:lol: :lol: :lol: :lol:
2. Od cega je i na koji tacno nacin, kojom metodom, pokrenuo BigBang?
sa jednom rijecju "Budi" i ono biva.
:-) :-)

sastale se dvije zabe koje su bile u bunaru cijeli svoj zivot da pricaju o sirini i dubini mora i sta sve ima i kako se talasi stvaraju :-)
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7290 Re: Ateizam

Post by Dozer »

Pa, bravo!

Tako reci, brate, konacno. Jasno i glasno reci da nemas pojma o bilo cemu sto te se pita. :D

E sad, kad smo to konacno utvrdili, onda je vrijeme i da potvrdimo sljedece:
Posto ne znamo zaista ni kako je svemir nastao, a ni mi sami na ovom zrnu svemirske prasine koji nazivamo "Zemlja", onda ni sa kakvom apsolutnom sigurnoscu niko ne moze reci ni da je sve nastalo ovako ili onako. A to ukljucuje u postojanje bilo kakvog boga.

P.S. Vrlo dobro danas znamo kako se i zasto stvaraju talasi. Sta nam Kur'an kaze o tome? ;)
Last edited by Dozer on 18/09/2017 11:15, edited 1 time in total.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11092
Joined: 13/12/2015 13:23

#7291 Re: Ateizam

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:Pa, bravo!

Tako reci, brate, konacno. Jasno i glasno reci da nemas pojma o bilo cemu sto te se pita. :D
sta ti ba hoces, da zavirim u praiskon, sta je bilo prije Big banga, cime se Bog bavio itd itd :-) i da ja tebi ovdje potanko uz kaficu sve ispricam, kao eto ja ako to neznam , onda fakticki nemam pojma ni ocemu drugom :lol:

davno sam ja rekao da si preDoziran :D
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7292 Re: Ateizam

Post by Dozer »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Pa, ti tvrdis da je BB potvrdjena naucna cinjenica, da je bog "bio" u nistavilu (kako nesto moze biti u - nicemu? :D), onda je valjda red i da nam das neke dokaze svega toga. Kako znas da je to istina? Vratio si se u praiskon? Nisi, naravno. Ali, eto, ipak "znas" :D

I tako nas ovdje mjesecima ubjedjujes u to svoje "znanje". Jeste da s vremena na vrijeme malo preletis pa ispalis da zapravo ne znas nista od toga, al' nema veze. Ako nista drugo, bar nam je zabavno na temi :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#7293 Re: Ateizam

Post by beni-bu-man »

Ako je sa jednom rijecju "Budi" i ono biva, sto jenostavno nije napravio kako jeste sto se konstatno siri
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7294 Re: Ateizam

Post by Dozer »

Neka te ba... Nema teskih pitanja :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#7295 Re: Ateizam

Post by beni-bu-man »

Dozer wrote:Neka te ba... Nema teskih pitanja :D
Gdje ti vidis ovdje tesko pitanje :?
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#7296 Re: Ateizam

Post by irac300 »

beni-bu-man wrote:
Dozer wrote:Neka te ba... Nema teskih pitanja :D
Gdje ti vidis ovdje tesko pitanje :?
Cuj nije tesko, pa haj' ti izvedi teoriju od "budi" i ono bidne i jos se siri. :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#7297 Re: Ateizam

Post by beni-bu-man »

irac300 wrote:
beni-bu-man wrote:
Dozer wrote:Neka te ba... Nema teskih pitanja :D
Gdje ti vidis ovdje tesko pitanje :?
Cuj nije tesko, pa haj' ti izvedi teoriju od "budi" i ono bidne i jos se siri. :D
to od njega hocu da cujem jer on kaze da je to "budi" i ono bidne i da je dokazana naucna cinjenica :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#7298 Re: Ateizam

Post by beni-bu-man »

Image
User avatar
Ludzak
Posts: 6985
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#7299 Re: Ateizam

Post by Ludzak »

:D :D

Image


Koriolis je sotona. :evil:
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#7300 Re: Ateizam

Post by Dope_Man »

beni-bu-man wrote:Image
Pa vidis da svijetli isto kao sto svijetli iza glave Isusa na svim slikama po srednjevjekovnim katedralama, i opcenito na umjetnickim djelima vezanim za krscansku mitologiju. Ako to nije dokaz, ja stvarno ne znam sta jeste. Vi ne zelite vidjeti ono sto vam je pred nosom. :lol:
Post Reply