Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#7251 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

Paradajz50 wrote:Nije nikakvo podjebavanje, al' mnogo me zanima jel' Srbija ikako pomogla RS???

vučić je prvi dan poplava najavio slanje pomoći za rs
User avatar
titinho
Posts: 624
Joined: 10/03/2012 19:05

#7252 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by titinho »

Na granici sa Bosnom ne puštaju kamion pun pomoći iz Čajetine za Bosanski Šamac!
imamo potvrdu! carinjeno u Užicu! neće da puste da se carini u Višegradu nego kažu da mora u Šamcu!


Sa tvitera, moze li se ovo ubrzati ? Bog zna koliko pomoci ceka na granici
User avatar
Reglan
Posts: 5011
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#7253 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Reglan »

Je li istina da su se ugusili svi zatvorenici u Dobojskom zatvoru,kao nisu ih htjeli pustiti ?
User avatar
titinho
Posts: 624
Joined: 10/03/2012 19:05

#7254 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by titinho »

kako se moze donirati pomoc preko bhtelecoma ???
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#7255 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Hajlac »

jasko_ba wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/gradjani ... /140519090
Ajd sto je djeci po fejbuku dosadno, pa objavljuju gluposti, ali da ste i vi ovako poceli, pa nema smisla.
Smece se odlaze na za to predvidjena mjesta, a definitivno to nije nazad u rijeku. Samo cinite stetu kad ove bljuzgarije stavljate, jos na naslovnoj
Stara naša - "pod tepih" :twisted:

Ne nego kao i one slike naturalizovanih Austrijanaca - slikati pa na sve nacine izvrgnuti ruglu i kritikama!
Ponašaju se kao divljaci.
User avatar
Isabell
Posts: 379
Joined: 04/07/2005 14:45
Location: Sarajevo

#7256 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Isabell »

Bancho wrote:
todd_smith wrote:Image

Gdje se ovo moze kupiti. Ko zna?
User avatar
titinho
Posts: 624
Joined: 10/03/2012 19:05

#7257 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by titinho »

Hell.is.here wrote:
titinho wrote:kako se moze donirati pomoc preko bhtelecoma ???
Odes u bhtelecom i zapalis gs , nema vece pomoci od toga :)

Sent directly from hell!

1458 broj mtel-a za rs je otvoren vec 4-5 dana
bhtelecom jos nije otvorio broj
User avatar
JohnnyS
Posts: 17471
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#7258 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by JohnnyS »

arshavin wrote:Je li istina da su se ugusili svi zatvorenici u Dobojskom zatvoru,kao nisu ih htjeli pustiti ?

Govoreći o zatvorenicima iz dobojskog Okružnog zatvora, Đurković je naveo da su bili bezbjedno izmješteni na više dijelove ustanove, a jedan broj dislociran je u banjalučki zatvor.


http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... set-tijela
selma5145
Posts: 2
Joined: 19/05/2014 19:05

#7259 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by selma5145 »

http://www.regjeringen.no/mobil/nb/dep/ ... ?id=760073

norveska :thumbup:
Norveška vlada je odvojila za Bosnu i Srbiju 43 miliona NOK, od toga će 33 miliona NOK biti usmjereno na obnovu škola, bolnica, infrastrukture (putevi, mostovi), a 10 miliona NOK će pokriti neposredne potrebe nakon poplava :thumbup:
Last edited by selma5145 on 19/05/2014 19:08, edited 1 time in total.
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#7260 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Hajlac »

cules82 wrote:
jasko_ba wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/gradjani ... /140519090
Ajd sto je djeci po fejbuku dosadno, pa objavljuju gluposti, ali da ste i vi ovako poceli, pa nema smisla.
Smece se odlaze na za to predvidjena mjesta, a definitivno to nije nazad u rijeku. Samo cinite stetu kad ove bljuzgarije stavljate, jos na naslovnoj
ama lazu ja sam juce i prekjuce licno gledao da se smece utovara u kamione i odvozi
Da vjerujemo tebi umjesto vlastitim očima kad vidimo BAGERE i komunalce kako vraćaju nanose smeća natrag u rijeku Bosnu?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#7261 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

VAŽNO UPOZORENJE!!!
Na svaku ambalažu i to preko BAR CODA, napišite markerom slovo "H". Po mogućnosti vodootpornim markerom. Slovo "H" je znak za humanitarno i tako jedino možemo spriječiti preprodaju stvari i vraćanje na police, i ne dozvoliti sitnim dušama da se bogate na tudjoj nesreći. ŠALJITE DALJE OBAVIJEST!
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#7262 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Klavikula »

eh ovako. sastavio sam strasnu ekipu. 5-6 djevojaka i momaka. multinacionalna :D i suta se volontira na filozofskom?
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#7263 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Havatar »

Hajlac wrote:
cules82 wrote:
jasko_ba wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/gradjani ... /140519090
Ajd sto je djeci po fejbuku dosadno, pa objavljuju gluposti, ali da ste i vi ovako poceli, pa nema smisla.
Smece se odlaze na za to predvidjena mjesta, a definitivno to nije nazad u rijeku. Samo cinite stetu kad ove bljuzgarije stavljate, jos na naslovnoj
ama lazu ja sam juce i prekjuce licno gledao da se smece utovara u kamione i odvozi
Da vjerujemo tebi umjesto vlastitim očima kad vidimo BAGERE i komunalce kako vraćaju nanose smeća natrag u rijeku Bosnu?
To je nekoliko ljudi uradilo i to je snimljeno a on govori o cjelokupnom stanovnistvu . Naravno tebi ne odgovara nikakva pozitivna slika nego zelis da predstavis sve stanovnike Zavidovica kao takve. Inace to je snimak od prije 3 dana i vec je bio na forumu i nije se dizala nikakva frka dok nije klix to postavio na naslovnu i dok takvi kao ti nisu to poceli da iskoristavaju za unistavanje solidarnosti i za kaljanje ljudi u Bosni. I prestani vise da sabotiras ovu temu i pomoc ugrozenim stalnim postavljanjem dezinformacija i raznih negativnih vijesti i insinuacija.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#7264 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

Hajlac wrote:
cules82 wrote:
jasko_ba wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/gradjani ... /140519090
Ajd sto je djeci po fejbuku dosadno, pa objavljuju gluposti, ali da ste i vi ovako poceli, pa nema smisla.
Smece se odlaze na za to predvidjena mjesta, a definitivno to nije nazad u rijeku. Samo cinite stetu kad ove bljuzgarije stavljate, jos na naslovnoj
ama lazu ja sam juce i prekjuce licno gledao da se smece utovara u kamione i odvozi
Da vjerujemo tebi umjesto vlastitim očima kad vidimo BAGERE i komunalce kako vraćaju nanose smeća natrag u rijeku Bosnu?


ovaj snimak je od petka,znači od prije 3 dana,postoje posebne vrste ljudi koji jednostavno vide rješenje ovog problema vraćanjem smeća u rijeku,kao da ih je neko tjerao da uzmu lopate u ruke ,bolesnici
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#7265 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Skeptic604 »

kakavdanakneiskustvu wrote:VAŽNO UPOZORENJE!!!
Na svaku ambalažu i to preko BAR CODA, napišite markerom slovo "H". Po mogućnosti vodootpornim markerom. Slovo "H" je znak za humanitarno i tako jedino možemo spriječiti preprodaju stvari i vraćanje na police, i ne dozvoliti sitnim dušama da se bogate na tudjoj nesreći. ŠALJITE DALJE OBAVIJEST!
8-)

Odlicna ideja :thumbup:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#7266 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Cholina_Lokica »

titinho wrote:Na granici sa Bosnom ne puštaju kamion pun pomoći iz Čajetine za Bosanski Šamac!
imamo potvrdu! carinjeno u Užicu! neće da puste da se carini u Višegradu nego kažu da mora u Šamcu!


Sa tvitera, moze li se ovo ubrzati ? Bog zna koliko pomoci ceka na granici
Pa vec par dana se govori na koje granicne prelaze da se ide i da svi koji idu da to fino razrade a ne da idu gdje im je cejf
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#7267 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

O'zone wrote:

Ljudina na 3:25 :thumbup:


čuje li ko ovog na 3:15 ,on nešto na slovenačkom parla
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#7268 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Hajlac »

shibonja wrote:Raiffeisen banka Srbiji donirala 100 000 Eura,ista kao da ne postoji u BiH?
Ama se su to igre Evrope kako bi više pomagao "zapad" od Rusije ;-)
A sve preko leđa nas malih...
User avatar
malawi
Posts: 153
Joined: 18/06/2011 17:29

#7269 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by malawi »

Ljude koji zaradjuju na tudjoj muci treba javno streljati. Danas je Nacelnik Maglaja, na radiju objavio vijest da svi koji trebaju ukloniti poplavljena vozila do majstora imaju pravo BESPLATNO od strane BIHAMK-a.
Treba se javiti CZ ili BIHAMK-u i prevoz ce biti besplatan. Imaju dezurne slepe na trerenu.

Nasli se neki privatnici pa naplacuju ljudima po 50KM da im auto prešlepaju do majstora. Danas ih je policija rastjerala. Kakvi kokosari.
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#7270 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by guber90 »

selma5145 wrote:http://www.regjeringen.no/mobil/nb/dep/ ... ?id=760073

norveska :thumbup:
Norveška vlada je odvojila za Bosnu i Srbiju 43 miliona NOK, od toga će 33 miliona NOK biti usmjereno na obnovu škola, bolnica, infrastrukture (putevi, mostovi), a 10 miliona NOK će pokriti neposredne potrebe nakon poplava :thumbup:
:thumbup:
Ako je ovo istina, fenomenalna vijest, svaka im cast.
Prevedeno u ove nase BAM, to je nesto malo preko 10 miliona.

Za nadati se da ovo nije jos jedna u nizu mnogobrojnih medijskih patki.
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#7271 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Googlerica »

kakavdanakneiskustvu wrote:
O'zone wrote:

Ljudina na 3:25 :thumbup:


čuje li ko ovog na 3:15 ,on nešto na slovenačkom parla
za cizme :thumbup:
User avatar
Brkooo
Posts: 10359
Joined: 15/12/2011 22:23
Location: Where Eagles Dare

#7272 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Brkooo »

Googlerica wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
O'zone wrote:

Ljudina na 3:25 :thumbup:


čuje li ko ovog na 3:15 ,on nešto na slovenačkom parla
za cizme :thumbup:
ja kralja :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
CungaLunga
Posts: 2921
Joined: 07/05/2010 02:56

#7273 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by CungaLunga »

guber90 wrote:
selma5145 wrote:http://www.regjeringen.no/mobil/nb/dep/ ... ?id=760073

norveska :thumbup:
Norveška vlada je odvojila za Bosnu i Srbiju 43 miliona NOK, od toga će 33 miliona NOK biti usmjereno na obnovu škola, bolnica, infrastrukture (putevi, mostovi), a 10 miliona NOK će pokriti neposredne potrebe nakon poplava :thumbup:
:thumbup:
Ako je ovo istina, fenomenalna vijest, svaka im cast.
Prevedeno u ove nase BAM, to je nesto malo preko 10 miliona.

Za nadati se da ovo nije jos jedna u nizu mnogobrojnih medijskih patki.
Link gore vodi na zvaničnu stranicu norveške vlade gdje piše
saopštenje, nije medijska patka.
User avatar
titinho
Posts: 624
Joined: 10/03/2012 19:05

#7274 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by titinho »

Cholina_Lokica wrote:
titinho wrote:Na granici sa Bosnom ne puštaju kamion pun pomoći iz Čajetine za Bosanski Šamac!
imamo potvrdu! carinjeno u Užicu! neće da puste da se carini u Višegradu nego kažu da mora u Šamcu!


Sa tvitera, moze li se ovo ubrzati ? Bog zna koliko pomoci ceka na granici
Pa vec par dana se govori na koje granicne prelaze da se ide i da svi koji idu da to fino razrade a ne da idu gdje im je cejf
Dajte te granicne prelaze da napisemo na tviter, na forume, na fb da ljudi znaju gdje da idu i kako !!!
selma5145
Posts: 2
Joined: 19/05/2014 19:05

#7275 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by selma5145 »

guber90 wrote:
selma5145 wrote:http://www.regjeringen.no/mobil/nb/dep/ ... ?id=760073

norveska :thumbup:
Norveška vlada je odvojila za Bosnu i Srbiju 43 miliona NOK, od toga će 33 miliona NOK biti usmjereno na obnovu škola, bolnica, infrastrukture (putevi, mostovi), a 10 miliona NOK će pokriti neposredne potrebe nakon poplava :thumbup:
:thumbup:
Ako je ovo istina, fenomenalna vijest, svaka im cast.
Prevedeno u ove nase BAM, to je nesto malo preko 10 miliona.

Za nadati se da ovo nije jos jedna u nizu mnogobrojnih medijskih patki.

istina je. To je oficijelna stranica vlade Norveske :)

Crveni krst Norveske je zasad skupio oko 90 000 eura. Akcija traje i dalje.
Post Reply